Reklama

pondělí 18. prosince 2017

Studená válka Západ-Rusko (IV.) aneb Ukrajinská škola nenávisti


Václav Umlauf 
18.12.2017 E-republika

Chytřejší teroristé a fašisté na Ukrajině pochopí, kdo je dostal na kolena. A pak se připojí k operující skupině blízkovýchodních EU-teroristů, kteří se vrací z válečné dovolené v Sýrii a v Libyi. Evropa dostane za podporu fašismu a terorismu na Ukrajině další díl nového fašismu a terorismu. 


 

Scénář ničení Ukrajiny ukazuje západní mašinérii korporátního fašismu v jiném světle, než je ničení zemí na Blízkém východě. Rekapitulujme “úspěchy” korporací na blízkovýchodní frontě:

 • Ničení Sýrie nezdařeno;
 • Libye zničena;
 • Jemen ničen;
 • Afghánistán zničen, ale nedobyt.

A protože Ukrajina je evropská země, máme ji téměř za humny, podívejme se, co nás čeká za pravděpodobný vývoj. Nemůže být dobrý, protože po zničení země musí nutně následovat vlna uprchlíků a po ní také vlna terorismu. Evropa už svůj díl boje s terorismem v citovaných zemích vykonala. Odplatu ve formě aktivních teroristů v EU už dostává také. Viz naše heslo “Fakta o Sýrii”. Podívejme se, jak korporátní fašismus jednoho promile provádí studenou válku na Ukrajině.

Na Ukrajině (stejně jako v celém SSSR kromě Pobaltí) proběhlo v roce 1991 referendum o existenci SSSR s 75% podporou jeho setrvání. Tehdejší gorbačovské vedení SSSR to nakonec ignorovalo a vedení Ruska, Ukrajiny a Běloruska (Jelcin, Kravčuk a Šuškevič) vyhlásili nezávislost jednotlivých států včetně Ruska. Západní obdivovatelé demokracie aplaudovali, protože rozpad Sovětského svazu a Jugoslávie vytvořil téměř 20 nových států. Většina z nich neměla žádnou tradici moderní státnosti nebo praxi v samosprávě. Tím vznikla ohromná možnost, jak ovlivňovat vývoj v celém bývalém východním bloku. Navíc zmizela Varšavská smlouva a NATO se stalo jediným četníkem zeměkoule.

Klasický Drang nach Osten


Heslo “Ukrajina” či “Donbas” či “Majdan” ukáže všechny důležité články k tématu. Zvláště připomínáme článek Po masakru v Oděse již není cesty zpět psaný okamžitě po upálení demonstrantů v Domě odborů. Závěr článku z roku 2014 zdůrazňujeme, protože dnes již fakticky není cesta zpět.

Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně “důkladně a nestranně” jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět.

Občanská válka a fašistické vraždění ve městech s rusky mluvící většinou vypuklo. Donbas s ruskou pomocí a s pomocí mezinárodních dobrovolníků válku vyhrál, ale nyní v zimě jsou cíleně ničeny domy lidí. Cílem oligarchické a fašistické vlády na Ukrajiny podporované EU, NATO A USA je vytvořit na Donbasu zemi nikoho, odkud se odsune všechno civilní obyvatelstvo a uteče do Ruska. Takže na Ukrajině běží skrytá čistka území s civilním obyvatelstvem, o které presstituti odmítají mluvit nahlas. Oligarchická vláda Petra Porošenka nesplnila ani jeden bod z Minských dohod. Nyní používá fašistické milice typu sborů jako Azov k tomu, aby beztrestně operovali na území nikoho. A ukrajinská armáda začala ze zázemí dělostřelecké srovnávání domů se zemí v těch vesnicích, které jsou přímo u frontové linie. USA a NATO začaly na Ukrajiny posílat smrtící zbraně. EU vedená korporátními fašisty mlčí a dává Porošenkovu režimu peníze, aby se rozkradený a zbankrotovaný stát alespoň nějakou dobu ještě udržel na živu.

