Reklama

sobota 15. dubna 2017

Konec první opony syrské komedie


Yekta Uzunoglu
15. 4. 2017
Minulý týden jsem napsal pod titulkem "Syrská komedie" článek o tom, že to, co se odehrává mezi USA a Ruskem kolem Sýrie, je svérázná komedie a to ryze účelová, kvůli vnitropolitické situaci v USA, konkrétně kvůli podezření prezidenta Trumpa z "důvěrných -nežádoucích" vztahů s Ruskem. Kdo onu bombu s jedovatý plynem v Sýrii na civilní obyvatele shodil, není skutečně až tak podstatné, podstatné je, proč to udělal! 


Do Evropy a Ruska byli posláni "neodstřelitelní sebevražední atentátníci" DAEŠ


15. 4. 2017    zdroj
V posledních teroristických útocích spolu se sebevražednými atentátníky figurují takzvaní teroristé inghimasi, což v arabštině znamená "nořit se", "potápět se", "ponořovat se". Působí obvykle v malých skupinách - od tří do sedmi osob. Jako kdyby se ponořili do shluku nepřítele, snaží se způsobit své oběti co největší škody a pak nepozorovaně opustí místo útoku.

Eric Zuesse: Postolova zpráva o tzv. syrském plynovém útoku

15. 4. 2017    PaulCraigRoberts
Poté, co detailně zdecimoval zpravodajské „ospravedlnění“ Trumpova raketového útoku na Sýrii, uzavírá zpravodajský analytik, profesor Massachussetského technologického Institutu Dr.Theodore Postol, svou studii k danému případu těmito slovy:

Všechno, co přichází z Ruska je agrese, válka, násilí a lež

Jaromír Petřík
15. 4. 2017   JaromirPetrik
"Všechno, co přichází z Ruska je agrese, válka, násilí a lež", napsal Miroslav Václavek v diskusi ke článku na iDnes: „Ruská hrozba děsí Evropu. Ve Finsku se otevírá centrum proti dezinformacím.“ ZDE. Cituji: „Ve Finsku se v posledních měsících hovoří především o ruském ovlivňování informací. Neutrální severský stát opakovaně vyjádřil své znepokojení nad „sílící propagandistickou kampaní“ ze strany Kremlu kvůli posilování spolupráce s NATO.“


Kdo blokuje vyšetřování zločinu v Sýrii?

Radim Valenčík
15. 4. 2017      RadimValenčíkPíše
Když bylo Rusko obviněno, že zablokováním rezoluce o Sýrii odmítlo vyšetřování posledního chemického útoku v Sýrii, pídil jsem se v "našich" mainstreamových sdělovacích po obsahu této rezoluce. Nic jsem nenašel. Nikde.
Teprve dvě osoby, kterých si velmi vážím, protože umí používat rozum, mně pomohly. T. Haas a T. Spencerová. Prostřednictvím Facebooku a Parlamentních listů, tedy těch médií, které Drahoš považuje na nepřítele demokracie.

Jihlavský seminář - příspěvek Jaroslava Bašty

15.4.2017  NováRepublika - videodílna

8. 4. 2017 se v Jihlavě konal seminář Nové republiky Měnící se svět 2017 a Projekt pro 10 milionů. Referát přednesl bývalý ministr vnitra v Zemanově vládě a několikanásobný velvyslanec Jaroslav Bašta. Téma jeho úvahy: "Kolonie nemůže mít svou zahraniční politiku".
Postupně zde uveřejníme videa s dalšími hosty Jihlavského semináře. Věříme, že vás seminární vystoupení předních českých ekonomů, pedagogů a politologů přivedou na cestu přemýšlení o naší budoucnosti.


