Reklama

sobota 28. ledna 2017

Rusko vyšle do oblak nezničitelnou bílou pevnost. Přečtěte si podrobnosti

Napsal/přeložil: mbi, Geo
28.1. 2017 Eurasia 24

V Rusku běží na plné obrátky vývoj strategického nadzvukového raketového nosiče Tu-160M2. Druhá generace „bílé labutě“ přinese nejen obnovení výroby tohoto fascinujícího stroje, ale především kvalitativní změnu jeho schopností – včetně možností ubránit se vzdušnému útoku.

Syrská armáda poslala na onen svět téměř 2000 teroristů, ale nepřišla při tom ani o jediný náboj


28. 1. 2017     zdroj
Autorství tohoto plánu je často připisováno důstojníkům Generálního štábu RF, což je zcela správné, ale do života jej uvedla syrská armáda. Syrská provincie Idlib je jednou z nejzmiňovanějších územních jednotek Syrské arabské republiky. Právě tam jsou z celé Sýrie sváženi teroristé nejrůznějších skupin, kteří nechtěli mír a ocitli se v obtížné vojenské situaci.

Západní diplomaté byli v Astaně poníženi


28. 1. 2017    zdroj
Financial Times píše, že západní diplomaté, kteří přicestovali do Astany na jednání o urovnání syrského konfliktu, byli nuceni čekat na ukončení setkání v hotelovém baru společně s novináři. Otevřené diskuse probíhaly v luxusním hotelu Rixos za přítomnosti mnoha operátorů a reportérů. Ale ve skutečnosti se budoucnost Sýrie projednávala na uzavřených jednáních s představiteli Ruska, Íránu a Turecka. V důsledku sblížení Ruska a Turecka zůstaly USA mimo jednání o urovnání syrského konfliktu. 


Dostal jsem od Karla Srpa: Jak to funguje

Radim Valenčík
28. 1. 2017    RadimValenčíkPíše
OZNAMUJEME, ŽE 24.LEDNA 2017 BYL KÝMSI ZABLOKOVÁN FACEBOOK
RÁDIA JAZZOVÉ SEKCE RÁDIA HORTUS
Nesplnění uvedených podmínek DO 7 dnů prý povede ke smazání všech údajů.

Jak to vidí Čína


Martin Koller
28. 1. 2017
Ve středu se konalo výroční setkání Klubu česko-čínské ekonomické spolupráce s reprezentanty zastupitelského úřadu čínské lidové republiky. Členy klubu jsou z české strany především bývalí diplomaté a různí odborníci, kteří se podíleli na spolupráci s čínskou lidovou republikou. Dále specialisté, kteří se podíleli na spolupráci u nás. V rámci setkání převzal předseda klubu inženýr Šáral od velvyslankyně Ma Keqing ocenění klubu za dlouholeté vytváření přátelských vztahů mezi našimi zeměmi.

Rostislav Iščenko: Soros není bezdůvodně kvůli Trumpovi nervózní


28. 1. 2017     zdroj
Svá první úsilí na postu prezidenta zaměřil Donald Trump na to, aby přiměl americký kapitál zůstat v USA a aby také uvolnil prostor pro ekonomickou konfrontaci s Čínou, soudí analytik Rostislav Iščenko. Americký prezident Donald Trump nařídil, aby bylo ukončeno jednání USA o Transtichooceánském partnerství (TTP). Co se skrývá za tímto rozhodnutím a zda bude mít rozsáhlé důsledky - na tyto a další otázky odpověděl Sputniku Litva prezident Centra systémové analýzy a prognózy Rostislav Iščenko.

