Reklama

sobota 22. dubna 2017

Vítězka Talentmánie Patrície Janečková a vítěz Superstar Martin Chodůr ve společném duetu ... A takhle to dopadlo... Na dobrou noc!

22.4. 2017 

Trump měl pro svůj útok na Sýrii mnoho důvodů


Vláďa z Brna
22.4. 2017  Posláno redakci NR
Před více než týdnem, ve čtvrtek 13. 4., byl na Eurasia24.cz a na Nové republice zveřejněn článek „Pro všechny, kteří si myslí, že Trump zaútočil, aby se jestřáb nažral a Sýrie zůstala celá“ od Geo. S mnoha věcmi v článku jsem nesouhlasil a reagoval jsem na ně bod po bodu následující den, ale moje vývody na Nové republice z nějakých důvodů nezveřejnili včas a později už se mi to nezdálo vhodné. V podstatě ale dodnes nemusím měnit nic na tom, co jsem před týdnem napsal, a naopak mezitím byl můj výklad událostí do jisté míry potvrzen. Z toho důvodu a také proto, že zůstává nadále důležité aspoň zhruba chápat Trumpovo jednání, rozhodl jsem se znovu se k těmto událostem vrátit.

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 17.04.2017

22. 4. 2017

15:53 Rusko rozhodlo, že 36 tomahawků nedoletí,
16:10 2 balistické rakety vypálené v roce 2013 na Sýrii, které také nedoletěly - nepustily je dál ruské lodě ...

Fox: To není vaše věc, říká Moskva o pohybu armády k hranicím s KLDR

22. 4. 2017   První zprávy
Napětí na Korejském poloostrově nabírá na obrátkách a americká média nezvózně zajímá, zda a proč se k hranicím KLRD přesunují armády Číny a v daném případě Ruska.
Z Moskvy přicházejí protichůdné zprávy o tom, zda Rusko posiluje hranici se Severní Koreou, uvedly zprávy televize Fox News.

Francie v popředí

Erik Best
22. 4. 2017     EB
Hospodářské noviny se ve svém dnešním vydání nechaly inspirovat serverem Politico a píší, že „Francie určí osud Evropy.“ S tím lze plně souhlasit (sami jsme o Francii v tomto duchu psali před dvěma lety). Co už možná tak zřejmé není, je skutečnost, že Francie kráčí ve stopách Spojených států. 

Co se to děje s Vratimovským odborným seminářem?


Karel Klimša
22. 4. 2017
V minulých dnech byla umístěna na stránkách KSČM a následně cestou ÚV rozeslána pozvánka na „Vratimovský odborný seminář“. Mnozí vycítili, že s ním něco není v pořádku a začali se dotazovat. Abychom dál neodpovídali jednotlivě, píšu toto docela stručné vysvětlení. Nejdříve kratičce připomenu, jak vznikal. V roce 1990, když se mnozí v té hysterii báli i komunisticky mlčet, založili jsme tento seminář.

Takové názory tě veřejně říkat nenecháme. Petr Žantovský ukázal na případu Lenky Procházkové, jak dnes fungují média

TÝDEN V MÉDIÍCH
22. 4. 2017  ParlementníListy

Žádný z kandidátů na generálního ředitele České televize neřekl, že ČT1 je zbytečný kanál a je to vlastně taková malá skrytá Nova uvnitř veřejnoprávní televize. I když by to asi stejně žádnou roli nehrálo, protože radní opětovně zvolí Petra Dvořáka. Petr Žantovský se ve svém pravidelném ohlédnutí za zajímavostmi uplynulého týdne důkladně věnuje nezvolení prezidentovy kandidátky Lenky Procházkové do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů, přičemž upozorňuje na nýmandy, kteří se otírají o ty, co prokázali statečnost.


Glazjev: Zastavit agresi USA je možné jen zbavením se dolaru


22. 4. 2017     zdroj
Jediný způsob, jak zastavit agresi USA, je zbavit se závislosti na dolaru. 21. dubna to prohlásil poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev na Jaltském mezinárodním ekonomickém fóru (JMEF). Čím větší bude agrese ze strany Američanů, tím dříve to dotáhnou ke konečnému krachu dolaru, protože jediný způsob pro oběti americké agrese, jak zastavit tuto agresi, je zbavit se dolaru. Jakmile se s Čínou zbavíme dolaru, nastane konec americké vojenské moci", řekl.

