Reklama

sobota 16. prosince 2017

Vyhazov z EU

Markéta Šichtařová
16.12.2017 Literárky

Pan vyučený knihkupec, který nebyl schopen dokončit pro chabé studijní výsledky ani gymnázium, jinak také bývalý šéf Europarlamentu, toho času předseda německé SPD známý i pod jménem Martin Schulz, uráží suverénní evropské státy.Přesněji řečeno uráží Polsko a Maďarsko, které se prý vzdalují „evropským hodnotám". Prý „podívejme se, co se tam děje". Technicky vzato nás sice zapomněl vyjmenovat, nejspíš jsme moc malí, abychom stáli za pozornost, ale vzhledem k tomu, že my se chováme velmi podobně jako Poláci a Maďaři, „zlobíme" například v podobě odmítání kvót na imigranty, nedělám si nejmenší iluze, že by si pan vyučený knihovník o nás myslel cokoliv pěkného. Jen drobná technická poznámka: Pan Schulz to trochu popletl; ne že by se střední Evropa vzdalovala „evropským hodnotám"; to spíš „bruselské hodnoty" už dávno přestaly Evropě dávat smysl, vykašlaly se na demokracii, začaly opovrhovat národy a národními státy a jakékoliv ekonomické racionalitě.
Takhle pěkně Schulz zaperlil minulý týden na sjezdu své sociální demokracie. A řekl toho ještě mnohem víc. Pro nás nejzajímavější je jeho výborné doporučení, že Evropa prý musí do roku 2025 přijmout jednotnou Ústavu, stát se multinárodní federací, a komu se to nelíbí, ten bude muset z EU pryč. Ještě jednou a polopaticky přetlumočeno, aby se neztratilo někde v překladu: Kterému státu se nelíbí, že bude jako stát zrušen a integrován do jediného multikulti panevropského státu, ten bude vykopnut z EU. Tedy já nevím jak vy, ale já tomu říkám výhrůžka. To se mi od pravděpodobné vládní strany sousedního Německa vůbec nechce líbit. Takhle si rovnost v rámci EU nepředstavuju.


A docela mě baví představa, že bychom to na zkoušku zkusili obrátit – když jsme si přeci rovní a máme ta údajně stejná hlasovací práva: Co kdyby třeba Češi vyhrožovali Německu, že bude vyraženo z EU, pokud bude pořád prudit s těmi kvótami? Směšná představa? Ale proč? Nemáme si snad v rámci EU být rovni? A není snad fakt, že odevzdaně akceptujeme představu, že Německo vyhrožovat smí, ale my ne, nejlepším důkazem, že žádná rovnost v realitě neexistuje? Ale je v tom případě tohle ona EU, o které si Češi v referendu odhlasovali, že do ní chtějí vstoupit?


Nikdy jsem se nepočítala k lidem, kteří až nekriticky volali po vystoupení z EU, protože EU hledali za vším špatným. Podobně jako v případě eura ... ... ...

(celý text zde)

51 komentářů :

 1. Proboha ne! Tahle kráva tu scházela...
  (Ještě štěstí, že si neplete knihkupce s knihovníkem...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16.prosince 2017 15:53 jste hulvát a zlý člověk

   Smazat
  2. 16:34
   Fajn, ale co to mění na skutečnosti, že Šichtařová je kráva?

   Smazat
  3. Šichtařová má pravdu. Jde o budoucnost mladých lidí a jejich děti... Palec nahoru.:-)

   Smazat
  4. Když ona je kráva coj si Ty chudinko ? Takhle se vyjádřit, to máš v mozku samou žumpu, zavolej si septik ať vypláchnou tvuj mozek . Jdi si dát fet, uleví se ti.

   Smazat
  5. Anonym z 15,53 je hulvát a duševní ubožák, nereagujte na něj, nechápe základní věci a chce se jen hádat a urážet.
   Sprostě urážet ženu může jen opravdové hovado, navíc p.Šichtařová má naprostou pravdu!!!
   Ubožáku!!!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Blbečku z 18,06 - příspěvek ze 17,52 je ode mne a musím ti sdělit, že jsem též pravičák.
   A ty jsi hulvát, to zůstává beze změny.

