Reklama

sobota 7. ledna 2017

Hlava Pentagonu: Rusko nebojuje proti teroristům v Sýrii, ale jen USA překáží


7. 1. 2017     zdroj a zdroj
Rusko ničím nepřispělo k přiblížení vítězství nad terorismem v Sýrii. Pouze podporuje Bašára Asada, když bojuje s umírněnou opozicí, a překáží USA, řekl v rozhovoru pro The Wall Street Journal ministr obrany Spojených států Ashton Carter. Podle něj tím Putin zvyšuje své sebehodnocení a ztěžuje Washingtonu nalezení vzájemného porozumění s Moskvou.

Hospoda „U starý svině“


Zdeněk Hrabica
7. 1. 2017
Takovou svobodu nám mohou v celém širém světě opravdu jenom závidět. Stejná se nenajde v žádném mezinárodním katalogu restaurací ani hotelů. Nemají ji tedy určitě nikde na světě. Představte si kterékoliv město na západ nebo východ od nás; nikde takovou svobodu ani, jak bychom ji dnešním českým jazykem nazvali – ani takovou hospůdku „U staré svině“ nemají. 


Ještě dva týdny obavy z Obamy

Radim Valenčík
7. 1. 2017     RadimValaenčíkPíše
Ještě dva týdny zbývají do inaugurace nového amerického prezidenta a dějí se věci, jaké se při střídání stráží v Bílém domě doposud neděly. Pokud chceme pochopit logiku toho, o co jde, doporučuji přečíst a promyslet to, co jsem napsal vloni 27. května:
S odstupem několika málo dní, když jsem porovnával model s tím, co se odehrává v poslední době, se mně zdá, že dochází k plné destrukci centra globální moci. Pokusím se příčiny, průběh a projevy této destrukce popsat v několika následujících bodech:

Kongresman Rohrabacher: jedeme vést se Státní dumou dialog, ne si navzájem nadávat


7. 1. 2017    zdroj a zdroj
Republikánský senátor Dana Rohrabacher, který je stoupencem zvoleného prezidenta Donalda Trumpa a uznává ruského prezidenta, prohlásil, že chce vést delegaci kongresmanů na návštěvě v Rusku. Cesta je naplánována na únor a členové delegace se chtějí setkat s ruskými politiky, aby projednali spolupráci se Státní dumou Ruské federace, píše The Washington Post.


Když dva dělají (posuzují, hodnotí) totéž, nemusí jít vždy o totéž. Tedy jak kdy a jak pro koho.


Jiří Baťa
7. 1. 2017
Na jiném místě a v jiném článku jsem se zmínil o tom, jak se k letecké tragedii ruského letadla, v němž zahynuli i členové Alexandrovova souboru, velmi nechutně, záštiplně a demagogicky vyjádřila jistá paní Hovorková ze štábu proslulého pravdoláskaře a rusofoba Šafra. Pro jistotu zopakuji její velmi hrubá a neetická slova: „ Alexandrovci se dopustili zločinu tím, že podporovali obsazení ukrajinského Krymu Ruskem“. Myslím, že k tomu není nutný další komentář. Nicméně na toto téma chci navázat, neboť další skutečnosti s tím úzce souvisejí.

Brilantní argumentace publicisty z Britských listů

Ivan David
7. 1. 2017    
Britské listy byly v době před 16 lety a pak ještě pár let jedním z velmi mála zdrojů nezávislých zpráv. Prostor tak dostávali autoři v širokém spektru názorů, což dávalo příležitost k jejich tříbení. Za to těm, kteří to umožňovali náleží velký dík od veřejnosti, která nechce jako tupé stádo jen polykat režimní propagandu. Sám jsem tam, jak je patrno z archivu BL napsal 129 článků (zde), poslední před třemi lety. Po odchodu Štěpána Kotrby a nástupu Karla Dolejšího se spektrum pro redakci přijatelných názorů smrsklo na ideové souputníky Jana Čulíka. Většina publicistů pak BL opustila. Kritériem publikovatelnosti se stalo bezvýhradné přijetí názoru hrstky Čulíkových věrných a sdílení jeho myšlenkového obzoru. BL se staly názorovým ghettem.

