Reklama

sobota 1. dubna 2017

Jak se změním

xcnemo in Ptákoviny a jedovatosti
1. 4. 2017  Nautils II (druhý ponor)

Rozhodl jsem se, že se změním. A udělám to dnes, od základů a navždy. Stanu se jiným, lepším a všichni ze mne budou mít radost. A ne jako ten Méďa Béďa z kresleného filmu, co říkal: „Nemůžeš-li je porazit, přidej se k nim.“ Upřímně, radostně a celým srdcem.


Pentagon vysvětlil cvičení s "ruskými" statisty


1. 4. 2017       zdroj
Cvičení amerických vojáků na polygonu Hohenfels v Bavorsku, při nichž je plánováno použití "rusky mluvících statistů", nejsou přípravou pro nějaké akce. Agentuře RIA Novosti to sdělil mluvčí Společného mezinárodního střediska na přípravu vojáků v Německu, kapitán Pozemních sil USA Chris Bradley. "V našem středisku se snažíme připravovat vojáky způsoby, které jsou co nejblíž realitě, aby bylo zajištěno, že budou schopni jednat v mnoha různých situacích", upřesnil Bradley. 


Zdrojové kódy "ruských a čínských hackerů" patří k CIA


1. 4. 2017    zdroj
Britský list The Daily Mail poukazuje na skutečnost, že údaje, vystavené zakladatelem WikiLeaks a kompromitující CIA, jsou původní. "Julian Assange vyložil 676 zdrojových kódů, které podle něj patří CIA, a ukázal, jak jejich prostřednictvím špionážní rezort USA maskuje své vlastní hackerské útoky, jako by to byly akce Rusů, Číňanů, Severokorejců a Íránců, píše list. 


Pumprlíci


Jiří Vaško
1. 4. 2017
Když mne na jaře roku 1990 ve Varšavě tehdejší ředitel Československé tiskové kanceláře Petr Uhl přesvědčoval, abych i nadále pracoval v ČTK, protože byl z různých zdrojů ujištěn, že jsem slušný člověk, upřímně jsem mu odpověděl: „Víte, pane řediteli, novináři vždycky byli, jsou a budou pumprlíci, kteří kýchají jak se mačkají. Vždycky bude někdo nebo něco, kdo jim zavelí, koho nebo co mají podpořit či pochválit nebo naopak znectít či mediálně popravit. A já se už na těchto hrátkách nechci podílet.“ A na podzim téhož roku jsem po ukončení mise zpravodaje v Polsku na vlastní žádost odešel.

Slovenský parlament o NATO a připravenosti proti Rusku

1. 4. 2017

Dva osudy – Kočandrle a Čuba


Zdeněk Hrabica
1. 4. 2017
Než čas oponou trhnul a než jsme hromadně vstoupili do bran té největší svobody a demokracie – počínaje 17.listopadem 1989,před níž vlastně, jak jsme následně uvědomováni, jsme vlastně nikdy nic pozitivního nezažili. Do doby, než nám bylo dopřáno poznat největšího Mesiáše věku, který trpěl málem jako Kristus, do toho okamžiku mi život dopřál poznat dva opravdové muže – prof. MUDr. Vladimíra Kočandrleho a doc. Ing. Františka Čubu, CSc. Jako novináře mne jejich lidské nepřestaly zajímat dodneška.

Naprostý šok! Europoslanci chtějí pro Británii model Ukrajiny!

Šéfredaktor AE News
1. 4. 2017     AENews
Britská média včera uveřejnila šokující odhalení, které uniklo z Bruselu. Sedmistránkový dokument europoslanců za blok Lidovců, Socialistů a Zelených obsahuje návrh rezoluce, kterým by Evropský parlament měl možnost vetovat jakoukoliv dohodu Evropské komise a Londýna o Brexitu v případě, že Londýn podepíše do jara 2019 s jakoukoliv zemí světa, která není členem EU, jakoukoliv obchodní bilaterální smlouvu [1]. Toto je natolik skandální výhrůžka a podmínka, která zvedla ze sedadel na Downing Street dokonce i premiérku Theresu May. 