   Smazat
  10. No - hlavně že tu neschází ten čůrák anonym 15.53. A dokonce první se svejma sprostejma nadávkama. Kdy už v ČR bude povolen odstřel škodné?

   Smazat
  11. Aspon by si mela precist co znamena LISABONSKA SMLOUVA. Jinak ze sebe dela blbku na desatou. /Vo tom demokratickym hlasovani/.
   Uz sem vo tom psal . Cesi by museli hlasovat asi 20x- 30x aby prehlasovali 2-3 UBER NadStaty. germani a francouzi. Taky italove atd.
   Vystavuje se tak autorka risiku , ze se ji budou male deti posmivat a darebaci jesteneco horsiho...

   Smazat
  12. byva zvykem že v koloniich se ma pracovat na maxi otačky zato operatoři v mega skladech dostanou sic podřadnějši potraviny ale na přežiti to stači stejně jako k dvanactihodinovemu vykonu na šichtě tak nevim proč by měli mit ještě jakasi prava snad ne jako diktator

   Smazat
 2. Mimo téma:
  ....klikni na čtvereček a rozbalí se ti poslanec a informace o něm.....
  https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=1003

  OdpovědětSmazat
 3. Pani Sichtarova, napsala jste vystizny,
  hodnotny clanek !
  Proc je vam sproste nadavano nevim !
  Mistni poloopice to delaji i presidentum Trumpovi, a Zemanovi !

  Predkladam obrazek "logiky" nekterych zivocichu v
  Cesku !

  Neocon's, Globaliste, NWO a treba nasilnicka ANTIFA podporuji zruseni evropskych statu a bojuji proti nasemu oblibenemu presidentu Trumpovi a mnozi Cesi kteri chteji uchovat narodni stat na Trumpa nadavaji a lezou do zadku jmenovanym skupinam.

  Tak to je ! Myslim si, ze je neco spatneho s pitnou vodou v Praze !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez k Trumpovi na WC a neser se pořád na české diskuze ty vnucovači praštěnej!

   Smazat
  2. Moudrý Brouk Pytlík17. prosince 2017 4:16

   23:59 - Trumpovič nemá WC. Má jen kadibudku, kde maká ten amický opruz HOVNOlulu jako hajzldedek a hajzldekl (dva v jedněm).

   Smazat
 4. My, Češi, holt na různé ničemné knihkupce, kteří po neúspěchu svého podnikání dělají do politiky, máme smůlu. Napadají mě K.H.Frank, Miroslava Němcová, Martin Schulz... a jejich afinita k velkoněmectví...

  17.13 Je to tak. Těm kašpárkům podle vašeho posledního odstavce také nerozumím; a špatné je s vodou to, že xenofilové i pražskou vodu zaprodali vydřidušským nosatcům z VEOLIA...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trefa, akorát že Němcová je neskutečně pitomá, zatímco Schulz je neskutečná svi.ě.

   Smazat
 5. Tak se mi zdá, že spějeme k poklidu nové Varšavské smlouvy a RVHP. Chceme a potřebujeme my války v Africe či na Blízkém Východě? Chceme válku s Ruskem? Patříme snad k národům, které jsou puzeny do válek a zabíjení civilistů tu v Srbsku, tu v Iráků, Libyi, Afganistánů..., k národům, které si myslí, že jsou předurčeny k okupacím národů jiných? A Němci, ti se zase cítí jako na vrcholu 3. Říše, jejich "poslání od boha prozřetelnosti" poroučet národům jiným , nevyléčila ani 2. světová válka,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kéž by byla znovu VŠ nebo RVHP. Kéž by ...
   Místo toho máme proradnou otrokářskou zlodějskou EU a agresivní válečný pakt NATO.
   Fakt slast!

   Smazat
 6. Jéminkote, tak ať nás z EU vyhodí - a čím dřív, tím líp.

