Reklama

sobota 8. dubna 2017

Úder Tomahawky po syrské základně byl špičkovým koordinovaným manévrem globální politiky

8.4.2017 Leva-net

Několik myšlenek ke koordinaci úsilí Moskvy a kabinetu Trumpa.
Co se stalo v USA před a po útoku:Mike Whitney: Hrozicí střet USA a Ruska


8. 4. 2017      Counter Punch a PaulCraigRoberts
Trumpův raketový útok na šajratské letiště v západní Sýrii byl amatérskou ukázkou imperiálního předvádění svalů, které přineslo opačný účinek, než jaký byl zamýšlen. Zatímco džihadisté, bouřící nešťastnou Sýrii už po dobu šesti let, jistě zajásali, strategickou hodnotu útok určitě neměl. Letiště utrpělo újmu jen zanedbatelnou, a o tom, že by útok pohnul situací na bojišti, lze úspěšně pochybovat.

Výstava plakátů z Občanské války ve Španělsku v Národním archivu: Svědkové vzepětí a tragedie

Zdeněk Hrabica
8. 4. 2017
Za ctihodnou instituci veřejné služby České republiky považuji ve své profesi Národní archiv a Ústav soudobých dějin; nikoliv ideologický a umělý Ústav pro studium totalitních režimů. Pozvání na zbrusu novou výstavu plakátů ze Španělské občanské války jsem přijal s nesmírnou úctou a důstojným pozdravením k moderním dějinám.

Videa z Jihlavského semináře Nové republiky 2017:


8.4.2017  Nová republika - videodílna
 
Zde je seznam videí natočených na Jihlavském semináři v roce 2016 a 2017

pátek 7. dubna 2017

Lavrov: jednání USA v Sýrii připomínají situaci s útokem na Irák

7. 4. 2017  Sputink

Jednání USA v Sýrii připomíná situaci s útokem na Irák, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.Trump pod smyšlenou záminkou poskytl masivní vojenskou podporu teroristům (VIDEO)

Napsal a přeložil ea24
7.4. 2017   Eurasia24
Spojené státy na příkaz prezidenta Donalda Trumpa provedly agresi proti suverénnímu syrskému státu. Masivním útokem na syrskou základnu zabili nejméně čtyři vojáky, zničili infrastrukturu a množství techniky syrské armády, roky bojující proti teroristům. Ti bezprostředně po úderu podnikli útok na pozice syrské armády.

Statisíce mrtvých v Sýrii sice ještě nedosahují tří milionů zabitých ve Vietnamu ve válce se Spojenými státy, ale princip tohoto barbarského bombardování je stejný, rovněž zahájení války bylo v obou případech vylhané.

Břetislav Olšer
7. 4. 2017  Rukojmí
Ve Vietnamu vyprovokovaný námořní konflikt v Tonkinském zálivu, v Sýrii údajné použití chemických zbraní Asadem… (Viz. Wikipedie v odkazech na konci...) Před několika dny se nad syrskou provincii Idlib přihnaly letouny vládních vojsk a spojenců režimu Bašára Asada a byla z toho stovka mrtvých a dalších čtyři sta zraněných. Rusko tvrdí, že šlo o toxický plyn ze skladu rebelů, který vybuchl. Americká vláda je přesvědčena, že šlo o plyn nazývaný sarin. Damašek i Moskva vědomé použití chemických zbraní odmítají... Přece nejsou na hlavu padlí, aby si podřezávali větev sami pod sebou...

Rusko obešlo protiraketový štít USA: Pentagon potvrdil existenci jaderného supertorpéda Status-6

7. 4. 2017 Zdroj: The Washington Free Beacon,armádní noviny
Zdroje z amerického Pentagonu potvrdili, že Rusko úspěšně otestovalo nový typ zbraně. Gigantické torpédo s termojadernou hlavicí a hrůznou silou. Podle Popular Mechanics má projekt kódové označení Status-6. „Je to velmi špatná zpráva“, sdělili američtí vojenští představitelé. Podle údajů americké rozvědky zkouška proběhla 27. listopadu 2016. Torpédo bylo vypuštěno z paluby ponorky zvláštního určení B-90 „Sarov“. Další podrobnosti akce nebyly zveřejněny.

