Reklama

sobota 16. prosince 2017

Zač bychom měli bojovat?

Patrick J. Buchanan
16. 12. 2017  Creators, překlad Zvědavec
„Nikdy nepřijmeme ruskou okupaci a pokus o anexi Krymu,“ prohlásil Rex Tillerson minulý týden ve Vídni. „Sankce týkající se Krymu zůstanou v platnosti, dokud Rusko nevrátí kontrolu nad poloostrovem Ukrajině.“ Tillersonovo zásadní odmítnutí možnosti zmocnit se cizího území vojenskou silou („nikdy nepřijmeme“) přišlo přesně jeden den poté, co prezident Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a kdy slíbil přestěhovat tam naše velvyslanectví.

A jak Izrael nabyl vlastnické právo k východnímu Jeruzalému, Západního břehu a Golanským výšinám? Invazí, okupací, kolonizací, anexí.

Všechna tato území jsou kořistí z vítězství v izraelské šestidenní válce v roce 1967.

Je Izrael tak tvrdě sankcionován jako Rusko? Ne tak docela.

Každoročně Izrael dostává od Spojených států příspěvek téměř 4 miliardy dolarů, zatímco na okupovaných územích buduje jednu osadu za druhou, a to nehledě na formální protesty USA.

Bibi Netanyahu právě výmluvně prokázal, že když jedná s Američany a brání to, co je pro Izrael životně důležité, tak se vytrvalost vyplatí. Chce to čas a Američané akceptují novou realitu.

Vladimír Putin je stejně jako Bibi nacionalista. Znovunabytí Krymu bylo pro něj naplněním jeho mise jako prezidenta. Po dvě staletí byl tento poloostrov domovem ruské Černomořské flotily a kriticky důležitý pro bezpečnost Ruska.

Putin Krym Kyjevu nevrátí a nakonec my tuto novou realitu akceptujeme.

Jaká se třepetá nad Krymem vlajka, nebylo pro nás nikdy rozhodující, ale pro Putina ano. A stejně jako Izraelci jsou i Rusové rozhodní, pokud jde o udržení toho, čeho se zmocnili a co považují po právu za své.

Oba tyto konflikty odhalují základní skutečnosti, které pomáhají vysvětlit, proč je Amerika v 21. století na ústupu. Máme co do činění se spojenci a protivníky, kteří jsou odhodláni více než my vzít na sebe riziko, vydržet bolest, vytrvat a bojovat o vítězství.

Tento měsíc, jen několik dní poté, co Severní Korea otestovala novou mezikontinentální raketu, prohlásil poradce pro národní bezpečnost H. R. McMaster, že je Trump „odhodlán k celkové denuklearizaci Korejského poloostrova“.

Pokud ano, tak se zavazujeme k něčemu, co se nám téměř jistě nepodaří dosáhnout. Protože, snad s výjimkou války, která by musela být jaderná, se Kim Čong-un nechystá podvolit našim požadavkům.

Pro Kima nejsou jaderné zbraně tématem k jednání.

Ví, že Saddáma Husajna, který se vzdal zbraní hromadného ničení, oběsili poté, co Američané okupovali Irák. Zná úděsný osud Muammara Kaddáfího, který předtím pozval do Libye západní experty, aby demontovali jeho jaderný program a aby se zbavil zbraní hromadného ničení.

Kim ví, že pokud se zbaví svých jaderných zbraní, nemá nic, čím by odradil Američany, kdyby se rozhodli použít svůj arzenál proti jeho ozbrojeným silám, proti jeho režimu a proti němu.

Severní Korea může přistoupit k jednáním, ale Kim se nikdy nevzdá svých raket a jaderných zbraní, které zaručují jeho přežití. Ať Američané hledají způsob, jak se s ním vypořádat.

A co dělat s Čínou, která vyhlásila, že jí patří Jihočínské moře, a která na útesech a skaliscích tohoto moře buduje umělé ostrovy, které se stávají vzdušnými, raketovými a námořními základnami.

