Reklama

sobota 25. února 2017

Může sekulární stát zakázat náboženské symboly ve školách?


Petr Tomek
25. 2. 2017 osacr.cz
Nedá se říci, že by v současné době „šátková aféra“ zrovna hýbala českou společností a je to dobře. Jako každá umělá manipulativní aféra měla co nejdříve skončit. Přesto vynesla na světlo jednu zajímavou otázku: Může sekulární stát ze svého principu zakázat nošení náboženských symbolů (případně náboženských oděvů či přikrývek hlavy) ve školách?

Švédský politik chce během práce přestávky na sex

25.2. 2017   První zprávy
Nejen, že jsou ve Švédsku známé tzv. kancelářské fika přestávky a štědré rodičovské dovolené, nyní Švédové ve městě Övertorneå v severním Švédsku by chtěli možnost mít sex během pracovní doby, a to bez ztráty mzdy.

Počůraný korán; Trestat čůrání je blbost, měla by se trestat aplikace

Tomio Okamura
25.2. 2016   Rukojmí
Na Slovensku dívka jménem Sheila Szmereková (alias Adriana Meleková) zapálila a pomočila muslimskou knihu Korán a řekla, že muslimové, kteří se neumí přizpůsobit, jsou paraziti a nemají tu co pohledávat.Dále řekla, že kdo se jí postaví, toho „bez problémů oddělá“. Nyní je ve vazbě a hrozí ji až šestileté vězení mj. za „výrobu extremistických materiálů“. I v České republice lidé začali ze solidarity k této dívce pálit Korán.

Dovětek k maturitním zkouškám


Jiří Baťa
25. 2. 2017
Je mi opravdu líto, že většina čtenářů a následně diskutujících, nepochopila mé pojednání v mém předchozím článku a tím i vlastní podstatu věci, zda maturity ano či ne. Nechci nikoho podezírat z nedostatku logického myšlení, ale jak jsem z diskuzních příspěvků zjistil, celá řada diskutujících se zmíněné podstatě, tj. otázce, zda maturity ano nebo ne, vyhnula obloukem. Dovolím si zopakovat svoji základní myšlenku a názor na maturity jako takové.

Hamáček: Důkaz nevolitelnosti ČSSD

25. 2. 2017      RadimValenčíkPíše
Hlavním specifikem parlamentních voleb 2017 u nás bude – pokud se nic nezmění (a jednotlivé strany se houževnatě snaží o to, aby se nic neměnilo) – NEVOLITELNOST všech politických stran, každé z nich. Proč?
Žádná ze stran neprojevila ani to nejmenší úsilí dát poctivě odpověď na otázku, co je příčinou současných problémů a jak je řešit.

Aktivisté v USA obvinili Obamu z organizování převratu na Ukrajině


25. 2. 2017     zdroj
V srdci New Yorku aktivisté rozdávali stovky tiskovin, v nichž je řečeno, že státní převrat na Ukrajině byl proveden s podporou miliardáře George Sorose a bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Pořadatelem akce byl mezinárodního Ústav Schillera, infirmovala agentura TASS.

PhDr. Ľubomír Huďo - Idea Slovanstva na troskách bruselského centralizmu a vnucovaného multikulturalizmu

Ĺubomír Huďo
25.2.2017  
 
Koncepcia zjednotenej Európy v záujme deklarovanej mierovej budúcnosti a ekonomickej prosperity od začiatku smerovala postupnými krokmi k bruselskému centralizmu. Je otázne a v súčasnosti vlastne už aj evidentné, komu najviac vyhovujú kasta eurokomisárov, bruselská byrokracia a integračná štruktúra rôznych inštitúcií. 

