Reklama

sobota 14. ledna 2017

Kdo chce svrhnout Trumpa?


Ruslan Ostaško 
14. 1. 2017    zdroj
Protože z Washingtonu přicházejí neustále protichůdné informace, které jsou zkresleně interpretovány ruskými politickými analytiky a médii (stejně jako v ČR a po celé Evropě, pozn. překl.), na sociálních sítích vzniká určitý zmatek. V komentářích zpráv z USA se bijí na smrt a lámají svá kopí zastánci teze „Trump je náš!“ se stoupenci tvrzení „Trump to vzdal!“


List čínské vlády varoval USA před brzkou válkou: Čína se připravuje na III. světovou válku


14. 1. 2017        zdroj
Noviny Global Times zde, které jsou součástí holdingu Komunistické strany Číny Renmin Ribao, oficiálně varovaly USA před možnou brzkou válkou mezi státy. Konkrétně to bylo uvedeno v redakčním článku listu. Čína vysvětlila, že tato reakce vyvstala po projevu pravděpodobného ministra zahraničí USA Rexe Tillersona při schvalování Senátem - prohlásil, že "v případě jmenování vyšle do Číny signál, že jí bude odepřen přístup na sporné ostrovy v Jihočínském moři".

Vážení přátelé, nemusíte myslet, tajné služby to udělají za vás!


Pavel Letko
14. 1. 2016 E-republika

Tajné služby žádné země nejsou zřízeny k tomu, aby hledaly pravdu, natož aby jí hlásaly. To platí i o Chovancovu Centru hybridních hrozeb. To by mělo být každému myslícímu člověku naprosto jasné. Jednou z úloh všech tajných služeb je ovlivňovat dění ve spřátelených i znepřátelených státech.

P.C.Roberts: Je Trump už vyřízen?


14. 1. 2017   PaulCraigRoberts
Dojít k poznání, že od prezidenta Obamy se žádná změna čekat nedá, dlouho netrvalo. Ale přinemenším bezprecedentní počet Američanů šel do jeho inaugurace s heslem podpory pro prezidenta ZMĚNY. Důvěra v ní přetékala přes okraj. Ale s Trumpem jakákoli víra mizí. Ne sice ještě v něj samotného, ale v jeho výběr lidí, kteří budou tvořit příští vládu. A to ještě před inaugurací.

Syrští "umírnění": "Ať pozemní vojska RF vstoupí do Sýrie".


14. 1. 2017      zdroj
Stále přicházejí zprávy z předběžných setkání tzv. syrské "opozice", která se nejprve konala v Turecku a poté i v Moskvě. Po vyhlášení vůči syrské armádě ultimáta o nutnosti "všestranného příměří na 10 dní", zástupci té samé "opozice" oznámili svá další "přání". Podle tajemníka opozičních skupin by (skupiny) uvítaly "zahájení pozemní operace Ruska v Sýrii". Výzva "opozice" k provedení pozemní operace v Sýrii Ozbrojenými silami RF jasně zavání provokací.

Když se škrtne „ne“

Kateřina Konečná
14. 1. 2016   První zprávy

Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA.

Lubomír Man: Kdyby tak tohle řekl Putin

14. 1. 2017
Vyšla kniha spolupracovníka a autora redakce NR Lubomíra Mana.
Knížka stojí 129 kč a jejím hlavním distributorem je Kosmas.

Thierry Mariani: "Jsme konfrontováni s rozsáhlou dezinformací o tom, co se děje v Sýrii"


14. 1. 2017   zdroj
Člen Národního shromáždění Francie Thierry Mariani opět shromáždil parlamentní delegaci na cestu. Tentokrát poslanci zamířili do Sýrie, kde pobývali od 5. do 9. ledna. Po návratu udělal Mariani několik důležitých komentářů, které očividně nemohou uspokojit všechny. Cesta do Sýrie je pro představitele evropských zemí, v podstatě, bezprecedentní záležitost. Přece je to ale Thierry Mariani, který byl už i na Krymu.

