Reklama

úterý 5. prosince 2017

Socializmus zme vyhodili na Vychod, ze Zapadu se vratil…


Ladislav Větvička  
5.12.2017  blog autora 

Kdysik davno, před rokem osumdesat devět zme si mysleli, že na Zapadě funguje kapitalistycky, logicky uvažujici system, kery ma hlavu a patu. A u nas to vede banda bolševickych mamlasu, keři nam nařizuju cypoviny.Jedine, co pro ně bylo podstatne bylo to, že tak to schvalila strana a vlada. Přes to nejel vlak. Či by nas, mlade pitomce napadlo, že zacinkame klučama, pokusime se zavest logicky uvažujici system u nas, uplyne par roku a socanske nesmysly nam začnu přichazat ze Zapadu?

Určitě mate podobne přiklady z vlastnich fabrik. Přijel chytrak ze Zapadu a za desetinasobne ceny nam začal přednašat věci, kere zme davno robili. A my zme mu to platili, bo zme si mysleli, že ze Zapadu přichaza osviceni.

Přijel chytrak ze Zapadu, zprivatyzoval našu fabriku a my zme věřili, že smyslem teho všeho je snaha o společnu prosperitu. Pak nas take představy přešly pote, co naše kličove podniky, zdroje i služby přešly do zapadnich pracek a oni je poslali – do dupy.

Dneska už su lidi skeptyčti, ironyčti až sarkastyčti, bo vidime, že přijižďaju mladi idyjoti v hezkych oblekach, mysli se o nas, že zme burani z Ost bloku a snaži se nam barvičkama ukazovat, kaj mame pověsit smetak, kaj lopatu nebo nebozez.

Jiny idyjot, kery umi perfektně robit v ekscelu kontyngenčni tabulky přide s tym, že když napišete zavazek, že se nezranite, podepišete ho vlastni krvi, tak to fakt tak bude. A vymysli obrovsku stěnu, tajak bolševici robili stěny Brigad socanske prace, tak fčil tam su zavazky, že se nezranite.

Tuž, to by ani cyp nevymyslel!!!

Možna se myslite, že to nemože byt pravda. Tuž – navštivte Optymit Odry. Dneska narodni podnik Semperit, pod rakusku spravu. A zjistite, že zme se vratili o štyrycet roku zpatky…

Das ist aber humus.Tady cosik chybi, že? Zavazek, že se nezranite… to ani bolševik nevymyslel

 
A už je to na svojem mistě. Ordnung muss sein.

 

 


 
Zavazek, že se nezranite… to ani bolševik nevymyslel
 
Tabula cti, cosik jako Antycharta 77 nebo přehled tych chudaku, keři vyměkli a podepsali zavazek, že se v nasledujicich 12 měsicach nezrani…


Ladislav Větvička, dělnik na pase rakusko – socanske skupiny Semperit, Odry

PS: A jestli se myslite, že v Ameryce to je lepši, tak na to zapomeňte. Tam su schopni vyhazovat specialisty enem kvuliva temu, že řekli, že baby nebyvaju take dobre ajťačky jak chlopi. Nu což. Vic takych Pičaju a vic takych socanskych fabrik! Však my teho pokroku dosahneme, aji kdyby nas to mělo stat život…

„Tvrdit, že někteří naši kolegové mají rysy, které je činí méně biologicky vhodnými pro tuto práci, je urážlivé a není to v pořádku. Je to v rozporu s našimi základními hodnotami a kodexem chování, který očekává, že každý zaměstnanec Googlu udělá vše pro to, aby vytvořil na pracovišti kulturu bez obtěžování, zastrašování, předpojatosti a protiprávní diskriminace.“
Sundar Pichai, šéf firmy Google

- - -

17 komentářů :

 1. Ono se to jinak, přiznejme si, že jsme si západ idealizovali!

  OdpovědětSmazat
 2. Co chtít po západních pomatencích.

