Reklama

neděle 10. prosince 2017

Vzdušný prostor USA v Sýrii! Ministerstvo obrany RF komentovalo prohlášení Pentagonu: "Své nebe USA v Sýrii nemají"


10. 12. 2017      Topwar a Novosti
Ministerstvo obrany Ruska reagovalo na tvrzení Pentagonu, že USA údajně mají vzdušný prostor v Sýrii, informovala RT. Generálmajor Igor Konašenkov okomentoval slova zástupce Ústředního velení Ozbrojených sil USA Damiena Picarta, který řekl, že ruské VKS se údajně dopouštějí nebezpečného přiblížení k americkým letadlům v Sýrii, když vstupují "do našeho vzdušného prostoru na východ od řeky Eufrat".


Prohlášení představitelů americké armády o tom, že v Sýrii existuje část vzdušného prostoru, která patří USA, vyvolává údiv. Na rozdíl od VKS Ruska působí letectvo "mezinárodní koalice", vedené USA, v Sýrii nezákonně. Představitelé Pentagonu by si měli uvědomit, že Sýrie je suverénním státem a členem OSN, takže žádné "své" nebe tam USA neměly a mít nemohou, je uvedeno v prohlášení Ministerstva obrany RF, které obdržela RT.

Ministerstvo obrany také uvedlo, že většina přiblížení ruských a amerických letadel v údolí řeky Eufrat byla spojena s pokusy letectva USA o vytvoření překážek při likvidaci teroristů DAEŠ.

Bylo konstatováno, že 23. listopadu aktivně bránil ve vzdušném prostoru nad západním břehem Eufratu americký stíhací letoun F-22 dvojici ruských bojových letounů Su-25 v provedení bojového úkolu, který spočíval ve zničení opěrného bodu DAEŠ na předměstí Al-Mayadinu.

Letadlo F-22 odstřelovalo světlice a vysunovalo brzdící klapky s neustálým kličkováním, čímž simulovalo vzdušný boj. Když se vedle něj objevila ruská víceúčelová stíhačka Su-35S, americká stíhačka ukončila nebezpečné manévry a spěšně se vzdálila do iráckého vzdušného prostoru, upřesnilo ministerstvo.

Ministerstvo obrany RF také doporučilo "některým představitelům Ústředního velení Ozbrojených sil USA, aby filtrovali své myšlenky a aby se soustředili na ničení teroristů DAEŠ v Iráku, a ne na provokování incidentů ve vzduchu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Takovej parazit, to svinstvo, ještě když je to pruhovaný s nějakými hvězdičkami...

  OdpovědětVymazat
 2. Pentagon v Syrii jen vyhrožuje. Je jako pes když vrčí a ocas má strachy stažený mezi nohy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Být Rusama, tak amíky ignoruji. A si klidně létají, hlavně že neškodí. Asada svými letadly nesesadí, volby nenaruší, obnovu země neoddálí. Po čase je to možná přestane bavit, protože mají zástoje jinde po světě a určitě jim např. v Afghánistánu brzy poteče do bot a budou Rusy a možná i Syřany potřebovat. Jen si vzpomeňte na 1. válku v zálivu, kdy na straně OSN (tehdy USA s vazaly a s mandátem) bojovala také syrská jednotka.

   Vymazat
  2. Ignorovat američany? To znamená ustoupit jim a nechat je udělat vlastní bezletovou zónu.
   Když zbabělému vzteklému psovi ustoupíš, přestane se bát a znásobí agresivitu. Když se mu postavíš, uteče.

   Vymazat
  3. Ano,přesně.Je potřeba jim pořádně nakopat prdel.To je jediná věc,která na ně platí.Je to banda zbabělých lotrů.Nic a nic méně.

   Vymazat
  4. 18:24
   Už i Indiáni věděli, že vzteký pes neustoupí, Je ho nutrno zabít. A dle veterinálních zákonů bezpečně zlikvidovat.
   vzteklina je nebezpečná i na dotyk.

   Vymazat
 3. V usa su skutocne pometeni , nedokazu vnimat realitu ako dospeli , rozumni jedinci. S touto zberbou to nepojde po dobrom . Klamari a zlocinci , ktori maju jadrove zbrane. To je "nadeleni" hovoria Cesi.

  OdpovědětVymazat
 4. Když narazíš na vzteklého psa, který má ocas stažený mezi nohama, tak nesmíš nikdy couvat a se k němu nesmíš otáčet zády, jinak s ním máš velký problém. To samé platí na USA, jsou taky jak ten vzteklý pes. Není možné ho ani ignorovat, protože pak jeho agresivita ještě stopupá. Jediné co na něj platí je buď vzít klacek a pořádně mu vyprášit mu kožich, nebo ho zastřelit.

  OdpovědětVymazat
 5. Usa je najsvinskejsi stat sveta...a pod Trumpem to bude zidovska politika.Jedno je jisty-usa a nato jsou v Syrii nenavideny,Rusko je v Syrii vitany!

  OdpovědětVymazat
 6. Třeba usa ze Sýrie vypakovat Rusko a Sýrie by měly v OSN na to tlačit.

  OdpovědětVymazat
 7. Kurdi se domluvili se Syrii vrácení velkých části ropného území ! USA nebudou mit co krást a vyvážet apůjdu jsi konečne hrát na svůj píseček nebo dělat bordela demokracii jinám !

  OdpovědětVymazat
 8. A opět zkurvenej americkej ksindl.Kdy už si to konečně všichni uvědomí,že veškeré světové zlo páchají USA!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Prostě za to USA nemůže. Pětina Američanů je přesvědčená, že je země placatá a jejich agenti si běžně pletou naši republiku s Čečnou.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.