Reklama

pondělí 11. prosince 2017

Ve Státní dumě byla provedena paralela mezi Putinem v Sýrii a v Dagestánu. První ruská letadla již začala Sýrii opouštět

11. 12. 2017        zdroj a zdroj
Putin poděkoval vojákům za službu v Sýrii. Příjezd ruského prezidenta Vladimíra Putina do Sýrie byl ve Státní dumě srovnán s jeho příjezdem do Dagestánu, informoval dopisovatel IA Regnum 11. prosince. Prezident Ruska Vladimír Putin vydal pokyn k zahájení stažení ruských vojsk ze Sýrie. "Nařizuji ministrovi obrany, náčelníkovi generálního štábu, aby zahájili stažení ruské skupiny vojsk do míst jejich trvalé dislokace", řekl Putin ve svém proslovu k vojákům.


"Když jsem se dověděl, že Putin je v Hmeimim, vzpomněl jsem si, jak v roce 1999 přijel na severní Kavkaz v době útoku teroristů na Dagestán, kdy se tehdy nezastavil před obrovským nebezpečím, které mu hrozilo. Můžeme provést paralelu mezi těmito dvěma událostmi: i tehdy, i nyní byl dán silný impuls k boji proti terorismu, a Putin potvrdil svou odhodlanost v této věci", řekl první zástupce vedoucího frakce strany Jednotné Rusko ve Státní dumě, Adalbi Šchagošev.

Vítězství nad teroristy v Sýrii se stalo nejen vojenským vítězstvím, ale i diplomatickým a politickým, řekl poslanec.

"Budovat vztahy s klíčovými hráči na Blízkém východě nebylo snadné, ale Rusku se to podařilo", konstatoval poslanec.

Putin ukazuje, že nemluví do větru, uvedl Šchagošev.

"Není to tak dávno, co pronesl z tribuny OSN svůj slavný projev, v němž prohlásil, že naše země bude bojovat proti mezinárodnímu terorismu až do konce, dokonce i když zůstaneme osamoceni. Řekl a udělal to", uzavřel poslanec. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Vivat Rusko a jeho vůdce Putin - ochránce míru!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Putin je schopný. Cíl je splněn, proruská vláda sedí pevně v sedle, je možno se stáhnout ze scény. Nelze pochybovat, že Putin z Ruska opět vytváří mocnost. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové odcházejí ze Sýrie,s výjimkou svých základen na středomořském pobřeží, protože nechtějí otevřený střet s provokujícími Američany a provokujícími Izraelci. Je to ve chvíli, kdy celá arabský a možná i celý muslimský svět je ostře proti Američanům a syrská armáda tedy bude mít lepší postavení, když bude bránit svou vlast sama bez cizí intervence. Amíci nakonec uznali i Asada a budou pouze investovat peníze a pomluvy do prezidentských kampaní a voleb v zemi. Ostatně rozbombardovat základnu syrských nepřátel na dálku Rusové mnohokrát dokázali a nic by jim asi nebránilo, kdyby na prosbu vlády v Damašku to zopakovali.

   Smazat
 3. Ruská zahraničná politika je úžasná, dravá, akčná, rozsiahla a pod. Veď si pozrime bližšie len včerajší deň.(Pondelok/. V.Putin sa stretol so Sýrskym prezidentom v Sýrií, Egyptským prezidentom v Egypte a Tureckým prezidentom v Turecku. Minister zahr.vecí p.Lavrov sa stretol dnes s ministrami zahr.vecí Indie a Číny. Náčelník generálneho štábu ruskej armády p.Gerasimov sa v Japonsku dnes stretol s japonským náčelníkom. Je to neuveriteľný rozsah rokovaní v tak krátkom čase. Rusko buduje nové centrum riadenia svetových procesov so sídlom v Moskve, čo zaručí aj budúci mier na planéte Zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mráz přichází z Bruselu a Bílé chatrče12. prosince 2017 3:21

   2:21 - Je načase vypadnout z totalitní EU a zločineckého NATO! Přijat vojenskou neutralitu, jako Irsko, Rakousko, Švédsko, Finsko a Švýcarsko. A v našem ekon. a obchod. zájmu vstoupit do Euroasijského svazu na základě parity!