Smutný Apríl na Paskově – „No a co? Já to odřídím v sobotu mezi sedmou a osmou,“


Vlk
1. 4. 2017   Kosa zostra aneb  vlkovobloguje.wordpress.com

Nemohli jste tu zprávu včera přehlédnout – z Paskova vyjel poslední vozík uhlí a celý komplex několika šachet, které patří do celku Paskov, uzavřel po, tuším že 51 letech, činnost. Mají na hornickém Ostravsku dneska opravdu smutný Apríl…. Jednou pro vždy. Jenže pokud budete číst dál, zjistíte, že brutalita letošního paskovského aprílu je nevídaná!

Vítězství je tady. Amerika uznává Bašára Asada legitimním prezidentem Sýrie

Geo
1. 4. 2017   Eurasia24
  
Ještě před půldruhým rokem by to čekal málokdo. Představitelé Západu se předháněli v siláckých prohlášeních na adresu oslabeného syrského prezidenta a slova „Asad musí jít“ se stala povinnou součástí jejich slovníku. Dnes je všechno jinak.


Perličky z tisku za březen 2017

posbíral Jan Kadubec
1. 4. 2017    Outsidermedia

*Churchill: Tak se mi zdá, že jsme v době 2. světové války zařízli špatné prase.

*Demokracie se dá šířit všelijak, i podle Havla a Albrightové.

*Patnáctý březen! Březnové idy! Antony a dalších, snad šedesát spiklenců zasadí Césarovi ránu dýkou na schodech senátu v roce 44 před Kristem… I ty, Brute?, volá César, než umře, a Brutus nad jeho mrtvolou řekne: Všichni si umyjme ruce a zbraň v jeho krvi a běžme na tržiště a křičme mír, svoboda, volnost!

Tereza Spencerová: A opozice v Rusku? Dejte si pozor!

Zatýkání Navalného


Posilováním protiputinovských tendencí nepomáháte svému oblíbenci Navalnému, který má podporu zhruba dvou procent Rusů, ale ruským komunistům. Společnost v Rusku se totiž v roce 100. výročí VŘSR naklání doleva, upozorňuje západní představitele v reakci na proběhlé desetitisícové protesty proti Dmitriji Medveděvovi, všímá si mimo jiných událostí týdne Tereza Spencerová.

Orbán hrozí: Naše generace zažije vládu muslimů!


Orbán hrozí: Naše generace zažije vládu muslimů!1. 4. 2017   První zprávy

Otevřením hranic přistěhovalcům vpustila Evropa „trojského koně terorismu“, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán, napsal deník Bild.

pátek 31. března 2017

Svědci: Pancir zlikvidoval Grady vypálené na ruskou základnu v Sýrii (+ VIDEO)


Napsal/přeložil: ea24
31.3. 2017   Eurasia 24
Protivzdušný systém Pancir-S1 zneškodnil nejméně tři rakety Grad vypálené na ruskou základnu Hmeimim v Sýrii. Nezávisle na sobě o tom informovalo několik zdrojů přímo z místa.
Podle syrských lokálních zdrojů byly rakety zneškodněny nad městem Džabla, nedaleko od ruské základny.

Ovčáček řekne o Drahošovi, že Česko nepotřebuje kývala s prázdným projevem a pražská kavárna šílí, Halík mluví o Zemanovi jako o přihlouplém strýci a Pussy Riot o patriarchálním blbečkovi, ozve se aplaus…


Břetislav Olšer
31.3. 2017   Rukojmí
Takže, pokud má mít glosování na soukromém Twitteru tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka na téma kandidátů na prezidenta Česka „drsně konfrontační styl“, pak tedy nevím, jak kulantně nazvat výroky, které se snesly na hlavu Miloše Zemana za tři roky jeho pobytu na Pražském hradu.
Zdali jsou následující slova pana Ovčáčka skutečně v duchu výše uvedené citace, posuďte sami: „Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev“

Kdyby sem to věděl, tak... Aneb: tak slibný začátek to byl...


