Reklama

sobota 18. února 2017

Vítězné ruské biatlonové štafetě dnes hymnu nezahráli

Čtvrtý úsek štafety,
A. Šipulin likviduje poslední "černé kolečko"

18. 2. 2017, Petr Ďoubalík, videa

Omyl nebo další provokace? Dnes se podařilo ruským biatlonistům napravit neslavné výsledky předchozích dnů a zvítězili v mužské štafetě. Hymnu jim ale v Rakousku přesto nezahráli.

Atmosféra prvních dnů mistrovství byla napjatá, několik sportovců a činovníků (v čele s našimi), maskujíc se vznešenou snahou o čistotu sportu, by bylo nejraději, kdyby ruská reprezentace vůbec nestartovala.

Džabarov o setkání Lavrova a Tillersona: strany hledají styčné body


18. 2. 2017      zdroj
Rusko a USA se snaží najít styčné body a diskutují o otázkách, které jsou důležité pro obě země, soudí první zástupce vedoucího mezinárodního výboru Rady federace Vladimír Džabarov. Ve čtvrtek se v Bonnu konalo první setkání ministra zahraničí RF Sergeje Lavrova a amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona. Po jednání strany konstatovaly, že setkání bylo produktivní. Podle Lavrova se ministři zahraničí dotkli situace v bilaterálních vztazích.

K výročí Února -O první republice a sociální nespravedlnosti

 Joda
18. 2. 2017       vlkbloguje
Tak zde máme výročí 25. února, tentokrát půlkulaté. Nebudu uvažovat, zda se tenkrát odehrál bolševický puč, nebo regulérní změna režimu (prý dle vůle pracujícího lidu). Fakt je ten, že v únoru 48 se žádné masové, protikomunistické protesty nekonaly (kromě hrstky studentů, kteří šli na Hrad za Benešem). Myslím si, že to bylo způsobeno tím, že lidé chtěli nějakou změnu oproti stavu, který zde byl za 1. republiky. Já znám československou první republiku samozřejmě jen z vyprávění. Ale z toho co jsem slyšel, jsem si udělal závěr, že v ní vládla velká sociální nespravedlnost. Rozhodně větší, než například v sousedním hitlerovském Německu, což doložím prvním příběhem.

Vražda srbských dětí na Kosovu: Příběh přeživšího

Malý Penta Dakić v rakvi
Timur Blochin
18. 2. 2017 Kosovo-Metochija, překlad messin

Jako patnáctiletý byl patnáctkrát střelen na břehu řeky jen proto, že byl Srb. Přežil a o pár dní později během církevních svátků Proměnění Páně se probudil z kómatu. Ale dodnes nedostal odpověď na svou otázku: kdo 13. srpna 2003 střílel do koupajících se dětí v řece u kosovské obce Goraždevac? Ve svém rozhovoru pro Hlas Ruska vypráví Bogdan Bukumirič úžasný příběh o své záchraně.

Shahram Zadeh a spolupracující obvinění

Zdeněk Jemelík
18. 2. 2017       jemelikzdenek
Hlavní líčení trestního řízení soudního má určité prvky divadelního představení různorodé povahy s mnoha improvizacemi: střídají se scény smutné, dramatické, ale někdy i veselé, směšné až trapné. U téhož soudu a téhož soudce lze zažít v tomto ohledu různá překvapení, nesouvisející s obsahem řízení.

Zpráva referenta pro nekulturu: Podzemka v zemi neomezených možností

18. 2. 2017
Omlouvám se, opraveno, mně se to zobrazovalo. red. I.D.

Izraelští „osadníci“ čistí cestu k anexi pomocí nového zákona o půdě

Jonathan Cook
18.2.2017   Zvědavec

Izraelský parlament schválil v pondělí v noci zákon – zákon každým písmenkem pochybný tak, jak naznačuje titulek. Tento zákon rozšiřuje pravomoci izraelských představitelů v oblasti konfiskace zbývajících fragmentů palestinské půdy na Západním břehu, které měly být tabu. 