Evropou obchází strašidlo - strašidlo ruského hackera


Natalija Meden
28. 1. 2017    zdroj
Strašidlo v podobě ruského hackera, který si klade za cíl zničit západní demokracii, se potuluje po evropských médiích. Poslední informace o jeho nejbližších úmyslech přišla od expertů v Bruselu, kteří varují, že nepřítel se zaměřil na vměšování se do procesu voleb spolkového kancléře Německa.
Experti v Bruselu zahájili svůj průzkum v létě roku 2015 jako součást skupiny "Strategická komunikace Východu", která měla za úkol posoudit ruská média a zjistit, jak manipulují se zprávami. Úkol byl splněn: byla předložena zpráva, která uvádí, že Kreml za účelem dosažení svých politických cílů pravidelně šíří zkreslené informace. 


I. liga

Yekta Uzunoglu
28. 1. 2017
Civilizace Severní Ameriky v USA se rozhodla v osobě Trumpa poslat do politiky na záchranu své vlastní existence svou I. ligu. Tak, jak já znám americké dějiny, jako průměrně informovaný jedinec, nikdy v dějinách americký kapitál nezaslal svou I. ligu do politických záležitostí, které jim měly otevřít cestu k dosažení ekonomických cílů, nikdy nešel kapitál do politiky sám, ale poslal do politiky „své zástupce" vždy prostřednictvím jedné či druhé politické strany. Podle kvalit jejich služeb buď potom tyto osoby setrvali ve svých "zvolených " funkcích, či nikoliv.


pátek 27. ledna 2017

Trump podepsal exekutivní příkaz na zákaz vstupu muslimských uprchlíků do USA ze 7 zemí. Přikázal odstranit islámské symboly a praktiky v Bílém domě – Čína rozmístila mezikontinetální rakety u Ruska, jako varování USA – Islámský stát se zbavuje neschopných lidí? Popravil vlastní velitele i soudce – Geert Wilders útočí.

27.1. 2017   NWOO,video jde na dřeň
Obama v den inaugurace Trumpa poslal miliardy Palestincům. Trump dar zatrhl – Vyroste i zeď na hranici s Mexikem. Sóroš začal financovat impeachment Trumpa!    Konec? Naopak, uprchlíci se vrací do místa, ze kterého děsili Evropu – Islámský stát mění strategii. Nasadil drony a dětské zabijáky...

Song: „Milý pane prezidente, my vás nedáme. Nevšímejte si těch ksindlů, jednou si je podáme.“


27.1. 2017  Kulturní referent NR
Ještě z návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji...
Zdá se, že politické písně s politickými tématy zažívají svou renesanci. Nechyběla ani Olivie Žižková se svými písněmi o nutnosti bránit evropskou kulturu.

Osvětim a Mengele; matce zavázal prsa, aby dítě nemohla kojit; chtěl zjistit, jak dlouho vydrží bez jídla, jiné nechal nahé v mrazu, aby vyzkoumal pro německé vojáky na Sibiři, jak dlouho člověk v zimě přežije...

Břetislav Olšer
27.1. 2017   Rukojmí
Dne 27. ledna 1945, podle hebrejského kalendáře 12. Ševatu roku 5705, osvobodila Rudá armáda koncentrační tábor Auschwitz – Osvětim. Přežilo ho jen asi 7 500 lidí. Zavražděno jich však bylo více než 1,1 miliónu; asi 960 tisíc Židů, 75 000 Poláků, 23.000 Romů a Sintů (Cikánů), dále mnoho homosexuálů a Svědků Jehovových. Byl to konec holocaustu, který vyvraždil mj. přes šest milionů Židů…

Gud lak slovenčina?

Jozef Banáš
27. 1. 2017    LUK -Kmen
Odstraňovanie prekážok v medzinárodnom pohybe tovarov, služieb či financií je významný nástroj pre zbližovanie národov z pohľadu ekonomiky, ale nazdávam sa, že prinajmenej rovnaký význam by mala mať výmena kultúr, vzájomné obohacovanie sa. Pre porozumenie medzi národmi hovoriacimi rôznymi jazykmi je, prirodzene, nevyhnutný univerzálny jazyk – lingua franca.

K čemu jsou holky na světě: Všechno je nám Putna, hlavně že nám chutná!