Jednání v Kazachstánu je správným krokem směrem k dlouho očekávanému urovnání syrské krize / Negotiations in Kazakhstan is a right step toward a long-expected settlement of the Syrian crisis

Anna Jaunger
14. 1. 2017   (redakci NR zasláno autorkou)

Před započetím mírových jednání o Sýrii v Kazachstánu, které jsou plánovány na 23. ledna, stálý představitel Francie při OSN, François Delattre uvedl, že by to mohl být krok správným směrem k dlouho očekávanému řešení syrské krize také tím, že poskytne přímý kontakt mezi válčícími stranami.

Dva dopisy, které dělí 50 let

vlk
14.1.2016 Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Tedy přesněji jen 49. V dnešní hektické době, kdy padla prakticky veškerá tabu, zábrany a někdy i celé státy nebo geopolitické soustavy. Přesto některé věci a jevy zůstávají neměnné. například servilita přisluhovačů a fanatiků vůči velkým bratrů. Odprezentuji vám dva dopisy, které dělí těch téměř 50 let. Uvidíte sami. Historie a internet, zejména ve spojení dohromady jsou pěkná mrcha…Multikulturalismus jako politické náboženství


Jan Keller
14. 1. 2016   Argument

Sociolog a europoslanec Jan Keller představuje pro Argument a české čtenáře novou knihu kanadského sociologa Mathieu Bocka-Côté o multikulturalismu.


Zakletá dálnice D8 aneb Boj pokračuje

Miloslava Pošvářová
14. 1. 2016   E-republika

Stavba dálnice D8 začala již v roce 1984 a její o 15 let zpožděné dokončení je plánováno až na rok 2017. Z dokladů zatím nebylo možné vyčíslit celkový objem vynaložených prostředků. Aktualizacemi hodnocení ekonomické efektivnosti staveb se ministerstvo dopravy nezabývalo.


Giampaolo Rossi: „Rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny ciel: zakryť skutočný „imperializmus“

Eugen Rusnák
14. 1. 2017    Hlavné správy

Kto a prečo využíva rusofóbiu? Odpoveď prezentuje novinár Giampaolo Rossi vo svojom blogu v talianskom denníku il Giornale: „Na Západe sa už stala tradíciou snaha rozpútať rusofóbiu, aby zakryl svoju vlastnú politiku expanzie.“ 


USA a Británie platily „Bílým přilbám“ za to, aby pomohly Al-Kajdě blokovat dodávky vody pro 5 milionů Syřanů


Moon of Alabama
14. 1. 2017  GlobalResearch, překlad Zvědavec

Přerušení dodávky vody z oblasti Wadi Barada (kde se nachází hlavní zdroj pitné vody pro Damašek a jeho okolí, pozn. překl.) pro 5 milionů lidí v Damašku nabírá na obrátkách. Zdá se, že do toho byla přímo zapojena organizace Bílé přilby, kterou financuje Amerika a Velká Británie. To zvyšuje podezření, že nelegální přerušení dodávky vody pro civilisty v Damašku je součástí organizované akce, řízené USA. Tato akce se týká odstavení veřejných služeb v oblastech, které má pod kontrolou vláda, jako pomsta za osvobození východního Aleppa.


pátek 13. ledna 2017

Známý německý novinář dostal vlčí známku: dělal špatné reportáže z Ukrajiny

Ulrich Hayden
13. 1. 2016  Antifašist, překlad NWOO

Po té, co dostal pětiletý zákaz vstupu na Ukrajinu, získal německý novinář Ulrich Hayden na vlastním případu ukázku toho, co znamená svoboda projevu v zemi vítězné „gidnosti“ (důstojnosti). Obzvlášť pobuřující však je skutečnost, že vláda a centrální německá média zavírají oči k porušování práv svých spoluobčanů vystavených represím Kyjeva.

Odsun Němců byl nespravedlivý… aneb erupce sebezničující hlouposti českého voliče!

vlk
13. 1. 2017   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Předevčírem se na krátko v mém monitoru tisku mihla kratičká informace, že CVVM, Cetrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd, provedl v listopadu loňského roku nové pravidelné šetření, jak se český občan staví k poválečnému odsunu sudetských Němců, Benešovým dekretům a věcem s těmito dějinnými fenomeny spojenými.