Kdo zastaví americké barbary?

Jaromír Bradávka
7.4. 2017   Rukojmí
Eurozprávy cz.: Spojené státy dnes v reakci na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zaútočily na leteckou základnu na západě Sýrie. Cílený útok nařídil prezident Donald Trump, který v projevu vyzval k ukončení krveprolití v blízkovýchodní zemi. Syrská státní televize útok potvrdila a označila jej za "americkou agresi". Vyžádal si podle ní ztráty na životech.

Úder na Sýrii: Teroristé DAEŠ zahájili útok v provincii Homs


7. 4. 2017     zdroj
Bojovníci teroristické skupiny DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Rusku zakázána) zahájili útok v provincii Homs poté, co americké síly zasadily úder na základnu syrské armády, která je tam umístěna, informuje Al-Masdar. List se odkazuje na zdroj v ozbrojených silách, podle jehož údajů nastupují teroristé DAEŠ do oblasti, která se nachází v blízkosti místa, na něž udeřilo 59 raket Tomahawk.

Před Jihlavou: O (degeneraci) současné moci

Radim Valenčík
7. 4. 2017    RadimValenčíkPíše
Zítra (v sobotu 8. dubna) bude v Jihlavě (Dělnickém domě) významný volně přístupný seminář "Měnící se svět 2017 a Projekt pro 10 miliónů", který pořádá Nová republika. Podrobněji viz: zde V rámci odpoledního programu na něm přednesu příspěvek "Čtvrtá průmyslová revoluce a ekonomika produktivních služeb". Pokusím se předem avizovat některé teze a myšlenky:

Důležité: V DLR probíhá největší mobilizace v historii


7. 4. 2017     zdroj
Největší mobilizace v historii DLR byla zahájena 6. dubna na polygonu nedaleko města Šachťorsk. Na polygon přijel hlava Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko a ministr obrany DLR Vladimír Kononov.

Asad by musel být úplný idiot, aby použil chemické zbraně, když vyhrává na všech frontách!

Ladislav Kašuka
7.4. 2017   posláno redakci NR
V okamžiku, kdy syrská armáda za pomoci Ruska a dalších spojenců vítězí na všech frontách a světoví politici se začínali smiřovat s realitou, že Bašár Asad zůstane prezidentem a bez masivního vojenského zásahu NATO s tím lze jen těžko něco udělat, najednou přišel úterní chemický útok na civilisty v Chán Šajchůnu v provincii Idlíb. Západní politici a Turci okamžitě hází všechnu vinu na Asada, ale řekněte sami, pokud použijete mozek a jednoduchou selskou logiku, dává Vám něco takového smysl?

Americký kongresman: Damašek není vinen z úderu na Idlib, neodpovídá to jeho zájmům


7. 4. 2017    zdroj
Člen amerického Kongresu, republikán Thomas Massie vyjádřil pochybnosti o odpovědnosti syrského prezidenta Bašára Asada za incident s chemickými zbraněmi v provincii Idlib. Republikánský kongresman sdělil, že nevidí žádný důvod pro použití chemických zbraní ze strany Damašku.

Syrské déja vu: Trump kopíruje Obamu (AKTUALIZOVÁNO)

Tereza Spencerová
7. 4. 2017 Literárky

Všechny parametry, které kdysi Obamovi zabránily v agresi do Sýrie, stále platí, a tak není přímý vojenský vpád Pentagonu proti Damašku příliš pravděpodobný.


Podle Putina americký útok zasadil ránu vztahům s USA!


