Reklama

sobota 11. února 2017

Tálibán pomůže v boji proti DAEŠ


Dmitrij Něrsesov
11. 2. 2017       zdroj
Nedávno se v Moskvě konala rusko-afghánská jednání na úrovni ministrů zahraničních věcí. Na základě jejich výsledků učinil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov prohlášení, které by se klidně mohlo stát senzací: Rusko považuje za účelnou účast hnutí Tálibán ve vnitroafghánském urovnání. Po té následovala nervní reakce Washingtonu. Velitel sil USA v Afghánistánu prohlásil, že Rusko, Pákistán a Írán podporují radikální hnutí Tálibán, čímž podkopávají stabilitu v zemi.

Kyjev překračuje meze


Jurij Makarenko 
11.2.2017 Politikus.ru 
překlad Sam Elles Ostrov Janiky

Kyjev překračuje meze. Armáda chce provádět střelby z BUK-M1 u krymských hranic.


A kdo je tady fašista?


Květa Lauterbachová 
11.2.2017 E-republika
Bylo by to zřejmě poprvé, kdy by se německým kancléřem stal někdo, kdo nemá ani maturitu, v osmdesátých letech byl nezaměstnaný a měl problémy s alkoholem do té míry, že uvažoval i o sebevraždě.


Novorusko: Mstiví oligarchové živé hrdiny nepotřebují

Mrtví velitelé Givi a Motorola
Petr Umlauf 
11.2.2017 E-republika

Občanská válka neskončila, dohody nejsou plněny a mrtví stále plní hřbitovy i statistiky. Nenávist vytrvale roste. Za této situace lze jen velmi těžko mluvit o míru a usmíření. Přesto je to pro politiky jediné důležité téma, jinak se před dějinami ukážou jen jako váleční zločinci.


Le Penová může vyvolat zemětřesení. Proti Národní frontě Marine Le Penové se vytvořila globalistická „Antinárodní fronta“a využívá metodu Cross Checku!

Napsal/přeložil: Geo
11.2. 2017   Eurasia 24
Vítězství Marine Le Penové v nadcházejících francouzských prezidentských volbách může vyvolat větší otřesy, než jaké představují následky zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.
Trumpův požadavek „udělat Ameriku znovu velkou“ zní sice odhodlaně, ale velmi rychle začíná narážet na realitu. Trumpovy protekcionistické proklamace nic nezmění na faktu, že „kapitál nezná hranic“.

Zločin ČNB se blíží k vyvrcholení


Josef Mrázek
11. 2. 2017
Slyšel jsem v ČT 2. února 2017, že aktivita měnových spekulantů donutila ČNB k intervencím v rozsahu dalších více než 300 miliard Kč, aby byl dodržen zvrhlý závazek směňovat euro za 27 Kč. Guvernér České národní banky potom na tiskové konferenci nejistým hlasem promluvil o blížícím se konci tři a půl roku trvajícího znásilňování české koruny. Vlastně oznámil národu, že tím to nekončí, ale dolehnou na nás čekané i nečekané následky.

Počas včerajšieho dňa prechádzal železnicou v Sabinove transport vojenskej techniky.

11. 2. 2017     Hlavné správy  (v článku je video)
Počas včerajšieho dňa prechádzal železnicou v Sabinove transport vojenskej techniky. Obyvatelia východoslovenského mesta boli do značnej miery prekvapení množstvom vojenských prostriedkov.


Švédským policistům došla trpělivost s utajováním kriminality Mohamedů pod kódem 291Další švédský hrdinný policista zveřejnil pravdu o kriminalitě migrantů.


Patrik Juda
11.2.2017   Rukojmí
Téměř všichni si říkají Mohamed. Kód 291 má kamuflovat fakta. Pondělí až pátek policisty, jehož stanici dojatí Švédové zahrnuli květinami. Focení zakázáno... 
Švédský policista Tomas Ásenlóv z Greather Gothenburgu doufá, že se situace ohledně utajování kriminality migrantů před švédskými občany změní a podobně jako jeho policejní kolega Peter Springare o den dříve, zveřejnil i on na fb pro Švédy fakta o alarmující a nebezpečné situaci v jejich zemi a pocítil až dojemnou podporu svých spoluobčanů, ale i nenávistná obvinění z rasismu za svá upřímná a oprávněně naštvaná slova.

