Reklama

sobota 18. března 2017

Vždycky Tě budu milovat zpívá na sobotu Eva Farná. No, pak, že to v Česku neumíme!


18. 3. 2017
Dobrou noc přeje kulturní referent Blanka Langerová 

Horáček je sice zahnojen rozličnými černými sázkami od hlavy až k patám, ale naštěstí nikdy v politice nic neznamenal a znamenat nebude...Věříte v jeho obrácení v roli zloděje Ferdyše Pištory...?

Břetislav Olšer
18.3. 2017   Rukojmí
Kandidát na prezidenta Česka Michal Horáček je v plném běhu svého Horacek-tour, během něho se kasá před většinou poloprázdnými hledišti lacinými a naprosto schizofrenními hrdinskými činy proti komunistickému zřízení.Popisuje třeba, jak mazaným podvodem oblafl StB a naše bezpečnostní služby, když si v roce 1974 dal na výjezdní doložku do USA místo razítka komunistického svazu mládeže dědečkovu pečeť entomologické společnosti se včelou. za což musel po návratu do komunistické vazby.

Koalice vedená USA záměrně zabíjí civilisty a ničí syrskou infrastrukturu / US-led Coalition Deliberately Kills Civilians and Destroys Syrian Infrastructure

Anna Jaunger (Inside Syria Media Center)
18. 3. 2017 Letectvo koalice vedené USA pokračuje v ničení infrastruktury v Sýrii pod záminkou boje proti terorismu, čímž nejen zbavuje civilní obyvatelstvo základních životních podmínek, ale také ohrožuje životy tisíců lidí. V poslední době oficiální Damašek vyzval OSN, aby se koalice vedená USA přestala zaměřovat na  přehradu Tishrin na Eufratu a její okolí, aby se předešlo hrozící katastrofě. Syrský zástupce v OSN Mounzer Mounzer to napsal v dopise zveřejněném  ve čtvrtek a adresovaném generálnímu tajemníkovi Antonio Guterresovi a Radě bezpečnosti.

Kávička v Praze aneb v Praze je drazeOtakar Lysoněk
18. 3. 2017
Tak jsem byl s kamarádem na setkání v Praze a protože jsme měli jen omezený časový prostor, rozhodli jsme se nic velkého z tohoto setkání nedělat a zajít, „jen na kávu“ na Václavském náměstí (vidíte průhled do ulice Na Můstku) a takto to dopadlo.

Ve Francii se opět střílelo, teroristé zbrojní průkazy nepotřebují. Útočník ve škole měl i granáty. Stopy podle policie vedou na internet. Čeká nás v praxi Minority Report?

- VK -
18. 3. 2017

Ve Francii se opět střílelo, teroristé zbrojní průkazy nepotřebují. Útočník ve škole měl i granáty. Stopy podle policie vedou na internet. Čeká nás v praxi Minority Report?


Tereza Spencerová: Naši novináři vylezli na vidle a neví, jak dolů

Tereza Spencerová
18 3. 2017 Literárky
 

„Žádnou velkou změnu v postoji českých médií bych obecně nečekala – jen je asi třeba si zvyknout, že některé informace se k českým čtenářům dostanou třeba se čtyřměsíčním a větším zpožděním. To je holt ta cena za demokracii a svobodu projevu…“ říká ve svém týdenním přehledu Tereza Spencerová.

Projekt veřejnoprávní televize selhal

Petr Sak
18.3.2017   První zprávy

Projekt veřejnoprávní televize obsahuje třístupňový systém řízení ČT. V parlamentních volbách jsou zvoleni poslanci, kteří zvolí Stálou komisi pro sdělovací prostředky, Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a Radu ČT, která vybírá generálního ředitele.

"Evropa se nachází v stavu jako před II. světovou válkou" řekl včera Erdogan.


