Reklama

.

.

neděle 31. prosince 2017

V roce 2018 oblohu nad Arktidou uzavře nejnovější ruský systém PVO


31. 12. 2017      zdroj
Bojové služby se ujmou arktické raketové komplexy Tor-M2DT, určené speciálně pro polární podmínky. Nebe nad ruskou Arktidou začne v roce 2018 kontrolovat první divize arktických systémů protiletadlových raketových komplexů Tor-M2DT, sdělil novinářům 30. prosince velitel armádní protivzdušné obrany Ozbrojených sil Ruské federace generálporučík Alexandr Leonov.


Podle vyjádření generálporučíka Leonova se bojové služby v arktické oblasti ujme v roce 2018 divize mobilních protiletadlových raketových komplexů Tor-M2DT na spřažených tahačích, poprvé předvedených na přehlídce v Den vítězství 9. května 2017.

Protiletadlový raketový systém Tor-M2, umístěný na tahačích tohoto typu, je nejvhodnější pro operace v arktických podmínkách, protože spřažené tahače byly navrženy speciálně pro Arktidu a Dálný sever.

Informace IA REGNUM: protiletadlový raketový systém Tor-M2 je víceúčelový vysoce mobilní systém protivzdušné obrany, určený k ochraně skupiny pozemních vojsk před leteckým útokem nepřítele.

Komplex může doprovázet pohybující se kolony vojsk a ničit různé vzdušné cíle, až po taktické střely dokonce i v podmínkách aktivních radioelektronických protiopatření nepřítele.

Jak IA Regnum informovala, Ministerstvo obrany Ruska zformuje na severních vojenských základnách speciální oddíly vrtulníků, zkompletované z útočných vrtulníků Mi-24 a těžkých dopravních vrtulníků Mi-26. Dopravní vrtulníky Mi-26 budou provádět podporu vzdálených arktických posádek a operativní přesun vojsk. Útočné Mi-24 budou zajišťovat palebnou podporu ruským pozemním jednotkám a také vyhledávání a ničení nepřátelských diverzních skupin.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. A co my tady s tím? Jaký je důvod že sem neustále cpete tuhle ruskou oslavnou vojenskou propagandu? Dodáváte si tu síly nebo co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.

   Vymazat
  2. HAVLOIDPOVALEČNÉ KAVÁRNĚ SE VÍCE LÍBÍ BĚSNĚNÍ KRVEŽÍZNIVÝCH AMERICKÝCH DIKTÁTORŮ , PARAZITŮ A VRAHŮ , ŽÉÉÉ ????

   Vymazat
  3. Tak se přestěhuj tam, kde bude emerická vojenská propaganda a neotravuj tady jantare.

   Vymazat
  4. Rusko nebude nic nikde "uzavírat", na to nemá žádný nárok! Zejména ne pak mezinárodní vzdušný prostor! Ukazuje se že sankce bude potřeba rázně přitvrdit ...

   Vymazat
  5. 8:37 s trochou zlomyslnosti upozorňuji na mapy, které ukazují severní hranici Ruské Federace, teritoriální vody přilehlé k této hranici a současně si dovolím připomenout, že a například USA nemají problém vytvářet "bezletové zóny", kdekoli si vzpomenou. Naposled v severovýchodní Sýrii, suverénním to státu, řádném členu OSN. Nejste vy 8:37 a podobní, ke své smůle, neznalí omezenci?

   Vymazat
  6. Pokud by zde věhlasný kritik informačního toku věnoval trocho pozornosti i jiným zdrojům informací než mainstreemovému výplachu mozku tak by nikdy nemohl vypustit takový soud a dokázal by tuhle informaci zpracovat a zařadit. Doporučuji např. tištěnou verzi ATM což je hrdá hlásná trouba úspěchů NATO a vyspělého západu. Pak by Vám tato informace přišla i podstatná. Ať se vám to líbí nebo ne RF svým nasazením chrání i váš zadek. Ale to nedokážete pochopit. Dokážete prostě jen štěkat a plivat jed. A to je dnes příznačné hlavně pro demokratickou část populace. Agrese a nenávist. Jak příznačné.

