Reklama

sobota 11. března 2017

Bude důsledkem úspěchů ŠOS a EAHU rozpad Evropské unie?

Napsal/přeložil: Andrej Kovrin
11.3. 2017   Eurasia24
Politika Evropské unie, zaměřená v posledních letech na zachování a udržení jednoty, nemá podle soukromé americké zpravodajské a analytické agentury Stratfor perspektivu.
Událostí roku 2016 se stal Brexit, situace v Řecku je dlouhodobě nestabilní a v rozhodujících státech Evropy získávají stále větší popularitu euroskeptici. Neexistuje jednotný názor na pokračování protiruských sankcí, které řadě členských států přinášejí ekonomické ztráty. A úspěšné výsledky nejbližších konkurentů EU – Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) a Eurasijské hospodářské unie (EAHU) – vyvolávají nelibost evropských politických elit.

¨Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi, premiéru Česka a čerstvě zvolenému předsedovi ČSSD…

Břetislav Olšer
11.3.2017 Rukojmí
Vážený Bohuslave Sobotko, Váš páteční a zdánlivě optimistický projev byl však ve skutečnosti jen frázemi nazdobenou křečí člověka, který má v sobě syndrom Jidášova znamení; ten aplaus a hlasy dvou třetin z přítomných 700 delegátů na víkendovém sjezdu ČSSD bych posuzoval z hlediska Vaší osoby, tedy jako krajně nedůvěryhodné a submisivní, pro jistotu jen  z nouze ctnost….

Magický stisk ruky ruského velvyslance v USA vyvolává u amerických politiků paniku


11. 3. 2017      zdroj
Západní média se snaží přesvědčit celý svět, že ruský velvyslanec v USA Sergej Kisljak, který připomíná nomenklaturního pracovníka brežněvovské éry, zverboval málem veškerou americkou elitu.

NATO bude investovat do militarizace Lotyšska asi 71 milionů eur


11. 3. 2017      zdroj
Na Ministerstvu obrany Lotyšska bylo řečeno, že do roku 2021 plánuje NATO investovat do obrany Lotyšska zhruba 71 milionů eur. Oznámila to informační agentura LETA. Finanční prostředky budou vynaloženy na rozvoj infrastruktury Národních ozbrojených sil Lotyšska, zajištění příjetí a rozmístění spojenců.

Podvod s hranicí chudoby a co to je ta střední třída



Josef Mrázek
11. 3. 2017
Kolonizátoři, kteří nás okrádají, vymysleli výpočet, podle kterého je v České republice méně chudých, než v nejbohatších státech Evropy. Je založen na definici chudého občana, to má být ten, který má menší čistý příjem, než 50% až 70% mediánu mezd po odvodech a zdanění a s přihlédnutím k tomu, zda je to pracovník nebo důchodce a podobně. Statistici došli k tomu, že nedostečný příjem má jen asi 10% Čechů, takže jsme bohatější než Rakušani, kteří jsou chudí, i když berou třikrát tolik, o Dánech a skoro všech dalších ani nemluvě.

Štěkající psi, připomíná mi jednoho vyšetřovatele... Aktivista Janda zaútočil na Lenku Procházkovou a dostal pořádný výprask

- rozhovor s Lenkou Procházkovou -
11. 3. 2017  ParlamentníListy


Prezident Miloš Zeman během pátku krom oficiálního oznámení své druhé kandidatury stihl i mnoho dalšího. Mimo veta zákona o národních parcích navrhl novou členku Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Zeman by v instituci rád viděl spisovatelku Lenku Procházkovou. Sotva Hrad rozeslal tiskovou zprávu, někteří už začali vydávat prohlášení. Situaci nyní pro PL okomentovala přímo Lenka Procházková.

Bomba odpálena: CIA chce zavirovat celý svět. Bagatelizace skandálu galaktických rozměrů. Špiclování je pouze vrcholek ledovce. Dozvíme se ještě více? Hybridní válka je realitou. Atentát na kohokoli z nás


Ivan Poledník
11. 3. 2017 ProtiProud

Ivan Poledník po vynoření z hromady šokujících dokumentů přináší poněkud širší nástin kybernetické hrozby pro celý svět, než v souvislosti s aktuální kauzou papouškuje většina mainstreamových i alternativních médií.

