Reklama

sobota 4. února 2017

P.C.Roberts: Samu sebe posadila levice do popelnice


5. 2. 2017   PaulCraigRoberts
V čase, kdy se západní svět zoufale poohlíží po hlasech, které by byly alternativou k hlasům neoliberálů, neokonzervativců, presstitutek a Trumpových deregulátorů, nejsou tyto hlasy, bohužel, k mání. Stalo se tak proto, že západní levice se zbláznila. Její hlasy mířící proti Trumpovi, jsou totiž tak pokrytecké, že spíš než Trumpa zasahují ty, kteří ty hlasy vyřkli.

Pogrebinský odhalil pravdu o tajných provokacích Porošenka


5. 2. 2017   zdroj
Prezident Petr Porošenko provádí velmi mnoho chaotických akcí, aby zachoval svou moc na Ukrajině. Politolog Michail Pogrebinský vysvětlil, co sleduje hlava země tím, že vyhlásí referendum ohledně vstupu do NATO. Porošenko prohlásil, že se na Ukrajině chystá uspořádat referendum o vstupu do NATO a řekl, že to chce lid země. Dokonce přislíbil, že udělá vše pro to, jen aby se Ukrajina připojila k Severoatlantické alianci. Ale ve skutečnosti to není nic jiného, než další politická provokace.

Evidence trumpofobních médií? Proč ne?


Petr Vavruška
4. 2. 2017
V současnosti již zahájil svoji funkci akční tým MV, který má zamezit vlivu informační války především ze strany Ruska. Již v předstihu vzniklo několik seznamů a dokonce databází (vytvořených servilními rusofoby) údajně proruských médií . To může naopak inspirovat vytvoření databáze s podobnými parametry, ale odrážející demokraticky změněnou mocenskou strukturu v USA, monitorující pochybná trumpofobní česká média a články reflektující hysterii po volbách poražené strany. To může i vést k přehodnocení dotací pro neziskové organizace, poskytovaných americkou ambasádou.

P.C.Roberts: Že Trump práskl Turnbullovi telefonem je kachna4. 2. 2017    zdroj                          
Po celém světě se rozšířila zpráva, že prezident Trump se v telefonickém rozhovoru s australským premiérem Turnbullem přestal ovládat a nakonec mu práskl telefonem. Bezpáteřní pitomci ze CNN to do nekonečna opakují jako fakt, a dokonce i David Stockman, stojící inteligenčně o několik pater výš než CNN, se domnívá, že tomu tak bylo. Ale australský premiér k tomu prohlašuje: „Není to pravda. Náš rozhovor skončil ve zdvořilém duchu. Na celé věci mě mrzí jen to, že aby se lež o prásknutí telefonem vyvrátila, bylo nutno zveřejnit všechny detaily našeho rozhovoru.“ Zde je celé Turnbullovo vyjádření k věci na BBC:  www.bbc.com/38842289
Překlad: Lubomír Man

Aida v Praze - tip kulturního referenta

Aida Garifullina

4. 2. 2014, Petr Ďoubalík


Aida Garifullina vystoupí 17. 2. 2017 v Praze, bude to první vystoupení ruské sopranistky v ČR.


Aida Garifullina, sopranistka, narozena 1987 v Kazani (SSSR, dnes RF - republika Tatarstán), zasloužilá umělkyně Tatarstánu (2013)
Wikipedie zde.Jděte do hajzlu s takovýmto svým "Světovým společenstvím"!!!

Jar. Loudil
4. 2. 2017

Naše mainstreamová média poslední dobou s oblibou užívají pojem : "Světové společenství".  V jakých souvislostech ?? Téměř výhradně při plivání na Rusko a Čínu případně Irán.  Takže třeba -
"Světové společenství "nesouhlasí s kroky Ruska ,........... "Světové společenství" kritizuje čínské rozhodnutí,......... "Světové společenství" je rozhořčeno ruským postupem,......
Každý podvědomě cítí, že tzv. "Světové společenství" už ze svého názvu by mělo představovat  jakousi jasnou většinu z něčeho , jakýsi  nezpochybnitelný uznávaný  většinový názor,..... ovšem kdo je vlastně ono - "Světové společenství" ??? 