Za redakci NR Václav Dvořák...udeřit - neudeřit - udeřit - NEUDEŘIT...

včera otevřené nové sídliště "Záře"
v Pchjongjangu
Petr Ďoubalík
15. 4. 2017     zdroj Rossija24, Agentura Associated Press
KLDR dnes slaví "Den Slunce" (105. výročí narození Kim Ir-sena, 15. 4. 1912 - 1994). Už včera začaly oslavy otevřením nového ukázkového sídliště, postaveného za 1 rok, dnes je na pořadu slavnostní vojenská přehlídka a bujaré oslavy. Naplánován je údajně i jaderný test. To vše pod hrozbou, že svým "preventivním" úderem zaútočí na KLDR lodě USA. Snad tedy následující zpráva rozežene mraky pro Den Slunce:

Polsko, Smolensk a žádný konec

15. 4. 2017      zdroj
„Víme zcela jistě, že letadlo se rozlomilo ve vzduchu“, tvrdí promovaný inženýr Waclaw Berczynski. Novým důkazem o atentátu vedoucí vyšetřovací komise ke Smolensku časné pondělní ráno naladil diváky státní televize TVP ke svátečnímu výročí. 10. dubna 2010 se u Smolenska zřítilo polské prezidentské letadlo. Celá posádka, 96 osob , mezi nimi hlava státu Lech Kaczynski a jeho žena Maria přišli o život.

pátek 14. dubna 2017

Šest forem řízení světa

14. 4. 2017 (11 minut, slovenský překlad)

Pro všechny, kteří si myslí, že Trump zaútočil, aby se jestřáb nažral a Sýrie zůstala celá

Napsal/přeložil: Geo
13.4. 2017   Eurasia 24

V souvislosti s nedávným útokem Spojených států na Sýrii se objevila celá řada analýz a komentářů zlehčujících tento akt agrese proti suverénní zemi. Omlouvání Donalda Trumpa, který „ustoupil jestřábům, aniž by způsobil velké škody“, není ničím jiným než cestou do pekel třetí světové války.
Neodsuzujících komentářů k úderu na základnu Šajrát je nepřeberné množství – od těch schvalujících americký útok coby „nevyhnutelné varování Asadovi“, přes úvahy o „typickém zavrtění psem“ až po bezmála aplaudující závěry o „mistrovském kusu“ Trumpa koordinovaném s Putinem (nebo ještě s někým „tam vzadu“) s cílem eliminovat tlak jestřábů a zbavit tak svět rizika globálního konfliktu.

Nová fakta o působení Bílých přileb v Khan Shaykhun / New Facts of the White Helmets’ Stage in Khan Shaykhun

Sophie Mangal (The Fringe News http://www.thefringenews.com)
14. 4. 2017
Dne 13. dubna syrský Observer publikoval článek, v souvislosti s tím, že chemický útok Khan Shayhun byl zinscenován Bílými přilbami. V úterý 4 dubna, aktivisté Bílých přileb ohlásily chemický útok v městečku Chán Shaykhun provincii Idlib. "Národní koalice syrských opozičních a revolučních sil" jako první ohlásil 80 mrtvých a 200 zraněných.

Jak najít bod "G" - tip referenta NR pro intimní záležitosti

Viktoria Bulitko

14. 4. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Dizel Šou - Viktoria Bulitko - opožděná písnička k MDŽ 2017


Velmi rád přidávám na stránky Nové republiky cokoli příjemného z Ukrajiny. Dnes se pokusí Viktoria Bulitko z ukrajinské humoristické skupiny Dizel Šou navigovat muže k bodu "G". Viktoria ji zpívala k MDŽ, já ji našel až později, ale to nevadí. Máme jaro a vůbec - její rady jsou aktuální vždy. Od teď až po ty "dvě vrásčité dlaně".

Hlavně se nevměšovat... Amerika připravuje fond na podporu ruské opozice

14. 4. 2017, Americký Kongres je připraven projednat nový zákon o vytvoření zvláštního fondu, jehož úkolem bude podporovat nesystémovou (!) ruskou opozici, včetně podpory médií. Rozpočet - sto milionů dolarů. 


Zdroj: Rossija24

Jihlavský seminář 2017 - vystoupení Ivana Davida, předsedy Nové republiky z.s.

