Reklama

sobota 25. března 2017

Ministr, elektronický generátor a soudci


Zdeněk Jemelík
25. 3. 2017    ZdenekJemelik
Lobbistický server Česká justice přinesl v článcích z 22. a 24. března 2017 podrobnou informaci o potížích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána na zasedáních podvýboru pro justici a soudní samosprávu a ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny při projednávání návrhu na zřízení elektronického generátoru přidělování kauz jednotlivým soudcům. Narazil na zeď odporu významných představitelů soudnictví a s nimi sympatizujících poslanců. Soudci zde vystupovali jako lobbisté, hájící své kastovní výsady.


Šoková terapie pro Západ je připravena: Rusko doplní další stát. V Jižní Osetii se bude po 9. dubnu konat referendum o vstupu do RF


25. 3. 2017
Předseda parlamentu republiky Jižní Osetie Anatolij Bibilov oznámil úmysl uspořádat referendum o připojení k Rusku po místních prezidentských volbách, informuje agentura RIA Novosti.
Volby prezidenta republiky se mají konat 9. dubna a po nich se vláda chystá zeptat občanů, zda se chtějí stát součástí Ruska.


Hluboká poklona Jidáši a vlku v rouše beránčím. Jen se klaňte odpadlíku a zrádci víry.

Oldřich Rambousek
25.3. 2017   Rukojmí
Říká se, že o mrtvých jen dobře, dle zažitého klišé. Já toto neudělám, protože bych si musel s odpuštěním plivnout do ksichtu a samozřejmě bych tím plivl i na všechny slušné a poctivé lidi v naší malé zemi, kde pravda a láska zvítězila. Zesnulý kardinál Vlk nesporně k oné pravdě a lásce patřil, což samozřejmě neznamená, že bych mu přál smrt, ale alespoň o jednoho zákeřného lžipreláta méně. Doufám, že nyní bude pro nejvyšší spravedlnost smrt na řadě Duka, Graubner a papež.

Proč je nezbytné vystoupit z EU, jak to učinit a jaká je alternativa?

25. 3. 2017
Mnozí si myslí, že nám Brusel prostřednictvím dotací dává nějaké vlastní peníze. To je však naprostý omyl. Peníze, které dostáváme na dotacích, Brusel nejprve vezme z našeho státního rozpočtu, část z nich si nechá pro financování svého byrokratického aparátu a zbytek přerozdělí na dotace. Vrací nám tedy ty samé peníze, které nám předtím sebral a to vše na úkor naší svobody. EU nás navíc tímto „šalamounským“ systémem může vydírat a dotace zmenšit. Tím se nám přestanou vracet peníze, které nám byly ale sebrány z rozpočtu.

Česká cesta ke korporátnímu fašismu

Petr Umlauf 
25. 3. 2017 e-republika

Cesty ke korporátně fašistické vládě jednoho promile oligarchů v Česku jsou zatím dost spletité. Ale kde je vůle, tam je i cesta. Fašistický puč této elity se nyní vede ve Sněmovně, ale téměř nikdo to nevidí. Stejné to bylo v Německu v roce 1933.


Vystrčme na ně milion zadků!


Lubomír Man
25. 3. 2017
A když ne milion, tak aspoň půl milionu, a když ne půl milionu, tak aspoň deset tisíc bílých českých zadků, nechťzasvítí o tomto víkendu do temnoty porobeného státu, a dá na vědomí nám i světu, že pokud pojmy, jako státní suverenita, výsostné státní území či výsostný vzdušný prostor už neznamenají nic pro českou rabskou vládu, neznající k Západu jiný postoj než hluboký předklon a jiná slova než „Ano“ a „Samozřejmě“, jsme zde ještě my, čeští občané, pro které území výsostné stále ještě zní v původním smyslu slova a nezměnilo se ve volně průjezdný dvůr, přístupný každému.

Humorné video o nočních můrách ukrajinského prezidenta Petra Porošenka získává popularitu na YouTube.


25. 3. 2017     zdroj
Námět videoklipu přehrává hlavní politické události na Ukrajině, jež jsou zobrazeny v podobě nočních můr, které se zdají ukrajinskému vůdci po bouřlivé hostině. Přičemž se všechny tyto události odehrávají v duchu filmové franšízy Terminátor. 