   Smazat
  2. 3.21 je pozdě . Jak chcete vypadnout odněkud kam jsme nikdy neměli vstupovat? Zkorumpovaní politici a vlastizrádná pseudoelita to nikdy nepřipustí ! Cesta neutrality měla být nastoupena ihned po hadráku 89" . Teď už je pozdě .Téměř všechno je dnes rozkradeno a prodáno cizákům za hubičku .Neutrální může být pouze stát který je soběstačný ve výrobě potravin , má fungující průmysl odkud neodtékají miliardy do ciziny atd .Toto všechno co naši předkové pracně vybudovali už nemáme ! Z vyspělého státu jsme se stali kolonií Západu . Většině Čechů a zvláště mladé generaci , která není ve zdegenerovaném školství vychovávaná k vlastenectví to zřejmě vůbec nevadí . Proto to tak už asi zůstane .Pokud to nezmění zas nějaká další světová katastrofa .Nemusím snad uvádět jaká . To si už domyslete sami .

   Smazat
  3. 7:37 Na Blistech si nějaký učitel stěžuje na opak! Že rodiče ho udali za nevlastenectví! Že děti místo o tom, kdo byl Karel IV. či František Palacký nabádá aby se vcítili do toho co si myslel nějakej Kudna z Kinte na trhu s otroky:)) - https://blisty.cz/art/88944-kterak-jsem-delal-revoluci-v-dejepise-a-jak-jsem-dostal-po-u-cuni.html

   Smazat
  4. Nechápu zbabělost a poraženectví, nevíru a nevůli změnit naši situaci k lepšímu. Existuje usilovně pracující skupina lidí, kteří disponují mimořádnými vědomostmi a snad ještě mimořádnější mravnost, a tito lidé připravují transformaci nespravedlivého a místy zločinného socioekonomického systému na systém spravedlivý. Ti, kdo se mají proč takové transformace společnosti bát, jsou parazité, podvodníci, netáhla a vůbec lidé zbabělí a submisivní, kteří se včas neprobudí a nestanou se lidmi čestnými a činorodými.

   Smazat
  5. 7:37 Neházejte samopal na hnůj vše jde znovu vybudovat když se chce. Odchod z eu je zásadní pro celý národ.

   Smazat
  6. Aby toto šlo musela by KSČM(nebo jiná strana) do svého volebního programu dát znárodnění výrobních prostředků (podniky nad 10zaměstnanců), kulaky nad 50ha a prosadit v parlamentu vedoucí úlohu strany. To vyžaduje zisk ve volbách nějakých 50-60% a ne 7%. Takže lidé jsou spokojeni mladým je všechno fuk. S úsměvem a vzhůru do otroctví.

   Smazat
  7. 10:22 Máte pravdu , že pokud se chce všechno jde vybudovat znovu . S takovými politiky jako je Kalousek , Bělobrádek ,Benda atd. to jistě půjde jako po másle . Pokud se vám podaří vzbudit i Šláfenberka tak taky může přoložit ruku k dílu . Až to zase vybudujete , tak se zas objeví nějaký profesor Klaus se svojí neviditelnou rukou trhu a můžete začít zas znovu . Je jediná šance pro Česko . Musí se tu narodit někdo takový jako je Putin . Do té doby se nic nezmění .

   Smazat
  8. 11:37 To by bylo fajn! Byli by zrušený dřív a v kratším procesu než Dělnická strana :D:D:D

   KSČM není rozhodně protievropská strana! -
   http://www.kurzy.cz/zpravy/434916-evropska-unie-ve-volebnich-programech-politickych-stran-pro-volby-2017-cast-2-3/

   Smazat
  9. Komunistčtí ekonomičtí experti jsou i pro přijetí Eura! Pouze na to netlačí - https://domaci.ihned.cz/c1-65978470-cesko-by-melo-prijmout-euro-rika-ekonomicky-expert-kscm-dolejs-i-komunisticka-europoslankyne-konecna-navrhuji-referendum

   Smazat
  10. 14:10 Nebo Hitler! Nač chodit ke kováříčkovi ...

