Reklama

sobota 21. ledna 2017

Time jmenoval země, které se nejvíce bojí Trumpova prezidentování


21. 1. 2017      zdroj
Časopis Time vydal článek o reakci světa na prezidentování Donalda Trumpa. Materiál, jehož překlad byl zveřejněn na Inosmi, začíná slovy, že "za hranicemi USA mnozí radostně přivítají zprávu o nastoupení Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta". Jako příklad je uváděno Rusko, Filipíny, Turecko a Sýrie. Ale jsou tu i ti, kteří se vážně Trumpova prezidentování obávají.

V USA půjde o Prahu aneb Zemanův trumfJiří Jírovec
21. 1. 2017       (zasláno autorem)
Donald Trump tedy vstoupil do Bílého domu.
Českou reakci na výsledek prezidentských voleb udávala pražská kavárna. Ta byla jednoznačně na straně Clintonové. Moderátoři ČT drželi palce tak silně, že opomínali klikat na servery, které dlouho před závěrem voleb předpovídaly, že vyhraje Trump.
Došlo na výroky, že skončil svět, jak jsme ho někteří znali. Jenže to říkají lidé, kteří mají krev na rukou nebo alespoň válku proti Rusku v hlavě. Je možné, že Jiřina Šiklová změnila svůj bonmot - "Raději se budu mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem" - na "Raději se budu mýlit s Putinem než mít pravdu s Trumpem."

Palach - memento doby

Vlastimil Podracký 
21.1.2017  ČeskéNárodníListy
Je zapotřebí připomínat tento zoufalý protestní čin, nicméně je taktéž zapotřebí jej vysvětlovat v rámci doby a nedělat z něj něco jiného. Situace byla tenkrát naprosto specifická a nemyslím si, že dnes je zcela dobře chápána. Proto se pokusím jako pamětník tuto situaci objasnit.Co asi netušíte: Prorok Mohamed byl nejcharakternější a nejmorálnější nadčlověk, islám je nejmírumilovnější, jelikož Mojžíš, Abrahám či Ježíš byli muslimové, byť o tom ještě neměli ani ponětí...

Břetislav Olšer
21.1. 2017   Rukojmí
Když jsem se poprvé setkal s výše uvedenými žvásty, našel jsem za nimi jméno Hakim Amdouni, jenž se podobně vyjadřoval na velmi zvláštním videu.V pořadu zvaném Dotazník se totiž Hakim Amdouni vyjadřuje jako největší diletant, co nemá o historii islámu ani páru.

Vítejte v postfaktickém světě

Nechte nás myslet za vás
21.1.2017  Tribun

Tohle slovo postfaktický je letos v módě, ale nikoliv proto, že umožňuje elitám ventilovat frustraci ze ztráty (dez)informačního monopolu, ale naopak proto, že jim umožňuje ji zakrývat a předstírat, že dříve byly obsahy (sic!) objektivní a lidé se rozhodovali racionálně na základě faktů, zatímco dnes převládají emoce. K tomu napsal moc pěkný text s názvem Vstupujeme do věku lhářů? Tomáš Urban, který do něj sice musel vložit povinný protiruský osten, když je z toho Člověka v tísni, ale moudře ho dal až nakonec, takže nezkazil zbytek, který stojí za to přečíst.

Ukrajinci bojují sami se sebou

1018173701

21.1.2017 Ukraina a NWOO

Válka na Donbase přinesla Ukrajině velkou bídu. Psychický stav vojáků OSU se natolik zhoršil, že země nemá dostatek peněz na rehabilitaci svých vojáků. Demobilizovaní vojáci vracející se ze zóny ATO byli vrženi do občanského života jako zcela jiní lidé a mnozí úplně ztratili lidskou tvář.