  OdpovědětSmazat
 7. Schulz = blbý volič a sociální demokracie, smrtící kombinace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odmítám se podřídit jakýmsi blbým rozkazům nějakého nedoučeného knihkupce - eurodiktátora a Němčúra Schulza s podezřelým nízkým IQ. STOP diktátům politruků typu Sralbotky, babizny Merkelové, nedouka Schulza a zločineckých lhářů USA!

   Smazat
 8. Pani Sichtarova , zde mate neco na pobaveni z Ameriky !

  President Trump je v NEMILOSTI skupin, jako jsou NWO, Globaliste, Neocon's, Antifa, BLM - (Black Lives Maters) , atd.

  On jim denne rusi s pozice sveho postaveni to, co prikazal president Obama, pro jejich benefit, na ukor celku.

  Tyto skupiny ted najimaji zeny, ktere Trumpa osocily, z agresivnich sexualnich vypadu.
  Vite jaka je odmena, pro tyto najmute zeny ?

  Jedna dostala $ 750 000 a druha dostala $ 500 000 + Mortage (= zaplaceni splatky na dum.)
  Amerika zasne !

  President Trump, ted na ty dve, poslal advokaty a ti dokazaly, ze se uvedene zeny se Trumpem neznaji a nikdy nesetkaly.

  Opravdove zenske obeti nasilnych cinnu pervertu, ted napadly dve dotycne zeny, protoze znehodnocuji timto kseftem to, co se stalo jim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věru zábavná historka. Amerika je samá sranda.

   Smazat
  2. Amerika? To je jeden magor vedle druhého magora. Asi proto ty honoloulo lezeš neustále diskutovat s Čechama.Žvatlat s Američanama není možné, protože jsou všichni vypatlanci. Co ty americké staré krávy, které teď po cca třiceti letech začaly otravovat a žalovat vlivné muže, producenty, režiséry, herce, politiky, že prý je údajně obtěžovali - kdysi - když ony byly mladé? Když ony byly mladé, chodily nejspíš i po ulicích s roztaženejma hnátama - jako chodí dnes taková Miley Cyrus a další, které svejma rozkrokama krmí bulvár. Až z nich budou staré krávy, taky asi budou někoho žalovat. Čím by se jinak živily? Nic neumí, bude to starý, ošklivý, nebude to mít důchod, tak holt alespoň to obtěžování že vyhrabou- a přiblblý americký media to hned šíří a vůbec - je v Americe někdo normální? I ten blbej exulant když přestal bejt Čech, tak totálně zblbnul po americku, a denně obtěžuje a otravuje svejma žvástama.

   Smazat
  3. U.S. je holt zeme "neomezenych moznosti" a my si na to budeme muset zvyknout, jako jsme si pomalu a tezko zvykali, na jinou zemi "neomezenych moznosti", se kterou jsme tehdy meli sice nejkratsi hranici, ale nejvrelejsi vztahy (napr. v srpnu'68, byly opravdu horouci ;-) ). Inu, co bylo bylo a co je ted, za par let zase nebude, jen narod Ceskoslovensky bude dal zit v srdcich nas, co se k nemu hlasime.

   Smazat
 9. Historie se opakuje a mě se zdá, že to není jen náhoda. Naše doba mi připadá velmi podobná té ve třicátých letech. Jen Ti kdo sledují svůj dlouhodobý zájem, používají prozatím namísto tanků uplácení, korupci, vydávání nesmyslných prohlášení a to vše pro vytvoření jednotné Evropy. K čemu bude jednota Evropy pod diktátem skupiny v pozadí? Snad k ekonomické prosperitě?? Ale kdeže, moc je ve hře .....
  To, co paní Šichtářová napsala není radno odsuzovat, ale zamyslet se. Pokud je čím ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 10. Paní Šichtářová to napsala dobře a ať nás z diktatury eu vyhodí a nebo udělají u nás referendum budu rád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:25
   ... krysy už slyší píšťalku ...

   Smazat
  2. 22:30 Jasně krysy jste vy slouhové makrely nechaly by jste ČR zničit islámem.