Yekta Uzunoglu
18. 3. 2017
A "vyždímáme vás jako citron" křičí ve všech koutech Turecka a západní Evropy jeho národ, uspořádávají emotivní shromáždění ve velkých skupinách na nejrůznějších náměstích Turecka a evropských měst. Demonstrativně před občany hostitelských zemí rozpůlí citrony či pomeranče a vyždímají je s jasným signálem, že je čas na vyždímání "evropských nepřátel Erdogana", "káfirů". V srdci turecké metropole v Istanbulu dav "šílenců" před očima policie, která má dle mezinárodních smluv ochraňovat zastupitelské úřady cizích zemí v Turecku, vtrhne na výsostné území Holandska, na generální konzulát Nizozemského království.  


Dva Krymy: barbarství a civilizace


18. 2. 2017    zdroj
Na Krym se ... vrátila civilizace. A civilizace (na rozdíl od plemene, které je znepokojeno zachováním svých "důležitých", "národních zvláštností", jako je počet pér na hlavě, kroužků v nose a způsobu vázání bederní roušky) zaručuje všem stejná práva a rovné příležitosti. Některé barbarské kmeny zahynuly, některé postupem času vytvořily svou vlastní civilizaci. Ale pokud civilizace sklouzávala na úroveň barbarství, zastavit ji a obnovit mohl pouze vnější zásah. V opačném případě se cesta logicky završovala divošstvím. Ukrajina, která překotně degradovala, již fázi barbarství minula a řítí se do divošství.

Nesouhlasím s plánovanou cenzurou lidských názorů v reálném i virtuálním prostředí. Boj proti dezinformacím = boj proti názorům lidí naší země!

Václav Kovalčík
18.3. 2017   Czech Free Press
 Právě cenzurní nesvoboda pochází z dílny současného režimu, současné vlády i Evropské unie, které se nelíbí názory občanů!Bohužel se vracíme do starého a zkostnatělého Rakouska - Uherska, jemuž se podobá současný stav a struktura Evropské unie. Současnému režimu a Evropské unii se nehodí vzdělaní lidé s národním povědomím – jen slepé a poslušné „stádo ovčanů" v nevkusných montovnách.

Kosovo se opět pokouší přivlastnit srbský majetek

Marko Džurič
18. 3. 2017  balkaninsightmessin
 
Kosovští Albánci vymysleli další plán jak ukrást nemovitý majetek registrovaný na Srbsko, Jugoslávii, či starou autonomní oblast Kosovo.
Všechen takto registrovaný majetek chtějí na katastrálním úřadě jednoduše přepsat na nyní nezávislé Kosovo.

Turecko jako nádor ničí Evropu. Chce to radikální řez

Erdogan se svým receptem na všechno - koránem
Yekta Uzunoglu
18. 3. 2017

„Evropa se nachází v stavu jako před II. světovou válkou“ řekl včera Erdogan. A „vyždímáme vás jako citron“ křičí ve všech koutech Turecka a západní Evropy jeho národ, uspořádávají emotivní shromáždění ve velkých skupinách na nejrůznějších náměstích Turecka a evropských měst.

Smutná bilance nepovedených privatizací OKD - hornické odbory žádají nápravu!


17.3.2017  E-sondy
 
 
Hornické odbory plně podporují všechny snahy, které pomohou zaměstnancům OKD Ostrava a občanům v regionu. Sdružení hornických odborů (SHO) OKD podporuje každou iniciativu, která pomůže získat zpět peníze z nepovedené privatizace důlních společností a bývalého bytového fondu OKD, stojí ve zveřejněném stanovisku SHO.

Doba a dílo Andreje Babiše

18. 3. 2017  Tribun
 

Situace kolem magnáta a ministra v jedné osobě A. Babiše pomalu ale jistě opouští doménu frašky (Sorry jako) a vstupuje do domény panoptika (Účetní udělala chybu). Babiš plácá, jak mu to přijde po ruku a novináři, včetně těch, které neplatí, se ho už ani nepokoušejí chytit za slovo. 