Jaroslav Čejka
27. 1. 2017   JaroslavČejka
Bouře ve sklenici oficiálně destilované živé vody poezie nepřestává. Jaroslav Kvapil se zmiňuje ve svém článku na zdejším blogu o textu na webu Českého rozhlasu a v diskusi k jeho článku mu pan Záturecký vyčítá, že nic nepochopil.
A opakuje tvrzení, že ta milá a nevinná Žáčkova básnička buduje v dětech genderový stereotyp. Jako že žena má být matkou, jinak je k ničemu. (Jen doufám, že nejde o nesmrtelného pana Zátureckého z Kunderových Směšných lásek)

Odpůrci Putina, Trumpa a Zemana jako šiřitelé proruské propagandy

Jaromír Petřík
27. 1. 2017 JaromírPetřík
O proruské propagandě slyšíme z našich i světových médií neustále. A přitom není dne, abychom neslyšeli v mainstreamových médiích něco hanlivého na adresu Putina, Trumpa a Zemana.
Já bych předpokládal, že pokud nějaká proruská propaganda existuje, tak by měla mít přístup k většině občanů západního světa. Ale ať si pustíme naši ČT, nebo jakákoliv jiná mainstreamová média, tak všude slyšíme o ohrožení západního světa Putinovým Ruskem, o tom jak Rusové ovlivnili americké volby, o Trumpovi jen samý negativismus a naopak politickou superhvězdou je Hillary Clintonová. O Miloši Zemanovi slyšíme a čteme, jaký je rusofil, jak se podbízí Putinovi a Číně. A navíc u Trumpa a Zemana, jací jsou to sprosťáci.

Charta 17: "Současný zhoubný vývoj má předpoklady pohřbít všechny naděje z jakékoliv minulé doby."

27. 1. 2017      zdroj
Komentář k textu (redakce, I.D.): Když na jaře 1989 přišli kolegové za jedním docentem psychiatrie s textem "Několik vět", přečetl si ho, a zeptal se: "Mohu to podepsat s výhradami?". Byla to otázka stejně nesmyslná jako racionální. Text "Charty 17" bych mohl podepsat. S výhradami. Ale tato výzva nepředstírá, že přináší jasná a jednoduchá řešení. Popisuje dosti přesně (samozřejmě neúplně) současný stav a nalézá i nezřejmé souvislosti. Stojí za přečetení a zamyšlení: 

Volební preference: O čem vypovídají a co nás čeká

Radim Valenčík
27. 1. 2017      RadimValenčíkPíše
STEM zveřejnil lednový volební model vztahující se k říjnovým volbám do Poslanecké sněmovny. V komentářích jsem často narazil na to, že se jedná o typický příklad "preparovných" (tj. cinknutých) preferencí, který má za cíl ovlivnit voliče. Myslím si, že tomu tak zcela není a že letos jsme všichni tak trochu ve zvláštní situaci. Pokusím se k ní vyjádřit v několika bodech. Nejdříve připomenu výsledky modelu STEM:

Jak a proč USA pomáhají ISIS obsadit Deir-el-Zor

Afraa Dagher, The Duran
27.1.2017 Global Research, překlad Messin

Jediným faktem, který činí poslední ofenzivu ISIS tak děsivou a závažnou je ten, že cesta pro ni byla vydlážděna Američany vedenou koalicí „proti-ISIS“.

Ruská hra v oslabení 2014 – 2017

Croix 
Jako titulek tohoto článku se hodí použít hokejovou terminologii, protože ruská pozice v globální hře tomu dosud odpovídá. Až do tohoto roku, roku 2017, Rusko hrálo v podmínkách permanentního oslabení proti soupeři s plně obsazeným družstvem na ledě. 

Strana na odpis

Marek Řezanka
26.1.2017  !Arument
V jakém stavu vlastně je a jaké šance má česká sociální demokracie před letošními parlamentními volbami, se ptá komentář Marka Řezanky.


