Reklama

pátek 22. prosince 2017

Zabránila CIA krveprolití v Petrohradě?


The Saker
22.12.2017 TheSaker, překlad Zvědavec

Zde je původní zpráva, mé hodnocení je níže (Saker):

RT: Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za pomoc při zabránění teroristického útoku v Petrohradě. Údaje, které poskytla CIA, umožnily ruským bezpečnostním službám vypátrat a zadržet teroristy.


Ruský vůdce vyjádřil svou vděčnost v telefonním rozhovoru a dodal, že ruské bezpečnostní služby budou také vždy sdílet informace se svými americkými kolegy, pokud budou mít k dispozici údaje o nějakých plánovaných útocích na americké půdě.

Putin také požádal Trumpa, aby pogratuloval řediteli CIA Mike Pompeovi i agentům, kteří získali informace o teroristech. Řekl, že údaje, které poskytly Spojené státy, postačily k tomu, aby byli vypátráni a zadrženi členové extremistické buňky.

Bílý dům později uvedl v prohlášení: „Prezident Trump ocenil telefonický hovor a řekl prezidentu Putinovi, že jak jeho, tak celou zpravodajskou komunitu Spojených států potěšilo, že pomohli zachránit tolik životů.“ Bílý dům také potvrdil, že americké zpravodajské agentury poskytly ruské straně informaci, „týkající se většího teroristického plánu v Petrohradě.“

Předtím Ruská federální bezpečnostní služba (FSB) zatkla členy teroristické buňky, napojené na Islámský stát (IS, původně ISIS) v ruském městě Petrohrad. Extrémisté plánovali řadu útoků na veřejných místech, včetně sebevražedného útoku a bombového výbuchu v Kazaňské katedrále v centru města.

Během razie, která byla provedena v noci ze středy na čtvrtek, zadržela FSB velké množství výbušnin, zbraní a střeliva, a zajistila dílnu na výrobu bomb. Členové buňky, kteří koordinovali své plány s vůdci IS ze zahraničí, chystali útok na Kazaňskou katedrálu v Petrohradě - jednu z nejznámějších památek ve městě.

Začátkem tohoto týdne oznámil ředitel tajné služby FSB Alexandr Bortnikov, že překazili teroristický plán, který zahrnoval chystané bombové útoky během novoročních oslav v New Yorku a nadcházející prezidentské volební kampaně. Do plánů byla zapojena buňka, které také měla napojení na IS.

Hodnocení:


Za prvé, někteří skeptici by mohli z dobrého důvodu pochybovat o tom, zda je to pravda, nebo snad nějaká kamufláž. Mohu vás ujistit, že to je pravda. Zde je důvod, proč: Mírně řečeno, USA a především CIA nejsou v Rusku moc populární, zejména mezi bývalými zaměstnanci zahraničních zpravodajských služeb KGB (PGU KGB SSSR), jako byl Putin. Jsou dokonce ještě „více“ neoblíbení mezi mocenskou základnou prezidenta Putina. Takže je tomu spíše naopak - tím, že Putin veřejně poděkoval nejen Spojeným státům, ale konkrétně CIA, rozhodně to pro něj nebylo nic politicky výhodného. Za druhé, Putin mohl jen poděkovat Trumpovi, aniž by jmenovitě zmínil CIA. Za další, celá tato událost je nápadně zviditelněná - oficiální telefonát, po němž následovalo oficiální oznámení na webových stránkách Kremlu. A konečně, tato nová zpráva se dostala hned na začátek nejoblíbenějších večerních zpráv „Sunday evening“. Takže ano, je to pravda, můžete si to dát klidně za rámeček.

Zjevně mělo jít o krutý teroristický útok: Hlavní katedrála v Petrohradě měla být cílem teroristů v době svátků (v neděli a na sv. Barboru), mohl to být velký masakr.

A konečně, neexistují žádné náznaky, že by ruské bezpečnostní služby zaregistrovaly, že by k něčemu takovému mělo dojít anebo měly nějaké podezřelé osoby v hledáčku.

Takže se nám může zdát úžasné, že v tomto případě to opravdu vypadá tak, že americká CIA skutečně zabránila krveprolití v Rusku.

Upřímně řečeno, přiznám se, že mě to osobně velmi překvapilo.

Stále však ještě zbývá mnoho nezodpovězených otázek: Kdo byli ti teroristé (kteří jsou již zatčení)? Jak je možné, že o nich CIA věděla? Jaký měla CIA motiv, když Rusko skutečně varovala?

V tomto okamžiku jsou vaše dohady stejné, jako ty moje. Jak často říkám, nejsem ani jasnovidec, ani prorok. Vše, co mohu nabídnout, jsou v tomto okamžiku pouze dohady. První, co mě napadá, je, že bomboví útočníci byli nějak spojení s USA, nebo s nějakým úřadem americké vlády, a že se CIA rozhodla varovat Rusy a překazit tak operaci jiného úřadu americké vlády. Možná, že zapojení nějakého amerického úřadu bylo zjevně až příliš riskantní.