Hlasy jestřábů se rozčilují, že toto nelze tolerovat a že je třeba nasadit americké vzdušné a námořní síla k odražení čínských anexí a k zabránění militarizace Jihočínského moře.

Proč se to ale nestane?

Tento region je sice považován za životně důležitý pro Čínu, ale ne pro nás. A zatímco Čína, pobřežní stát, který kontroluje ostrov Hainan ležící v tomto moři, si legitimně nárokuje mnohé jeho ostrůvky, my si nečiníme nároky na žádný.

Nárokují si je další země: Vietnam, Malajsie, Singapur, Brunej, Filipíny a Tchaj-wan. Přestože jejich zájmy na rybolovu a na zdrojích mořského dna mohou být stejně velké jako v případě Číně, nikdo z nich se neodvážil čelit hegemonii Pekingu.

Měli bychom riskovat válku s Čínou, abychom potvrdili nároky komunistického Vietnamu nebo brutálního režimu Rodriga Duterteho v Manile? Proč by se jejich boj měl stát naším bojem?

Zájmy Číny v Jihočínském moři jsou pro ni stejně důležité, jako byly zájmy Spojených států v Karibiku, když jsme v roce 1823 jako velmoc na vzestupu vyhlásili Monroeovu doktrínu. Časem světové mocnosti začaly uznávat a respektovat zvláštní zájmy USA v Karibiku a Mexickém zálivu.

Vzhledem k neustálému vzestupu čínské vojenské síly, blízkosti ostrovů k pevninské Číně a k relativní slabosti a neochotě těch, kteří si na ně rovněž činí nároky, se Čína pravděpodobně stane silou, která bude kontrolovat Jihočínské moře tak, jako my jsme se stali mocností, která kontroluje západní polokouli.

To, co máme před sebou na Krymu, na Blízkém východě, v Jihočínském moři a na Korejském poloostrově, jsou národy, které jsou více než my odhodlány obětovat se a riskovat, protože jejich zájmy zde jsou mnohem větší než naše.

To, co Amerika potřebuje, je nový národní konsensus ohledně toho, co je pro nás životně důležité a co není, konsensus ohledně toho, zač jsme ochotni bojovat a bránit to, a co ochotni nejsme.

Tato generace Američanů není připravena na riziko války jen pro to, aby bylo vyhověno plánům elit na „nový světový řád". Po studené válce jsme vstoupili do nového světa - a potřebujeme nové mantinely, které nahradí staré.


What Should We Fight For? vyšel na ICH.

46 komentářů :

