Reklama

sobota 4. března 2017

OSN je "znepokojena": poprvé ve světě zahlédla lež a propagandu


4. 3. 2017    zdroj
"Falešné zprávy" jsou "globálním tématem znepokojení" OSN. Což znamená, že toto znepokojení je pro někoho výhodné. Organizace spojených národů konstatuje ve světových médiích nárůst "falešných zpráv" a "propagandy", informovala agentura Associated Press. Ve společném prohlášení experti OSN, zabývající se monitorováním svobody projevu, uvádějí, že "falešné zprávy" jsou "globálním tématem znepokojení". O nic menší obavy ale vyvolává u OSN úsilí států, které se pod záminkou boje s "falešnými zprávami" zabývají potlačováním odlišného názoru.

Puškov srovnal hysterii v USA kolem "kontaktů s Ruskem" s chytáním Pokémonů. Ukázalo se, ža vedoucí představitelé demokratů v obou komorách amerického Kongresu jsou "spojeni s Ruskem"


4. 3. 2017     zdroj a zdroj
Vedoucí komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov okomentoval obviňování z vazeb s Moskvou, která zazněla na adresu administrativy prezidenta USA Donalda Trumpa. "Ústředním problémem ve Washingtonu je kdo, co a kdy řekl ruskému velvyslanci. Všichni jsou zaměstnáni prošetřováním "kontaktů s Rusy". Jiné záležitosti nejsou, protože loví pokémony", napsal senátor na své stránce na Twitteru.

Klobouk dolů, závidím jim, ale přeju jim to,řekl Jan Werich. Na sobotu ještě jednou legendární pár v krasobruslení Bělousovová Protopopov, tentokrát z roku 1985.Sportovní zážitek...

Blanka Langerová
4.3. 2017
Všimněte si ,že jejich volná jízda na Chopinovo Nocturno už není jen krasobruslením, ale uměleckým vyjádřením olympijských mistrů a to jim bylo 50 a 53 let...   
V programu mají svou jedinečnou specialitu lasso lift- lasovou zvedačku...

Jak vysvětlit lidem na Blízkém východě, co se stalo s českým průmyslem?

Yekta Uzunoglu
4. 3. 2017
Jezdím po kurdských horách v severním Iráku a zastavujeme se v jedné vesnici, která nevypadá, že by byla bohatá. Za chvíli slyšíme v té "civilizaci" daleko z vesnice zvuk hučícího motoru, nebyl to zvuk auta s prasklým tlumičem, byl to hluk traktoru přijíždějícího s vlekem naloženým ovcemi. Mával jsem na řidiče, aby se zastavil, on zastaví,
muž s plnovousem sluncem opálenou tváři a na hlavě s kurdským turbanem vystupuje. Zdvořile pozdraví. Jeho traktor má arabské nápisy, vypadá jako Zetor. 

Oděsa 27 2. 2017

4. 3. 2017
Podívejte se na průvod občanů v Oděse s ruskými a sovětskými symboly a voláním: "Rusko, Rusko" a "fašisté neprojdou", kdosi poblíž člověka snímajícího video poznamenává: "To je první vlaštovka."


Mimořádná zpráva: pro likvidaci Le Penové hlasovali zástupci ANO Jourová a Telička!

4.3. 2017   Skrytá pravda
Pro vydání Marine Le Pen trestnímu stíhání hlasovali mimo jiné europoslanci hnutí ANO Andreje Babiše, jmenovitě z těch známějších Pavel Telička – komunistický kádr a politický turista a dále Věra Jourová všeobecně známá jednotka blbosti. Korunu tomu všemu však nasadil europoslanec Jaromír Štetina. Ten prohlásil, že je také pro vydání trestnímu stíhání a to z toho důvodu, aby se předsedkyně Front National mohla obhájit před francouzským soudem.

Marine Le Pen zbavena poslanecké imunity! VIDEO

4.3.2017 ISSTRAS (Institut slovanských strategických studií)
Kandidátka na úřad prezidenta Francie byla zbavena plénem Evropského parlamentu poslanecké imunity pro vyšetřování údajného šíření zobrazování násilí. Zveřejnila v sítí fotografie vraždy rukojmích teroristy z uskupení Islámský stát.


Necenzurované perličky.