14.4.2017  NováRepublika - videodílna

8. 4. 2017 se v Jihlavě konal seminář Nové republiky Měnící se svět 2017 a Projekt pro 10 milionů. Úvodní slovo a referát přednesl bývalý ministr zdravotnictví v Zemanově vládě MUDr. Ivan David.
Postupně budeme uveřejňovat videa s dalšími hosty semináře. Věříme, že vás seminární vystoupení předních českých ekonomů, pedagogů a politologů přivedou na cestu přemýšlení o naší budoucnosti.

Za redakci NR Václav Dvořák


čtvrtek 13. dubna 2017

Otevřený dopis Michaelu Žantovskému


13. 4. 2017
Pan Michael Žantovský,
ředitel Knihovny V. Havla
Pane řediteli, 9. dubna 2017
v Parlamentních listech.cz jste vyjádřil značnou nevoli se skutečností, že ze Syrie dosud nebyla odvolána velvyslankyně ČR v Damašku, paní Filipi. Díky Vaší životní a diplomatické praxi, o které vzhledem k dále uvedeným skutečnostem si dovolím důvodně pochybovat, jste vyjádřil základní aspekty diplomatické mise a na základě těchto argumentů jste s nemalým údivem a na adresu MZV vyčítavě usoudil, že už dávno měla být velvyslankyně paní Filipi odvolána.

Chemické zbraně na Ukrajině: jak se Kyjev zbavuje zakázané munice


Dmitrij Sergejev
13. 4. 2017   zdroj
Ukrajina by se mohla stát rozbuškou pro další provokaci s chemickými zbraněmi v Sýrii, jejíž možnost byla v posledních dnech konstatována. Konkrétně na to poukazuje neočekávaná aktivita v námořním přístavu Mariupol, jehož prostřednictvím ukrajinští "dodavatelé" tradičně provádějí vypravení zbraní a munice pro přesun (čti - prodej) teroristickým skupinám na Blízký východ. Podle informací rozvědky DLR probíhá dnes v tomto přístavu příjem munice, kterou lze podle všech indikací klasifikovat jako chemické zbraně. Ne náhodou byli dokonce pro ochranu stávajících dodávek do Mariupolu přesunuti zástupci nejradikálnějších nacionalistických formací, vojáci takzvaného "muslimského praporu" OSU.

Ruská jaderná ponorka Kazaň třídy Jaseň spuštěna na vodu

Michael Myklín
13. 4.2017      armadninoviny
Ponorka Kazaň třídy Jaseň (projekt 885M) byla po 8 letech stavby spuštěna na vodu. Víceúčelové útočné ponorky na jaderný pohon třídy Jasaň vynikají tichým provozem a rozsáhlou výzbrojí skládající se ze střel s plochou dráhou letu a torpéd.

„Prolhaný pudl Washingtonu“, zhodnotil britský list The Daily Mail Borise Johnsona, o němž se vyjadřuje hanlivě, když jako ministr zahraničních věcí Velké Británie je prý jen šaškem i pro prezidenta USA Trumpa; důvod je nasnadě...

Břetislav Olšer
13.4. 2017
"Odsuzujeme ruskou obhajobu Asadova režimu i po útoku chemickými zbraněmi na nevinné civilisty," uvedl Johnson, který před týdnem odložil cestu do Moskvy už podruhé.
Britský psychopat Johnson prostě označil za zločin Asadův nálet na teroristy IS v Sýrii, tleská ale Britům za zničení Drážďan na konci rozhodnuté 2. sv. války, aby oslabili ekonomiku SSSR, jemuž již Jalta na počátku roku 1945 určila pod jeho vliv NDR a východ Evropy…