Ideologický rozkol: A opět vzplanou kontrarevoluce

Alexandr Rahr
11. 2. 2017      zdroj
Politolog Alexandr Rahr o tom, proč liberální Evropa považuje konzervativce Trumpa za hrozbu pro svůj světový řád. Elity Evropské unie jsou na rozpacích. Ukázalo se, že novopečený vůdce celého západního světa - prezident USA - je jim cizí. Nevyznává zákony liberální demokracie. Co dělat? Západní elity mají jen dvě možnosti: doufat, že americké vládnoucí kruhy samy odstraní Donalda Trumpa nebo že společným úsilím "barbara převychovají". V tomto případě se lze vyhnout rozkolu mezi USA a Evropskou unií.

Volby17/007: Memplexy,turbulence,standardní model

Radim Valenčík
11. 2. 2017      blog
Analýzy a komentáře aktuálního dění před říjnovými volbami do PS z hlediska vytvoření předpokladů pro skutečné reformy:
Na základě inspirací, které jsem získal včera při delším rozhovoru se dvěma moudrými lidmi s mnohaletými zkušenostmi v politice, zformuluji tři postřehy k blížícím se říjnovým volbám:

Detektivní příběh s otevřeným koncem: Co dělal Kemal Atatürk v Karlových Varech?

Yekta Uzunoglu
7. 2. 2017

Umíte si představit rok 1918? Poslední rok I. světové války a obzvlášť jeho druhou polovinu? Když už bylo jasné, že Německo, Rakousko-Uherská říše a Osmanská říše válku prohráli? Umíte si představit druhou polovinu roku 1918 na Balkáně? Balkán, kde byl kdejaký národ stovky let potlačován Osmany s nepředstavitelnou brutalitou? Umíte si představit vztek a pomstychtivost temperamentních balkánských národů právě v tom hysterickém období války, kdy emoce jako vždy ke konci válek vedly lidi ke krutostem vůči utlačovatelům?

pátek 10. února 2017

Kyjev zahájil kampaň za politickou rehabilitaci banderovců10. 2. 2017      zdroj
Ukrajinský Ústav paměti národa zahájil informační kampaň o činnosti Ukrajinské povstalecké armády (UPA, v RF zakázaná ). Bylo to oznámeno na tiskové konferenci hlavy ústavu Vladimíra Vjatroviče.

Sorry jako

10. 2. 2017

Že by myšlení brněnských zastupitelů bylo až tak neuvěřitelně multikulti uvědomělé? Kolik asi stojí taková „(i)racionální“ uvědomělost?


Jiří Baťa
10. 2. 2017
Je až neskutečné, jak se někteří lidé, čímž mám na mysly brněnské zastupitele, dovedou v tendenčních záležitostech rychle přizpůsobit, resp. podlehnout vábení peněz. Takové rozhodování musí být něčím vyvoláno, motivováno a nejblíže je tomu vidina slíbených peněz. Rád bych se mýlil, ale jinak si lze jen stěží představit, že by rozumně uvažující člověk dával všanc všechna rizika, která jsou s přijímáním imigrantů spojena zvláště, když jsou známy negativní, někdy až tragické dopady či důsledky takových rozhodnutí. O čem je tedy řeč?

P.C.Roberts: Rozhodl se establishment USA pro thermonukleární válku?


10. 2. 2017    zdroj
Jestliže chcete být západním presstitutem či hlavounem v západní televizi, musíte být stejně tupý, jak tupý je Bill O´Reilly, CNN, MSNBC, New York Times, Washington Post, Wall Street Journal atd. atd. V rozhovoru s prezidentem Trumpem O´Reilly řekl: „Putin je zabiják.“ O´Reillymu není nic po tom, že thermonukleární válka je zabijákem planety Země. Pro něj je Trumpova snaha normalizovat vztahy s Ruskem důkazem faktu, že prezidentu USA nedělá vrásky domlouvat se se zabijáky. Jako kdyby poslední tři američtí prezidenti nebyli zabijáky masových rozměrů, kterým nedělalo vrásky zničit, ať už úplně či jen částečně, mnoho zemí a miliony lidí.