 

Zdivočelý Kyjev jde na hranu: na co Putin upozornil "partnery"

Rostislav Iščenko
18. 2. 2017     zdroj
Ve svém projevu na výročním kolegiu FSB ve čtvrtek ruský prezident Vladimír Putin zvlášť upozornil na situaci na jihovýchodě Ukrajiny. Podle prezidenta ukrajinské orgány záměrně zostřují situaci v zóně konfliktu na Donbasu, aby zmařily Minské dohody, a sázejí na vojenské řešení problému.

Vyhazování peněz na armádu pokračuje


Jiří Paroubek
18.2.2017 Vaše věc


V těchto dnech proběhla v českých médiích informace, že za dva roky uspořádá ministerstvo obrany obří tendr, v kterém bude usilovat o nákup obrněnců za padesát miliard korun pro českou armádu. To je neslýchaná částka, která vlastně kopíruje současný roční rozpočet celého ministerstva obrany.

Rusko zaplatí poslední dluhy po Sovětském svazu ještě letos, kdy Německo zaplatí ty své?

J. Skalský  
18.2.2017  České národní listy


Rusko je nástupnickým státem SSSR. Z hlediska mezinárodního práva je proto povinno zaplatit dluhy sovětského státu.

I nám Rusko již před několika lety zaplatilo sovětský dluh. Nemuseli jsme ani moc naléhat a peníze jsme dostali.

Ruskaja Vesna informuje


18.2.2017   České Národní Listy

Ruská vesna přináší souhrnné informace o válečné situaci v Donecké lidové republice za posledních 24 hodin. Informace zástupce velitele operačního velení Republiky Eduarda Basurina.


Imperiální prezidentura Donalda Trumpa: Hrozba pro americkou demokracii a hybná síla chaosu ve světě?

Prof. Rodrigue Tremblay
18.2.2017    Zvědavec


Zvědavec otiskl překlad článku profesora Rodrigua Tremblaye, silně zaujatý proti nově zvcolenému prezidentovi USA D.Trumpovi. Je dobré si poslechnout i druhou stranu dnešní americké "občanské války".
pátek 17. února 2017

Ministr Stropnický ztrácí paměť nebo sprostě lže o alternativách k NATO... (video přiloženo)

Ministr obrany Martin Stropnický byl v uplynulých dnech na bezpečnostní konferenci v Mnichově a to byla příležitost našich politiků k výrokům o NATO. Začalo to tím, že Andrej Babiš na svém Facebooku a v rozhovoru pro Právo vyjádřil, že NATO by se mělo změnit na útočný pakt proti terorismu. Na tento Babišův výrok se zeptal redaktor České televize ministra obrany Stropnického a toho nenapadlo nic jiného, než si opět kvůli NATO rýpnout do komunistů.

O brutalitě ve Francii se nesmí mluvit, ČTK z toho mrznou monitory!! Francouzská policie štvaná jako zvěř, zběsilé násilí kromě Paříže hlásí dalších 20 míst...

Jitka Přikrylová
17.2. 2017   Rukojmí
Zase se zdá, jako by se o brutalitě ve Francii nesmělo mluvit, možná z toho četce mrznou monitory. Vydá se prohlášení o policejní brutalitě a pak se mlčí. Záběry, ve kterých vám tuhne v žilách krev, ty jsou pořád ještě z Evropy.

P.C.Roberts: Trumpovo prezidentství: Requiescat in pace (nechť odpočívá v pokoji)


17. 2. 2017   PaulCraigRoberts
Přecenil Donald Trump svoji prezidentskou moc? Odpověď zni - ano. Je Steve Bannon, Trumpův hlavní poradce, politicky nezkušený? Odpověď zní: ano. Z odpovědí na tyto otázky lze učinit závěr, že Trump je ve velkém průšvihu a že zaplatí velkou cenu. Kolik bude vcelku ta cena obnášet?
New York Times píší, že zpravodajské agentury se nyní snaží zjistit, zda Trumpova kampaň spolupracovala s Rusy jen při hackerování, či i při jiných činnostech, zaměřených k ovlivnění voleb.

