Reklama

neděle 31. prosince 2017

SANA: Americké vrtulníky evakuovaly vůdce IS z Deir az-Zouru!

- kou -
31.12.2017  PrvníZprávy

Vrtulníky USA evakuovaly vůdce „Islámského státu“ z provincie Deir az-Zour do provincie Hasakah na severovýchodě Sýrie, oznámila syrská agentura SANA.

Podle zdrojů agentury, v noci z 28. prosince se vzneslo do vzduchu několik strojů v severních oblastech Deir az-Zour, letící v malé výšce nad táborem Es-Sad a přistály poblíž přehrady El Basel na jih od města Hasaka.

Podle agentury, na palubě byli velitelé IS, kteří uprchli k Sýrským demokratickým silám, podporovaným Spojenými státy. Tvrdí se, že toto není první případ, kdy vrtulníky USA evakuovaly pohlaváry teroristické skupiny.

V listopadu několik obyvatel Majadinu sdělilo RIA Novosti, že dva týdny před zahájením útoku syrské armády k osvobození města, vyvezly americké vrtulníky zahraniční pohlaváry IS.

Kromě toho, podle vojensko-diplomaticko zdroje, v srpnu letectvo Spojených států pomohlo k přesunu na sever Sýrie více než dvaceti polních velitelů a bojovníků blízkých „Islámskému státu“, kteří se nacházeli v blízkosti města Deir az-Zour. V koalici vedené USA označila tuto informaci za nepravdivou.

Ruské ministerstvo obrany obvinilo Washington z imitace boje proti terorismu. Američané odmítli udeřit na ustupující teroristy u města Al-Bukemal, protože prý ozbrojenci „dobrovolně směřují do zajetí“ a oháněli se ustanovením Ženevské úmluvy „o zacházení s válečnými zajatci.“ Následně se ale ruská obrana podivila, že právě z oblastí pod kontrolou USA útočí teroristické skupiny na syrskou armádu.

Navíc Rusko obvinilo Spojené státy, že u uprchlického tábora v provincii El Hasek provádí výcvik militantů, jejichž páteř tvoří nejméně 400 teroristů „Islámského státu", kteří byli v říjnu s podporou Spojených států evakuováni z Rakky.
Zdroje: sana.sy, ria.ru, ilustrační foto: arch.)

Související článek:
Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii! 
 

10 komentářů :

 1. Přesně tak na sputniku je video teroristické usa chtějí syrskou ropu za každou cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keby len ropu!!!!! USA CHCELO JEDINE JEDNU VEC TAHAT S KATARU PLYN CEZ SYRIU ABY ODSTRIHLI RUSKO OD PLYNU KTORE ZASOBUJE EUROPU.Preto maju teraz kamaratov Kurdov.Americania aj nadalej chcu pokracovat v tomto programe.

   Smazat
 2. Americká politika je schopná čehokoliv, i rozpoutání světové války. Pozor na ně !
  Hezkého a veselého Silvestra přeje všem Pepa.

  OdpovědětSmazat
 3. Osvobozovat teroristy před likvidací Asadovými vojsky létají Američané se svými vrtulníku už někde od letošního léta. Psal dokonce o tom několikrát i SOHR, od kterého všechny západní mediální agentury tak rády přebírají všechny informace o Sýrii, ale informace od SOHR o té evakuaci teroristů americkými vrtulníky nepřevzaly západní agentury ani jednou. Mocní USA a západu nechtějí aby se u nich široká veřejnost o tom dozvěděla, tak cenzurují dokonce i SOHR.

  OdpovědětSmazat
 4. Ty prokremelský weby, to je hrozné. Proč nikdo nenapíše konečně pravdu, že tam jsou teroristi drženi v zajetí ? Proč nenapíše , že jsou ostouzeni americkou bezvěreckou kulturou, musí jíst hamburgers, vycházky mimo základnu nemaj ani náhodou a ve volném čase musej cvičit se zbraněma. Protože, když už tu holotu někdo krmí, tak musí dělat něco užitečného a klamat nepřítele ! Pokud Assad uvidí, že se na základně pohybuje tolik lidu v maskáčích, tak ho ani nenapadne někomu kontrolovat pasy. A to ani nemluvím vo kapesným.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je vyměňte za proruské, ne? - http://iks2010.info/?p=129629

   Smazat
 5. Spojené islámské státy Americké.

  OdpovědětSmazat
 6. Co se všichni divíte? Svobodu a lidská práva velitelů IS je třeba chránit.

  OdpovědětSmazat
 7. Udělali si z primitivních fanatiků armádu a teď ji stěhují do Evropy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.