Reklama

úterý 12. prosince 2017

Volme s. Šiklovou na Hrad - jako vrchní uklízečku!

Jiří Baťa
12. 12. 2017
Na tuto myšlenku mne přivedlo super krátké video se super krátkým vyjádřením Jiřiny Šiklové, ve kterém vyjadřuje podporu kandidátu na prezidenta ČR Pavlu Fišerovi, v němž pronesla těchto několik mimořádně intelektuálně významných slov : „Pavel Fišer? Je to Evropan přesvědčením a navíc jako diplomat dokáže spojit politiky.“ (odkaz na video níže). Slova, která jsou hodna zápisu černou křídou do komína a zasluhuje blíže připomenout osobnost samotné Jiřiny Šiklové.


     Soudružka Šiklová má k této k výše navrhované odpovědné funkci na Hradě všechny předpoklady, protože tuto funkci uklízečky  vykonávala už v minulosti a to natolik úspěšně, že byla záhy přeřazena do funkce sociální pracovnice. Kromě toho její neobyčejně pohnutá a možno říct krkolomná životní kariéra ji k výkonu této funkci přímo předurčuje. Již  jako mladá, uvědomělá studentka UK ve svých 21 letech  vstoupila v r. 1956 do KSČ. Její vrcholné aktivní angažmá v komunistické straně však začalo až na podzim roce 1967 po zavření Literárních novin, kdy uvědoměle přemlouvala své spolustraníky, aby z KSČ nevystupovali, aby zůstali a podpořili tu část, která se snažila o reformu. Díky této angažovanosti se v roce 1968 se stala funkcionářkou a vedoucí stranické skupiny na FF UK. Za tuto skupinu podepsala manifest Dva tisíce slov a působila v tzv. nátlakové skupině Červení proti. V roce 1969, údajně na protest nastoupení G. Husáka do funkce, však stranu  opustila.

      Zde není od věci připomenout její svým způsobem pozoruhodný druh „zapomnětlivosti“, který v jejím životě hraje nemalou roli. Ta „zapomnětlivost“ se projevuje v tom, že  o svém členství v KSČ se (nerada) zmiňuje jen v krajním případě a to ještě jen omezeně na roky 1967-1969. Období svého členství od r. 1956 jakoby zapomínala.  Že by v tu dobu žila v ústraní, bez jakéhokoli angažmá v KSČ? Ale kdeže,  důvod je prostý, ona totiž na to období  zapomíná (a ráda) zcela vědomě. O svých údajných  „dírách v paměti“ na jistém semináři  o komunistickém vládnutí soudružka Šiklová říká: „Paměť jedince i paměť skupiny, případně národa je selektivní a má obranný charakter. Zapomínání a zkreslování […] slouží k vytváření žádaného (rozumějme lepšího) osobního i kolektivního sebehodnocení, které pak umožňuje člověku či skupině lépe žít a přežít“.
     V souvislosti s kandidaturou Jaroslava Bureše na prezidenta v r. 2013, který v životopise nezmínil své členství v KSČ, na něj soudružka paní Šiklová brutálně zaútočila  slovy:  „Na sklerózu je příliš mladý, takže tento postup Jaroslava Bureše svědčí o nízkém stupni jeho morálních hodnot, bezcharakternosti nebo o výjimečně nízké inteligenci a naprostém podceňování občanů a novinářů. Již fakt, že zamlčel tuto skutečnost, by ho měl v očích všech členů sociálnědemokratické strany zcela diskvalifikovat“.
     Charakter, morálně volní vlastnosti a vysoký stupeň nízké inteligence u paní soudružky  doktorky Šiklové je záruka odpovědného plnění úkolů a povinností na tak významně exponovaném místě, jakým je Pražský hrad. Zvláště, pokud by se prezidentem stal člověk, jakým je morálně a charakterem stejně kvalitní kandidující pan Jiří Drahoš. V případě prezidentování pana Pavla Fišera, kterého paní Šiklová podporuje, si jejich spolupráci lze těžko představit. Pan Fišer se dosud veřejnosti nějak mimořádně nepředstavil.
      V rámci slušnosti a objektivity nutno poznamenat, že u paní soudružky Šiklové došlo zřejmě po r. 1969 k syndromu „Obrácení Ferdiše Pištory“, což v následujícím období jejího života až do současnosti byl její život, již v jiném, než komunistickém kabátě, poznamenán mimořádně pozoruhodnými činy, které ji řadí mezi ty, kteří se zasloužili o změnu režimu v ČR. Stojí za připomenutí, že od tohoto „bodu zlomu“  již jako kovaná a charakterní demokratka se angažovala v řadě významných akcí, za což byla kromě jiného rovněž oceněna charismatickým otcem naší demokracie, spisovatele, režisérem, lhářem, nekuřákem, zásadovým abstinentem a příkladným manželem Václavem Havlem. Paní bývalá soudružka Šiklová je natolik progresivní  osobnost naší společnosti, že si tato a mnohá další  ocenění jistě zaslouží.
      Třeba už také proto, jak se významně angažovala, když zastávala a hájila úvahy a myšlenky na vybudování radarové vojenské základny Spojených států v České republice. Pozoruhodný je také její názor na přetrvávající odpor Čechů k přijímání uprchlíků, což bývalá soudružka  seriózně odůvodňuje nedostatkem vzdělání a myšlenkovou zakořeněností v dobách komunismu (jí se ale netýká?)  a současně vyzývá občany, aby se nebáli islámu. Ergo kladívko, občanům České republiky prý chybí vzdělání a proto odmítají imigranty a  nejsou o problematice imigrace ani schopni uvažovat. Jak vidno, paní soudružka doktorka nemá o úrovni vzdělání občanů ČR zrovna nejlepší mínění. Ostatně nic překvapujícího, takové mínění o nás občanech mají všechny ty elity v pražské kavárně, kam bezesporu patří i nekompromisní bojovnice Jiřina Šiklová.
       Přesto nelze ještě nezmínit osud jejich slov, týkající se její paměti (a paměti jako takové, viz výše). To co tam říká, doslova a naprosto dokonale uplatnila v posledních letech svého veřejného a politického života. Dnes , přes její „černou minulost“ je něčím, o co by se slušný a čestný člověk nikdy ani nepokusil. To ovšem není případ paní Šiklové. Ne každému se totiž podaří oblbnout okolí tak dokonale, jak se to podařilo paní, dříve soudružce, Šiklové.