Bezcharakterní individua. Můžeme se modlit, abychom to i se svými dětmi přežili… Profesor Keller velmi otevřeně o Trumpovi, Sorosovi, ČT i Madonně

Rozhovor s prof. Janem Kellerem
26. 1. 2017  ParlamentníListy

Europoslanec Jan Keller míní, že bychom měli napodobit Ameriku a přijmout u nás zákon, který ukáže, které nevládní organizace jsou z jaké míry financovány z ciziny. „Pokud vezmeme řeči obou uchazečů naprosto vážně, je s podivem, jak tato dvě pokřivená a bezcharakterní individua mohl vůbec někdo slušný volit,“ řekl Keller o Trumpovi a Clintonové.

čtvrtek 26. ledna 2017

Americká kongresmanka sa v Sýrii stretla s Bašárom Asadom: “Môžete si o ňom myslieť čokoľvek, ale Sýrčania rozhodnú, kto im bude vládnuť!”


 26.1.2017 Hlavné správy

Misia trvala štyri dni.

Členka americkej Snemovne reprezentantov za štát Havaj, demokratka Tulsi Gabbardová, navštívila Sýriu a stretla sa tam so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom. Informovala o tom televízia CNN.

Konec protiruských sankcí v dohledu


Gerd
27.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Díky událostem v USA a kolem nástupu Donalda Johna Trumpa do úřadu 45. amerického prezidenta, proti kterému demonstrovalo celých 300 lidí (v Praze – a i počet 300 je nadsazený, prý jich bylo jen 200), zanikly dvě poměrně nevýrazné zprávy, z nichž jedná má velmi vážné důsledky pro EU a druhá pro občany ČR.

Nápad Madeleine Albrightové konvertovat k islámu by mohl přinést výhodu i nám

Ivan David
26. 1. 2017
Madeleine Albrightová včera oznámila, že zvažuje přestup k islámu. Vzhledem k tomu, že je to dosti perversní nápad, jde zřejmě o věrohodnou zprávu. Na obrázku ji vidíme s muslimským zločincem Hashimem Thaci. Tento vůdce kosovských Albánců a jejich narkomafie si získal srdce i jiných západních vůdců, aniž by ve své náklonosti dospěli až k myšlence konverze k islámu. Nápad potěšil muslimy, jistě zejména radikální, neboť Madeleine Albrightová pro ně může být velkou posilou. Ale i pro nás by realizace jejího plánu měla nejméně jednu velkou výhodu.

Nevtip na tento den aneb Kdo jak zadlužil náš stát!

vlk
26.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Byl jsem upozorněn na skvělý materiál ohledně toho , jak se zadlužovala Česká republika. Respektive, jak který ministr financí a který premiér se zasloužili a jak o současný kumulovaný státní dluh. Je to pozoruhodná tabulka. která naprosto bourá mýty o levicovém rozhazování a a zadlužování země a pravicové finanční šetrnosti a kompetenci vést státní finance. Sami zjistíte, jak to vypadá v reálu! 

Madeleine Albrightová chce přestoupit na islám

26. 1. 2017  ParlamentníListy a Václav Dvořák

Zkušené politické harcovnici Madeleine Albrightové bude za několik týdnů osmdesát let, ale ani v tak pokročilém věku neztrácí smysl pro poctivý levicový aktivismus. Dnes na svém twitteru zveřejnila zprávu, kterou mimořádně potěšila muslimy.

 

Dodrží Donald Trump své sliby v otázce Sýrie? / Does Donald Trump keep his promises on Syria?


Anna Jaunger
26. 1. 2017       (zasláno rdakci autorkou)
Před týdnem se Donald Trump oficiálně stal 45. prezidentem Spojených států. V současné době se od něj hodně očekává, zejména v otázce Sýrie.  Trump je podle odborníků schopen změnit a zlepšit současnou politiku USA na Středním východě, navzdory obrovskému tlaku ze strany svých protivníků. Je třeba zmínit, že až dosud Donald Trump nepopřel některý ze svých volebních slibů, a mezinárodní společenství má důvod se domnívat, že jeho politika bude právě taková, jak slíbil.