Bezvýchodná past, zdrcující obžaloba


Josef Skála
25.2.2017 Haló

Sebevražd v existenční pasti, do níž umí lidi vhánět postkomunismus, už bylo víc. Ta poslední, k níž došlo v Napajedlech, však nemá obdoby. Život si vzal pan Jaroslav Janota. Důvody popsal v blogu na iDnes. Příčiny tragédie šetří policie. Část fakt je nesporná. Ta druhá se teprve prověřuje. Bere-li si kdo život, proč by měl lhát? Závěť Jaroslava Janoty nahání husí kůži.


Platba za jistič - stále nevyřešený problém

Václav Marek
25. 2. 2017
Dne 16. 2. 2017 požádala předsedkyně ERÚ Ing. Alena Vitásková dopisem premiéra o splnění slibu ohledně platby za jistič (celé znění na webu ERÚ).
Členové našeho spolku naráží denně v naší snaze systematicky vyřešit tuto záležitost na reakci protistrany, že tomuto problému nerozumí. Proto jsme se rozhodli jednoduše vysvětlit, o co nám jde a kromě námi volených zástupců v parlamentu, žádáme o podporu i čtenáře Nové republiky.

Nikdy jsem nechtěl být vojenským chirurgem


Dmitrij Dzygovbrodskij
25. 2. 2017    zdroj
Vojenský chirurg je zvláštní zaměstnání. Nikdy jsem jím být nechtěl. Něco jiného je operovat nemocné v době míru. Úplně jiné je, když na operaci přivezou ženu provrtanou střepinami nebo šestnáctiletou dívku s obrovskou dírou v hrudi. Takovou, že jsou vidět zbytky žeber a trhavě se zdvihající plíce. 


Rozpad společného světa jako hlavní hrozba dneška

Václav Umlauf 
24.02.2017  e-republika

Zájem veverky je diktovaný nekomplikovaným leč právě proto neomylným pudem sebezáchovy, do něhož nemůže vstoupit kapitalistický prostředník, neoliberální ideologie, mediální manipulace a mafiánští čeští zloději v rouše veverčím. Proč je lidský společný svět tak komplikovaný?


pátek 24. února 2017

Ivan David pro Parlamentní listy: Miloš Zeman spojuje lidi

24. 2. 2017     zdroj
„Podle mého soudu se může Zeman jen těžko vyhnout rozhodnutí, že kandidovat bude. Je-li někdo jediným, kdo cítí odpovědnost a může, pak musí. Miloš Zeman ve funkci prezidenta ukazuje, co je to síla osobnosti. Má značnou neformální autoritu,“ tvrdí o hlavě státu exministr zdravotnictví a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivan David. Kromě toho se zamýšlí nad konáním Donalda Trumpa a nad rozpínavostí islámu.

Sankce jsou téma, které končí fiaskem. Co znamená uznání dokladů DLR a LLR Ruskem


Rostislav Iščenko
24. 2. 2017 zdroj (kráceno)
Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) přijalo 12. 10. 2016 rezoluci, která mimo jiné poukázala ve vztahu ke Krymu, DLR a LLR na to, že "podle mezinárodního práva Rusko, které "de facto" vykonává kontrolu nad těmito územími, odpovídá za ochranu obyvatelstva". V Kyjevě byla tato rezoluce vychvalována jako příklad uznání "ruské agrese". Avšak každá mince má dvě strany. Kontrola území nemusí nutně znamenat jejich okupaci (např. USA řídí kyjevský režim, třebaže vojáky na Ukrajinu neposlaly). K plnění povinností, které mu byly uloženy rezolucí PACE, mělo Rusko jen dvě možnosti: vydat obyvatelstvu vlastní průkazy (nebo nějaké dočasné doklady), nebo uznat (dokud nebude splněn Minsk), místní doklady. Moskva zvolila ten nejšetrnější způsob.