   Vymazat
  7. 11:32 RF se začíná chovat mirumilovně jak Čína v Jihočinském moři.Proti chránění zadku RF nikdo nic nemá,nebo jste někde četl žeby někdo protestoval proti Třilístkům?Jde o mezinárodní vzdušný prostor a námořní koridory v moři na které si dělà nárok nejen Rusko a je tedy otázka,co považují v RF za ruskou Arktidu,když teritoriu dosud nebylo mezinárodně rozděleno.V tomto připadě harašit zbraněmi i kdyby to byly jen kalašnikovy,to v oblasti může znamenat závody ve zbrojení a zadělání na další vojenský konflikt.
   Dodatek pro mazaly:Mazánim příspěvků "vám nehodících se do kràmu" jen ukazuje na ubohost a vaše politické preference.

   Vymazat
  8. 12:51 Někde v článku byla zmínka o uzavření vzdušného prostoru (bezletové zóny) a teritoriálnich vod? Jde o ochranu jejich výsostného území. Je ostuda, že náš stát se o své území, své hranice a ochranu sesbe sama nestará vůbec.

   Vymazat
  9. 8.37 IQ -133. V mládí tě málo řezali a nic jsi se nenaučil.

   Vymazat
  10. 13:11 proti ochraně jejich výsostného území nikdo nic nemá,jak psáno.Ale co podle RF resp.Putina je ruská Arktida,když OSN Arktidu ještě nerozdělila?Putin sice oprášil 15.3.2010 starý ruský nárok na 60% Arktidy,ale svou koncepcí nezveřejnil! O Arktidu krom zemí spolku A-5 dělající si též nároky jak RF,má zájem nejen Čína,ale i další země.Jen cca 40 států požádalo OSN o těžbu za ekonomickou zónou na volném moři.Víme,pane?

   Vymazat
  11. Pane 0:44, kde vidíte jakou propagandu? Já četl pouze informaci. Mudrlanti, klíčová slova jsou "Nebe nad ruskou Arktidou". Nic více, nic méně. Pane 8:37, neumíte číst, nebo jste blbeček?

   Vymazat
  12. 16:57 Jasně Arktida byla vodjakživa česká, některý kusy ledu ještě mnohem dýl. Ale když nám Kožený zašantročil ledoborce, tak bysme to Rusům mohli aspoň pronajímat, né ? Voni jsou uznalí a na nějakej ten rubl nehleděj.

   Vymazat
  13. 15:38 Řezat budem my vás, komoušskej xindl! Ale na cirkulárkách:))

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Směji se! To mimozemské civilizace které zde již více než dvacet let zastupuji Moskvě nedovolí! Použijí takové zbraně, že na místě Ruska zůstane jen neobydlená poušť.

   Vymazat
  2. 8:39 inteligence mimozemských civilizací, které ráčíš léta zastupovat je zřejmě omezená a jejich technické prostředky také. Jinak by nehrozily, že na celém území "provinilého" státu zůstane neobydlená poušť, bez ohledu na všechny ty zcela nevinné. Jsi blbec, ty "zástupče" mimozemských civilizací. Zcela nesporně.

   Vymazat
  3. 11:16 Ten 8:39 se vydává za mne, bohužel, existují takoví ubožáci, horší možná je fakt, že "jak na nový rok, tak po celý rok" a to děsí.

   Vymazat
  4. Ten schizoidni maniak tady uz dlouho neoxidoval. Nejspis vyuzil tech par dnu "laxniho" dohledu a snizil si medikaci, aby byl schopen se vykricet do diskuse a udelal si trochu "dobre". Je to smutny pripad, zoufaleho nestastnika. :-(

   Vymazat
  5. 11:16 Už 100 let na území bývalýho Ruska nikdo krom zvířat nevinný neexistuje. Takže zviřátka se přeškolí na pouštní a mužici tam živořící včetně Velkýho Chujla dochcípaj ...