Miroslav Petr
4.3. 2017   CzechFreePress
S informacemi z EET už se čile obchoduje. Před rokem jsem psal, že někteří úředníci budou jezdit mercedesem. Tyto informace se zneužívají ke zničení konkurence.
Realisté byli vytvořeni jako budoucí koalice ANO. Bureš by mohl dopadnout jako Paroubek, který měl Pyrrhovo vítězství. Jsou složeni výhradně z cizinců a miliardářů. Je kuriozita, že bývalý komunista kritizuje ČSSD, která se chce spojit s komunisty. I když sám kalkuluje s jejich spojenectvím.

Západ nedělá pro syrský lid nic / The West Cares Nothing For The Syrian People

Anna Jaunger
4. 3. 2017
28.února stálý zástupce USA při Organizaci spojených národů Nikki Haley, konstatoval, že Washington za podpory svých spojenců, včetně EU trvá na uvalení sankcí na Sýrii za použití chemických zbraní. Americké stanovisko následovalo po tom, kdy Čína a Rusko vetovaly rezoluci, která byla navržena Británií, Francií a Spojenými státy. Je také třeba zmínit, že Bolívie hlasovala "proti" a tři země se zdržely hlasování - Egypt, Etiopie a Kazachstán. 


Řízené pumy, efektivní Ka-52, speciální jednotky. Fenomenální vojenský úspěch Ruska přiblížil vítězství v Sýrii


Napsal/přeložil: Geo
4.3. 2017   Eurasia 24
Poslední vojenské úspěchy ruských a syrských sil byly mimořádně významné pro dosažení končeného vítězství. A nešlo jen o osvobození Palmýry.
Jak informoval náčelník Hlavní operativní správy ruského generálního štábu generálplukovník Sergej Rudskoj, pouze za poslední měsíc syrská armáda osvobodila 52 obcí a vyčistila od teroristů 1702 kilometrů čtverečných.

Život je změna, občas i apokalyptická

PPK
4. 3. 2017  Outsidermedia

Ve všem, co existuje kolem nás, v průběhu času vznikají a probíhají změny. Změny někdy rychlé a bouřlivé, jindy pomalé a nenápadné. Propaganda jede na plné obrátky. Ze svazácké aparátnice Pajerové udělají studentskou vůdkyni, z Moravce ředitele zeměkoule. Drsná beseda o médiích, dorazili Robejšek, Žantovský i mladý Klaus

Propaganda jede na plné obrátky. Ze svazácké aparátnice Pajerové udělají studentskou vůdkyni, z Moravce ředitele zeměkoule. Drsná beseda o médiích, dorazili Robejšek, Žantovský i mladý Klaus
4. 3. 2017 Parlamentní listy

REPORTÁŽ: Mainstreamová média si zoufají nad tím, že lidé nechápou, co je správné, a volí si neustále někoho jiného, než jim doporučují. To zaznělo na konferenci s názvem Média a moc od Petra Robejška, zatímco Václav Klaus mladší pohovořil o propagandě, která i z elitní svazačky navždy udělá studentskou vůdkyni. 
 

Další časovaná evropská bomba je znovu v Calais; před čtvrt rokem ji pomocí buldozerů zlikvidovali jako Novou džungli - New Jungle, dnes je opět na tom samém místě...

Břetislav Olšer
4.4. 2017   Rukojmí
S nasazením policie a buldozerů byl před čtvrt rokem zlikvidován uprchlický tábor Džungle u francouzského města Calais. Nyní se však k městu na břehu kanálu La Manche znovu stahují stovky běženců. Starostka Calais Natacha Bouchartová proto ve čtvrtek oznámila zákaz rozdávání jídla migrantům.

Retro: Má politický systém alternativu?

Jan Kukačka
4. března 2017

Vyšlo 1. března 2010:  Jedním z důvodů, který přispěl k rozpuštění Dělnické strany (DS), byl její programový bod národního socialismu. DS prý „nemluví o uskutečnění myšlenek národního socialismu v rámci současného společenského a politického uspořádání“. K tomu Nejvyšší správní soud (NSS) uvádí:


Útoky na nezávislá média bezprecedentním přívalem cenzury

Phillip Schneider
4.3.2017 Waking Times,   překlad NWOO

Bezprecedentní vlna cenzury, jako moderní guerilla, vedená taktiky globalistických korporací v tajné dohodě s hlubokým státem, zasáhla víceré redakce popředních nezávislých médií. 