Zbyněk Fiala: Inflaci už máme, stála bilion

Zbyněk Fiala 10.2.2017 VšeVěc
 

Zadarmo by to uměl každý, ale vrazit do toho bilion korun, to chce mistra.

Hrdlořez z Chorvatska

Dinko Šakič po vydání k soudu
Jiří Frajdl  
10.2.2017  ČeskéNárodníListy

Dinko Šakič se již ve svém mladém věku stal příslušníkem hnutí označeného pojmem Ustaša. Co to bylo za organizaci? V mladém jugoslávském státě se vytvořila ilegální protistátní organizace Ustaša-bojovník, povstalec. Byla nespokojena s postavením chorvatské buržoazie ve státě. Chtěla větší podíl na moci, podobně jako v ČSR chtěli větší podíl slovenští klerofašisté.

Kverulant.org: Národní elektronický tunel

Vojtěch Razima
9. 2. 2017  Outsidermedia

Stát utratil půl miliardy z našich peněz za něco, co nikdo nepotřebuje, a další stovky milionů se utratit chystá. Je nejvyšší čas tunel Národní elektronický nástroj zastavit. Kverulant.org k tomu dnes dopisem vyzval ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou.

Enormné straty proamerickej koalície v Mósule svedčia o nekompetentnosti americkej generality

Gabriel Gačko
10.2.2017 HlavnéSprávy

Už takmer tri roky je niekoľkomiliónová severoiracká aglomerácia Mósul (druhé najväčšie mesto v Iraku po Bagdade) pod kontrolou Islamského štátu (IS). Snímka z 31. januára 2017, kde irackí vojaci sa pripravujú na ďalšiu etapu bojov proti militantom organizácie Islamský štát (IS) v irackom meste Mósul.

NEBLAHÉ DOZVUKY „SOLÁRNÍHO BOOMU“

Zdeněk Jemelík
10. 2. 2017

Pole fotovoltaických panelů se stala nedílnou součástí české krajiny a zdá se, že většina národa si zvykla a vnímá je jako nezajímavou samozřejmost. Pozornost veřejnosti se k nim přece jen občas obrací, když se z mediálních zpráv dovídá, že před soudem stojí nějací lidé, kteří „se spálili“ na počátcích „solárního boomu“ v honbě za včasným získáním licence k provozování fotovoltaické elektrárny. 


čtvrtek 9. února 2017

Babiš Daně

9. 2. 2017
                                                                   lidová tvořivost

Média: Rusko poslalo do Sýrie masivní zásilku raket Točka (VIDEO)

Napsal/přeložil: ea24
9.2. 2017   Eurasia 24
Rusko v minulých dnech přesunulo do Sýrie padesát raket taktického raketového komplexu Točka. Dvě z nich už měly být odpáleny proti teroristům.
Zprávu přinesla ve středu 8. února agentura Fox News na základě informací oficiálních činitelů USA.

Márnice v Dněpropetrovsku jsou přeplněné neidentifikovanými mrtvolami bojovníků OSU

9. 2. 2017 zdroj
Vedoucí pátracího odboru humanitární mise "Černý tulipán" Jaroslav Žilkin sdělil ve vysílání televizního kanálu 112 Ukrajina, že v Dněpropetrovsku na Ukrajině je více než 120 těl bojovníků ATO, která nejsou identifikovaná. "V Dněpropetrovsku je více než 120 těl, která nejsou identifikovaná, neidentifikovaná těla jsou i v Záporožské a Charkovské oblasti, několik hrobů je také ve Starobělsku", řekl. Připomeňme, že nedávné zostření situace pod Avdějevkou již vedlo k tomu, že márnice v Kramatorsku a Mariupolu jsou k prasknutí zaplněny těly ukrajinských vojáků. 2.února poslalo velení OSU do Avdějevky dvě mobilní krematoria. Podobná situace vznikla i ve Světlodarsku. Situace s volnými místy je natolik kritická, že zraněnými a mrtvými jsou zaplňována gynekologická oddělení nemocnic.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