pátek 6. ledna 2017

Samantha Power spojila úlohu USA v OSN se zájmy země


6. 1. 2017     zdroj
Ztráta vedoucí role USA v organizaci povede podle jejího názoru k problémům v souvislosti se zájmy USA, včetně národní bezpečnosti. V případě, že USA ztratí svou vůdčí roli v OSN, bude to mít negativní vliv na jejich zájmy, včetně národních bezpečnostních zájmů, domnívá se velvyslankyně USA při světové organizaci, Samantha Power.

Návod na zachování soukromí na internetu a na ochranu před zachytáváním komunikace ze strany operátorů, cenzorského úřadu a tajných služeb

- Administrator -
6. 1 2016   AE News

Návod na zachování soukromí na internetu a na ochranu před zachytáváním komunikace ze strany operátorů, cenzorského úřadu a tajných služeb.
Od 1. ledna 2017 začal v České republice působit nový Úřad pro tisk a informace, cenzorské oddělení ministerstva vnitra. Skupina analytiků, která čítá přibližně 20 lidí, monitoruje každý den český internet a sleduje ideologicky závadné informace. 


V souvislosti se situací na Ukrajině dorazí tento týden do Evropy další tanková brigáda USA


6. 1. 2017   zdroj a zdroj
Obrněná tanková brigáda ze 4. divize pěchoty USA přijede do Německa koncem tohoto týdne a bude v Evropě po dobu devíti měsíců. Na briefingu to novinářům oznámil tiskový mluvčí Ministerstva obrany USA Peter Cook. Řekl, že "tanky, nákladní auta a jiné vybavení dorazí o víkendu do Evropy, aby tam zahájily devítiměsíční rotaci amerických pozemních vojsk". Podle jeho vyjádření bude brigáda zpočátku dislokována v Německu a Polsku, pak se bude přemísťovat po regionu a provádět cvičení se spojenci USA. Cook uvedl, že se tak děje v souvislosti se situací na Ukrajině. Ministr obrany USA Ashton Carter již dříve oznámil, že je plánováno vyslání další brigády do Evropy.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

Balí si pan Shapiro kufry?

Baron Le Samedi
6. 1. 2016  Outsidermedia
Jak dnes uvedly americké zdroje, přípravná Trumpova administrativa požádala americké ministerstvo zahraničí, aby takzvaní političtí velvyslanci jmenovaní prezidentem Obamou v řadě zemí světa, mimo jiné i v Česku, ukončili do 20. ledna 2017 svoji činnost v hostitelských zemích. 


Odolný Tajfun-K prochází v Sýrii zkouškou ohněm (FOTO, VIDEO)

Napsal a přeložil Geo
6.1. 2018   Eurasia 24
Zde jsou záběry ze zkoušek odolnosti Tajfunu:
Ruská armáda zkouší v Sýrii nové obrněné automobily Tajfun-K. Tato skutečnost se dostala na veřejnost poté, co televize RT zveřejnila záběry humanitární pomoci poskytované ruskými vojáky obyvatelům uprchlického tábora.

Pandur za 103 milionů? Neslýchané!

6. 1. 2017  Vaše věc

Ministerstvu obrany poroste každý rok rozpočet o deset procent, což mu dává prostor k nebývalému zvýšení frekvence i hodnoty nákupů vojenského vybavení. A samozřejmě to také dává možnost nakupovat zbraňové systémy a materiály, které nepotřebujeme, za ceny, které jsou neakceptovatelné. Tak je to i v případě nákupu nových Pandurů.Agitpropčíci všech režimů, spojte se


6.1.2016  Tribun

Nejlepší komentář ke vznikajícímu Centru proti terorismu a hybridním hrozbám MV, přezdívanému též posměšně i zlověstně Ministerstvo pravdy, napsala, aniž o tom tehdy věděla, již v roce 1975 StB. Objevil ho v článku Bumerang, z něhož jsem si ho vypůjčil, zveřejnil Milan Daniel:


Novela zákona o Vojenském zpravodajství: Piráti se připojují k iniciativě Přichází rozvědka.