Na Ukrajině to právě tak začínalo: v běloruských lesích byli nalezeni partyzáni. BELTA: zadržení běloruští radikálové očekávali podporu z Ukrajiny


25. 3. 2017   zdroj a zdroj
"Není kouře bez ohně", je přesvědčen zástupce ředitele Ústavu SNS Vladimír Žarichin. Znepokojující zprávy přicházejí v posledních dnech z Běloruska. Prezident republiky za dobu svého prezidentství "nepamatuje noc, kdy by proběhlo pět závažných údálostí". Na území republiky, oznámil Lukašenko, se snaží prodrat nějací provokatéři. Bylo zadrženo "několik desítek" bojovníků, kteří se "školili v táborech se zbraněmi". A jeden z táborů byl v samotném Bělorusku. Co je to za "partyzány" a jaký je jejich cíl? Na otázky MK ​​(Moskovskij komsomolec) odpovídá náměstek ředitele Ústavu SNS Vladimír Žarichin.

pátek 24. března 2017

Putin se zjevně připravuje na invazi do Evropy: Rafinovaně snižuje výdaje na zbrojení. Proč USA i za Trumpa zbrojí jako o závod? Německo se vrací do první linie. Po Krymu je na řadě Polsko a Česká republika

Jan A. Mařenka
24. 3. 2017  ProtiProud

Jan A. Mařenka varuje, že jedna dobře mířená střela brokovnicí je víc, než sila plná raket.


Protest proti průjezdu americké vojenské techniky přes území České republiky za účelem přípravy válečné agrese

24. 3. 2017
Jednání Vlády České republiky a Armády České republiky je limitováno Ústavou České republiky, článkem 43 odst.4) a to:
a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení
b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace
Z uzavřených mezinárodních smluv, čl.1 Severoatlantické smlouvy, které zavazují řešit mezinárodní spory mírovou cestou lze odvodit, že ve stejném mírovém a obraném pojetí je i Ústava ČR a tím i daná pravomoc vlády rozhodovat o průjezdu a přeletu cizích ozbrojených sil jiných států přes území České republiky. 

O nerovnosti zbraní

Zdeněk Jemelík
24. 3. 2017      ZdenekJemelik
Je jistě užitečné, že stát stíhá pachatele trestných činů. Plní tím jednu ze služeb občanům, která jeho existenci dává smysl. Trestní stíhání by se ale nemělo změnit v hon na nešťastníky, kteří vyvolali podezření jen neurčitými náznaky o spáchání zlých skutků a jejich pronásledovatelé jsou posedlí vůlí usvědčit je za každou cenu, aby svět přesvědčili o své pravdě a ukojili své pudy lovců lebek. Civilizovaná společnost musí trvat na úzkostlivém dodržování zásad spravedlivého procesu. Jakýkoli jiný přístup je cestou do pekel. Účelové porušování či obcházení pravidel kvůli usnadnění usvědčování je svou podstatou protiprávní a nemravné.

Pravdy a lži českých dějin

Stanislava Kučerová
24. 3. 2017  ČNL

„K násilí, jímž byli a jsou lidé a národy ovládáni hmotně, přistoupila jako poslední vymoženost dvacátého století propaganda, která ovládla lidi a národy duševně. Násilí zbavuje lidi svobody vůle. Propaganda je zbavuje svobody úsudku. Proti násilí se bojuje rukama a zbraní. Ale proti nepravdě a neprávu, proti fanatismu a demagogii se bojuje slovem a svědomím. Ve světové při o pravdu a právo asi neplatí přísloví, že moudřejší ustoupí.“ Karel Čapek

Kolik ještě teroristických útoků, aby se politici probudili?


Miroslav Němec
24.3. 2017   Vaše věc
Islamističtí radikálové napojení na teroristické organizace typu Al Káida a na samozvaný, tzv. „Islámský stát“ (ISIS), provádí již déle než 15 let teroristické akce nejen proti západním demokraciím, a jak je vidět, evropští politici si s tím nevědí rady.Tyto teroristické organizace využívají muslimů, kteří v těchto demokraciích již dlouhodobě žijí, či se tam dokonce narodili, a mají tedy státní občanství země pobytu, nebo do těchto zemí vysílají konkrétní sebevražedné teroristy ad hoc, kteří opět využívají muslimských rezidenčních sídel a komunit, čímž zůstávají, až do doby teroristického činu skryti, a často o nich nic neví ani zpravodajské služby, které již v řadě případů naprosto selhaly.