7. 4. 2017 První zprávy

Ruský prezident Vladimir Putin je přesvědčen, že úder USA v Sýrii poškodil vztahy s Ruskou federací, a představje vážnou překážku na vytvoření mezinárodní koalice proti terorismu, řekl prezidentův tiskový tajemník Dmitrij Peskov.


čtvrtek 6. dubna 2017

Proč jet v sobotu do Jihlavy? Kvůli národnímu obrození!

Ivan David
6. 4. 2017
Radim Valenčík se ve svém článku "Setkání opozičních intelektuálů" zde zmínil o schůzce asi dvaceti lidí nejen nespokojených s vývojem. Takových, kteří z vlastní zkušenosti vědí, jak funguje veřejná správa a také publikujících kritické analýzy. Mohlo nás tam jistě být víc, ale to bychom nemohli efektivně jednat. Přišli skoro všichni, kteří přednesou svoje sdělení na sobotním semináři v Jihlavě.

Seminář Nové republiky "Jihlava 2017"

22. 2. 2017

Přihláška na seminář "Jihlava 2017"

Přihláška je nutná v případě, že máte zájem o zajištění oběda v místě konání semináře
Je možné se přihlásit buď elektronicky zde
nebo pošlete jako přílohu mailu zkopírovaný a vyplněný text dole

Přihláška na Seminář Nové republiky „Jihlava 2017“
Měnící se svět 2017 a „Projekt pro 10 miliónů“
8. dubna 2017, 10.00 – 17.00, Dělnický dům, Žižkova 1696/15, Jihlava
Přihlášku (objednávku oběda) je třeba poslat do 31. 3. 2017
Přihláška slouží k přibližnému zjištění počtu účastníků a k závaznému objednání oběda v ceně 100.- Kč
Občerstvení bude možné zakoupit na místě.
Mailové kontakty na zájemce o další spolupráci bude možno poskytnout na místě.
Vstupné je dobrovolné.
Jméno

Příjmení

Tituly 

Objednávám závazně oběd
Ano

Ne

Platbu za oběd 100.- Kč pošlete do 31. 3. 2017 na účet č.: 2701174985 / 2010 (FIO banka)
Specifický symbol (rodné číslo, za účelem identifikace platby)

Poznámka k účtu (za účelem identifikace platby)

Mailové spojení  nrjihlava2017@centrum.cz
Dotazy na tel. č. : 724 152 606

Výpověď psa jako klíčový důkaz (Lukáš B.)

Lukáš Borl
6.4.2017  Antifenix

Pokud člověk vzdoruje kapitalismu, pak k uvěznění není potřeba mnoho. Jak ukazuje můj případ, někdy stačí pouhá “výpověď” psa. Policie mne obvinila z několika trestných činů. Mimo jiné i ze tří útoků, ke kterým se přihlásila Síť revolučních buněk (SRB). Podívejme se, jak málo policii stačilo k obvinění.


P.C.Roberts: Německo praská ve švech6. 4. 2017    PaulCraigRoberts       
Kdo by si byl kdy pomyslel, že tento kdysi velký národ se stane loutkou v rukou Washingtonu. Je to neuvěřitelné, ale právě k tomu došlo. Washingtonská děvka Merkelová dala svůj souhlas k tomu, aby se Německo až po okraj naplnilo uprchlíky z 16 let trvajících válek Washingtonu v severní Africe a na Středním východě.

Jenom, aby se něco nestalo! ! Odešel básník Jevgenij Jevtušenko


Zdeněk Hrabica
6. 4. 2017
„Teď říkají: ´ S ním odešla epocha´ a šíří se i jiné podobné banality. Ne, ne, epocha odešla v roce 1991, on se spoluúčastnil tohoto odchodu, přestože rázem pochopil, že nová doba, jej již nepotřebuje.
Takový je viditelný paradox.
Ve skutečnosti žádný paradox. Veškerá další sovětská literatura byla antisovětskou. Nebo téměř veškerá. Rasputin se svými ´starožili´´ , Jurij Trifonov se svými ´městskými příběhy´. Sergej Zalygin se sibiřskými romány o Občanské válce. A mnohé, mnozí.“, napsal nyní na svém Blogu ruský znalec, spisovatel a historik Svjatoslav Rybas. Řádky napsal v den Jevtušenkova skonu.