Jak se kalila západní ocel na východní Ukrajině


Nyní se podívejme na průběh studené války. Ukrajina byla zničena pomocí státního puče provedeného skrze původně nenásilnou demonstraci na Majdanu. Demonstranty a policisty zastřelili najatí a zaplacení vrazi, kteří po činu utekli. Tím začal puč vedený skupinou prozápadních ukrajinských oligarchů i další kolo studené války mezi Západem a Ruskem. Jedno promile zatím splnilo na Ukrajině klasický scénář, a to je zničení, rozvrácení a totální zadlužení země spojené s případným bankrotem. Ten už fakticky nastal, ale korporátní banksteři pracují v podobných případech velmi selektivně. Vyjmenujme v bodech, čeho západní fašismus dosáhl zničením Ukrajiny, podporou tamější občanské války a zavedením horké války na Donbase.
 • Došlo k rozvrácení klíčové satelitní země SSSR. Platí, a je splněno. Ukrajina jako stát prakticky neexistuje a je v bankrotu. Raketoví odborníci na SS-20 jsou v severní Koreji a jaderné elektrárny na Ukrajině budou mít první závažné problémy. 
 • Ochromila se doprava ruské ropy a plynu do EU. Neplatí a není splněno, protože vznikl nový terminál vedoucí přímo do SRN. Navíc se ze západního vlivu vymaňuje Turecko a začíná se po vítězství v Sýrii budovat trasa Jižního proudu do Evropy. 
 • Vojenský průmysl v Rusku byl výpadkem specializovaných dodávek zásadně ochromen a krize asi bude trvat až do roku 2020. Jenže Rusko přešlo na vlastní výrobu a jejich vojenský high-tech se výborně prodává, zvláště po vyhrané válce v Sýrii. Takže není splněno a je to zásadní prohra. Navíc byla uzavřena strategická vojenská aliance s Čínou, což znamená, že Západ nemůže dlouhodobě vojensky vyhrát nad oběma velmocemi.
 • Rusko přišlo na Ukrajině o vojenské základny a NATO se přesunuje ze zabrané východní Evropy až k hranicím Ruska. Jenže Rusko si zabralo prakticky legálně Krym, což je historické vítězství srovnatelné s dobytím tohoto území v 19. století a ve 2. světové válce. A dokud Západ nevyřeší nelegální zabrání a etatizaci Kosova, tak Rusové silou zbraní mají na Krym stejné “právo” jako mají kosovští Albánci na svůj “stát” zřízený Američany v bývalé Jugoslávii.

Připomeňme, že válka na Donbase se zvěrstvy a masakry páchanými dnes převážně národoveckými fašisty z Ukrajiny už funguje jako klasická proxy-válka mezi NATO a Ruskem. Takže na hranicích EU se vytvořil další “darebácký stát” s přímou západní podporou pro tento fašistický režim. Na Ukrajině vládnou mafie, ozbrojené bandy, běží etnické čistky, stát zbankrotoval, ekonomie zkrachovala a lidé začali masově utíkat.

Kolonizovat nebo nechat zpustnout


Původní scénář západního korporátního fašismu byl v případě Ukrajiny stejně klasický jako u Hitlera. Pochod na Východ se neměl zastavit, protože je zajisté strašně nespravedlivé, že Rusko je tak velké a má tak bohaté surovinové zdroje. To se snažil napravit Hitler a po něm západní korporace. Výsledkem je posílení role Ruska a naopak rozvrácení státně slabé Ukrajiny. Ta měla být ekonomicky a politicky kolonizována na způsob východního bloku. To se nepovedlo, protože po operaci poeticky zvané “barevná revoluce” pacient přešel do kómatu a je na hranici klinické smrti. Připomeňme, že jeho jaderné elektrárny také, ale o tom jsme už psali.

Západní korporace a banksteři mají na operačním stole korporátního fašismu novou klinickou mrtvolu. Jenže Ukrajina není Blízký východ nebo Afghánistán, odkud je možno po prohrané válce odejít a nechat tam jako četníky základny NATO, aby hlídaly korporátní a mocenské zájmy Západu. Ukrajina je přímý soused Ruska a Donbas představuje prohru zásadního charakteru, kterou stvrdily Minské dohody. Západ nemůže kolonizovat na Ukrajině vůbec nic, protože to bude ukradeno, vytunelováno a jinak zničeno. A nikdo se tam živý nedostane, protože po cestě jej zastaví čtyři lupičské ozbrojené bandy na blokpostech a budou žádat výkupné za průjezd. Takže západní kolonizace Ukrajiny je nemožná vinou rozpadu státu a množství střelných zbraní v zemi, které drží lidé s bývalým ruským armádním výcvikem. Takže kolonizovat nelze, a hlavně se o tom na Západě nesmí nahlas mluvit.