Bude důsledkem úspěchů ŠOS a EAHU rozpad Evropské unie?

Andrej Kovrin
11. 3. 2017   Eurasia24
 
Politika Evropské unie, zaměřená v posledních letech na zachování a udržení jednoty, nemá podle soukromé americké zpravodajské a analytické agentury Stratfor perspektivu.


Sobotka znovu zvolen

Jiří Paroubek
11. 3. 2017    Vaše věc

Podle očekávání byl předsedou ČSSD znovu zvolen B. Sobotka. Bylo jen otázkou skóre, jak bude Sobotka zvolen, zda to bude 52–54 %, anebo výsledek v intervalu 60–70 %. Z hlediska výsledku Sobotkovy činnosti v čele ČSSD, kdy od roku 2010, kdy ČSSD dociluje stále horší a horší výsledky, a v posledních třech volebních kláních tato strana utrpěla katastrofální porážky, je Sobotkův celkem dobrý volební výsledek na pováženou.

Prezident republiky vystoupí v pořadu „S prezidentem v Lánech“ 12. března 2017

Jiří Ovčáček
11.3. 2017 Hrad
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 12. března 2017 v 11.00 hodin v pořadu „S prezidentem v Lánech“, kde bude mimo jiné odpovídat na dotazy občanů. Pořad bude živě vysílán na webu Blesk.cz.


Francúzska realita po 50 rokoch prisťahovalectva a scenár pre celú Európu!


10. 3. 2017            zemavek 
Predmestia francúzskej metropoly sú dlhodobo v plameňoch a znetvorené na no-go zóny. Priestormi sa šíria výkriky, zvuk policajných sirén a nepokoj. Pomôcť si nevedia ani bezpečnostné zložky, ktoré vzhľadom na mediálne nastolenú atmosféru „zákonom chránených“ migrantov a domáceho obyvateľstva znášajúceho svoje vyhnanstvo vo vlastnom domove a genocídu nemôžu podniknúť žiadne efektívne opatrenia.

(redakce má výhrady k některým tezím uvedeným v článku)

Vztahy mezi Spojenými státy a Tureckem se mohou zhoršit / The Relations Between the United States and Turkey May Get Worse

Anna Jaunger
10. 3. 2017
Podle The Daily Telegraph, by se Washington  mohl dostat do potíží v Sýrii, protože konfrontace mezi Tureckem a kurdskými silami, kteří soupeří o ovládnutí Rakky, se den ze dne stále více a více zhoršuje. Ankara označuje kurdské síly v Sýrii jako teroristické uskupení spojené s Kurdskou stranou pracujících (PKK), která je v Turecku zakázána. Spojené státy americké se snaží zakrýt rozpory mezi jejich spojenci v regionu a zabránit přímým střetům mezi nimi. Pro Washington je situace komplikována tím, že každá strana od něj vyžaduje  zákaz účasti druhé strany v bojových operacích. 

pátek 10. března 2017

Předvolební kampaň M.Zemana bude více svobodomyslná, říká politolog Zdeněk Zbořil.... Zároveň bude prezident M.Zeman více nezávislý a lidé to vědí..., ale tím i agresivní...


10. 3.  2017   PZ   Z.Zbořil se zamýšlí nad ohlášenou kandidaturou prezidenta M.Zemana ...

Nová funkce

10. 3. 2017

Ne pouze Donbas bude součástí Ruska ...


Aurora Zorina
10. 3. 2017     zdroj
Ve vědomí přesvědčených opozičníků probíhají někdy kardinální zvraty - z přesvědčených rusofobů se někdy mění na patrioty, kteří jsou připraveni bojovat za ideály "ruského světa". Tyto změny například proběhly s novinářem Andrejem Babickým, známým vojenským reportérem 90-tých, pracoval pro americké Radio Svoboda a nadával na ruskou vládu... V roce 2000 odešel Babický z Ruska do Prahy, bál se pronásledování. O několik let později přiznává: 16 let, prožitých v České republice, bylo "utraceno" na prázdno. 