Ruské loděnice mají práci

J. Loudil
22. 4. 2017
Kvalitní práci výjimečného rozsahu odvádějí pracovníci ruských vojenských loděnic Sevmaš v Severodvinsku v archangelské oblasti. Počátkem letošního roku zde bylo rozestavěno 5 kusů strategických jaderných ponorek třídy Borey (Kníže Vladimír, Knníže Oleg, Generalissimus Suvorov, Imperator Alexander III, Kníže Požarsky) ,které v budoucnu ponesou na svých palubách celkem 80 mezikontinentálních střel Bulava s vícenásobnými samonaváděcími jadernými hlavicemi.

Kdo chce trápit Bakalu?Jiří Paroubek
21.4.2017  Vaše věc 

Zdeněk Bakala, zkrachovalý spolumajitel OKD, který svou neúspěšnou a rozmařilou hospodářskou politikou přivedl tuto firmu zu grunt a tisíce rodin horníků do svízelné situace, se pro ostudu, kterou v této zemi zaznamenal, stáhl do Švýcarska.

Zvěrstva ze Sýrie: 116 dětí zabitých útokem na autobusy v Aleppu nalákali "umírnění teroristé" na brambůrky na místo výbuchu

Maru
22.4. 2017   Zvědavec
Na této adrese je video zdroje, raději se nekoukejte!  https://twitter.com/walid970721/status/855246068337999872
Při bombovém útoku na autobusy, které evakuovaly z Aleppa šíitské obyvatele vesnic Fúa a Kafrája, zahynulo 116 dětí. Tedy o mnoho více dětí než při tzv. "chemickém útoku" v Chán Šajchúnu, na který Trump odpověděl bombardováním syrské základny.

Fatální omyly vyšetřovatelů protektorátních restitucí

Jiří Jaroš Nickelli
22. 4. 2017  České národní listy

Orgány, které dnes vyšetřují tzv. restituční kauzy potomků protektorátních aktérů, po nichž chtějí dědit obrovské majetky, patřící dnes státu - a to nejen pozemkové úřady, ale i žel některé soudy, se dopouštějí často fatálních chyb v hodnocení základních měřítek kolaborace s III. říší. Přitom nález Ústavního soudu z r. 2004 Colloredo-Mansfeld nabádá orgány i soudy, aby si v případě nejasností, tyto ověřily důkazy oborů historie a archivnictví. Zhusta se tak ovšem neděje dostatečně! Podívejme se na tyto omyly blíže.

Finanční nájezdník, sponzor revolucí, Obamův vodič. Seznamte se, toto je George Soros

22. 4. 2017 ParlamentníListy

Týdeník Reflex ve svém posledním čísle přinesl několikastránkový portrét „miliardáře a sponzora barevných revolucí“ George Sorose. Člověka, jehož svět se prý v posledních dnech začíná rozpadat, zejména proto, že v Bílém domě již nesedí Barack Obama, který se v mnoha oblastech řídil Sorosovými radami.


Volby ve Francii: Heslo „Jaurès by volil Národní frontu“ je opět ve hře


22.4. 2017  !argument
Přečetli jsme ve čtvrtečním čísle francouzského deníku Libération. Jean-Marie Le Pen, otec současné prezidentské kandidátky Marine Le Penové, slavil v roce 2009 úspěch s provokativním, ale zřejmě účinným heslem, které znělo: „Jaurés by volil Front national“, tedy Národní frontu.
 „Lepenovci“ heslem, odvolávajícím se na historicky významnou postavu francouzského socialistického hnutí, Jeana Jaurèse, oslovili francouzské dělníky. A zacílili na tuto sociální skupinu, která by z logiky věci měla být především voličskou základnou levicových politických stran, velmi promyšleně.