Jiří Baťa
31. 3. 2017
Už už jsem si myslel, že bude mít Miloš Zeman důstojného protikandidáta v prezidentských volbách. To bylo v momentě, když jsem se dozvěděl, že pan profesor Jiří Drahoš zvažuje svou kandidaturu. Pak přišel den, kdy kandidaturu potvrdil, čímž se zařadil do malého společenství několika dalších kandidátů, resp. pro kandidaturu ještě nerozhodnutých lidí.

Fero Fenič v Říši středu


Lubomír Man
31. 3. 2017
Je čtvrtek večer 30. března. Pro nás vzácný den, protože jsme po dlouhé době všichni pohromadě. Já s manželkou a oběma dětmi – synem a dcerou. Už jsme slavnostně povečeřeli a poohlížíme se po něčem, co by drahocené okamžiky znovu nalezené rodinné pospolitosti dál umocnily. „Pojďme se dívat na televizi“ navrhne dcera, třímající v rukách Magazín TV. „Čína – ˇˇRíše středu na dvojce ČT. To by mohlo být dobré, ne? Co říkáte?“

Ledy se hnuly ... USA: Asad nemusí odejít


31. 3. 2017    zdroj
Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová prohlásila, že rezignace legitimního prezidenta Syrské arabské republiky Bašára Asada už není pro USA prioritou, pokud jde o situaci v Sýrii. 30. března to oznámila agentura Reuters.

Neobjektivní, neověřené a nevyvážené

Erik Best
29. 3. 2017       EB
Česká televize je zákonem vázána k „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“. Tuto zásadu ČT opakovaně porušuje, když propaguje rychlé ukončení intervenčního režimu ČNB. Minulý týden ČT nepřesně citovala výrok Miloše Zemana o tom, že intervence mohou skončit „v příštích týdnech“. 


Solovjov vysvětlil, proč se Navalný začal zabývat politickou pedofilií ...

31. 3. 2017     zdroj
Ruský televizní moderátor a novinář Vladimír Rudolfovič Solovjov vysvětlil, proč Navalný sklouzl k politické pedofilii a snížil se k tomu, že začal do svých shromáždění zapojovat nezletilé ...Je zřejmé, že národ si uvědomil, že adekvátní lidé nepůjdou za takovou osobou a že se tedy samotný aktivista spoléhá na podporu mladistvých, protože se už jednoduše nemá na koho obrátit ...

čtvrtek 30. března 2017

Válka zpravodajců

Yekta Uzunoglu
30. 3. 2017
Válka zpravodajců je věčný boj. Zpravodajci různých států či říší stále bojovali proti jiným. Po skončení druhé světové války a po polarizaci světa jsme znali hlavně válku zpravodajců zemí NATO se zeměmi Varšavské smlouvy, kdy často zpravodajci "západu" porušili i zákony svých zemí ve jménu svaté války proti největšímu zlu, to jest proti komunismu. Měli větší moc a možnosti, než jim zákony dovolovaly. 

Skanzen Brusel ať si dělá, co chce. Evropská unie končí! My chceme za Velkou Británií!

30.3. 2017   Skrytá pravdaNastal čas, abychom konečně i my promluvili a začali se hlásit o slovo. Že se na názor odtržená vláda od lidu nikoho neptá a dává sliby, které jsou obrovský podvod jako podpisy kolaborantů v Moskvě v roce 1968?
Bilaterální dohody zakázány, oznámil Brusel.
A odchod Velké Británie tolik nevadí - místo ní Brusel přijímá velice silnou Ukrajinu...

