Reklama

sobota 30. prosince 2017

Zajímavé resumé: Když nejdou věci podle Horáčkových představ, jde asi o podvod...


Jiří Baťa
30. 12. 2017
Michal Horáček, kandidát na post prezidenta, vyjádřil své nemalé, přesněji největší osobní zklamání nad průběhem realizace Babišovy vlády, resp. nad subjekty, které jsou (zřejmě) ochotny vládu A. Babiše podpořit. Nějak nemůže pochopit, jak je možné, že vládu ANO možná podpoří Tomio Okamura a SPD , kterému dokonce přičítá titul „politický podnikatel par excellence v oboru komerčního nacionalismu“ a zřejmě to největší zklamání přičítá nikoli faktu, ale pouze domněnce, že nemalá část voličů hnutí ANO si zřejmě nepředstavovala vládu opřenou o komunisty a také o okamurovce. Na to by se měl pan Horáček nejspíše zeptat přímo voličů ANO, než spekulovat, že si takovou podporu nepředstavovala. Myslím, že už před volbami bylo jasné, že to budou volby poněkud jiné, komplikovanější, než jsme si v podslední době zvykli. Nad touto možností či zvláštností dělá pan Horáček závěr, resp. resumé, že by se taková podpora blížila podvodu. Paragrafové znění zákona však, zřejmě pro jistotu, nekonkretizoval.

K tomuto závěru dochází zřejmě na základě nějaké analýzy, že Andrej Babiš měl prý volební program, údajně jakusi smlouvu s voliči a jeho hlavním tématem bylo, že zamezí dalšímu účinkování politických podnikatelů, které vidí v tradičních stranách a vzpomněl staré klientelistické struktury za Nečase, Topolánka, Paroubka, Zemana nebo Klause, která nás (koho neupřesnil) skutečně nepřesvědčily, že je máme chtít i nadále volit. Jaké bylo zděšení páně Horáčka když zjistil, že by vládu Andreje Babiše mohli podpořit okamurovci a komunisti. To má panu Babišovi za zlé takovou podporu považuje za možný podvod. Ale také to může být nakonec všechno jinak!

Pan Horáček ovšem zapomíná, jak se k nežádoucí a nechtěné vládě A. Babiše s umanutým odporem staví opoziční politické strany, které odmítají jeho vládu podpořit, ačkoliv by s ohledem na výsledky ve volebách měli na to právo. Jejich důvody, že nemohou podpořit vládu v jejímž čele je člověk podezřelý z trestné činnosti, resp. trestně stíhan (ale také dosud nevydaný) je pro ně naprosto nepřijatelné, je ubohost a nehoráznost non plus ultra. Dobře vědí, že platí presumpce neviny kterou v případě, že by šlo o jejich člověka a jejich zájmy, by hájili zuby nechty. Jenže, tady jde o Babiše, takže žádné pardony neexistují. Nakonec: kdo seje vítr, sklízí bouři!

Že toho, nabízí-li se šance, případně využijí okamurovci a komunisté, si mohou tyto politické partaje v opozici (ODS, Piráti atd.) poděkovat sami sobě. Apropó, je snad někde psáno a dáno, že SPD a KSČ nesmí či nemůže podpořit vládu ANO? No jistěže není, ale když se nedaří podle představ „zásadně nestranného“ pana Horáčka, hledají se holt důvody a možnosti, jak tyto skutečnosti zdiskreditovat, zpochybnit, ne-li dokonce uvažovat o možném podvodném jednání. Uf, Horáčku, to je zase úlet!

V neposlední řadě, je-li řeč o nějakém (Horáčkově zmíněném virtuálním) podvodu, pak můžeme mluvit tentokrát o reálném podvodu a to v případě podpory kandidátů na prezidenta ze strany senátorů či poslanců , kteří evidentně podpořili víc jak jednoho kandidáta, někteří dokonce tři kandidáty! To snad není podvod, resp. porušení volebního zákona? Je přece všeobecně známo, že volič může volit jen jednou, pokud volí vícekrát, je jeho hlas neplatný a je-li přistižen, ještě se vydává v šanc postihu. U pánů senátorů a poslanců se podpora rovná volbě kandidáta jako každého jiného. Pro ně tato zákonem daná zásada neplatí? Zřejmě ne, neboť přes skutečnosti, že několik senátorů či poslanců podpořilo více jak jednoho kandidáta, soudy tuto záležiitost (zatím) negují, prý k žádnému porušení pravidel nedošlo, nicméně, záležitost je stále v běhu. Pozoruhodné, není-liž pravda! Zvláště, zajímá-li to zrovna pana Horáčka, který všude proklamuje, ne-li přímo upřednostňuje svou kandidátskou zásadu nestrannosti a nadstranickosti. Nebo se mýlím? Jinak jej však chápu, to zklamání musí být strašné.

(Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Horacek-Nejvetsi-zklamani-soucasne-doby-517984

17 komentářů :

 1. Pan Horáček může jít víte kam!!!
  Se svým morálním profilem by ten jedinec neměl vůbec vylézat mezi lidi, natož se drát na post prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Horáček je nesmírně bohatý člověk a dobře ví jako bývalý bukmejkr, že nebude zvolen. On si jenom vylepšuje svoji imič. Bude moci říkat: Jo tenkrát jsem dokonce kandidoval na prezidenta! Může být něco víc? Víte jak to bude znít v lepší společnosti? No neber to za pár milionů které až tak chybět nebudou. M.R.

   Smazat
 2. Pane Horáčku, chtěl bych touto cestou popřát pevné nervy a hodně sil, do dalších let. I blbovi je totiž jasné, že jste přišel o pěkný balík peněz, no na druhé straně, máte 20 000 knih, tak máte o zábavu do konce života postaráno. S pozdravem, volič Miloše Zemana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. • www.novarepublika.cz/2017/03/horacek-je-sice-zahnojen-rozlicnymi.html
   volič Zemana

   Smazat
 3. Ještě chvíli se o něm bude psát a bude dostávat prostor v médiích. Pak zmizí v propadlišti dějin.

  OdpovědětSmazat
 4. Horáček prezident pouze do pohody, jinak tragéd, zalezlý doma, koukající na déšť či jinou slotu a čekající až přejde a bude moci vyjít ven a opět hovořit o tom jaký je dobrý patron, jak bojuje za všechen lid. Prostě Drahouš č. 2. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Že lidovci, ODS, STAN, TOP 09 budou dělat vše pro to, aby destabilizovali stát, není překvapením. Tyto strany, zastupující výlučně zájmy kapitálu, musí plnit jeho přikázání první: rozděl a panuj. Jak si může nebohý kapitál za bílého dne a s posvěcením i posvícením uvedených stran volně a radostně nakrást, když by se proti němu postavily některé partaje? Ta krutost Babiše a ANO, SPD a Okamury a dokonce komoušů nesmí dopadnou na chřadnoucí "výdobytky" kapitalismu. Je to paradox, když sociální politiku dělá strana vedená oligarchou. Ale není to paradox, že oligarcha pochopil, že i kapitalismus se v současné Evropě neobejde bez atributů humanismus a že nelze mít lidí za stádo, vhodné jen ke hlídání vlčí smečkou. Pokud to Babiš ukormidluje, neb jak víme, vše je u nás za peníze a politici hned po tuctech, pokud ho nezradí vlastní řady, budou se jemu jednou stavět pomníky, ne takové falešné, co se staví za pšouky z Bruselu. A ti čeští kolaboranti a udavači v Bruselu? Starší generace je zná z dob nacismu, z dob socialismu i ze současnosti. Za peníze se vždy najdou v každém národě špinavci, kteří budou s radostí skákat i na hrobě vlastních rodičů, natož na hlavách českého národa.

  OdpovědětSmazat
 6. HORMONÁLNÍ HYBRYD HORACEK by chtěl být prezidentem to je ale novina tahle kreatura může ta leda čistit hajzly na hlavním nádraží v Praze !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně, hezky by se tam vyjímal.

   Smazat
  2. vekslák Horáček:
   • www.novarepublika.cz/2017/03/horacek-je-sice-zahnojen-rozlicnymi.html
   Pro mě je NEVOLITELNÝ!!!

   Smazat
 7. Nýmand horáček asi nepochopil že jeho slouhové bruselu nevyhrály volby.

  OdpovědětSmazat
 8. :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Já si myslím, že lidi se dělí na mocné a nemocné.
  Zatímco mocní jsou vždycky trochu méně mocní, než jiní mocní, ti nemocní se obvykle nebrání vůbec a dělají si nepříjemnosti navzájem. Někteří nemocní jsou schopni utratit miliony, jen aby další nemocné potrápili například volbami. Moc není úřad, moc je schopnost ovládat nemocné i ty mocné.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejčistší pro Horáčka by bylo, kdyby prostě a jednoduše řekl veřejně, že si nepřeje, aby ho volili voliči ANO, komunistů a Okamury. Bylo by to férové a nemusel by se babrat s nějakými politologickými domněnkami a výlevy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že tito lidé toho sajrajta volit nebudou stejně a že není potřeba jim to zvlášť říkat.

   Smazat
 11. Všimli jste si, že ten svuj ryzí charakter ještě vylepšil brutálni plastikou na tom svém ksichtu? Jak musí kontrolovat grimasy-falešný smích-aby mu neruply stehy za ušima? Šmucler ho teda zrychtoval asi to nebude jeho volič.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.