   Vymazat
  6. 11:32 Ahá, už vím, ty budeš ten čtvrtej tady! -http://i.miufa.ru/u/pic/35/bbe76c496911e3ac8ad090f3284aaa/-/17.png

   Vymazat
 3. Ten David je vůl. Chce se zalíbit bratrům v Moskvě a to i na Silvestra? Jsem ve službě ale tento David, co dává na obdiv Ruské zbraně k Novému roku je také ve službách ale určitě ne státu Český republiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Davidovi zrušili k 1.1.2018 teplýho fleka náměstka pro nic v Bohnicích, tak i když bude dostávat jistě důchod přes 16.000 tak přivýdělek z Ruska se neztratí.

   Vymazat
  2. Nechte ho, je to ještě pořád svobodný server,... i když se tu dost maže, mně zrovna už asi tak tři příspěvky. Díky Bohu za něj.

   Vymazat
  3. HAVLISTICKÝM VLASTIZRÁDCŮM SLOUŽÍCÍM USDIKTÁTORŮM , parazitům a vrahům se nemůže nikdy líbit to , že by si Rusko jejich páníčka namazalo na chleba.......Vrazi USříše ZLA S PLNÝMI DRŽKAMI "PRAVDY A LÁSKY" , tedy lži a nenávisti pořádají své drancovací války po celém světě.....vrazi prokletí ! ... havloidsatanistický zrůdy bez stopy mozku těm krvežíznivým saním sloužíte za krvavý dolar. Štítím se vás !

   Vymazat
  4. 1:38 Myslím, že je lepší znát názory obou stran a třeba i všechny informace, ostatní je věcí výchovy, výuky a svobodného myšlení, respektive svobodného názoru. Utajování vždy smrdí zlem a můžeme se jen dohadovat, kdo vlastně tají, zda ne přímo náš nepřítel.

   Vymazat
  5. 1:04 Neboj parchante jak rozpoutáte válku já první tě oběsím syn poručíka rudé armády.

   Vymazat
  6. Pro: 1:11
   David to píše s láskou, ale mnozí tady co jste na straně zla, co podporujete imperiální politiku Spojených států, toho státu co podporuje terorismus, tunelování ekonomik a toho co kdyby si netiskl nepodložené peníze, které kryje na veřejnost půjčkou a na který neplatí žádný ekonomický vzorec, toho co existuje stále z podstaty, že dolar je nadevše a klepe se nad tím, že mnoho států se od dolaru odklání, co zlikvidoval Jugoslávii, udělal převrat v Panamě, mnoho oranžových revolucí, dotáhl Ukrajinu k občanské válce... Není to hnus? A vy to ještě podporujete! Co to můžete být za lidi? Jenom prospěcháři... Mia

   Vymazat
  7. 2:51 Prosím o vymazání komentáře děkuji.

   Vymazat
 4. A JE VYKUKÁNO - internetoví paraziti a trollové.Anonim 1.ledna2018 18:51 - Ty jsi ale vůl!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Usákom prajem do nového roku 2018,aby na ich hlavy napadalo toľko bômb koľko nahádzali na Vietnam,Afganistan,Líbiu,Juhosláviu aj tých uranových,napalmových ako hádzali na hlavy Vietnamcom,prajem Vám to z celého srdca .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Chujloj ať se mu konečně zadaří spustit ten kryplorublik! - https://www.novinky.cz/internet-a-pc/459270-putin-zvazuje-kryptorubl-aby-moskva-obesla-sankce.html

   Vymazat
 6. Nevím proč vám to vadí, že je tu ukázka nové techniky. To je tu proto, aby si někteří pořád nemysleli že v Rusku lezou pořád po stromech jek ukazuje zase naše propaganda... Komu to vadí, ať sem nechodí a listuje třeba ve Čtyřlístku... Takovéto informace píšou i na zprofanovaných Novinkách a to tam nevadí? Choďte třeba na Blicí listy když vám to tam vyhovuje a tady nesmraďte... Mia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:11 hmmmm,když už,NR se prezentuje viz motto.Abych si nemyslel jak píšete,hledám u odborniků map.ATM.Váš názor,i když je blbej,vám neberu.Ale kam kdo chodí je jeho věcí.Apropo k článku váš příspěvek?