Sedm miliard každý rok pro jednu utajenou politickou stranu: Kavčí hory. Nejvíce platí nejchudší. Zrušme ČT, nebo ji poctivě napojme na státní rozpočet. Dobré téma pro blížící se volby. Kdo se ho odváží zvednout?

Petr Štěpánek
10.3. 2017   Protiproud
Přichází s poměrně jednoduchým receptem jak přestřihnout penězovod nevolených politiků v médiích, která nedobrovolně platíme zvláštní daní "z hlavy" Televizní poplatky jsou neefektivní, iracionální a asociální, neboť v toku času se pozvolna přeměnily na podivnou degresivní „daň z domácnosti“. Efektivita jejich výběru je problematická, systém je zastaralý a v poměru ke svému platu paradoxně nejvíce platí ti nejchudší.

Pán prezident Andrej Kiska, kterého jim prý máme závidět

10. 3. 2017  (koluje po internetu)
Celý problém pána Kisku ako to nemohol povedať komentátor , je veĺmi jasný. Pán prezident nie je práve etalón chytrosti. Keďže Slovensko je malé a ako vravia Číňania, to sa musime všetci veľmi dobre poznať. Tak aj s poznáme, netrvalo mi dlho a našiel som človeka , čo s ním pracoval.


Tisková konference prezidenta republiky Miloše Zemana k oficiálnímu oznámení kandidatury(video )

10. 3.ČTK video,Hrad
Před rokem jsem slíbil, že na počátku března při čtvrtém výročí své inaugurace oznámím, zda jsem se rozhodl nebo nerozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky. Sliby se mají plnit, a tak jsem tady.
Dobře víte, jak jsem se rozhodl, protože jsem to včera oznámil asi tisícovce svých příznivců se zdůvodněním, že je to malé poděkování za jejich podporu, a proto, že mají právo slyšet moje rozhodnutí jako první. Protože výsledek je zřejmý, dovolte mi na dnešní tiskové konferenci jenom několik málo poznámek k tomuto tématu.

O volbách ve Svobodném rádiu

Radim Valenčík
10. 3. 2017      RadimValenčíkPíše
Analýzy a komentáře aktuálnĺho děnĺ před řĺjnovými volbami do ps z hlediska vytvořenĺ předpokladů pro skutečné reformy: Zdroj: o-silenstvi-ortel-a-merkel.html


V pondělí 6. března jsem měl téměř dvouhodinový rozhovor s Vladimírem Kapalem ve Svobodném rádiu. Zde je celý záznam:

Savčenková: Ukrajinu by vedl lépe Putin než Porošenko. Znárodnění podniků na Donbasu jako další krok k samostatnosti DLR. Chystá se prezident majdanských pučistů na útěk do Španělska?


Václav Danda
10. 3. 2017   ProtiProud

Václav Danda uvažuje nad situací na Ukrajině a netroufá si odhadnout, zda nakonec skončí ve vězení spíš prezident Porošenko či bývalá hrdinka protiputinovské propagandy Savčenková

Zero Day v CIA aneb Inspirace Orwellem

Stanislav Blaha
10. 3. 2017  e-republika

Trump dostal do ruky silnou kartu v jeho boji proti Deep state, což jsou represivní a zpravodajské státní struktury. Pro tyto složky destruující právní stát a demokracii v USA pod vedením bývalého prezidenta Obamy začal doopravdy Zero Day. Tak se hackerském slangu označuje prolomení operačního systému skrze kritickou chybu v logistice.


Diktátoři EU se scházejí: Ve vzduchu visí známá „otázka 1968“. Brežněv a spol. je nepoučili. Povinné kvóty na imigranty budou tak jako tak. Naši politici nám lžou. Místo tanků „pásové“ sankce. Neodzbrojí nás!

Petr Hájek
10. 3. 2017   ProtiProud

Petr Hájek vidí jasné paralely mezi současným pokusem udržet pohromadě bortící se Sovětský svaz 2017 a pokusem z roku 1968 – a přestože nic se neopakuje přesně stejně, čerpá z toho naději.