36 komentářů :

 1. Pí Šiklovou je asi zbytečné komentovat, profesor N.Parkinson by asi řekl, cokoliv ona činí, špatně činí. Známe ji např., jak kdysi "okupovala" Čt atd. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdyby nebyl samet v režiji ulpně jynych než se preludovalo tak stačilo takove jako soudružka jiřka či klivie nakopnout do pozadi či prostě vyhodit kecy coby kdyby na dvěstě stran jsou jen tlachy plky po funuse před třiceti roky

   Smazat
 2. Paní Šiklová na fotce vypadá docela sexy . Partnerka pro Kharla Spáče jak vyšitá .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VSKUTKU VÝJIMEČNÁ KRASAVICE!!!

   Smazat
  2. A blbá jak troky.
   Nebo spíš zaprodaná vlastizrádná svi.ě.

   Smazat
  3. Pro gerontofila, je velmi sexi:))

   Smazat
  4. proto ji taky navrhují na funkci "sociální pracovnice".
   Pro ty později narozené, éra kdy se ani v novinách nepsalo otevřeně o nejstarším řemesle vygenerovala tento terminus technicus.

   Smazat
 3. Karl a Jiřina....blbu plná rodina!!!!!;-D

  OdpovědětSmazat
 4. zatím tu není žádný komentář
  tak se pokusím o jedno "rudá fena" to tu v článku nezaznělo, ta musela napáchat škod, lidsky ublížit, donášet udávat a každopádně "kádrovat"- dnes jsou špatní ti, kteří zůstali morálně pevní a neměli potřebu se převlékat, ale lidské zrůdy viz výše uvedené si myslí, že když dostali po prstech vykopli je z partaje a oni otočili, že jsou čistí a nám všem ostatním, můžou kázat morálku. to není jen soudružka Šiklová, nezapomeňte na starého Rumla , nosil soudruha Gottwalda na stavbách mládeže na rukou komentoval procesy, kde požadoval nejvyšší tresty, dnes je jako soudružka Šiklová čistý???, nezapomeňte taky na soudruha Špačka staršího, ideologický tajemník KV KSČ Brno , mladší Havloid - Špaček by mě chtěl učit jak se drží vidlička? to snad nikdo nemyslí vážně... takže není zde jen rudá fena,kvůli které spousta lidí muselo opustit vysokoškolská studia, které dodnes nikdo veřejně neřekl ať táhne do hajzlu a dále neškodí ...asi tolik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:11 Dokonale popsaný stav současné doby. "Dnes jsou špatní ti, kteří zůstali morálně pevní a neměli potřebu se převlékat". K tomu není co dodat, člověk, který není naprosto debilní, to již dávno pochopil.

   Smazat
  2. Šiklová roz.Heroldová.Je ze židovské bolševické rodiny,její bratr Erik byl rovněž rudý pes......
   A o těch dalších jejichž parchanti nám zde opět dělají zle....viz Dienstbier starší,rudoch jak kráva a jak se chová jeho ptakopysk nyní,nebo Šabatová dcerunka vedoucího tajemníka Jihomoravské KSČ a člena ÚV KSČ Šabaty!........Telička........Stropnický......
   Fulle........

   Beran

   Smazat
 5. no u nás sa hovorí že istí ľudkovia sedávajú vždy v prvých radoch , či na zjazdoch strany, alebo v kostole

  OdpovědětSmazat
 6. »Raději se budu mýlit s USA, než mít pravdu s Putinem.« No jo no, tohle nás chce poučovat. Neskutečné, pražská žumpa ve své podstatě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já přesně naopak, škoda, že to nemůžu té babě jedovaté říct do očí. Krá-va jedna.