Vybuchuje jeden z největších skladů munice v Evropě. Naše média mlčí - asi ještě nedostala noty, jak mají zpívat.

24.3.2017   NewsFront
Tisíce evakuovaných obyvatel ukrajinského města Balaklava, které výbuchy muničního skladu na okraji města v Charkovské oblasti vyhnaly pod provizorní stany. Ekologická katastrofa a ohrožení všeho živého v okolí mnoha kilometrů. Dramatické divadlo srovnatelné s výbuchem vulkánu. S našimi propagandisty v ČT to ani nehne. Asi ještě nemají noty, jakou zazpívat. Co kdyby za těmi výbuchy přece jen Putin nebyl? Tak se zatím podívejte, jak vybuchují skladované rakety Točka a munice do Gradů. Nepřetržitá série výbuchů prý může trvat i další tři dny!

 Václav Dvořák pro Parlamentní listy: Vlk organizoval majetkový zločin, takovým se prezident neklaní. Privatizace tady měkkými prostředky dosáhla téhož, co chtěl Hitler.

24. 3. 2017     Parlamentní listy
„Zesnulý kardinál Vlk se o uzurpování majetku církví velmi snažil, a tak se ani nedivím prezidentu Zemanovi, že se nezúčastní kardinálova pohřbu, ale pošle jen květinu. Přece se nebude klanět člověku, který organizoval takový majetkový zločin! Dnes není na české politické scéně žádná reálná síla, která by přinesla pozitivní změnu: „Nemyslím si, že je pro nás Babiš nějaké terno. Babiš není změna, je to past na voliče.“

Víte co, pane premiére, strčte si ty migranty i s celou EU... Vy se neumíte EU jasně postavit a prosadit naše zájmy? Vy nevíte, že Češi na tohle čekají? To jste slepý a hluchý?

Jiřina Holotová
24.3. 2017   Rukojmí
Jsem opravdu vážně rozhněvaná. Minimálně od roku 2014 píšu články m.j. na téma nebezpečí migrace a islamizace Evropy. Je nás mnoho, co varujeme a chceme vidět řešení a vy dokážete zase jen říct, že nás teroristé nezastraší? Nezdá se Vám to trochu málo? Navíc vyjádříte, tak nějak už obligátně, svoji lítost s blízkými obětí a že stojíte při Británii. To je tak asi jediné, co umíte. Zásadní vyjádření a nějaké kroky ke změně kurzu, to se asi nikdy konat nebude.

Odboráři alias inkvisitoři píší Senátu o zločinech Lenky Procházkové aneb Přátelé trůnu a náboženství oznamují královskému prokurátoru

Jiří Jaroš Nickelli
24. 3. 2017  České národní listy
 

Když jsem dostal dopis pánů Vodrážky a dr. Blažka, PhD, zástupců odborářů slovutného ÚSTR zřízeného dle zákona 181/2007 Sb., na nějž se páni odvolávají, už se mi ani nezatmělo před očima. Vzal jsem to jako další výhonek veřejně prospěšných aktivit "Direktoria pro jediné pravé dějiny v mezích zákona." 

čtvrtek 23. března 2017

Z vystoupení Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně: Chyťte mnohem větší zloděje! A má pravdu... Třeba je jednou pochytáme za nepromlčitelné zločiny... Aspoň některé...

23. 3. 2017
A.B: "Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...)
Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (...)
Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé.
A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20.....A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku....

Kurgiňan: Ukrajina je nezpůsobilá jako opilý vrah s Alzheimerovou chorobou

23. 3. 2017    zdroj
Západu začíná docházet nezpůsobilost Ukrajiny, konstatoval ruský politolog Sergej Kurgiňan 21. března v pořadu Večer s Vladimírem Solovjovem na TV kanálu Rusko-1. Když posuzoval téma Ukrajiny a diskutoval s Vjačeslavem Kovtunem, vůdce hnutí Podstata času srovnal současnou situaci s neúspěšným pokusem najmout vraha.