Že by se ČSSD chystala ovlivňovat volby ve svůj prospěch? Že by Chovancovi Koniáši to zkusili okatě ovlivňováním voleb v zahraničí?Radek Rozvoral
17.2. 2017   Rukojmí
Je neskutečné co dalšího a mazaného se potichoučku připravuje na Chovancově ministerstvu vnitra a má to být tajné! Včerejší Právo se rozepsalo o údajné skupině na ochranu voleb, která by měla od začátku února působit pod nově zřízeným Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám, jež spadá pod ministerstvo vnitra. Právo se snažilo získat o této skupině informace, ale moc úspěšné nebylo. Rezort totiž uvádí, že o tajných věcech se nemluví. Skupina byla podle všeho zřízena kvůli pokusům ovlivňovat volby ve světě, ačkoliv v ČR poznatky o takové hrozbě nejsou. Má však vytipovat slabá místa, zaměřit se na kybernetické útoky a hlasování v zahraničí.

Sultán Saladin


Yekta Uzunoglu
17. 2. 2017
Již měsíc jezdím po všech koutech Egypta a kamkoliv přicházím mimo mých hostitelů, lidé z mé arabštiny pociťují, že nejsem Arab a Egypťan už vůbec ne. Všichni se mně ptají, odkud že jsem… a já odpovídám, že z Kurdistánu. Mnohým tazatelům se po mé odpovědi zablýsknou oči, neudrží emoce na uzdě a křičí:"Áaa, ze země Saladina"! "Ó ano, jsem ze země sultána Saladina"! Následuje vřelé objetí, jaké jsem ve svém životě nezažil nikde a nikdy jindy ve světě - samozřejmě mimo Kurdistán. Sultán Saladin je v Egyptě víc než kterýkoliv jiný vládce v dějinách této tak staré země a země tak bohaté na vládce.


VIDEO: Donald Trump řádil na tiskovce jako utržený ze řetězu a rázně utnul všechny spekulace o nepřátelství k Rusku. Americká média jsou v šoku, Trump omlouval Putina i ruskou špionážní loď u amerického pobřeží! [CZ Titulky]

- VK -
17. 2. 2017 AE News

Jak už jsem vysvětloval v minulém článku zde, mé informace ze zákulisí o dění v Bílém domě byly díky našim redakčním kontaktům přesné, všechno je jinak, než jak informují štvavá, falešná a úskočná mainstreamová média. 


Pilotům Mi-8, tip kulturního referenta

Mi-8, archiv V. Ďoubalík
17. 2. 2017, Petr Ďoubalík, vrtulník Mi-8, videa, hudba, text - překlad (procvičení ruštiny), Kamčatka, Fešáci - Dialog 2000

Internet je plný nádherných amatérských videí - dokumentů z nejrůznějších expedic nebo jen výletů do všech koutů světa. Nádhera! Každý den přibývají další. Výrazně se zvyšuje obrazová kvalita, běžně se používají kvadroptéry (drony).

Nedávno jsem se díval na dokument o splutí řeky Ajan v oblasti plata Putorana (Středosibiřská vysočina). Na konci členové výpravy odlétají vrtulníkem Mi-8, který se tam běžně jako dopravní prostředek používá. Autor zde do videa přidal písničku, která mě zaujala. Text je personifikací vrtulníku Mi-8, jeho monologem, kdy popisuje události od bojů v Afghánistánu 1979-1989 až do současnosti (lze doporučit článek o válce v Afghánistánu na Wikipedii zde). Maně se mi vybavila určitá podobnost s písničkou našich Fešáků "Dialog 2000", pamatujete? V ní si spolu povídají dva telefonní automaty. Písničku připojuji na konec příspěvku i s textem.

Demokracie bez dému

Naom Chomsky
17.2.2017  Tribun

V nejmocnější zemi, která bude mít hlavní slovo při rozhodování o budoucnosti světa, probíhala prezidentská kampaň – a nejpalčivějším otázkám, jakým kdy lidstvo čelilo [vážná hrozba jaderné války s ekologická katastrofa], se naprosto nevěnovala pozornost. (…) 


Kosovo je srbské


Rajko Doleček


K otázce SRBSKÉHO KOSOVA se velmi pravdivě vyjádřil náš první prezident Tomáš G .Masaryk: -„,Vztahy Srbů a Albánců jsou velmi nepřátelské, protože turecký tlak na Srby se uskutečňoval přes Albánce. 