Duel raket nad Sýrií – velmi nemilá situace pro Izrael

Geo
18.3. 2017  Eurasia 24

Izrael v pátek 17. března zaútočil na území Sýrie. Útok to nebyl ojedinělý, ale opakovaný, přesto se od dřívějších podstatně liší. Čtveřice stíhacích bombardérů F-15I v pátek 17. března před tři čtvrtě na tři ráno pronikla do vzdušného prostoru Sýrie a v blízkosti Palmýry provedla úder na objekty libanonské šíitské ozbrojené organizace Hizballáh.

pátek 17. března 2017

Štěpán Kotrba a Tomáš Klvaňa debatovali o Zemanovi a vážně to stálo za to...

17.3. 2017   Parlamentní listy
Miloš Zeman má šanci vyhrát v prvním kole. A že bojuje proti elitě? To jsou jen šašci. Tak argumentoval v internetovém pořadu PL TV politický a mediální analytik Štěpán Kotrba. Jeho oponent, novinář a komentátor Tomáš Klvaňa kritizoval Zemana za podlézání Číně a Rusku. Uznal ale prezidentovi mnoho zásluh. Oba se shodli v tom, že Miloš Zeman je jasný favorit prezidentské volby.
Češi jsou chytří, žádného Kisku nezvolí. P.C.Roberts: Od dělání potíží až k hrozbě – vysoká cena za pravdu


17. 3. 2017       PaulCraigRoberts
Jsem přesvědčen, že USA a vůbec celý západní svět, tvořící dnes americké impérium, vstoupil do fáze, v níž respekt k pravdě neexistuje už ani ve veřejnosti, ani v privátních institucích. Jsme svědky tohoto jevu už po nějaký čas. Vraťme se např. do srpna 2002. Tehdy byl svět propagandou připravován na americký vpád do Iráku. A 3. srpna v tomto roce britský prestižní časopis The Economist takto shrnul převládající veřejné mínění: „Skutečnými možnostmi, které máme, jsou tyto: „Ustoupit a vzdát se, anebo pána Husajna odstavit od moci dřív, než dostane svou atomovou bombu. Ať je jakkoli těžké to vyslovit, musí být naší volbou válka.“

Čti až do konce a udělej si sám obrázek: Prezident, co televize nevysílá... (protože se bojí)…

17.3. 2017   Rukojmí
Poslední setkání s občany v průběhu druhého dne pobytu prezidenta Miloše Zemana na Karlovarsku, bylo opět ve znamení mimořádného zájmu o prvního muže naší republiky.  ,,Jestliže někdo přijde do politiky, nikoliv na základě svých činů z minulosti, ale na základě svých slibů zaměřených k budoucnosti, nevěřte mu, a jak se kdysi říkalo, žeňte ho bičem.“ řekl prezident.

Lekce ekonomie pro silné žaludky: Každá česká rodina dluží průměrně dva až pět miliónů. Polovina lidstva tone v chudobě. Světlo na konci tunelu zhaslo? Co bude následovat ve světě bez bubliny?

Michael Snyder
Michael Snyder
17. 3. 2017 The Economic Collapse, překlad ProtiProud

Michael Snyder komentuje důležitý ukazatel, který většina veřejnosti přechází bez povšimnutí, a vysvětluje, proč se naše ekonomické problémy opravdu nevyřeší samy - a co bude následovat, až přijde, co je nevyhnutelné

Potraviny na západe sú nie len kvalitnejšie, ale aj lacnejšie. Ukazujú to testy robené v Čechách

17. 3. 2017  Hlavné správy 


Potraviny na západe sú nie len kvalitnejšie, ale aj lacnejšie. Ukazujú to testy robené v Čechách.Slovenské testovanie kvality rovnakých výrobkov predávaných u nás a v susednom Rakúsku bolo reprezentatívne z hľadiska typológie testovaných produktov, nezaoberalo sa však otázkou ich ceny. Podobné testy však robila aj Česká republika, ktorá porovnávala svoj a nemecký trh a súčasťou tohto prieskumu boli aj ceny. 

Pozvánky na akce LLR a DLR

Pavel Letko 
17.3.2017 e-republika
Společnost přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky pořádá výstavu fotografií a shromáždění za svobodu projevu.


Zakažte matematiku!

Jan Kristek
17. března 2017 Outsidermedia


Také exekutoři si přijdou každý rok na víc, než kolik komunisté zabavili při celém svém znárodňování. 