EU nepřesvědčila hlavu Moldávie Igora Dodona, aby se zřekl aliance s Ruskem


Armen Amirchaňan
9. 2. 2017    zdroj
Hlava EU Donald Tusk nebyl s to odradit hlavu Moldávie Igora Dodona od vstupu do Euroasijské ekonomické unie. Dodon na schůzce v Bruselu také prohlásil, že bude podporovat odstoupení země od smlouvy o asociaci s EU v případě referenda nebo rozhodnutí místního parlamentu. RT to řekl tiskový tajemník prezidenta Moldávie Ion Ceban na základě výsledků jednání s hlavou Evropské unie.

Syrský návrh ústavy je zaměřen pouze na zlepšení situace v Sýrii / The Syrian Draft constitution is only aimed at improving the situation in Syria

Anna Jaunger
9. 2. 2017
Ukončená mírová jednání v Astaně znamenala dosažení pokroku při směřování k urovnání syrské krize. Zemím, které byly jejími garanty se podařilo dosáhnout nemožného - aby si syrská vláda a ozbrojená opozice sedly k jednomu stolu, aby diskutovaly o aktuální situaci v zemi. Výsledkem jednání v Astaně bylo, že všechny strany jak je uvedeno v závěrečném dokumentu se shodly na názoru na  společné směřování směrtem k příměří, ale také dosáhly dohody o vytvoření třístranného mechanismu kontrtoly příměří v Sýrii. Kromě toho ruská delegace předložila návrh nové syrské ústavy, jako základ pro další jednání syrské vlády, opozice, a zemí v regionu.

Bohouš Sobotků chce vyhrát volby a tak rozdává ze společného na úkor dluhu! „Po mě ať je třeba potopa, hlavně když se udržím u korýtka.“

Radek Rozvoral
9.2. 2017   Rukojmí
Od propadáku v krajských volbách se ČSSD snaží ústy svého předsedy a premiéra v jedné osobě oblbovat občany tím, že je začíná nekoncepčně uplácet ze společného koláče na úkor zadlužování našich dětí.
V pondělí večer debatoval premiér Bohuslav Sobotka se členy spolku Idealisté.cz, což je spolek sociálně demokratické orientace, který vznikl z mládežnické organizace ČSSD a kde mimo jiné bojovně za souhlasného potlesku řekl: „ČSSD si nemůže dovolit skončit v opozici, volby vyhrajeme, ale musíme okamžitě opustit mentalitu těch, kdo mají pocit, že je to dopředu prohrané.“

ČSSD ve službách šmejdů

Erik Best
9. 2. 2017        EB
Ondřej Malý z Českého telekomunikačního úřadu měl tu drzost, že v pořadu 168 hodin přirovnal mobilní operátory k prodejcům hrnců a dek, tzv. šmejdům. „Spravedlivou“ odměnou za to, že upozornil na zásadní problém českého trhu s telekomunikacemi, je mu to, že přijde o místo. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek za přesně tu stranu, která by měla spotřebitele chránit (ČSSD), ho do Rady ČTÚ znovu nenominuje. 


Jeden hot a druhý čehý, aneb račte si (pravdu) vybrat


Jiří Baťa
9. 2. 2017
Je skutečně velmi problematické posuzovat věrohodnost, resp. pravdivost a relevanci zpráv a informací, které se k nám dostanou i ze zaručeně spolehlivých zdrojů. Ovšem onu spolehlivost si potvrzují, resp. se v ní utvrzují tyto zdroje sami, takže příjemci zpráv či informací nezbývá, než se všechni nechat projít hlavou a třídit a třídit...
Jedna taková pozoruhodná, poněkud problematická zpráva přišla od řekněme renomované a uznávané mezinárodní organizace, jakou je Amnesty International.

Donbas navrhl Ukrajině mír. Co odpověděl Kyjev?


9. 2. 2017     zdroj
Velení sil Doněcké lidové republiky navrhlo etapovitý plán řešení situace podél linie dotyku na Donbasu. Dokument byl odsouhlasen s OBSE a zahrnuje body o příměří a zákazu jakýchkoliv útočných akcí. První bod tohoto plánu hovoří o okamžitém příměří podél celé linie dotyku a stažení všech zbraní.