Kosovský Albánec za střelbu na policisty soudem osvobozený, Janota 12 let vězení


Jaromír Petřík
24. 2. 2017  
jaromirpetrik.blog
 Českou republikou nyní hýbe sebevražda Jaroslava Janoty, který dostal 12 let nepodmíněně za střelbu na exekutora. V podobném případě, kdy kosovský Albánec střílel na policisty a dokonce jednoho zranil, byl však soudem osvobozený.
Vzpomínám si, jak těsně po roce 1989 hovořil Václav Havel o pokleslé komunistické justici, kdy kritizoval její závislost na orgánech KSČ.


Rusko přispívá ke svržení vlády v Německu

Frauke Petryová - šéfa AfD v Moskvě
- redakce -
24.2.2017  Zvědavec

V pondělí proběhlo setkání představitelů ruské státní Dumy s delegací německé opoziční strany „Alternativa pro Německo“. Rusko se začíná stavět k Západu tak, jako se dosud Západ stavěl k Rusku.

Latinská Amerika zažívá jedno z nejlepších období své historie! Diktátorské vojenské režimy jsou už dávno minulostí...

24.2. 2017   NWOO
 Zvláštnosti rozvoje zemí Latinské Ameriky v současné etapě a perspektivy rusko-latinskoamerických vztahů...
Když se hodnotí situace Latinské Ameriky, odborníci se shodují, že v posledních desetiletích v tomto regionu došlo k hluboké ekonomické a politické transformaci, výrazně měnící podobu latinskoamerických zemí a jejich místo ve světě. Fakticky společným rysem se stalo snížení vlivu USA na země Latinské Ameriky, zvýšila se nezávislost latinskoamerických států a do oblasti pronikli noví hráči, především Čína, která se snaží obsadit místo hlavního obchodního partnera regionu.

Prezident republiky Miloš Zeman včera převzal cenu M.R.Štefánika v nabitých prostorách nově otevřeného Slovenského domu v Praze... Praha zatím, díky lenosti svůj Český dům v Bratislavě nemá...

24.2. 2017   Hrad.cz
Projev prezidenta republiky při převzetí ceny
Vážený pane prezidente Gašparoviči, ono platí francouzské pravidlo, jednou prezident, vždycky prezident. Vážení páni guvernéři, vážený pane velvyslanče, excelence, dámy a pánové,
velice rád jsem přijal pozvání do nově otevíraného Slovenského domu v Praze a vážím si ho. A chtěl bych poděkovat za práci všech, kdo reálně přispěli k tomu, že se zde, v tomto velmi zajímavém prostředí, můžeme setkat. A slibuji, že když mě pozvete opět, velmi rád přijdu a budu zde vaším hostem.

Pohřeb v Mnichově

Jan Campbell 24. 2. 2017   VašeVěc
 

Mnichovská bezpečnostní konference, která právě skončila, si zaslouží nejenom komentáře, ale především hlubší analýzu 90 stránkového dokumentu, který připravili organizátoři konference, dokumentů a off-record rozhovorů, které po sobě zanechali referenti konference.

ZE-MAN. Skutečný příběh českého prezidenta...Unikátní počin tištěného projektu ,do kterého se Ústav nezávislé žurnalistiky pouští.

24.2. 2017   Hlídací pes
Autor: Jan Rasch
Ve čtvrtek večer jsme pokřtili naši první tištěnou publikaci: ZE – MAN (Skutečný příběh českého prezidenta). Chceme tak poskytnout veřejnosti ucelené informace o úřadující hlavě státu před blížící se prezidentskou volbou v lednu 2018 a získat i další prostředky na činnost Ústavu nezávislé žurnalistiky.Unikátní luxusní publikace vychází v omezeném počtu jednoho tisíce výtisků a je plná informací, které měly zůstat skryty.

Exekutorské praktiky v ČR a jejich důsledky...Kdy si naši politici na exekutorskou mafii posvítí?