Švédská ministryně navrhuje přivítat s otevřenou náručí navracející se bojovníky ISIS


15.3.17               Zvedavec
Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnke navrhuje, aby Švédsko přijalo s otevřenou náručí a znovu integrovalo ty migranty, kteří původně dostali azyl ve Švédsku, pak odcestovali na Střední východ, kde bojovali na straně ISIS, a nyní se vracejí zpět do Švédska. Jde prý asi "jen" o 300 islámských radikálů.

Blbečku, marš do kouta!


Jiří Baťa
17. 3. 2017
Takto reagoval můj učitel z biologie, na žáka, který neuměl látku. V takovém případě jej totiž striktně vyzval (přikázal mu), aby šel „klečet“ do kouta zpytovat svou nevědomost. Tuto vzpomínku jsem si vybavil, když jsem si přečetl vyjádření „inventárního“ zaměstnance Poslanecké sněmovny, pochybného a vlastní vinou zneuznaného „právníka“ ze ZČU pana Marka Bendy. K jeho rigorózní práci se totiž vyjádřil brněnský děkan Zlatuška mj. slovy, že „Na pár řádcích svého výjimečného textu udělal autor tolik chyb, že by si zasloužil poslat zpět do základní školy“. Takže výše vzpomenutá praxe mého učitele je vůči Marku Bendovi více než opodstatněná. Proč to ale zmiňuji?

Horáčkova vize zahraniční politiky – děkuji, nechci…Následující názory týmu pro zahraniční politiku je třeba si do prezidentské volby zapamatovat !


Josef Nožička
16.3. 2017   Rukojmí
Kandidát na českého prezidenta Michal Horáček uskutečnil v úterý v pražském Image Theatre debatu o zahraniční politice, na které představil i tři své poradce pro tuto oblast. 
Tým Horáčka,, rusofob" Romancov,Vašáryová, pro ni je evropská unie božský Olymp a bývalý europoslanec Rouček...Určitě jejich názory znáte z vysílání ČT ...
Dle toho, co bylo napsáno v úterní MF DNES, na debatu dorazilo jen něco málo přes sto lidí. To tedy opravdu není moc, na druhou stranu do začátku prezidentských voleb zbývá ještě téměř 10 měsíců a řada potenciálních uchazečů o pražský Hrad se na rozdíl od Michala Horáčka dosud ani nevyjádřila, zda výzvu ke kandidatuře vůbec přijme.

Intercept: Demokratům se vymyká „ruský“ skandál s Trumpem z rukou!

kou
17.březen 2017 První zprávy
Vřava obklopující údajné vazby Trumpa s Ruskem dosáhla v USA úrovně, že dokonce i demokraté se snaží jimi rozpoutané vášně zchladit, protože vědí, že nemají žádný důkaz.
Píše to na internetových stránkách Interceptu novinář Glenn Greenwald.


Jak hospodařil prezident Obama


Václav Umlauf 
16.3.2017   zdroj

Grafy ukazují, kdo a jak vydělal za vlády demokratického a levicového prezidenta Obamy.

Kam kráčí ČSSD po sjezdu?

Pavel Letko        
16.03.2017 e-republika
Místo toho, aby si zvolili pozici levého křídla současné vládní koalice, vybrali si raději úlohu prvosledových jednotek Kalouskovy armády extrémní pravice. Není tedy překvapením, že si přítel Votava notuje s neuvěřitelným hulvátstvím Stanjury (ODS) a Kalouska (TOP09).


čtvrtek 16. března 2017

Co by na dnešní americký mccarthismus, tvrdící, že kdo není pro válku s Ruskem, ten je vlastizrádce, říkal Voskovec, obviněný v USA z „předčasného antifašismu“ a držený skoro rok na ostrově Ellis Island…?