Výzva poslancům a senátorům ve věci jednání o změně ústavy

Jaromír Bradávka
3.2. 2017   Rukojmí
Vážené poslankyně a poslanci, vážené senátorky a senátoři, v Poslanecké sněmovně probíhá v současné době proces schvalování změny Ústavy v ustanovení čl. 43, která by umožnila vládě vydat souhlas s pohybem cizích vojenských jednotek na našem území a nad ním bez projednání v Parlamentu České republiky.

Zacharova hovořila o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. Rada federace reagovala na slova ministra obrany Velké Británie o RT a Sputniku

4. 2. 2017    zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marija Zacharova hovořila na pravidelném týdenním briefingu o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. "Vůči ruským médiím byla jednoduše rozpoutána štvanice. Podívejte se, co se děje s Russia Today. Každý měsíc jsou připomínky příslušných struktur, hrozba zastavení, posledních pár měsíců se společným úsilým zabývaly tím, aby zablokovaly jejich účty", řekla Zacharova.

Další schůzka o Sýrii v Astaně se bude konat 6. února


4. 2. 2017     zdroj
Ministerstvo zahraničí Kazachstánu potvrdilo, že v Astaně se bude konat technická schůzka k urovnání situace v Sýrii. Informovala o tom agentura TASS. Setkání je naplánováno na 6. února. Zúčastní se jej delegace Ruska, Íránu a Turecka a také zástupce OSN.

Výzva Valerije Viktoroviče Pjakina k ukončení pomoci určené pro něj osobně

4. 2. 2017
V.V. Pjakinovi zahynula manželka při autonehodě.

české titulky: Irena Aneri

Ano, bude pořádek!

4. 2. 2017
"Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) vysvětluje vojenské rozvědce jak mají používat zákon o kybernetické bezpečnosti."

pátek 3. února 2017

Na Donbase začala palebná příprava na poslední boj Porošenka...videa

Petr Umlauf
3.2.2017   E-republika
Uvidíme, zda prapory Dněpr a další dostanou rozkaz zničit průmyslovou infrastrukturu Donbasu. Pokud ano, tak padne zatím poslední linie dohody a už nebude cesty zpět. Zničení průmyslu na Donbasu zničí Ukrajinu a automaticky povede k válce.

Dráždění medvěda nekončí. Do Černého moře vplul americký torpédoborec s Tomahawky3.2. 2017 Eurasia 24
Napsal/přeložil: ea24
Do Černého moře v úterý 2. února vplul americký raketový torpédoborec USS Porter (DDG 78), vyzbrojený střelami s plochou dráhou letu. Zatímco na Donbasu probíhají prudké boje, loď se má zúčastnit cvičení se zapojením Ukrajiny.Podle informace Šesté flotily amerického námořnictva torpédoborec do Černého moře vplul kvůli „provedení operací na podporu námořní bezpečnosti a rozšíření interoperability se spojenci a partnery v regionu“.

Dva vrcholy demagogie v Poslanecké sněmovně P ČR

 Jiří Jírovec
3. 2. 2017
Poslanecká sněmovna předvedla na dalších dvou příkladech, co umí.
Právo držet zbraň
Snaha plzeňského zelináře dostat právo držet zbraň do české ústavy má dvě možné roviny. První odráží bezmezný obdiv k USA. Druhá pak úsilí zbrojařské lobby dostat snové pravidlo do ústavy.

Naša bezpečnostná politika je servilná ako za Brežneva

Eduard Chmelár
3. 2. 2017     zdroj (značně kráceno)
Ešte sa pamätám, ako som sa tešil, keď odtiaľto 21. júna 1991 odišiel posledný sovietsky vojak. A paradoxne len pred niekoľkými dňami odovzdával prezident republiky najvyššie štátne vyznamenanie práve za zásluhy o odsun cudzích vojsk zo Slovenska. Aká to irónia, že uplynuli len dva týždne a máme tu ďalších! A keďže propaganda pracuje na plné obrátky, opäť (podobne ako za normalizácie) sa dozviete z médií všetko inak, než v skutočnosti je. Hovoria nám, že to nie je vojenská základňa, že to je len „sídlo Styčného integračného tímu NATO“ – a samozrejme, ak ste idiot, tak uveríte, že regionálne veliteľstvo sídliace v kasárňach zložené z vojakov je niečo iné ako vojenská základňa.