Šokující dokumenty: Každý druhý v ukrajinském Parlamentu je zločinec nebo blázen

article-2149725-1346DED8000005DC-585_634x418

21.1.2017 Politexpert a NWOO

Každý druhý poslanec ukrajinského parlamentu má odbornou zprávu z psychiatrické nemocnice nebo zápis v rejstříku trestů. Šokující statistické údaje uvedlo ukrajinské vydání Elise Journal. V seznamu jsou, zejména, uvedena jména v minulosti odsouzených poslanců – Oleg Ljaško, Taťjana Černovol, Sergej Pašinskij, Vjačeslav Konstantinovskij, generální prokurátor Jurij Lucenko, Andrej Bileckij, dvakrát souzená Julia Timošenko, Igor Mosijčuk a Jevgenij Dějděj.


Jevgenij Satanovskij vysvetlil, prečo teroristi zaútočili na Deir-ez-Zor. Sýrska armáda bojuje proti členom bývalých Saddámových commandos

21.1.2016 HlavnéSprávy

Na portáli warfiles vysvetlil Jevgenij Satanovskij, známy ruský analytik a odborník pre vývoj politických vzťahov na Blízkom východe, prečo teroristi zaútočili na Deir-ez-Zor.
Podľa jeho slov ISIS obkľúčili a útočia na Deir ez-Zor kvôli naftovým poliam v blízkosti mesta a kvôli skutočnosti, že po páde Rakky, Mosúlu a Aleppa predstavuje Deir-ez-Zor posledné mesto,ktoré sa môže stať ich základňou.

Tereza Spencerová: Nový a trapný průšvih Západu

Tereza Spencerová
21.1.2017  LiterárníNoviny

Vzhledem k tomu, že nastupující americký ministr zahraničí Rex Tillerson prodělal na sankcích proti Rusku celé jmění, lze říci, že vládě Donalda Trumpa mohou sankce překážet víc než samotnému Rusku, sděluje Tereza Spencerová. Předpokládá také obrat USA ve vztahu k Sýrii a předkládá neskutečný vojensko-mocenský příběh, který se odehrává v Libyi. Tedy v zemi, odkud do Evropy plují migranti.

P.C.Roberts: To bylo Trumpovo vyhlášení války


21. 1. 2017    PaulCraigRoberts
Trumpova inaugurační řeč byla vyhlášením války americkému vládnoucímu establishmentu. Celému - bez výjimky. Trump řekl jasně a srozumitelně, že nepřátelé Ameriky jsou zrovna zde, všude; globalisté, neoliberálové, neokonzervativci, unilaterálové, zvyklí nakládat
na Ameriku všechny záležitosti a problémy světa a uvrhávat ji tak do nekonečných a nákladných válek. Že jsou zde všude politici, sloužící vládnoucímu establishmentu mnohem víc než americkým lidem. A že celý ten baldachýn nad trůnem soukromých zájmů uvrhl Ameriku prostých lidí do bídy, zatímco bohatí bohatli ještě víc.

Turecko udělalo neočekávaný tah směrem k Rusku


21. 1. 2017   zdroj
Turecký vicepremiér Mehmet Şimşek učinil ve svém projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prohlášení o Sýrii, zejména poznamenal, že Ankara již netrvá na svržení režimu Bašára Asada. "Nezříkáme se skutečnosti, že syrský prezident má velkou zodpovědnost za zkázu syrského lidu, za tu tragédii, k níž tam došlo. Musíme se však dívat na věci realisticky. Situace v Sýrii se zásadně změnila, takže již nemůžeme trvat na urovnání konfliktu bez Bašára Asada", je uvedeno na internetové stránce zdroje.

Doznání zločince Kerryho


Thierry Meyssan
21.1.2017 Voltairenet a Zvědavec
Válka v Sýrii je první válkou, která se v naší současné, digitální éře vedla po více jak šest let. Tuny dokumentů, které měly zůstat v tajnosti po celá léta, se již začaly zveřejňovat. Ačkoliv byly uveřejněny v jiných zemích, aby se o nich mezinárodní veřejnost nedozvěděla, jsme již dnes schopni si sestavit, kousek po kousku, celkový obraz věcí, jak se asi udály.

pátek 20. ledna 2017

Trump inauguraci přežil... Žádný důvod k úlevě to ale není, protože dusno bude tak jak tak!

