Reklama

pondělí 4. prosince 2017

Savčenková: „Euromajdan“ byl státním převratem!

- kou -
4.12.2017  NewsonePrvníZprávy

Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková prohlásila, že je jedno, zda se „euromajdan“ označí „převratem“ nebo „nedokončenou revolucí“. Učinila toto prohlášení v televizi NewsOne.


Komentovala tak situaci televize, kterou včera zablokovali neznámí lidé v maskáčích a kuklách.

Poslanec poznamenala, že se Ukrajinci nemusí bát slova „státní převrat" a „revoluce", ale „toho, co se děje“. „A existuje přímá ztráta lidských životů vzhledem k tomu, že vláda není schopna zajistit bezpečnost, řídit zahraniční a hospodářskou politiku tak, aby byli lidé spokojeni,“ řekla.

Podle ní se v důsledku událostí z „euromajdanu“ v zemi změnila vládnoucí elita, ale vládní systém zůstal nezměněn. Tudíž o revoluci lze diskutovat pouze tehdy, když se změní systém, poznamenala Savčenková.

Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková prohlásila, že je jedno, zda se „euromajdan“ označí „převratem“ nebo „nedokončenou revolucí“. Učinila toto prohlášení v televizi NewsOne.

„Z tohoto důvodu můžeme říci: máme převrat, který Ukrajinci podporují, nebo mají neúplnou revoluci, kterou Ukrajinci také podporují,“ vysvětlila.

Důvodem toho, co se děje na Ukrajině, je, že Ukrajinci jsou nespokojeni s tím, co se děje se změnou moci, zdůraznila. „Myslím, že o tom musí orgány uvažovat," uzavřela Savčenková.

V neděli neznámí lidé oblečeni do vojenských uniforem a v kuklách uzavřeli ostnatým drátem jednu z bran do kanceláře ukrajinské televizní stanice NewsOne v Kyjevě. Vysvětlili, že na protest proti politice kanálu a požadují po jejím majiteli, poslanci Nejvyšší rady Eugenu Murajevovi omluvu za to, že nazval „euromajdan“ státním převratem, nikoli revolucí. Murano opáčil, že akce se účastnili nacionalisti Dmitrije Korčinského, kterým zaplatila administrativa Petro Porošenka.

V pátek večer ve vysílání NewsOne vypukl skandál poté, co Murajev řekl, že věří, že „euromajdan“ byl státním převratem. V té chvíli bylo ve studiu pět poslanců, všichni na protest opustili vysílání s tím, že „na Majdanu byly statisíce“, a „červená čára by neměla být překračována ani moderátory nebo televizí“. Následně parlamentní frakce „Lidové fronty“ požadovala potrestat občany za „popírání, odmítání a cynická prohlášení“ o „euromajdanu“.


Související:
Odhalení: Stříleli na Majdanu i do vlastních, aby vyvolali převrat!


11 komentářů :

 1. Putin je vskutku velký stratég.
  To, že tu samici tura domácího vrátil zpátky na Ukrajinu, byl tahem šachového velmistra.

  OdpovědětSmazat
 2. Tá asi nemá jasno len vo svojej sexuálnej orientácii...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Ukrajině a v Povolží přišel na ni Pepíček, s puškou v ruce, s ohněm v srdci rozšlapal jí košíček.

   Smazat
 3. Bohati Americni,hlavne zeny, vydrzeli protestovat proti Trumpovi ve Washingtonu 1 den (noc uz ne), museli se vrtit do prace. Chudi Ukrajinci vydrzeli pul roku, 24 hodin denne, bez jidla, spani, prace, penez. Nevim, proc si stezuji na soucasnost, vyddrzi jeste roky bez prace, penez, strechy nad hlavou a jidla.

  OdpovědětSmazat
 4. Vůbec nechápu, co tím ta dotyčná chtěla říct.
  Buď - anebo, neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde? Tak nějak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:11 Rozumím jí tak, že je úplně jedno, jak se tomu skákání na Majdanu říká. Podstatné je, že si skočili z bláta do louže. A to mají štěstí, že je ještě nevzali do EU a NATO. To by teprve poznali, zač je toho loket. Dnes jich v EU otročí jen 1/4, ale až vstoupí do EU tak budou otroky všichni.

   Smazat
  2. M. David: Majdan, Majdan podle plánu...

   Smazat
 5. Прямой эфир Ukrajina NewsOne (živě)
  https://www.youtube.com/watch?v=yA30K3z5PSw

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to televize (NewsOne), která se vyjadřuje otevřeněji a svobodněji, než se asi věrchušce dnešní Ukrajiny libí. Bohužel z té ukrajinštiny chytám jen každé druhé slovo a to ještě jen díky polštině a ruštině.

   Smazat
 6. Bingo. Savčenková konečně pochopila, že to byl státní převrat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.