   Smazat
 11. 0:07... Zase si vymyslis tvoje nesmysly ? Ja s nimi mluvim kazdy den 8 hodin !
  Jsou v prumeru politicky chytrejsi a po vsech strankach civilizovanejsi, nez vetsina z vas !

  Vy jste nedonoseni chudacci, osizeni prirodou a jde vas opit rohlikem ! Americany jen velmi tezce !

  Jste zakomplexovani, zahorli nenavistnici a strasne zavistivy. Zerete jeden druheho a od prosince do dubna mate omrzle koule , coz vas dela krajne neprijemne a nemate na najem, tak to svadite na Ameriku, ktera nevi ze existujete.

  Nastesti jsem zde ja a nastavuji vam zrcadlo, coz by melo zarucit vas intelektualni rust.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty taky chlastáš 12 plechovek Diet Pepsi a žeres McDonald jako tvůj idol Trump,že. Tvoje nesmyslný bláboly tomu plně nasvědčují. Ono totiž chlastání aspartámu dělá díry v mozku, Trump má mozek jak Ementál a ty taky.
   Co má článek ktery napsala Sichtařová spolecného s otlemeným narcisem Trumpem?
   Ty musíš zkrátka nacpat exota s trapnou prehazovackou do kazdý debaty a tím kazdou debatu znicit. Jsi téz expert na EU a stopro rozumíš co se tady děje, že.
   Jen sem lezeš jak smradlavej mexickej šváb, la cucaracha, cockroach a rozesíraš kazdou diskuzi svýma fantasmagoriema o tvém zázracném, milém, oblíbeném otlemburkovi Trumpovi.

   Smazat
 12. 3:50... Ty ozralo pitoma na drogach, je ti HOVNO po tom co piji nebo zeru, ale rozhodne to neni ani Coca, ani Pepsi a uz vubec ne McDonald !
  To co pisi je moje vec a nepotrebuji primitivniho nedomrdka, aby o tom rozhodoval on ! Tahni do kanala
  potkane ! Kdyby jsi nebyl omezeny primitivni TUPAN, tak by jsi vedel, ze vse souvisi se vsim a hlavne vztah Trumpa k EU.
  Vedle me vzdy vypadas jako IDIOT a nedokazes se s tim zmirit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další oduševnělý projev uboheho emigrantského homosexuála z njkrásnějšího místa na světě kde spí v krabici od Samsung lednicky. Zije tam z odpadkú ale je tam teplo. Denne slinta u plotu Trumpovy rezidence a sní o tom být tam s trumpem a leštit mu ochablého šulína.

   Smazat
  2. Moudrý Brouk Pytlík17. prosince 2017 9:47

   5:30 - Ten emigrantský ubožák je jen HOVNOlulu. Je to obyčejný vlezlý „emerický“ ksindl, opruzovač, pošup a záprdek! Vymaštěný recyklovaný trotl přes kopirák! V té své retardované lebeni máš místo mozku nasrané jen samé smradlavé HOVNO ze senkrovny! Se svým IQ houpacího koně rád obtěžuje čtenáře těmi svýma HOVNOcucy, SRÁČKOprdy, TUPOžvásty, ŽABOkřeky a ŽBRNDOkecy!
   Ale stejně po zásluze chcípne v té své floridské chatrče z papundeklu! A pak ho konečně zahrabou v papírových botách v kartónové krabici za pár šupů na krchově pro chudé!

   Smazat
 13. Pani Sichtarova !
  Ze vsech veci, ktere jsem zazil za 50 let zivota mimo Evropu na me NEJVICE zapusobilo a udivilo ZKOLABOVANI, tak mocne a bohate zeme, jako byla Jizni Afrika , (kde jsem dlouho zil) - a okolnich statu !
  To stejne ceka Cesko, kdyz se nedokaze ubranit diktatu EU ! 40 000 belochu to zaplatilo zivotem, ale Portugalci mluvi o 70 000 !
  Tak se brante , nebo dopadnete jako Boerove !
  Pravdepodobne mate rodinu ! Prijdete o ni, az zacne invaze k vam !