NĚMECKO: Médiím nařízeno nezveřejňovat etnickou příslušnost zločinců

30.3. 2017   Zvědavec
Německá tisková rada - nezávislý, průmyslově řízený orgán - tvrdí, že informace o etnické příslušnosti dané osoby by neměla být zveřejňována, „pokud to není opodstatněno veřejným zájmem“. Tato formulace, která byla ve středu odsouhlasena, nahrazuje předchozí znění, že takovéto údaje by měly být publikovány pouze tehdy, je-li tam spojitost mezi etnickou příslušností nebo náboženským vyznáním osoby a zločinem.

Jak mocnou Ruskou říši během 150 roků prošustrovali za dolary, vlastní blbost a s pomatenou perestrojkovou glasností postupně car Alexandr II., Nikita Chruščov a Michail Gorbačov s Borisem Jelcinem…

Břetislav Olšer
30.3. 2017   Rukojmí
Možná to byla právě Aljaška, která vytvořila precedent pro budoucí rozpad Svazu sovětských socialistických republik. Podívejme se nyní přes prizma té doby. Napřed ruský car Alexandr II. Nikolajevič prodal USA ruskou Aljašku za mizerných 7,2 mil. dolarů, tj. 5 centů za hektar.
V době prodeje Aljašky, dnes největšího státu USA, uplynulo více jak 200 let od chvíle, kdy se podle oficiální historie jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy. A uplynulo 126 let od chvíle, kdy při hledání nejkratší mořské cesty k americkému kontinentu zemřel Vitus Bering, Dán ve službách Ruska, vyslaný z Petrohradu. Od tohoto roku pak bylo aljašské území chápáno jako součást Ruského impéria.

Lukašenko se po majdanovské lekci vrací k Rusku: „S Putinem jsme rodní bratři“

Napsal/přeložil: Geo
30.3. 2017   Eurasia 24
Po řadě kritických prohlášení a nevstřícných kroků vůči Rusku nyní prezident Běloruska prohlásil, že má vynikající vztahy se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Učinil tak jen několik dní poté, co Minsk čelil pokusu o destabilizaci způsobem, jakým začala současná ukrajinská katastrofa.
Lukašenko řekl, že mezi ním a ruským prezidentem Vladimirem Putinem není třeba prostředníků, protože vztahy mezi nimi „jsou vynikající“. Podle Lukašenka si on i ruský lídr jsou vždy „schopni najít čas na setkání a řešit problémy“. Řekl, že s Putinem jsou „rodní bratři“.

C I P - Czech International Police


Jiří Baťa
30. 3. 2017
Není to tak dávno, co ministerstvo vnitra, konkrétně ministr M. Chovanec (koneckonců i jeho předchůdci), volal(i) po personálním posilnění stavu Policie ČR a současně požadoval(i)i navýšení financí pro krytí potřeb Policie ČR. Jeho volání bylo vyslyšeno, početní stavy Policie ČR byly posilněny, navýšen byl i rozpočet na tyto složky. Mohlo by se (s nadsázkou) říct, že stav pro zabezpečení potřeb státu a občanů byl zajištěn. Jakkoli se lze domnívat, že už je všechno „v cajku“, není tomu tak. Je sice pravda, že jistý počet nově přijatých příslušníků Policie ČR jsou či mohou být ještě ve školách, nicméně ani to není důkaz, že Policie ČR má nejen ideální stav, ale že zcela pokrývá potřeby společnosti zvláště co se týká ochrany a bezpečnosti občanů. 


26. března 2000 byl Vladimír Putin zvolen prezidentem Ruska30. 3. 2017   zdroj
26.března 2000 se konaly volby prezidenta Ruské federace, v nichž přesvědčivě zvítězil Vladimír Vladimírovič Putin. Jeho nejbližší soupeř Gennadij Zjuganov obdržel pouze 29%.
V roce 2004 byl Vladimír Putin znovu zvolen na druhé funkční období s výsledkem 71,31%. Ve funkci působil až do roku 2008 a navrhl, aby byl nominován příštím kandidátem Dmitrij Medveděv, který byl také zvolen jako další hlava Ruska. Na postu prezidenta se Dmitrij Medveděv projevil jako zcela samostatný politik, který provedl některá pro zemi důležitá rozhodnutí.