6. 1. 2017 Piráticz

Pirátská strana se připojuje k iniciativě Přichází rozvědka, aby poukázala na další neúměrný růst pravomocí Vojenského zpravodajství ve vztahu k občanům této země. Nesouhlasí se zněním novely zákona o Vojenském zpravodajství, kterou projednává Poslanecká sněmovna, a která má údajně chránit internetovou bezpečnost. Ve skutečnosti nový zákon dovolí zpravodajcům ještě více sledovat a aktivně zasahovat do provozu Internetu, většinou bez předchozího souhlasu soudu. Otevřená iniciativa s názvem Přichází rozvědka spojuje subjekty podporující svobodný internet v České republice. Vznikla jako hlavní aktivita platformy IT odborníků DBAS (Digitální bezpečnost a soukromí) a do dnešního dne sdružuje sedm členů včetně Pirátů.


Průlom v myšlení islamistických teroristů

Yekta Uzunoglu
6. 1. 2017
Dosud islámští teroristé vždy šli útočit s vědomím, že zemřou. Sebevražedný útok jim byl indoktrinován jako forma boje po celé generace. Jako příslušník Lékařů bez hranic v irácko-iránské válce jsem nemohl pochopit iránské děti (vojáky), kteří se vyřítili ze zákopu a s výkřikem Alláhu Akbar chtěli zaútočit na druhou stranu, to jest na iráckou stranu a přitom věděli, že tam na věžích jsou těžké kulomety, které je rozsekají, ale právě to si přáli, chtěli se dostat do ráje. Toto myšlení má tradici stovky let, proto sebevražední atentátníci v klidu šli na smrt někdy s nákladnými auty, někdy osobními vozidly, nebo někdy s výbušninou kolem těla (atentát na istanbulské letiště).

Vláda ukradla fond nezaměstnanosti a použila ho pro migranty 6. 1. 2017 První zprávy Je třeba se oprávněně domnívat, že spolková vláda zneužila rezervy fondu na podporu v nezaměstnanosti na zaplacení nákladů na zvýšení kvalifikace migrantů, říká Beatrix von Storch. „Tímto způsobem skrývá spolková vláda náklady na integraci migrantů,“ je přesvědčena

Beatrix von Storch, europoslankyně za AfD
6. 1. 2016 První zprávy

"Příspěvky na nezaměstnanost musí být okamžitě sníženy na polovinu ze 3 na 1,5 procenta. Že byla použita rezerva fondu v nezaměstnanosti na jiný účel, to je srovnatelné s krádeží. Rezerva ve výši 11 miliard euro byla vytvořena všemi přispěvovateli, to je zaměstnanci i zaměstnavateli. Tyto miliardy už ale nejsou v prasátkách přispěvovatelů, ani v rukou ministryně práce a sociálních věcí Andrea Nahles,“ upozorňuje Beatrix von Storch.


J.F. Keneddy byl pro ně nepřijatelný

6. 1. 2017     NWOO

Štětinův a Stropnického "prozápadní kurs"


Jiří Baťa
6. 1. 2017
Významným faktorem udržení prozápadního kurzu jsou plány USA, NATO, bankovních kruhů a představitelů NWO na dobytí Ruska. Udržení prozápadního kurzu by v takovém případě bylo pro politiky, jakým je ministr Stropnický, velmi výhodné. Zvláště, uvažuje-li pan Stropnický i o možnosti kandidovat na prezidenta. Tyto jeho úvahy jsou ke škodě nejen ČR, ale celé Evropy, protože s jednosměrnými vztahy, vazbami a závislostmi máme všichni dostatečné zkušenosti.