Politik ANO začlení část české armády pod přímé velení Bundeswehru! - Plíživá okupace České republiky pokračuje

Maru
17.2.2017  Zvědavec

Příští středu má český ministr obrany Stropnický (ANO) podepsat na schůzce NATO v Bruselu novou dohodu. Německý Bundeswehr se stane vedoucí armádou NATO v Evropě a jedna brigáda české armády se dostane pod přímé německé velení. Stejnou smlouvu podepíše kromě nás i Rumunsko, ale Rumuni bojovali za druhé světové války po boku Třetí říše, takže to pro ně to nebude zas tak velký rozdíl.


Donbas: Jak to všechno začalo a proč to hned tak neskončí

Petr Umlauf 
17.2.2017   E-republika
Rozpad Ukrajiny se dostal na pořad dne.

Stojí za to si připomenout, že původní příčinu Doněcko-ukrajinských konfliktů je třeba hledat už v roce 1918, kdy Донецко-Криворожская советская республикa Doněcko-krivorožská Socialistická republika byla odstraněna a její území i centrální orgány zahrnuty do složení Ukrajiny.  

Letecké síly USA používaly v Sýrii ochuzený uran / U.S. Air Forces Used Depleted Uranium in Syria

Anna Jaunger
17. 2. 2017
Podle Foreign Policy, s odkazem na U.S. Central Command (CENTCOM), mluvčí mjr. Josh Jacques potvrdil, že v roce 2015 v rámci operace Inherent Resolve americká armáda používala  protipancéřové 30 mm projektily 
5,265 obsahující ochuzený uran (DU) v syrských provinciích Deir ez-Zor a Hasakah.
Stojí za zmínku, že dříve Washington popřel použití takového druhu munice v operacích proti ISIS v Sýrii. Zejména v březnu 2015 mluvčí koalice John Moore řekl, že letadla USA a jimi vedené koalice nepoužila munici z ochuzeného uranu v Iráku či Sýrii.

čtvrtek 16. února 2017

Nebezpečné letiště v ČR

Bohumil Svoboda
16. 2. 2017
 

Zamyšlení emeritního prorektora Vysoké školy letecké ke specifickému přístupu vlády ČR k zajištění bezpečnosti státu.
 Několik (zdánlivě hrubých) slov

Jiří Jírovec
16. 2. 2017
Nic není horší než býti sám ve dne v noci, v bouři, ohni, krupobití, sám bez pomoci. Horší je jenom válka, kdo by se jí nebál… V+W
Neexistuje nic sprostšího a odpornějšího než slovo válka. Přesto jsou lidé, kteří si válku přejí a podílejí se na její přípravě. Proto nelze považovat kritická slova, namířená proti těmto kreténům za neslušná. Vydávejte víc peněz na vojenský rozpočet, řvou blbky a blbové.

Putin: NATO provokuje Rusko


16. 2. 2017    zdroj
NATO svými akcemi provokuje Rusko a snaží se nás zatáhnout do konfrontace. Uvedl to ruský prezident Vladimír Putin na kolegiu FSB. Jak prezident RF zdůraznil, NATO se neustále snaží vměšovat se do vnitřních záležitostí Ruska, aby destabilizovalo společensko-politickou situaci v zemi. Putin připomněl, že zadržování Ruska je oficiálně vyhlášeno posláním organizace. "Za tímto účelem je uskutečňováno další rozšiřování bloku", je přesvědčen prezident. Připomeňme, že Moskva opakovaně mluvila o svém negativním postoji k expanzi NATO na východ. I Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace vyjadřovalo názor, že NATO preferuje vymýšlení od reality odtržených hrozeb, místo aby se postavilo mezinárodnímu terorismu.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

Chovancovi Koniáši to už rozjeli…

Josef Havránek
16.2. 2017   Skrytá pravda
Jako píchnout do oka...
Lidovky. cz včera bilancovaly první týdny činnosti bohulibého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Výčet úspěšných zásahů je přímo famózní. Je to současně k smíchu i k pláči!

Na Evropu se valí hordy nelegálních islámských imigrantů,proto omezovat lidem držení zbraní, vypovídá o tom, že je celé imigrační šílenství řízenou invazí! Jde o rozšiřování islámské ideologie do Evropy!