Dvojí metr: objevily se fotografie, jak OBSE přikrývá tanky OSU v Avdějevce, "Evropa" na straně zločinu


3. 2. 2017      zdroj
Eskalace konfliktu na jihovýchodní Ukrajině nabírá na síle a ve vzduchu je již naplno cítit velká válka se všemi jejími důsledky. Kyjev, samozřejmě, rozhoupává situaci a "zasypává" Donbas mrtvolami svých vojáků. Taktika Porošenka se za ty tři roky nezměnila - čím více je na obou stranách fronty krve, tím větší je pravděpodobnost upoutat pozornost na mezinárodní scéně.

„Kauza Šlachta“? Babiš může být spokojen

Radim Valenčík
3. 2. 2017      radimvalencik.pise
Tak jsem si vypsal pár pasáží ze závěrečné zprávy ke "Kauze Šlachta". Celé viz např.: zde-ČT
Zde jsou pasáže, které mě zaujaly:
"Ředitelé dotčených útvarů byli s organizační změnou seznámeni ve 2. polovině května 2016. O seznámení nebyl pořízen žádný zápis. Představitelé státních zastupitelství s ní byli obecně seznámeni až na konci května 2016, tj. těsně před odesláním referátníku ministrovi vnitra (ten byl odeslán 31. 5. 2016). Rozhodnutí T. Tuhého a Z. Laubeho sloučit oba útvary pod jednotné vedení při tom bylo prezentováno jako konečné a neměnné. Projednávání konkrétních dopadů organizační změny na komunikaci mezi NCOZ a státními zastupitelstvími a na kontinuitu probíhajících trestních řízení započalo až po medializaci organizační změny.

K novému zákonu o kybernetické bezpečnosti

2. 2. 2017   (z internetu)

Povstání proti Trumpovi - česká stopa

Erik Best
3. 2. 2017  EB
Kdo říká, že v napjaté předvolební atmosféře nemohou ČSSD a ANO spolupracovat? Možná se neshodnou ohledně OKD, České televize, mýtného, policejní reorganizace, neziskových nemocnic, migrace, Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, dalajlamy nebo tajemných příjmů z minulosti, pokud ale jde o bezhlavé navyšování výdajů na obranu nebo rozšiřování pravomocí vojenských zpravodajců v oblasti monitorování internetu, jsou zajedno.

Rusko: Na šachovnici stojí nová dáma proměněná z pěšce na osmém poli.Vladimír Balhar

3. 2. 2017

Když jsem byl mladší, s oblibou jsem hrál šachy. Nechlubím se tím, byl jsem slabý hráč. Ale šachy mě fascinovaly, už jenom ty krásné dřevěné figurky. Hra je tak složitá, že je nad možnostmi člověka, hrát bez chyb. A tak si šachisté pomáhají šachovou teorií a různými fintami psychologického charakteru.

Změna systému je nutnáJiří  Bureš

3. 2. 2017


Jsou zde připraveny a udržovány základny, které mohou být při kterémkoliv průjezdu cizími jednotkami obsazeny. Necháváme zde v klidu působit základnu, ze které je řízena bojová letecká činnost na východním křídle NATO. A to včetně bezpilotních prostředků a dronů. O důležitosti této základny svědčí i inspekce, kterou na této základně provedl v minulém roce pan Andrew Schapiro (bývalý velvyslanec USA ).Tato základna představuje nejen pro obyvatele města, ale také širšího okolí velké bezpečnostní riziko, protože vzhledem ke svému poslání bude zřejmě zařazena mezi první cíle odvety.