Zase budem všichni Londýn? Doplněno!

vlk
23. 3. 2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Byl to včera v centru Londýna masakr. O tom žádná. Prostě někdo, komu náš svět, z nějakého důvodu vadí, vzal kudlu, skočil do esúvečka a vyrazil do samého srdce Londýna, aby pozabíjel co nejvíce lidí. Měl to promyšleno, takže byl docela úspěšný – trefil celkem 40 lidí /včetně 3 policistů!!!/, z toho jsou už čtyři po smrti a on také.


V Londýně proběhl teroristický útok na britský parlament. Útočník autem přejížděl chodce, pobodaný policista, zastřelený útočník, mrtvá žena a zranění v kalužích krve na chodnících! Za útokem je ISIL?

- VK -
23. 3. 2017 AE News
 

Právě před několika okamžiky*) proběhl v Londýně teroristický útok na budovu britského parlamentu [1]. Podle informací radikální islámský útočník [2] vybavený kuchyňským nožem chtěl autem probourat hlavní bránu do Westminsteru, nepovedlo se mu to. Vystoupil proto z auta a zaútočil na ostrahu budovy. Ta ho zastřelila. 


Nebýt Pavlovův pes a neslintat na zvuk zvonku

V
Václav Umlauf 
23. 3. 2017   e-republika

Není dobré být korporátní veverkou nebo lumíkem a dělat nový Drang nach Osten. Ve zblblé době, jako je ta dnešní, je třeba vzít rozum do hrsti a věnovat vlastní čas a peníze budování společného světa.

 

Boj proti teroru selhal! Drsné ráno a drsné souvislosti Terezy Spencerové: Trump na vás kašle, Schulz je jako Merkelová, Porošenko, bžunda stran Sýrie...

rozhovor s Terezou Spencerovou 23. 3. 2017 ParlamentníListy
 

Tu pachuť marnosti člověk cítí dopředu, procedila mezi zuby na konto současného boje proti terorismu den po útoku v Londýně editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí i tentokrát čtenářům ParlamentníchListů.cz přináší na českém mediálním trhu mimořádné informace a souvislosti týkající se světového dění.Pokus o vymývání mozků nemůže být úspěšný

Václav Marek
23. 3. 2017    DOPLNĚNO
Manažeři Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se snaží za peníze zákazníků vymývat mozky svobodným, sebevědomým a odpovědným členkám a členům našeho spolku Maloodběratelé elektrické energie z. s. 

Příklad, JAK (dost hloupě) vnutit verejnosti subjektivní Nazor o nedobré situaci na Krymu.

Jiří Baťa
22. 3. 2017

Jistý pan Luboš Palata z iDnes velmi sugestivně až bolestně, bohužel ale až příliš subjektivně sděluje, že „na Krymu to nestojí za nic, nejsou turisté, Rusko utlačuje opozici a sype tam peníze jak do černé díry, spousta nesplněných slibů, represe, diktátorské způsoby vlády, vysoké ceny a málo turistů, kteří nádherný ukrajinský poloostrov kdysi živili“. Ale současně také, ale již více realisticky také sděluje, že „Důchodcům dorovnali důchody na ruskou, oproti ukrajinské výrazně vyšší úroveň, navíc ženy mohou jít do důchodu už v pětapadesáti. 

Nad knihou Ladislava Špačka o prezidentu Havlovi

Rajko Doleček
23. 3. 2017

Světoznámý český endokrinolog profesor Rajko Doleček ve své úvaze účtuje s odkazem "humanisty" Václava Havla a odkrývá dnes už všeobecně známou temnou stránku Havlova prezidentování.


středa 22. března 2017

Prezident republiky vystoupí na TV Barandov v pořadu ,,Týden s prezidentem" už zítra...

22.3. 2017   Blesková zpráva

Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí ve čtvrtek dne 23. března 2017 ve 20.15 hodin v pořadu „Týden s prezidentem“. Pořad bude vysílán na TV Barrandov.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

Závěr návštěvy prezidenta v Olomouckém kraji...Česká televize opět prokázala svou,, objektivitu", udeřil Zeman na TK a přečtěte si kam až klesne český,, redaktor "


23.3. 2017   PL
MF Dnes v titulku v olomoucké mutaci uvedla, že  prezidenta Zemana vítala červená karta. „V davu 2 000 lidí byla jedna jediná! Česká média pokrývala jen témata, kterým rozumějí, takže spadlá bota byla ta uchopitelná,“ řekl prezident.... A pak se neudržel po dotazu, zda vůbec dokáže chodit po schodech...