Emmanuel Macron a jeho kostlivec ve skříni – práce pro Rotschildy

21.4.2017 VS a Zprávy, argument
Kdo je kandidát na prezidenta Francie Emmanuel Macron a čí zájmy nejspíše reprezentuje se ptaly britské Financial Times.Působení v investiční bance znamená, že Emmanuel Macron je ve volební kampani zranitelný, napsaly britské noviny Financial Times ohledně centristického kandidáta na prezidenta Francie.
V roce 2008 se třicetiletý státní úředník pochlubil svým přátelům, že nastupuje do investiční banky Rotschildů. Ti ho ovšem již tenkrát varovali, že se „nejedná o jen tak nějakou banku“, a že toto rozhodnutí může ovlivnit jeho budoucí kariéru.

Volby 2017 / 077: Merkel ještě neodstoupila?

Radim Valenčík
22.4.2017  blog autora

Článek vychází z mé první reakce na to, co se v souvislosti s tureckým referendem odehrálo. Můžeme hovořit o porušení řady pravidel demokratické volby v Turecku. V Německu tato pravidla porušena nebyla. A výsledek? - Merkelová měla odstoupit. Uchovalo by to zdání částečně fungující demokracie. Bohužel žijeme v hluboké nedemokracii.

Štrasburk, 6. 4. 2017: My všichni jsme Ukrajinci!


Rado Miko
22. 4. 2017 Outsidermedia

Evropský parlament ve čtvrtek 6. dubna schválil nařízení liberalizující vízový režim pro Ukrajinu, které je výsledkem dohody poslanců s Radou ministrů EU. Ukrajinští občané díky tomu budou zřejmě již od června moci za určitých podmínek cestovat do Unie bez víz.

Pobaltské štáty lákajú obyvateľov Ukrajiny a Krymu, aby sa do nich presťahovali. Záujem je mizerný

Eugen Rusnák (Vilnius)
22. 4. 2017  Hlavné zprávy

Pobaltské štáty pociťujú katastrofálny pokles počtu obyvateľstva. Príčin je viac, ale hlavné sú dve – nízka pôrodnosť a odliv hlavne mladých ľudí do zahraničia. Dôchodkový systém o niekoľko rokov môže úplne skolabovať. 

 

Jihlavský seminář Nové republiky 2017 - vystoupení docenta Petra Žantovského

22. 4. 2017  NováRepublika - videodílna

8. 4. 2017 se v Jihlavě konal další seminář Nové republiky Měnící se svět 2017 a Projekt pro 10 milionů. Ve svém referátu se novinář a vysokoškolský pedagog Mgr. Petr Žantovský zabýval alternativními médii, jejich funkcí, osobnostmi, které je vedou a reakcí mainstreamu a současné režimní věrchušky na dramatickou změnu čtenářského zájmu. 

Volba prezidenta lidem prý byla chyba


Lubomír Man
22. 4. 2017
Na onom jednání kdesi na Univerzitě Karlově, na němž naši tři pojednávaní přímou volbu prezidenta odsoudili, přiznal jeden z nich (Kalousek), že on sám pro přímou volbu prezidenta v r. 2011 hlasoval, čehož teď samozřejmě hořce lituje. Že toho lituje proto, že z volby nevyšel vítězně jeho favorit a politický spřaženec Schwarzenberg, ale někdo jiný a víceméně opačný, už nedodal, ale ani nemusel.


Asad: experty do Sýrie nepošlou, aby nebyla odhalena lež Západu o Chán Šajchúnu22. 4. 2017    zdroj (zkráceno)
USA a další západní země blokují jakýkoliv pokus o vyšetření chemického útoku v Chán Šajchúnu, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti syrský prezident Bašár Asad. "Formálně jsme poslali OSN dopis, v němž jsme požádali, aby byla vyslána delegace expertů, kteří by vyšetřili, co se stalo v Chán Šajchúnu. Samozřejmě že do tohoto okamžiku nikoho neposlali, protože západní země a USA brání příjezdu jakýchkoli delegací", řekl Asad.