Nechat zemi zpustnout a Ukrajince zaměstnat jako montovní otroky na Západě


Experiment korpátních globalistů s exportem pracovních sil z rozvrácených států na Blízkém východě skončil fiaskem a drtivou volební porážkou Merkelové v Německu. Místo uprchlíků je mnohem výhodnější nechat Ukrajinu rozvrácenou a najmout na podřadné práce pracovité a totálně zchudlé Ukrajince. Ti musí živit rodiny doma nebo už v cizině. Polovina z nich odešla či odejde na Západ a druhá polovina do Ruska. Tato machiavelistická a maltuziánská politika je výhodná jen zdánlivě. Ukrajinci dobře vědí, kdo jim pomohl zemi zničit a kdo kryje jejich fašistické oligarchy a bojůvky. Rusové to nejsou, protože ti se chystají tyto zločince obžalovat za válečné zločiny spáchané na civilním obyvatelstvu během války na Donbase.

Takže podporou východních fašistů se má západní systém korporátního fašismu dostat k levným pracovním silám, které potřebuje. Stejně jako jeho nefašistický a pouze korporátně-kapitalistický předchůdce potřeboval levné pracovní síly v 60. a 70. letech. Tehdy Západ nerozvracel státy pomocí teroristů, ale dovezl si legálně pracovní síly do německých a francouzských automobilek ze severní Afriky a Turecka. A dal jim relativně slušné podmínky k životu, a ne koncentráky s ubytovnami a minimální mzdu jako dnes. Nyní je třeba ve vymírající Evropě udělat pro lacinou produkci totéž, ale již v militarizovaném modelu korporátního fašismu. Transfer pracovní síly zásadně potřebuje i USA, která velmi rychle ztrácí vinou zničené a vytunelované země klasickou vzdělanou pracovní sílu. Proto americké korporace přesouvají korporátní produkci (i vojenskou) do východní části Evropy, kde vzdělané pracovní síly dělají za třikrát menší plat. Takže Ukrajina byla zničena mimo jiné i proto, aby Ukrajinci pracovali na rozkvětu korporátního fašismu západního typu, který pilně praktikuje jak studenou válku, tak již zmíněný Drang nach Osten.

Po blízkovýchodním terorismu přijde do Evropy ukrajinská vlna


Jedno promile vyvolených studeno-válečníků není historicky poučitelné, protože jej řídí stejně iracionální hrabivost a touha po moci, jako předtím Hitlera. NATO, EU a USA se rozhodly na Ukrajině bojovat s teroristy podobným způsobem, jako to dělají na Blízkém východě. Scénář barevné revoluce se začal hezky naplňovat. Země je zničena, pracovní síly z ní plánovitě odcházejí na Západ a divadlo demokratizace nebere konce, stejně jako válka na Donbase. Před pěti lety jsem upozorňoval na tomto webu, že kdo s terorismem v Sýrii “odborně” zachází, ten s ním také politicky schází. A to se právě děje, protože EU-džihadisté se po prohrané válce vracejí do svých domovů, odkud s požehnáním tajných služeb Západu odešli na Blízký východ. A pak za nimi šly západní zbraně a vojenští poradci NATO a Izraele, kteří byli například zajati v Aleppu. Pokud USA dodaly zbraně syrským povstalcům, tak v průměru za dva měsíce je měl Islámský stát a salafistický džihád. Teroristé se naučili se západními zbraněmi slušně zacházet a tyto zkušenosti jim v Evropě jistě přijdou vhod. Do Ruska se ruští teroristé živí ze Sýrie nedostanou, protože o to postarají Putin a Asad.