Napsal/přeložil: Geo
20.1. 2017   Eurasia24
Trump inauguraci přežil. Jestli teď někdo očekává, že se svět stane lidským, spravedlivým a racionálním, může být krutě zklamán. Za měsíc i za čtyři roky.Předně: Trump je prezidentem Spojených států amerických, nikoliv jiné země. Amerika byla, je a – pokud chce být skutečně „America First“ – také bude závislá na expanzi. A jelikož je stále méně kde brát, agresivity bude přibývat. To je otázka principu.

Přihlížející exprezidenti se jen kysele tvářili a už bylo jasné, co budou Trumpovi vyčítat. V první řadě, že na postu ministra zahraničí má být šéf ropné firmy Exxon Mobil Rex Tillerson. Před několika lety se dočkal vyznamenání od prezidenta Vladimira Putina!

Břetislav Olšer
20.1. 2017   Rukojmí

Donald Trump má jako prezident USA jednu jistotu; ať bude jakýmkoli šéfem Bílého domu, je jasné, že tak hluboko neklesne, aby se stal horším než jeho předchůdce Obama, všemi jednoznačně považovaného za nejhoršího amerického prezidenta v historii USA... Přesto se už od včerejška proti Trumpovi protestovalo napříč Spojenými státy od Washingtonu až po Floridu, od Main až po Nové Mexiko. Odpůrci Trumpa se však sešli i na mnoha místech v Evropě.

Bye bye Mr. Obama!

vlk
20.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Dnes v poledne končí úřadování 44. prezidenta Spojených států Barracka Obamy. Jakých bylo jeho 8 let v úřadu a s jakou bilancí odchází? 


United States of Russia

20. 1. 2017, I do slavnostního ohňostroje před inaugurací D. Trumpa se nabourali ruští hackeři! 


Není dne, aby V. Putin a jeho parta v USA neprovedli nějakou lumpárnu. Když ve volbách protlačili outsidera D. Trumpa a přiblížilo se jeho uvedení do funkce, rozhodli se vyjádřit radost ještě i pomocí ohňostroje. Uspořádání světelných kouliček mělo původně na nebi vytvořit nápis "USA"...

Republikán Donald Trump v pátek složil slavnostní prezidentský slib a stal se 45. prezidentem Spojených států amerických...video

20.1.2017 novinky, část textu
video zde
ON-LINE: Trump se stal prezidentem, už podepsal první dekrety
 Ve svých 70 letech se stal nejstarším mužem, který kdy usedne v Oválné pracovvně. Krátce před ním přísahal věrnost americkému lidu a složil obdobný slib jeho viceprezident Mike Pence.
17:32 - Zvolený prezident Donald Trump sešel po východním schodišti průčelí Kapitolu, pozdravil se s Michelle Obamovou i Barackem Obamou. Senátor Roy Blunt zahájil slavnostní inauguraci.

Spálená země. Dostali jsme se do pozice otroků a nechali si zničit výrobní i finanční základnu a jsme zdrojem levné pracovní síly a odbytištěm nekvalitních výrobků. Znalec obchodu hovoří

rozhovor
20. 1. 2017  ParlamentníListy

Petr Markvart, který se dlouhá léta profesně zabývá zahraničním obchodem, říká, že jsme si dobrovolně nechali zničit výrobní i finanční základnu a stali se zdrojem levných komponentů, levné pracovní síly a odbytištěm výrobků druhé jakosti. „Pokud nám takováto nedůstojná role nevadí, budeme ještě za svého života sledovat, jak se z našich dětí stávají otroci,“ varuje a hovoří o „idiotské“ EU. Předkládá konkrétní fakta o problémech naší ekonomiky.