CNN: Rusko bude krýt syrské stíhačky před útoky USA


22. 4. 2017      zdroj (výrazně zkráceno)
Útok USA na syrskou leteckou základnu raketami Tomahawk, k němuž došlo 6. dubna, nyní přiměl Asadův režim k následujícím akcím. Ve snaze ochránit své stíhačky před údery USA, přemísťuje Damašek vojenskou techniku na letiště Bassela Asada, které se nachází v blízkosti ruské letecké základny Hmeymim. Tak budou syrská letadla pod ochranou ruských stíhaček, informuje CNN. 


pátek 21. dubna 2017

Medvedčuk: dekomunizace a přepisování dějin rozštěpí Ukrajinu


21. 4. 2017   zdroj  (kráceno)
Manipulace s historickými fakty, kterou se nyní nadšeně zabývá Ukrajinský ústav paměti národa, dříve či později Ukrajinu rozštěpí. Tento názor vyslovil vůdce veřejného hnutí Ukrajinská volba Viktor Medvedčuk. Právě toto zařízení iniciovalo zákon o "dekomunizaci" a zapsalo na černou listinu více než 500 jmen, která budou vyškrtnuta ze zeměpisných názvů. V rámci tohoto zákona dojde ke zrušení státních svátků: 9. května a 8. března. 

„Nežádoucí nevládní organizace“ financují na ISIS napojené lodě pro přepravu uprchlíků do EU

William Engdahl
21.4.2017   Zvědavec
Vyšetřování italských úřadů a dalších zjistilo, že nevládní organizace financované mimo jinými i Georgem Sorosem aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací.

PAK FA je našlapaný umělou inteligencí. S pilotem si rozumí a navzájem si pomáhají

mbi
21.4. 2017  Eurasia 24
Ruský bojový letoun páté generace Suchoj T-50 přináší skutečnou technickou revoluci. Nejenže se jedná o první ruské letadlo kategorie stealth, ale především bude tento stroj využívat v dosud nevídané míře prvky umělé inteligence. Letecká společnost Suchoj zahájila letové zkoušky zcela nového palubního počítačového řídicího systému letounu T-50. Nový systém je řádově výkonnější a spolehlivější než dosud používaný.

Iluze demokracie v kapitalismu

Jaromír Bradavka
21. 4. 2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Rovnost, volnost, bratrství. Heslo Velké francouzské revoluce, které se stalo mottem nového společenského řádu a symbolem osvobození od poddanství a útlaku šlechty i církve. Nová společenská vrstva buržoazie slibovala svobodu a rovnost všem, i těm nejchudším a nejubožejším. Opravdu ji dostali všichni bez rozdílu? Zpočátku to tak vypadalo. Lidé mohli svobodně vyjádřit své názory, mohli se svobodně stěhovat, vzdělávat, mohli si vybrat víru a způsob obživy.


Když o Blízkém východě hovoří někdo, kdo mu opravdu rozumí

Stan
21. 4. 2017 Outsidermedia

Několik perel Terezy Spencerové z jejího včerejšího rozhovoru pro Parlamentní listy:Řeč Lenky Procházkové 19. 4. před Senátem, který měl projednat její nominaci do Rady ÚSTRu.


Lenka Procházková
21.4.2017

Vážené paní senátorky, vážení pánové senátoři,

každý národ potřebuje znát své milníky i omyly.

Jako pamětnice minulého režimu a jako vnučka účastníka odboje popraveného gestapem cítím, že je nutné zkoumat a analyzovat příčiny a způsoby likvidace svobody člověka, ať už se jedná o druhou republiku, protektorát nebo o období 1948 až 89.

Varovné znamení? Vlajka USA spadla při zmínce o Clintonové ve vysílání americké televize

21.4. 2017   AC 24
Americká vlajka spadla během interview předsedy Národního výboru Demokratické strany USA Toma Pereze pro televizi MSNBC po jeho slovech o Hillary Clintonové.

