Reklama

neděle 3. prosince 2017

Sobotko, ven ze Sněmovny, přečetl. A sál zvedl ruce. Teď politik ČSSD přiznává, co slyšel mezi lidmi o migraci, inkluzi či kouření

3.12. 2017   PL
Jihomoravský sociální demokrat Pavel Blažík říká:ČSSD ve vládě lidem zakazovala, nařizovala, neměla jasný názor na migraci a pozitiva si lidé spojili s Babišem. Musíme se vrátit k tradičním tématům a do vedení zvolit nové tváře.Na sobotní krajské konferenci přednášel usnesení vyzývající premiéra Sobotku, aby odešel ze Sněmovny.
Na sobotní krajské konferenci ČSSD v Jihomoravském kraji jste výraznou většinou vyzvali Bohuslava Sobotku ke složení poslaneckého mandátu kvůli volebnímu debaklu. Jak ta iniciativa vznikala? Přímo od vás?

Návrh usnesení jsem na krajské konferenci četl já, nicméně to bylo po poradě s kolegy z brněnské městské organizace. Nešlo o žádnou moji sólovou iniciativu.

Ptal jsem se na to proto, že Bohuslav Sobotka výzvu označil za „předem zorganizovaný nátlak několika brněnských funkcionářů“. Co o tom soudíte?

Pro usnesení hlasovalo 78 delegátů krajské konference a nebyli to zdaleka jen delegáti z Brna, ale i z dalších okresů. Delegáti z Brna na krajské konferenci nemají většinu.

Jak si tedy vysvětlujete Sobotkovu reakci?

Raději bych to ponechal bez komentáře. Je to jeho názor, který beru na vědomí.

Premiér zároveň důrazně odmítl, že by se poslanecké lavice vzdal. Argumentuje mimo jiné počtem preferenčních hlasů, které získal.

Jak jsem řekl, je to názor pana Sobotky, který respektuji, protože ke vzdání se poslaneckého mandátu nelze nihoho nutit, je to věc každého poslance. Krajská organizace ale vyjádřila svůj názor a jde o názor domovské organizace Bohuslava Sobotky.

Sobotka sice už před volbami odstoupil z vedení strany, ale kurz, který dle mnohých ČSSD nejvíce ublížil, nijak nezměnil. Co říkáte na názory, že stranu definitivně pohřbil?

My jako brněnská organizace jsme už v červnu dávali ze strany předsednictva městského výkonného výboru nějaký názor na předsednictvo strany, kdy jsme se domnívali, že pokud pan Sobotka odstoupil z funkce předsedy strany, neměl by být nadále ani krajským lídrem v Jihomoravském kraji pro volby do Poslanecké sněmovny. Nicméně celostátní předsednictvo se touto záležitostí nezabývalo.

Jak se stavíte k tomu, že po volebním debaklu stávající vedení zůstalo na svých místech? Jak se k tomu měli postavit?

Měli odstoupit, anebo jednoznačně říct, že v určitém horizontu odstoupí. Podobně jako to udělali vrcholní představitelé v některých dalších stranách.

Poměrně často jsme po volbách slýchali srovnání se sněmovními volbami v roce 2010, kdy ČSSD vyhrála, ale nesestavila by vládu a její tehdejší šéf Jiří Paroubek okamžitě odstoupil.

Je to tak. Reakce ze strany současného vedení měla být daleko razantnější. Doplnil bych ještě něco k tomu usnesení, což nebylo úplně medializováno. Všichni novináři se vrhli akorát na usnesení týkající se Sobotky.

Krajská konference přijala ještě jedno usnesení a to výraznější většinou než v případě usnesení, které se týkalo Sobotky. Usnesení říkalo, že by měli odstoupit všichni členové předsednictva a vzdát se poslaneckých mandátů, pokud je mají. Nemířili jsme jen na Sobotku, ale muselo to být rozděleno, protože tím, jak odstoupil z funkce, už není členem předsednictva. Krajská konference tedy vyzvala k odstoupení celé předsednictvo. Odsouhlasila to optická většina.

Pokud by to vedení vyslyšelo a odstoupilo i ze stranických funkcí, nemohlo by to stranu uvrhnout do chaosu? Tyto argumenty zaznívaly s tím, že ČSSD přece někdo musí řídit.

Do sjezdu samozřejmě musí zůstat statutární orgán, který vykonává provozní funkce. Ze strany vedení ale přece stačilo, kdyby řekli, že rezignují k datu sjezdu. Před veřejností by to vypadalo jako nějaký rozhodný krok představující požadovanou sebereflexi.