Ministerstvo zahraničí RF: Ve Venezuele se roztáčí scénář "barevné revoluce"


20. 1. 2017    zdroj
Protivládní síly ve Venezuele připravují masové akce, zaměřené na střety s orgány činnými v trestním řízení. Oficiální prohlášení ministerstva zahraničí RF uvádí, že protivládní struktury ve Venezuele uskutečňují scénář "barevné revoluce".


Česká televize potřebuje pořádný průvan

Stanislav Blaha 
20.1.2017   E-republika

Zpravodajská redakce ČT porušuje zákon a na upozornění ze strany RRTV reaguje neadekvátně a arogantně.


Inaugurace Donalda Trumpa jako začátek nové éry dělení světové moci. Boj globalistů o udržení moci nad Evropou a nutné kroky alternativy k ochraně čtenářů a svobody slova!

- VN -
20.1.2017 AE News

Dnešní den je ve znamení inaugurace 45. prezidenta USA, Donalda Trumpa. Jeho nástup do funkce přinese řadu politických změn, a to nejen v USA, ale zejména v Evropě. 


Asociácia slovenských vojakov sa viac nebude podielať na spolupráci so subjektom zrady a dehonestovania národa a suverenity SR, ktorú predstavuje MO SR

20. 1. 2017       Hlavné správy
Asociácia slovenských vojakov (ASV) jednostranne vypovedá zmluvu o spolupráci s Ministerstvom obrany Slovenskej republiky (MO SR). Predseda asociácie Jozef Žarnovičan dôvod vypovedania zmluvy zdôvodnil a jeho vyjadrenia vám prinášame v plnom znení: Predseda ASV jednostranne vypovedá zmluvu o spolupráci s Ministerstvom obrany Slovenskej republiky č. 53 RMO zo dňa 12. 6. 1995. Dôvod vypovedania zmluvy je neochota komunikovať a tiež z dôvodu neschopnosti zabezpečenia systému obrany Slovenskej republiky, zdôvodu prepúšťania ochrany suverenity štátu zahraničným agentom z mimovládnych organizácií napojených na MO SR az dôvodu vlastizradnej činnosti, vykonávanej na politickú objednávku strany SNS, SMER, MOST-HÍD.

O volitelné straně v "Nové republice"


Radim Valenčík    
20.1.2017 
RadimValenčíkPíše

Poprvé jsem měl možnost představit téměř hotovou verzi naší monografie, která letos nese název "Ekonomický základ odvětví produktivních služeb a zahájení komplexních reforem", na diskusi, kterou uspořádal klub "Nová republika" 17. ledna s názvem "Zásady programu strany, která chce uspět ve volbách".
Odkaz na plný text monografie je zde: http://radimvalencik.pise.cz/4161-r2017-046-m-monografie-cely-text-ke-stazeni.html

Už je to tady: Rumunské ministerstvo zahraničí vyhodnotilo prohlášení prezidenta Moldávie jako neadekvátní


20. 1. 2017    zdroj
Ministerstvo zahraničních věcí Rumunska komentovalo výroky moldavského prezidenta Igora Dodona a poukázalo na jejich neadekvátnost, sdělují rumunská média. V komentáři pro agenturu agerpres.ro ministerstvo zahraničí Rumunska zdůraznilo, že považuje výroky prezidenta Moldávie Igora Dodona "jako neadekvátní a neodpovídající politickým vztahům, konkrétně vztahům mezi Rumunskem a Moldávií".

