AA

Reklama

pondělí 4. prosince 2017

Ukrajinští vědci se nedopočítali čtvrtiny obyvatel země

4. 12. 2017      zdroj
Počet osob s trvalým bydlištěm na Ukrajině se snížil o 10 milionů. Ve vysílání televizní stanice Zik to prohlásil bývalý ministr práce Michail Papijev: "Navenek Ukrajina vypadá jako úspěšný stát. Podle statistik je dnes 42,3 milionu Ukrajinců, což znamená, že to je mohutná evropská země. Podle propočtů, jež jsme provedli společně s experty a Ústavem demografie Akademie věd Ukrajiny, je nyní optimistický ukazatel 32 milionů občanů", řekl a upřesnil, že ve statistice nebylo bráno v úvahu obyvatelstvo Krymu a samozvaných republik.


Papijev také poznamenal, že asi pět milionů osob opustilo Ukrajinu před Euromajdanem, stejný počet po událostech v roce 2014.

V únoru ministr financí Polska Mateusz Morawiecki oznámil, že Varšava přijala 1,3 milionu ukrajinských migrantů.

Podle údajů kyjevské kanceláře personálního portálu HeadHunter je dalších 20 procent Ukrajinců odhodláno opustit zemi.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Ani se jim nedivím žít pod fašounama a čekat až vyprovokují válku s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. 23:28 - Hele, ty Neznámy a nepoučitelný vole! Zase píšeš blboviny! Nejdřív si pozorně přečti článek. Pak uvažuj: Kde my, 10 milionový národ, jsme nacpali 10 miliónů Ukrajinců?! Tvůj úkol: Zjisti to a pak to zde sděl!

   Smazat
  2. Pro 1:51 - nemusíš hned nadávat člověku, který upozorňuje na to, že ty banderovce máme i u nás!
   Jsou i na Slovensku, hodně jich je v Rusku a valná část je v Polsku.

   Smazat
  3. Pozorovatel5. prosince 2017 1:39
   Hele ty známej poučenej vole,
   už nás dávno není deset miliónů ale osm,dva jsou cizinci...zatím...český národ vymírá.*

   Smazat
 3. V prdel ať táhnou, zmrdi

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. 8,21
  Přesně,banderovci se můžou odstěhovat do uASSacký debilokracie,Evropa o ty smrady nestojí!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Upozornění pro ty, kteří se tu z toho radují: To jsem zvědav, jak budete mluvit, až do notně vylidněné země začne západní Evropa přesouvat afro muslimské migranty.

  OdpovědětSmazat
 7. Nejvíce lidí uteklo do ,,nepřátelského" Ruska. Odhaduje se kolem 8 milionů. Ukrajina zpřísnila kontrolu hranic s Krymem, ne proto, že odtamtud hrozí nebezpečí, ale že tam odchází stále víe Ukrajinců. Jen co se tam nastěhovalo rodin a příbuzných ukrajinských vojáků(12.000), kteří tam po odtržení zůstali.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.