A nyní se podívejme na možný scénář na Ukrajině. Západ vyhecoval ukrajinské fašisty do války na Donbasu skrze Porošenka a nechává je tam bojovat v šedé zóně, kam nemůže ukrajinská armáda. Pokud to zdejší teroristé s vražděním přepísknou, pak je bombardují jak bojovníci z Novorusije, tak ukrajinská armáda. Dělat užitečného idiota západním korporacím jde jen do jisté míry. Fašisté a teroristé to budou na novoruské frontě dělat tak dlouho, dokud budou nějaké drobné vojenské úspěchy, touha po pomstě, západní zbraně a peníze. Obojí zatím korporátní Západ dodává a horká válka zde “úspěšně” pokračuje. O Minských dohodách už Západ ani necekne a pozorovatelé OBCE mají za úkol mlčet při střelbě Ukrajinců. Jenže tato situace nebude trvat věčně.

Co nás čeká a nejspíš nemine


Ukrajina se s velkou pravděpodobností rozpadne na enklávy ovládané místními oligarchy typu klasických war-lords. Ti vyřídí místní fašisty stejně, jako to už provádějí s pomocí státní armády na Donbase. Ozbrojené bandity nikdo na svém území trpět nemůže. Poddaní musí mít klid na práci, aby mohli živit novodobé ukrajinské feudály. Takže ukrajinští fašisté budou zrazeni nejen od západních korporátních kolegů, ale i od vlastních chlebodárců, kteří si přivlastní zbytek rozpadající se ukrajinské armády. A tato situace už nastala, viz náš článek o Zakarpatsku.

V rozvrácené Ukrajině vznikne skupina teroristů, plných vzteku na prolhaný Západ, který je zradil. Já jsem válku na Ukrajině nechtěl, natož podporu zdejšího terorismu a fašismu. Ale západní jedno promile chce táhnout na bájný Východ za moje daně. Ti chytřejší ukrajinští teroristé a fašisté zajisté pochopí, kdo je do této situace dostal. A tak se dříve nebo později připojí k operující EU-skupině blízkovýchodních teroristů, kteří se vracejí z válečné dovolené v Sýrii a v Libyi. Korporátně-fašistická Evropa dostane za podporu fašismu a terorismu na Ukrajině další díl studené války a terorismu. Bude to sice spravedlivé, ale naprosto tragickým způsobem. Ale konce korporátního fašismu nejsou jiné než tragické, protože jeho osud se naplňuje ve válce.

- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

Související články:

56 komentářů :

 1. Tento Vašek Umlauf je ovšem extra blb. Ukázkový kousek. Taková mimózní slátanina. A ten závěr - úplně z něj přímo stříká, jak si Vašek přeje aby sem nějací ti teroristi odkudkoli opravdu přišli a ten údajný "korporání fašismus" (v překladu západní svobodnou a demokratickou společnost) zničili. To by jeho srdíčko plesalo štěstím, ještě by jim dodával bomby. Je to nemocný chudák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,15
   Sklapni ty potrate nesvéprávný cikorky!!!!

   Smazat
  2. 11:19
   Přesně tebe, retarda trousícího nesmyslné jednověté smradlavé bobky a prdy plné vykřičníků, smajlíků a velkých písmen napříč všemi diskusemi, jsem čekal jako první "reakci" na to co jsem napsal. No nemýlil jsem se.

   Smazat
  3. Všeznalí provokatéři - viz 11:15 - by si měli nechat své pomluvy pro sebe a ne urážet autora. Kdo tuto zemi systematicky navštěvuje může potvrdit, že V.Umlauf má naprostou pravdu. Na tvrzení o tom co bude je důležité slovíčko "NEJSPÍŠ". Reálně to samozřejmě nikdo neví.

   Smazat
  4. 11:15 To jsi přejete vy vlastizrádný vítači a podporovatelé fašismu.

   Smazat
  5. 11:31
   Chtěl bych od Vaška slyšet přesnou definici toho jeho "korporátního fašismu" a napasuje to konkrétně na EU. Mává s tím pro něj sexy pojmem všude a neustále, přitom není nic vzdálenějšího realitě.