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

Finian Cunnigham
6. 1. 2017   Zvědavec

Ve světě tento týden se rozezněly poplašné sirény kvůli zprávám o nových závodech ve zbrojení mezi USA a Ruskem. Nově zvolený prezident Donald Trump údajně řekl americkým zpravodajským médiím „urychleme to“, poté, co ruský vůdce Vladimir Putin vyzval k „posílení“ jaderných sil své země.


Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat. (Chováme se tak?)

Ivan David
6. 1. 2017  Vaše věc

To oni jsou v defenzivě, oni trpí úzkostí. Jejich triumfalismus je pryč. Oni cítí, že havlistická bezvýhradná podpora amerických zájmů kdekoliv na světě je menšinová. Nechtějí být identifikováni jako kůl v plotě. Stále ještě mají značný, možná rozhodující podíl na moci. Mají v ruce silové struktury a média, tajné služby a všechny informace. Vědí, že pokud bude existovat alternativa, nemusí to stačit. Nemohou si dovolit demokracii, jak otevřeně přiznal minulý týden řecký premiér. Potřebují vyprovokovat konflikt, aby mohli uplatnit sílu, jinak by ji mohli ztratit.

Igor Konašenkov: Taktiku spálenej zeme používali najmä Američania

Ilustračné foto9. 1. 2017   Hlavné správy
 

Ruský novinár Alexander Bojko publikoval na portáli kp článok, v ktorom informoval o odpovedi ruského generálmajora Igora Konašenkovi Johnovi Brennanovi, śéfovi CIA, ktorému sa však podobne ako Barackovi Obamovi inauguráciou prezidenta Donalda Trumpa dňa 21.1. 2017 skončí funkčné obdobie.čtvrtek 5. ledna 2017

"Jednou nohou" jsou už v Evropě: Na Ukrajině se otevřeně požadovalo, aby byli Židé vyhnáni ze země

5. 1. 2017    zdroj
Ukrajina se již dlouhou dobu snaží dokázat, že "je Evropa". Zaostává však ve všech možných parametrech. Tu v ekonomice nedotahuje, tu to zpacká v politice. Ani bez víza, ani EU. Jediné, čím se Ukrajina podobá Evropě, je zjevná nepřízeň k Rusku. Ale i to nějak nesedí. Přespříliš všichni na jejich omezení kašlou. A začátkem roku provedli Ukrajinci skutek, který je buď zcela odklání od "evropské orientace", nebo je vhání přímo do srdce Evropy minulého století, do nacistického Německa.

Kandidát na šéfa CIA: Skončeme s nepřátelstvím a terorem vůči Rusku

mbi
5. 1. 2017  Eurasia Daily

Americký kongresman Mike Pompeo navržený nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem na funkci ředitele CIA vyzval dosavadního šéfa této organizace Johna O. Brennana, aby se snažil projevit více prozíravosti ve vzájemných vztazích s Ruskem během přechodného období do inaugurace a převzetí prezidentských pravomocí Trumpem.


NĚMECKÁ VLÁDA ZMĚNILA ÚSTAVU – ÚTOČNÁ VÁLKA ZE STRANY BRD OD 01.01.2017 NENÍ TRESTNÝM ČINEM


5.1.2016 FreedomeEurope

1. prosince 2016 odhlasoval německý Bundestag zrušení § 80 trestního zákona s platností od 01. ledna 2017. Dle tohoto zákona bylo Německu znemožněno plánovat útočnou válku. 


Děs a běs.V čem by mohl spočívat přínos Evropských hodnot?