Drahoš for President?!

Radim Valenčík
30. 3. 2017  radimvalencik.pise 

Akademika jako prezidenta bych uvítal. Skutečného akademika. Člověka kritického myšlení. Člověka, který dokáže využít autoritu vědy k reflexi toho, o co jde. I v poznání společnosti jde o vědu. Předseda AV ČR má na starosti i autoritu vědy vůči společnosti. Splnil si Drahoš tuto povnnost?

středa 29. března 2017

Co se skrývá za těmi „univerzitními nemocnicemi“


Radim Uzel
29.3.2017 Vaše věc
Všichni organizátoři zdravotnictví holedbající se humanitou, pokrokem a moderností se dojemně shodují na tom, že ideální zdravotnictví by mělo být všeobecně dostupné, pokud možno bezplatné a na vysoké odborné úrovni.


Převod zlínské vodárny je podle soudu neplatný, město zatím váhá, ale anonymní kampaň běží

Transparency International
29. 3. 2017  

Tisková zpráva Transparency International:

Město Zlín a VaK Zlín by měly dle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci z listopadu 2016 zahájit kroky ke zpětnému převzetí vodárny městem. Zatímco VaK Zlín plánuje využít ještě dovolání k Nejvyššímu soudu a město Zlín si nechává zpracovávat posudky, běží na Zlínsku anonymní dehonestační kampaň proti iniciátorům zrušení provozního modelu.

Ještě k tomu Babišovi…

Pavel Letko 
29. 3. 2017  e-republika

Tradiční politické strany zavedly takové prorůstání organizovaného zločinu do státních struktur, že je opravdu čas na nápravu. Stejně je zřejmě po 12. hodině. Z porevolučního marasmu bez revoluce nevybředneme.  

Westinghouse zbankrotoval, kdopak nám ji postaví?

J. Loudil
29. 3. 2017

Americká atomová firma Westinghouse dnes vyhlásila bankrot . Má dluh skoro 10 mld. USD, tedy 250 miliard Kč. Bezpochyby pozitivní zpráva! Můžeme si totiž ještě vzpomenout na rok 2014, kdy se tato firma ucházela o  dostavbu našich Temelína a Dukovan. Naši servilní političí i ekonomičtí podržtaškové USA  tehdá vykřikovali asi  toto : " Ano, zadejme tento mnohamiliardový kontrakt našim demokratickým  přátelům do USA !  Jsou to skvělí a silní odborníci - "atomového podnikání" a také se tak vyhneme nechtěným  politickým tlakům a závazkům totalitních režimů, pokud bychom tendr zadali Rusku nebo Číně."

Prof. Drahoš se nebojí a je angažovaný, my také

29. 3. 2017   zdroj
Jak známo podle plodů poznáme je a také, že vrána k vráně sedá. Pro orientaci, kdo je kdo, je tedy dobré zkoumati plody a kdo ke komu sedá. Vyhledavače to usnadňují. Před půldruhým rokem podepsal profesor Drahoš výzvu (viz níže), kterou nám pomohl identifikovat jeho hodnotovou orientaci. Spolu s ním výzvu podepsali daší vědci. V elitní skupině uvedené bezprostředně pod zveřejněným textem nalezneme krom Prof. Jiřího Drahoše další známá jména politicky angažovaných vědců: Prof. Martin C. Putna, PhDr. Michael Romancov, Prof. Jan Sokol, Doc. Milan Znoj, Prof. Vladimíra Dvořáková, Prof. Libor Grubhoffer, Prof. Olga Lomová. Jejich předchozí politická aktivita jasně naznačuje, za jakou "pravdu" a v jakém žoldu se angažují, jaká "fakta" hodlají brát v úvahu, pro jaké kroky agitují . I oni "rozdělují společnost".
Výzva proti strachu a lhostejnosti:

úterý 28. března 2017

Irácký prezident oznámil pozastavení operace v západním Mosulu

28. 3. 2017    zdroj
Operace v západním Mosulu byla pozastavena, aby byly nalezeny "přijatelnější postupy". V rozhovoru pro agenturu RIA Novosti to řekl irácký prezident Fuád Masúm. Prezident rovněž uvedl, že je třeba vyšetřit chyby USA, k nimž došlo během útoků v Iráku, včetně Mosulu.