  OdpovědětSmazat
 14. Uvedom si ty primitivni dobytku - 3:50 ! - Ze na presidenty, kteri byli zvoleni narodem se NEnadava ! Mohl by jsi snadno prijit k urazu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvědom si ty primitivní teplouši že máme svobodu projevu a tak nadávat politikům je povoleno, zvlášť ubohym židovským pohůnkům jako je tvůj Trump s vyhnilým mozkem od 12 Diet Pepsi co vychlastá denně. Zapíjí tím šmejdem další šmejdy McDonald co denně žere. Jsi to co jíš, Trump žere a chlastá šmejd, proto je jen šmejd a ti co ho volili jsou taky šmejd jelikož šmejd k šmejdu sedá rovný rovného sobě hledá.
   Posledí zprávy hlásí že illegální migrace z Mexika je zpět jako za Obamy, ten velkolepý slib o nepřekonatelné zdi se NEKONÁ!!
   https://www.washingtontimes.com/news/2017/dec/15/illegal-immigration-border-back-obama-levels/

   Smazat
 15. 5:43 = Idiot a nepada v uvahu se s nim bavit !

  Informace pro obektivni obcany !
  Illegalni immigrace z Mexica klesla o 70 % !

  Trump je nenaviden 7 hlavnimi informacnimi agenturami, ktere jsou vsechny v rukou jedne skupiny, jeho nepratel.
  Nejhorsi je CNN !
  Pomluvy a hlouposti jsou na dennim programu a vsem je to jedno ! Nikdo jim neveri ! Nemaji zadny vliv !

  Trump NEKOLIKRAT kritizoval destruktivni Merkerovou za invazi do Evropy !

  Jeho jidelnicek je vseobecne znamy, (a byl zde popsan), protoze ho lide maji radi ! To, ze pije velke mnozstvi Diet Coke je hloupost z UK.

  Az budu mit vice casu, tak vysvetlim ROZDIL, mezi prvnim clankem Konstituce , zarucujicim svobodny projev a INSULTEM, ktery je scornful ABUSE, nebo-li
  sprostarna !  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík17. prosince 2017 10:00

   8:14 - HOVNOluláku, nic nevysvětluj, nic nedělej! Jen zalez do té své papundeklový díry a zůstaň v ní!

   Smazat
  2. Trump pije 12 plechovek Diet Pepsi denně, je to ve všech novinách, i on to sám přiznal, tvoje chromé obhajoby jsou jen tvé přání, skutečnost je jiná

   http://www.newsweek.com/trump-drinks-12-diet-cokes-what-can-do-persons-body-744236

   https://www.google.co.th/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.bostonglobe.com/metro/2017/12/12/trump-drinks-diet-cokes-day-what-does-that-body/DAQZzvud7T3hSeITkTNOtJ/story.html&ved=2ahUKEwjhnbHn54zYAhUTTo8KHWPvCmEQFjAPegQIARAB&usg=AOvVaw0GizMYcRDUnWCcSg3_JT5h

   http://edition.cnn.com/2017/12/11/health/diet-coke-trump-health-effects/index.html

   https://moneyish.com/ish/the-trump-diet-i-consumed-12-diet-cokes-and-four-hours-of-cable-news-in-a-day-and-now-i-feel-like-garbage/

   http://edition.cnn.com/2017/12/11/health/diet-coke-trump-health-effects/index.html

   Chceš víc, nebo to stačí?
   SLEPĚJŠÍ NEŽ BEZOKEJ JE TEN CO NECHCE VIDĚT!!

   Smazat
  3. Jestli jsi si nevšim, honolulu, v Česku nejaká posraná americká konstituce má asi takovou hodnotu jako pouzitej hajzlpapír.
   Čili ušetři si čas s vysvětlením, tady na americkou konstituci kálíme.
   A na tvého tak oblíííííbeného Trumpa, kterej je oblíbený pouze u 34% američanů, taky.
   Zatím nejhorší potus ze všech potusů, žádnej neměl horší hodnocení než Přehazovačka Trump.

   Smazat
 16. 10:49... zatim neplati "cesky" Mugabe ! Az platit bude, tak ty budes chodit kanalama !