 1. Prodej zbrani a užívání dvojího metru jsou dvě nejznámější vývozní hodnoty exportu jusej.

  OdpovědětSmazat
 2. V článku sa píše: "Vladimír Putin je stejně jako Bibi nacionalista." To nieje právda, pretože Putin skutočných nacionalistov zatvára. To je fakt. Putin tradičné hodnoty možno chráni, ale koho tradičné hodnoty? A ktoré sú to? Právo búchať hlavou o zem keď muezín ujúka z mešity? Alebo právo oslavovať Lenina? Právo byť hrdým komunistom? Áno. Veď to je napokon človek starej školy z éry KGB, a to je dôležité mať na pamäti. Toto sú dnes tie „tradičné“ hodnoty v Rusku. Ruská federácia je etnicky presnou kópiou USA. Taviaci kotlík národov. A toto Putin podporuje. Nie ruský nacionalizmus, čečenský nacionalizmus, tatársky nacionalizmus. Nacionalizmus veľkej Rossije je to čo podporuje – zmes národov bojujúcich za impérium. A toto nikdy nedopadlo dobre. Skutočný nacionalista chápe, že jeho nepriateľom je ako Amerika, tak aj Ruská federácia.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Brouku Přiblblíku, tvoje hodnocení Putina je hloupé, nezakládá se na informacích a faktech, ale na pomluvách "západních" propagandistů. A o Čechy se laskavě nestarej. Oni se krásně obejdou i bez panských rad a tvých hloupostí.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 21,08 - tleskám Vaší úvaze, naprosto s ní souhlasím a podepisuji. Díky.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 22:08: Nevím jestli bych měl trpělivost číst nějakého Širopajeva, asi ne. Přesto Vám poradím. Zdravý selský rozum a cit mě říká, že člověk Vašeho ražení - ten Váš komentář tím čiší - který vychvaluje nějaké Nordy /kteří jsou lepší než jiní lidí, Deutschland uber alles - zamyslete se nad sebou, jestli opravdu takový nejste/, není ten člověk, kterého bych mohl mít rád a uznat. Nebudu komentovat tu Vaši teorii, že Putin vsadil na každé etnikum aby vytvořil nové ruské imperium. Mě stačí to, co udělali Ubermenschen během druhé světové války - Vaše proslavená nordicko-arijská rasa. Jak někde napsal Honolulu /v tom měl pravdu tedy v použití toho hesla - Live and Let to Live - žij a nech žít/. Ti Ubermenschen nějak by chtěli pouze žít, ale mordují ty Untermenschen - hle mysleli si, že jsou Untermenschen a ono ti Rusové s nimi zamavali, tedy přesněji řekněme Sověti, přislušníci sovětského státu, také jiné národnosti. Čili já Vám doporučím přečtěte si pohledy z druhé strany, nikoliv jen z té Vaši arijsko nordické. Jinak psychoanalytická domněnka: nemáte náhodou nějaký kompleks méněcennosti a nebudujete si své ego tak, že se obdivujete "velkým" lidem, tedy podle Vás té nordicko-arijské rase /no tam jsou ještě Britové a emeričani z Wall Streetu, že jo, ti něco vytvořili, kdežto Mongolové nevytvořili nic/. Právě lidé jako Vy nějak přehlížejí s čím jsou spojeny všechny ty výdobytky síly - např. Římska říše - vymordování ted to nevím, to číslo, nevím kolika Galů - tomu se člověk má obdivovat? Možná kdysi to bylo běžné, protože ty cyvilizované tzv civilizované národy, jako Římané neměly moc daleko od těch barbarů, kteří žili kolem nich, ale dnes doba pokročila o 2000 let. To se chcete obddivovat tomu co uděli Němčouři během druhé světové války - a říkáte si - no, nějaký