Profesor Postol z MTI: Syrský chemický útok je americký výmysl


13. 4. 2017         PaulCraigRoberts
Jak na svém webu uvádí P.C.Roberts, vyslovil se proti washingtonskému ovinění Asada ze spáchání plynového útoku v Sýrii i profesor Massachusettského technologického institutu Theodore Postol, čili autorita odborně nejvyšší. Problematiku celého případu důkladně prověřil a prověřené vložil do 14 stránkové studie, kterou ve středu minulého týdne předal veřejnosti. Uvádí se v ní:

Klub "Nová republika"

13. 4. 2017

Volby2017/068: Totální válka

Radim Valenčík
13. 4. 2017     RadimValenčíkPíše

Analýzy a komentáře aktuálnĺho děnĺ před řĺjnovými volbami do ps z hlediska vytvořenĺ předpokladů pro skutečné reformy.Pokračování v rozboru tezí:
Jádro současné globální moci v podobně nekontrolovatelných enkláv zpravodajských služeb, finančních agentů propojených s částí tradičních elit využívá permanentního vyvolávání a stupňování konfliktů:
- K překrývání příčin současných problémů.
- K vytváření prostředí vhodného pro tunelování zemí shora.
- K posilování prostředků kontroly obyvatelstva (jak formou technické vybavenosti, tak odbouráváním administrativních omezování kontroly soukromí).

O interpretácii humanitárnej situácie v Mosule

13. 4. 2017
Počas bojov o Aleppo v decembri minulého roka všetky západné televízne stanice informovali o katastrofálnej humanitárnej situácii vo východnej časti mesta obsadenej povstalcami. Hlavnou témou boli takzvané „posledné správy“ z obliehaného mesta, ktoré poskytovali „žurnalisti“ a „obyvatelia“ Aleppa. Vysvitlo, že v skutočnosti mnohí z nich boli protiasadovskí aktivisti, a tieto správy neboli z ich strany posledné. Napriek tomu všetky západné televízne stanice venovali uvedenej téme veľký objem vysielacieho času, pričom vôbec nebrali do úvahy, že východné Aleppo kontrolovali rebeli z teroristickej organizácie známej ako Front an-Nusra, ktor&aacut e; je sýrskou súčasťou Al-Káidy.


středa 12. dubna 2017

Bývalý velvyslanec Velké Británie v Sýrii prohlásil, že Asad chemický útok v Idlibu neprovedl

Taťjana Bezrukova
12. 4. 2017       zdroj
Diplomat to konstatoval ve vysílání BBC. "... nenechávám mozek za dveřmi, když analyzuji situaci. Snažím se být objektivní. A vzhledem k předchozí zkušenosti, i včetně Iráku, je jasné, že nemůžeme na slovo věřit takzvaným expertům rozvědky..." Bývalý britský velvyslanec v Sýrii Peter Ford byl velmi nepříjemným hostem anglické televize. Nesouhlasil ani s jedinou tezí, kterou jednohlasně opakují zástupci takzvané západní koalice ohledně událostí v Sýrii.

Konání Západu je v rozporu s jeho prohlášeními / The actions of the West contradict its statements

Anna Jaunger
12. 4. 2017
V poslední době západní politici stále více podporují boj proti terorismu. Nicméně i přes to je jednání představitelů západních zemí často v rozporu s jejich četnými sliby. Takový druh chování lze snadno vysledovat v případě tiskového mluvčího Bílého domu Seanaa Spicera. Podle agentury Reuters, Sean Spicer na pravidelné každodenní tiskové konferenci tvrdí, že ačkoli pro prezidenta USA Donalda Trumpa je boj proti terorismu na prvním místě, Washington bude pokračovat v útocích proti syrským silám.

Zahájení rozhovorů Lavrov - Tillerson v Moskvě

12. 4. 2017  video - titulky

Záznam úvodních proslovů politiků před novináři před dvoustrannými jednáními 12. 4. 2017. Následovalo několik hodin jednání a poté přijetí u prezidenta Putina.

Překlad a titulky: Ďouba


Jak budete reagovat na další útok na Sýrii?