Havárie letadla s Alexandrovci: Otázky zůstávají a přibývají. Analýzy ukazují spíše na atentát. Proč se ruská i světová média odmlčela? Vyšetřovatelé mlží. Putin demonstruje klid. Jsme právě v oku uragánu?

Pavel Kopecký
13. 1. 2017 ProtiProud

Pavel Kopecký se zabývá přetrvávajícími nejasnostmi kolem tragédie armádního speciálu Tu-154 u Soči a dovozuje, že je mnoho důvodů, aby pravda o pádu letadla zůstala zatím skryta.


Maďarsko chce vyhostit všechny mimovládní organizace George Sorose

13.1.2017 Hlavné správy
 

Maďarsko chce zakázať organizácie Georgea Sorosa, pretože slúžia na politickú agitáciu, ovplyvňovanie a zasahovanie do vnútorných záležitosti krajiny. Sorosova nadácia a aktivisti sa však chcú proti týmto plánom postaviť.

Trumpova korunovace

Baron Le Samedi
13. 1. 2017   Outsidermedia
 

Avizované sobotní loučení s panem Andrewem Schapiro, při němž se jeho oblíbenci sejdou u Karlova mostu, předznamenává oněch několik dní, které otřesou světem. Světem americké administrativy určitě. 


Boj o zásobování Krymu vodou

Aleš Macháček 
13.1.2016 E-republika

Boj o zásobování vodou ukazuje vítězství politiky nad potřebami reálných lidí. A zvířata v krymské ZOO k tomu patří také.


Panika v Kyjevě: Pokusy ovlivnit americké volby skončily fiaskem. Junta skřípe zuby, banderovci dál vesele řádí. Hospodářství v chaosu. Velitelé hrozí dalším Majdanem. Fikce o ruském útoku v informační válce

Václav Danda
13. 1. 2017  ProtiProud
 

Václav Danda informuje o situaci v Kyjevě těsně před nástupem nové americké administrativy a analyzuje příčiny chaosu, do něhož i v této souvislosti ukrajinský režim stále hlouběji upadá.

Americký stát ve státě se topí v problémech... Bez důvěryhodnosti, bez morálky a bez autority....

Finian Cunnigham
13.1. 2017   Zvědavec
Americká mocenská elita zabředla do hlubokých problémů, jelikož se stále častěji objevují znaky toho, že masy obyvatel přestávají uznávat oficiální autority sídlící ve Washingtonu.Jakmile se legitimita rádoby elit začne v očích lidí hroutit, hluboké politické změny budou na spadnutí, jak je ostatně dobře známé z historie, kdy celá impéria vznikala, aby se potom zase hroutila, často potupně.
Tzv. americký stát ve státě, sestávající z aparátu vojenské rozvědky a jejích operativců v politickém a médiálním establishmentu riskuje vlastní důvěryhodnost obviňováním Ruska z vměšování se do amerických voleb.

Promopro Vondra a Schwarzenberg varují Trumpa

Jiří Paroubek
13.1.2016 Vaše věc
 

Sedmnáct bývalých politických veličin střední a východní Evropy varuje nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa před ruským prezidentem Putinem.

Intervence bez následků: 81 zemí světa může uvalit sankce na USA

Napsal/přeložil: ralh
13.1. 2017   Eurásia 24
USA odmítají podat důkazy, ale i nadále tvrdí, že Rusko mělo vliv na výsledky amerických prezidentských voleb údajným zveřejněním Wikileaks e-mailů odcizených hackery v počítačových systémech Demokratické a Republikánské strany. Kromě toho prezident Barack Obama uvalil na Moskvu nové sankce, přestože i podle amerických vědců se Washington sám po mnoho let vměšuje do cizích voleb, včetně těch prezidentských v Rusku. A dělá to bez toho, aby za to nesl jakékoliv následky.

Deset cílů imperialismu v roce 2017


13. 1. 2017      zdroj
Staré a nové cíle. Staří a noví imperialisté.