Zbyněk Fiala: Chudí jsme skoro všichni

Zbyněk Fiala
4.3.2017 Vaše věc

Progresívní zdanění asi nebude tak špatný nápad, když se proti němu zvedá takový odpor v horních patrech. Nejlepší je argument- nic neměnit, všechno je v pořádku, protože máme málo chudých. Málo? Zdá se, že chudí v naší zemi nejsou jen ti, kdo nám všem vysvětlují, že chudí nejsme ani my ostatní.


pátek 3. března 2017

Olympijští vítězové Ludmila Bělousovová a Oleg Protopopov v letech 1964 a 1968 ve sportovních dvojicích získali olympijské zlato. Podívejte se na záznam tanečníků ve 3 minutovém programu , kdy Bělousovové je 79 a Protopopovi 83... Neuvěřitelné!

Blanka Langerová
3.3. 2017 sportovní zážitek na sobotu

Když měli "studenti z Leningradu" tak přes 30 - říkalo se, že je budou muset zastřelit, jinak nepřestanou. Byla to pravdivá vize.Video je z roku 2015, kdy vystoupili před americkým publikem v rámci každoroční show,,Večer s vítězi".


Národy začínají dýchat: Multi-svět jde proti Novému světovému řádu. Ostudné dědictví "humanitárního" bombardování. Probudí se na kost ohlodaná země? Velké Srbsko není jen iluzí


Alexandr Dugin
3.3.2017  Katehonpřeklad Radim Lhoták

Alexandr Dugin přináší svůj úhel pohledu na možnost vzkříšení přizabitého Balkánu v kontextu současných změn, které míří spíše k obnovení multipolárního uspořádání, jež je noční můrou budovatelů Nového světového řádu.


Andrej Babiš: NATO musíme zmeniť z obranného na útočný pakt

Útočné NATO proti Rusku? Sorry jako!
Samuel Gdovin
3.3.2017   Hlavné správy
Český minister financií slovenského pôvodu Andrej Babiš vyhlásil, že vojenská organizácia NATO by sa mala zmeniť z obranného na útočný pakt. Za nepriateľov považuje okrem Ruska aj ISIS, či terorizmus. Podľa tohto predsedu hnutia ANO by sme taktiež mali zaútočiť na prázdne lode v Stredozemnom mori, ktoré sa plavia po imigrantov.

USA doporučují, aby Pobaltí na přechodnou dobu "zklidnilo" Rusy


Jevgenij Osipov
3. 3. 2017     zdroj
A musí to udělat ne proto, že rusky mluvící jsou "také lidé".
Velký rozruch vyvolala v médiích publikace studie "Hybridní válka v Pobaltí: hrozby a potenciální odpovědi", kterou zpracovalo centrum RAND pro americkou armádu. Dokument hlavně uvádí, že v zájmu posílení odolnosti vůči "hybridním útokům" a "ruské propagandě" mají Lotyšsko a Estonsko rozšířit politická práva rusky mluvících, zejména v záležitostech, které se týkají občanství a oficiálního uznání ruského jazyka:

Systém Clinton na diskreditaci Trumpa

Thierry Meyssan  
3. 3. 2017   
V listopadu 2016 byl vytvořen široký agitační a propagační systém, jehož cílem je ničit reputaci a autoritu prezidenta Trumpa od prvního okamžiku, kdy tento vstoupí do Bílého domu. Poprvé tak došlo k tomu, že proti prezidentovi USA byla i s využitím vědy a s velkým finančním krytím takováto kampaň zorganizována.

Chovanci na vnitru už vědí, komu sloužit (XI.)

Václav Umlauf 
3.3.2017 e-republika

Personální zeštíhlení resortu má zelenou, ale naše práce má vysokou společenskou důležitost, proto se nebude měnit rozpočet oddělení. Ministr Chovanec přidal všem represivním složkám a vnitrákům minulý měsíc na platě. Noví vládci dobře ví, koho budou potřebovat v době společenských nepokojů.


Zruší státy NATO uznání tzv. Republiky Kosovo?