Otec a syn Dienstbierové: Jeden byl charakter a jedinečná osobnost, druhý jen zakomplexovaný hurvínek, trouba a hňup, jenž pošlapal veškeré principy demokracie a ústavnosti…

Břetislav Olšer
21.4. 2017   Rukojmí
Včera jsme si připomněli úmrtí Jiřího Dienstbiera staršího. Dožil by se své osmdesátky, kdyby nezemřel v roce 2011 v pouhých 73 letech. Bože, proč mimořádně skvělí lidé umírají tak brzy, navíc když se dnes musí v hrobě hrůzou obracet z konání svých synů…

Ilona Švihlíková:Údržbáři (neo)liberálního řadu

21. 4. 2017   Argument
Komentář o  nové evropské „trojce“ politiků s obalem „revolucionářů“, ale se starým a známým obsahem.S blížícími se francouzskými volbami se i na evropském kontinentu projevu rozlišení mezi establishmentem a anti-establishmentem. Zatímco takový Jean-Luc Mélenchon, nebo Oscar Lafontaine jsou jednoznačně čistý anti-establishment a navíc lidé, jejichž dlouhodobé názory jsou jaksi „z jednoho kusu“, objevují se i nové „druhy“ politiků.

Sociální bydlení: od idealismu k českému politickému realismu

Petr Umlauf 
21.4.2017 E-republika

Soudným lidem je jasné, že zákonnou normu o sociálním bydlení potřebujeme. Jenže idealismus navrhovatelů nepochopil, v jakém politickém zvěřinci ve skutečnosti žijeme.


Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům už nikdo nevěří. Diskriminace jediné ženy najednou nevadí? Žhářský útok na Le Penovou. Prostitutky z Femen s obnaženými ňadry. Neděle napoví, nebo odpoví?

Femen protestují pro Le Penové po svém

Pavel Kopecký
21. 4. 2017  ProtiProud

Pavel Kopecký komentuje dramatické závěrečné dny kampaně před klíčovými nedělními volbami ve Francii, které mohou rozhodnout o bytí a nebytí bruselského vězení národů


čtvrtek 20. dubna 2017

Kam s vámi, senátoři ?


Ludvík Smýkal
20. 4. 2017
Prezident republiky Miloš Zeman navrhl v pátek dne 10. března 2017 Senátu Parlamentu České republiky k volbě nové členky Rady Ústavu pro studium totalitních režimů paní Lenku Procházkovou (ZDE). Ženu, která je česká prozaička, dcera Jana Procházky , signatářka Charty 77 . Jejím životním partnerem byl Ludvík Vaculík, autor manifestu 2000 slov v roce 1968. V posledních letech se aktivně podílela na odporu našich občanů proti sociální nespravedlnosti, církevním restitucím, státní byrokracii a oligarchii, nekontrolované migraci a válce.

O falši veřejného mínění a pravdě vzdělanců


Mojmír Grygar 
20.4.2017 

Tomáš Halík, tajně vysvěcený kněz, disident, univerzitní profesor, prezident Křesťanské akademie, nositel Templetonovy ceny atd., prokázal v rozhovoru s paní Synkovou 26. dubna na Dvojce Českého rozhlasu, že je vynikajícím sofistikem, diskutérem schopným vykroutit se z nepříjemných otázek. Dosahuje toho tím, že je obrátí a popře, přesune na jiné pole, odvolá se na vysokou intelektuální a duchovní sféru, které většina lidí není s to porozumět. 


Po nás už jenom potopa


Zdeněk Hrabica
20. 4. 2017

Dávno odletěly doby, kdy jsme si byli hodně nablízku; za studií jsem poznal Venezuelce Carlose, Kubánce Reginalda, dceru Luise Corvallána Dominiku, Peruánce Josého, Bolivijce Carlose... Letos - nyní v dubnu uplynulo 207 let od vyhlášení nezávislosti Venezuely na španělské nadvládě. S touto událostí je spojeno především jméno latinsko-amerického, venezuelského generála a politika Simóna Josého Antonia de la Santísima Trinidada Bolívara y Palaose Ponte Blanca (24.7.1783 – 17.12 1830). Byl idealista a utopista, ale některé své myšlenky přeměnil v život.