pořádek vždy musí být. Mám ten dojem, že Vy jste stejně nevzdělán jako já /já si to přiznám, ale já na rozdil od Vás používám zdravý selský rozum a cit při hodnocení věcí a lidí/. A přestaňte zde již konečně s tou fantasmagorii, že všechno řidí Židé. Zdravý selký rozum: Stalinův stát byl židovský projekt? - nějak se v tom případě vymklo těm Syionistům z rukou. Židé, stejně jako Slované, jsou lidí jako ostatní. Vy zde se snažité naznačit, že to jsou zloduši. Zloduši bohužel až dosud to byly vždycky elity a snad jsou méněcenné i národy, které tyto elity vedou, pokud se nedokáží těm elitám vzepřít. Stejně asi z toho pohledu méněcenným národem byli i Němci - do dneska nemohu pochopit jásající davy nad pokořením Polska, Francie atd a velebící Adolfa. Nynější Němci již vůbec nejsou na té úrovni, že bychom jim měli něco závidět - chcete říci, že národ, který si zvolil Makrelu do čela může být chytrý. To již jsou chytřejší Kubánci a Korejci se svými veliteli. Ono je to tak: kdo si o sobě příliš hodně myslí /a to Němci vždy byli/, je vlastně psychicky nemocný a zde je vysvětlení těch davů velebicích Adolfa po vítězných taženích v Evropě. V jistém smyslu se jednalo o soubor psychicky nemocných lidí, stejně jako v jistém smyslu psychicky nemocný je narcistický jedinec, i když zdánlivě funguje ve společnosti normálně. Až na to, že lidé takového člověka poznají a se mu obvykle vyhybají. Ještě jsem pohledl na poslední věty Vašeho příspěvku. Víte nevím to určitě, protože nevím co četl Adolf ve Vídni, ale připadá mě že ten Vás literární výběr je podobný.Doporučuji Vám více pokory. Kdo vysoko léta, nízko padá. Pýcha má jednu nohu a když si ji zlomí, nemá ani jednu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 19:33 Nerozumím. Chcete říci, že kdyby vyhráli náckové tak bychom vyhráli jako rasa? To jste tedy uplně vedle. S Adolfem Hitlerem, který celý život se snažil léčit si svůj komplex méněcennosti neúspěšného malíře, v čele psychopatické společnosti, bychom to určitě nedokázali - bylo by to asi stejné jako v nebi /myslím Mark Twain, který řekl, že v nebi bude šílená nuda/, zpívali bychom stejnou píseň - o blond arijcích, jak jsou skvělí. Jinak: mně nezajímá vzhled člověka - černoch, běloch, žlutý. Mě zajímá to, co ten člověk dělá. Okamura je podle mně daleko lepší člověk než Kalousek. S náckama jako vítězi by to bylo asi stejné jako, když vyhraje ten emerický způsob zemědělství s kravami s dírami do břicha a s geneticky modifikovanými potravinami /které mimochodem znamenají zkázu pro včely, Einstein: když zahynou včely, zahyne i lidstvo/ a vůbec s bankstery City of London Coproration v čele lidstva. Myšlenka na okraj: prý peníze to je to hlavní. Ale lidé, kteří si to myslí, tedy banksteři, nikdy nejsou schopní pochopit realitu z jednoduchého důvodu - z reality jsou zaměřeni pouze peníze. Proto banksteři jako vedoucí síla společnosti je myšlenka vedle. Bohužel stále to je tak, že lidé schopní pohlédnout dál než ostatní, jako jsou koryfejové vědy a umění /koho mám jmenovat? - Spinozu?, Voltaira? Hegla? Platona? - možná jsou lepší nějaká jiná jména - ostatně jejich spisy neznám/, nikdy nejsou majiteli peněz nikdy vyslyšena. Hlavně když pochopíte co chci říci.