Ukrajina oficiálně oznámila úsilí získat jaderné zbraně


10. 3. 2017    zdroj
Ukrajina chce přezkoumat Budapešťské memorandum. Bylo uzavřeno v roce 1994 a zakotvilo nejaderný status země. Ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Ukrajina se chce vrátit mezi jaderné mocnosti. Poznamenal, že v této otázce země potřebuje podporu USA. Arzenál jaderných zbraní zůstal po rozpadu SSSR na Ukrajině. Výměnou za zřeknutí se zbraní byly Kyjevu poskytnuty bezpečnostní záruky od Ruska, USA a Velké Británie. Po roce 2014 však Ukrajina opakovaně prohlašovala, že chce, aby jí byl vrácen status jaderné mocnosti.

Protest proti neposkytování patřičného lékařského ošetřování zubů a návrh řešení


Josef Mrázek
10. 3. 2017
Ústava zaručuje právo na patřičné ošetření všech poruch zdraví, bez ohledu na to, že některým se dalo zabránit, a na uhrazení nákladů na toto ošetření z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Týká se to i ošetření zubů. Česká stomatologická komora již od svého založení v roce 1991 soustavně usiluje o vymanění stomatologie z veřejného zdravotnictví a neregulovanou těžbu peněz v soukromých praxích a klinikách. Zubaři získali mimořádné výhody proti jiným lékařským odbornostem. 


Vysokoškolský pedagog k oznámené kandidatuře - Václav Janoušek: Prezident Zeman souzní s drtivou většinou českého lidu...

10.3. 2017         PL, část rozhovoru
Jedná se o velice důležitý mezník, zejména vzhledem k hrozbě islámského terorismu a migrační krizi,“ říká k rozhodnutí Miloše Zemana obhajovat mandát politický analytik a vysokoškolský pedagog . Bude-li Zeman zvolen, pak se podle Janouška bude opakovat scénář minulých let. Určitě se totiž prý v prezidentově okolí najdou lidé, kteří mu namydlí schody: „Takže nelze vyloučit, že jeho nepřátelé na něj opět ušijí nějakou boudu, ačkoliv by už konečně mohli pochopit, že jejich snaha vyznívá naprázdno."

Prezident Miloš Zeman oznámil další kandidaturu!

10. 3. 2017    Twitter J.Ovčáčka, živě  Facebook

Prezident republiky Miloš Zeman, který hájí zájmy občanů, ne zájmy médií a nabubřelých pseudoelit.



Na čtvrteční oslavě ve Španělském sále oznámil hostům, že bude usilovat i o druhé funkční období na Hradě. Svůj verdikt řekl při příležitosti čtvrtého výročí od nástupu do prezidentskéhoúřadu. Další informace  z TK, kde svoje stanovisko oficiálně sdělí veřejnosti přineseme později...

Miloš Zeman. | Foto: Twitterový účet Jiřího Ovčáčka

čtvrtek 9. března 2017

P.C.Roberts: Umírat za tak málo?

10. 3. 2017    PaulCraigRoberts
Pár týdnů Trumpova prezidenství uběhlo a vidíme, že ani tentokrát se žádná změna konat nebude. Normální vztahy s Ruskem se ocitly až na nejzadnějším hořáku – ne-li už úplně mimo sporák. Materiální potřeba vojenskobezpečnostního komplexu mít nepřítele, aby se tak dal ospravedlnit vysoký vojenský rozpočet a náležitá moc policejního státu, byla prostě shledána důležitější, než hledání důvěry mezi thermonukleárními mocnostmi. A pokud jde o liberálně-progesivní levici, ta zkrátka a dobře považuje snahy zachovat mír a život na Zemi za pouhou záminku, za kterou se neskrývá nic než snaha o měkký postoj k Rusku, ne-li pak přímo zrada na Americe.