1. Filipíny. Manila vystoupila z orbity vlivu USA a rychle se přesouvá na orbitu Číny.
2. Myanma - Thajsko - Laos. Čína od západu obchází svého historického protivníka a nového spojence USA Vietnam, aby vybudovala přímé komunikační trasy v Indickém oceánu.
3. Pákistán - Írán. USA mají v úmyslu ničit čínské komunikace přes Pákistán a rozšířit nestabilitu v Íránu. Tím bude otevřena "druhá fronta" proti Číně ve Střední Asii.

Kde je Soros, tam jsou USA a jejich hájení zájmů ve svých koloniích Česka a Ukrajiny.Inu, Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“


Břetislav Olšer
13.1. 2017   Rukojmí
Může normální člověk vyslovit tak pomatenou větu? Řekl ji však George Soros v Sydney pro Morning Herald, v rozhovoru z 15. listopadu 1997, když o sobě prohlásil:¨„Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“

Zrůdná manipulace Novinek.cz: Jak se vyrábějí fake news v Česku


Petr Vavruška
13. 1. 2017      Outsidermedia (NR zasláno autorem)
V současné době jsme svědky bezprecedentní kampaně na zdiskreditování zvoleného prezidenta USA Trumpa, nadšeně a nekriticky komentované ČT, jakož i velkou částí českého maistreamemu. Ten však v samotné produkci fake news už léta nezaostává. Po přečtení článku z 11.1.2017 „Totální kolaps zdravého rozumu na Novinkách.cz“ musím konstatovat, že v této servilní zpravodajské žumpě nejde o nic nového. Připomeňme si článek zveřejněný již téměř před dvěma roky, který je přímo školním příkladem beztrestného šíření zrůdných lži.

Praxe jednadvacátého století: kamenování žen

13. 1. 2017   (české titulky)

Turecké hospodářství – I. část: Od loupeží k vyvražďování a bídě


Yekta Uzunoglu
13. 1. 2017
Každý, koho jsem v Československu a následně v Česku poznal, používal výraz, „turecké hospodářství". Byl a je to národní výraz, který vyjadřuje špatné, hodně špatné hospodaření, ať ve státě, v podniku či v rodině. Prostě – kdo mizerně hospodaří, vede „turecké hospodářství“. Jako všechna lidová pořekadla a přísloví, prošel i výraz „turecké hospodářství“ hustým sítem lidských zkušeností, znalostí, intuicí, lidová pořekadla jsou vytvářena z těsta moudrosti lidí. Když se řekne „turecké hospodářství“, znamená to absolutní chaos, křehkost, nestálost, nelogičnost, nesolidní a mizerné hospodaření.

Dezinformační občanská válka v USA. A u nás?

Radim Valenčík
13. 1. 2017        RadimValenčíkPíše
V USA se naplno rozhořela dezinformační občanská válka. Jsou do ní zapojeny vrcholové instituce, nejvýznamnější globálně působící mainstreamová média, zpravodajské služby a také masy lidí. Tato dezinformační válka se rozšířila i do dalších zemí a neminula ani tu naši.Hlavní české mainstreamové médium ČT se dle jejího hlavního kontrolního orgánu (Rady pro rozhlasové a televizní vysílání) v této válce jednostranně postavilo na jednu ze stran barikády:

čtvrtek 12. ledna 2017

Jak zamknout hranice před ilegálními imigranty?

Martin Kunštek 
12. 1. 2017

S požadavkem naší mnohonásobné zlaté slavice Lucie Bílé, abychom
 zamknuli před ilegálními imigranty hranice na sto západů, souhlasím na sto procent. Problém je v tom, že k tomu nemáme prostředky. Naše armáda a policie jsou schopny dohromady pro tento úkol vyčlenit asi 15 tisíc osob ve zbrani. Když zvážíme potřebu rotace (střídání), tak jsou schopni dohromady hlídat hranice asi tří okresů. Jediná země, která je schopna své hranice bránit – a již dva roky to dělá - je Švýcarko. Tam je ovšem v každé domácnosti nejméně jedna útočná puška a kompletní výstroj. Již druhým rokem se více než 1,36 milionu Švýcarů střídá ve třídenních až týdenních intervalech v hlídkách na hranicích. A nezvané odhánějí pryč.