Koaliční letecké údery vraždfí civilisty v Sýrii a Iráku / Coalition Air Strikes Kill Civilians in Syria and Iraq

Anna Jaunger
28. 3. 2017
 V poslední době se dozvídáme častěji a častěji o ničivých důsledcích leteckých úderů koalice vedené USA, které zabíjejí civilisty. Neziskové organizace Airwars, která sleduje a vyhodnocuje zprávy o civilních obětech,  obvinila koalici, že údajně usmrtila téměř 1000 civilních osob po celém Iráku a Sýrii jen v průběhu března 2017. To je rekordní výše ztrát za celou dobu „protiteroristické“ operace v Iráku a Sýrii.

Přední britský list otevírá čtenářům oči a poukazuje na dvojité standardy Západu a rusofobii


28. 3. 2017   zdroj (kráceno)
Britský deník The Guardian, nejčtenější britský list na internetu, postupně začíná vracet své čtenáře k realitě, a kupodivu, i prostřednictvím odhalení západní rusofobie a dvojích standardů, zejména aktivně šířených v posledních měsících Obamovy vlády. Ve včerejším článku "Západ odsoudil ruské bomby - nyní koalice zabíjí civilisty v Mosulu", který se stal jedním z nejčtenějších sobotních materiálů na internetové stránce předního britského listu, píšou noviny o tom, že tíž světoví vůdci, kteří odsuzovali Putina za smrtící nálety v Sýrii, si houževnatě odmítají všimnout, že USA se s podporou britského letectva dopouštějí krutostí proti civilistům v Mosulu.

Možná jste si nevšimli, ale Trump a Putin obnovují silnou vojenskou alianci

Lawrenc Solomon
28.3. 2017   Zvědavec
 Západní tisk je zaneprázdněn démonizováním Ruska. Je nám říkáno, že Rusko, prostřednictvím svého nástroje Wikileaks, může u Hillary Clinton za prohrání voleb; že Rusko napadlo americké servery, účinně dosadilo za prezidenta Donalda Trumpa; že Rusko vydírá Trumpa přes sexuální skandály a tajné obchodní dohody; že Trump neuveřejňuje svá daňová přiznání, protože ta ukazují příjmy z Ruska; že Rusko a jeho ďábelští spojenci, Írán a Sýrie, jsou nepřáteli Západu na smrt; že Putin chce opětovně obnovit sovětskou říši; že Putin dělá z Trumpa blbce, v krátkosti, že Rusko je historickým nepřítelem USA, kterého je třeba si vždy držet od těla zbraněmi.

Zoufalý Navalnyj dělá proti Putinovi zoufalé činy28.3. 2017   Skrytá pravda
Co se to děje v Rusku, že tisíce lidí pochodují napříč městy a provolávají něco o korupci? Je zatčení 

Navalného znamením, že Putin opět obrací oči k totalitě a systému Sovětského svazu? Nesmysl, to jenom peníze ze západu pomáhají reklamě Navalného a pokouší se zmanipulovat veřejné mínění. Důkazy?
Každý si mohl všimnout, že hlavní proud nevolá po střetu s prezidentem Putinem, ale masové protesty vyhnala do ulic údajná korupce Medveděva a jeho politické strany.


Teroristi by si zgustli. Martin Koller z vlastní zkušenosti popisuje rozklad naší armády. A tak pod vedením herce táhneme na Rusko...