Na Středním východě dochází k drastickým změnám, a to neuvěřitelně rychle

Peter Korzun
9.3.2017   Zvědavec

Situace na Středním východě se mění neuvěřitelně rychle. To, čemu bychom ještě včera neuvěřili, se dnes stává realitou. Každá událost se stává součástí většího obrazu - region pozvolna přestává být propastí, a stává se lepším místem. 

 

Retro: Na změnu systému je už asi pozdě

Exocet
9. 3. 2017   Outsidermedia
(Vyšlo 3. března 2010 )

... Žijeme údajně v krásné Klausově době, ve které český stát nemá nosnou, sjednocující a motivační ideu, tisíciletá legace hrdého národa smrdí jeho vlastní elitě, ve společnosti, kde forma nemá buď žádný, nebo opačný obsah, bezobsažné a naprosto nezávazné slogany (labely) nahrazují programonosnou ideu, kde užíváme pojmy (jako např. demokracie), které jsou vyprázdněné a svojí praxí opakem či doslova rozbíječem nosné, původní myšlenky tohoto pojmu.

Trump si vybral nové slovo pro přechod Krymu k Rusku

Alexej Obuchov
9. 3. 2017           zdroj
Prezident USA Donald Trump vybral nové slovo pro události mezi Ruskem a Ukrajinou na jaře roku 2014. Charakterizoval situaci kolem Krymu jako jeho "převzetí".

Skandál kolem CIA nemá konce ani kraje

Jiří Paroubek
9. 3. 2017   Vaše věc

WikiLeaks vydaly další ze svých smutných seznamů, ze kterých je zřejmé, že nejvýznamnější americká zpravodajská služba, CIA, je opravdovým státem ve státě. Dělá si, co chce.

Mezinárodní den žen: opravdu „malé, slabé a hloupé“?

Ingrid Puskajlerová
9. 3. 2017   e-republika

Podívejte se na pohádku o ženách podanou zcela oficiálně a pod parlamentní imunitou. Zápletkou je trio vlastností, které způsobily v Evropě pořádnou bouři.


Ivan David pro PL: Bohuslav Sobotka je silný v disciplínách, které ho udržují na čele strany, ale slabý v disciplínách, které mohou na čele udržet stranu


9. 3. 2017   ParlamentníListy
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nebude mít na sjezdu žádného protikandidáta. Může ho přesto potkat nějaké nepříjemné překvapení a v jaké atmosféře budou delegáti jednat?
Překvapení je vyloučeno, už i delegáti jsou velice pečlivě vybraní, místních organizací, jimž nebyl z okresu dodán správný předseda, velmi ubylo, a pokud existují, nemají většinu v okrese, takže z jimi vedených organizací se nikdo na sjezd nedostane. To ale neznamená, že by ve straně vládla spokojenost, a nevylučuje to, že na sjezdu někdo promluví jinak, než se současnému vedení líbí. Ale bude to naposledy, protože ČSSD je demokratická.

Čulík se nám zase jednou pořádně odkopal.


Jiří Baťa
9. 3. 2017
To, co píše v Anglii „zapadlý vlastenec“ Čulík, to se ani nedá číst, ale už z principu se to číst musí! Tolik zhovadilostí, co vypotil či zplodil tento poťouchlý „intelektuál“, se tak často nevidí. Věhlasný šéfredaktor Britských listů usedl k počítači, sepsal blog, či spíše „blivance“, ve kterých se prý snažil (zřejmě zaostalému) Západu vysvětlit, kde se v Češích, Moravanech a Slezanech bere ta nenávist vůči uprchlíkům a muslimům zvláště. Věřte nevěřte, tady jsou důvody: začalo to prý už v roce 1620 po bitvě na Bílé hoře, kde došlo k porážce českých šlechticů a zdejší obyvatelé získali pocit, že moc nad nimi převzaly cizí šlechtické rody.