Problém Ukrajiny začal s aktuální ofenzívou konečně rychle vyhnívat (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
3.2.2017   Eurasia24
Ukrajinský prezident Petro Porošenko zahrál vabank, který mu osudově nevyšel. Nařídil nový útok na Donbas v domnění, že prostřednictvím tlaku vnitřních Trumpových nepřátel přinutí amerického prezidenta konat. Jenže se mu to vymklo z rukou.„Konat“ už nebude nikdo, protože jakákoliv další akce na podporu současného ukrajinského vedení by byla politickou sebevraždou.

P.C.Roberts: Většina Američanů oficiální verzi o 11. září nevěří

3. 2. 2017    PaulCraigRoberts
Jak se uvádí v nové studii H.MacLeoda, oficiální verzi o 11. září jeden ze dvou dotázaných amerických občanů pochybuje. 46% z nich má podezření, že budova č. 7 Světového obchodního centra (WTC) se poroučela k zemi následkem řízené demolice. Uvedený výzkum, provedený organizací YouGov.America, ohlašuje, že po zhlédnutí videa o zřícení budovy č. 7 WTC, 46% dotázaných, to je zhruba každý druhý, vyjádřil názor, že se budova č.7 zřítila do svého půdorysu následkem řízené demolice.

čtvrtek 2. února 2017

Expert: Trump si počíná správně. Jenom pozapomněl na PR. Obama se rozhodl pohřbít USA: exprezident povstal proti Trumpovi

2. 2. 2017   zdroj
Bývalý americký prezident Barack Obama podpořil protesty proti svému nástupci Donaldu Trumpovi a konstatoval "zásadní rozpory" s novým prezidentem v souvislosti s dekretem o ochraně země proti terorismu. Dříve se rozhodla podpořit protesty, které propukly po celé zemi po té, co Donald Trump podepsal dekret o pozastavení přijímání uprchlíků a migrantů, i bývalá kandidátka na prezidentský úřad Hillary Clintonová.

Význam nasadenia ruského diaľkového letectva

Juraj Poláček
2. 2. 2017    medzicas.sk
Málokto si dnes vie predstaviť, čo znamená, ak sa do boja zapoja strategické bombardéry. Od čias vojny v Perzskom zálive v konfliktoch po celom svete vystupujú lietajú lietadlá s nižšou hmotnosťou a možnosťou niesť užitočný náklad a s menším doletom. Nosnosťou je potom obmedzená kapacita zbraní na palube a teda aj účinok náletu.

Ekonomická krize, rozdělení Ukrajiny, rozpad EU, „nová Jalta“. Ruský analytik líčí scénáře pro nejbližší budoucnost

Michail Chazin
Napsal/přeložil: mbi, Geo
2.2. 2017   Eurasia 24

Ruský ekonom a analytik Michail Chazin, známý mimo jiné předpovědí eskalace ekonomické krize v roce 2008, vylíčil pro server EurAsia Daily některé scénáře vývoje světa po přelomových událostech poslední doby. Nepochybuje o uspořádání „nové Jalty“ i „Brettonwoodské konference“.

Zatracenej Trump!

Martin Kunštek
2. 2. 2017

Náčelník Generálneho štábu OS SR Milan Maxim: Nepriateľom našej armády je Rusko

2.2. 2017   Hlavné správy
Nepriateľom našej armády je Rusko. V diskusnej relácii RTVS Večera s Havranom to uviedol náčelník Generálneho štábu OS SR Milan Maxim. Podľa jeho slov sa Armáda Slovenskej republiky pripravuje na možnú hrozbu z Východu

Byl jednou jeden Milda…


Yekta Uzunoglu
2. 2. 2017
Světlé oči, blond vlasy a jemně tvarovaný obličej, vždycky mi připomněl zralého malého prince Antoina Sant Exuperyho...
Nemám rád televizi, ale přesto jsem jako omámený sledoval jeho televizní vystoupení, když diskutoval, ve svém nitru mně štvalo, že nemluví jen on. Na položené otázky odpovídal rychleji než blesk a se silou blesku, jeho odpovědi měly ostrost břitvy z Damašku. Často jsem se s jeho názory neztotožnil, ale přesto mi každá jeho věta otevřela nový pohled na danou věc. Jeho myšlenky putovaly jako kometa a slova coby ocas komety dlouze sledovaly světlo jeho myšlenek… nestačilo se tak rychle ani proměnit do tvaru slov….. byl to Milda jinak Miloslav Ransorf. Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu...Jak může člověk zradit člověka...Ukrajina se hroutí,Porošenko zkouší se šílenci NATO spustit válku proti Rusku