Břetislav Olšer
16.3. 2017   Rukojmí
Jeden z mužů Donalda Trumpa, republikán Jeff Sessions a nyní po boji ministr spravedlnosti, čelil proto minulý týden dvě hodiny podrazáckým dotazům členů kongresového výboru jen proto, že nepřiznal banalitu, jak loni v létě přijal ruského velvyslance ve Washingtonu Sergeje Kysliakova na jeho žádost ve své kanceláři v senátě a později se s ním pozdravil na nějaké recepci…

Hoax? Kdo tady vlastně lže? Deník SME se snaží dát odhalené skutečnosti jinou "lepší" interpretaci... Snaží se z pravdy vylhat. Takto budou mainstreamová média odhalovat "hoaxy"...

16. 3. 2017
Sloven
ský deník SME tvrdí, že zpráva o připravované výstavbě americké základny na území slovenska je hoax zde. Jde prý jen o "plánovanie a dizajn vojenských zariadení, plánovanie, rôzne topografické mapy a prieskumy na území Slovenskej republiky". "Ministerstvo obrany už vysvetlilo, že Američania majú záujem pomôcť pri modernizácii už existujúcej infraštruktúry v rámci slovenských ozbrojených síl." 
Jenže portál "Zem a vek" zde, konstatuje, že: Vládny web Federal bussines opportunities pred niekoľkými týždňami zverejnil zákazku americkej armády za päť miliónov dolárov, ktorá má byť zrealizovaná na Slovensku.

Kalousek + Babiš = zatraceně dobrej tým

Erik Best
16. 3. 2017    EB
Včerejší virtuální debata mezi Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem (ten měl důležitější věci na práci a nechal za sebe mluvit ostatní) na půdě poslanecké sněmovny byla překvapivě věcná. Diváci, kteří netušili, jak finanční žraloci vyvádějí majetek z jimi ovládaných společností, dostali od Miroslava Kalouska názornou lekci (i když se dopustil chyby tvrzením, že nákupy akcií firmou lze odečíst z daňového základu). 

Chceme další protektorát? Dokud jsme v NATO, máme na rukou krev. Lenka Procházková a Josef Skála rozbouřili při výročí okupace Klárov

REPORTÁŽ
16. 3. 2017   ParlamentíListy a občanská iniciativa Ne základnám

Místo, aby média sčítala lidi zavražděné kvůli záchraně petrodolaru, mluví o omylech, vedlejších ztrátách nebo dokonce o uhynulých, jako by to byl morový virus, který kosí ty, co si nemyjí ruce!“


Varování před lhostejností - projev na protiválečném shromáždění na Klárově

Lenka Procházková
16. 3. 2017

Z pohledu mimozemské vesmírné lodi se naše planeta může jevit jako ráj obdařený vším, co je k životu rozumných bytostí potřebné. Ale i z okénka rakety vystřelené ze Země na oběžnou dráhu působí Zeměkoule jako útulný a bezpečný domov. Také cestující v letadle, dokud jim výhled nezakryjí mraky, se kochají tou proměnlivou plastickou mapou a s vlastnickou hrdostí si navzájem sdělují jména řek, údolí, pohoří a moří. Na letecký přelet Evropy stačí odpoledne.

P.C.Roberts: Revoluce čpí krví – nečinnost taktéž


16. 3. 2017     PaulCraigRoberts
Graeme MacQueena, kanadského univerzitního profesora, udivuje neschopnost levice uplatnit při posuzování práce Warrenovy komise (zkoumala okolnosti vraždy Kennedyho), či při posuzování práce komise o 11. září, jakékoli náznaky představivosti. K čemuž lze ovšem dodat, že je za to dost lidí i publikací, posuzovaných jako levicové, které se prokazují být aktivními agenty ve službách spikleneckého státu v boji proti pravdivému disentu.

Více šílenství na Středním východě, neboť Trump se připravuje na tažení

Eric Margolis
16.3. 2017   Zvědavec
Nyní se rychle blíží II. fáze levantského šílenství, a to vzhledem k tomu, že USA zesilují svou intervenci na Středním východě, který je zničený válkou.
Pět tisíc amerických vojáků je zpět v Iráku za účelem podpory loutkového režimu zničeného národa, který se opírá o americké bajonety. Vznikly nové irácké vojenské formace, plně vybavené moderními americkými bojovými tanky M1 Abrams, obrněnými vozidly Humvee a vozovým parkem nákladních automobilů. A další americké vojenské síly jsou na cestě.