Jan Schneider
5. 1. 2017     Parlamentní listy (podstatně kráceno)
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se ostře pustil do kritiků vzniku tohoto centra. A komentátor Práva Alexandr Mitrofanov to označil za skvělé vyjádření, protože takoví lidé jsou buď blbí, nebo navedení. Nebo rovnou kolaborují, proto potrefené husy tolik kejhají. Proč to někomu tedy vadí a mohou být i jiné důvody, než že je blbý, nebo navedený?
Zmínil jste Honzejka a Mitrofanova. Jejich reakce, vedená intencí (avšak naštěstí nezpůsobilá) urážet, odráží morální mělkost. Zřejmě to odpovídá jejich „podílu“ na budování a udržování prostoru pro svobodné vyjadřování. 

Děsivá pravda o amerických institucích v ČR

Michal Konečný
5. 1. 2017 proevropu
TOTO SE MUSÍ DOSTAT MEZI LIDI, SDÍLEJTE!
1. Americká ambasáda
Netřeba dalekosáhle analyzovat, uvedu jen jeden příklad za všechny, jak taková ambasáda pracuje.
R. 2013 zahájila Západočeská univerzita oficiální spolupráci s americkou ambasádou a tak bylo otevřeno 26. 9. 2013 americké centrum US Point v Plzni. Podpisy za obě strany podepsali tehdejší americký velvyslanec Norman Eisen a nyní již bývalá rektorka Ilona Mauritzová. Již od roku 2011 se v Plzni pořádá Český model amerického kongresu (ČMAK). 

Centrum boje proti terorismu: Odkud a kam?

Zdeněk Hrabica
5. 1. 2017
Z dostupných zdrojů bude nově zřízené Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám (MV ČR) monitorovat nejenom média, ale i počínání politiků, může na ně reagovat a může reagovat i na vysoce postavené politiky, včetně prezidenta republiky. Aniž se veřejnost zřetelně dozvídá obsah pojmu, jakým je "hybridní hrozba", lze předpokládat, že půjde o monitoring, všeho - co může vznikat křížením, smíšením konvenčních a nekonvenčních prostředků a metod vedení války. 

Hacker, který se naboural do pošty Clintonové, nazval obvinění proti Rusku "hysterií"


5. 1. 2017    zdroj
Rumunský hacker Marcel Lazar, známý jako Guccifer, který se přiznal k nabourání se do e-mailů exkandidátky na prezidentský úřad USA Hillary Clintonové, vyjádřil pochybnosti o obviněních Obamovy administrativy proti Rusku v souvislosti s účastí Moskvy na kybernetických útocích. Uvedl to v rozhovoru pro Fox News.

Bože chraň aspidistru (i nás)

5. 1. 2017 - EB
Ke konci roku 2016 ze všech stran slyšíme, že si Češi nikdy nežili lépe. Naše země vzkvétá, dalo by se říci. Jak jsme ale napsali už v roce 2003, špatným zacházením lze zahubit i téměř nezničitelnou rostlinu.

V Evropě bují politická revoluce

Geert Wilders
 5.1. 2017   Rukojmí
Když minulý rok otevřela kancléřka Angela Merkelová hranice Německa téměř jednomu milionu uprchlíků a žadatelů o azyl, zatáhla do Německa islámského Trojského koně. Mezi takzvanými uprchlíky se nacházelo mnoho mladých islamistů plných nenávisti k Západu a jeho kultuře. Jedním z nich byl i Anis A, vrah z Berlína.
Ve jménu politické korektnosti, strkají před Islámem hlavu do písku. Odmítají si uvědomit jeho pravou podstatu. Odmítají přijmout fakt, že vše je napsáno v Koránu – povolení zabíjet židy a křesťany (Súra 9:29), terorizovat ne-muslimy (8:12), znásilňovat mladé dívky (65:4), provozovat sexuální otroctví (4:3), skrývat své pravé cíle (3:54), příkaz vést svatou válku (9:123) a podrobit celý svět Alláhovi (9:33).

Už aj “kosovský prezident” s prezývkou Had zavetril, že šéfom číslo jeden prestávajú byť USA?