12. 4. 2017, Marii Zacharovovou, tiskovou mluvčí MZ RF, zaskočil americký novinář, když se jí zeptal, jak RF zareaguje na další útok USA na Sýrii. Zaskočil, ale jen na chvíli. Video je z dnešního brífinku a má české titulky.

Mlčení a mlžení k jednání G7 k Sýrii

Radim Valenčík
12. 4. 2017          RadimValenčíkPíše
Slyšeli jste to? Co? No přece to mediální ticho! Kolem setkání ministrů zahraničí G7. Před jeho konáním tak medializované. A proč to ticho? Tam přece měli na návrh britského ministra přijetím sankcí de facto odsouhlasit, že nikdo nemá pochybnosti o tom, kdo je původcem plynového útoku v Sýrii.

Česká televize stále obtížněji hledá odborníky, kteří by vypovídali "co je potřeba", kromě několika osvědčených

12. 4. 2017

Po intervencích je třeba zúčtovat s viníky a zachránit, co se dáJosef Mrázek 
12. 4. 2017
Intervence ČNB neskončily proto, že by již splnily něco, co občané České republiky potřebovali, však nic dobrého jim ani přinést nemohly, jen škodu. Skončily proto, že hrozba trestu za porušení zákona o ČNB narůstala při jejich prodlužování stále více, zatímco vděčnost těch, v jejichž prospěch je ČNB dělala, nalezla svůj strop. Kurz je zhoršen na dlouho a parazitující spekulanti ho budou udržovat sami na jim vyhovující lepší, ale ne spravedlivé hodnotě.

Vystoupení Stanislava Novotného na konferenci "Role České televize v naší společnosti"

12. 4. 2017

Manažer v nemocnici


Radim Uzel
11. 4. 2017   Vaše věc

Zúčastnil jsem se nedávno zajímavé debaty o tom, zda má být zdravotnické pracoviště řízeno odborníkem – lékařem, nebo zda k tomu lépe vyhovuje manažer, který dbá především na správný ekonomický chod dotyčného zařízení. 

Ohlasy Jihlavského semináře Nové republiky 2017 - Jak si to mohli dovolit?

- mh -
12. 4. 2017  HalóNoviny

Je to hanebný postoj, stydíme se za reakci české vlády. Američany ke shazování raket na syrské území nic neopravňovalo. Takto reagovali na »první Trumpovo bombardování« účastníci sobotního jihlavského semináře levicového spolku Nová republika.

Velká bankovní loupež na Ukrajině a jeden zajímavý odchod do důchodu

Krach ukrajinské banky Delta
Petr Umlauf
12. 4. 2017   e-republika

Vedoucí Národní banky Ukrajiny Valerija Gontarevová odchází do důchodu. Po bankrotu se nutně přepřahá, káru NBU bude táhnout někdo nový, možná svěží anglický plnokrevník. Před další katastrofou liberalizace a "demokratizace" ve východní Evropě udělejme malé ohlédnutí zpět.

Ohlasy Jihlavského semináře Nové republiky - Oskar Krejčí: Kupředu levá! Nebo jaká…?

rozhovor
13. 4. 2017  PrvníZprávy

Žijeme v době, kdy se utahuje smyčka kolem krku lidstva, a za provaz táhnou politici, kteří povětšině netuší, co činí. říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.


PZ: V sobotu na semináři „Jihlava 2017“, který pořádalo občanské sdružení Nová republika, jste kritizoval současné mediální pojetí levice a pravice, ale i neomarxismu. Nezdá se vám, že je to zcela okrajové, překonané téma?

Živá voda - tip kulturního referenta NR

Sofja Fisenko

12. 4. 2017, Petr Ďoubalík, Eurovize - Junior, Sofja Fisenko - písnička "Živá voda"


Софья Фисенко, nar. 2002, Novomoskovsk, RF, wikipedia, hudba - video - text - překlad - fonetický přepis pro zpěv (systém "pišjakslyš") - procvičení ruštiny

Věděli jste, že existuje hudební soutěž Eurovize - Junior? Já to nevěděl - opět jsem se musel nad sebou zamyslet, zda jsem ten pravý na funkci "kulturního referenta NR". Ale říkal to už pan Werich, že každý se postupně dostane až na funkci, na kterou nestačí...