"Trumpova revoluce": Kam přivede USA revolta elit?

26. 1. 2017    zdroj
Inaugurace Donalda Trumpa se stala nejvýraznější a nejrozporuplnější událostí minulého týdne.Volba nového prezidenta USA uvrhla do malomyslnosti dokonce i účastníky fóra v Davosu. Šéfredaktorka Pravdy.Ru Inna Novikova a prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko prodiskutovali v živém vysílání tuto i další nedávné události.

Kontext Trumpova vítězství a jeho inauguračního projevu


Oleg Rybníkář
25.1.2017

Euroatlantický establishment je celý říčný, že Trump je proruský agent, a to jenom protože říká, že se chce chovat k Rusku, stejně jako k ostatním partnerům, férově. 


Avigdor Eskin: Guantánamo je legrace v porovnání s mučením na Ukrajině

Oxana Volgina
26. 1. 2017
Známý izraelský politolog Avigdor Eskin ve vysílání talk show "Večer" hovořil o nesčíslném mučení lidí, které se dodnes děje na Ukrajině. Podle něj jsou nyní tisíce odpůrců režimu Petra Porošenka na Ukrajině v zajetí a jsou mučeni. Přičemž ukrajinské bezpečnostní složky mučí své spoluobčany i občany jiných států.

Pamatuji dobu, pamatuji její čas!


Zdeněk Hrabica
26. 1. 2017
Pamatuji dobu rozmluv z očí do očí, co na duši, to na jazyku.
Pamatuji dobu, kdy byly plechové hrnky na stěně, abychom zvěděli, zda nás soused neposlouchá, že posloucháme Londýn nebo Moskvu.
Pamatuji dobu, kdy nám kdosi shůry kázal, že žebrota a podomní obchod se zakazují, že plivati na zem se nesmí.

středa 25. ledna 2017

Vězni mají zákonnou povinnost pracovat, ale není pro ně dost práce

Jana Maříková
25. 1. 2017
Prezident republiky se mýlí, když tvrdí, že je třeba zavést pro vězně zákonnou povinnost pracovat. Tato povinnost je uzákoněna v § 29 odst. 1 zákona č. 169/1999 Sb., o výkonu trestu odnětí svobody, který stanoví, že „odsouzený, který byl zařazen do práce, je povinen pracovat, pokud je k práci zdravotně způsobilý.“. Problém je v tom, že pro všechny vězně neumí Vězeňská služba zajistit dost práce. Což ostatně neumí ani pracovní úřady pro lidi pobývající na svobodě.

Američtí vojenští experti sdělili, čím je děsí ruský Kalibr

26. 1. 2017    zdroj
Ruské řízené střely Kalibr vzbuzují vážné obavy amerických vojenských expertů. List National Interest vybral několik aspektů, podle nichž převyšují rakety RF americké Tomahawky. Kalibry mají více než deset různých verzí, které se liší způsobem vypuštění, vzdáleností doletu, rychlostí a dalšími parametry. Raketa může nést konvenční i jadernou hlavici.

České zemědělství bylo obětováno. Nejsme potravinově soběstační. Havárie a europodělanost. Exprezident Agrární komory přináší děsivá fakta i o tom, co jíte


24.1 2017  ParlamentníListy
 
Předseda SPO a senátor Jan Veleba byl v letech 2005 až 2014 prezidentem Agrární komory ČR. Předkládá nelichotivá fakta o situaci českého zemědělství. V roce 1990 bylo v ČR pět milionů prasat a nyní jich je asi 1,6 milionu. U skotu je pokles ze 3,5 milionu na 1,4 milionu. Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %. Z vepřového masa dovážíme už přes 50 % naší spotřeby! Drůbežího masa dovážíme 20 %, stejně tak vajec. Dovážíme brambor a ovoce ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…