Trumpova inaugurace: Válka v ulicích Washingtonu? Kavárna v akci: Chaos, barikády, plyn a zapalování aut. Putin: Chtějí druhý Majdan! Proměna klauna v úchyla. CIA prahne po pomstě

Jan A. Mařenka
20. 1. 2017 ProtiProud

Jan A. Mařenka ve sklepě v plynové masce počítá konzervy a zvažuje šance Donalda Trumpa na přežití, pokud ho CIA nezastřelí už během prezidentské přísahy, která se koná více než symbolicky minutu po dvanácté


Globální kormidelník Ťin-pching se šarmem stupňuje ofenzívu

Pepe Escobar
20.1.2017  The Sacer  a  Zvědavec

Dokázal to, svým vlastním způsobem. Čínský prezident Ťin-pching dorazil do švýcarských Alp a s využitím geopolitického vakua, pouhé tři dny před inaugurací Donalda Trumpa a v situaci, kdy atlantický Západ osciluje mezi stagnací a/nebo protekcionismem, zahájil šaramantní ofenzívu a obratně umístil Čínu do čela „inkluzivní“ globalizace.

čtvrtek 19. ledna 2017

Vítězství v Aleppu umožnilo příměří v Sýrii / The Ceasefire in Syria Made Possible by Aleppo Victory


Anna Jaunger
19. 1. 2017     (redakci zasláno autorkou)
Přiblížil se rozhodující okamžik Syrské krize. Podle syrského politického experta Abbase Jumy, osvobození Aleppa, které bylo oficiálně vyhlášeno syrskou armádu 12. prosince, se stalo výchozím bodem pro posílení spolupráce Turecka, Ruska a Íránu, které spojily své úsilí s cílem dát nový impuls k urovnání syrské krize.

Putin svým dárkem Dodonovi Kyjevu a Bukurešti jemně naznačil…

19. 1. 2017    zdroj
V epoše změn by měli někteří mluvkové přidržet jazyk na uzdě ... Předpokládá se, že tato narážka trochu zchladí ty nejnezkrotnější hlavy v Kyjevě a Bukurešti ... Moudří lidé se vždy snaží předejít zbytečným konfliktům, proto je někdy lepší udělat narážku na určité akce a okolnosti, než potom rozhrabávat hromadu problémů. Je to zvláště užitečné, pokud máte co do činění s bojovnými nacionalisty a jinými rusofoby a šovinisty.

Konec Obamy za 24 hodin!

Radim Valenčík
19, 1. 2017       RadimValenčíkPíše
...a už se asi nic strašného nestane. Aspoň ten dojem jsem měl po jeho včerejší tiskovce (18. 1.), kde působil hodně rezignovaně a snažil se na poslední chvíli zachránit část své image. Poměrně nedůvěryhodně.

Ivan David: Oni vážně věří, že co občan, to blbec...

19. 1. 2017     Parlamentní listy
PL: Ještě se nestal Donald Trump prezidentem a už se na něj objevily kompromitující materiály. Novinář Bob Woodward, který odhalil nezákonné odposlechy v aféře Watergate a byl oceněn Pulitzerovou cenou, označil antitrumpovský dokument tajných služeb za odpad, který se nikdy neměl dostat ven, a zpravodajci by se měli omluvit. Jak to vidíte? O čem tohle svědčí?

 
Nejsem znalcem poměrů v tajných službách, ale dělá to na mě dojem, že se k moci i v tajných službách dostala třetí garnitura. Kompro materiál na Trumpa je na úrovni Kubiceho zprávy. 

Turecké hospodářství – 2. část


Yekta Uzunoglu
19. 1. 2017         1. část
Po vyhlášeni Turecké republiky 29.10.1923 tureckým Parlamentem, tak jak bylo naplánováno, stal se prezidentem Mustafa Kemal Atatürk, který byl též vůdcem jediné povolené politické strany Turecka a sice Demokratické Lidové Strany. To lidové převzal od Lenina, ale mimo toto přídavné jméno nebylo v jeho politické straně nic lidového, ani ve vládě, která byla sestavena na pokyn Atatürka, ale lidového nebylo nic ani v žádné statní struktuře, které vládla tato strana.