Velikonoce

Croix
12. 4. 2017
Velikonoce jsou tradiční svátky jara, plodnosti, úrody, života, zrození, slunce, konce zimy (smrti), znovuzrození, též znovuzrození po předchozí mystické (či filosofické) smrti, symbolický i faktický význam období Velikonoc uznávalo pohanství i křesťanství i další náboženské směry odedávna. V křesťanství je dokonce největším svátkem, neboť v tomto období se slaví Kristovo vzkříšení, zmrtvýchvstání, po předchozí smrti.  

úterý 11. dubna 2017

Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na ultimátum ministra zahraničí USA

11. 4. 2017      zdroj
Moskva nevnímá jako ultimátum prohlášení ministra zahraničí USA Rexe Tillersona o Sýrii. Oznámila to oficiální představitelka ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová. Její komentář uvedla v úterý 11. dubna agentura RIA Novosti. "Posuzuji [Tillersonův výrok] jako politické prohlášení, jako takovou hru svalů před začátkem jednání. Je to zcela v souladu s postupy Washingtonu", řekla Zacharová.

OSN odmítla hodnotit raketový úder USA na Sýrii z právního hlediska

11. 4. 2017   zdroj
Organizace se nechce nořit do otázky oprávněnosti jednání Washingtonu. Sekretariát OSN odmítl posuzovat oprávněnost raketového úderu USA na leteckou základnu syrského letectva, řekl novinářům oficiální zástupce generálního tajemníka OSN Stefan Dyuzharrik.

Na nás leží rozhodnutí, jakou cestou se vydáme !

 Monika Hoření
11.4. 2017   Haló noviny

Deset řečníků promluvilo na sobotním semináři levicového spolku Nová republika v Jihlavě. Akce, která nabízí alternativní pohledy na aktuální události, přilákala do sálu Dělnického domu mnohem více posluchačů než loňský nultý ročník. Organizátor Ivan David, zakladatel a vydavatel Nové republiky, vyjádřil naději, že napřesrok v dubnu to bude ještě více.

"Nový Čurkin" v OSN krotí USA a jejich poslušně štěkající voříšky

Vladimir Safronkov

11. 4. 2017, Letos v únoru zemřel stálý představitel RF v OSN Vitalij Čurkin. I jeho protivníci uznávali jeho mimořádné diplomatické schopnosti a lidské kvality. Nahradil ho Vladimir Safronkov (Владимир Сафронков). Zdá se, že V. Čurkin vychoval zdatného nástupce. 


Posuďte sami, jak se V. Safronkov bije v OSN v souvislosti s agresí USA proti Sýrii.

Video, překlad a titulky: Ďouba

Švédský profesor: Důkazy o chemickém útoku Asada mohly být zfalšovány!

kou
12. 4. 2017 První zprávy

Švédská společnost „Lékaři za lidská práva» (SWEDHR) obvinila organizaci „Bílé helmy“ z falzifikace důkazů chemického útoku, který údajně byl proveden vládou Asada v Sýrii.

Skuteční drogoví bossové: Stručná historie zapojení CIA do obchodování s drogami

Joe Bowman
12. 4. 2017 Political Junkie News Media překlad WeryzReport

Na začátku šlo o zbraně CIA, peníze a dezinformace, které umožnily korsické zločinecké organizaci v Marseille potýkat se s kontrolou odborových svazů komunistické strany. 


Tolik tedy Trump coby agent Kremlu a nyní zpět domů aneb: stalo se …

Jaff
12. 4. 2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Romská komunita je vděčné téma, ale i trvale zneužívaná entita nejen těmi svými oláhy, ale častěji i naší tzv. většinovou populací. Nejeden politik se snaží na tomto trhnout hlasy. A to primitivně, tj. nákupem hlasů ve volbách za stovku, nebo rafinovaně, tj. vlastním pojetím integrace, kterou později sám prohlásí za úspěšnou. A skutečnost?