   Vymazat
 7. Mio. Mě především vadí články o vojenské technice které jsou publikovány na Silvestra. Celý svět slaví v míru příchod Nového roku a na NR se oslavují zbraně Ruské armády. Kde je vtip, zábava a sranda, kterou bych čekal právě v tento den. Pan Dvořák tady napsal něco jako, že je potřeba strašit lidi právě v tento den, aby si to,, Pražská kavárna,, pamatovala po zbytek roku. On (Dvořák) se pak smáznul ale na jeho názory nemám slov. Prostě držet generální linii za každou cenu a to se povedlo, co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už o něčem legračním vím, doufám, že nás do té doby nesmažou.

   Vymazat
  2. Já se totiž ruské armádě smál až jsem se za břicho popadal, ale nevím, jestli to stihnu napsat.

   Vymazat
  3. Jsem napnutý jako vy, směji se už nyní. Kromě toho, ale, jak někde zrovna čtu,... Používáním této webové stránky souhlasíte s publikací mého příspěvku.

   Vymazat
  4. Cenzor by se nad tím měl dobře zamyslet předem, protože používá tento web průkazně.

   Vymazat
  5. Už mohu psát? Cenzor chápe?

   Vymazat
  6. No, jen aby.

   Vymazat
  7. 2.8.2000 byla potopena chlouba ruského námořnictva, jaderná ponorka Kursk, u břehu Ruska, během největšího námořního cvičení ruské armády a to v okamžiku, jak vyšlo po jejím následném vyzdvižení na hladinu najevo, kdy obdržela rozkaz od nejvyššího velení a logicky i nejvyššího vedení Ruska, jak poté oficiálně i potvrdilo, směřovat ke břehům Jugoslávie, respektive jejího zbytku vedeného prezidentem Miloševičem a zároveň v tom okamžiku, když vysocí důstojníci, kterých bylo na palubě Kursku v tu chvíli znatelně více než obvykle, otevřeli trezor s kódy pro odpálení raket s jadernými hlavicemi, kterých měla tato chlouba na palubě několik. Smál jsem se té náhodě. Smějete se také? Šťastný nový rok, přeji, protože už nemusel přijít. Putin po nehodě, kterou tedy zjevně neočekával, zmizel na několik dnů a nikdo ho nevypátral, mimochodem a tomu se musím smát také, že mu to asi tedy nevyšlo, frajer blbej, alespoň si vyzkoušel pobyt na Sibiři, evidentně v podzemním protijaderném krytu, v nějakém tom jeho obrovském a luxusním podzemním městě, kde on přežije! Nesnáším takovou zvěř!

   Vymazat
  8. 13:10 Já to chápu, že laikovi se zdá, že takovéto informace jsou ve sváteční čas přemrštěné, že by to chtělo víc vtipu a zábavy. Vtip a zábava spočívá právě v těchto zbraních, které odborník umí ocenit. A takoví ty zlovolní a zapšklí odborníci to pak ani nechtějí vidět střílet..

   Vymazat
  9. 13:40 Blbá dezinformace daleko za hranicí uvěřitelnosti. Dávám 5, u mě byste teda zápočet nedostal.

   Vymazat
  10. 15:08 Ale to není dezinformace, to je čistá pravda, komiku, o co se snažíš.