Západem zapomenuté Aleppo / Aleppo is Forgotten by the West

Anna Jaunger
19. 1. 2017
Až do nedávné doby mnoho západních politiků a představitelů některých členských států OSN přišlo s různými lživými obviněními k situaci ve východním Aleppu, které bylo dlouhou dobu pod kontrolou teroristů. Není žádným tajemstvím, že "radikální skupiny", které se skrývaly mezi civilisty, byly podporovány a financovány ze zahraničí. Bylo prokázáno,  na konci prosince 2016 byly syrskou armádou objeveny obrovské sklady zbraní a munice západní provenience. Kromě toho se Západ opakovaně snažil přesvědčit světové společenství, že teroristé v Aleppu jsou příslušníci takzvané "umírněné" opozice.

Američané nechali „spojenecké“ Turky ve štychu. Rusové pomohli ...

18.1. 2017   Eurasia 24
Napsal/přeložil: ea24
 Jak „pevné“ je spojenectví mezi zeměmi NATO když jde o skutečnou pomoc v boji, ukazuje přístup Spojených států k bombardování Islámského státu v severosyrském městě al-Báb: Američané trápící se tureckou armádu ze vzduchu nepodpořili, zatímco Rusové Turecku pomoc poskytli.
Ačkoliv Rusko a Turecko formálně nejsou spojenci, právě takto spojenectví funguje – na rozdíl od tureckého „spojenectví“ s USA a jimi vedenou „koalicí“, která žádostem Turecka o pomoc nevyhověla.

Na jaře naroste v Evropě imigrace do obrovských rozměrů! Vyhlasme proto referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie!

Radek Rozvoral
19.1. 2017   Rukojmí
Tímto sdělením varoval ostatní evropské lídry maltský premiér Joseph Muscat s tím, že imigrační vlna může dosáhnout dokonce dosud netušených výšek, takže Evropu čekají ještě horší časy než doposud.
Malta v tomto pololetí předsedá Evropské unii a její premiér Muscat dle serveru Business Insider, který se odvolává i na agenturu AP k tomu přímo řekl: „Množství lidí přicházejících přes Středozemní moře dosáhne na jaře rekordních výšek. Můžeme se pokusit připravit se na to už teď, nebo počkáme, až nás to dožene v dubnu či v květnu a nějaké dohody dosáhneme v té době.“P.C.Roberts: Kdo platí protestantům za narušení Trumpovy inaugurace?!!


19. 1. 2017    PaulCraigRoberts
Jestliže tento web: — http://www.disruptj20.org/get-organized/events/ - není falzum, pak do a lá Majdan protestů proti Trumpově inauguraci vložil kdosi hotové jmění. Kdo to asi byl? George Soros? Národní nadace pro demokracii? CIA?

Financial Times: vystoupení Moldávie z asociace s EU bude Putinův triumf


19. 1. 2017   zdroj
Během své návštěvy v Moskvě moldavský prezident Igor Dodon nevyloučil, že jeho země může ukončit dohodu o přidružení s Evropskou unií kvůli přistoupení k EAEU, píše Financial Times. Podle listu tento krok v případě realizace vážně ohrozí projekt "Východní partnerství" a bude to vítězství pro ruskou vládu, která se snaží obnovit svůj vliv v postsovětském prostoru. Moldavský prezident Igor Dodon oznámil, že jeho země může vystoupit z asociace s EU kvůli vstupu do Euroasijské ekonomické unie (EAEU). Podle Financial Times lze toto tvrzení považovat za "triumf" Vladimíra Putina, který se snaží obnovit vliv Moskvy v postsovětském prostoru.