Špatně osedlaný kůň


Jiří Baťa
6. 3. 2017
Přečetl jsem si zajímavý silně negativisticky pojatý článek paní Johany Hovorkové „Budujeme si české Rusko. Nenávistí k Evropské unii, médiím i pravdě“,(zde , původní zde) a mohu konstatovat, že to byl zážitek. Ale je to čtení opravdu jen pro silné nátury. Jmenovaná v silně předpojatém, západu silně inklinujícím pojednání vyjadřuje kritiku všemu, co souvisí s médii, EU, USA, migrační politikou a nedávnou minulost. Abychom si rozuměli, ona nekritizuje zmíněné média, USA, EU apod., ale naopak kritizuje ty, kteří k těmto institucím ztrácí důvěru,

10. březen – mezinárodní den lží o Tibetu

Pražští "Tibeťané" - oběti fejknutých informací
Ondřej Kosina
9. 3. 2017   Vaše věc

10. březen je dnem, kdy různí aktivističtí starostové – zejména z řad TOP09 a Strany zelených – vyvěšují na radnicích po celé zemi tibetské vlajky a lidé z neziskovek demonstrují před Velvyslanectvím ČLR v Praze, aby dali najevo svou nespokojenost s údajným porušováním lidských práv v Tibetu. To vše za mohutné asistence médií, přičemž reportérů je před ambasádou obvykle mnohem víc než samotných aktivistů.

středa 8. března 2017

Válka "až" za 3-5 let? Slováci i s Ficem už kapitulovali, jen občanům to ještě nikdo neřekl!

Jiří Babača
9. 3. 2017
Podle serveru www.topky.sk vyhlásila administrativa USA výběrové řízení na projekční práce k výstavbě americké vojenské základny. Tento tendr již visí na oficiálních stránkách vládních zakázek. Je málo pravděpodobné (i když to nelze vyloučit), že by tak činila bez vědomí slovenské vlády Roberta Fica. Z uvedeného lze usuzovat, že slovenská vláda Roberta Fica již nejspíš pod nátlakem z Washingtonu kapitulovala, jen slovenským občanům to jaksi zapomněla říct… a co my? Co před námi tají naše vláda? Podrobnosti buďto slovensky zde a zde a česky zde.

NATO a USA v Strednej Ázii končia

Viktor Sokirko
8. 3. 2017   Hlavné správy

Viktor Sokirko uviedol na portáli tvzvezda zaujímavý materiál o problémoch NATO a USA v stredoázijských bývalých sovietskych republikách.

Trump a zřejmě i český premiér Bohuslav Sobotka! Vyhoďte z okna televizory Samsung! [CZ Titulky]

- VK -8.3.2017 EA News

VIDEO: Největší skandál CIA v dějinách je na světě! Langley shromažďovalo zbraňové kybernetické exploity, obětí byl Trump a zřejmě i český premiér Bohuslav Sobotka! Vyhoďte z okna televizory Samsung! [CZ Titulky]

Nepolapitelný fantom železnice: "jaderný vlak" RF vyjíždí na koleje

8. 3. 2017     zdroj
V nejbližší době v Rusku odstartuje závěrečná fáze testování nejnovější jaderné zbraně v zemi. Jde o bojový železniční raketový komplex Barguzin, který byl vyvinut na základě svého dřívějšího analogu - bojového železničního raketového komplexu Moloděc.

“Přesunou vojska za pár hodin”: USA vybudují na Slovensku vojenské objekty

58b7deb5c36188ee098b45ed

Lidija Belkova 
8.3.2017 NWOO

Spojené státy hledají dodavatele pro projektování vojenských objektů na Slovensku. Příslušný tendr byl zveřejněn na webové stránce vládních zakázek. Podle tohoto dokumentu práce na Slovensku zahrnují přípravu výstavby nových objektů, a rovněž úpravy, opravy a rekonstrukci existujících objektů. Celkově jsou USA ochotné utratit na modernizaci vojenské infrastruktury na Slovensku 5 milionů dolarů. Agentura RT dokument prostudovala.

USA plánujú na území Slovenska vojenskú základňu!