19 komentářů :

 1. Potencionálně levicoví voliči jsou už skutečně zoufalí. Tady není partaj, která by se zastala obyčejných lidí, ty chytá fantas a utíkají se pod křídla ANO a Pirátů. Domnívám se, že skutečná levice musí chtít demontovat kapitalismus, což u KSČM je z důvodu k obdivu k EU nemožné. Tedy voliči tuší, že je tradiční strany stejně prodají. Averze k pravdě a lásce v podání schizofrenického Sobotky nabývá vrcholu. Kdyby neotravoval a před pěti lety přestoupil do Topky jako Pospíšil z ODS, bylo by všem jasno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM a obdiv k EU. Rudo, kde jsi takovou slyšel ?

   Smazat
  2. 18:24 Já jsem to četl jak se chce dolejš integrovat do eu. To znamená vlastizradu a zničení ČR děkuji nemám zájem. Jejich bývalý volič.

   Smazat
  3. Dolejs je hovado a zradce, zradil komunisty

   Smazat
  4. Pane, Dolejš je sice hovado pro běžného občana, ale pro Filipa nepostradatelný.

   Smazat
 2. ČSSD není ani sociální, ani demokratická. Je to středo-vpravo-vlevo politický kočkopes! V jeho polotemném politickém sekretariátu se tajně rodily takoví giganti jako Gross, Špidla, Sobotka, Chovanec a další protilidová špína.

  OdpovědětSmazat
 3. usne seni jedno za druhym to voliče zajima ze všeho nejvic podobnost s modrostračimi usnesenimy či prohlašeni topiči že nepujdou do žadne vlady maji stejně nicotny vyznam jako boj mšice proti přemnoženym komarum

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas s těmito dvěma přízpěvky.
   Jsem přesvědčen o tom, že by měli odstoupit nejenom uvedení tři nebo čtyři nejvyšší. Mělo by odstoupit široké vedení celé strany. V Předvolebním boji vyšlo jen najevo, že nás tato strana vedla jen do většího područí EU, vazalství a vlezdop.... ismu. celé Evropě. Jsem za to, že by nejenom měli odstoupit. Nové vedení by tyto fonkcionáře, měla nadobro vyloučit ze svých řad. Měli by vyvolat nejenom politickou, ale i trestní odpovědnost těchto pohlavárů. Toto vedení jen ukázalo, jak jim záleželo na obyčejných lidech, jak je měli za poslední póvl. Samozřejmě v tom nejsou sami. Spolu s nima by se měl udělat pořádek, jednak s topkou a jednat s lidovci. Jsou v tom všichni až po uši, nejenom ČSSD. Mám zato, že proto kolem sebe kopou, vymýšlejí pordazi, dehonestaci ostatních stran. A jejich reflexe? Kde je? Mám za to, že není žádná a nikdy nebyla. jen se schovávali za demokracii. Proboha, řekěte mi jakou.
   Měli plná ústa, že je to vláda lidu. Jo, ale jen do voleb. Pár dní po volbách si nikdo na obyčejný lid ani nevzpoměl, jen si dělili koryta. Jsem toho názoru, že nyní jsou zděšení z toho, že je náhodou může někdo odehnat od koryt a začít dělat aspoň rtochu pořádek v této naši rozkradené zemi.

   Smazat
  2. SOCIALNI DEMOKRAT
   Kudy chodil tudy krad

   At padne cssd

   Smazat
 4. Podivejte se na facebooky J. Drahose a M. Horacka..

  To je prazdnota.

  Toto je fakt -----

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/sprostactvi-protikandidatu-zemana

  OdpovědětSmazat
 5. ČSSD není ani česká.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 6. Není to tak dlouho, co měla ČSSD sjezd a delegáti tleskali Sobotkovi ve stoje! Vida, zázračně prozřeli!:)))
  Tak kluci, vrátit bance Altnerův dům a vzhůru do práce. Neziskovky mají plno, už jsou tam lidi z TOP.