Ruská hra v oslabení 2014-2017

Croix
25. 1. 2017
Jako titulek tohoto článku se hodí použít hokejovou terminologii, protože ruská pozice v globální hře tomu dosud odpovídá. Až do tohoto roku, roku 2017, Rusko hrálo v podmínkách permanentního oslabení proti soupeři s plně obsazeným družstvem na ledě. Vedle toho je třeba mít na paměti ještě pátou kolonu v ruské „sborné,“ která dosud pracuje na soupeře proti vlastnímu týmu. Je možné přirovnání také k další hře, která velmi odpovídá ruské povaze a to k šachům, ve kterých byl ruský tým v čele s Vladimírem Putinem nucen zahajovat každou novou partii za podmínek chybějících některých figur.

Mají se kapitalisti koho bát?

Štěpán Forgáč
25. 1. 2017
Pokud se mají kapitalisté koho bát, pak jsou to demokrati. A oni to, kapitalisté, dobře vědí. Jejich tvrzení, že kapitalismus je současně demokracií, je lež. Nic není sobě tak vzdálené, jako kapitalismus a demokracie, protože základem kapitalismu je individualismus, kdežto základem demokracie je kolektivismus. Idiocie kapitalismu spočívá v odmítání přirozené nadřazenosti kolektivu nad jednotlivci. 

Vlk se nažral a koza zůstala celá

Jiří  Baťa 
22. 1. 2017

   Premiér Sobotka znovu prokázal, jak je obratný, či lépe řečeno výřečný politik. Poslankyně paní Alena Nohavová (KSČM) v interpelaci ve Sněmovně otevřela otázku nebo spíše problém, týkající se sponzoringu největší zdravotní pojišťovny VZP, která sponzorovala pořad České televize Atlet roku částkou 5 milionů Kč.

GT: Čína rozmístila mezikontinetální rakety u Ruska, jako varování USA

25.1. 2017   První zprávy
Čína rozmístila své nejnovější mezikontinentální balistické rakety (ICBM) DF-41 s vícenásobnými samostatně naváděnými hlavicemi v severovýchodní provincii Heilongjiang, která hraničí s Ruskem.

Rusové nenechají islamisty na pokoji. Podívejte se na novou akci včetně zásahů cílů (VIDEO)

Napsal/přeložil: ea24
25. 1. 2017   Eurasia 24
Ruské Vzdušné a kosmické síly pokračují v intenzivním bombardování pozic teroristů v syrském Dajr az-Zauru. Nálet na radikály provedlo v úterý 24. ledna šest dálkových bombardérů Tu-22M3. Ministerstvo obrany uvolnilo záběry z operace včetně zachycení zásahů cílů.

O čem a s kým si povídá mobil, když si myslíme, že spí ...

Vladimír Stwora
25.1. 2017   Zvědavec
Míval jsem mobil BlackBerry Curve. Celkem mi vyhovoval a byl bych u něj patrně zůstal nebýt toho, že jsem počátkem prosince ztratil svou příruční tašku se vším všudy: peněženkou, kreditními kartami, řidičákem, techničákem, občankou, zdravotní kartou, brýlemi, naslouchátkem – a mobilem. Kdo někdy ztratil tašku s osobními věcmi, ví, jak je to nepříjemné.

Prezident Miloš Zeman znovu bavil obecenstvo... tentokrát v městě Planá. ,, A v ČT se všichni rozplakali, když vyhrál Trump"! Své řekl i ke kauze exhejtmana Davida Ratha (ČSSD).Ocenil jsem, že ministr spravedlnosti podal stížnost za porušení zákona na tohoto soudce.

25. 1. 2017   PL , Česká justice
Včera jsem řekl, že prezident republiky má právo podat kárnou žalobu,“ dodal. K tomu uvádíme:
Jiří Pospíšil (TOP 09), europoslanec exministr spravedlnostiVe chvíli, kdy prezident republiky má pravomoc podat kárnou žalobu, tak takovým podáním nenarušuje nezávislost justice. On neříká, že bude trestat soudce Vrchního soudu, říká, že zvažuje podání kárné žaloby, o které bude rozhodovat kárný senát Nejvyššího správního soudu.