5. 1. 2017 Hlavné správy

Skupina bojovníkov Islamského štátu na čele s jedným z vodcov tejto teroristickej organizácie prenikla zo Sýrie do Európy. Napísal o tom Daily Mail s odvolaním sa na zdroje v talianskej bezpečnostnej službe.  


Na snímke kosovský prezident Hashim Thaci, bývalý vodca kosovskoalbánskej teroristickej organizácie UÇK, známy pod prezývkou Had, ktorú mu pre jeho charakterové vlastnosti dali jeho spolubanditi.

Gazprom dodal 1. ledna „Severním proudem" rekordní objem plynu

5.1. 2017   Skrytá pravda
„Současná úroveň zatížení „Severního proudu" jasně demonstruje, že severní koridor dodávky ruského plynu je evropským trhem mimořádně využíván. A znovu potvrzuje důležitost a naléhavost stavby „Severního proudu 2"," cituje společnost slova předsedu představenstva Gazpromu Alexeje Millera.

Co prý napsal kanadský ministr obrany starostlivé lidskoprávní aktivistce

5. 1. 2017     (koluje po internetu)
Kanadská pacifistka napsala kanadským úřadům a stěžovala si na zacházení s teroristy zatčenými v Afghánistánu.
Ministr obrany jí odpověděl:
Vážená občanko,
Děkuji za Váš dopis, ve kterém vyjadřujete starost o to, jak zacházíme s teroristy Talibanu a Al Kájdy, kteří jsou v rukou kanadské armády. Zabýváme se stížnostmi, které dostáváme od občanů, jako jste Vy, a vytvořili jsme nový pacifistický a integrační program pro teroristy. 


Su-35S už tvoří mocnou sílu Ruska. Podívejte se na VIDEO


Napsal/přeložil: Geo
5. 1. 2017   Eurasia 24
 Vzdušné a komické síly Ruské federace už disponují téměř šedesáti supermoderními stíhacími letouny Su-35S. Podívejte se, jaké fascinující věci tento stroj svede.


Otřesné několikanásobné znásilnění matky dvou dětí imigranty!


Radek Rozvoral
5.1. 2018   Rukojmí
Někteří politici sluníčkářského hlavního proudu se již několikrát vyjádřili v tom smyslu, že si na teroristické útoky a sexuální obtěžování budeme muset postupně zvykat.Já jsem toho názoru, že si za žádnou cenu na něco podobného zvykat nechci. Zároveň se budu snažit o to, aby si na něco podobného nemusel zvykat ani jeden občan České republiky.Tyto nechutné a zvrácené věci do žádné společnosti nepatří a musíme dělat maximum proto, aby k nim docházelo co možná nejméně.


Igor Konašenkov: Taktiku spálenej zeme používali najmä Američania

5.1. 2017   Hlavné správy
Ruský novinár Alexander Bojko publikoval na portáli kp článok, v ktorom informoval o odpovedi ruského generálmajora Igora Konašenkovi Johnovi Brennanovi, śéfovi CIA, ktorému sa však podobne ako Barackovi Obamovi inauguráciou prezidenta Donalda Trumpa dňa 21.1. 2017 skončí funkčné obdobie

Vylhanost, která provází západní „narativ“ syrského konfliktu, se nedá srovnat s ničím z posledních let! Mediální mainstream, se rozhodl spáchat hromadnou sebevraždu důvěry,říká Tereza Spencerová...

Tereza Spencerová
5.1. 2017   Parlamentní listy, část článku
Takovým konkrétním zajímavým bodem může být to, co vám v rozhovoru řekla poradkyně Bašára Asada Busajna Šaaban: „Před půl rokem, kupříkladu, bylo v Sýrii nesmírné vedro, ale západní televize odvysílaly dojemné záběry s malou holčičkou, údajně od rebelů, která měla na sobě těžký kabát. To nemohlo být ze Sýrie!“ O malých dětech blogujících z bombardovaného Aleppa jsme již hovořili. Zaznamenáváte často obdobné případy, pokud jde o válku v Sýrii? Setkala jste se dříve ve své praxi s fabrikací, přehráváním, retušováním situací z válečného konfliktu? Je to díky technice dnes obtížnější, nebo jednodušší?