Josef Nožička
24.2. 2017   Rukojmí
Asi nejsem sám, koho zasáhla včerejší zpráva o tragické smrti kolegy blogera Jaroslava Janoty. Nehodlám však v tomto článku psát pouze o ní.Jak nejspíš většina čtenářů ví, pan Janota vloni v lednu střílel na exekutory, kteří vnikli do jeho bytu v Napajedlích v době, kdy spal po noční službě (dle jeho tvrzení byl přesvědčen, že šlo o lupiče a měl obavy o svůj život). Soud jeho počínání vyhodnotil jako pokus o vraždu a odsoudil ho k 12 -letému trestu.

Zbyněk Fiala: Odměna za neúspěch

Zbyněk Fiala 24.2.2017 VašeVěc

Konečně to někdo napsal! Zbyněk Fiala ve zkratce: Když neumíš podnikat s mizerně placenými zaměstnanci a s devalvovanou korunou za zády, tak běž od válu. - Musí nastat konec odměňování za neúspěch! -
- Progresivní zdanění? Ano, jak jinak. ... a ještě k tomu trochu ekonomických teorií. Čtěte.


Počet islamistických teroristů v Německu roste...Rozkazy k provedení útoku přicházejí z ciziny do Německa.


24.2. 2017   První zprávy
Úkoly pro zpravodajské služby se staly mnohem složitějšími,řekl šéf německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Maassen.
"Jsou „usazeni“ v sociálních skupinách, v tak zvané islamistické mešitové komunitě. V kybernetickém prostoru se dají charakterizovat blízkou spoluprací. Hlavním cílem tajných služeb je získat o nich informace ."
Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV) zaznamenal nárůst na islamistické teroristické scéně v Německu.
"Máme v evidenci nyní 1600 islamistů coby potenciálních teroristů," řekl prezident BfV.

„D. Trump je naivní a neví, kdo proti němu v Kremlu sedí.“ Dugin, Bannon, Ukrajina. Tradicionalismus, nacionalismus, euroasianismus

- Pozorovatelka -
24. 2. 2017    AE News
Od inaugurace D. Trumpa uplynul měsíc a to hlavní, co můžeme pozorovat je, že sbližování s Ruskem se prozatím nekoná (jistě, je to krátká doba), ba co víc – na rozdíl od předvolebních očekávání – se vztah USA k Rusku spíše zhoršuje (další posilování NATO, rozdílný postoj k Íránu, Ukrajina).
 

Německá kancléřka Angela Merkelová vynakládá nemalé úsilí k tomu, aby donutila USA zaujmout tvrdší stanovisko vůči Rusku, píše Bloomberg.

J. Kovář
24. 2. 2017  České Národní Listy

O tomto úsilí kancléřsky SRN, A. Merkelové, nás informuje Sputnik. Ale není to ani tak dávno, co média líčila, co všechno paní kancléřka od Američanů musí snést. Jak ji odposlouchávají snad všechny telefony i další prostředky komunikace, div že jí nelezou po střeše kancléřství. Další média to odbývala konstatováním, že zřejmě i ostatní evropští politici a státníci jsou stejně postiženi, a to dlouhodobě. A co se s tím dá vlastně udělat? 

Na Donbasu se ještě mohou dít věci. Ruský poslanec hovoří o poskytnutí vojenské pomoci lidovým republikám (VIDEO)

ea24
24. 2. 2017   Eurasia24
 
Dalším krokem Moskvy po přiznání dokumentů Luhanské a Doněcké lidové republiky může být poskytnutí seriózní vojensko-technické pomoci republikám. Uvedl to poslanec Státní dumy Vjačeslav Nikonov v televizi Rossija 1.

Rozsudek 2002: Lidé mají šanci na levnější vodu

Radek Novotný
24. 2. 2017  Outsidermedia

Posílám rozsudek a v něm názor soudců na protiprávní navolení lidí z Veolie do vedení okresní vodárny Zlín již v roce 2002 a také na neoprávněné výplaty tantiém lidem ve vedení vodárny.

čtvrtek 23. února 2017

Je islám náboženství nebo se za náboženství pouze schovává?