Martin Koller
28. 3. 2017   ParlamentníListy

Vojenský analytik Martin Koller se pro ParlamentníListy.cz tentokrát zamyslel, jaká by měla být v současném světě úloha české armády.

Raketoplán X-37B je americkou odpovědí na ruskou technologii Dead Hand. Potvrzují to i fotografie. Cenově dostupná varianta projektu Aurora? Raketoplány budou vozit bomby až nad Teherán?

- VK - 28. 3. 2017 AE News

Světová a také česká média dnes shodně přinesla články [1] o podivném rekordu amerického bezpilotního miniraketoplánu X-37B, který krouží na oběžné dráze ve výšce zhruba 800 km už 677 dní, od loňského května. 


Jak na tom Rusko je (2).

mbi
28. 3. 2017  RuExpert, překlad Eurasia24

Nejen energetika, kosmický či obranný průmysl představují domény ruského hospodářství a vědecko-technického rozvoje. Zatímco v minulém díle jsme se zaměřili na uvedené oblasti, tentokrát se budeme soustředit na telekomunikace a IT, vědu a dopravu.


Jak na tom Rusko je (1).

mbi
28. 3. 2017  Rukspert, překlad Eurasia24
Že Rusové dnes umí pouze zbraně a tím to hasne? A že z dávné slávy Sovětského svazu  v oblastech průmyslu, zemědělství, vědy a techniky nezůstalo v současném Rusku zhola nic? I takové bludy jsou nám podsouvány, realita je však docela jiná. Posuďte. 

Šance na vítězství v prezidentských volbách ve Francii má Marine Le Pen velké a to i přes to, že jí všechny velké průzkumy ve druhém kole nedávají moc nadějí.


Radek Rozvoral
28.3. 201 Rukojmí
Její prohra ve druhém kole je ale jen spíše přáním všech probruselských eurohujerů a papalášů, kterým již teď, tedy měsíc před prvním kolem francouzských prezidentských voleb naskakuje husí kůže na celém těle. Proto se i všechny velké průzkumy veřejného mínění snaží v lidech vyvolat dojem, že bude její prohra v druhém kole drtivá.


Římský karneval marnosti a pokrytectví: Lenin je v Ječný! V Mussoliniho Kapitolu podepsali Deklaraci. Armády NATO táhly průchoďákem ČR. Sci-fi o Čtvrté říši: Slepci vedou slepé

Petr Hájek
27. 3. 2017  ProtiProud
 

Petr Hájek si povšiml, že římské „oslavy“ evropského vězení národů provázelo mnoho více než symbolických událostí, které jsou dobrým komentářem k té pro nás velmi nebezpečné šaškárně

pondělí 27. března 2017

Bude Česko protektorát kohosi?

Jiří Bureš
27. 3. 2017
Pokud bych byl dotázán, zda politika vlády ČR jako dosud ještě stále suverénního státu naplňuje literu Ústavy a zajišťuje pro své občany bezpečnost, musel bych odpovědět spíše naopak. Stejně bych musel odpovědět na otázku, zda vláda již dosáhla dospělosti a rozhoduje ve prospěch svého lidu a ustoupila od válečné hysterie k mírovému dialogu a porozumění. Tedy znovu zcela naopak!

Šťastné a trvale udržitelné řešení důchodů

Josef Mrázek
27. 3. 2017
V dobách, kdy divočina ještě nebyla zcela prohledaná misionáři a prolezlá prospektory, developery a podobnou cháskou, existovaly kromě lidožroutů také kmeny, u kterých bylo zvykem starší občany občas vyhnat do korun vysokých a tenkých stromů a mládež se potom pokoušela je setřást, aby se napíchli na připravená kopí. Byla to taková selekce slabších, které se již nevyplatilo živit. Misionáři, pokud nebyli dříve snězeni, mládežníky poučili, že to není moc výhodné, protože také časem zeslábnou a budou setřeseni, a že proto mají, třeba křesťané, čtvrté přikázání boží: „Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi“.