Účet za slabou korunu: Dva biliony korun. Bude za tuto megakrádež ČNB pykat?


Evžen Korec
6. 4. 2017 AC24
Dva biliony korun. 2 000 000 000 000. Takřka dva roční rozpočty našeho státu. Přesně tolik museli vynaložit centrální bankéři za jejich lehkovážné dobrodružství – umělé podhodnocování české koruny.


Další západní kachna ze Sýrie?

P.C.Roberts, přeložil Lubomir Man
6. 4. 2017

Tvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlíb chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostitující se propagandy proti prezidentu Asadovi a Rusku. Všimněme si, co k případu uvádí skutečný žurnalista Paul Antopulos z webu Information Clearing House:

Ukrajinský „Buk“ byl v Donbasu v době pádu MH17!

6. 4.2017 První zprávy

Specialisté a novinář skupiny Bellingcat našli informace nacházení se ukrajinského „Buku“ u Doněcku v době pádu Boeingu malajských aerolinek letu MH17. Až po třech letech po tragédii.


středa 5. dubna 2017

Kreml o fiascích při realizaci Minských dohod

5. 4. 2017    zdroj
Akce vojáků ukrajinské armády zhoršují situaci na Donbasu. Korespondent Lenty.ru ve středu 5. dubna sdělil, že to oznámil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. "Situace se bohužel ještě ztěžuje provokačními akcemi Ozbrojených sil Ukrajiny na linii dotyku, řekl Peskov. Tento postoj Moskva oznámí na nadcházejícím setkání asistentů hlav států "normandského formátu" 6. dubna, dodal.

Babiš chce do Prahy přilákat Sorosovu Středoevropskou univerzitu. Navrhuje nabídnout jí Invalidovnu

5. 4. 2017      Zdroj
Prestižní Středoevropská univerzita amerického miliardáře maďarského původu George Sorose možná bude muset opustit své sídlo v Budapešti. Tamní parlament v úterý schválil návrh novely zákona o vysokých školách, která má působení zahraničních škol v Maďarsku zpřísnit. Podle mnohých diskriminační úprava znemožní škole další působení v zemi. Český ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout, aby se univerzita přesunula do Prahy, do paláce Invalidovna.

Poslanci PS Parlamentu ČR zatím zamítli usnadnění válečných příprav

Ne základnám
5. 4. 2017
Stenozápis z jednání Sněmovny - Černochová. Stejně jako my, ji většina poslanců vyhodnotila jako bezpečnostní riziko státu, protože nad sebou pravděpodobně ztrácející sebekontrolu a její jednání nese znaky poškozování České republiky, možnost zavlečení republiky do válečného konfliktu,
Poslankyně Černochová (ODS a další poslanci napříč sněmovnou) prosazovala zařazení třech bodů, sněmovní tisky:
1021 - se mění ústavní zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, ve znění ústavního zákona č. 300/2000 Sb.

Jaký program, čím zaujmout? A jak nejen naoko!

Vladislav Černík
5. 4. 2017
R. Valenčík upozornil na Nové republice na schůzku Intelektuálů ZDE, dík mu za to.
Ale slušelo by se připomenout pár věcí.
Politická činnost je vysoce strukturovaná, vysoce náročná a měla by být vykonávána přiměřeně erudovanými občany a to v prostředí politických stran. Předesílám, že bez nich, podle mne, to nejde. Bohužel běžný občan v roli voliče jim přestává věřit, zase podle mne, víceméně oprávněně.

