Reklama

pondělí 11. prosince 2017

Vyplašený Dan Bárta

Radim Hreha
11. 12. 2017
Zpěvák Dan Bárta se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus svěřil, že jako liberální člověk má strach z xenofobního vedení společnosti. Připojil se tak k mnoha dalším „svobodomyslnějším“ intelektuálům, kteří dělají vše proto, aby dokázali, že liberál v havlistickém převleku je realitě vzdálen obdobně, jako předlistopadoví papaláši tzv. Národní fronty. Podle Bárty je otázka, co ve věci svobody přinesou dny příští. A do jaké míry potenciál obrovského nebezpečí, které tady je, tedy otevřených rasistů, xenofobů a populistů ve vedení společnosti, bezskrupulózních podnikatelů ve vedení společnosti a navrátivších se komunistů ve vedení společnosti, svobodu ovlivňuje. 

Zpěvák, podle svých slov má právě z tohoto strach. Ten ho zřejmě popadl až po sněmovních volbách, tedy po debaklu polistopadových populistů všech barev, včetně Miroslava Kalouska, či radničních pracantů, kteří hoří touhou zastupovat vůli svých voličů natolik, že jim v rozporu s příslušným zákonem, odmítají prozradit své majetkové poměry.

Je sympatické, že umělec Bártovy úrovně se nijak nestylizoval, tudíž otevřeně přiznal jakousi prodlevu svého liberálního uvažování. I proto je pochopitelné, že až nyní mu došlo, že pseudoliberální populistické strany obhajují uprchlické kvóty stejně, jako podnikání v byzantském stylu. Ten tradičně zvýhodňuje bezskrupulózní šibaly, na úkor slušných podnikatelů a zejména na úkor všech obvyklých zaměstnanců, kteří platí bez reptání daně do poslední koruny.

Signifikantním příznakem umělcovy společenské orientace je i jeho konstatování o „navrátivších se komunistech do vedení společnosti.“ Bárta zřejmě neprocítil „světonázor“ elitních havlistů, kteří exkomunisty dělí na hodné a špatné. Ti první zpravidla pocházejí ze zavedených pražských rodin, kteří se na moci podílejí už od monarchie, příp. jsou od listopadu 89 roduvěrnými havlisty. Všichni společně se kontinuálně angažují Bártovými slovy „ve vedení společnosti.“ Ti druzí jsou dle havlistů lůzou, jejíž názory jsou natolik nezajímavé, že tzv. zavedená média v čele s veřejnoprávními se s nimi nezabývají stejně, jako jejich totalitní předchůdci. Ti v tom měli stejně jasno.

Kupříkladu bývalý ředitel vydavatelství Economie Michal Klíma, coby špičkový propagandista pravdy a lásky, netají svůj názor, že posty generálních ředitelů veřejnoprávních médií mají zastávat tzv. hodní exkomunisté, kteří prokázali svůj „správný,“ tedy havlistický světonázor. Nakonec generální ředitel České televize i České tiskové kanceláře cudně mlčí o svém angažmá v KSČ, avšak o to více nechávají volné ruce havlistickým opiniomakerům. Liberálně obdobně postupují i ostatní vrcholoví manažeři, kteří mají máslo na hlavě v podobě bývalého členství v KSČ.

Dan Bárta, díky své větší, než malé dezorientaci nechápe, že právě hodní exkomunisté jsou zárukou bezbřehého řádění havlistických žurnalistů napříč médii. Tedy vymývání mozků, které lidem postrádajícím kritické myšlení evokuje strach o jejich imaginární svobodu, eventuálně strach o omezení jejich příjmu v rámci slovanského přístupu k podnikání.

Radim Hreha, zlý exkomunista

24 komentářů :