Je jaro. Přišel čas převliknut kabaty. A enem blbec neměni nazory...

Ladislav Větvička
16.3. 2017 blog idnes
Tuž nemyslete si, převliknut kabat, to neni jen tak. To je třeba zrobit v pravy čas. Nesmi to byt moc brzo, abyste ještě nedostali po držce, a nesmi to byt moc pozdě, abyste nebyli za hňupy.
Susedovi Jarkovi se dodneška kamoši směju, když v letě roku 1989 vstupil do strany, bo mu šef partaje za to slibil potvrdit vyjezdni doložku do Jugošky. Po třech měsicach byl šef členem OF a Jarkovi doložku stejně nepotvrdil, bo už nebylo třeba.

Evropská unie je už dávno parazitní „nadevropskou“ strukturou

B.Szydlová v čele polské delegace
Vladimír Lepechin
15. března 2017  Outsidermedia
V pátek 10. 3. 2017 polská premiérka Beata Szydlová odmítla podepsat výsledný dokument summitu EU v Bruselu na protest proti zvolení Donalda Tuska předsedou Evropské rady. 

středa 15. března 2017

"Přerušení dopravního spojení s DLR a LLR je v rozporu s "Minskem"

15. 3. 2017    zdroj a zdroj
Poslanec Rady: Ukrajina kvůli chamtivosti vůdců ztratí Donbas navždy. Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny podpořila dočasné přerušení dopravního spojení s nekontrolovaným územím Doněcké a Luganské oblasti. Přerušení dopravního spojení s DLR a LLR je v rozporu s Minskými dohodami. Jak 15. března informoval korespondent IA REGNUM, novinářům to sdělil zmocněnec prezidenta Ruska v kontaktní skupině pro urovnání situace na Ukrajině, Boris Gryzlov.

P.C.Roberts: Všichni chtějí žít – i Harward

15. 3. 2017    PaulCraigRoberts
Knihovna Harwardské univerzity vydala obsáhlý seznam „falešných“, „matoucích“ a „satirických“ zpravodajských zdrojů, na kterém je uvedena i moje paulcraigroberts.org. Knihovna neuvádí odkud seznam pochází, či proč by měl být brán jako důvěryhodný. Já jsem na seznamu uveden pro „zaujatost“ a „spiklenectví“. „Zaujatost“ asi znamená, že nepřijímám sebeobhajující argumenty vládnoucího establishmentu...

Válečné příběhy - Prolog: Český pluk z vojáků 8. pěší divize, který jako jediný bojoval s nacisty už 14. března 1939...

Břetislav Olšer
15.3. 2017   Rukojmí
Tímto článkem v den tragického výročí 14. března 1939, kdy byl za dva následující dny již Protektorát Böhmen und Mähren postupně obsazen nacisty, začínám cyklus válečných příběhů; jde o další hrozivé memento, protože ani po 78 letech se svět patrně z ničeho nepoučil a další válečné běsnění tureckých neonacistů a fašistů je doslova na spadnutí…

Konec džihádu v Evropě!

15. 3. 2017

 


Srbové Francouzům dodali další důkazy proti Haradinajovi

Jeden z vysokých velitelů UČK - Ramuš Haradinaj
messin
15. 3. 2017   messin

Zatímco Francouzi opakovaně odkládají rozhodnutí, zda vydají ex-UČK Ramushe Haradinaje do Srbska, to mezitím Francii dodalo další podrobnosti k jeho kauze.


Deník Blic přináší některé odporné detaily z důkazů proti tomuto kosovskému Albánci.


Blokáda Donbasu se stala rodinným podnikem

15. 3. 2017     zdroj
Blokáda se stala pro organizátory rodinným podnikem, řekl policejní šéf Doněcké oblasti Vjačeslav Abroskin na své stránce na Facebooku. Podle tohoto sdělení bratranec Vladimíra Parasjuka doněcké policii vypověděl, že cena za dva dny stání na blokádě je 500 hřiven (1100 rublů). Abroskin dodal, že organizátoři blokády "zapojují své blízké a vzdálené příbuzné, platí za všechno".
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Má stát určovat, co si má občan myslet....? Kritické myšlení je totiž hrozba pro všechny politiky a pro propagandu!