Zákon o informační válce proti Rusku nemusí být novým prezidentem USA podepsán.Uvidíme, co udělá?

9.2. 2017   New World Order Opposition 
Boj se skrytým vlivem Ruska na jiné země a národy – O nové struktuře, která by měla bojovat s ruskou propagandou..
Ve svém článku Daily Beast píše, že zatímco Donald Trump plánuje se s Ruskem přátelit, americký Kongres vydává peníze na vedení informační války s Ruskem. Na realizaci návrhu zákona o rozšíření antiruské propagandy předloženého v březnu 2016, již bylo přiděleno 160 milionů dolarů. Tato částka se může zvýšit až na 260 milionů dolarů v případě přijetí zákona. Peníze půjdou na takové stránky, jako je Bellingcat a StopFake.

Ale kdo chuděrce ČT vládne z New Yorku?


Lubomír Man
9. 2. 2017
Letitá záhada, komu ČT skutečně patří, kdo je jejím skutečným pánem, kdo jí dává onen jednotný hlas, který nás tak dráždí, je vyřešena. Tím pánem, ČT ovládajícím, je Knihovna Václava Havla, která má od roku 2012 pobočku v New Yorku, nesoucí český název nadace Knihovny Václava Havla, anglický pak Václav Havel Library Foundation.

Střední východ: Rychlé tektonické změny na regionální šachovnici

Peter Korzun
9.2. 2017   Zvědavec


Geopolitické scénáře Středního východu prochází rychlými změnami, kdy se na regionální šachovnici vynořují nové faktory. Zahraniční politika Káhiry dostala nový obrat. Nedávno bylo oznámeno, že Egypt hodlá dostávat milion barelů ropy denně z Iráku. Saúdská Arábie informovala Egypt, že zásilky ropných produktů očekávané v rámci dohody o pomoci v hodnotě 23 miliard dolarů byly zastaveny natrvalo, což naznačuje prohloubení roztržky mezi těmito dvěma zeměmi. Od této chvíle se Egypt bude těšit tolika ropě, kolik potřebuje, za nižší cenu, v porovnání s cenami Saudů.

No nekupte to!


Karel Sýs
9. 2. 2017  napsáno pro Novou republiku

Chtěl jsem svůj článek uvést slovy „reklama nesmrdí“. Jaký jsem to buran! Ve slušné společnosti se neříká „reklama“, nýbrž „komerční sdělení“. O jedno takové sdělení se chci se čtenáři podělit. Dnes se tomu korektně říká „sdílení“.

Víte, kdo je nejslavnější ruský agent naverbovaný v Praze?

Michail
8. 2. 2017   PodSmetákem

Tak hádejte. Miloš Zeman? Kdepak. Václav Klaus? Samá voda. Podle některých teorií je to dokonce Václav Havel, ale ani ten není favoritem našeho kvízu. Napovíme, že jde také o prezidenta, ale státu nepoměrně významnějšího, respektive států. Necháte se podat? Nejslavnějším pražským úlovkem KGB je Bill Clinton.


středa 8. února 2017

V Trumpově agendě není pro Evropskou unii místo

Igor Pšeničnikov
8.2.2017 Zvědavec

Evropa ustrnula. Evropské elity, které ještě nedávno šly vstříc „světlým zítřkům“ ve stopách Spojených států amerických, jasně cítí, že dnes nad Evropou jako Damoklův meč visí otázka: Co bude s Evropskou unií?


Givi velitel praporu Somali ozbrojených sil DLR je mrtev. Šanci přežít neměl (VIDEO) je mrtev.

8.2. 2017  Eurasia24
Napsal/přeložil: ea24
Givi podlehl atentátu. Michail Tolstych, pod uvedenou přezdívkou známý velitel praporu Somali ozbrojených sil Doněcké lidové republiky (DLR), zemřel ve středu 8. února ve své kanceláři v Doněcku.Zabil ho výstřel z ručního reaktivního plamenometu Šmel poté, co atentátníci zaútočili na budovu štábu doněckých sil.