Kde leží kořeny neonacismu?


Ukronáckové, Kyjev 2011
Otakar Mach 
5.1.2017  České národní listy

V průběhu několika posledních let můžeme pozorovat šíření neonacismu, zejména mezi mladými lidmi. Nacismus nebyl totiž vázán pouze na území Německa, ale byl rozšířen po mnoha evropských zemích. Toto rozšíření nacistické ideologie spojené s antisemitismem a jeho dalšími průvodními jevy nám nejlépe pomůže zmapovat srovnání s
divizemi SS. Jejich celkový počet byl 37 bojových divizí, z nichž prakticky polovina (15) bylo zformováno z různých evropských národů. Byly to následující SS divize: chorvatská, haličská, dvě divize lotyšské, estonská, albánská, dvě divize holandské, dvě divize maďarské, valonská, vlámská, italská, běloruská a francouzská. 

Jeden z pohlavárů DAEŠ pronikl do Evropy společně s dalšími teroristy


5. 1. 2017       zdroj
Noviny Daily Mail s odvoláním se na zdroj v italské zpravodajské službě oznámily, že jeden z pohlavárů DAEŠ (skupina DAEŠ je v RF zakázaná) jménem Lavdrim Muhakseri byl s to proniknout do Evropy se svými bojovníky, jejichž počet může být až 400 osob. "Muhakseri opustil s armádou svých kompliců válečnou zónu v Sýrii poté, co DAEŠ utrpěl obrovské ztráty v regionu. Maskovaní jako uprchlíci se nakonec dostali na území Starého světa s tisíci dalšími migranty. Pohraničním orgánům se nepodařilo identifikovat jejich totožnost", píše list.

Finsko spouští experiment s garantovaným příjmem pro nezaměstnané

5. 1. 2017  eSondy
Finsko se v lednu pustí do radikálního experimentu. Bude první zemí, která poskytne dvěma tisícům nezaměstnaným občanům základní měsíční příjem ve výši 560 eur (zhruba 15 tisíc korun). Vláda si od tohoto kroku slibuje zjednodušení byrokracie, snížení chudoby a zvýšení zaměstnanosti.

Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naší informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!

- VK -
5. 1. 2016 AE News

Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naší informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!


Překvapení? Estonce víc zajímala novoroční řeč Putina než projev jejich prezidentky

ea24
5. 1. 2017 Eurasia24
 
Estonští televizní diváci dali na Nový rok přednost novoroční řeči ruského prezidenta Vladimira Putina před projevem vlastní hlavy státu Kersti Kaljulaidové. Estonci přitom ještě více než Češi nebo Slováci čelí protiruské propagandě a vnucování „hrozby zabrání Pobaltí“ Ruskem.

Michail Chazin: Státní převrat na Ukrajině potvrzen

Michail Chazin
5. 1. 2017  blog autora Khazin.ru


Otázka vzniku současného ukrajinského režimu se může stát znovu aktuální. Obzvláště po nástupu nového amerického prezidenta do funkce.


středa 4. ledna 2017

Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat. (Chováme se tak?)

Ivan David
4. 1. 2015
To oni jsou v defenzivě, oni trpí úzkostí. Jejich triumfalismus je pryč. Oni cítí, že havlistická bezvýhradná podpora amerických zájmů kdekoliv na světě je menšinová. Nechtějí být identifikováni jako kůl v plotě. Stále ještě mají značný, možná rozhodující podíl na moci. Mají v ruce silové struktury a média, tajné služby a všechny informace. Vědí, že pokud bude existovat alternativa, nemusí to stačit. Nemohou si dovolit demokracii, jak otevřeně přiznal minulý týden řecký premiér zde. Potřebují vyprovokovat konflikt, aby mohli uplatnit sílu, jinak by ji mohli ztratit.

