Reklama

neděle 31. prosince 2017

Šok Washington Postu: Žádný důkaz o ruském zásahu do voleb v USA!

- kou -
31.12.2017  PrvníZprávy

Přes všechna obvinění proti Rusku ze zasahování do prezidentských voleb v roce 2016 v USA, stále ještě nebyly zveřejněny jakékoliv vážné důkazy o spiknutí mezi volebním štábem Donalda Trumpa a Moskvou.


Značně zaraženě to uvedl The Washington Post. Navíc dostupné důkazy nepodporují myšlenku, že Rusové v sociálních sítích uplatnili „chytrou strategii", aby zajistili vítězství současného prezidenta Spojených států. Jedná se o první přiznání amerického mainstreamového média!

Pro (nejen) americké čtenáře to musí být naprostý šok. Po roce mediální a politické skandalizace, která hlásila Američanům a celému světu, že Rusko a Putin brutálně zasáhli pomocí „fake news“ a sociálních sítí do chodu amerických prezidentských voleb v roce 2016 a narušili tak „americkou demokracii“, a kdy se dodnes tato obludná teze tesá do kamene jako hotový fakt, přichází rozčarování.

Navíc stále ještě neexistují žádné zvláštní důkazy o tom, že ruské úsilí v sociálních sítích bylo v roce 2016 něco vážného, napsal The Washington Post a zní to jako kladivo do plechu.

„Už nějakou dobu víme, že se provádí několik vyšetřování ruské intervence ve volbách v roce 2016, aby se zjistilo, zda nepomáhali lidé ve spojení s Trumpovou volební centrálou Rusku v oblasti digitálních technologií. V červenci jsme dokonce začali přemýšlet o tom, jestli některý z účastníků volební kampaně nepomáhal ruskému úsilí zajistit snížení podpory Hillary Clintonové a ke zvýšení počtu příznivců Trumpa,“ poznamenaly noviny.

Jak The Washington Post poukázal, přesvědčení, že k tomu došlo, ještě posílilo po nedávné publikaci na Yahoo News, který uvedl, že se vyšetřovatelé snaží zjistit, zda ruští trollové a roboty ovlivňovali americké voliče za pomocí podpory ze Spojených států.

Taková vize událostí odráží nyní rozšířený názor na to, jak se vyvíjel předvolební závod roku 2016: Konec konců, Rusové zveřejnili stovky reklam na Facebooku. A tato reklama byla viděna miliony Američanů žijících ve státech, kde až do posledního chvíle nebylo jasné, pro koho voliči hlasovali. Rusové také vytvořili tisíce falešných účtů v sociálních sítích a zprávy, které byly publikovány například na Twitteru, se retweetovaly ve statisících. Navíc v řadě médií byl zveřejněn předpoklad, že s uživateli Facebooku prováděla zjevně delikátní práce. V důsledku všech těchto informací měli lidé logickou otázku, zda někdo nepomáhal Rusům v této záležitosti.

Takový obraz se vytváří, pokud dáme stranou všechno, co víme s jistotou o ruské aktivitě na Facebooku a Twitteru: zejména skutečnost, že byla ve svém měřítku skromná, mnohé nesouviselo s obsahem volební kampaně ve Spojených státech a byla bezvýznamná na pozadí zbytku toku informací v sociálních sítích spojených s volbami v Americe.

Demokraté ze zpravodajské komise Sněmovny reprezentantů USA zveřejnili jako příklad několik inzerátů, které si objednala ruská strana. Mnoho z nich se zaměřilo na otázky týkající se kulturních rozdílů ve Spojených státech. Z 30 reklam, které byly předloženy demokraty, se šest demonstrovalo v roce 2015 a bylo viděno celkem 1,2 milionem lidí. Současně bylo v posledním měsíci předvolební kampaně prokázáno pouze sedm inzerátů a obecně byla 340tisíckrát shlédnuta. A ani jedna z těchto reklam nebyla adresována voličům států, kde byli kandidáti republikánské a demokratické strany vyrovnaní. Ale existovaly reklamy zaměřené na obyvatele Texasu a New Yorku, z nichž žádný nepatřil k takzvaným "váhavým" státům.