Radek Rozvoral
23.2. 2017   Rukojmí
Netolerance, velké násilí a opovrhování ženami. Právo šaría a džihád jsou toho obrovským důkazem.
Někdo může namítnout, že Korán (recitace) nenabízí jen násilí, ale je třeba si uvědomit, že tento text tvoří pouze 14% islámské doktríny a navíc ho není snadné pochopit. Klíčovou roli pro pochopení islámu hraje středověký prorok Mohamed, o kterém se můžeme dočíst v jeho životopisu (síra – 26% islámské doktríny) a jeho tradicích, činech a skutcích (hadísy – 60% islámské doktríny). Souhrnně je to označováno pojmem sunna (cesta). Tyto tři texty – Korán, síra a hadísy (trilogie) definují islám a je třeba je brát jako jeden celek.

Všichni Babišovi muži...

Lubomír Man    
23.2. 2017
Posuzujme ANO podle toho, co říkají jeho ministři, a ne podle toho, co říká On.
Protože jen ti ministři říkají to, co si on co nejupřímněji myslí, co skutečně plánuje, či jak věci domácí i zahraniční posuzuje, protože on sám si věci sporné, nepopulární, či ty, o nichž si není jistý, jak by je veřejnost přijala, do úst a ani do pera nebere. To nechává na svých ministrech a jen jim pak zbývá ona nevděčná role, aby to, co je pro uši našich lidí nejednoznačné a co jim on důvěrně sdělil, vzali do složky, šli s tím na veřejnost a tam jeho myšlenky a názory vyhlásili. 

Mrva

Vladimír Pelc
23.2.2017 Vaše věc

V pátek přinesly ParlamentníListy.cz v rozhovoru s paní Boženou Fialovou-Ivanovou, bývalou spojařkou-parašutistkou 2. čs. samostatné paradesantní brigády v SSSR z dob druhé světové války, informaci, že výtvarník David Černý jí řekl, že kdyby jí nebylo tolik let, tak by jí za její politické názory rozmlátil pusu.

Důstojné zastoupení Čurkina: zastupující velvyslance Ruska při OSN reagoval na kritiku USA o uznání dokumentů DLR a LLR

23. 2. 2017      zdroj
USA a řada dalších zemí předvádějí dvojité standardy v otázce uznání dokladů, vydaných orgány řady neuznaných států, řekl zastupující stálého představitele RF při OSN Petr Iljičev na zasedání Rady bezpečnosti OSN. "USA, stejně jako řada dalších členů Rady bezpečnosti, umožňují vstup do svých zemí obyvatel Tchaj-wanu, který oficiálně neuznávají. Stejná situace je u dokladů, které jsou vydávány neuznanými turecko-kyperskými orgány", řekl Iljičev.

Na Ukrajině je uzákoněna povinnost uctívat účastníky ATO na Donbasu


23. 2. 2017   zdroj
Ukrajinský parlament přijal vyhlášku "O prokazování pocty hrdinům Ukrajiny a informování občanů Ukrajiny o hrdinství ukrajinských vojáků", na základě níž se předpokládá doporučit Ministerstvu školství Ukrajiny, aby na všeobecně vzdělávacích a vysokých školách všech forem vlastnictví byly zřízeny informační a pamětní panely o účastnících ATO (trestní operace Kyjeva na Donbasu) a jejich hrdinských činech.
(publikováno 22. 2. 17)

Jsou maturity opravdu nutné?