Jan Urbach
3.3.2017  Vaše věc

Předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel vyzval Rusko, aby odvolalo uznání suverenity Abcházie a Jižní Osetie. „Vyzýváme Rusko k odvolání uznání samostatnosti těchto regionů a aby vyjádřilo respekt vůči gruzínským hranicím," prohlásil generál po setkání s ministrem obrany Gruzie Levanem Izorijem. V Libyi se výrazně mění situaceCroix
3. 3. 2017
V únoru tohoto roku došlo k podpisu Memoranda mezi ruským podnikem Rosněfť a National Oil Production, což  je libyjská národní ropná společnost. Tento dokument je všeobecnou dohodou o navázání vzájemné spolupráce v oblasti průzkumu ložisek a těžby ropy (současná úroveň těžby libyjské ropy činí 0,6 milionu barelů denně, přičemž v roce 2011 před svržením režimu Muammara Kaddáfího to bylo 1,6 miliónu). Vstup Ruska do boje o těžební práva na libyjský plyn a ropu, do kterého už jsou zapojeni všichni nejznámější giganti oboru z kontinentální Evropy, Velké Británie a Spojených států amerických, vzbudil velice nelibou reakci Západu. 

Konečné řešení Šumavské otázky

3. 3. 2017

Soudní tahanice o statek a polnosti Mašínových


Jiří Baťa
3. 3.  2017
Na veřejnost se dostala informace o „nedůstojných“ tahanicích stran majetku po generálu Mašínovi, resp. dnes majetku jeho dědiců, přesněji řečeno paní Zdeny Mašínové, protože dva z dalších dědiců se do věci nemohou zapojit, protože Ctirad již nežije a Josef žije trvale mimo ČR. Není pochyb o tom, že by za jistých okolností měl stát majetek Mašínů vrátit, nicméně jsou zde jisté oboustranné překážky, resp. důvody, proč dosud nebylo v této věci soudem rozhodnuto.

čtvrtek 2. března 2017

Porošenko je připraven k útěku

2. 3. 2017   zdroj a zdroj
"Dvě letadla do Španělska": bývalý lidový poslanec oznámil, že Porošenko je připraven k útěku a začal vyvážet cennosti. Podle exlidového poslance byl náklad odbaven jako diplomatický. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko začal vyvážet cennosti a připravovat se k útěku do zahraničí. Oznámil to na svém Facebooku bývalý lidový poslanec Nejvyšší rady Vladimír Olejnik s odvoláním se na zdroje v SBU.

"Şêrê bê namûs du car şer dixwaze " Nečestný lev se dvakrát popere

Yekta Uzunoglu
2. 3. 2017
Taková je kurdská moudrost, prošla stovkami let životních zkušeností, zkušeností s lidským kodexem, který se do té moudrosti se promítl.
Vím, že ani toto přísloví, ale ani jiná lidská moudrost nezmění nic ve společnosti, která se morálně rozkládá, která už dokonce zahnívá. Píši to jen proto, aby někdo možná, snad v případě, že se ta civilizace s nadlidskou "objektivně" myslící silou zotaví, tak potom aby se pak lidé dozvěděli, že na to často a marně upozorňoval jakýsi Kurd v zemi, kterou vnímal jako svůj druhý domov, jakýsi Kurd upozorňoval na základní lidský kodex, ale vždy marně.

Palmýra je dobyta! Probíhá čištění města od nevelkých skupin teroristů

2. 3. 2017    zdroj
Základní operace, jejímž cílem bylo dobytí Palmýry, je dokončena - jednotky SAA (Syrian Arab Army) kontrolují klíčová místa ve městě, včetně letiště. Hlavní úkol při likvidaci základní skupiny DAEŠ, která měla základnu na dobře opevněném letišti, na sebe vzala speciální jednotka Štít a ISIS Hunters (Lovci DAEŠ). Díky těmto jednotkám získala SAA plnou palebnou kontrolu nad městem, což přinutilo hlavní síly DAEŠ Palmýru opustit. V současné době oddíly speciálních sil začišťují enklávy, kde stále odolávají teroristé DAEŠ.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Nový bezpečnostní poradce generál McMaster: papouškující přisluhovač válečného komplexu


Generál McMaster
Tony Cartalucci
2.3.2017 Zvědavec

Nedávno se objevilo oznámení, že prezident USA Donald Trump si za poradce pro otázky národní bezpečnosti zvolil generálporučíka armády Spojených států Herberta Raymonda McMastera.