  OdpovědětSmazat
 7. Narozdíl od politické pravice a autentické levice si soc.-dem. historicky vybrala (pře)těžký úkol: lavírovat mezi oběma póly.
  A tak spolu s hájením zájmů lidu obecného též hájí zájmy kapitálu.
  A nejen to, soc.-dem. začala hájit i vysloveně protilidovou neoliberální politiku nadnárodního velkokapitálu a korporací. Vedoucí k utužování koloniálního postavení ČR, naprostou ekonomicko-politickou podřízenost EU byrokracii, též její migrační politiku, vazalské obchodní smlouvy atd. atd., vč. agresivních válek zahajovaných a vedených nesvatou alianci NATO.
  Svedla také ubohou "šachovou" partii proti svému dřívějšímu koaličnímu partnerovi/protivníkovi, na které se zalomila.
  A lid obecný si její politiky povšiml, a vystavil účet. Tak to - holt - občas dopadá s těmi, kteří se zpronevěří svým tradičním hodnotám, aby je jako ty ubohé loutky pokrytecky zaměňovali za takzvané "hodnoty" euroatlantské.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak, lid nic nevystavoval, prodali jim střechu nad hlavou Bakalovi a potom i jednoduchému jedinci, kterými voliči ČSSD jsou došlo, že ČSSD a její vedení lže a krade!

   Smazat
 8. ste zaujímavý národ - to asi po husitoch - zákaz fajčenia je v každej !demokratickej" krajine, USA, a tak dookola, nie je na tom nič zlé, naopak, ale ako vždy u vás tí, čo majú čo najmenej čo k tomu povedať, hovoria najviac, EET - dobrá vec, hneď sa dozviem, čo platím, komu platím a koľko a že ma čašník neokradol - husiti v podstate boli lúpežníci - a preto sa tolerovali, v Česku dodnes? - na Slovensku to žiaden politik nepoužije v prezentácii svojho názoru, vyzeral by ako idiot, u vás týpek - Šychtárová či ako - trepe somariny, asi chce do parlamentu a chce hlasy nespokojných fajčiarov, no, - euro - pomer spokojných k nespokojným - chce 70 percent - návrat ku korune - najviac ich je vo veku do 29 rokov, 61 a viac nikto - toť Slovensko - takže si postavme otázku - kto je reálne v EU a kto sa vymedzuje, preto keď som počúval Babiša na Barandove - hovoril to, čo sa deje u nás, a chce to robiť podobne, nech si EU tára, doma aj tak urobíme svoje, načo vykrikovať - Kiska hovorí jedno, zbytok parlamentu inak - čo nám vyhovuje, toto bude platiť - skutky sú dôležité, slová odveje čas...

  OdpovědětSmazat
 9. Socdemaci by se dneska nedostali do snemovny

  OdpovědětSmazat
 10. 6:20 co ty víš o EET, důchodcům a osobám "podnikajícím" vedle zaměstnání přijde jedna účtenka podle EET klidně i na stokoruny. Co plácáš za nesmysly: "hneď sa dozviem, čo platím, komu platím a koľko a že ma čašník neokradol" tyto náležitosti musela každá účtenka mít a musela být vystavena i bez EET. Jen zcela mimochodem, EET jde o to, aby nebylo možné krátit tržby. Taková kontrola byla a je možná mnoha jinými způsoby, s menšími náklady státu a hlavně podnikatelů. To by ovšem musely finanční úřady a zákonodárci přemýšlet a makat. Živnostníky, kteří kasírují osobně žádná EET od krácení tržeb stejně neodradí. 6:20 - věci nerozumíš, nic o tom nevíš, zbytečně a trapně se vykecáváš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (08:13):
   Takže: Živnostníky, kteří (ještě dnes) kasírují osobně, žádná EET neodradí od krácení tržeb (a tedy daní odváděných státu)?
   Ale vždyť proto byl systém EET zaveden!, aby právě k tomuto nedocházelo a aby se podmínky v podnikání srovnaly tím, že platit daně je pro všechny bez zvl. rozdílu normální. A ti, kteří je neplatí, jsou vlastně zloději či zlodějíčci ...
   Doufám, že i na ty živnostníky dojde, jakkoliv se za ně partaje z DebilBloku rvou jako lvi. Úsměvným byl "argument" jednoho z nich, (Stanjury?), který neplacení daní obhajoval blábolem o tom, že .. ti živnostníci zas až tak moc po státu nechtějí! Tak proč je nenechat na pokoji?!
   Naskýtá se (nejedna) otázka, třeba: .. a co víc chce od státu obyč. zaměstnanec než obyč. živnostník?? Copak živnostník neposílá svá děcka do škol?, nebo při svých porovnatelně nižších odvodech na zdravotní a důchodové zabezpečení nestoná nebo neodchází do důchodu?, nebo si požár (pokud jej postihne) hasí s pomocí živnostnického hasičského sboru? nebo si staví a udržuje svou silniční síť aj. komunik. sítě? atd.....???

   Smazat
  2. Vyjmenujte, prosím, alespoň několik z "mnoha způsobů" kontroly, že zákazník a stát nejsou šizeni .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.