Kreml nazval ohrožením stupňující se americkou vojenskou přítomnost v blízkosti ruských hranic

12. 1. 2017       zdroj
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov oznámil, že Moskva vidí jako hrozbu narůstání vojenské přítomnosti USA v Evropě u ruských hranic. "Každá země může narůstání zahraniční vojenské přítomnosti u svých hranic vnímat a bude vnímat negativně. Právě tak to vnímáme", řekl Peskov.
Jak bylo oznámeno, vojáci USA přijíždějí do Polska v rámci operace Atlantická rozhodnost.

Tillerson: Ukrajina měla zapojit NATO, aby zabránila Rusku připojit Krym. Peskov okomentoval prohlášení Tillersona o Krymu

12. 1. 2017         zdroj a zdroj
Rex Tillerson, navržený Donaldem Trumpem na post ministra zahraničí USA, prohlásil, že kyjevská vláda se měla na jaře roku 2014 uchýlit k silovému scénáři, aby se zabránilo připojení Krymu, a požádat o pomoc NATO. Rossijskij dialog oznámil, že podle Tillersona bylo Rusko s to připojit Krym proto, že využilo slabost Ukrajiny a jejích západních partnerů po "majdanu", a absence potřebné reakce mezinárodního společenství jenom situaci Ukrajiny zhoršila.

Orwellovské ministerstvo pravdy jako stranický bankrot a výprodej

Lubomír Man
12. 1. 2017
Původně byl tento údajně dvacetičlenný útvar při ministerstvu vnitra proklamován jako nástroj pro potírání ruské propagandy u nás. Když se však v reakci na tohle jeho poslání začala póry země probublávat otázka, proč by se zde měla potírat jen propaganda jedna a navíc ještě ta, u které se u nás v podstatě nic neví, protože ji média goebbelsovsky zamlčují, a vůbec nic by se nemělo podnikat proti té propagandě druhé,. která z našich sdělovadel řinčí od rána do večera, až nám uši zaléhají a žaludek se nám z jejích lží naruby obrací, ustoupila z debaty o novém útvaru „ruská propaganda“ stranou, a mluví se ve spojitosti s útvarem už jen o potřebě ochrany naší země proti teroristickým a hybridním hrozbám (slovo hybridní hylo zřejmě vybráno proto, že se předpokládá, že nikdo neví, co znamená, ale o to víc může nejen ty nejprostší vylekat).

Solovjov uvedl, kam přivede hra, kterou začal Lukašenko

Valentina Romanova
12. 1. 2017     zdroj a zdroj
V rozhovoru s NjuInform komentoval Vladimír Solovjov bezvízový režim Běloruska a řekl, co Lukašenko nedělá správně... V poslední době se v médiích objevují znepokojující zprávy, že Bělorusko se údajně začíná orientovat na Západ a že možná začne v blízké budoucnosti aktivně podporovat protiruské nálady. Jako argumentu je používána i skutečnost, že Bělorusko zavádí bezvízový režim pro 80 zemí, včetně Spojených států a Evropy. Známý ruský novinář Vladimír Solovjov prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro NjuInform , že jakákoli hysterie v médiích není odůvodněná a vysvětlil, co Lukašenko nedělá správně.

Je třeba zabít Putina, aneb stopy vedou do Moskvy, o tom není pochyb!

Jiří Baťa
12. 1. 2017
Jak sdělil jistý spolupracovník centrály BIS, jehož jméno z bezpečnostních důvodů nelze uvádět, ale zdroj jeho jméno zná a může tedy potvrdit, že jím je nadplukovník Matěj Nemlčel, na Ministerstvu pro masové přijímání migrantů (MPMPM) v přesně nezjištěnou dobu, ale určitě někdy v nočních hodinách, došlo k loupežnému vloupání do jedné z kanceláří a z pancéřové kasy z r. 1927 byly odcizeny materiály, týkající se aktivit řídících pracovníků pobočky americké NWO, kteří se zabývají řešením přijímání migrantů těch zemí, které se vzpěčují jejich dobrovolnému přijímání. 

Lucie Bílá a její vlastenecká výzva ohledně zamknutí našich hranic na sto západů!