Když je na válku, není na důchody

Jiří Jírovec
2. 3. 2017
U Václava Moravce se debatovalo o důchodech. Několik lidí, včetně předsedy důchodové komise Potůčka doslova žvanilo o tom, jak si lidé mají šetřit na svůj důchod. Profesor Potůček se před nějakým časem vyjádřil, že má pro práci komise politické zadání. To je typická obezlička, tedy mechanismus, jak vést komisi bez rizika, že se ničeho nedosáhne. Bez mravnosti a vlastního rozumu se taková podmínka neobmítá. Nu což, přidá do svého prasátka nějaký ten penízek, Sobotkova vláda bude z obliga a vše se po volbách vrátí tam, kde to bylo.

"Rusko není na vině": OSN vyvrátila obvinění proti Moskvě

Irina Ťukačeva
2. 3. 2017 zdroj
Komise Organizace spojených národů popřela obvinění, vznášená vůči Ruské federaci. Ruské ozbrojené síly nemají žádný vztah k situaci v roce 2016, při níž zahynulo více než deset osob. Mezinárodní komise OSN pro vyšetřování incidentů na syrském území provedla šetření ohledně útoku na humanitární konvoj nedaleko města Aleppo v září 2016.

Popisek generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) řeší stravování ve věznicích.

2. 3. 2017
"Kdo šetří ma za tři - kdo krade za deset. A kdo ovládá státní kasu ten má miliardy"

Rusko uzavírá nebe nad Černým mořem a Krymem2. 3. 2017    zdroj
Protiletadlové raketové komplexy (PLRK) Buk nasadí na Krymu ruské námořnictvo. Jejich cílem je ochrana lodí, ponorek a plavidel Černomořské flotily před letadly, bezpilotními letouny a křídlatými raketami. V případě potřeby Buky společně s protiletadlovými raketovými systémy S-300 a S-400 Vzdušně-kosmických sil Ruska zcela uzavřou nebe nad poloostrovem a Černým mořem.

středa 1. března 2017

Ako americké médiá pripravujú protiruské články

1. 3. 2017 Hlavné správy
Americké médiá neúnavne zobrazujú Rusko ako „všadeprítomného superzlodeja“, snažiac sa vštepiť občanom strach pred Moskvou a odpútať pozornosť od ich vnútorných problémov, píše zakladateľ portálu The Intercept Glenn Greenvald. 


Bosenští Muslimové nově vyhrotili situaci v Bosně

Messin
1.3.2017  zdroj

Vůdce bosenských Muslimů v Bosně Bakir Izetbegovič nově vyhrotil situaci v této zemi. Izetbegovič totiž čerstvě vymyslel odvolání proti deset let starému rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který tehdy očistil Srbsko od obvinění z genocidy.


Petr Mach,europoslanec řekl,,EU je moloch, který neřeší zásadní problémy při dluhové a migrační krizi. Naopak importuje migranty na „starý kontinent! Měli bychom vystoupit z EU jako Velká Británie...

Petr Mach
1.3. 2017   PL,část článku
To bylo vidět při dluhové i migrační krizi, kdy navíc vydávala naprosto chybná rozhodnutí. Namísto toho, aby pomáhala některým státům s ochranou jejich hranice, tak vytvořila bezpečnostní agenturu Frontex, jejíž plavidla i nyní připlouvají až k libyjským břehům, sbírají tam uprchlíky a vozí je do Evropy. Já mám jako europoslanec právo interpelovat Evropskou komisi (EK), takže jsem se zeptal, proč tímto nešťastným způsobem importujeme migranty na „starý kontinent“.


Hynek Kmoníček potvrzen velvyslancem ČR v USA

Jiří Ovčáček
1. března 2017
Ve středu dne 1. března 2017 byla Kancelář prezidenta republiky oficiálně informována prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, že bylo uděleno agrément řediteli Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta republiky Hynkovi Kmoníčkovi jako novému velvyslanci České republiky ve Spojených státech amerických.
Hynek Kmoníček bude nadále působit jako zahraničněpolitický poradce prezidenta republiky.