Britský zpěvák Robbie Williams je připraven k vystoupení na Eurovizi za Rusko

22. 3. 2017    zdroj
Slavný britský zpěvák Robbie Williams učinil 20. března neočekávané vyznání, že má nesmírně rád Eurovizi a že je připraven na ní vystoupit za Rusko. Umělcův manažer se při tom popadl za hlavu.

Státní duma Ruska zavedla zákaz převodu peněz z Ruska na Ukrajinu prostřednictvím zahraničních systémů

22. 3. 2017    zdroj
Státní duma přijala ve třetím čtení návrh zákona, podle něhož se zakazuje převod finančních prostředků z Ruska na Ukrajinu prostřednictvím zahraničních platebních systémů. Zákon, přijatý na plenárním zasedání, nabude účinnosti za 30 dní po jeho oficiálním zveřejnění. Kromě toho se bude týkat zákazů, uložených před nabytím jeho účinnosti cizími státy, upřesňuje agentura RIA Novosti.

Damašek je připraven v Ženevě jednat o nové syrské ústavě s opozicí / Damascus is ready to discuss a new Syrian Constitution with opposition in Geneva

Anna Jaunger
22. 3. 2017
V předvečer dalšího kola ženevských rozhovorů o Sýrii, která by měla být zahájena dne 23. března, se zvláštní vyslanec OSN Staffan de Mistura rozhodl navštívit několik zemí, aby vedl oficiální konzultace a vypracoval detaily schůzky. Tak, de Mistura nedávno navštívil Saúdské hlavní město Rijád. V současné době se setkal s ruským ministrem zahraničí v Moskvě, a na 23. března, diplomat hodlá uspořádat konzultace v Ankaře. Kromě toho je již známo, že všechny pozvané strany potvrdily svou účast v nadcházejících jednáních.

Těžké boje u Mariupolu: Blokáda trvá. Kyjev nezamýšleně dláždí cestu k suverenitě Donbasu. Porošenko dál ztrácí. Střílel Manafort na Majdanu? Proč jede Trumpův Tillerson do Moskvy a ne do Bruselu?

Václav Danda
22. 3. 2017   ProtiProud

Václav Danda se zamýšlí nad otevřením jižní fronty na Donbasu a ptá se, zda zoufalá snaha Kyjeva o prolomení obranných pozic domobrany není jen krvavým refrénem Porošenkovvy labutí písně


Proč musejí Srbové nenávidět politiku Evropské unie NATO a USA? - Názor z Česka

Rajko Doleček
22. 3. 2017

Srbové, věrní spojenci Západu, Anglie, Francie a USA, během dvou světových válek (1914-18 a 1941-45), byli do 90tých let 20. století pokládáni za věrný, svobodymilovný, statečný a poctivý národ. A najednou se stali nepřáteli toho stejného Západu, který teď představují EU, NATO a USA, jakož i Itálie a Německo. Srbové se stali, na základě neuvěřitelných lží vlád a koupených medií genocidním národem, nepřáteli svobody, mezinárodními kriminálníky.


Vladimír Olejnik: tři skupiny připravují na Ukrajině převrat

22. 3. 2017      zdroj
Podle dostupných informací, které mám, připravují momentálně tři skupiny nezávisle na sobě na Ukrajině další státní převrat. V čele první skupiny je Julije Tymošenková a patří do ní Sadový, Saakašvili, Gricenko a Nalivajčenko. Nalivajčenko se zabývá SBU, Gricenko značnou částí ministerstva obrany a Tymošenková kontakty s Američany. Tato skupina aktivně vyjednává s oligarchy Kolomojským, Ljovočkinem a Firtašem. V podstatě se jedná o spiknutí oligarchů, protože Péťa zradil všechny z nich a ti se rozhodli jej odstranit stejným způsobem jako Janukoviče.