Jiří Baťa
23. 2. 2017
Přečetl jsem si v Parlamentních Listech.cz rozhovor s paní ministryní Kateřinou Valachovou o tzv. startu maturity (nejen) z matematiky a rád bych k tomu vyjádřil svůj názor.
Se vší vážností se ptám, k čemu nebo proč jsou maturity? Dlouhodobě přetřásaná otázka s problémem ano či ne maturitní zkoušky mě vedou k názoru, že maturity by vlastně neměly vůbec být. Neříkám to proto, že sám maturitu nemám, ale vycházím z poznání, že maturity samotné na vědomostech mladým lidem nepřidávají, hlavně je však do značné míry extrémně stresují. Jistě s tímto názorem „neuspěji“ u těch, kteří maturity nejen silou své vůle, ale i politickou silou protlačují. Ne zcela chápu, jaké pro to mají důvody stejně jako zřejmě nebudou (chtít) chápat mé důvody, resp. názory, proč maturity netřeba.

Nation: McCain a Graham přímo podněcují Ukrajinu k pokračování války!

James Carden
23.2.2017 The Nation, překlad První zprávy

Američtí senátoři John McCain a Lindsey Graham provokují násilí na Ukrajině, upozorňuje publicista James Carden v materiálu pro The Nation.
Senátor John McCain podněcuje k pokračování války


středa 22. února 2017

Šojgu: součástí Ozbrojených sil RF se stala vojska informačních operací

22. 2. 2017    zdroj
Ve struktuře Ozbrojených sil Ruské federace byla vytvořena vojska informačních operací. Dnes 22. února to sdělil ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu při svém vystoupení ve Státní dumě, informoval korespondent IA Regnum.

Výzva ke kritickému pohledu na NATO a možnost změny čl. 43 Ústavy o Armádě ČR

img_3-1024x558
22.2.2017  NWOO
Ke kampani iniciativy Ne základnám na zastavení záměru některých poslanců a ministra obrany změnit Ústavu ČR a její článek 43 týkající se Armády ČR jsme natočili video informující o podrobnostech a možných důsledcích tohoto záměru. Zde je můj komentář v textové podobě.

Generál McMaster – výstražný signál Rusku i světu. Názor (z Ruska)

Alexandr Chrolenko
22.2.2017  Sputnik

Americký prezident Donald Trump v pondělí informoval o tom, že byl jmenován do funkce poradce pro národní bezpečnost Herbert Raymond McMaster, a řekl, že je to talentovaný, zkušený a vážený člověk.

Veliteľ Azova Bileckij: Ukrajinu umyjú krvou

Arťom Kolčin
22. 2. 2017 politexpert, překlad Hlavné správy
 

Politexpert publikoval článok Arťoma Kolčina, v ktorom ruský odborník analyzoval vystúpenie Bileckého, veliteľa neonacistického dobrovoľníckeho bataliónu Azov, ktorého členovia patria k elite ukrajinských ozbrojených síl. V zostave bataliónu slúži aj množstvo zahraničných žoldnierov a pravicových extrémistov z európskych krajín.

Sny o Trumpovi versus realita o Trumpovi – ještě je dovoleno doufat!

The Saker
22.2.2017  překlad Zvědavec

Pro mnoho Trumpových příznivců byl minulý týden dosti bolestivý. Ať již někteří z nás reagovali zcela panicky či jiní předstírali, že se nic nestalo, musím konstatovat, že něco se opravdu stalo a bylo to něco velkého: „třípísmenkovým agenturám“ se de facto podařil skvělý tah proti Donaldu Trumpovi, neboť ho dotlačily k tomu, aby propustil svého nejdůležitějšího zahraničně-politického poradce a zároveň muže, který se odvážil prohlásit, že chce reformovat „nafouklou“ a do značné míry neefektivní americkou zpravodajskou komunitu.


"Bezpečné zóny" v Sýrii: požehnání nebo mazaný plán? / "Safe Zones" in Syria: blessing or a cunning plan?