Tajemné poselství Realistů

1.3.2017  Vaše věc

Je vcelku samozřejmé, že marketingové projekty mají problém s politickým programem. Většinou jsou totiž tato uskupení obalem pro takový program, o který by nikdo krom jejich „majitelů“ nestál. Různé projekty se s tím vyrovnávají různě. Realisté zatím upozorňují hlavně na to, že nemít program může být handicap i v marketingové oblasti…


Každá lež vyžaduje pravdivou odpověď!

J. Skalský
1.3.2017  České národní listy

Pokud delší dobu stále opakovanou lež necháme bez odpovědi, pak časem se může přeměnit, ne-li zcela, pak alespoň částečně, v myslích řady lidí v „pravdu“. 

Zbyněk Fiala: Trump v Kongresu

Zbyněk Fiala
1.3.2017 Vaše věc

Americký prezident potvrdil, že se chce odpoutat od zahraničních válek a soustředit se na naléhavé domácí problémy Spojených států.


Co všechno Rusko testuje v reálném boji? V Sýrii byl zpozorován bojový robot Uran-9 (VIDEO)

Geo
1.3. 2017 Eurasia24

Rusko v Sýrii pravděpodobně testuje bojový robot Uran-9. Nasazení tohoto supermoderního systému s významnou palebnou silou může znamenat malou revoluci ve vedení bojových operací.


!Argument: Odbourávání mýtů, nebo přepisování dějin?

1. 3. 2017   Outsidermedia
 
Několik úryvků z článků, uveřejněných na novém české nezávislém webu !Argument, jak je vybral redaktor Outsidermedií Jan Kadubec

Budoucnost bez Západu a Západ bez budoucnosti...

Michail Děljagin
1.3. 2017   Zvědavec
Čína a Rusko si rozdělují sféry vlivu Pax Americana
Čína se stala hlavním fenoménem na konci dvacátého století a zůstává hlavním fenoménem i na počátku století jednadvacátého. Čínská ekonomika vzrostla za dobu po provedení reforem téměř 40 krát! Dala světu ohromující příklad efektivní a rychlé modernizace jako živý návod, jak se to má dělat, a nastavila neméně živé zrcadlo všem, komu se nedaří.

Na ukrajinských podnicích na Donbasu byla zavedena vnější správa. Kyjev zapomněl, že na Donbasu jsou soustředěny přední podniky


1. 3. 2017    zdroj a zdroj
Ultimátum orgánů DLR a LLR vstoupilo v platnost. 1. března byla orgány DLR a LLR zavedena vnější správa na všech zařízeních, působících na Donbasu podle ukrajinské jurisdikce. Bylo upřesněno, že režim vnější správy začal působit po uplynutí ultimáta, předloženého Kyjevu donbaskými republikami. Jak dříve informovala agentura Regnum, 27. února představitelé LLR a DLR Igor Plotnický a Alexandr Zacharčenko požadovali do 1. března odblokování jednotlivých oblastí Donbasu.

Štětina opět mimo realitu! Jeho smýšlení o Rusku se zaseklo v dobách dávno minulých...

1.3. 2017   Rukojmí
Senátor Štětina o sobě dal nedávno vědět svým podpisem dopisu americkému prezidentu Trumpovi, v němž ho spolu s Alexandrem Vondoru a několika dalšími vysloužilými politiky východní a střední Evropy varoval před prezidentem Putinem. Nyní před Ruskem varoval nikoliv prezidenty cizích států, ale účastníky semináře Zločiny komunismu.

K 69letému výročí komunistického převratu v roce 1948 proběhl v pátek (24. 2.) v Senátu ČR seminář s názvem Zločiny komunismu. Jako host na tomto semináři vystoupil také známý verbální rusobijec Jaromír Štětina, který znovu předvedl, že se jeho smýšlení o Rusku zaseklo v dobách dávno minulých. 

Trumpův projev z pražské perspektivy

Eric Best
1. 3. 2017 Final Word 

Donald Trump přednesl svůj první proje vpřed americkým Kongresem. Na jeho obsah reaguje glosou v Praze žijící Američan, vydavatel internetového deníku Fleet Sheet's Eric Best.