   A chtěl bych aby jmenoval konkrétně ty západní korporace které mají zájem začít válku s Ruskem. Volkswagen? Apple? Google? Siemens? McDonalds??? Proč by to dělaly, co by z toho konkrétně měly?

   Umlauf není nic jiného než hloupý propagandista a vy jste hlupák, že na takové blbosti skáčete.

   Smazat
  6. 11:31 - to, že jste nedovzdělaný a nesystematický člověk vás ještě neopravňuje bezdůvodně napadat a urážet autory článků. Zadejte si ono heslo "korporátní fašismus" do Google či do Seznamu a budete vědět. A ještě malou poznámku k vám: hlupák a blbec jste přece vy! Leo

   Smazat
  7. Leošku, ty jsi stejný hloupý trouba jako Vašek. Nejzákladnějšími znaky fašismu jsou nacionalismus a autoritářský způsob vlády.

   Není nic hloupějšího a zoufalejšího než snaha napasovat fašismus (autoritářský nacionalismus) na současnou EU, charakteristickou přesně naopak ultraliberalismem, otevřenými hranicemi apod.
   Ale když to slůvko "fašismus" je pro vás tak neodolatelně sexy a snažíte se ho napasovat na nenáviděnou západní demokracii za každou cenu, viď?

   Smazat
  8. Čím podrážděnější reakce na článek Václava Umlaufa, tím větší bezmoc znemožnit, aby se pravdivé informace dostávali veřejnosti. Podrážděným tedy zbývá jediná, ubohá zbraň - urážky, kterými pomáhají ostatním pochopit, že tito tvorové, jako např. ten 11:15 svou podvodnou hru prohrávají, což je dobré :-)

   Smazat
  9. Já jsem přinesl jednoznačné argumenty a zdůvodnění proč Umlauf píše kraviny. Jsi to ty a tobě podobní kdo se zmůžete jen na bezobsažné výkřiky a prdy.

   Smazat
  10. 14:03 článek je plný dobrých argumentů, ale to, čemu ty říkáš argumenty jsou jen nenávistné, lživé a sprosté výkřiky z neznalosti a bezmoci, tvore 14:03. Tak nezbývá, než se usmát nad tvým zoufalstvím ;-)

   Smazat
  11. 14,03
   To je fór měsíce....herr fon Dementstein a argumenty!.-D

   Smazat
  12. Ty nevzdělaný a tupý zmrde ! Vymyli ti palici a tak nemůžeš pochopit, že to co pan Umlauf píše je naprostá pravda ! Kdybys bylo schopen číst a pochopit články v angličtině, němčině či rusštině, našel by sis spousty informací, které to dokládají. Protože seš ale nevzdělané a debilní hovado, věříš korporátním presstitutům a nevíš ani hovno. Tebe jednou nebude škoda, až tě nějací "islámští kulturní obohacovači" podříznou jak podsvinče pěkně "halal" způsobem. A škoda tě nebude. Nebudeme tě pak muset pověsit my. Protože jsi úplně zbytečně na světě a žiješ zbatečný život. A takové je třeba utratit !

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. možno vám odpovie definíciou aj pán Umlauf , ale za ten čas vám poskytnem definíciu klasika fašizmu nejakého pána Musoliniho :
   Mussoliniho definícia korporátneho fašizmu:

   Čo je to vlastne za voľné trhové hospodárstvo, ak straty znáša daňový poplatník, ale zisky si môžu zinkasovať akcionári? Kde sa straty socializujú a zisky privatizujú? To je korporatizmus v rýdzej podobe, alebo ako to opísal Mussolini, fašizmus!


   čítajte na :
   http://kristi.blog.pravda.sk/2017/06/24/mussoliniho-definicia-korporatneho-fasizmu/

   Okoloidúci

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  24. Pro toho člověka, co se rozčiluje, že neví, co je korporátní fašizmus a myslí si, že EU taková není:

   Zdroje:
   http://e-republika.cz/article3683-Rozdil-mezi-korporatnim-kapitalismem-a-korporatnim-fa%C5%A1ismem
   http://e-republika.cz/article3859-Jak-%C5%A1lape-%C4%8Desky-korporatni-fa%C5%A1ismus
   http://pravyprostor.cz/korporatni-fasismus-klepe-na-dvere-nebo-ho-uz-zijeme-a-co-s-tim/
   http://www.svobodny-svet.cz/3578/chteli-jste-korporatni-fasismus.html
   http://www.zvedavec.org/nazory-6178.htm
   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?tag=korporatni-fasismus
   https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Milan-Rokytka-21272/clanek/Za-americkymi-valkami-stoji-korporatni-fasismus-a-nabozensky-fanatismus-32575

   a další si najděte laskavě sám. Příště prosím bez nadávek.