P.C.Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa


20. 4. 2017     PaulCraigRoberts
Během mého dlouhého působení ve Washingtonu se nestalo, aby kterýkoli viceprezident učinil závažné prohlášení k mezinárodně politické situaci, či vyhrožoval jiným zemím válkou. Dokonce ani Dick Cheney neuzmul tento služební výkon slabému prezidentovi Bushovi ml. Avšak v minulých dnech se stal svět svědkem toho, jak viceprezident Pence pohrozil válkou Severní Koreji. „Meč stojí připraven“, řekl Pence, jako kdyby to byl on, který je nejvyšším americkým velitelem.

Italská delegace byla příjemně šokovaná v DLR - zahraniční hosté se podělili o své dojmy


20. 4. 2017    zdroj
Doněckou lidovou republiku nadále navštěvují zahraniční osobnosti veřejného života. Nedávno na její území přicestoval prezident italské nevládní organizace Cantiere Laboratorio, Vittorio Gigliotti a prezidentka kulturní asociace Speranza, Irina Vichorevá.

Tillerson obvinil Írán z podrývání zájmů USA v Sýrii


20. 4. 2017    zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson vystoupil s ostrou kritikou na adresu Íránu. Nazval Teherán největším sponzorem teroristů a obvinil jej z podrývání zájmů USA v Iráku a Sýrii. Tyto výroky vyslovil ministr zahraničí během svého náhlého setkání s novináři, které bylo oznámeno pouhou hodinu před jeho zahájením. Ve svém projevu se Tillerson dotkl také íránského jaderného programu a zkoušek balistických raket.

Korupčné škandály donorov Transparency International Slovensko

20.4.2017   Hlavné zprávy

Následující text převzatý ze slovenského konzervativního webu se věnuje některým slovenským neziskovkám. Protože všechny zmíněné mají svou českou "sestřičku", věříme, že čtení bude zajímavé i pro českého čtenáře.

Helsinské desatero a zablácené holínky vítězů

vlk
20.4.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Čtvrteční článek Lea K. byl pro mne studenou sprchou a zároveň inspirací k dnešnímu textu. Protože člověk zapomíná. A to i věci, které bijí do očí, respektive – i takové, jež by nikdy zapomenout neměl. Ve svém nejvlastnějším zájmu. A přece se tak stalo! Jsem velmi vděčen panu Leovi za jeho včerejší řádky, zejména pak za tuto pasáž:

Jančura , kampaň proti poslancům a registr smluv aneb oligarchové v akci

Jančura v Regiojetu
Vojta 

20.4.2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

V úterý 4.4.2017 vyšel v Právu článek Jančura chystá před volbami antikampaň proti poslancům, ti hovoří o vydírání.

Docela silná káva. O co vlastně jde ?

Tereza Spencerová ví více o profesorovi, který zpochybnil „chemický útok“ v Sýrii. A je jí jasné, co sleduje Trump tím bincem, který rozpoutal

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
20.4.2017  Parlamentní Listy
 

Profesora z Massechutského technického institutu Theodora Postola, který svými výpočty zpochybnil, že za chemickým útokem v Idlíbu stál Bašár Asad, známe z doby prosazování amerického radaru v Brdech. „Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich ‚radaristů‘,“ sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též rozebírá „nárazovou“ politiku šéfa Bílého domu Donalda J. Trumpa vůči zbytku světa či turecké referendum.

Američané si musí útok na KLDR dobře rozmyslet. I bez jaderné odpovědi by je čekal tvrdý oříšek, jaký ještě nezkusili

Napsal/přeložil: Geo
20.4. 2017 Eurasia 24
Zatímco jsou západní sdělovací prostředky zaujaty jaderným a raketovým programem KLDR, pozornosti hlavního proudu uniká modernizace dalších složek severokorejských ozbrojených sil, kvůli které budou muset Spojené státy zřejmě měnit scénáře svých útočných plánů. Řeč bude výhradně o konvenčních silách.

Militanti IS použili proti Američanům v Iráku yperit!


Militanti IS použili proti Američanům v Iráku yperit!


20.4.2017  První zprávy

Bojovníci teroristické skupiny „Islámský stát“ použili chemickou otravnou látku yperit při útoku na vojenskou jednotku v Iráku, kde se nacházeli poradci z USA a Austrálie, uvedla televize CBS s odkazem na svého dopisovatele. 