  OdpovědětSmazat
 3. to nič - v istom emrickom veľkom kombinate na plech - perlik - inak veľké kladivo - na jednej strane natrete na červeno na druhej žlto - na otázku prečo - pre ľaváka a praváka - prisámbohu pravda - ráno školenoie ako bezpečne pracovať, ako chodiť, ako sa držať zábradlie, všetko - a prečo - hm - myslia si že prišli do Haiti - a po chvíli zistíte - ejha - šak títo ničomu nerozumejú a tak nás držia pod krkom somarinami aby sme sa ich báli!!!! - lebo nás vyhodia pre čokoľvek - ad absurdum !!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Nieco podobne som zazil vo VW Martin,vsade popisky..nad chladnickou stitok chladnicka,cistiace prostriedky,smetak,kybel a pod...my tomu rozumieme,ale co keby prisiel top manager z Nemecka,aby sa vedel orientovat.To nie je aktivita nemcov,ale slovenskich ritovlezu.Tie to pi.oviny vymyslaju slovenski .ujovia.

  OdpovědětSmazat
 5. Nedělal bych si z toho hlavu. Do Evropy přicházejí (a ještě přijdou) milióny imigrantů, kteří v tom udělají (ne)pořádek jiné kategorie a kyvadlo se překmitne na druhou stranu (totální bordel ve všem). Evropa zchudne a dojde ke snížení životní úrovně, ale tím i k podstatnému snížení čerpání planetárních zdrojů. Aneb, všechno zlé je k něčemu dobré.

  OdpovědětSmazat
 6. A co se stane pokud se podepsaný vlastní krví zraní? Díky podpisu mu zaniká nárok na pojistné plnění a podnik se tímto podpisem vyvazuje z odpovědnosti za pracovní úraz? Tahle chujovina má jistě nějaké opodstatnění. Jistě za tím nebudeme hledat peníze. Na to jak vlézt západnímu pánovi do řiti jsou někteří Češi mistři světa. A západu jde přeci o člověka a jeho blaho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak píšes je to ochrana zaměstnavatele před nároky zaměstnanců, ale zaměstnanci právo na plnění nezaniká, jenom bude plnit Úřad práce.

   Smazat
 7. Ten Větvička mívá na některé věci celkem trevné postřehy.No,ale to jeho popisování všech dnešních podivností a lumpáren jako marxismus nebo socialismus,je už poněkut trapné.
  B.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane B.H.,
   Váš komentář bohužel ukazuje, že patříte mezi ty, kteří díky chybějícím vědomostem nemají jasno co jsou podstatné znaky/rysy kapitalismu a co jsou podstatné znaky marxismu/socialismu.
   Chce-li kapitalismus zůstat kapitalismem nesmí plánovat, kvůli volnému trhu, který vše srovná. Protože "plánované hospodářství" je "nesmyslnost socialismu".
   Stejně tak nesmí podporovat "kolektivizmus"/kolektivní vědomí, protože to je proti duchu kapitalistického individualismu/individuální svobody!
   Že EU se svými plány a rozvíjené multi-kulti myšlení je nová varianta marxismu/socialismu, je bohužel realita! A že je to cesta do pekel, také.
   Je třeba hledat novou, třetí cestu!
   Pavel p

   Smazat
  2. Pavle p
   základ je nehledat to co již je nalezené. Maximálně můžeš ohlídat aby se to neztratilo.

   Smazat
  3. Pane Pavle p
   Vy nějaké vědomosti máte,no ony to budou jen takové nepoužitelné poučky.
   Kapitalismus je o tom komulovat bohatství co do nejmenšího počtu rukou(nikdy tak málo lidí nevlastnilo tolik bohatství jako dnes) ať to stojí cokoliv.A plánování tam samozřejmně vždy bylo(na urovni jednotlivce,korporace a státu).I ti dnešní dobrotrusové co budují ten multikulturalismus jsou jen takoví podnikatelé co na tom chtějí zbohatnout nebo se alespoň dobře uživit.
   Socialismus by naopak mněl bohatství distribuovat pokud možno rovnoměrně mezi veškerou populaci.On ten Sovětský systém byl dost direktyvní ale diktátoři byli i pravicoví a že jich bylo třeba v Latinské Americe.
   Marx se Kapitálu podle mne vyjadřoval k ekonomii a filosofii,nikoliv k sexualitě a míchání ras.
   B.H.