22.3.2017 Ne základnám
 
Vážení přátelé,
níže je přiloženo sdělení AČR. 
Jaká jsou fakta k průjezdu U.S. army přes naše území:

Vrátí Donald J. Trump Fedu úder? Nebo je všechno jinak?
Květa Pohlhammer Lauterbachová
22. 3. 2017 E-republika

Nelze popřít, že scéna pro nastávající divadlo je dobře připravena. Internacionální globální elity udeří vždy, když mají připraveného obětního beránka.

Jak šlape český korporátní fašismus

Petr Umlauf 
22.03.2017 e-republika

Česko přechází od korporátního kapitalismu na korporátní fašismus. Když jde o pouhé jedno promile vyvolených, kterému se selektivním způsobem upravuje výkon spravedlnosti a státní správy, pak jsme v korporátním fašismu.

Americké letectvo dnes ráno povraždilo v Sýrii desítky civlistů

Ina
22. 3. 2017  VN
RAKKA | Letectvo pravděpodobně mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy (SS) zaútočilo na školu na západ od syrského města Rakka. Informuje opatrně světová agentura Sputnik, kdy syrská agentura má jasno a za vrahy označila Američany.

Aktuálně z Donbasu: takto skončil jeden útok na pozice doněckých sil (VIDEO)

Napsal a přeložil ea
23.3. 2017   Eurasia24
Než nás zase mediální mainstream zasype zprávami o „provokacích doněckých separatistů“ nebo o „úspěšném odražení útoku ukrajinskou armádou“, podívejte se na válečnou realitu posledních dní.
V pondělí 20. března jednotky ozbrojených sil Ukrajiny ve složení dvou čet a při podpoře dvou bojových vozidel pěchoty a tanku T-72 podnikly pokus prorazit obranu pozic sil Doněcké lidové republiky u obce Kominternovo.

Tomio Okamura: Jediní v republice! Tzv. přímá demokracie s odpovědností kultivuje a motivuje každého občana, aby se staral o veřejné věci...

Tomio Okamura
23.3.2019   Rukojmí
Podle posledních průzkumů se naše SPD stala pátou nejsilnější stranou a přeskočila například KDU-ČSL nebo TOP 09. Ať průzkumům věříme nebo ne, tak mi dovolte na úvod poděkovat těm, co nás podporují, za důvěru. Být pátí ale nepokládám za výhru.

Dělnické ráje a jejich zprostředkovatelé

Erik Best
22. 03. 2017     EB
Nyní už ví skoro každý, co je to daňový ráj, ale ne všichni jsou v obraze, co se týče zprostředkovatelských daňových rájů. Existují jurisdikce jako třeba Lucembursko a Nizozemsko, které slouží coby přestupní stanice pro konverzi příjmů, snižování srážkových daní nebo správu intelektuálního vlastnictví. Dokonce i Andrej Babiš, jenž se pošklebuje českým byznysmenům, kteří sídlí na Kypru, vlastnil holandskou holdingovou společnost


Dobrá zpráva z dálnice D8


22. 3. 2017
mk

Konflikt Sever- Jih 3. část

Yekta Uzunoglu
22. 3. 2017       (1. díl, 2. díl)
Transatlantický sever - vše, co bylo pod tou čarou, bylo zdevastováno, vykořisťováno, zničeno. Aby nikdo, ale nikdo tomu nemohl zabránit, ustavili v jednotlivých státech jihu vojenské vlády, do jejich čela dosadili kde jakého zločince, který měl jen jeden úkol: poslouchat a spoluúčinkovat. V případě Afriky bylo zdevastováno vše. Lidé nesměli praktikovat ani zemědělství, které znali a zvládali od pradávna. Rozsah devastace tohoto kontinentu přesahuje všechny meze. Jakákoliv snaha v některých státech, aspoň částečně zlepšit životní úroveň, byla ukončena „revolucí“, jako tomu bylo nedávno s tzv. Arabským jarem. 