   Smazat
  11. Ještě dovětek k 23:24, jinak ještě jsem chtěl říci, že samozřejmě nevím, co jsou Čiňané zač, v Číně jsem nebyl, o Číně jsem nic nečetl. Dilema: Hitler a Židé, kteří byli schopnější než ostatní Němci. Moc se mně nezdá, že nackové to vyřešili správně, byv neschopným, ale silným použili k odstranění schopných, ale slabších sílu a samozřejmě, když už odstranit - tak do plynu se schopnými.

   Smazat
  12. Ještě 19:33: Nevím jestli Vám přez Vaši sečtělost nechybí nadhled. Já jsem toho přečetl určitě méně než Vy - včetně dějin, ale nikdy bych nevěřil tomu, co řekl Adolf. Řikáte za Ural? Židy chtěl odsunout na Madagaskar, potom kdesi do Ruska /mimochodem jak ten člověk dokázal vykreslit, myslím Adolf budoucnost - celé národy zlikvidovat nebo přesunout, nemohu pochopit jak mu mohlo tolik lidi uvěřit - vždyť již z toho čiší kandidat do psychiatrického ústavu/. Stalinovi mimochodem Adolf těsně před propuknutím Barbarossy napsal důvěrný dopis, vysvětlující proč je tolik nacistických vojáků na sovětskách západních hranicích, dopis veskrze prolhaný, kterému Stalin zdá se uvěřil. Další lež Adolfa - po odtržení Sudet, již nebude mít žádné územní nároky. A Zidé nakonec nebyli nikde odsunutí a skončili v plynu. Tak to s tím odsunutím za Ural, myslíte opravdu vážně? Jinak s uvedením své poznámky ve 12:17, jsem skutečně, jak jste správně usoudil, uvedl špatný čás - mělo tam být, že můj komentář se vztahuje k času 22:28.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. 19:33 Naprostý omyl! Chceme predovšetkým aby vyhral rozum! Pretože to bola práve Biela Rasa ktorá sa stala budovateľom sveta, staviteľom miest, obchodu a kontinentov. Biely Človek je jediným budovateľom civilizácií. Vybudoval egyptskú civilizácie, vznešenú rímsku civilizáciu, grécku civilizáciu plnú krásy a kultúry, a po vážnej rane zasadenej semitským náboženstvom sa váľal v Dobe temna, no nakoniec opäť povstal a vybudoval veľkú európsku civilizáciu. Títo Bieli európsky muži s civilizáciou v krvi a osude prekročili Atlantický oceán a vybudovali novú civilizáciou doslova na pustom a kamenistom mieste. Biely Človek sa dostal na sever k Aljaške, na juh do Kalifornie; otvoril tropické oblasti, podrobil si Arktídu; pokoril africké pustatiny; osídlil Austráliu a otvoril brány sveta v Sueze, Gibraltári a Paname. Práve Biela Rasa vyprodukovala ľudí ako bol Kolumbus, ktorý prekročil Atlantik; ako Magalhaes, ktorý ako prvý oboplával Zem; mužov ako Michelangelo, Leonardo da Vinci, Rembrandt, Velazquez, Bernini, Rubens, Rafael a tisíce iných géniov, ktorí vytvorili nádherné diela v oblastiach sochárstva a maľovania; géniov ako Beethoven, Bach, Wagner a Verdi, ktorí vytvorili nádhernú hudbu; ako Jamesa Watta, vynálezcu parného stroja; ako Daimler, ktorý postavil benzínový spaľovací motor; géniov ako Henry Ford, vynálezcov ako Thomas Edison; takého génia na poli fyziky a elektriky ako bol Nikola Tesla; literárnych géniov ako Shakespeare, Goethe a tisíce iných; nespočetných géniov na poli matematiky, chémie a fyziky. Práve Biely Človek previazal kontinenty sveta železnicami a diaľnicami a elektrickými vedeniami. Práve Biely Človek vytvoril úžasný svet elektriky, zaviedol telefón, rádio a televíziu. Práve Biela Rasa spojila výbuch energie a génia a poslala rakety na mesiac, a priviedla kroky Bieleho Človeka až na vzdialené územie vo vesmíre. Stačí ak prejdete stránkami encyklopédií a objavíte úžasný odkaz úspechov dosiahnutých Bielou Rasou po storočia. Ktorá iná rasa sa kedy čo i len priblížila tomuto rekordu tvorivosti, úspechov a produktivity? Žiadna. Nikdy žiadna. Žiadna sa doteraz ani len nepriblížila. Naopak, čierni ľudia z Afriky nevynašli ani len koleso.

   Smazat
  19. 22:08 Já si našel jeho knihu celou v PFD v ruském originále a přežvejkal to. No a musím říct že mi tam toho spousta chybí. On se soustředil pouze na určité body ruských dějin a jiné opomenul. Např. osobnost Petra III.! Ten je ruskou a sovětskou "historiografií" považován za slabocha a ubožka, který si přehrával s manželkou Káťou v posteli bitvy s cínovými vojáčky. A nekriticky obdivoval Fridricha II. Jenže tento panovník byl naopak velicice bystrý a měl dalekosáhlé plány, a kdyby se nestal obětí spiknutí své ženy podporované popy a oficírskými milenci, tak mohl Rusko dostat ze sraček zaostalosti! O 20 let mohl předběhnout našeho císaře Josefa II. s dekrety o zrušení nevolnictví i s tolerančním patentem! To by s Ruska udělalo stát silnější než USA již v 19. století! Jenže ho zabilo právě to zaostalý nevolnický Rusko - ten eurazijský Projekt ...