 1. 100x raději komunista, než havlista.
  Taková zaprodaná přiblblá nula, která nic neumí a naší zemi vůbec nic nepřináší, si dovoluje kázat! Tfuj!
  Pan Bárta může využít vymoženosti demokracie a táhnout zvesela tam, kam ho srdce táhne, když je to tady tak příšerné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S Komunisty je na to potřeba koukat historicky. Zpočátku makali a budovali a opravdu všem ku prospěchu a hlavně ku prospěchu prostých lidí. Jenže závratné úspěchy strany přivedly do strany ty největší grázly a lumpy, kteří po smrti Stalina převzali moc a otočili a už to žádní opravdoví komunisti nebyli pouze vyžírkové a dělali vše, aby mohli odevzdat západ východu a rozkrást stát. Nové generace elit potomci Komunistů už jenom hleděli jak si pomocí strany zajistit osobní výhody no a jejich potomci jsou dnešní sluníčkáři. Vypadalo to, že po převratu se zbavíme debilů našáčkovaných ve straně. Jenže se ukázalo, že ne všichni byli debilové, ale naopak chytří vyčůránci, kteří nás prodali za babku západu a nyní jsme kolonií. No a ty debilové taky nezmizeli z veřejného života a místo ve straně jsou nyní u Havlistů. Asi tak.

   Smazat
  2. Znal znám komunisty ,kteří své idei opravdu věřili a podle toho také žili.Většina jich poctivě makala.K nim ale potom nalezlo veliké množství hajzlů a prospěchářů.Proto měli velké množství členů.Po majetkovém převratu v 1989 ti kriplové zaházeli stranické knížky a začali loupit ve velkém.Samozřejmě tvrdili ,že do strany museli aby jejich děti mohli na školy.Za to by jim jejich děti a vnuci měli veřejně plivnout do tváře.Nikdo tam nemusel ,když nechtěl.Z mé rodiny ve straně nikdy nikdo nebyl.Otec byl zavřený v Jáchymově.Proto zemřel taky velice brzy.Ale tihle křiváci falešný byli vždy jenom ksindl.Zaslouží jenom po tlamách.A tenhle tzv.UMĚLEC taky.

   Smazat
 2. Dan Bárta je jenom hloupý a ne dezorientovaný.
  Orientovaný je dobře a to na momentální příjem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi mu neslouzi-- Prdel.
   Vali se mu to z huby.

   Smazat
 3. Ať jsi zbalí svoje miliony a může jít k makrele tam se uplatní.

  OdpovědětSmazat
 4. Dan Bárta je podľa mňa naozaj dobrý umelec, ako spevák je zaujímavý, ako fotograf a znalec života vážok excelentný. Problém nastane, keď otvorí ústa a nespieva alebo nerozpráva o vážkach. A vtedy si uvedomím, že každý z nás je svojim spôsobom postihnutý :-]

  juLLio

  OdpovědětSmazat
 5. Komunisti se už vrací? Dobrá zpráva, to by mohli zmizet bezdomovci, žebráci, exekutoři, hazard a do důchodu by se mohlo chodit v padesáti.

  OdpovědětSmazat
 6. pane Bárto fotografování vážek a zpívání Vám jde mnohem lépe...Tak se držte svého kopyta...Vy s naditou šrajtoflí jistě mít obavy o budoucnost nemusíte...

  OdpovědětSmazat
 7. Aniž bych se o to až tak přičinil jsem označován nacionalistou(myslel jsem, že jsem vlastenec), xenofobem, lůzou, buranem, špínou národa, rudou nebo oranžovou sviní... Hlavně že dnes nejsem přiřazován do profláklé kategorie samozvanců - celebrita. Mezi tyto lidi v drtivé většině bez talentu, bez autority, respektu a uznání společnosti opravdu ne! Tak tam bych opravdu ale opravdu nechtěl být. Občas mě o nich nemine informace, kdo s kým právě souloží, kdo udělal na nějakém rautu bordel ale jinak o nich stejně vlastně nic nevím. Nebýt jejich osobních afér, tak je ani neznám. Rozhodně mě neoslovují svým talentem, uměleckými výkony. A ještě blbě kecají jako Bárta...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pojem "vlastenec" je podobný nesmysl, jako bazírování na pojmu "národ"! To je takovej jako by - jak bych to přirovnal "lokálpatriotismus"! Pojem "vlastenec" je prázdný, tím může bejt kde kdo, třeba "naturalizovaný Pakoš", co má rád svůj evropský "Region" - např. současný starosta Londýna je také jistě "britský vlastenec":) Vlast je všude tam, kde si ji naše rasa vytvoří! A naopak - pokud je kterákoliv taková země zamořena cizí rasou, Vlastí být automaticky přestává!