   Smazat
  25. 19:37 Fašismus je čosi iné! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  26. Já vím dobře co je fašismus i bez záplavy vašich odkazů. Je to nacionalistická autoritativní forma vlády a společnosti.
   A jak už jsem psal, ať už si někdo myslí o EU co chce, tak není nic směšnějšího, trapnějšího a zoufalejšího než snaha na ultraliberální, sluníčkářskou, naivní EU napasovat právě fašismus. A svědčí buď o naprosté mimozitě autora nebo o jeho nekalých úmyslech.

   Smazat
  27. 19:52 EU je totalita! Rozdíl mezi diktaturou a totalitním státem je v tom, že diktatura je výslovně dočasná, oproti tomu totalita má tendenci k trvalosti. V letech, které následovaly po první světové válce, mnohé národy potřebovaly být takto zasádrované. Nedá se říci, že by to byl nějaký proud fašismů, ale byla to nutnost jistého historického období. Po válce bylo mnoho lidí, kteří se vraceli z fronty a měli zlomené nohy. Proto bylo třeba hodně sádry. Ale nelze říci, že právě tehdy bylo vynalezeno sádrování. Není to novinka, ale vzniklá potřeba, protože válka měla za následek množství zlomených nohou. Fašismus je tedy režim bez obsahu. Obsah však můžeme vyjádřit negativním způsobem: Fašismus je zajisté antikomunistický a praktikuje diktaturu – dočasné pozastavení určitých práv. iktátorským režimem v klasické politice označujeme režim, který dočasně pozastaví občanská práva, protože čelí národním problémům a těžkostem. Ne proto, že by nechtěl tato práva a svobody, ale proto, že tato práva je třeba dočasně obětovat pro vážnější důvod, když nějakému národu hrozí nebezpečí komunismu ...

   Smazat
  28. Mě fascinuje, že často je první provokativní a urážlivý komentář napsaný 10-20minut po uveřejněn článku. Ne hned, jakoby se nejprve muselo někde zkonzultovat, co psát, jak psát a naformulmulovat to. Nějak to vypadá, že to není spontání reakce.

   Smazat
  29. 22:00
   Jasně. Všechno to řídí Ročíld. Píchá za tvými zády i tvoji ženu. Nikomu nevěř, ani vlastní matce a děckám. Všichni tě chtějí zničit. A koukni se pod postel magore.

   Smazat
  30. Fašismus je mj. násilné sociální inženýrství (viz migrace), vnucování norem, které neslouží lidské svobodě, přisluhování až poslušnost korporacím (TTIP smlouva) - jedno jestli národním (nacistické Německo či fašistická Itálie) či nadnárodním (EU). Korporátní fašismus je když... kapitalistický stát neposlouchá zvolenou vládu, ale když zvolená vláda poslouchá přání a příkazy lobbistů nadnárodních korporací. A právě v této prdeli se momentálně nacházíme! Leo

   Smazat
 2. Dobře popsáno, nicméně vývody do budoucna nejsou zdaleka tak jednoznačné. Máme svobodnou vůli, jen ji použít. Například pomocí spolupráce V4 a Ruské federace lze odchytit všechny fanatické teroristy a může se jim stát i nehoda a ostatní zaměstnat na likvidaci kádrů korporátního fašismu.