Petr Sak,vědecký pracovník
15.3. 2017   První zprávy
 Něco pro doplnění k vznikajícímu hnutí Návrat České televize českému národu viz dnes na NR
S E.Hemingwayem říkám: „Neptej se komu zvoní hrana, to Tobě zvoní. 
Jestli si občan myslí, že Hillary Clintonová je nemocná zrůda či zachránce západního světa a V.Putin hrozba civilizace či nejlepší vůdce, jakého kdy Rusko mělo, tak státu a politikům do toho vůbec nic není.
Pokud se státní úředníci domnívají, a ministři jsou úředníci, zaměstnanci občanů, že názory občanů se utvářejí vlivem propagandy, tak jediné co mohou v demokratickém státě legitimně udělat, je rozvíjet u občanů od dětského věku do dospělosti kritické myšlení, s jehož pomocí občan propagandu dešifruje a napomáhat šíření objektivních informací ve veřejném a mediálním prostoru.

Evropská unie je už dávno parazitní „nadevropskou“ strukturouVladimír Lepechin

15. 3. 2017    zdroj  (kráceno)

V pátek 10. 3. 2017  polská premiérka Beata Szydlová odmítla podepsat výsledný dokument summitu EU v Bruselu na protest proti zvolení Donalda Tuska předsedou Evropské rady. Tuskovo zvolení přes nesouhlasnou pozici Polska nazvala nebezpečným precedentem. Zdá se, že i polská vláda přijala tvrzení uznávané mnohými evropskými politiky, že totiž samotná Evropská unie se pro své členské země stala jedním velkým precendentem.

Výstava fotografií: Donbas – společnost a válka
15. 3. 2017
 

Společnost přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky si dovoluje pozvat veřejnost na vernisáž výstavy fotografií: 

Washington pokračuje ve své Syrské hře / Washington continues to play its game in Syria

Anna Jaunger
15. 3. 2017
Na pozadí Pentagonem plánované operace na osvobození syrského Rakka od teroristů ISIS si mnozí odborníci kladou další otázky. Spojené státy deklarují úmysl provést operaci proti ISIS ve spolupráci s Kurdy a Tureckem, což je samo o sobě nepravděpodobné s ohledem na hluboké rozpory mezi oběma stranami. Není jasné, proč by se kurdské formaceúčastnily této operace. Možná by za tímto záměrem mohlo být rozšíření kurdských území nad rámec hranic syrského Kurdistánu (Rojava) za podpory vnějšího vlivu. Není těžké pochopit, že tato vnější síla je ve Spojených státech. Zatím Washington zdvojnásobil svoji vojenskou sílu na území, které je ovládáno převážně kurdskými ozbrojenými oddíly "syrských demokratických sil".

15. březen 1939

Stanislava Kučerová
15. 3. 2017    České národní listy
 

V mém dětském památníčku se mezi barevnými obrázky a průpovídkami, opisovanými z památníků maminek a babiček, najde jedna stránka výrazně odlišná. Je na ní jednoduchá kresba černou tuší: u cesty, vedoucí někam za obzor, se ve větru kymácí skupinka stromů, vítr lomcuje jejich korunami a rve jim listí, které ve vzduchu bezmocně poletuje. A pod obrázkem stojí dětským písmem: Na památku dnešního dne, 15.března 1939.

Válka uvnitř NATO je na spadnutí

J. Loudil
15. 3. 2017
Roku 1974 spolu válčily dvě země NATO ,Turecko a Řecko o Kypr.  Ptáme se : "Může se tato situace opakovat i dnes  a za jakých okolností ??" Odpovídáme : "Válka mezi státy NATO je už možná za dveřmi a je velmi pravděpodobná." 

Nevěříte snad ?? Zde je její možný  scénář :