   Smazat
  2. Vážený, cítím se vlastencem, i když třeba zapadlým a nepovažuji to nějaký prázdný pojem.Vlastenectví chápu jako vztah ke své rodné vlasti a tu mám jen jednu. Věřte, že i ten muslimský londýnský starosta má jen jednou rodnou vlast a k tomu jen jedině správné vlastenecké náboženství. Jednou možná přijde doba, kdy dá Britům na vědomí, kde jsou jeho kořeny a co nepřestal milovat a ctít. Vlastencem mohu být jedině tam, kde jsem se narodil.

   Smazat
  3. 12:11 To pak je problém když se někdo narodí na lodi nebo v letadle či v mezinárodním rychlíku a v budoucnu dokonce na kosmické lodi:). Bych dával spíš přednost tomu, komu se ta daná osoba narodí a kdo ho následně vychová! Čili kombinace genů a kultury. Místo nehraje roli ....

   Smazat
 8. Koho chleba jíš toho píseň zpívej platí pro naše umělce a další vyžírky se vším všudy, jenom si neuvědomují na čí úkor se to děje. Je na čase zrušit ve většině případů dotace ve všech směrech a o potřebných dotacích.PRADĚDA. rozhodnout v referendech.

  OdpovědětSmazat
 9. Ono i jim se čas naplní.Čas ty komedianty zavane nazpět od kud přišli.

  OdpovědětSmazat
 10. Krev nase prolevana katy,
  My oplyvame slzami,
  Vsak prijde jednou den odplaty
  Pak budem soudit my

  Rudy prapor nade truny vlaje
  Pomsty hrom, lidu hnev
  Volnosti seje zpev

  OdpovědětSmazat
 11. Kdo je prosím ten Bárta Dan, to je ten, co byl za chrta dán? Prosím nebraňte mu, pokud chce emigrovat a sblížit se s muslimskou většinou, má k tomu mnoho příležitostí v přemnoha zemích. Jistě se bude cítit mezi muslimy svobodněji a volně se mu bude i dýchat, uspořádejme sbírku na jeho přestěhování, zřejmě mu chybí ne odvaha, ale many. A zase bude o jednoho blba v ČR méně a IQ národa zase poskočí!

  OdpovědětSmazat
 12. Bárta byl a bude p i č u s

  OdpovědětSmazat
 13. Je důležité si uvědomit, pochopit, že se znovu angažují stejné kreatury, které pro vlastní prospěch vždy aktivně, vzájemně se předhánějíc kdo více, kdo lépe, kolaborovaly s jakýmkoli režimem. Jedno jim bylo zdali s Hitlerovými fašisty, Gotvaldovými nebo Husákovými komunisty, Havlovými či Klausovými psudokapitalisty. Tento podivný druh deprivantů dnes reprezentují kupříkladu pánové Svěrák, Bartoška, Herrman, Šídlo a mnozí další, coby slouhové slouhů za těch mizerných třicet stříbrných.

  OdpovědětSmazat
 14. 8:58, pane anonyme, nevím, zda mám váš příspěvek číst jako ironi. Měl jste to v tom případě více zdůraznit. Tak jak jste to napsal, připadá mi vaše odsouzení pojmů vlastenectví, vlast, národ jako váš upřímný názor. Jako Čech vás musím politovat .Zřejmě nemáte žádnou národnost a proto ji považujete za zbytečnou. Máte domov? Máte rodinu? Kam ta rodina patří? To možná přesně nevíte.
  Za můj národ a za vlast položilo mnoho mých předků život a to již od středověku. Pro ně a jejich památku je potřeba svoji národnost prosazovat.
  Národy se dají převychovat, jako třeba ten náš po Bílé Hoře. Ztratili jsme odvahu a razanci, stali se znás taktici, kteří hledají kudy uklouznout. Potřebujeme dobu morálníno a nacionálního obrození.
  Přečtěte si něco o svém vlastním národě a pokuste se v sobě najít hrdost na své předky.
  Děda Vašek

  OdpovědětSmazat
 15. Nějak na sebe upozornit musí. Ty bláboly jsou druhé nejefektivnější. Lepší je skočit pod vlak.
  Bude toho plný plesk.

  OdpovědětSmazat
 16. Kdo je Dan Bárta? Neznám ho a dle jeho obav ani nechci. Vidím, že je mimo realitu a to stačí. Nemusím znát každého dezorientovaného strašpytla.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.