Den, kdy se USA otevřeně přidaly na stranu terorismu12.4.2017   Vaše věc (článek vyšel na Vaší věci jako redakční již 7.4.2017)

Stalo se to včera, 6.4.2017, kdy nukleární idiot na americkém trůně, Donald Trump, zavelel k útoku proti syrskému státu, proti syrské armádě a začal ji bombardovat raketami Tomahawk. Předcházelo tomu ladění notiček - všichni z americké administrativy si navzájem potvrzovali, že s otravou civilistů plynem u Idlíbu - v Chán Šajchúnu - to nemůže být jinak, než že je otrávil Asad. 

Mattis čtyři dny po úderu: Ranvej je vyřazena z činnosti. A zde jsou čerstvé záběry z místa (VIDEO)

Napsal a přeložil ea24
11.4. 2017   Eurasia 24
  Americký ministr obrany Jim Mattis si zřejmě neuvědomil, že od války v Zálivu uplynulo víc než čtvrtstoletí – a že lhaní už není tak jednoduché jako tehdy.
Než příště Mattis vydá další vítězoslavné prohlášení, měl se místo poslouchání svých podřízených věnovat spíše sledování „dezinformujících“ ruských televizí. Dozvěděl by se pravdu.

"Chemický útok" v Sýrii byl provokací NGO Bílé přilby, financované Západem


11. 4. 2017     zdroj
Bílé přilby jsou jedinou nevládní organizací, která je oficiálně financována z rozpočtů tří členů NATO - USA, Velké Británie a Nizozemska ... Kolektivní Západ nadále používá prostoduchý komplet provokací a falzifikací, dříve zajetých v mnoha zemích. To, co zafungovalo, když bylo třeba rozpoutat válku proti Saddámu Husajnovi, především obvinění z použití chemických zbraní, které následně nebyly nalezeny, bylo nyní použito v Sýrii.

Je ještě Kájínek nebezpečný i po 23 letech za katrem?


Jiří Baťa
11. 4. 2017
Jak veřejně oznámil prezident republiky Miloš Zeman, vážně uvažuje o milosti pro vězněného Jiřího Kájínka, údajného vraha dvou lidí. Uvažuje o tom prý proto, že si Kájínek „odseděl“ víc jak dvacet let v žaláři a také proto, že se nedomnívá, že soud s ním byl spravedlivý. Tento názor, sdílí také velká většina občanů, kteří mají rovněž pochybnosti o tom, že se události staly tak, jak byly soudem projednávány. Značnou pochybnost do toho vznesl přeživší svědek jistý Vojtěch Pokoš, rovněž těžce zraněn údajně střelbou J. Kájínka. protože jak sám přiznává je Cikán a (v tu dobu byl) recividista. 


pondělí 10. dubna 2017

The Daily Mail: "Johnson je prolhaný pudl Washingtonu"

10. 4. 2017     zdroj
Britský bulvární list The Daily Mail soudí, že hodnocení hlavy britského ministerstva zahraničních věcí jako šaška a "prolhaného pudla Washingtonu", není bezdůvodné. "Je ponižující, když vás i Trump má za šaška", tímto titulkem buší list na domovské stránce své internetové verze. Kreml považuje Borise Johnsona "za prolhaného pudla", který blábolí nesmysly, jen aby nemusel jet na moskevský summit. 