Ministerstvo obrany RF odpovědělo řediteli CIA na taktiku spálené země4. 1. 2017     zdroj
Buď má ředitel CIA vypálený mozek, nebo se snaží zajistit si dobrý důchod. Ministerstvo obrany Ruské federace reagovalo na prohlášení ředitele Ústřední zpravodajské služby (CIA) USA Johna Brennana o tom, že Rusko údajně používá v Sýrii "taktiku spálené země". Dané prohlášení učinil 4. ledna mluvčí Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov.

Geniální plán

Jiří Jírovec
4. 1. 2017
Nápad zřídit Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (dále Centrum) je vskutku geniální. Je ovšem třeba, aby byl dotažen až do konce. Centrum je placené z našich daní a jako takové musí sloužit těm, kteří by mohli tápat. Občan musí mít právo žádat o vyhodnocení jakékoli informace, která vzbuzuje jeho pochybnost. Musí to být podle pravidla "padni komu padni". Snaha vrátit lidu národní sebeuvědomění nemůže být založena na jednosměrném a bezmezném obdivu: "Všechno se veselí, poctu ti vzdává, novému pánovi, čest buď a sláva".
Upozornění pro MVČR: Autor tohoto textu nemá finanční ani ideologické vazby na ruské a americké dezinformační zdroje.

Pod tlakem faktů The Washington Post odvolává zprávu, že Rusko napadlo elektrickou síť USA

4. 1. 2017      RT, překlad NWOO

Noviny The Washington Post uveřejnily opravu článku, v němž se tvrdí, že ruští hackeři se v jednom zařízení ve Vermontu infiltrovali do elektrické sítě USA. Noviny teď uvádějí, že úřady nemají žádné takové „indicie“, a že lidé na sociálních sítích šíří „falešné zprávy“. V pátek vermontská elektrárna Burlington Electric spustila poplach po tom, co se našel škodlivý kód na jednom firemním laptopu. S odvoláním na nejmenovaný zdroj pak The Washington uveřejnil pod bombastickým titulkem „Ruská operace napadla elektrárnu ve Vermontu“ zprávu, že byla „ohrožena bezpečnost energetické sítě Spojených států“.

Děkujme, za všechnyZdeněk Hrabica
4. 1. 2017
Děkujme za všechny se spisovatelkou Lenkou Procházkovou, všem provozovatelům a přispěvatelům nezávislých internetových webů, lidem, kteří už dlouho a neúnavně otevírají oči svým čtenářům a tím jim dávají svobodu volby. Díky nim procítají z umělého spánku každým dne další a další lidé. A právě proto má být svoboda slova na internetu omezena.

Co má v plánu Henry Kissinger?

H.Kissinger
Paul Craig Roberts
4. 1. 2017 blog autora překlad Zvědavec

Ruská zpravodajská agentura Sputnik (píšící v angličtině) udává, že bývalý americký ministr zahraničních věcí Henry Kissinger radí nově zvolenému prezidentovi Trumpovi jak „sblížit USA a Rusko, jako protipól zbrojící Číny.“ (zde)


Konečně důkaz, kdo zmanipuloval volby v USA!

4. 1. 2017    (ověřeno ze spolehlivého zdroje)

Vzpomínka na budoucnost: Za 14 dní bude válka!


Lubomír Andrássy
4. 1. 2017    zdroj (zasláno autorem)
Datum dnešního úterý je ozdobeno převážně čísly 1 a 7. Bylo by to krásné datum. Kdyby mně ta čísla nepřipomínala jedno sestřelené letadlo nad Ukrajinou, kdyby se před dvěma dny v sídle OSN neodehrály ty hrozné věci související s biblickým Svatým městem, kdybych si nevzpomněl na ztracenou a znovu nalezenou Archu úmluvy, a na děsivé a pravdivé proroctví z knihy Zjevení. Lidstvo znovu zahyne. A lidstvo si to zaslouží!