Anna Jaunger
22. 2. 2017
Není tajemstvím, že dne 25. ledna 2017 prezident Donald Trump navrhl vytvoření takzvané "bezpečné zóny" v Sýrii. Kromě toho, nedávno řekl, že státy Perského zálivu by za ni měly zaplatit. V současné době není jasné, zda tyto plány směřují ku prospěchu syrského lidu, nebo je to jen další manévr k odložení procesu mírového urovnání syrské krize. Donald Trump zdůvodňoval svůj návrh záměrem omezit masivní příliv uprchlíků ze Sýrie a Iráku do EU. Podle něj jsou "bezpečné zóny" schopny bránit Evropany před teroristy, kteří se dostávají do Evropy převlečeni za migranty.

Každý vítěz kdo projel cílem - tip sportovního referenta

Dojeli všichni

22. 2. 2017, Petr Ďoubalík


V Lahti odstartovalo MS v klasickém lyžování. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Teď zpytuji svědomí, zda nejsem příliš škodolibý, něco na tom bude, určitě i kus závisti, vždyť sám jsem kdysi toužil na MS startovat, ale nebyl jsem tak dobrý. Věřím však, že záběry z tratě vykouzlí úsměv i na vaší tváři. Hlavním hrdinou je Venezuelan Solano, na něhož si komentátoři sázeli, zda dojede do cíle. Dojel. A s úsměvem. Přeji pěknou podívanou.


Šojgu: Operace VKS RF v Sýrii přetrhla řetěz "barevných revolucí"22. 2. 2017     zdroj
Ministr obrany RF Sergej Šojgu při zahájení druhého všeruského mládežnického fóra "Mezinárodní vojensko-politická a vojensko-ekonomická spolupráce: současné trendy" v MGIMO konstatoval, že se zahájením operace VKS RF v Sýrii byla na Blízkém východě zastavena řada "barevných revolucí".

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při 55. schůzi Poslanecké sněmovny...

21. února 2017   Hrad
Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážení členové vlády, vážené kolegyně poslankyně a vážení kolegové poslanci, předstupuji před vás proto, abych podpořil senátní verzi návrhu zákona o ochraně přírody a krajiny, které se zpravidla říká zákon o národních parcích. Nemohu být podezírán z toho, že miluji Senát. Ale nikdy mě nezajímalo, kdo co říká, ale co kdo říká. A chtěl bych na základě informací, které jsem měl po velmi dlouhou dobu více než deseti let k dispozici, vás seznámit se svým stanoviskem a samozřejmě ponechat vašemu rozhodnutí, zda tato informace ovlivní vaše rozhodnutí.

Slovo k povinné maturitě z matematiky na gymnáziích


Lubomír Man
22. 2. 2017
Uvedu k problému příklad studenta, kterého jsem velmi dobře znal, protože jsem jím byl já sám. Byl ve většině předmětů žákem průměrným, jedním z nejhorších však v matematice, kterou od kvinty prolézal vždy se čtyřkou a nepropadal z ní jen proto, že jinak to s ním víceméně šlo. V češtině např. psal v posledních dvou letech kompozice většinou na jedna, taky další jazyky (latina, ruština a angličtina) byly jak takž, ale kupodivu nejlepší ve třídě byl na biologii. 

Boj o matematiku? = Boj o zdravou společnost!

Radim Valenčík
22. 2. 2017     RadimValenčíkPíše
Kdo by čekal, že spor o tom, zda by měla či neměla být maturita z matematiky povinná či nikoli, se tak vyhrotí a bude doprovázen takovými vášněmi? A kdo by čekal, že se do tohoto sporu zapojí tolik hlav? – Ale pokud se tak stalo, nemůže to být samo sebou, musí za tím něco být. Ale co?Schválně jsem čekal až další vlna společenské diskuse na pokračování (nepochybně nás čekají další) dozní, než se vyjádřím. Zajímalo mě totiž, zda v diskusi promluví někdo přímo o podstatě věci. Proč je daná otázka ze své samotné podstaty tak kontroverzní.