   Smazat
 4. Kdyby Syrii osvobodily USA, byly by tam jeste za 100 let, jenze s trojnasobnou posadkou.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby, kdyby... Putin zase aktivně a promyšleně posouvá děj správným směrem a na nikoho nečeká. Ušáci na to zase čuměj jako bukvice. Nabízí se srovnání, kdy Trump infantilně žvatlá, že oni jako vyhráli obě světové války a srazili komunismus na kolena a jako třešničku na dortu ještě více rozeštval Jeruzalémem židy s araby. Než se Ušáci rozkoukaj bude Putin zase na další metě a bude zajímavé sledovat, kdy jim to docvakne a přiznají, že bez Ruska nic nedokážou a jen si neustále šlapou na ty stejný hrábě a střílej se do vlastní nohy. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 6. Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete...podla us magazinu Forbes!

  OdpovědětSmazat
 7. A zdechne geriatricky kongres USA,hrozba pro svet !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nástroje lze eliminovat, ale ty, pro něž je i Kongres v USA nástrojem, se budou jen z povzdálí chechtat. Ti, o nichž si většina lidí myslí, že vládnou, jsou pouze užitečnými idioty někomu jinému. Tím někým jiným není ani finanční, ani zbrojní, ani farmaceutická lobby...

   Smazat
 8. Nikdy není pozdě a katastrofa v EU je na vzestupu. Je jen potřeba charismatického vůdce a půjde to. PRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
 9. Dokud neni zabezpečeno, že vypadnou ze Sýrie i nevítaní US vojáci, tak je to předčasné a dost riskantní řešení na hraně hlouposti provedené Gorbačovem stažením z východní Evropy. Pokud existje nějaká tajná domluva mezi Ruskem a USA v této věci naprosto bych nespoléhal na její splnění ze strany USA, ale čekal bych zákeřný podraz. Emerickým sviním se nedá věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti tam zůstanou! Budou zakládat Siorojavu! Mmch. už jsem tu dlouho nečet nějaký vyjádření k Sýrii od Yekty Mekty!:D:D:D

   Smazat
  2. Souhlasím, jakmile Rusové vypadnou USA tam ihned nalezou. Možná, že to měli Rusové v rámci vojenského cvičení.

   Smazat
  3. Pánové, prosím nepodezírejte Putina z blbosti. Všech rizik si je vědom a nejspíš chce světu předvést nějakou novou techniku. P.K.

   Smazat
 10. Putin je naprosto nejvážnější překážkou pro hegemonii oligarchie. Ta jistě velmi pečlivě sleduje kroky Putina s cílem jeho likvidace. Víte jak by se miliardářům na Západě ulevilo, kdyby Putina ulovili a nahradili ho zase nějakou sérií Jelcinů. I Gorbačov by na zrazení občanů Světa stačil. No, co naplat, jednou již ulovili USA prezidenta, i Trump by si měl dávat pozor!

  OdpovědětSmazat
 11. Jo Putin také řekl pokud se teroristé vrátí tak udeří silou kterou nikdy neviděli.

  OdpovědětSmazat
 12. Američani prohráli válku ve Vietnamu a nyní prohráli válku v Sírii. Američani vytvořili, vycvičili a vyzbrojili Islámský stát. Všichni jsme viděli japonské terénní vozidla, kterými se přemísťovali bojovníci Islámského státu, viděli jsme nejnovější ruční raketové protitankové zbraně v rukách Islámského státu, které dodali těmto bojovníkům Američani. Sírie je totálně zničená a to jenom proto, že odmítla Americký záměr vést plynovod z Kataru do Evropy přes svoje území. Kadáfi odmítl americký dolar a mírumilovně ho vybombardovali, Sadám v Iráku odmítl také obchodovat v dolarech a také ho zcela mírumilovně vybombardovali. A všude, kde má USA své zájmy vytváří mírumilovné koalice mírumilovných států, kteří prosazují mírumilovné zájmy USA. Přitom platí, že čím víc zabitých nevinných civilistů, tím lépe. V Sírii jim to momentálně nevyšlo, ale oni se v USA nevzdají a už mají připraveno další ohnisko, kde rozpoutají válku a to je Korejský poloostrov, kde budou rozsévat mír pomoci bomb a vraždění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky úsilí samotných Syřanů je mnoho míst zničených teroristy a koalicí USA již opraveno nebo alespoň se začíná opravovat. To vše je možné díky nezdolné obraně SAA své země za nezištné podpory VKS RF. Sýrie nyní zažije období rekonstrukce jako odměnu za nezdolnou víru v lepší budoucnost.

   Smazat
 13. Myslím , že ta letadla tam bude muset brzy zase vrátit !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.