Odmítnutí kontrasignace předsedou vlády je ubohé

25. 1. 2017       Hrad-cz
Vyjádření prezidenta republiky k postupu předsedy vlády

24. ledna 2017
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 24. ledna 2017 seznámil s dopisem předsedy vlády Bohuslava Sobotky, v němž mu sděluje, že odmítl kontrasignovat jmenování Karla Srpa členem Etické komise ČR. Předseda vlády se přitom odvolává na § 7, odst. 3 zákona č. 262/2011 Sb. Podle tohoto paragrafu členem Komise nemůže být nikdo, kdo byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin nebo ten, kdo svým jednáním v době nesvobody zavdal důvod pochybovat o řádném výkonu člena Komise, zejména o jeho nezávislosti nebo nestrannosti.

Kdybych mohl radit panu prezidentovi...

Zdeněk Jemelík
25. 1. 2017     JemelíkZdeněk
Ač chápu páně prezidentovo rozhořčení nad rozsudkem Vrchního soudu v Praze, jímž se vrací případ Davida Ratha Krajskému soudu v Praze, kdybych mu mohl radit, doporučil bych mu, aby upustil do záměru podat kárnou žalobu na předsedu senátu Pavla Zelenku. Až dosud zastával názor, že kárná pravomoc prezidenta republiky je nesystémové opatření, proto ji nehodlal využívat. Stejné stanovisko zastával i jeho předchůdce Václav Klaus. Jako laik považuji stanoviska obou vážených pánů prezidentů za špatná, a zvláště špatné je stanovisko Miloše Zemana, který jako lidem přímo zvolený prezident by měl plnit úlohu poslední spásy občanů, jimž se děje ze strany státních úřadů křivda. Samozřejmě by měl podávat kárné žaloby v dobře odůvodněných případech, především tehdy, když kární žalobci z řad předsedů soudů z kolegiality k provinilcům „zaspali“.

Spolupráce s Babišem nebezpečně zatemňuje prezidentův úsudek

Martin Kunštek
25. 1. 2017
Prezident republiky Miloš Zeman podle serveru Česká justice v debatě v Třemešné uvedl, že zvažuje podání kárné žaloby na soudce Vrchního soudu v Praze Pavla Zelenku. Za to, že zrušil prvoinstanční rozsudek v cause Rath a v souladu s předchozím nálezem Ústavního soudu, který označil odposlechy za nezákonné, je prohlásil za nepoužitelné coby důkaz. Takový krok sice prezident učinit může – stejně jako může kdokoliv podat na kohokoliv trestní oznámení. Jde však jednoznačně o útok na nezávislost soudní moci. Soudce totiž nemůže být trestán za právní názor – za to že nějak rozhodl. 

Turecké hospodářství – 4. část

Yekta Uzunoglu
25. 1. 2017    část 1    část 2    část 3
Od října 2014 Erdogan začal všemi prostředky vytlačovat Gülenovce ze všech oblastí života, tedy i z hospodářství. Byla a je to válka mezi bývalými spojenci, kde Erdogan má jeden jediný cíl: zničit Gülenovce s použitím veškerých prostředků státu. Proto tzv. nezdařený pokus o vojenský puč byl pro Erdoganovce darem z nebes. Všechny banky, podniky, university, školy všech druhů, ale i soukromý majetek těch, kteří dostali razítko či nálepku Gülenovce, byl zestátněn a část tím způsobem, že stát určil svého vlastního správce pro tyto podniky. 

úterý 24. ledna 2017

Američané se potýkají s "nečekanými obtížemi" při rozmísťování tankové brigády v Evropě

24. 1. 2017    zdroj
Část amerických obrněných vozidel, přesunutých do Evropy, dorazila do Polska poškozená, dalších 5 tanků vůbec nepřijelo na místo určení, informoval Vzgljad s odkazem na The Wall Street Journal.