Představitelé syrské církve reagují na americkou intervenci

10. 4. 2017      Radiovaticana
Sýrie. „Zdá se, že jde o strategickou chybu,“ reagoval řeckokatolický ordinář Aleppa na rozhodnutí USA ostřelovat základnu syrského letectva Al Šajrát (foto) v provincii Homs. „Nevěřím tomu - řekl včera arcibiskup Jean-Clement Jeanbart italské katolické agentuře SIR – že by prezident Assad potřeboval užívat chemických zbraní, poněvadž má na bojišti výhodnější pozici. V každém případě by však nejprve bylo třeba seriózně vyšetřit, co se stalo, aby bylo jasné, kdo je zodpovědný.“ 

Bundeswehr se nebude účastnit úderů USA na Sýrii

Vjačeslav Filippov
10. 4. 2017 zdroj
Němečtí vojenští odborníci jsou v operaci západní koalice proti DAEŠ zapojeni do utváření posádek pro letouny radarové rozvědky AWACS. Německé ozbrojené síly (Bundeswehr) se nebudou účastnit případných dalších úderů USA na pozice syrské vládní armády. Prohlásila to ministryně obrany Německa Ul
rsua von der Leyenová ve vysílání rozhlasové stanice SWR.

Likvidace "likvidátorů" SBU: pro Petrova začalo odpočítávání

Dmitrij Rodionov
10. 4. 2017     zdroj
Ministerstvo státní bezpečnosti (MSB) Doněcké lidové republiky nazvalo jméno objednatele vražd vůdců domobrany Arsena Pavlova (Motorola) a Michaila Tolstych (Givi). 6. dubna to sdělila mluvčí rezortu Marija Petrová. Je jím hlava departementu kontrarozvědky SBU Alexej Petrov. Podle zástupkyně MSB jsou ve struktuře departementu kontrarozvědky SBU zvláštní oddíly, které vedou "teroristickou válku" proti Donbasu. A byly tyto jednotky vytvořeny za finanční podpory USA.

Každý se ukáže, až když o něco jde – i poslanci …

Ludvík Smýkal
10. 4. 2017
Poslanci Jana Černochová (ODS), Jan Hamáček (ČSSD), Martin Stropnický (ANO), Marek Ženíšek (TOP 09 – Starostové), Ivan Gabal (KDÚ-ČSL) a David Kádner (Úsvit) předložili Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (PS) návrhy tří změn zákonů, jejichž přijetím by došlo k jejich podstatným a zásadním změnám :

Proč si Trump vybral válku

Vasilij Olejnik
10. 4. 2017 České národní listy

V důsledku úderu, zasazeného USA syrské vládní letecké základně Shayrat, zahynulo devět civilistů. Mezi mrtvými jsou čtyři děti. Na letiště Shayrat v provincii Homs v pátek večer vypálili asi 59 raket.


Důrazně odsoudil akce USA, snad jen Írán. Podle íránského ministerstva zahraničí posílí údery na syrskou armádu „pozice teroristů a dále zkomplikují situaci v Sýrii“

„Pravda.Ru“ požádala o komentář odborníka investičního holdingu „Finam“ Vasilije Olejnika.

Tak nám odstoupil Zimola, paní Müllerová……ve jménu dobra občanů jižních Čech?
Jana Maříková
10. 4. 2017
Takže chalupa na Šumavě za čtyři milióny je obrovský problém a provinilý hejtman musí odstoupit, kdežto statek ministra financí za padesát miliónů, jejichž původ je daleko problematičtější, je naprosto v pořádku. Tohle snad musí každého, kdo ještě trochu myslí, minimálně zarazit. ANO se spojilo v jižních Čechách z ODS za účelem „čerpání“ z  jihočeských nemocnic, to je celkem jasné. 

Deset let Československé republiky


Zdeněk Hrabica
10. 4. 2017
V mé knihovně jsou tři úžasné svazky knih podobného titulu – „Deset let Československé republiky“ z roku 1928. A jedna navíc - „Deset let diktatury proletariátu“ z roku 1927. Tu první podle letopočtu „Deset let diktartury proletariátu“ vydalo Komunistické nakladatelství a knihkupectví v Praze. Redigoval ji Jiří Mach a přispěli do ní Karel Teige, Jindřich Ulrich, Jiří Weil. Josef Hora, Jindřich Honzl a jiní. Žádná béčka tehdejší doby.