8.3. 2017   Czech Free Press
Na vládnej stránke Spojených štátov amerických sa objavili informácie, ktorý bude Slovákov mimoriadne zaujímať. Podľa neho by totiž na našom území malo vyrásť americké vojenské centrum.
Projekt vojenskej základne zverejnil na svojej webovej stránke portál obdobný nášmu Úradu pre verejné obstarávanie ešte vo februári. Zaujímavé je, že zákazka v hodnote päť miliónov dolárov unikla akejkoľvek pozornosti. Doteraz sa na Slovensku o podobnom projekte nehovorilo. Ako sa nám podarilo zistiť, už v auguste by mal byť známe, kde konkrétne bude centrum stáť, kto ho postaví a ako bude vyzerať.

Sobotka nikdy nic nevyřeší, ani se nedomluví, je úplně k ničemu.Slovní přestřelka mezi premiérem a ministrem financí pokračuje...


8.3. 2017   PL
Babiš si nenechal líbit Sobotkův útok a atmosféra ve vládě opět zhoustla...
Vše začalo tím, když se Babiš v úterý pustil do předsedy vlády kvůli absenci na summitu EU. Sobotka v pátek vynechá neformální část summitu a odjede do Brna na sjezd ČSSD. Čechy bude v Bruselu zastupovat slovenský premiér Robert Fico.

Odtajněné dokumenty vykreslují hlubší spojení mezi CIA a americkými médii – odraz Operace Drozd

CIA teaser 2_2Shawn Helton
8.3.2017 21th Century Ware  překlad NWOO

V průběhu minulého měsíce bylo více než 12 milionů odtajněných dokumentů CIA údajně zveřejněno online. Zatímco dokumenty zpravodajských služeb prý vrhají světlo na utajované válečné programy, psychologické výzkumy a éru studené války, rovněž obsahují další důkazy, potvrzující symbiotický vztah mezi CIA a americkými médii. Na konci ledna britský časopis Guardian uvedl, že samotná CIA uveřejnila miliony dokumentů online:

WikiLeaks začal publikovat sérii tajných dokumentů CIA

8. 3. 2017    zdroj
7. března byl zveřejněn první soubor dokumentů CIA. Administrace WikiLeaks uvádí, že zveřejnění dokumentů CIA, označených jako projekt Vault 7, bude největším únikem citlivých dokumentů tohoto zpravodajského rezortu. Do prvního balíku dokumentů, který je nazván Year Zero, je zahrnuto 8 700 dokumentů a souborů, uložených v izolované vnitřní síti Centra pro kybernetickou rozvědku, které se nachází v ústředí CIA v Langley (Virginie, USA).

O čem se nás to snaží novinářské kurvičky přesvědčit?


V tzv. „seriózních“ médiích se u nás člověk dozví občas přímo neuvěřitelné věci:
Moskva strhne bytovky „chruščovky”, o domov přijde půldruhého miliónu lidí, píše s pěnou u huby novodobý politruk z redakce Novinek.cz nebo ČTK, ale mozek zapomněl zřejmě doma, neboť se mu do textu vloudilo následující:
 

Jak to bylo s „němým výkřikem“?

Radim Uzel
8. 3. 2017   Vaše věc

Vzpomínám si na vášnivé debaty, které před několika lety způsobilo přirovnání náboženských společenství k jakémusi spolku turistů. Přirovnání církve k jiným společenstvím, sdružujícím lidi podle záliby, trávení volného času a různých koníčků zvýšilo pochopitelně hladinu adrenalinu nejednomu publicistovi, s kritickými hlasy se ozvali nejen klerikální agitátoři, ale i lidé rozvážní a tolerantní, pro něž podobné tvrzení představuje přece jenom trochu silný tabák.


Gratulace CIA k nabrání největších světových mediálních prostitutek do jejího CNN-pajzlu

Paul Craig Roberts
8. 3. 2017  zdroj


Mluvčí ruského ministerstva zahraničí k CNN: Přestaňte šířit lži a falešné zprávy!
Jak sdělují americké weby Information Clearing House a iBankCoin, použila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na adresu CNN pár vybraných slov. 

Čeká Ukrajinu vojenský převrat?

Pavel Tajkov
8.3.2017  Svobodnaja Pressa, překlad Zvědavec

Proč armáda obránců Baťkivščiny trpí masivním dezertérstvím? Rozložená a demotivovaná armáda má sklon ke vzpouře.