  Ten kdo veri tomu, co poplatna / BIAS media pisi, je osel a kazdy American to vi ! !

  (Pouze pro zajimavost a ne protebe hlupaku ! Nas oblibeny president VUBEC nepije, nekouri a NEPIJE, zadny drink, ktery je chemicky (diet Coke) a zadny s Caffeinem.)

  Nas oblibeny president, kdyz ma nekde projev (rally) tak prijde 30-50000 obcanu ! Ty jsi nic takoveho nikdy nevidel.
  Z toho lhani a metani politickeho hnoje, te nebesa potrestala skaredou hubou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koknul jsi na ty odkazy? Kde je vidět Trump pytlem McDonald French fries? A kde je vidět s flaskou coly vedle zidle na který sedí? A další kde waiter stojí s pohárem diet pepsi? A vidě jsi ten Trumpův tweet kde napsal že ví že je to šmejd ale ze to bude stejně chlastat?
   Lžeš, lžeš a lžeš, jsi trapnej ubožák kterej nedokáže uznat že vsadil na chromýho koně.
   Hlušší než bezuchý je ten kdo nechce slyšet!!
   Jdi už někam kde ti snad někdo bude číst, tady jsi kompletně odkecanej, jsi fanatickej uctívatel tvého boha Prehazovačky a nepatříš mezi racionálně myslící lidi. Ten tvůj Archanděl Michael je pouhý misogynistic, kterej si myslí že jeho prachy ho opravnují k chytaní ženskejch pussies a ještě se s tím vytahovat.
   Jdi už konečně do prdele a neotravuj, jsi faggot, poofter, shit pusher upper, chocolate starfish licker.

   Smazat
 17. 10:49.."cesky" Mugabe !
  Ty stale poukazujes na Trumpovi vlasy , ktere nikoho z nas NEzajimaji ! Nas zajima jeho agenda !

  Tvoje posedlost s ucesem Trumpa je zapricinena tim , ze ty mas stejne "vlasy" jako cernosky na intimnich castech tela - ty skaredo !
  Ne nadarmo te Cesi nazvali "ceskym" Mugabem, opicaku !

  Vzdy myslim na Afriku, kdyz se zde objevis.

  Panove, na ukonceni ! Naguglujte si pisen od pramenu Limpopa na
  youtube
  BZN Desanya.

  OdpovědětSmazat
 18. 4:16... Brouk Pytlik je uschly hemeroid, ktery odpadl ze zadnice senatoru z Vermontu, Bernimu Sandersovi !
  Toho odrovnala Hillary a my slzeli smichem, jak se fasisticti "demokrate" porvali o kasu strany !

  Kdyby zil Vlasta Burian, tak se pojede ucit veselohry do Washingtonske baziny, kde se GOP a Demokrate spojili
  proti Trumpovi a ted jsou bez koryt - jeden po druhem !
  LONG LIVE TO PRESIDENT TRUMP !
  Bye, bye !

  OdpovědětSmazat
 19. BZN - Weekend love !
  Zitrek je nas !

  OdpovědětSmazat
 20. Dnešni průzkum Trumpa
  Proti 63%
  Pro 34%
  3% dotázaných na to prdí
  Nikdy v déjinách nemél potus horší rating.
  V dnešní době je velice těžké lhát lidem kteří mají zájem se dozvěděl jak se věci mají. Kdo vi jak si relevantní noviny dohledat je to jen pár ťuku na keyboard a je vymalováno. Viď blbe hovnolulu? Škoda že nejde superimporsovad tweety, byl bys úplně zesměšnej.
  On tvůj Trump sám řekl že chlastá diet Pepsi na jeho tweetu. Jsi trapnej chudak co slintá u plotu u Trumpova sídla a chtěl by tam Trumpovi cucat ochablého šulína, přitom hledá v popelnicích co by se dalo sežrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš co je Chocolate starfish muncher, honolulu?
   To jsi ty, lízač cernejch ánusů ktry platíš za peníze ktery vyžebráš po ulicích.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.