Josef Kemr


2.2. 2017   Skrytá pravda

Upálení zaživa Porošenkovi a Stoltenbergovi nestačí?
Houx a fake news? Nechť si každý ověří sám! Říká se, že nic není náhodou. A protože to televize a masmédia neoznámí, zde je součinnost všech akcí proti Rusku během několika hodin, respektive několika dní po poradě s Merkelovou a s vedením NATO!
Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nadále sází na diplomacii:

Všude samý Babiš

Eva Hrindová
2.2. 2017   Rukojmí
Jakoby ani nebylo jiného tématu. Ale vypadá to komicky, když zloděj volá „chyťte zloděje“. Protože přesně tak se ten „hon“ na Babiše dá interpretovat. Není se tedy co divit, že jeho voličská základna se rozrůstá a to i přesto, že argumenty antibabišovců jsou mnohdy racionální.

Madridští fanoušci ukrajinskému fotbalistovi: "Vypadni odsud, mizero!"2. 2. 2017       zdroj
Španělský tisk dostal neočekávaně příležitost mluvit o senzaci tam, kde to nikdo neočekával. "Skupina fanoušků "Bukaneros" madridského fotbalového klubu "Rayo Vallecano" je nepřátelsky naladěna vůči novému hráči týmu, Ukrajinci Romanu Zozulovi, píše El País. Fotbalistu, který se dnes poprvé objevil na tréninku týmu, přivítali pokřikem: "Mizero!" "Vypadni odsud!", "Vallecas je území, které nepřijímá nacisty!", "Vallecas je na straně Donbasu!"

P.C.Roberts: Pentagon Trumpa sabotuje!


2. 2. 2017      PaulCraigRoberts
Prezident Trump říká, že chce zlepšit vztahy s Ruskem a zastavit vojenské operace proti muslimským zemím. Ale Pentagon tyto jeho snahy podkopává. Velitel amerických sil v Evropě generál Ben Hodges nasměroval tanky na hranice polsko-ruské a nechal z jejích děl vypálit salvy, o kterých prohlásil, že jsou vzkazem Rusům a nikoliv součástí výcviku. Jak tedy může Trump znormalizovat vztahy s Ruskem, když velitel amerických sil v Evropě vyhrožuje Rusům nejen slovy, ale i činy? 


středa 1. února 2017

Jak mainstreamová média "objektivně" interpretují vraždu a politici zločiny

Ivan David
2. 2. 2017
Jestliže v realitě jedinec z komunity A zabodne jedinci z komunity B nůž do srdce a tím ho zavraždí a mainstreamové médium sympatizuje s komunitou A, ale současně nemůže schvalovat vraždu, postupuje tak, že zamlží podstatu jevu, použije neutrálního označení zločinu a bude předstírat vyváženost svého vyjádření. Pak se nedozvíme, že jedinec A zavraždil jedince B, ale že: "Bohužel došlo k vzájemné potyčce, při níž zemřel jeden člověk. Komunita A a komunita B se vzájemně obviňují z vyprovokování potyčky." Médium má formálně ve všem pravdu, ale při tom hnusně podvádí, protože "úmyslně uvádí někoho v omyl za účelem dosažení vlastní výhody".