Jak pejsek a kočička v ČT 24 vařili propagandu

Rado Miko 
9. 2. 2017  E-republika 

Neformální podnět pro Radu ČT, Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.Strategie napětí: Síť revolučních buněk a proces s anarchisty

Karel Hyka
8. 2. 2017  zasláno autorem redakci

Celý příběh začal v lednu 2014, kdy neznámá skupina osob či organizace s názvem „Síť revolučních buněk“ (SRB), hlásící se k tzv. povstaleckému anarchismu, začala páchat žhářské útoky s použitím molotovových koktejlů.

Rostislav Iščenko: Vnější správa je odpojena - začíná rvačka

8. 2. 2017    zdroj
Porošenko teď musí volit mezi emigrací a vězením. Samozřejmě že se vzpírá zuby nehty a ukazuje, že se nevzdá bez boje. A bude-li to nutné, bude se střílet. Úprk poslanců z frakce prezidenta je signálem pro všechny elity, že od tohoto "infikovaného" je nutno utéci, že on už nic nerozhoduje. 

Velký ojebátor, ministerský předseda a jak politici ojebávají společnost

Jiří Jírovec
8. 2. 2017
Sobotka má na triku použití poslaneckých náhrad na nákup bytu.
Má podíl na prodeji OKD a zašantročení bytů, které Bakala dostal přídavkem.
Podle medií vytáhl Bakala se svými společníky z OKD několik desítek miliard korun na dividendách. Tedy z čistého zisku. To znamená, že cena, za kterou Bakala OKD koupil, byla katastrofálně podhodnocená.

Chovanci na vnitru dělají nefalešné zprávy. Z pracovní porady - jedině naše oddělení v nejbližších měsících připraví dva zcela odlišné mediální prefabrikáty, které vytvoří novou formu agenda-setting pro další spinning takto prefabrikovaných fake-news ohledně Putina a Trumpa... Kdo nerozumí, toho tady nepotřebujeme!

Václav Umlauf
8. 2. 2017  E-republika
Na vnitru budeme rozhodovat o falešných zprávách nikoliv z hlediska jejich falešnosti, ale z hlediska jejich společenské nebezpečnosti. A to je ten bývalý marxistický skok z kvantity do kvality.

Zločinci, co před šesti roky nechali zlikvidovat Libyi, nejbohatší stát Afriky, na Maltě ronili krokodýlí slzy nad děsivou invazí běženců, kterou sami způsobili za desítky miliard eur...

Břetislav Olšer
8. 2. 2017   Rukojmí

Je to neuvěřitelně zločinné pokrytectví, když se Evropská unie v maltské Vallettě domlouvá o spolupráci s mezinárodními organizacemi, jak zajistit podmínky pro přijímání afrických migrantů na území Libye a jejich omezení v centrálním Středomoří. Přitom je EU jeden z viníků toho největšího libyjského zla...

,,Můžete být zdvořilí, profesionálně jednající – ale vždy musíte mít plán, jak na své cestě kohokoli zabít", řekl ministr obrany James Matis v Trumpově týmu... S kým se USA chystají válčit?


Napsal/přeložil: mbi
8.2. 2017   Eurasia 24 

 Jestřábi a další dravci z Pentagonu.
Obchodní válku mezi USA a Čínou lze považovat za téměř hotovou věc. Zároveň Peking zcela vážně předpokládá, že hospodářskou konfrontací to nemusí skončit. Vysoce postavený člověk z čínské armády prohlásil – a bylo to i zveřejněno na oficiálním webu čínského ministerstva obrany –, že „riziko války se Spojenými státy v tomto prezidentském období není žádný slogan, ale skutečná realita“.

Skandál s německým velvyslancem na Ukrajině. Kyjev chce vyhnat velvyslance Reichela


8. 2. 2017     zdroj
Ukrajinský parlament požaduje odvolání velvyslance Německa na Ukrajině za návrh o uspořádání místních voleb ve zvláštních okresech Donbasu. Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny povolalo německého velvyslance Ernsta Reichela, aby vysvětlil své výroky v souvislosti s Donbasem. Jak informuje "Evropská pravda", 7. února byla tato informace potvrzena tiskovou službou ministerstva zahraničí Ukrajiny.