Ministerstvo vnútra odpovedalo na otázky o boji proti “konšpiračným a lživým” informáciám

5. 4. 2017        HlavnéSprávy
Vládny režim v marci prostredníctvom Ministerstva vnútra SR avizoval, že začína boj proti konšpiráciám a lžiam. Vláda svoje rozhodnutie odôvodnila bojom proti “hybridným hrozbám“, ktoré pred rokom schválila Európska komisia. Rezort vnútra tiež uviedol, že niektoré médiá svojím obsahom vytvárajú v spoločnosti nálady spochybňujúce členstvo v Európskej únii a zahranično-politickú orientáciu.

O ďáblovi, kterého drtí něžná noha Panny Marie


Mariánský sloup stržený Pražany na podzim 1918
Mojmír Grygar
5. 4. 2017 

Profesor Mojmír Grygar reaguje na snahy katolických revanšistů vztyčit na Staroměstském náměstí v Praze cosi, co má připomínat tzv. marianský sloup, symbol vítězství habsburského katolicismu nad českou reformací.

Náš stát je vážně nemocný, bez zásadní změny terapie mu není pomoci

Jaroslav Tichý
5. 4. 2017                Czechfreepress
Náš stát je nemocný, jeho nemoc bez naší společné pomoci může být smrtelná. Za posledních cca 25 let v něm bylo rozvráceno vše, často i to, co fungovalo. Zdálo se, že k tomu došlo díky tomu, že pod heslem „odborníci na svá místa“ vetřeli se na vedoucí místa diletanti, hochštapleři, lidé, kteří nikdy nepracovali, žvanilové, kariéristé. A v neposlední řadě často i zloději a defraudanti. Využili prostě příležitosti a nepozornosti většiny z nás.

P.C.Roberts: Další západní kachna ze Sýrie?


5. 4. 2017     PaulCraigRoberts
Tvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlib chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostitující se propagany proti prezidentu Asádovi a Rusku. Všimněme si, co k případu uvádí skutečný žurnalista Paul Antopulos z webu Information Clearing House: Přinejmenším 58 lidí přišlo o život při domnělém strašném plynovém útoku v provincii Idlib. 


Muzeum Mašínům v Lošanech: Gauner nebo hrdina, všechno jedna kavárna

J. Loudil
5. 4. 2017
Včera jem sledoval na ČT, jak  ředitel odboru pro  vojenské veterány MO ČR  plk.PhDr. Eduard Stehlík obhajoval vybudování muzea  a památníku "odboje" na rodinném statku Mašínů v Lošanech. Bude prý také připomínat "odbojáře"  proti komunismu, Ctirada a Josefa Mašíny. Podívejme se tedy na některé příklady jejich "nezjištného hrdinství a statečného jednání" :

Maďarsko jde tvrdě po krku Sorosově fondu!

5. 4. 2017  PrvníZprávy
Maďarský parlament v úterý schválil novelu školského zákona, který umožní zavřít Central European University, vlastněnou fondem amerického miliardáře George Sorose.
Sorosovy fondy to nebudou mít v Maďarsku lehké.
dostávají peníze za to, že hájí zájmy globálního kapitalismu a udržují principy politické korektnosti nad zájmy vlád členských států

Drahoš – psychologie totální války

Radim Valenčík
5. 4. 2017   blog autora

Někdy prý přeháním. Třeba prý s tou "totální válkou", do které upadlo jádro současné globální moci a pod vliv jejíž ideologie i psychologie se dostali slouhové, slouhové slouhů a zapouzdření poskoci této upadající moci.


Fox News: Exporadkyně Obamy vyvolává větší strach, než Rusko!

5. 4. 2017  PrvníZprávy

Média a politici vyvolávají znepokojení nad údajným „vměšování“ Moskvy do amerických voleb, ale informace o slídění Obamovy administrativy ohledně Trumpova týmu z nějakého důvodu nikoho nešokují.