Německo obviňuje Kyjev ze zhoršení situace na Donbasu. Ministerstvo zahraničí USA vyzvalo k okamžitému zastavení krvavého masakru na Donbasu


Jaromír Petřík
1. 2. 2017       jaromirpetrik.blog
V Quebeku vraždil sympatizant Trumpa a Le Penové
Takto zní první část názvu článku na iDnesu. Jak je vidět, tak mediální tažení proti Trumpovi a Le Penové nabírá na síle. Co vlastně autor tohoto článku chce tímto nadpisem říct? "Že příznivci Trumpa a Le Penové by měli sympatizovat s vrahem v Quebecu? http://zpravy.idnes.cz/profil-utocnik-quebek

Bílý dům nepovažuje kanál CNN za vhodný pro propagaci Trumpovy politiky


1. 2. 2017    zdroj
Tento kanál nevyhovuje, ale všechno se může změnit. Přední americký televizní kanál CNN ztratil možnost zajišťovat programy s účastí zástupců administrativy prezidenta USA Donalda Trumpa. Bílý dům se rozhodl, že přestane posílat své zástupce do pořadů televizní společnosti, protože nevidí smysl v prosazování svých politických rozhodnutí prostřednictvím této platformy, píše Politico.

Německo obviňuje Kyjev ze zhoršení situace na Donbasu. Ministerstvo zahraničí USA vyzvalo k okamžitému zastavení krvavého masakru na Donbasu


1. 2. 2017    zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
Německo je znepokojeno zhoršující se situací na východě Ukrajiny. Oficiální Berlín chápe, že vinu na situaci nese Kyjev. Píše to Süddeutsche Zeitung s odvoláním se na své zdroje v německé vládě. List uvádí, že právě ukrajinská armáda začala ostřelování a snaží se posunout přední linii ve svůj prospěch. Tyto údaje jsou částečně založeny na zprávách mise OBSE. V Německu panuje názor, že Kyjev záměrně zhoršuje situaci na východě země, aby zabránil změkčení protiruských sankcí.

Ministerstvo pro mimořádné události DLR začalo evakuovat obyvatele severní části Doněcka

1. 2. 2017   zdroj
Ukrajinská strana prudce zesílila dělostřelecké ostřelování městských čtvrtí.
Pracovníci Ministerstva pro mimořádné události DLR začali evakuovat obyvatele severní části Doněcka, kteří jsou nuceni přečkat zesílené ostřelování v bezpečnějších místech, oznámila Doněcká tisková agentura s odkazem na tiskovou službu ministerstva pro mimořádné události republiky. Připomeňme, že od 29. ledna se situace v DLR opět prudce zostřila. Ukrajinské silové struktury nepřetržitě provádějí dělostřelecké ostřelování Doněcka a dalších obcí republiky.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Washington Post: americká média nesmí považovat Donalda Trumpa za svého nepřítele

1. 2. 2017   zdroj a zdroj WP
Není možné se snižovat ke lži při objasňování činnosti nového prezidenta USA. Ať se stane v příštích čtyřech letech cokoliv, zbraní amerických novinářů musí zůstat tužky a notebooky, fakta a objektivita.
Není nic bezprecedentního na tom, že Bílý dům považuje média za svého nepřítele - "za stranu opozice", jak je nazval poradce prezidenta USA Donalda Trumpa Stephen Bannon. Je však velmi důležité, aby se americká média touto stranou nestávala, píše Fred Hiatt ve svém článku v The Washington Post.

Boje u Avdějevky jsou nejkrutější od srpna roku 2015

 1. 2. 2017   zdroj a zdroj a zdroj
Již několik dní probíhají u Doněcku u Avdějevky prudké boje. Ukrajinská armáda používá dělostřelecké zbraně ráže 120 a 152 mm a také raketomety Grad. Obyvatel Doněcka Denis Selezněv hovořil o situaci ve městě. "Nejsilnější boje a přestřelky jsou v noci. Mohu vám říci, že takové boje, ostřelování, působení dělostřelectva zde nebylo od srpna roku 2015", řekl Selezněv. Sdělil také, že nejen v Avdějevce, ale i v Doněcku jsou poruchy v dodávkách vody a elektřiny.

Neřešíte uprchlíky, chceme pryč z EU! Bude další exit?

1.2. 2017   Czech Free Press
Italové jsou pořádně nespokojeni s kroky Evropské unie. Většina z nich se domnívá, že EU nedostatečně řeší krize, a polovina obyvatel by si přála, aby jejich země z Unie vystoupila. Uvedla to agentura DPA.
Setrvání v Evropské unii si přeje méně než polovina Italů. Vyplývá ze zveřejněného průzkumu institutu Eurispes, který ukázal, že přes dvě třetiny dotázaných viní EU za to, že dostatečně nepomáhá řešit migrační krizi.