Stopy zaniklého socialismu


Yekta Uzunoglu
22. 2. 2017
Socialistický blok už víc než 26 let neexistuje, ale lidské stopy v severní Africe jsou pořád všude přítomné a pomáhají jako jediné přežít těm nejchudším. Jezdím po Egyptě, zastavíme někde v jakési chudé vesnici nedaleko Nilu a tam vidím, jak v arabském vesnickém kroji oblečený vesničan s tmavou pletí řídí traktor BELAROUS se dvěma návěsy plnými štěrku, štěrk může vážit nejméně 40 tun a přitom Belarous, který má už tak 40 let, jede jako buldozer. O kousek dál další Belarous "nebe dosahující" nakládá cukrovou třtinu na odbočce železniční tratě, kde čekají nákladní železniční vagony sovětské výroby. Pravda, barvu vagonu už nelze ani rozeznat, ale jedou... 


Šojgu: Rusko a USA mohou zahájit společnou akci útokem na Rakku22. 2. 2017        zdroj
Rusko a USA jsou schopny zahájit společné akce proti mezinárodním teroristům útokem na syrskou Rakku, řekl ministr obrany RF, armádní generál Sergej Šojgu, uvádí RT. V syrském městě Rakka "je všechno jasné, všechno zřejmé, nejsou žádné rozpory o tom, kdo tam je". "Naším úkolem je sjednotit úsilí. Máme pro to všechny možnosti. Máme společného nepřítele - mezinárodní terorismus. My i Američané jej uznáváme za nepřítele", zdůraznil Sergej Šojgu.

Petr Schnur: Plánují vykastrovat Donalda Trumpa. Vy nevíte, kde je zapojen Martin Schulz? Varuji vás, mezi Ruskem a Německem to bude jinak

rozhovor s Petrem Schnurem
22. 2. 2017   ParlamentníListy

Pitbullové kolem Donalda Trumpa vydávají prohlášení, která nového prezidenta spíše politicky a diplomaticky svazují. Podle historika Petra Schnura, rovněž sociálního psychologa a publicisty žijícího v Hannoveru, Německo dál kráčí „přes mrtvoly“ i proti své ústavě k ovládnutí Evropy a může nejen za bombardování Srbska, ale i za současnou situaci Kosova, Bosny, za kyjevský majdan. Je na čase, aby se naši politici probudili, varuje rodák z Brna v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.


ČSSD potřebuje Zemana s jeho 56 %

Erik Best
22. 2. 2017      EB
Může si předseda středolevé strany s 19% preferencemi dovolit otočit se zády ke středolevému prezidentovi s 56% preferencemi? Ne, pokud chce strana s 19 % vyhrát volby. Bohuslav Sobotka se snaží působit důrazně a přesvědčivě, nemůže se ale rozhodnout, zda podporovat kandidaturu Miloše Zemana na znovuzvolení. 


Progresivní daň a soudnost politiků

Jiří Jírovec
22. 2. 2017
Interview ČT24 předložilo divákům hádanku: Je hloupější Světlana Witovská, nebo kdosi v pozadí pořadu? V rozhovoru (zde) s Jaroslavem Zavadilem
šlo o návrh ČSSD na progresivní zdanění fyzických osob.
Witovská do omrzení lpěla na propagandistické lince: Progresivní zdanění trestá lidi, kteří se víc snaží, protože nejsou líní.

Česko je schopné přijmout až 100 000 „uprchlíků“,prohlásil Tomáš Prouza. Je úzce spřízněn s neziskovými organizacemi, které útočí na prezidenta Zemana a v neposlední řadě lobují za přijetí migrantů do Česka....Zřejmě bude ministrem...

Petr Cvalín
22.2. 2017   Rukojmí
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odchází ze své funkce. Premiér Sobotka pana Mládka v očích veřejnosti odvolal neočekávaně.Myslím, že premiér Sobotka už by neměl žádné ministry odvolávat, neboť to stejně nemá žádný význam. Pozitivní zprávou pro obyvatele by bylo, kdyby Sněmovna 120 hlasy rozhodla o svém rozpuštění.