   Smazat
  2. Pamatuji si, jak v r. 1989 ta bývalá rudá aktivistka adorovala v televizi toho opilce Havla! Ten se zrovna stál prezidentem. Freneticky vykřikovala do mikrofonu své váleční pokřiky: Neberte nám Havla! Vraťte nám ho! Je náš! Div jí přitom nevypadla z huby zubní amalgámová plomba!
   Ale pro toho starého superdinosauře Šlafenberga s poserplínou je to ještě štabajzňa na jedno použití. Vždyť oba jsou havloidi z pražské kavárny.

   Smazat
  3. on už soudruh husak davno před šmirklem věděl že takovou svoloč nemuže pustit k lizu ovšem havel sam z teto skupiny ubliženych tyto smějici se bestie jako sam sebe adoroval na nebesa politiky

   Smazat
  4. Proč pražská, když je jeruzalémská "vědma"?

   Smazat
 7. Pozor na jeden základní problém. Pokud by zemřel pan Zeman, nebo by měl zdravotní problém, v nabídce kandidátů je jenom stádo šmejdů a není koho volit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:05
   Potom je snad nejlepší vyhlásit novou kandidaturu. Ty kreténi co tam jsou jsou použitelní jenom na vytření p....le

   Smazat
  2. 22:26 - ses tam měl přihlásit ty...

   Smazat
  3. A jedna perlička, vlastně hnus naší justice. Nejvyšší správní soud rozhodl, že senátoři mohli dát svůj hlas vícero kandidátům na prezidenta. Vzápětí prohlásili, že pro příště to bude nepřípustné. No to je perla z prasečí tlamy. Neměli bychom jako občané mít také právo hlasovat pro více stran? T

   Smazat
 8. Protože jsem náhodou přepnul na Tv Barandov a tam Soukup představil "pana"Horáčka, musím konstatovat, že jsem pro zvolení dvojice Šiklová a Horáček . Pokud by to bylo možné ještě před Silvestrem. Větší komedii si nedovedu představit. Jako dvorního šaška bych jim přidělil zasloužilého učitele, také herce a režisera "pana" Z. Svěráka.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. No jo bývalá komunistka se dostala k prachům a moci tak kvoká a kvoká vlastizrádná megera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádnou vlast nezradila, naopak, tady není její vlast.

   Smazat
  2. 0:12 - Bývalá soudružka a rudá aktivistka Jiřina Šiklová se narodila 17. června 1935 v Praze. Tudíž Čechy jsou formálně její vlast, i když vlastně nebyla vlastenkou. Zde je link na tu entitu:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99ina_%C5%A0iklov%C3%A1#Životopis

   Smazat
 10. Poturčenec horší Turka, stejně jako Ukomunista...

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyby v pražské kavárně byli soudní, tak tuto hloupou babu nepustí na veřejnost. Takže, jak by řekla moje někdejší kolegyně. - To je tedy úroveň.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 12. Byl jsem vždy levicově orientovaný, v KSČ jsem však nikdy nebyl - z jednoduchého důvodu. Po únoru 1948 do KSČ vstoupili mí nejpravicověji orientovaní spolužáci, se kterými jsem nechtěl mít nic společného. Tito rychlokvašení revolucionáři se ukázali pak jako největší bestie - až do r. 1968, kdy udělali svůj druhý životní veletoč zpět do prava. Když pak soudruzi soudruhy kádrovali, tak mnozí se pokoušeli opět o kontratoč, ale tehdy KSČ se stala "málo pružnou". Tato
  nemalá skupina "takéstraníků", která prznila ideu sociální spravedlnosti, mi velice připomínala sudetské Němce, kteří byli střídavě nacističtější než říští a zase "liberálnější", podle potřeby zachování osobního profitu. A paní Šiklová mi připomíná svým "těžkým osudem" právě mé spolužáky, "ty pravé soudruhy".

  OdpovědětSmazat
 13. Proč mění chameleoni barvy. Aby přežili v každé situaci. Rudá fena je dnes modrá a pokud nenatáhne ráfy, tak může být i kafebranddozelena.

  OdpovědětSmazat
 14. To všechen ten hnůj je na paní Šiklovou házen jen proto, že si dovolila veřejně vyslovit podporu jinému kandidátovi, než kterému se tady všeobecně fandí?
  Tak to jste všichni hrdinové, to se musí nechat.
  p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestliže si komunistka Z PADESÁTÝCH LET 20. STOLETÍ dovoluje hrát si na morální guru... a rýžovat pro sebe zlato v žumpě... PECUNIA NON OLET NEPLATÍ PRO JEJICH MAJITELKU.

   Smazat
 15. Ten hnůj se na ty literaturu hází oprávněně....Svině havlobanderovska!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. 22:31
  A co je ta bejvala svazacka?!
  Debilokratka a havlosvine!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Pozor, nebezpecne casy,
  Pokud Zeman pred volbami umre tak Cesko dostane svinaka presidenta at je to kdokoliv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, že to nemůže být žádný antisemita...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.