Radek Rozvoral
16.2. 2016   Rukojmí
Máme vůbec šanci se všem těm ekonomickým islámským imigrantům ubránit?
Z Bulharska k nám přicházejí zprávy o tom, že do Evropy z Turecka přicházejí stále častěji jen nevzdělaní a nebezpeční imigranti, kteří na Starý kontinent jdou pouze za lepším živobytím.
„To, že do Evropy prchají lidé před válkou, je lež, jako věž. Teď přecházejí hranice Afghánci, Iráčané, Indové, Somálci, Bangladéšané, Pákistánci a další ekonomičtí imigranti ze zemí, kde nyní žádné války nejsou.

„Všechna současná dobrá čísla ekonomiky ale ukazují i na něco jiného. Náš ekonomický model totiž naráží na své meze. Víc už z něj asi nevycucneme,“ říká Ilona Švihlíková.

16.2. ČR 2
Host Zity Senkové ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu,,Jak to vidí" . Témata: Kam až může naše ekonomika růst? Nebo je už na svém vrcholu a musí přijít zásadní kroky? Musíme mít minimální mzdu? Co bude s Francií po volbách? A kdy doopravdy začne brexit?
Je pro naše politiky Česko vždy na prvním místě? 


P.C.Roberts: Srazí dominový efekt i Trumpa?16. 2. 2017    PaulCraigRoberts
Odstavení generála Flynna z pozice poradce Národní bezpečnosti srazí pravděpodobně i další Trumpovy kandidáty státních funkcí a možná i Trumpa samotného. Kellyane Conwayová, 50 letá Trumpova poradkyně, autorka několika politických publikací a současně i mluvčí Bílého domu, se zdá být další na řadě.

O hegemonii USA

Béda
16. 2. 2017   Outsidermadia
Svět je v pohybu a USA mocensky upadají. Trump je možná jedním z posledních pokusů USA o změnu dosavadních negativních trendů v americké politice, tedy pokusů o uchování americké dominance.

Smlouva CETA a prodejný EU parlament

Václav Umlauf
16. 2. 2017   E-republika

CETA je hezký dárek pro jedno procento a jsem přesvědčen, že ho proti nám, 99 % občanů, také Evropský parlament brzy schválí. Nic jiného bych od EP v epoše rozpadu Evropy ani nečekal.


Úvaha nad současným modelem společnosti


Štěpán Forgáč
16. 2. 2017
Současný model společnosti je postaven na rádoby přirozenosti individualizace – atomizace společnosti. Svoboda osobní je v něm nadřazována svobodě kolektivní. Reprodukce kapitalismu je na produkci atomizovaných „svobodných“ jedinců přímo závislá. Čím více jednotlivců přijímajících individuální svobodu jako podstatu svého bytí je produkováno, tím snadněji se kapitalismus reprodukuje a tím silnější je jeho pozice. Ve skutečnosti dochází ke konsensu vykořisťovaného s vykořisťovaným. Tento stav v podstatě vylučuje jakoukoliv významnější vzpouru Rabů proti Pánům. A tak Páni celkem v pohodě žijí na úkor Rabů.

Sociální nůžky, stěhování národů

Jens Berger
Jens Berger
16.2.2017 NachDenSeiten, česky  StřípkyZaSvěta
Semtex pod základy evropské civilizace německýma očima
„Máme-li věřit Eurostatu, Evropa je úspěšným modelem hlavně na Severu. Dánové, Finové a Švédové, dotázaní na svou ´všeobecnou spokojenost´, stojí s 8 body na stupnici od 0 do 10 bezkonkurečně v popředí,“ píše Jens Berger na německých alternativních NachDenkSeiten.

Hlavou proti hlouposti

napsal Leo K.
16.2.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Francouzi v Kanadě, obklopení anglosaským živlem, představují svého druhu nestabilní nálož. My starší, ještě pamatujeme návštěvu francouzského prezidenta Charlese de Gaulla v provincii Quebec, kde vyřkl to známé:
„Ať žije svobodný Quebec!“

středa 15. února 2017

Kdo si přeje změnit Afghánistán na Irák nebo Sýrii? Velitel amerických vojsk v Afghánistánu útočí na Bílý dům.