  Poznámka mimo téma náznak na co zaměřit svobodnou vůli:
  V ekonomice za prvé zrušit EET, aby byla posílena ekonomika a oslaben korporát. Začít omezovat nadměrnou spotřebu (rána pro korporát) a vést lidi k zdravějšímu životu (výroba alkoholu a cigaret, aby začala klesat - opět rána pro korporát) a rozvíjet svébytnou kulturu (přestat mluvit nesmysly o multikulti - zabránit realizaci smíšené otrocké rasy).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:17
   Všechno jde,jen chtít,ale už nás tak drží pod krkem,že nám nedají šanci se nadechnout.Proto si dovážejí do Evropy teroristi,aby nám zamezili se zvednout.Myslím,že je převezou i na Ukrajinu,aby tam pozvedli terorismus.
   EET nemohl zrušit ÚS,vždyť by Babiš dostal tolik trestních oznámení,že by se nedoplatil,vrána vráně oči nevyklove.Sice v tom ÚS nadělal guláš,ale někdo zatlačil,aby na ty rovnější Babiš nedosáhl.

   Smazat
  2. Svobodnou vůli sice máme, ale rozhlédl jste se kolem sebe ? Většina lidí žije z ruky do huby nebo splácí hypotéky, takže pocit svobody u nich určitě absentuje.

   Smazat
 3. Naprosto výstižně napsané.
  To je praktický všude stejná politika USA,kdo neuteče,bude zničen,přesně jak Libye.Nikdo neví kdo vlastně vládne a tak to dopadne i na Ukrajině,pokud se lid Ukrajiny neprobudí.

  OdpovědětSmazat
 4. rád by som troškou do mlyna - stačí sa postaviť postaviť ráno na zástavku autobusu ktorý vozí pracovníkov do miestnych fabrík - ide o najväčšie mesto na východe Slovenska - ak viete trocha po rusky, tak sa môžte zapojiť do debaty, slovač je v silnej menšine, a veru garantujem vám, to čo je písané tu v článku, je fakt, doma ich zväzuje strach

  OdpovědětSmazat
 5. Ano mohu potvrdit to co je v př. 13,36 protože jsem se tam narodil a jsem tam stále v kontaktu. Jenom doplním, že ty co něco umí odešly pracovat do zahraničí a zůstaly je ti co mají nějakým způsobem zajištěnou obživu a jiné osobní důvody.

  OdpovědětSmazat
 6. Začínám fakt mít dojem, že žiju v nějakém snu. Vedení státu je mimo realitu, obyvatelstvo taktéž.
  Jsem opravdu zřejmě solitér. Pokud vím, ukrajinci jsou celí bez sebe, že najdou práci ať už v Rusku, nebo ve východní EU. Samozřejmě, že nadávají stejně jako vy tady na netu. Zapomínáte braši, že jak slovákům, tak čechům a polákům se ukrajinci setsakramentsky vyplácí. Minimálně o jedno procento HDP se u nás zasloužili pracovníci z východu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste hlupák. Na místa Ukrajinců mají nastoupit místní lidé, stačí Romům trochu utáhnout šroubky. To, že tu dělají snižuje české mzdy (to je cíl korporátek). Kdyby tu nebyli, určití podnikatelé by přestali podnikat, nebo by museli přidat českým dělníkům (to je jim nechce). Příliv nekvalifikované pracovní síly jen posiluje obory, o které moderní hospodářství moc nestojí - nekvalifikovanou práci bez malé přidané hodnoty, která se může odehrávat kdekoli jinde. a ještě poznámku: vaše HDP je dávno zdiskreditovaná hodnota, která nemluví vůbec o tom, co národní hospodářství přináší prostým zaměstnaným občanům.

   Smazat
  2. Já se musím smát, jelikož jsem na druhé straně ohradníku, ani bych nemusel reagovat na toto bučení, ale budiž. Romské osazenstvo je natolik nekvalifikované, že jinou práci, než ruční výkopy nemá, přičemž mechanizace je mnohem lacinější. Ti romové, co mají nějaké vzdělání, nebo kvalifikaci zas tak velký problém nemaji, kromě rasizmu většinové společnosti.
   Ukrajinec, který opouští svou vlast není nekvalifikovaný, jsou to výborní řemeslníci i vysokoškoláci, co dělají i ruční práce. Práci berou našim lidek proto, že se práce neštítí na rozdíl od našich bílých nácků.

