Reklama

pátek 22. prosince 2017

V Bosně zatkli bývalé muslimské vojáky za vraždění Srbů

21.12.2017  messin

Šest bývalých příslušníků bosensko-muslimské armády bylo v úterý zatčeno pro podezření ze zapojení do vražd třiceti srbských mužů a žen ve vesnici Čemerno u Sarajeva v roce 1992. 

 

Muži ze speciálních jednotek bosenské policie zatkli skupinu mužů, bývalých členů teritoriální obrany (TO) a bosenské armády (ARBiH), která byla za občanské války tvořena převážně Muslimy (nyní Bosňáky). Teufik Turudžič, Mirsad, Nusret a Mirzet Beslija, Hamdija Spahič a Senad Sikir, jsou podezřelí, že 10. června 1992 ve vesnici Čemerno zavraždili více než 30 Srbů.

„Během útoku na Čemerno byl spáchán válečný zločin, při němž bylo zabito kolem třiceti bosenských Srbů obou pohlaví,“ uvedla ve svém prohlášení bosenská prokuratura.

„Nejmladší oběti bylo 16 let, nejstarší bylo přes 80 let. Celkem bylo zabito 10 žen," dodává prohlášení.

Zločin v Čemernu byl jedním z „nejohavnějších“ v celé oblasti Sarajeva, uvedla prokuratura.

Zadržení jsou mimo jiné obviněni z válečných zločinů proti civilistům a válečným zajatcům, zabíjení a zraňování zajatců a z porušování zákonů a zvyků války.

Šest podezřelých byl již předáno ke stíhání.

Některé odporné detaily z masakru (ubití těžkými předměty, spálení ženských těl) lze nalézt v odkazu „Cemerno massacre“ na wikipedii.

Už začátkem prosince letošního roku bylo zatčeno dalších třináct příslušníků muslimských jednotek za podobné zločiny, kterých se systematicky dopouštěli na jaře a v létě 1992, za účelem vyhnání srbského obyvatelstva z oblasti města Konjič a okolních vesnic.

„Existuje důvodné podezření, že se tito muži podíleli na zabíjení, mučení, zneužívání a znásilňování obětí,“ uvedla bosenská prokuratura.

Od roku svého vzniku v roce 2003 bosenská prokuratura dosud nevydala žádné obvinění proti Bosňákům, kteří údajně spáchali válečné zločiny.

Pouze bosenský státní soud v roce 2012 odsoudil na patnáct let do vězení Eso Mačiče za zločiny spáchané proti Srbům zadržovaným v táboře Celebiči u Konjiče. V souvislosti s tímto táborem byli za trestné činy v něm spáchané už dříve odsouzeni dva Bosňáci a jeden etnický Chorvat.

MessinZdroje:  

http://www.balkaninsight.com/en/article/bosnian-army-ex-soldiers-arrested-for-killing-30-serbs-12-19-2017
  
http://www.balkaninsight.com/en/article/bosnia-arrests-13-suspects-for-crimes-in-konjic-12-04-2017
 

12 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že soudy všechny podobné případy vedly k rozpliznutí kauz do ztracena, je velmi pravděpodobné,že vrahové nejen ujdou spravedlnosti, ale budou ještě vyznamenáváni jako hrdinové. Viz. ustašovci v Chorvatsku, banderovci na Ukrajině nebo nacisté z bývalých pobaltských republik SSSR.

   Smazat
  2. 23:36 Přesně tak:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201712216475208-lotyssko-status-nacista-veteran/

   Smazat
  3. Lepší než nic. Mocenské rozložení světa se mění a Pax Amerikana je na smetišti dějin. Pro všechny nejhorší hajzly a zrůdy, které USA dosud krylo, bude planeta Země malá a je to dobře. Na každou svini se vaří voda, je potřeba jen trpělivosti. Jiná věc je, že se těmito zmetky necháme zotročovat už celá tisíciletí.

   Smazat
 2. Zel,musime konstatovat,ze cela juhoska byli kurvy !!sorry !

  OdpovědětSmazat
 3. Ale podle naši ČT TV títo muslimští zabijaci páchali dobro ve snaze demokracie a šíření euroatlantických idealu. Muslimáci při zabijeni , vraždení a znasilnováni srbskych žen pachali jen dobro a za všechno mohou jen tí hrozní krvelační Srbi. Ku příkladu ten Balkanskej řezník Slobodan Miloševič, viď naše objektívni zaprodaná ČT TV. Vspomínate na zuřive se tvářici presstitutky z naši veřejnoprávne ČT TV z doby Balkánske krize v konci 90. let kde Miloševiče vykřeslovali jako Balkánskeho Řezníka. Které ČT TV presstitutky se v tom předvádeli a kdo sedel v Tý době ve vedení ČT TV? Víte o koho jde ? Vzpomente na tu zabijeckou propagandu v naši ČT TV. Ví tyhle presstitutky že Svobodam Miloševič Haagskym tribunálem byl zprosten vší viny. Hlavne že naše presstitutky i Havel jednali podle zabijeckych not USA i NATO.

  OdpovědětSmazat
 4. Prokurátor, který ty muslimy obžaluje a soudce, který je odsoudí, budou obžalování Mezinárodním soudem za porušování lidských práv a omezování svobody.

  OdpovědětSmazat
 5. Začali se Srby a teď jim nic jiného nezbývá než šáhnout na poturčence. Když to bude pokračovat, tak budou muset pozavírat všechny, v té "jugošce". Samozřejmě Srby.
  Je to jako s tím výlučně ruským dopingem. Až zakážou všem rusům sportovat, budou nuceni s něčím zabývat. Třeba Froomem či nějakým černým amíkem a českým plaváčkem, kteří a i jiní nerusi z toho výjdou bez postihu.

  OdpovědětSmazat
 6. A to ich odhalili až teraz?

  OdpovědětSmazat
 7. Hlavně je neposílat do HaGU, tam je okamžitě propustí a navrhnou na vyznamenání.

  OdpovědětSmazat
 8. Hag soudní jen Srby . Zabijáci jako Nasir Orič nebo poslanec Haradinaj uck stále na svobodě .
  Generál Radko Mladič je hrdina !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.