Heknutí Martina Hekrdly

vlk
19.5.2016    Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Martina Hekrdlu vedu už velmi dlouho ve své soukromé skupině excelentních komentátorů. Má osobitý pohled, skvěle formuluje, perlí originálními metaforami. Prostě klasa. Jenže…


Článek: "Polské koncentrační tábory a jejich ruské oběti" vzbudil po letech nevoli polských úředníků

Vladimír Stwora (a Nikolaj Mališevskij )
19.1.2016   Zvědavec

Následující článek vyšel před dvěma roky na Zvědavci. Po letech se proti tomuto článku ohradilo polské velvyslanectví protestním mailem zaslaným 3. tajemníkem politicko-ekonomického oddělení polského velvyslanectví v Praze. Velvyslnecký úředník v něm redakci Zvědavce žádá, aby byl tento článek z webu odstraněn, protože prý obsahuje historicky nepodložené informace a lze jej chápat jako manipulativní a dezinformující. Redakci Nové republiky by potěšilo, kdyby se ke spornému článku vyjádřili čeští historii, zpracovávající toto období dějin. Jejich názor rádi otiskneme. Dále následuje odpověď šéfredaktora Zvědavece pana Vladimíra Swory a pro posouzení i samotný článek:

Russia Today (RT) začíná vysílat v televizní síti OSN


19. 1. 2017   zdroj
Od roku 2017 bude RT vysílat v interní informační síti v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Slavnostního ceremoniálu předání dohody o vysílání televizního kanálu se v budově organizace zúčastnili generální ředitel RT Alexej Nikolov a zástupkyně generálního tajemníka OSN Cristina Gallach. RT vysílal událost z New Yorku v přímém přenosu.

Já že se zastávám "Ligy lidských práv"...?! Volební právo dementním a mentálně retardovaným!


Ivan David
19. 1. 2017
Býval jsem zvyklý se dočítat, co všechno jsem údajně prohlásil, provedl, rozhodl, aniž bych tak byl učinil, nebo na to jen pomyslel. Vycházely rozhovory se mnou, aniž bych je poskytl, nebo "jen" s jinými otázkami než mi byly položeny a proto i s vymyšlenými odpověďmi. Nebo jsem se z televize dozvěděl, že jsem na žádnou otázku neodpověděl. Byla to pravda, žádnou mi nepoložili. To už je dávno. V tomto století už mocným darebákům nestojím v cestě, jen je tak trochu otravuji. Tedy čistě jen omylem jsem se dnes o sobě dočetl, že se zastávám Ligy lidských práv. Něco takového by mě však ve snu nenapadlo.

středa 18. ledna 2017

Západní Ukrajina se topí v krvi a začíná se měnit na zónu ATO

Jurij Makarenko
18.1.2016 NewWorldOrederOpposition

Jantarová válka na Ukrajině překročila hranice jedné oblasti. V podstatě se v západních regionech země vytvořila svérázná zóna ATO, která už začala sklízet svou smrtelnou žeň. Nestačily ještě utichnout výbuchy v Rovenské oblasti a už se bitky jantarové mafie přestěhovaly do Žitomiru a skončily skutečnou krvavou válkou, ve srovnání s níž se předchozí epizoda může zdát jen dětskou hrou. Na včerejšek v noci se městečko Olesk v Žitomirské oblasti změnilo ve skutečnou arénu bojů, které skončily krví. Ozbrojenci, kteří přijeli do centra města, začali bez varování pálit do skupiny neozbrojených občanů a hodili na ně granát.


Dopis premiéru Sobotkovi

18. 1. 2017

Mgr. Bohuslav Sobotka
předseda vlády České republiky
Úřad vlády České republiky
nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01  Praha 1 - Malá Strana

Pane premiére,
je pozoruhodné, jakou pozornost věnujete 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Nechci ze široka rozebírat důvody tohoto aktu, který je mnohými považován za čin hrdinský či vlastenecký, jinými za naprosto zbytečný akt sebevraždy, který v podstatě nic nevyřešil a svým způsobem, díky médiím, vyvolal jen mimořádnou pozornost veřejnosti, případně té části politiků či politických aktivistů, kteří tento čin dali do souvislosti s politickou situací v zemi a dali jí příchuť politického protestu, i když tomu tak zcela úplně nebylo. 

Německo: Wagenknechtová podpořila Trumpa, žádá rozpuštění NATO a vyzývá k dohodě s Ruskem!