   Smazat
  20. ... a o tom Projektu se dá více dočíst bohužel pouze ve slovenštině ZDE - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/

   Jsou tam dole pod úvodním článkem odkazy na všech 8 dílů! Bez toho nastudování není možné o tom vést disputaci naslepo. Oni tam reagují na vše co vytýkáš mým textům k bývalému Rusku. I o tom, proč byli koneckonců Rusové ve WWIII. poraženým národem (věnuje se tomu tuším předposlední, 7. díl.).

   Smazat
 3. Hm, akorát že Rusko se ničeho nezmocnilo silou a nic vojensky neanektovalo. Občané se rozhodli v referendu a měli na to vzhledem k tomu, co se začalo dít na Ukrajině svaté právo a mé rozhodnutí by bylo totožné. Ukrajina navíc NIKDY Krym nevlastnila, bylo to samosprávné území s vlastní vládou, k Ukrajině přidělené jen administrativně.
  Přečtěte si ukrajinskou ústavu nebo si vůbec cokoliv přečtěte, než budete zas do omrzení opakovat očividnou lež a dezinformaci o jakési anexi.
  Už mě to fakt nebaví, toto téma se tady na NR opakuje zas a zas ... a je to pořád o ničem.
  Napište pravdu, nebo se podívejte na Otázky- odpvědi V. Pjakina z 30.10.17 (čas 21,32)
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-30-10-2017/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Po pravdě, Krym není nic víc než jen zeměpisný útvar - název poloostrova! Existuje jen Tavrida - gubernie Ruského impéria kterou se stala na základě smlouvy mezi Vysokou portou a Kateřinou II.! A ta smlouva jasně říká, že pokud Ruské impérium ztratí Tavridu za jakýchkoliv příčin, ta automaticky připadne zpět Osmánské říši! A páč abdikace Nikolaje II. je neplatná, jak prokázala krymská prokurátorka a nyní poslankyně ruské Dumu Natálie Poklonská - 1 minuta 33 sekund ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   tak všechny akty po puči v březnu 1917 jsou právně neplatné a po obnovení impeia budu zrušeny A to včetně zvůle z 18. října 1921, kdy byla Tavrická gubernie nelegitimními silami rozdělená. Její severní pevninské oblasti se staly součásti tzv. Ukrajinské SSR, Krym však vešel jako autonomní republika do tzv. Ruské sovětské federativní socialistické republiky. Sjednocen byl opět až za války z rozhodnutí okupační moci! -
   https://vignette.wikia.nocookie.net/althistory/images/1/1d/Reichsgau_gotenland.png/revision/latest?cb=20140607133227&path-prefix=ru

   K žádný Ukrajině tedy nepatřil ...

   Smazat
 4. Americký Rex má s obávaným predátorem jenom podobné jmeno. Jinak je to štěkající mopslík.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 5. Správně Kim by musel být padlý na hlavu aby se vzdal ochrany své země.

  OdpovědětSmazat
 6. Američané vyhnali Ruské rakety z Kuby . Hlavně že svoje by stopro instalovali na Krymu . Běžte do prdele i se svým natem !
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíš Marceli, že Kennedy své rakety v Turecku odstranil také ? Recipročně.

   Smazat
  2. 6:18
   Milý neználku, Mohl by jsi vědět, že Kennedy slíbil odstranit rakety z Turecka z důvodu, že byly zastaralé.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Nejlepší na tom prohlášení je to, že Rex Tillerson možná ani neví jako skoro každý američan kde ten Krym je.... Jen papouškuje co mu někdo podsunul... A tak to USA dělá všude... Hlavně sami válčí, loupí, okupují... Záleží jak se to nazve... Bratrská pomoc? Jestlipak bojují o vrácení Kosova? Golanských výšin? Mia

  OdpovědětSmazat
 8. Na svete je veľa ľudí ktorým je jedno čo USA prehlasuje.