Stanislav Tarasov
15. 2. 2017      zdroj
Američtí generálové, kteří bojovali a bojují na Blízkém východě, jsou zvláštní národ. Na jedné straně jsou věrni přísaze a plní rozkazy vrchního velitele. Na druhé straně, často vystupují s kritikou politiky současného politického vedení, ale zpravidla až před odchodem do důchodu nebo až když už jsou v důchodu. To se děje tehdy, když nefunguje proces vyvíjení tlaku na prezidenta a administrativu s cílem provedení změn v taktice nebo strategii války nebo v některých aspektech zahraniční politiky. 

Otevřený dopis hlavě státu

15. 2. 2017
Vážený pane prezidente, Miloši,
s velkým znepokojením jsem dnes si (15. 2.) přečetl Tvé dnes publikované vystoupení, z něhož vyjímám: "Vždyť vám ještě osm tisíc zbyde, vzkazuje Zeman"
„Ano, můžeme lamentovat nad tím, že se mají zvýšit platy, ale také musíme říct, kde na to vzít. Stovka denně za hospitalizační poplatek nikoho nezabije. Bude vás to stát tři tisíce měsíčně. Průměrný starobní důchod je 11 tisíc, pořád nebudete o žebrácké holi,“ řekl prezident a zmínil případy, kdy se pobyt v nemocnicích zneužívá.

,,Imigranti nás vyhubí. Děsivé pitomosti z Bruselu, rozvrat a katastrofa",řekl Klaus naprosto drsně.

15.2. 2017   PL   
Institut V.Klause představoval novou knihu právníka  a publicisty Tomáše Břicháčka „Unie ve víru migrační krize“   moderoval V.K. 
...Hloupí lidé nechápou hrůzostrašnost Schengenu...

Gallup: Šok pro Porošenka! Ukrajinci opět uviděli hrozbu v NATO!

kou
15.únor 2017 První zprávy

Podle výzkumné společnosti Gallup, dnes většina obyvatel Ukrajiny, která byla považována za „potenciálního člena NATO", považuje alianci za hrozbu.
Nepříjemná čísla pro Petro Porošenka.

K problému Ukrajiny a Donbasu Moskva vyložila karty na stůl

Irina Alksnis
15.2.2017 Vzgljad, překlad NWOO
 

Před rozhovory s USA o problému Donbasu Sergej Lavrov obecně vyjasnil pozici Ruska vůči Ukrajině. V podstatě Moskva nabízí Západu „ukončit ukrajinský projekt“ a vrátit ho tam, kde je jeho historické místo – do zóny vlivu Ruska. A je těžké si nevšimnout sarkasmu v upozornění, že v opačném případě je Kreml ochoten počkat a vrátit se k tomuto tématu zase za několik let.

Krvavý uprchlický výlet? Věřím Zemanovi a Okamurovi, lidé mi za píseň Evropo dýchej děkují, říká Žižková

Krvavý uprchlický výlet? Věřím Zemanovi a Okamurovi, lidé mi za Evropo dýchej děkují, říká Žižková15.2. 2017   Skrytá pravda
 Drtinová,  si ji podala. Písnička prý šíří nenávist, říkala Drtinová. Xenofobii. A co dnes? Ještě bude říkat: my máme rozum...
Evropo braň se, nenech do sebe střílet
Mají za úkol jít na krvavý výlet
Už se nám nechce být jenom pouhé ovce
Na porážku chtít, dobrovolně jít ... celý text písně v článku dole video zde

Radio Jerevan

Jiří Jírovec
15. 2. 2017
List The New York Times zveřejnil zprávu, že Rusko umístilo zakázané střely s plochou dráhou letu. Pro českého občana tuto zprávu přežvýkala ČTK. Smekněme klobouk před ČT za upřesnění. Vojenský analytik, Jaroslav Štefec zde, řekl na ČT 24 v souhrnu toto: Zpráva není potvrzena … rakety, které pravděpodobně neopustily zkušební střelnici Kapustin Jar … mají dolet pod hranicí 500 km … zmíněná smlouva se na ně nevztahuje … 

ČNB nemá ráda korunu

Erik Best
15. 2. 2017  EB
Česká národní banka nemá korunu příliš v lásce. Pravidelně ukončuje platnost mincí a bankovek, které v minulosti vydala. Z padesátikorunové bankovky se na konci března stane doslova bezcenný kus papíru. ČNB má o koruně tak nízké mínění, že ji posledních 39 měsíců fixuje na německou marku (tedy pardon, na euro), a vynaložila už více než bilion Kč na potlačování české měny, která se snaží osvobodit. 