P.C.Roberts: Tři dny prezidenství a Trump už první slib splnil

24. 1. 2017  
Trump dnes podepsal příkaz, kterým stahuje Spojené státy ze smlouvy o transpacifickém partnerství (TPP). Z toho lze usuzovat, že šest sáhů pod zemí se v brzké době ocitne i dlouho projednávaná smlouva o transatlantické obchodní a investiční spolupráci (TTIP), což měla být smlouva o spolupráci mezi USA a státy EU.
Trump a jeho poradci totiž považují obě tyto smlouvy, stejně jako už existující smlouvu NAFTA o volném trhu, jež poslala původní americká pracovní místa do Mexika, za něco, co se dělo na americkou újmu.
Vybral a přeložil Lubomír Man

Pan premiér Sobotka je rozhodně zásadový člověk!


Ivan David
24. 1. 2017
Pokud uzavírá koaliční smlouvu s usvědčeným spolupracovníkem StB, je logické, že nemůže podporovat člověka, který byl ze spolupráce s StB nařčen, ale usvědčen nebyl. Pokud by takto nejednal, ocitl by se v podezření, že užívá dvojího metru, a to by bylo nečestné!

Evropská unie chce umlčet kritická nezávislá média

Květa Pohlhammer Lauterbachová
24.1.2017 E-republika

Co se týká mediální žumpy v Česku, tak nás už nemůže nic překvapit. Horlivost pana ministra Chovance doufám ocení voliči v nejbližších volbách. Je to naše Kainovo znamení: Vždycky jsme byli papežštější než papež!


Z Bruselu to pěkně fouká. Jako by bylo možné zastavit rozpad EU tím, že budou zavedena ve všech zemích „ministerstva pravdy“, špehování a udávání.

Co nás čeká a nemine aneb Totalita na obzoru

Pavel Letko 
24.1.2017 E-republika

S pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme odhadnout, že se nestane nic mimořádného. Naši novináři budou lhát tak, jak se naučili, jen za peníze z jiných zdrojů. Po pravdě a objektivním přístupu je totiž v našem stávajícím systému stále malá poptávka.


Psychopat na ministerstvu

Lubomír Man
24. 1. 2017
Je-li země napadena, musí se bránit. Ten stav nastal. Zemi napadl zblázněný ministr vnitra. Prvním jeho příznakovým nápadem bylo: „Zřídím na ministerstvu úřad proti ruské propagandě.“ Už když tu myšlenku vyslovil, měli ho odvézt k psychiatrickému vyšetření, protože o ruské propagandě u nás nikdo nic neví, protože s takovou propagandou se ještě nesetkal. Ukrutně dobře však každý ví o propagandě opačné, západní, která mu buší do uší i očí od rána do večera a je tak poctivá a pravdivá, že si Západ sám obmyslil její tiskoviny a rozhlasové a televizní stanice názvem presstitutky, a jejich redaktory nazývá presstituty.

Rusové jednají s partnery a syrskou opozicí o míru v Sýrii, Trump se „nezklidnil“ a „sluníčkáři“ si rvou zoufalstvím vlasy z hlavy a plivou kolem sebe jed – svět se zdá najednou být lepší...

Ladislav Kašuka
24.1. 2017   posláno redakci NR
Rusové se v Kazachstánu s Íránem a Tureckem dohodly o třístranném mechanismu dodržování příměří v Sýrii, což v překladu znamená, že ty ozbrojené skupiny opozice, které na příměří nepřistoupí a neúčastní se dalších jednání o urovnání, se nebudou mít kam schovat před údery této nové „trojkoalice“ a syrské armády, tudíž budou prostě zničeny. Jedná se o obrovské strategické vítězství Putina a ukazuje se, že nebylo chybou zapojit Rusko do řešení syrského konfliktu.