Radek Rozvoral
12.1. 201 Rukojmí
Naše nejpopulárnější zpěvačka Lucie Bílá má takové přání, se kterým zcela jistě souhlasí drtivá většina občanů České republiky, jež přemýšlí zdravým selským a hlavně vlasteneckým rozumem. V sobotním rozhovoru pro Magazín Právo řekla Lucka mimo jiné toto: „Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ní jen tak s někým dělit. Kdyby mi někdo zazvonil u dveří a já cítila, že tím ohrozím svého syna, svou rodinu, nepustím ho domů a nikdo mě k tomu nedonutí. Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí. Nesmíme ho ztratit."


středa 11. ledna 2017

Konečně ty správné seriály pro Českou televizi – aneb Jo Nesbø napsal plagiát majora Zemana

- vlkp -
11. 1. 2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Nemám rád dlouhé titulky a zvažoval jsem výrazně kratší – Lenost budiž pochválena! Jenže uznejte – titulek je od toho, aby čtenáře přesvědčil, že má smysl artikl, kterým je uvede, číst dále. A když napíši, že světově proslulý autor jako Jo Nesbø udělal plagiát na něco tak šíleného, jako je seriál o majoru Zemanovi, je to jiná liga, než kdybych napsal stejný článeček a uvedl ho tím titulkem o pochvale lenosti…


Američtí senátoři navrhli, aby bylo vyčleněno 100 milionů dolarů na podporu ruských "nezávislých" médií


11. 2017    zdroj
V rámci návrhu zákona se také počítá se zřízením ve struktuře Ministerstva financí USA pracovní skupiny, jejímž úkolem bude monitorování "nezákonných ruských finančních toků". Skupina amerických senátorů předložila Kongresu USA návrh zákona, který předpokládá přidělení finančních prostředků ve výši 100 milionů dolarů na podporu "nezávislých médií". Počítaje v to ruskojazyčné listy.

Ředitel CIA: Obamova administrativa nedokázala analyzovat možné důsledky arabského jara / CIA Director: Obama's Administration didn't Analyze the Consequences of the Arab Spring

Anna Jaunger
11. 1. 2017 (zasláno redakci autorkou)
Dnes není žádným tajemstvím, že politika na Blízkém východě amerického prezidenta Baracka Obamy selhala.Nedávná prohlášení ředitele Ústřední zpravodajské služby Johna Brennana potvrzují Obamovy chyby na Středním Východě. V rozhovoru pro CNN řekl, že poskytnutí větší vojenské podpory syrské opozici Spojenými státy by mohlo vést k ještě horším následkům, než jaké nastaly. Současně Brennan zdůraznil, že opoziční skupiny jsou hybridní směs umírměných a extremistických skupin.

P.C.Roberts: Nepočítejte s tím, že Trump bude inaugurován prezidentem


11. 1. 2017    PaulCraigRoberts
Vládnoucí establishment nemá v úmyslu ustavit Trumpa prezidentem. Nejčerstvější explozívní „falešnou novinkou“ je, že „mnozí američtí dobře informovaní činitelé“ informovali CNN o tom, že vlastní „důvěryhodné dokumenty“ podle nichž se v rukou Rusů nacházejí taková kompromitující svědectví na Trumpa, jež jim umožňují zvoleného prezidenta vydírat. Tato svědectví čerpají z pamětí sepsaných někdejším nejmenovaným britským zpravodajcem, „jehož předcházející činnost považují zpravodajci američtí za důvěryhodnou“.

Miroslav Polreich: Charta 77


Miroslav Polreich
11. 1. 2017   Vaše věc


Hnutí Charty 77, které dnes symbolizuje disent, nebylo ojedinělé. Byla celá řada jiných skupin a odhodlaných lidí včetně mlčící většiny, které dovedly a byly spoluúčastny na realizaci politických změn. Disent vždy vyjadřuje stav svobodné mysli, odvahu charakteru a předně odpovědnost vůči sobě. Má vždy ale i dvojí společenskou stránku. Je to projev veřejného samostatného politického názoru vyžadující respekt, ale i obdiv a odhodlání nést riziko.