  OdpovědětSmazat
 9. "Mněli bichom bojovat za idei havlismu konzuizmu jak nás učili ve škole a gramatiku mně správne nenaučili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fuj to je slovo to bychom! Radši používejme klaku - hovorové "bysme" ...

   Smazat
 10. Nula a tam tedy jedna z mnoha. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 11. Tento velkohubý američan si může hlásat co chce. Nic nezmění na tom, že Krym byl vždycky ruský a zůstane ruským i nadále ať se Amerika třeba podělá.

  OdpovědětSmazat
 12. uASSacky okupanti mají o nějaký anexy cizích zemí co mluvit!!!!!
  Zrovna oni,ksindl,kterej doteď jako mrsina leží v Německu,Japonsku a Jižní Koreji!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Prosím, ať se ti co chtějí přifařit Krym zpět Ukrajině zeptají jeho obyvatel, zda to chtějí. Snad mají taky do toho co mluvit. Po ,,anexi" Krymu skoro žádný tam žijící Ukrajinec tuto zem neopustil a neodešel na Ukrajinu. Naopak, Ukrajinci se tam stěhují, dokonce tam zůstala část příslušníků ukrajinské armády i se svými rodinami. Ať posoudí jaká je na Krymu situace pro obyčejné lidi a jaká na Ukrajině.Myslím, že opravdu i obyvatelé Krymu ukrajinské národnosti nestojí o to aby jim tam řádil Štětinův Azov a jiné jim podobné profláklénorganizace. M.R.

  OdpovědětSmazat
 14. Co chce židobankstér z usa, to platí.
  Žádné námitky se nepřijímají.
  USa = Bůh všemohoucí.

  OdpovědětSmazat
 15. Nemohoucí!!!!!:-)))

  OdpovědětSmazat
 16. Docela jsem šokován tou množinou rasismu a podlehnutí ideologii z pozůstalosti Adolfa Hitlera a dalších faši/nacivůdců takřka všech někdejších kontinentálních evropských států neblahé paměti.
  Krym byl Ruský a je opět Ruský, vzpomínat, jak vypadalo území Izraele před více jak 2 tisíci roky, či Velké Moravy před více jak tisícem roků, je trochu nesmyslné. Paradoxu dnešní Svět má mnoho, např. vadí atomové zbraně v KLDR či v Iránu, ale nevadí v Izraeli a JAR, nevadí ve Francii a Anglii.... Němcům nelze upírat jejich přednosti, ale jimi nelze zastírat pak jejich nedostatky. A že jich jejich historie obnažuje docela hodně, není pochyb a jejich agresivita vůči sousedům přetavená do ideologie nad a podlidí není tím nedostatkem jediným. Kapitalismus nemá šanci korigovat nedostatky žádného národa, naopak on z těch nedostatků žije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To tu dělá jen jeden zakomplexovaný nacistický tapetář, neschopný zplodit svůj text. Redakcí by měl být mazán pohotověji, protože dokáže zasvinit celou diskuzi.

   Smazat
  2. 11:45 Nemám žádnou stranu, já strana dobytku! Tapetky bejt muší, mušíme, blbínku rudej všude tapetovat! Páč mažou, komoušské kurvy židobolševické ... mám tapet plnej pytel a utluču každou rudoškou mršinu která bude ohrožovat moji duchovní svobodu, rozumíš! Vymáznu tě ze světa zmrde s celou tvou zkurveneckou famíílií i partají, když bude potřeba! Neser ...

   Smazat
  3. Orava: to já jsem strana! A až se stanu Vůdcem, pudeš pod zem hajzle, zaživa! Aby dřív než se tvůj hnusnej trup přemění na úrodnou prsť, ji tvý zlodějský čpáry ještě v předsmrtných křečích při zoufalých pokusech se vyhrabat i řádně prohnětaly, aby pak z takto zúrodněné země vzešla mrkev pro králiky z jejichž kožek budem šít zimní límce a rukavice našim hrdinům dobývajícím Rusakostán!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.