Není ministr jako ministr: Ministr Chovanec nám dodává světovosti


Jiří Jírovec
22. 3. 2017
V roce 1968 byl ministrem vnitra Josef Pavel. Byl to komunista, ale současně dost moudrý na to, aby vyhlásil, že jeho ministerstvo nebude nadále brát v úvahu anonymní dopisy. Jan Werich to tehdy oznámil jako světodějnou událost: Pavel prý byl jediný ministr v historii, který to kdy svým občanům řekl. Zapomenut je rok 1968. „Mršina socialismu“ se tehdy málem obrodila, jak se později děsil básník Jiří Dědeček v písni "Přišli včas".

Charles de Gaulle o evropské integraci

22. 3. 2016   (české titulky)
Charles de Gaulle a jeho zamyšlení nad tím, jak asi budou občané národních států snášet přijímání zákonů, které jim nevyhovují, od nadnárodní autority?

Hysterie demokratů na mafiánský způsobPavel Letko 
22.03.2017  e-republika

Kmotři, spojme se! Nemáme co ztratit, jen svá privilegia!

Řekněme si to na rovinu: Ta hysterie kolem Babiše je už fakt trapná. Kdo ji vede? Za pravici Kalousek a Fiala, za levici Sobotka a Votava, za pseudonovináře Slonková s Kubíkem. Panečku, to je ale sestava.


úterý 21. března 2017

Cenzor v akci

Jaromír Habr
21. 3. 2017
Dokument „USA versus John Lennon (The U.S. vs. John Lennon)“: „Naši společnost řídí šílení lidé, šílené cíle.“
Náhodou jsem na ČT art shlédnul dokument o Johnu Lennonovi. A i když patřím k lidem, kteří usilují o osobní globálně - politickou orientaci mnoho let, překvapilo mě, jak je přínosné, pro posuzování a srovnávání různých společenských systémů se občas vracet i k padesát let staré historii. Pozoruhodné přitom je, že na stránkách ČT si dokument v archívu nepustíte: zde


Zamyšlení před blížícími se celostátními volbami

Jaroslav Tichý
21. 3. 2017
Zaujal mne článek doc. R. Valenčíka z 10. 3. tohoto roku pod názvem „O volbách ve Svobodném rádiu“ zde, který se týká přípravy podzimních voleb a předpokladů k dosažení dobrých výsledků těch politických stran, které budou schopny příčiny našich stávajících problémů nalézt a navrhnout jejich řešení. Nechci s vyslovenými předpoklady nikterak polemizovat, neboť jsem sám toho názoru, že má-li dojít (obecně) k nějaké nápravě, je třeba nejprve problém pojmenovat, poté zanalyzovat a pak navrhnout řešení vedoucí k jeho nápravě. Jsem ale již poněkud skeptický k představě autora o nevolitelnosti těch stran, které tak neučiní, neboť zatím, jak známo, stačilo některým českým voličům výrazně méně k tomu, aby některou ze stávajících parlamentních stran volili.

Bojovníci "syrské ozbrojené opozice" opustili Homs / Syrian Armed opposition militants to leave Homs

Anna Jaunger
21. 3. 2017
Na pozadí úspěchu syrské armády,
se polní velitelé ozbrojené opozice obtížné vyrovnávají s panikou ve svých řadách. Celkový počet bojovníků, kteří pokračují ve skládání zbraní a vzdávají se vládním sílám, se denně zvyšuje. Možná, že jejich motivem je zachránit život nejen sobě, ale i svým příbuzným. To je jediné vysvětlení  jejich touhy opustit území, která dosud drželi.


Česká televize z nás opět dělá idioty: propagandou proti propagandě manipuluje s občany

21. 3. 2017 Skrytá pravda

My starší jsme zažili vysílání Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy. Co jiného to bylo, než propaganda? Můžeme se ohradit, že Hlas Ameriky měl k věrohodnosti blízko, ale Svobodná Evropa byla snůška blbostí a pomluv. Ale o tom se partička mudrců v České televizi ani slůvkem nezmíní...

Smrt kardinála Vlka: Padla tvrdá slova kvůli církevním restitucím. Nešlo ani tak o Zemana

21. 3. 2017 ParlamentníListy

„Kardinál Vlk navždy zůstane pro velkou část národa významnou morální autoritou. Možná je lépe, že se prezident Zeman pohřbu nezúčastní,“ sdělila místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová v anketě ParlamentnichListů.cz o prezidentově neúčasti (pošle jen věnec) na kardinálově pohřbu.