Sahra Wagenknecht 
18. 1. 2017   Skrytá pravda
„NATO by mělo být rozpuštěno a nahrazeno systémem kolektivní bezpečnosti, včetně členství účasti Ruska," řekla Wagenknechtová v rozhovoru pro Funke Media Group.Vůdci NATO jsou podráždění a rozzuření na prohlášení budoucího prezidenta Trumpa, oznámil ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier (SPD) po setkání s generálním tajemníkem NATO Jens Stoltenbergem. 


Beatrix von Storch: Trump jenom pojmenoval věci pravým jménem

18.1. 2017   První zprávy
Zahraniční politika USA od přelomu tisíciletí byla katastrofa. Válka v Iráku a politika "změn režimů" pod vedením Hillary Clintonové uvrhla Střední východ do chaosu, uvedla Beatrix von Storchová v rozhovoru pro Freie Welt. Stále více a více Američanů mělo už plné zuby toho, že jejich vláda se snaží hrát na světového policajta, zatímco doma nedokáže vyřešit problémy.


P.C.Roberts: Vyrve si Trump prezidenství z rukou CIA pro sebe?


18. 1. 2017      PaulCraigRoberts
Jestliže chce Trump své prezidenství přežít, musí rozbít CIA na tisíc kousků, jak to chtěl učinit J.F. Kennedy, než ho CIA zabila. Za zločin zrady musí zatknout neokonzervatice a pohnat je před soud. Musí na nejnižší míru osekat špehování občanů Národní bezpečnostní agenturou (NSA, které představuje absolutní znásilnění americké ústavy. 


Objektivní pochyby? Romancovová ministryní pravdy, Romancov expertem "posedlým" Putinem

Tomáš Vyoral
18.1. 2017  
Ministryně pravdy se ohání nezaujatostí. Do jaké míry jí lze objektivitu věřit, když její (dle všeho) manžel Michael Romancov, politický geograf a publicista je mediálně angažovaný, značně protirusky zaměřený expert? Viz pár textů "Nezakazujeme lhaní ani nehodnotíme "verze pravdy". To je fiktivní obraz, který si naši kritici vymysleli, aby měli na co útočit. Pouze poskytujeme dostupná fakta," uvedla Eva Romancovová pro Aktuálně.cz.

Zbyněk Fiala: O žebrácké holi

Zbyněk Fiala
18.1.2017  Vaše věc

Dlouhodobě nerostoucí objem národní ekonomiky je možné brát jako výrazné riziko, důrazně varuje analytická zpráva připravená pro jednání tripartity. Ano, růst HDP se naší domácí produkce netýká, jen té zahraniční!

Nevtip na tento den – dnes pro Ivana Gabala, Jakuba Jandu, Juraje Smatanu a další posedlé ruskou propagandou

- vlk -
18. 1. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Ještě loni si polovinu lidstva mohlo koupit 62 nejbohatších, avšak za jeden jediný rok je, podle nové metodiky a s novými údaji z Číny a Indie, situace ještě horší. Nesrovnatelně horší! Opakuji za pouhý rok . Podle čerstvé studie významné mezinárodní charitativní organizace OXFAM osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí.

Žižek: Liberální levice škrtá, chudí lidé volí superbohaté. Co dál?


- redakce !Argumentu -
18.1.2017 !Argument

Pro zajímavost přinášíme několik tezí Slavoje Žižeka, slovinského levicového myslitele. Ne se všemi jeho řešeními naše redakce souhlasí, ale některé Žižekovi analýzy, teze a řešení stojí za pozornost.


Čínský prezident vášnivě obhajoval globalizaci a šel proti Trumpovi

Ilona Švihlíková
18.1.2017   !Argument

Komentář ekonomky Ilony Švihlíkové o tom, proč a jak Čína a její lídr obhajuje hospodářskou globalizaci na západním ekonomickém fóru, a o čem to mimo jiné vypovídá.