Stop změně Ústavy, stop možnému dočasnému pobytu cizích ozbrojených sil na našem území!

Vážení přátelé,

jak se na něco vykašleme, okamžitě si to také odskáčeme, my voliči - občané.
Někteří zákonodárci mají v úmyslu změnit Ústavu České republiky článek 43.
Navrženou změnou umožňují dočasný pobyt cizích ozbrojených sil na našem území, údajně jen na 60 dní, přičemž dobře ví o  možnosti využití rotace cizích ozbrojených sil na cizích územích.
Nejsme tady od toho, abychom mlčeli, Obracíme se na všechny co také nehodlají mlčet, aby podpořili svojí účastí  protestní petiční stánek

dne 3.3.2017 od 8:30 hodin před Poslaneckou  sněmovnou  ČR,
kde bude k podpisu petice:
Stop změně Ústavy,
stop možnému dočasnému pobytu cizích ozbrojených sil na našem území.


Podpořte podle svých možností Iniciativu Ne základnám, která tu bude tak dlouho, pokud budou politiky napadat snahy realizovat na našem území vojenské základny, nebo umožňovat pobyt cizích vojenských sil.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Rostislav Iščenko: Kyjev bude muset přeplácet za uhlí Donbasu

Sergej Perelesov
1. 3. 2017        zdroj
Ukrajina bude nyní kupovat donbaské uhlí stejně tak, jako nakupuje plyn Gazpromu - oklikou.
"Na Ukrajině je precedens, kdy nakupovala plyn Gazpromu jako slovenský, maďarský a polský. Kvůli tomu za něj platila o 150 dolarů více. To samé se stane s doněckým uhlím. Bude ho kupovat jako australské, jihoafrické, jakékoliv. A bude dražší. 

úterý 28. února 2017

Víme co jíme?

Jiří Baťa
1. 3. 2017
Přečetl jsem si článek Gabriely Hubáčkové v HaNo, pojednávající o problematice nakupování svačin a občerstvení ve školních bufetech. V poslední době se kolem toho vedly dlouhé, bohužel ne vždy plodné diskuze, které v svém konečném efektu, podle mého soudu, nic nevyřešily, spíše přinesly více problémů, než byly předtím. Nesleduji nijak zvlášť tento problém, po přečtení článku mě však zaujala jedna věc a sice, zda vůbec víme, co jíme. 

Prolhat se až ke korporátnímu fašismu

Václav Umlauf 
28.2.2017 e-republika

Tom Perez jako zvolený předseda Demokratické partaje nahlas oficiálně řekl, že nominační volby na Clintonovou byly zmanipulované. A pak tuto fake-news zase oficiálně popřel, takže vytvořil falešnou zprávu na druhou.


Vzkříšení Armageddonu

Paul C.Roberts
1. 3. 2017
Kampaň amerických zpravodajských služeb, bombardujících veřejnost vymyšlenými informacemi o kontaktech týmu prezidenta Trumpa s Ruskem, cílí k zajištění lukrativní studené války a k zablokování procesu uvolnění napětí.
Gareth Porten
„Hlubokému státu“ stačilo 24 dní k vykastrofání prezidenta Donalda Trumpa a ke znevěrohodnění jeho slibu, že skončí s napětím mezi USA a Ruskem, vytvořeném během vlád Clintona, Bushe ml. a Obamy.

Ve zprávě McLarena o dopingu ruských sportovců něco docela důležitého chybí: důkazy

S. Usťugov,
vítěz letošní Tour de Ski,
2 zlaté a 1 stříbrná medaile
 na právě probíhajícím MS
Petr Ďoubalík
28. 2. 2017,    zdroj: Rossija24 (25. 2. 2017), video - titulky
Ve zprávě Richarda McLarena se píše o tisících ruských sportovců "namočených" do dopingu. Pro všechna světová média to bylo tučné sousto a snaživí redaktůrci okamžitě popsali stohy stránek, abychom to všichni dobře věděli, aby bylo jasné, že je to celý státem řízený systém, aby se nakonec mohlo zakázat startovat na olympiádě, odebírat pořadatelství soutěží a v Bratislavě dokonce uvalili totální kolektivní vinu i na ruské tanečníky na invalidních vozících.