   Smazat
 8. Jen stručně a velmi zjednodušuji:
  Pane B.H. - Kapitál je několik velmi obsáhlých knih a návazných prací. Smyslem bylo analyzovat "objektivní vývojové tendence" a prokázat, že ekonomika je odrazem a zároveň vytváří společnost. Kumulace kapitálu do stále menšího počtu rukou (též přechod k imperialistické fázi) je základní znak kapitalismu/imperialismu. Dále soukromé vlastnictví a nemožnost plánování - nemůžete naplánovat "kolik hřebíků budete potřebovat na práci"! (na tom principu fungují burzy, apd., apd., ...).
  Krátkodobé a "rámcové" plánování samozřejmě jde!!
  Hodnotíte-li něco, zároveň musíte zaujímat určitý životní názor = přijímáte, či tvoříte určitý filosofický postoj = filosofii. Marxistickou filosofii vykládalo mnoho jedinců. Nebudu ty postoje hodnotit, jen připomenu, že pravdivost jakékoliv hypotézy, (ať vypadá sebelíp) ověřuje její životaschopnost. Což u "socialistické" v těch verzích, které se v Evropě realizovaly, se ukázalo jako smrtící.
  Její zmršenou verzí je multi-kulti "filosofie" a z ní plynoucí životní postoj/názor.
  (Poznámka : Marx s Englsem byli přesvědčeni o nutnosti zániku rodiny, bolševici na krátký čas - cca 2 roky, toto realizovali po Říjnové revoluci, Trocký přes "Frankfurtskou školu" to přenesl do "genetického kódu" EU a světového multi-kulti, které, jak z toho plyne, bylo již velmi dlouho chystané.
  Celá problematika je na dlouhou a náročnou studii, jako všechny studie vazeb mezi ekonomií, politikou, kulturou, jak z hlediska filosofického, tak sociologického. A budete se divit - i sexuologického.. Gender, třetí pohlaví, apd., apd., ..)

  Pro A z 14:48 h:
  Nalezené není nic, protože jakýkoliv model, který se zatím zkusil, byl nefunkční. Některé víc (kapitalismus ve své podstatě), některé míň (socialismus ve své podstatě).
  Jsou pouze dílčí části systémů, které prokazují delší životnost než jiné.
  Třetí cestu zkoušejí Číňané a jiní.
  Takže je třeba hledat.
  Problém je, do jaké míry jsme determinovaní naším "naprogramováním"!
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, pane Pavle P. , ale hledání je eliminováí hlouposí předešlých. Jsem přesvědčen, že Vás jenom žene mladická nerozvážnost. No nic ono to přejde. To je jako puberta.

   Smazat
 9. Nejenom Optomit Odry, na severu Moravy taky ArcelorMittal Ostrava, tam je taky hromada chytrych cypu jak lampa.

  OdpovědětSmazat
 10. Inu, mají místo mozku socialistickou kostku.

  OdpovědětSmazat
 11. Přemýšlet o ismech moc smysl nemá. Cokoliv, co se vyvíjí, se přizpůsobuje a zdokonaluje, stejně jako život na Zemi. Občas ovšem vzniknou nelogické odchylky a zůstávají, aniž by měly na vývoj vliv. Občas přijde taky katastrofa a užitečné i neužitečné odchylky rázem vymizí a vývoj začne znova v jiných podmínkách.
  Kdysi to začalo nějakou volnou buňkou, dnes jsou buňky uvězněny v tělních systémech a moc si vyskakovat nemohou, logicky se dá očekávat i stejný vývoj lidské společnosti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.