Donbas znovu v ohni, Zacharčenko na frontě (VIDEO)


Napsal/přeložil: ea24 
1.2. 2017   Eurasia 24 V posledních dnech došlo k prudkému zhoršení situace na Donbasu. Rozhořely se nové boje, ukrajinské síly ostřelují obytné čtvrti, umírají civilisté i vojáci.Lídr Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko se v úterý 31. ledna vypravil mezi bojovníky v první linii v rajónu Advějevky severně od Doněcka, kde je situace v posledních dnech nejhorší.Situace na frontě je podle něj obtížná, Ukrajinci se už třetím dnem pokoušeli probít k městu Doněcku.„Ukrajina zahájila bojové akce proto, že Rusko a Amerika našly styčné body,“ řekl Zacharčenko s tím, že Ukrajině za dané situace (po prezidentských volbách v USA) již nic jiného nezbývá:

Ve Spojených státech probíhá „barevná revoluce“

The Saker
1.2. 2017   Zvědavec
Jeden ruský vtip zní takto: „Otázka: Proč nemůže být barevná revoluce ve Spojených státech? Odpověď: Protože ve Spojených státech nejsou americká velvyslanectví.“
Možná je to legrační, ano, ale fakticky je to mylné: Domnívám se, že právě teď probíhá pokus o barevnou revoluci v USA.
Zdá se, že na webu Politico mají stejný názor. Viz jejich nedávná zpráva zde.

Kde jsou ti poslanci, kteří údajně hájí lid této země? Podívejte se, jak hlasují, když se ČR de facto vzdává své suverenity!

Vladimíra Vítová
1. 2. 2017
Dnes sněmovna projedná návrh poslankyně Černochové (ODS), který požaduje změnu čl. 43 Ústavy ČR. Tím se poprvé v historii Československa i České republiky změní obranný charakter naší armády na expediční sbor pro potřeby cizích mocností! A navíc poskytujeme území ČR bez omezení pro pobyt cizích armád!!! Doposud to bylo možné jen z důvodu plnění mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení, účasti na operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace např. OSN.
Takováto rozhodnutí nesou znaky přípravy, možného podílu na válečném konfliktu, kdy se zákonodárný sbor své zbavuje odpovědnosti za případné následky.

Rovný přístup k patřičné lékařské péči včetně léků bez doplatkuJosef Mrázek
1. 2. 2017
Aspoň v něčem jsme mezi národy světa úplně v popředí, Ústava ČR a Úmluva o lidských právech a biomedicíně zaručují každému občanovi ČR patřičnou zdravotní péči a vše, co k ní nutně patří, aniž by to musel být schopen zaplatit. Je to obrovsky cenná sociální jistota a protože již začala příprava na volby, je nutné si všímat, které volební strany chtějí občany o tuto jedinečnou výhodu připravit. Přiznalo se k tomu ANO a ve snaze vetřít se do koalice s ANO také Kalousek. Podobná motivace se dá očekávat u lidovců i starostů, a u ODS je asociálnost základem programu. Takže ke hlídání toho moc nezbývá, ale odmítnout je třeba i polovičatá řešení.

Poděkování diskutujícím hrdinným anonymům


Jiří Baťa
1. 2. 2017
Nedělám to často, vlastně tak činím vůbec poprvé, že reaguji na diskusi, v tomto případě k mému článku Kdyby hloupost kvetla, mnoho (naivních) Čechů by bylo samý kvítek (zde). Především bych chtěl vyzdvihnout morální odvahu těch, kteří se v diskuzi uměli podepsat, ale stejně tak i nemalou „odvahu“ bohužel převážné většiny diskutujících, kteří se pod zbabělým krytím Anonyma svými hrubými, vulgárními a urážlivými projevy snaží vyjádřit svůj vrcholně intelektuální , zcela jistě objektivní názor nebo mínění k obsahu článku.