CBS: V řadách CIA začal „lov“ na informátory WikiLeaks!


CBS: V řadách CIA začal „lov“ na informátory WikiLeaks!

20.4.2017  První zprávy
 
Americká rozvědka začala hledat v CIA informátory Wikileaks, uvedla americká televizní stanice CBS.

Zavedení přímé volby prezidenta byla chyba, přiznali lídři politických stran Miroslav Kalousek, předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura i lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.Jak se vám to líbí, občané – voliči?

Jaromír Bradávka
20.4. 2017   Rukojmí
Je to podle nich příklad ukvapené změny ústavy. Na politické debatě, kterou zorganizoval Politologický klub Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Expert obvinil USA z falšování dat o chemickém útoku v Sýrii!

20.4. 2017   První zprávy,zdroj IBT
Údaje o chemickém útoku sarinem v Sýrii, představené v Bílém domě, jsou diletantské a nemohou prokázat vinu Bašára Asada, tvrdí emeritní profesor na MIT a bývalý zaměstnanec ministerstva obrany Theodore Postol.Podle odborníka snímky fragmentů projektilu se sarinem vypovídají o tom, že projektil nebyl shozen ze vzduchu a odpovědnost za něj mohou nést povstalci.

Delegace Jednotné Libye přijela na jednání do Moskvy. Rusko překazí USA plány na rozbití Libye


20. 4. 2017   zdroj a zdroj
Do Moskvy přicestovala na jednání delegace hnutí Jednotná Libye v čele se svým vůdcem Abdelhamidem Dabibou. Příznivci hnutí vyjadřují podporu vládě národní jednoty v Tripolisu. Jednotná Libye je jednou z nejsilnějších vojenských a politických sil v zemi. Byla vytvořena v oblasti měst Misrate a Syrte. Jádro organizace tvoří významní politici, velkopodnikatelé a vojenští náčelníci bývalé libyjského armády. Kromě toho se hnutí opírá o domobranu Bunyan marsus.

Odkrvený mozek Jaroslava HutkyJiří Baťa
20. 4. 2017
Alexandrovci? To je trapná parta zpívajících vojáků, to není umělecké těleso, ale propagandistické těleso dříve Sovětského svazu a nyní Ruska. Jenže Rusko poslední dobou začíná mít podobnou politiku jako kdysi Sovětský svaz - stejným způsobem se propagují, je to přehlídka síly. Ruská síla, která je znovu nebezpečná nejen na Ukrajině, ale nyní i v Sýrii, je momentálně nebezpečná v tom, jak ohrožuje Evropu dalším přílivem uprchlíků.

Volby ve Francii: nabízejí vzrušující zápas a slibují velkou změnu!

20.4. 2017  Argument

Další francouzská revoluce...
Přečetli jsme: Časopis The Economist se věnuje francouzským volbám a dopadům, které tyto volby budou mít a zaměřil se přitom na dvě osobnosti voleb: Marine Le Penovou a Emmanuela Macrona.


středa 19. dubna 2017

DAEŠ a Al-Káida plánují spojení


20. 4. 2017      zdroj
Pohlaváři v Rusku zakázaných teroristických skupin DAEŠ a Al-Káidy počítají s vytvořením aliance. Oznámil to viceprezident Iráku Ajád Aláví. Podle jeho informací již probíhají jednání na toto téma, píše Independent. Podrobnosti však zatím nejsou známy. Zajímavé je, že stopy obou teroristických organizací vedou do USA. Spojené státy již nejednou uznávaly, že vytvořily DAEŠ. Barack Obama konstatoval, že chyby, k nimž došlo během vojenské operace v Iráku v roce 2003, se staly jednou z příčin vzniku teroristické skupiny DAEŠ.

Novinka syrského obranného průmyslu: robot-granátomet, ovládaný dálkově


19. 4. 2017      zdroj
Syrští konstruktéři vyvinuli dálkově řízenou platformu, která může být vybavena reaktivními granátomety i různými druhy pěchotních zbraní. Již byla zahájena sériová výroba nejnovější konstrukce. Fotografie a videa s novým produktem syrského obranného průmyslu se již objevily na internetu.