   Vymazat
  11. 15:08 Hele, byl to nějaký francouzský dokument "Kursk: mýty a spekulace.", který odvysílala před lety asi ČT. Tam to jasně a detailně prokazovali i videozáznamy z vytažení Kursku na břeh a jeho průzkumu, vzpomínám si, že ty rakety s jadernými hlavicemi na jeho palubě a bylo jich myslím až šestnáct, se jmenovaly Granit. Přesný jejich počet samozřejmě nebylo možno ověřit.

   Vymazat
  12. --- Ty důstojníky našli po vytažení Kursku vedle otevřeného trezoru s kódy pro jejich odpálení a klíči v rukou. Už tehdy, v tom roce 2000, bezprostředně poté, jsem osobně sděloval, že jsme Kursk potopili a zabránili tím jaderné válce, Putinově jaderné válce!! Rusko tehdy slíbilo Miloševičovi svou plnou podporu proti NATO, jak je i oficiálně známo, mělo to proběhnout stejně jako v nynější době v Sýrii, přímou a drtící válečnou účastí Ruska. Proti NATO ale i použitím alespoň jedné, odstrašující, jaderné bomby.

   Vymazat
  13. A omlouvám se, přehlédl jsem se, 12.8., 12.8.2000, byl potopen Kursk. sorry.

   Vymazat
  14. Opravdu bych rád, abyste si už uvědomili, že na Zemi nejste jen vy lidé a navíc, my některé z vás lidí bráníme a objektivním (vesmírným) právem. Zastupuji tyto vesmírné civilizace vyšší vývojové úrovně na Zemi už déle než dvacet let. Někteří z nás, se na Zem inkarnovali, mimo ty existuje alespoň pět živých vtělení (avatarů). Nejsme těmi, kteří by měli ustoupit vašemu pozemskému a tedy vývojově nižšímu právu a ani vaší lidské vůli, jsme ale ochotni vás ignorovat, pokud nás a naše lidi na Zemi, nebudete ohrožovat.

   Vymazat
  15. 15:48 Ty avatare, to seš vožralej ještě z noci, nebo jsi to už během dne přiživil?

   Vymazat
  16. 15:57 Mne by skutečně zajímalo, proč se k nám stavíte tak odmítavě a dokonce i k pouhému tomu faktu naší existence. Už i nynější papež František všem sdělil, že "Život ve vesmíru je možný a neodporuje Božímu plánu." , vaši lidští vědci především v posledních několika letech nalézají ve vesmíru jednu planetu vhodnou pro život za druhou, už desítky a těch důkazů o tzv. UFO a i videozáznamů jich a svědectví tolika tisíců lidí ze setkání s nimi,... . No, jsou prostě věci, které nechápu. Tak obrovský, vlastně nekonečný vesmír, a obydlena by měla být jen Země,... to je opravdu gigantická neskromnost a popravdě, neskutečné plýtvání, které zaručuje debilitu Boha, pokud je tomu tak.

   Vymazat
  17. 16:20 Asi nechceš, abychom se pouštěli do diskuse, viď.

   Vymazat
  18. 17:02 Reaguji na kokomentáře, ale ten Váš je asi tak moudrý, že ho nechápu.

   Vymazat
  19. --- vlastně spíše na kokopříspěvky, přispět je tak, snadné.

   Vymazat
  20. 13:10 že vám určitá informace vadí podle data v kalendáři, je vskutku pádný argument pro redakční práci. Koho by napadlo, že právě a například na Silvestra to nebo ono není zajímavé, nebo aktuální. Větší blbost si vycucat z prstu snad ani nejde.

   Vymazat
 8. Hm, pro našince důležitá informace. Hned je jeden klidnější, když si přečte, jakou techniku Rusové rozmísťujou v Arktidě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřipadá ti to slovo -rozmísťujou- nějak divné a neoznačil ti to textový editor červeně? Vypadáš komicky.

   Vymazat
  2. Pardon - rozmísťují - omlouvám se za nespisovný výraz, který jsem, přiznám se, použil zcela záměrně.

   Vymazat
  3. 15:13 A jaký to mělo záměr?