Jinou možností je, že americká CIA a/nebo Trumpova administrativa opravdu chtějí, aby s nimi Rusové spolupracovali na něčem důležitém, a zabránění teroristickému útoku v ruském „hlavním městě severu“ byl způsob, jak ukázat, že USA a CIA mohou potenciálně nabídnout Rusku skutečně něco velmi přínosného. Koneckonců, vztahy mezi USA a Ruskem byly tak neskutečně špatné (na vině jsou USA), že nějaké hmatatelné znamení, které by vykazovalo duševní příčetnost a skutečnou dobrou vůli, by mohlo o něco zlepšit tyto vztahy. Je také možné, že si někdo v Bílém domě konečně uvědomil, že si USA pod sebou podřezaly větev, a že země, jako je Rusko, by mohlo být velmi důležité, aby napravilo totální katastrofy, které způsobila americká zahraniční politika (nebo její nedostatky) na Středním východě, stejně jako ve východní Asii.

Je také naprosto možné, že, jak naznačuje článek tiskové agentury RT, že Rusové nedávno pomohli zmařit velký teroristický útok v USA, a že se jim to Američané rozhodli oplatit. A konečně, jakkoli se to může zdát naivní, existuje možnost, že se nějaká klíčová osoba ve vládě rozhodla, že prostě udělá to, co je správné. Vím, že si mnozí budou myslet, že jsem naivní, neboť vůbec uvažuji o takové zcela nepravděpodobné možnosti, ale já opravdu pevně věřím, že na některých velmi zkorumpovaných místech jsou slušní lidé, a že i ti velmi zkorumpovaní lidé chtějí alespoň jednou udělat to, co je správné.

Ať je to jakkoliv, jsem rád za tento vývoj. Byly zachráněny lidské životy, pár nebezpečných maniaků je za mřížemi a dvě jaderné supervelmoci udělaly něco společně, a udělaly to správně. Do budoucnosti nebudu s ničím počítat, ale jakýkoliv pozitivní vývoj si zaslouží uznání, zejména v naší jinak velmi depresivní době.


Did the CIA stop a bloodbath in Saint Petersburg? vyšel 17. prosince 2017 na thesaker.is. Překlad v ceně 368 Kč Zvědavec.

25 komentářů :

 1. To musím poděkovat panu Saker.
  Velice dobrý odhad a něco podobného si myslím také.
  To dává i dobré perspektivy do budoucna,že v USA se ještě najdou schopný a zodpovědný politici.Jenže,kde je záruka,že určitá skupina v CIA,svůj záměr nahlásí na vedení CIA,aby byla možnost to zmařit.Pro autora,,sledujte,kdo padne,kdo musí odejít,nebo který z CIA bude muset spáchat sebevraždu.

  OdpovědětSmazat
 2. Skutecne nevime,co jsou to za hradky!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:02 - Inteligente, já zase nevím, co znamená slovo "hradky", ale poznám význam slova "hrátky".

   Smazat
 3. Tak snad příště to vyjde ...

  OdpovědětSmazat
 4. Jen je třeba tu dodat, že zhoršení vztahů a uvalené sanke Amerikou na Rusko nenarušili nijak podstatně jejich vzájemné obchodování, které se mezi oběma zeměmi až tak výrazně nesnížilo. Mezi kapitalistickým ba imperialistickými mocnostmi je kšeft na prvním místě, Tam si neublíží. To u nás je to z uvalením sankcí jiné. Jsem zvědav zda někdy někdo spočítá o kolik náš stát uvalením sankcí na Rusko přišel...

  OdpovědětSmazat
 5. Vřele díky Americe a ještě více CIA. Když Putin děkuje tak já také

  OdpovědětSmazat
 6. Vzájemné telefonáty Trumpa a Putina mohou být pouze zástěrkou určenou pro veřejnost. Ve skutečnosti se bavili o daleko důležitějších věcech, např. o (ne)zahájení ZOH v Soulu (jestli vůbec budou). Nadto se Trump už poučil, že protistraně nic podstatného stejně nesmí říci. Před pár týdny prozradil ruskému velvyslanci informaci (od tajných služeb Izraele) o tom, že teroristé mají k dispozici notebooky s výbušninou, která může zlikvidovat letadlo ve vzduchu, doma a v Izraeli pak měl velké nepříjemnosti. Zřejmě Rusům nechtěně prozradil, jak sundali ruské letadlo nad Sinajsou pouští novou izraelskou tajnou zbraní arabskýma rukama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jo, ale v českých médiích říkali, že nálož byla v plechovce nějakého nápoje (asi to byla reklama na Coca-Colu) :-)

   Smazat
  2. 8:38 ó jak ty jsi mocný, když víš o čem si telefonuje Donald s Vláďou. A jinou pohádku nemáš? Bože, ty bejt blb, co?