Čím se baví Pražská kavárna & čím se baví alternativa


Jiří Babača
1. 2. 2017
Je známou skutečností, že elitáři tzv. Pražské kavárny si zakládají na svém intelektu, vzdělání a na své morální nadřazenosti oproti „plebsu“, který podle nich podléhá údajné ruské propagandě, čte dle nich neseriózní „prokremelské weby“ a skáče na špek kdejakému „fejku“ (smyšlené informaci).
Podívejme se na to, čím se baví a na čem ujíždí elitáři tzv. pražské kavárny a porovnejme to s humorem „hledačů pravdy“ jak občas posměšně označují kavárníci čtenáře tzv. alternativy:

Otevřený dopis "Ne základnám" poslancům PS PČR: O válce se mluví jako o hotové věci, o míru se mlčí.


1. 2. 2017
Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
jako část veřejnosti nemáme jinou možnost, než se vyjádřit k činnosti zákonodárného sboru, jeho snahy změnit čl.43 Ústavy ČR, pokud nechceme svým mlčením na sobě nechat spoluzodpovědnost z dopadu Vašeho rozhodnutí.
Dovolili jsme si ověřit, zda většina z Vás má vědomosti o tom, o čem hlasujete. Chápeme, že množství projednávaných zákonů z několika desítek oblastí Vám nedává možnost se s obsahem sněmovních tisků podrobně seznamovat.

Babiš nebo Kalousek, všichni jedna rodina…

Martin Kunštek
1. 2. 2016
Co to je? Má to krátké vlasy, na tváři strniště a na nose brýle. Bylo to vyhlášeno ministrem financí roku. Babiš nebo Kalousek? Je to úplně jedno. Oba chtějí privatizovat Budvar a ČEZ.
Ministerstvo financí vedené Andrejem Babišem (ANO) chce opět prodat Budějovický Budvar. Totéž chtěl před lety jako minstr financí učinit i Miroslav Kalousek (TOP 09). Ve Sněmovně na sebe pokřikují a vzájemně se urážejí jako dva největší nepřátelé. Ale jde jim o totéž. Udržet nízké daně z příjmů. Aby stát nemuseli financovat bohatí. A prodat i ten zbytek státního majetku, na který lze najít kupce. Rozděluje je pak především to, do čí kapsy mají směřovat provize. Zda do Mirkovy nebo Andrejovy.

Konference o příměří v Astaně (Kazachstán) se stala reálnou nadějí na překonání syrské krize / Ceasefire conference in Astana, Kazakhstan became a real chance for the settlement of the Syrian crisis

Anna Jaunger
31. 1. 2017
Rozhovory v Kazachstánu o míru v Sýrii, které skončily před týdnem, dospěly k významným závěrům. Během těchto dvou dnů se zástupci syrské vlády a představitelé ozbrojených opozičních skupin, s účastí Ruska, Turecka a Íránu, diskutovali o dosažení trvalejšího příměří. Je třeba zmínit, že zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura a americký velvyslanec v Kazachstánu George Krol se zúčastnil jednání jako pozorovatelé. Výsledkem bylo, že se Íránu, Rusku a Turecku podařilo podepsat závěrečné komuniké a dohodnou se se na vytvoření třístranného mechanismu na podporu příměří v Sýrii a na kontrole případného porušování lidských práv. 

úterý 31. ledna 2017

Bezhlavým kritikům Trumpa hrozí ďábelská past. Čekal snad někdo nadílku matky Terezy?Do Trumpa buší jen fanklub politických mrtvol – a „levice“, co si nevidí na špičku nosu.

Josef Skála  část rozhovoru pro PL
31.1. 2017   Parlamentní listy
S Trumpem se rýsuje šance na poněkud bezpečnější svět. Těm, kdo do něj buší hlava nehlava, hrozí, že skončí v komparsu "strany války", "barevných revolucí" a jiných darebáctví. "Neziskovým fondům", které kopou v cizím dresu proti vlastní zemi, je načase nastavět zákonné mantinely, jakými se sama Amerika chrání už dávno.