   Smazat
 7. není se čemu divit. Demokracie skončila aniž začala. Stranickou demokracii může považovat za demokracii jen pitomec! A že jich tady je!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 8. Díky vlasti zrádné zahraniční politice,
  hrnou se k nám deseti tisíce Ukrajinců pod pracovní agentury.
  Že jsou pro fašizmus veřejně netají,
  na otázku jestli ví že se jedná o fašizmus, odpověděl ,, to je jedno,,....
  Tak že už jsou tady a jen čekají na svoji příležitost*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou jen ti pěšáci-rabiáti, co se nám budou snažit zakorutit krkem, až se proti korporátkám ozvem.

   Smazat
 9. Nedávno zde byl zveřejněn záznam debaty o Ukrajině se zástupci "nové" strany s názvem "Inšije". Bylo to zoufalé. Ti Ukrajinci o sobě tvrdili, že jsou jiní, ale po celou dobu diskuse z nich nevypadl ani náznak sebereflexe. Ani slovo o tom, co vedlo obyvatele Krymu k tomu, že v referendu hlasovali pro odtržení od Ukrajiny. Ani náznak pochybností nad přístupem Kyjeva k menšinám, zejména těm ruským. Ti lidé jsou ztracení. V mnohonárodnostním státě začít hrát na nacionalistickou strunu může jenom naprostý blb, nebo zločinec.
  Ukrajina překročila bod, kdy šlo všechno ještě nějak urovnat. Dnes mezi Kyjevem a východem leží hromady mrtvol a spálená země, a bude trvat generace, než z lidí vyprchá vzájemná nenávist.
  Stále víc jsem přesvědčený, že stejně, jako v případě masové muslimské migrace, je i zánik Ukrajiny někým řízený proces na likvidaci Evropy. Netroufám si odhadovat, kdo je tím skutečným likvidátorem. Merkelová, nebo Juncker jsou jenom tajtrlíky. Skuteční tvůrci tohoto zvrhlého plánu jsou skryti někde v pozadí. A jsem si jistý, že se jim to povedlo. Dnes už je zbytečné se ptát zda, ale kdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18,41
   Pokud by rozklad Ukrajiny, potažmo celé Evropy opravdu řídily pouze bruselské nuly, tak by musely být ještě blbější, než jsi ty. A to se mi moc nezdá. Ony se alespoň dostaly ke svým korytům. Ty pouze do prdele. Milý anonyme.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Jsi prostě vůl. A s volem diskutovat je ztráta času.

   Smazat
  5. 19:16
   Ano, s paranoidními schizofreniky a s konspiračními teoretiky opravdu nemá cenu diskutovat.
   Žvásty jako máš ty, že celý svět řídí jakési tajemné síly ktré vše plánují na desítky let dopředu vedou hlavně nuly a nýmandi kteří si sami nedokáží naplánovat ani svůj vlastní život ani na týden dopředu.
   Vůbec netušíš jak funguje svět, že je to složitý nestabilní systém ve kterém interagují různé zájmy 8 miliard lidí. Proto jsi také taková nula s holým zadkem. Protože jsi úplný mimoň.

   Smazat
  6. 19:29
   Hlavně,že ta uSSacka havěť vidí všude mimozemšťany ty Azzo Bassou!!!!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 19:37 Žádnou basou nedostaneš, ten smrdutej mozol co ti vyrašil mezi rachitickými ramínky místo hlavy se musí urazit nějakou starou větví co se pak spálí! Basu nikdo neobětuje na takovej humus - ani dětský housličky ne :D:D:D

   Smazat
 10. Konečný scénář Ukrajiny podle mne přece jen bude přijatelnější. Lidé, podobně jako u nás se proberou z pseudorevoluční kocoviny a hrátky Západu s nimi pochopí. Těžko se sice budou vymaňovat z ekonomické a vojenské okupace, ale přece jen se asi, možná, že postupně, bude země znovu humanizovat a dokonce i její západ se začne vzdalovat banderovskému nacismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:30 - Vy jeden optimisto. Zajeďte si tam a zaveďte s nimi hovor. Jedna na jaké téma. Jsem zvědav na váš zážitek, ale vsadím se, že velký kus svého optimizmu ztratíte.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.