Ruská aktivita v Twitteru, jak uvádí noviny, byla také nevýrazná ve srovnání s celkovým tokem tweetů týkajících se voleb.

Možná někdo může tvrdit, že existuje nějaká tajná informace o ruském zásahu, díky čemuž můžeme konstatovat, že problém je vážnější. Nicméně nedávno republikán Jim Hymes z House Intelligence Committee řekl CNN, že nevidí žádné vážné důkazy o zločineckém spiknutí, které by nebylo známo americkému lidu.

„Ukázalo se, že dostupné důkazy nepodporují myšlenku, že Rusové v sociálních sítích zavedli mazanou volební strategii, která zajistila vítězství Trumpa," dodal The Washington Post.

Pozoruhodné je, že The Washington Post se tak nějak snaží od šílené kampaně o zásahu Ruska do amerických voleb a americké demokracie distancovat – psala to jiná média a tvrdili do jiní – ve skutečnosti patřil spolu s The New York Times k vlajkovým mediálním lodím, které „ruský případ“ žhavily do běla. Absurdita tohoto jevu je pak dokonána obhajobou fanatické rusofobie, která žene americké politiky a společnost do „konfrontace“ s Ruskem. A že by se tento směr nějak změnil, je pochybné.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com,)Související článek:
Le Monde diplomatique: Ruský zásah - od posedlosti k paranoie!

10 komentářů :

 1. Dementi z Fuckingtown post lžou,jen otevřou ty jejich prolhanou držku!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poustu! To je pravda. Lepší číst Sandey Ilustrejted ...

   Smazat
  2. Páč to čte jen komoušskej xindl!
   Tak esi je PPT putleroffskej troják, musí jít, to se nedá svítit! Pak to vezme do pazour Mr. Pence a ten se s komoušema srát nebude, zlikviduje je do posledního rudýho mamrda - pěkně vod kredence ...

   Smazat
 2. Dlouho mi vrtalo hlavou, jak jsou ti Američané k internetu připojeni fyzicky. Mají LAN přípojku na intimních místech nebo jsou připojeni přes WiFi? Mohl by to být také bluetooth. Zbývá optický kanál přes oči nebo akustický kanál přes uši.

  OdpovědětSmazat
 3. Žádný důkaz o ruském zásahu do voleb v USA!
  A co ti hňupi čekali???? Vždyť to bylo jasné o začátku.

  OdpovědětSmazat
 4. Co si USA již neodpářou je, že jsou pouhou banánovou republikou neschopnou bránit se vlivu Ruska. Nyní navíc s tím, že podléhají i ruskému vlivu, který neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Rusko to není v žádném případě špatná reklama. Ovlivňovat dění v USA to svědčí o určité nadřazenosti Rusů proti Američanům. Vždyť tomu nezabránilo 21 tajných a výzvědných služeb. A ty ještě ,,odhalením" zásahu Rusů do voleb upozorňují na svoji neschopnost, že tomu nebyly schopny zabránit.

   Smazat
 5. Svými výmluvami na neexistující ruský zásah do USA voleb inzerují američtí neokoni celému světu, že jsou neschopné nuly, se kterými podle nich samotných vydrbe každý ruský hacker. Je s podivem, že si to zjevně neuvědomují. Na druhé straně ZSA se zcela nepokrytě snaží po celá léta ovlivňovat politiku a volby v Rusku (s podivem - oni mohou ?). Rusové si na to ani moc nestěžují a "Putin a jeho parta" vyhrávají opakovaně volby. Dokonalejší důkaz, že jsou prostě lepší, snad ani nemůže existovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Pro mě je to dávno zabitý čas.

  OdpovědětSmazat
 7. Ti blbí amerikáni si na Rusa jen tak nepřijdou. To co ti amerikáni dnes objevili, tak Rus už předevčírem zavrhl a popošel dále.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.