Volají mi známí, naštvaní na ČT 24, hlásí Martin Koller po útoku na Petrohrad. Sedl a sepsal svou verziMartin Koller
5. 4. 2017 ParlamentníListy
Vojenský analytik Martin Koller se vrací k proběhlému útoku v ruském Petrohradu. Upozorňuje, že výbušnin, se kterými lze snadno manipulovat, je v zemích bývalého SSSR dostatek. Stejně tak se zamýšlí nad motivy pachatelů a dává najevo, jakým verzím by on sám sluchu rozhodně nepopřál. Každopádně, dle nejnovějších zpráv ruští policisté z útoku podezírají muže z Kyrgyzstánu, napojeného na radikální islám. Ten by dle některých zpráv měl být již mrtev.

úterý 4. dubna 2017

P.C.Roberts: Názor, který často neslyšíme

5. 4. 2017    PaulCraigRoberts
Žádný div, že někteří z vás dávají sluch propagandě bratrů Kochových (amerických průmyslníků, patřících k největším znečisťovatelům životního prostředí v USA a proto též k nejostřejším odpůrcům teorie globálního oteplování), raději, než názorům opačným. To opačné se totiž nerado poslouchá, i když je pravdivé. Zde je dopis jednoho z mých čtenářů:

Jak na tom Rusko je (1). Z linek sjíždí proudové hydroplány, rozloha lesů se zvětšuje

mbi
4. 4. 2017  Eurasia24

Že Rusové dnes umí pouze zbraně a tím to hasne? A že z dávné slávy Sovětského svazu v oblastech průmyslu, zemědělství, vědy a techniky nezůstalo v současném Rusku zhola nic? I takové bludy jsou nám podsouvány, realita je však docela jiná. Posuďte.

Absurdní požadavek z EU

Václav Marek
4. 4. 2017
7.4.2017 uplyne rok, co jsme založili spolek Maloodběratelé elektrické energie z.s. Přes ignorování ze strany médií a většiny veřejných institucí se nám podařilo připravit podklady pro návrh na zrušení některých částí právních předpisů a definovat příčinu současného stavu.
Základní příčinou absurdit a diskriminačních praktik v regulované části platby za elektrickou energii je absurdní požadavek, aby se postupně převážná část této platby platila nezávisle na množství odebrané elektrické energie. 

Proč bankrotuje Westinghouse

Stanislav Blaha
4. 4. 2017   E-republika

Den 29. března 2017 vejde do historie jaderného průmyslu. V tento den požádala společnost Westinghouse Electric Company newyorský soud o ochranu před věřiteli podle kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu.


Ukrajina obdrží od NATO vybavení na ochranu před hackery

4. 4. 2017      zdroj
NATO bude do Ukrajiny investovat více než 300 tisíc eur na zajištění síťové bezpečnosti. NATO poskytne Ukrajině vybavení k odrážení kybernetických útoků, prohlásil zástupce generálního tajemníka NATO pro nové bezpečnostní výzvy Jamie Shea. Sdělila to IA Novorossija.

Neziskové organizace placené americkým miliardářem maďarského původu Georgem Sorosem spolupracují ve Středozemním moři s pašeráky lidí a vozí do Evropy imigranty.

Radek Rozvoral
4.4. 2017   Rukojmí
S touto informací přišla už před časem americká zpravodajská televize Fox News, která informuje o tom, že vlády Itálie a Řecka obviňují neziskové organizace placené Sorosem, že spolupracují s pašeráky na převážení imigrantů z Afriky.

Důkazy o podílu lodí neziskových organizací na ilegálním pašování imigrantů přinesl v polovině ledna nizozemský think-tank Gefira, který v říjnu a listopadu pomocí speciálního automatického identifikačního systému (AIS) monitoroval pohyb lodí ve Středozemním moři. Italské úřady tvrdí, že některé nevládní organizace působí v podstatě jako taxi služby. Údajně nabírají imigranty jen pár kilometrů od afrického pobřeží a následně je přepravují přes Středozemní moře do Itálie, místo aby je vrátily zpátky do Afriky.