Bruselští diplomaté mají strach, že Moskva „získá vliv“ na migraci z Afriky

Napsal/přeložil: ea24
Evropská unie, která pomohla rozbít Libyi, nyní vyjadřuje obavy, že na migraci z této severoafrické země do Evropy „získá vliv Rusko“.Tyto hlasy z Bruselu zaznívají v době, kdy kontrolu nad stále větším územím Libye získává generál Chalífa Haftár, jenž se netají kontakty s Ruskem a který jen v druhém pololetí loňského roku dvakrát navštívil MoskvuTo bruselské byrokraty, kteří halasně podporovali příliv uprchlíků do Evropy, očividně znervózňuje.

V Rusku se začalo trestat za neoznámení informací o přátelích-teroristech

8. 2. 2017    zdroj
V Rusku byl vynesen první rozsudek k paragrafu "Neoznámení trestného činu", který je obsažen v "balíčku Jarové". Kirovský okresní soud v Astrachani odsoudil místního obyvatele k pokutě 70 tisíc rublů. Soudem bylo konstatováno, že muž věděl, že jeho známý, občan Kirgízie, absolvoval přípravu v táboře teroristů a že bojoval na straně teroristů, ale neoznámil to policii.

Rozkvetlý sad mateřštiny


Karel Sýs
8. 2. 2017
napsáno pro Novou republiku

Čeština je rok od roku bohatší. Kde je konec předlistopadovým požárníkům! Místo nich vyjíždějí stříkat do plamenů hasiči. Z pacientů se stali klienti, z důchodců senioři, z počišťovačů metaři. 


úterý 7. února 2017

Dobrý den, pane profesore Fialo, předsedo ODS,

Jiří Baťa
7. 2. 2017
...obracím se na Vás s dotazem (resp. žádost), jak vnímáte, hodnotíte a akumulujete veřejné, hrubé a neslušné projevy člena vaší ODS pana Pavla Novotného. Tento pán, kdykoli má možnost nebo příležitost se vyjádřit ve veřejných médiích, jako např. v Parlamentních Listech.cz, ne snad že by v rámci kritiky nenechal nit suchou na prezidentovi Zemanovi, Okamurovi, resp. dalších lidech, kteří s těmito politiky sympatizují, on se v této souvislosti přímo vyžívá v neslušných, ba často sprostých výrazech, kterými častuje tyto politiky, včetně prezidenta Zemana.

OSN doporučuje Kyjevu, aby obnovil výplatu důchodů obyvatelům Donbasu

7. 2. 2017    zdroj
Organizace spojených národů (OSN) vyjadřuje znepokojení v souvislosti s tím, že ukrajinské orgány nevyplácejí sociální dávky a důchody obyvatelům těch území Donbasu, která nekontrolují. Jak uvádí RT, řekl to koordinátor systému OSN na Ukrajině ...

Putin je zabiják

Jaromír Petřík
7. 2. 2017     
jaromirpetrik
Prohlásil moderátor televize Fox News O'Reilly při svém rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, čímž chtěl zřejmě co nejvíce zapůsobit na nízké pudy rusofobních diváků. Donald Trump jej usadil slovy: „My tady také máme mnoho zabijáků. Myslíte si, že je naše země nevinná?“ zde Zajímavá úroveň „práce“ amerických mainstreamových médií. Poté, co Donald Trump před celým světem prohlásil, že CNN je lživé médium a jeho šéf je lhářem, tak se dostává do konfliktu se zástupcem dalšího média, jehož hlavní „informační“ náplní je šíření nenávisti proti Putinovi a Rusku. Rusofobové předhazují Putinovi Čečensko, Gruzii či Ukrajinu. Jak to bylo ve skutečnosti?
Články vkládáme z různých míst, nemáme redakci, nemůžeme dělat každou chvíli porady a tak se stalo, že jsme dali ve stejnou chvíli stejný článek a přišli na to až ráno, kdy je kvůli několika inteligentním komentářům škoda vymazat článek i s komentáři. Jinak to v tomto systému nejde. Stále ještě nemáme nový web. Omlouvám se čtenářům, kteří mají problém to pochopit. I. D.