   Vymazat
 9. Rusove delaji spravnou vec dle mezinarodniho prava a sebezachovy.
  Amici at tam nelezou. Porouchali by se jim tam vsechny stroje....!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 10. Po druhé světové válce, což je před 72-léty Jung řekl, že skončila predatorská doba /myslím totéž řekl Einstein/ ve vývoji lidstva. Jak se ukazuje z těchto komentářů neskončila. Za 7O let lidstvo tak akorát pokročilo asi dozadu, tedy pardon couvlo. Čtu teď knižku Indaa Harpala Brara komunisty z Velké Britanie, který hned na prvních stránkách se obdivuje Stalinovi /fuj!, říkají někteří/, který tvrdí, že v době studené války jsme vděčili za mír silnému Sovětskému svazu - mimo jiné v tomto státě byla podle něj lepší péče o lidí než na Západě - nebylo bezdomovectví, nebyla nezaměstnanost, byla dobrá zdravotní péče, hodně vzdělaných lidí atd. /Dneska se mě k poslechu dostal text Igora Jurečky, ve kterém tento autor ličí co všechno bylo, co všechno jsme uměli vyrobit za komunistů - od turbín po zaoceánské lodě, konec textu byl - ted jsme montovna a patří nám ještě tak akorát vzduch nad námi/. Pardon za tento myšlenkový úlet. Chtěl jsem ještě dodat, že obě světové války byly o zdroje, suroviny, o přerozdělení světa. Ta třetí, o kterou usiluje podle všeho největší holubice miru USSA /přečtěte si knížku Brzezinského Velká šachovnice pak Vám bude jasné o co tak asi usiluje USSA nebo si poslechněte Friedmana, třeba jeho názor - kdo je pánem oceanů, ten je pánem světa a bude Vám jasné, že toto není nějaký přelud ale fakt, USSA skutečně by rádo zase zvítězilo v další válce - podle Trumpa již zvitězilo ve dvou/, čili ta třetí světová válka by byla zase o zdroje. Jak jinak. Myslím si, že lidstvo bohužel neudělalo vůbec žádný pokrok, pořad vězí myšlením v jeskyních a uvažuje o tom, že zítra bude třeba ulovit mamuta, to jest pořad člověk je predator. Dokonce ti největší náboženští reformatoři a filosofové - jmenujme jen tři Christus, Budha a Konfucius - nic nepomohli. Z kostela na Slovensku se chodí do hospody a nejen asi tam. Holt jsme pořad predatoři. A ještě jsem něco dneska slyšel. Jsme v EU, v NATO a ještě někde. Myslím v té třeti oblasti jsme nejvíc. Čili závěr pesimistický. Na to, abych zde napsal, proč člověk je pořad predator i když by být neměl, nenapíšu nic. Snad se ještě do konce života přiblížím k rozuzlení této otázky.
  Opakovaně, když čtu Novou republiku, tak mně napadá že za komunistů bylo lépe než ted. Ono ti komunisté měli alespoň nějako vizi, co by tak bylo třeba pro ty lidi udělat. Ti kapitalisté mají tak akorát jedinou vizi - kde nejvíce nakrást /třeba jeden příklad OSN očkuje vakcinamiproti chřipce, které nebyly použity ve Velké Britanii - 6O milionů kusů, výrobní cena 3 centy, prodejní cena 1O dolarů odprodej OSN za 2 dolary - očkuje Afriku - zadarmo /?/ asi sotva. V Africe chřipka není/.
  Toto bylo rozjímání pisálka a radoby filosofa. Omlouvám se za Váš ztracený čas.
  Ještě doporučení pro trolly: pište o gulazích a jiných ničemnostech Sovětského svazu, napište rovněž o tom, že nezaměstnaní a bezdomovci jsou neschopní - podle přírodního výběru pana Darwina. Ale trollove zamyslete se nad jedním. Proč jsme pořad predatoři a proč všechno řešíme predatorsky. Spíše mi odpovězte na tuto poslední otázku.

  OdpovědětVymazat