Zaorálek - skvělá ilustrace úpadku současné moci

Radim Valenčik
15. 2. 2017        radimvalencikpise
Cenný pohled na příčiny selhání současných elit přinesl pořad Události, komentáře na ČT 24. Vystupoval zde H. Kmoníček a L. Zaorálek. K otázce národních zájmů. Doporučuji se povídat na celou část pořadu Události, komentáře, která je této otázce věnována. Zde je odkaz: ceskatelevize.0370214

Pokus s ožebračením domácností na posílení energetické sítě se bude opakovat

Gerd
14.2.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Není tomu tak dávno, kdy ministři za ČSSD Milan Urban a Jan Mládek přišli s návrhem zákona, který měl absurdně zatížit domácnosti platbami za jističe, aby Němci a Rakušané nemuseli stavět vysokonapěťová vedení pro přenos elektrické energie ze severu Německa do Bavorska a Rakouska. 


Politik ANO začlení část české armády pod přímé velení Bundeswehru! Volme strany, pro které nebude Česká republika jen prázdným pojmem!!

Maru
15.2. 2017   Zvědavec
Plíživá okupace České republiky pokračuje
Příští středu má český ministr obrany Stropnický (ANO) podepsat na schůzce NATO v Bruselu novou dohodu. Německý Bundeswehr se stane vedoucí armádou NATO v Evropě a jedna brigáda české armády se dostane pod přímé německé velení. Stejnou smlouvu podepíše kromě nás i Rumunsko, ale Rumuni bojovali za druhé světové války po boku Třetí říše, takže to pro ně to nebude zas tak velký rozdíl.

úterý 14. února 2017

Je to i Sobotkova devalvace: Moc dobře ví, čí ruka ho krmí.

Erik Best
14. 2. 2017     EB
Premiér Bohuslav Sobotka včera po setkání s guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem prohlásil, že Velká devalvace české koruny je úspěšná. Ve skutečnosti ale to, co provádí centrální banka od 7. listopadu 2013, nenazval devalvací. Neřekl ani to, že jde o úspěch, přesto si Česká televize jeho slova v hlavní reportáži takto vyložila. Ve skutečnosti Sobotka prohlásil, že hlavní cíl devizových intervencí byl splněn, Česká republika se v minulých letech vyhnula deflačnímu vývoji. 

Konference o bezpečnosti v Mnichově - EU a USA posilují vojenské svaly: Západ připravuje Mnichovskou dohodu 2

Andrej Polunin
14. 2. 2017     zdroj
Mnichovská konference o bezpečnosti bude demonstrovat "rozhodnost většiny euroatlantické elity trvat si na svém" v Sýrii, na Ukrajině a v otázkách protiruských sankcí. Tento názor vyslovil v neděli 12. února předseda komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov. Připomeňme si: na konferenci, která se bude konat od 17. do 19. února v Bayerischer Hof, se shromáždí více než 500 vysoce postavených politiků a expertů z celého světa. 

The Saker: Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa

The Saker
14. 2. 2017     PaulCraigRoberts        
Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Flynnovi. V úterý večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“ konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci - a Trump tu rezignaci přijal.
Trump zradil sám sebe.

Poupata rozvitá do rozčarování

Jiří Jírovec
14. 2. 2017
Nedávno jsem dostal ukázku video  naprosto odporné komunistické propagandy. Ty kurvy komunistický se neostýchaly zneužít ke svým cílům mladé dívenky v rozpuku. Poupata, dalo by se říct. Přinutili je, aby s úsměvem poskakovaly v rudém oblečení na pískové ploše a vytvářely dojem, že budoucnost je přinejmenším růžová. A nejen to, komunisté přinutili na 200,000 lidí, aby na tribunách tuhle komunistickou zvůli, která postihla na 16000 dívek, obdivovali. Prostě zhouba hodná Chovancovy pozornosti.