Reklama

středa 13. prosince 2017

Světová média o Putinově návštěvě v Sýrii a nové roli Ruska na Blízkém východě: "Putin přijel v tom okamžiku, kdy porážka Ameriky v tomto regionu ještě nikdy nebyla tak zjevná".

Igor Ignatěv
13. 12. 2017        Politikus
Putin navštívil tři země. V Egyptě po setkání se svým protějškem Abd al-Fattáh as-Sísí prezident oznámil, že Rusko je připraveno k obnovení přímých letů s Egyptem, které bylo přerušeno po teroristickém útoku. Mezivládní protokol může být podepsána v nejbližší době. Sýrie byla opravdovým překvapením nejen pro zámořské zlomyslný kritiky, ale také pro ruské vojáky, které Putin navštívil na základně Hmeimim v Sýrii. Prezident poblahopřál vojákům k vítězství, poděkoval za jejich službu a oznámil zahájení stažení hlavní skupiny sil RF.


A závěrečným akordem v Putinově turné po Blízkém východě bylo jeho setkání s Erdoganem v Turecku, letos již osmé.

Je zajímavé, že prezident navštívil tři země za pouhý jeden den. Představuji čtenářům výběr prohlášení světových médií k této události.

USA

The Washington Post: "Ruský prezident Vladimír Putin předvedl bleskovou cestou po Blízkém východě svůj rostoucí diplomatický vliv".

The New York Times: "Ruský prezident Vladimír Putin uskutečnil bleskurychlou cestu, během níž navštívil své spojence na Blízkém východě, čímž zdůraznil posílený vliv Moskvy v regionu a klesající úlohu USA".

Velká Británie
Bloomberg: "Aktivizace diplomatického úsilí ruského vůdce proběhla v době, kdy se zvýšilo napětí mezi USA a jejich tradičními spojenci. Putinův triumfální příchod do Sýrie ukazuje úspěch jeho pokusů odsunout USA do pozadí".

Německo

Süddeutsche Zeitung: "Vakuum se zaplňuje. Putin ukazuje, jak je třeba rozšiřovat vliv v arabském světě. V Bejrútu, Ammánu a na palestinských územích hoří americké vlajky. Putin přijel v tom okamžiku, kdy porážka Ameriky v tomto regionu ještě nikdy nebylo tak zjevná".

Badische Neueste Nachrichten: "Putin si uvědomil všechny výhody situace a výrazně posílil roli Ruska v regionu ... Vlády Blízkého východu ochotně přijímají návrhy Ruska, protože USA jsou nyní považovány za nespolehlivého partnera".

Itálie

La Repubblica: "Rusko si vrátilo pozici velmoci na Blízkém východě. Putin to potvrzuje nikoli slovy, ale cestou, vypracovanou se skutečným mistrovstvím".

Japonsko
Sankei: "Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o přesunutí amerického velvyslanectví do Jeruzaléma prohlubuje chaos na Blízkém východě. Za těchto okolností je Putinova aktivní diplomacie povolána demonstrovat vliv Ruska v tomto regionu".

Izrael
Haaretz: "Vítězné turné triumfátora Putina poskytuje blízkovýchodním lídrům důležitý poznatek: návštěvou Sýrie, Egypta a Turecka během jednoho dne se Putin utvrdil v roli jediného světového lídra s reálným vlivem na Blízkém východě".


Blízkovýchodní turné Vladimíra Putina bylo šokem pro Západ. V jistém smyslu se vliv Ruska v tomto regionu dostává na novou úroveň, když důrazně odsunulo USA a jejich spojence.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Zločinecké USA ať už konečně chcípnou na smetišti dějin! Ani ten pes po nich neštěkne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistěěěěěěěěěěěěěě! Putinovi agenti jsou zamindrákovaní ubožáci, malí napoleonkové a Adolfové. Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních kotrbáckých čechomužiků, musí být i s pomocí Číny zničeno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu komunizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství a německá třetí říše či japonské císařství.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?

   Vymazat
 2. Skvělé zprávy Vladimír Putin a RF může zajistit spojeneckým zemím mír.

  OdpovědětVymazat
 3. Jeste chybi konstatovani us magazinu Forbes...Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete...
  Rusko je na Blizkom vychode vitane a USA a Nato jsou
  nenavideni...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Vymazat
 4. Také to považují za dobrou zpravu,nejen pro Sýrii,ale i pro Evropu.Určitě ustane příliv utečenců ze Sýrie,proto držme palce,ať taková jednání Putina,přinesou pro další země BV klid a mír,tím vlastně pomůže celé Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste se probudil ? Proud imgrantů dávno probíhá z Afriky.

   Vymazat
  2. Lybie neni v africe? a jak v africe, dyt vsichni ti 15 lety Africani, narozeni pred 30 lety v Afgannistanu, rikaj ze jsou ze Syrie? asi ste dlouho spal... dalsi z Blicich listu? Cize to ne vas vynalzece hamburgeru je odpovednej za zniceni Lybijskeho a Irackeho rezimu, kteri mozna neusnaval gayparady, ale za to tam byl klid a poradek, jo? spunty do usi, a to ty hovna vam uz lezou ven

   Vymazat
 5. Cowboys umi strilet od pasu,ale nevidel jsem je hrat sachy!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Když vstoupilo v září 2015 RF na území Sýrie, tak se všichni pošklebovali.

  OdpovědětVymazat
 7. A to pořád není vyřešena Lybie. Tam moc nechybí a bude s RF také. Co na to Karl von Schwarcemberk, který by též bombardoval Lybii. Nebyl to náhodou tresný čin?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:00
   Copak Schwarzenberg,už náramně prokázal,že byl agentem USA a to spojení s Havlem to jen dokazuje ještě víc.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.