CIA odhalila, na čem ztroskotala Obamova politika


11. 1. 2017    zdroj a zdroj
Šéf CIA přiznal absolutní fiasko politiky Obamovy administrativy na Blízkém východě. Lépe pozdě než nikdy. Ředitel CIA John Brennan se domnívá, že administrativa odcházející amerického prezidenta Baracka Obamy nesprávně propočítala následky "arabského jara", uvedla v úterý CNN. "U Washingtonu byla velmi nerealistická očekávání, že "arabské jaro" vytlačí autoritářské režimy a že demokracie začne vzkvétat", řekl.

Dojde-li ke koordinaci postupů USA a EU vůči Číně není jisté, ale čínský vlak pojede dál

Jan Campbell
11. 1. 2017    zdroj (podstatně zkráceno)
Valutové rezervy Číny se snížily, dosáhly v prosinci 2016 úrovně 3.011 triliónů USD. Jedním z důvodů prodeje amerických dluhopisů byla potřeba podpořit jüan, zvaný rénmínbì, lidová měna. Své sehrály snížený hospodářský růst a vítězství pana Trumpa. To vyprovokovalo odliv kapitálu, především z rozvojových zemí. Odliv kapitálu jsem identifikoval již říjnu, i z Hongkongu.

Jakov Kedmi o Turecku: “Kto ide spať so psami, nech sa nežaluje na blchy”

11. 1. 2017   Hlavné správy a Politexpert

Ruský portál politexpert uviedol krátku analýzu posledných udalostí v Sýrii a Turecku od izraelského spravodajského dôstojníka Jakova Kedmiho, bývalého riaditeľa spravodajskej služby Nativ


Ruský tisk: Zpráva CIA, FBI a NSA? Protokoly washingtonských mudrců!

- kou  -
11. 1. 2017 První zprávy

Zpráva tří amerických zpravodajských agentur, věnovaných „zásahu" v Rusku před americkými prezidentskými volbami, není ani špatným vtipem, ani sarkasmem, napsala agentura RIA Novosti.Totální kolaps zdravého rozumu na Novinkách

Geo
11. 1. 2017   Eurasia24
Server Novinky.cz zveřejnil v úterý 10. ledna zprávu nadepsanou titulkem „Vandalové u Lvova zneuctili památník upáleným Polákům“. Kdo je v tomto textu mezi řádky obviněn z uvedeného činu, to je snad každému jasné.

úterý 10. ledna 2017

Pohřbí Evropa sama sebe?

Petr Schnur
10. 1. 2017  Argument

Petr Schnur píše o současné krizi evropské integrace a politiky, o jejích dalších souvislostech a hlavně o otaznících nad budoucností Evropy ve světě. Terminologie pro paní Romancovovou a její partu

Eva Romancovová
- vlk -
10. 1. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Na ministerstvu vnitra, jak jistě víte, od Nového roku funguje speciální odbor boje proti dezinformaci s názvem Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Vede ho jakási Eva Romancovová. Vzhledem k tomu, že podle v celé ČR existuje jen 5 Romancovových a 6 Romancovů a všichni žijí jen v Praze, jistě nelze předpokládat, že nejde o příbuznou politického geograf Michaela Romancova z katedry Mezinárodních vztahů a evropských studií UK! To se u nás přece nepěstuje! Že by jeden hlavních demagogů, kteří jsou Českou televizí pokládáni za nezpochybnitelné experty ačkoli míra jejich ověřitelných sdělení má s velkými problémy kvalitu příslovečného Radia Jerevan, protlačil svou příbuznou a zejména do pozice hlavní vykladačky jediné správné pravdy v zemi? No něco takového je určitě vyloučeno! To by jistě neudělal!

Bývalí východoevropští představitelé ujišťují Trumpa dopisem o své věrnosti Americe a varují před Ruskem10. 1. 2017     zdroj

Noviny Washington Post zde zveřejnily dopis 17 evropských politiků, kteří se obrátili k Trumpovi se žádostí o upuštění budování vztahů s Ruskem. Pod dopisem jsou podepsáni politici zemí Východní a Severní Evropy. Bulharský prezident obvinil Rusko z pokusu rozvrátit EU zevnitř. Na seznamu signatářů nechybějí Karel Schwarzenberg a Alexandr Vondra.