Pláčeme nad (ne)správným hrobem?


Jiří Baťa
26. 3. 2017
Podle některých pravicových politiků a jim podobných mudrlantů prý žijeme v době, jakou jsme ještě nezažili. Jinými slovy, máme se tak dobře, jako nikdy. Věřit se tomu dá, pokud to říkají lidé s příjmem nad 50 tisíc, přičemž se v práci zrovna nepřetrhnou, pokud vůbec nějakou „práci“ dělají. Podle nich si zřejmě žijeme jako „prasata v žitě“. Jaká je však skutečnost?

Rusko - Turecké "vztahy"

Yekta Uzunoglu
27. 3. 2017
Tristně sleduji, jak mnoho i investigativních žurnalistů z obou bloků -jak proruští, ale také protiruští žurnalisté - vyhodnocují Rusko -Turecké vztahy posledních měsíců emocionálně bez jakékoliv věcné opory, skoro bych už řekl, až typicky česky. Hlavně proruští novináři jásají, jak Rusko - Turecké vztahy kvetou, jak se Erdogan klaní před Putinem, kolik smluv bylo podepsáno včetně dohody tykající se raket atd. Když nejsou novináři erudovaní aspoň v těch základních otázkách, jakpak má být informován běžný občan o tom, co se děje v tak důležitých vztazích mezi tak významnými zeměmi?

Jan Campbell: Moc a bezmocnost Putina a Trumpa


trump putin
Jan Campbell
26.3.2017  Vaše věc

Vzrušující a u mnohých strach vzbuzující zprávy masových médií, ke kterým patří požár v Charkovské oblasti, volání Ukrajinské chunty o zvláštní status s USA vně NATO, smrt oportunisty, bezvýznamného politika, za to významného korupčníka, ex-poslance ruské Dumy Voroněnkova, to vše nevěští nic dobrého, především pro Ukrajinu. Přidám li k tomu bouře, nebo ticho před bouřemi jinde ve světě, a v příspěvku nepopisovaná rizika v bezprostředním sousedství ČR v podobě představitelné sabotáže ukrajinských atomových elektráren, nevěští to nic dobrého pro EU.

Naprostý cynismus bílých přileb / Sheer Cynicism of White Helmets

Anna Jaunger 
27. 4. 2017
Přes četná odhalení kolem dobrovolníků "bílých přileb), jejichž "filmování" je již mohlo přivést na hollywoodské červené koberce, organizace i nadále funguje a vytváří nové, stále monstróznější falzifikáty, které jsou zaměřené na hanobení syrské vlády a eskalaci konfliktu v zemi. Tentokrát nejde o nový fejk, ale o obrovský cynismus z takzvaných „zachránců“ zraněných dětí.V poslední době se organizace zveřejnila video, kde dobrovolníci Bílých přileb předváděli neodkladné resuscitace dětí, které už byly mrtvé (zde). Ačkoli toto video přitahuje sympatie diváků, objevili se také lidé, kteří se rozhodli zpochybnit autenticitu videa.Bohatým jdou daně k duhu

27.3.2017   Tribun
Oblíbený mučednický mýtus bohatších lidí, živený zejména liberály všech druhů a barev, říká, že stát a daně ničí bohatším lidem prosperitu a kdyby jich nebylo, tak by ti bohatší měli všeho více za méně a v lepší kvalitě, protože by si to kupovali přímo za vlastní na volném trhu. 
Ministerstvo zahraničí RF: Moskva nebude skládat účty v souvislosti s Iskandery v Kaliningradské oblasti


27. 3. 2017   zdroj
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace uvedlo, že ruské úřady nemají v úmyslu skládat účty vojenskému bloku NATO ohledně rozmísťování taktických raket Iskander v Kaliningradské oblasti. Toto prohlášení dnes učinil ředitel odboru pro evropskou spolupráci Ministerstva zahraničních věcí Ruska Andrej Kelin.