   Smazat
  3. 10:48 čau Jando, ty naše evropská hodnoto, tak ty budeš sloužit i vánocích? Chudáčku. Radek Koten (toho času předseda bezpečnostního výboru českého parlamentu) někde řekl, že pravda začíná tam, kde končí signál ČT. A pravdou jest, že to v ČT nebylo :-)

   Smazat
  4. Ještě jste zapomněl napsat, že stejně jako před lety Kursk a nedávno ta argentinská, že se tyto ponorky potopily bez cizího zásahu.

   Smazat
 7. tak to jsem rad že konečně někdo řika pravdu jak řika švejk že s pravdou nejdal dojdeš a jseš všude važenej a ctěnej ovšem jestli je to pravda když pamět řika zase nam lžou jako vždycky o tajnejch hratkach pro chude duchem k jejich nasyceni a po padesati letech bude všechno ouplně narub obracene

  OdpovědětSmazat
 8. Ale jedna vlaštovka je málo tak by to mělo být normálně.

  OdpovědětSmazat
 9. Že CIA dbá o klid v Petrohradu před volbami ruského prezidenta? To je ta stejná CIA, která nedokázala zabránit false-flag operaci Pentagonu 11.9.2001? Tak tomu snad může uvěřit jenom opravdový prosťáček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:32 Nejspíš ta operace CIA byla tak zbabraná, že by to na ně stejně prasklo. Možná jim zapoměli odebrat americké pasy nebo odstranit z výbušnin a zbraní štítky "Property of the US Army". Tak to odpískali a ještě se mohli vydávat za lidumily. Naši kolaboranti by si z toho měli vzít poučení, že pro USA jsou jen toaleťákem.

   Smazat
  2. 13:54 umíte anglicky? Jestli ne tak škoda, tady je důkaz že 9/11byl inside job spáchaný Mossadem. Reportérka BBC oznamuje kolaps Solomon Bro budovy která ješte stojí přimo za ní
   https://www.google.co.th/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3D677i43QfYpQ&ved=0ahUKEwjsjNi2h57YAhUIPI8KHSDfA7IQtwIIHDAA&usg=AOvVaw1XOmcm5bqMb7Iv4DMGV-a1
   Kdyby odkaz nefungoval, stačí nagůglit: building 7 bbc.

   Smazat
 10. Svet je rozesranej
  Budme vdecni za kazdy den nez zacnou padat bomby

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bomby padají někde na světě každý den, asi jste myslel bomby, které zatím nepadají v Česku

   Smazat
 11. WTO a mrakodrap č.7 zlikvidovali na odpoutání pozornosti od budovy Pentagonu, kde poslali ke všem čertům vojenské inspektory, kteří vyšetřovali biliónové finanční machinace v rámci obrany - toto je dne hlavní trumf, který má Trump proti deep-state. Snad to na rozdíl od JFK ustojí: https://usawatchdog.com/missing-21-trillion-means-federal-government-is-lawless-dr-mark-skidmore/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, a nebo ta ubohost v Shankville kde byla jen vybuldozérovaná díra v zemi, žádný těla, žadný zbytky letounu, žádný zavazadla, prostě nic, jen trapně naranžovaná jako havári letadla, státní coroner se kouknul kolem a prohlásil, tady nemám co dělat, nejsou tu žádný zbytky těl nebo bagáže, tohle je podvrh!
   Krásně kruhová díra v Pentagonu je klasický náraz Tomahawku, opět žádný těla pasažérú, žádný zbytky letadla a do prdele B757 je velká mašina kde jsou motory? Kde jsou křídla? Nevím jaké měl motory, jestli ROLLS ROYCE nebo PRAT AND WHINEY ale tyto motory se jen tak nevypaří do vzduchu!
   Zkrátka zásah Tomahawk cruise missile! Krásná kruhová díra!

   Smazat
  2. 14:42 no, nevypadalo by to dobře, kdyby raketou zlikvidovali pouze kanceláře v budově Pentagonu a kdyby to byla sólo akce, svět řešil mrakodrapy, kde zařvaly tisíce lidí

   Smazat
 12. Je to "vojna" vnutri UsA. Jedna banda chce furt robit zle a druha sa tomu snazi zabranit..

  OdpovědětSmazat
 13. Možná to okaté ruské děkování USA je vzkazem pro další užitečné idioty podporované či přímo řízené z USA - podívejte, kdo vás zradil, kdo vás prodal, komu sloužíte. Samozřejmě je dobře, že k těm útokům nedošlo, ať už je za tím jakákoliv kalkulace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:33 Také je možné, že šachista Putin poděkoval, i když žádné echo od CIA nedostal. Pochybuji, že by se to Trump snažil vyvrátit, protože o takových kontaktech ani nemusí vědět. A dementovat to později by nebylo rozumné, vypadal by jako blbec. Každopádně tak široce publikovaná zpráva je dalším mistrovským tahem Putina, využívající odhalení teroristů také k rozhození proamerických poskoků.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.