Reklama

sobota 29. dubna 2017

Masakr motorovou tramvají v Moskvě

29. 4. 2017 Petr Ďoubalík, zdroj: projekt "Žít"


Stalo se to již 8. 3. 2017, ale tyranskému putinskému režimu se podařilo věc tak dobře ututlat, že dlouho unikala i kulturnímu referentovi Nové republiky. Můžeme jen spekulovat, proč byla pro tento čin vybrána právě česká tramvaj. Video, opatřené českými titulky, je pouze pro otrlé. Nerozebírejte detaily, důležité je poselství.

Moudrý komentář v Nové Republice. Kdo je autor?

Radim Valenčík29. 4. 2017    RadimValenčíkPíše
Na "Nové Republice" byl ke standardnímu rozboru z pera P. C. Robertse přidán nečekaně přesný, prozíravý, realistický a v určitém smyslu i optimistický komentář podepsaný jen iniciálami. (Netuším, kdo je autor, ale musí to být velmi inteligentní a slušný člověk.)
Zde je článek P. C. Robertse na "Nové Republice" se všemi (většinou kvalifikovanými) komentáři, včetně toho, který považuji za vynikající: zde
Komentář byl zveřejněn 28. dubna 2017, 11:19. Zde je (zvýraznil jsem některé pasáže):

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 24.04.2017

29. 4. 2017
Tentokrát zvláště výživné.

Akce „Georgievská stužka“ proběhne v 90 státech světa i v ČR


29. 4. 2017
Celosvětová akce „Georgievská stužka“ (Svatojiřská) byla letos zahájena 24. dubna a bude probíhat až do 9. května. Poprvé se přivazování stužky uskutečnilo v Rusku v roce 2005 a od té doby se stalo tradicí. Pro miliony lidí je georgievská stužka symbolem paměti a vzpomínky - spojení pokolení a vojenské slávy zde.

pátek 28. dubna 2017

Jihlavský seminář Nové republiky 8 .4. 2017 - diskuze - 1. část

28. 4. 2017


Friday Edition: Příprava na „déhumanisation“

Erik Best
28. 4. 2017        EB
Před deseti lety jsme psali o riziku přesouvání českých pracovních míst do evropských zemí s nižšími mzdami, čemuž Francouzi říkají „délocalisation“. Očekávali jsme, že se z toho jednou v České republice stane politické téma, zatím se ale veřejně mluví jen o několika případech. Větším rizikem souvisejícím s růstem mezd je zánik pracovních míst na úkor práce robotů. Zatímco ČSSD a odbory tlačí na „konec levné práce,“ zaměstnavatelé hledají alternativy. Příštím trendem možná bude místo „délocalisation“ (přesunutí práce) spíše „déhumanisation“ (odlidštění práce).

P.C.Roberts: Washington plánuje nukleární útok na Rusko a Čínu


28. 4. 2017    PaulCraigRoberts
Řeči o hrozbě nukleární války oblíbené rozhodně nejsou a lidé se snaží věřit tomu, že nukleární válka je nemožná už proto, že postrádá smysl. Ale, bohužel, lidstvo už ve své historii nastřádalo tak dlouhý seznam činů, které neměly smysl, že nechat se ukolébat právě touto útěchou, by taktéž moc smyslu nemělo.

Oděsa 2. 5. 2014 - protestní shromáždění v Praze

28. 4. 2017 - Pozvánka na protestní shromáždění proti fašismu na Ukrajině (Praha 2. 5. 2017 v 18 hodin na Václavském náměstí) a nový dokument "Oděsa, 3 roky"


Videopozvánka:Nad Libyí zuří letecká válka, o které se nepíše. Jak si stojí síly generála Haftara?

Napsal a přeložil Geo
28.4. 2017   Eurasia 24
Západní mainstreamová média publikují jen minimum aktuálních informací z Libye, aby se čtenář nedozvěděl, jakou katastrofu Západ svojí intervencí způsobil. Země se po smrti Muammara Kaddáfího propadla do chaosu a bojů několika frakcí a koalic. Dvě z nich, podporované různými zeměmi, zapojují do bojů také bojová letadla.V zemi působí dvě znesvářené „libyjské vzdušné síly“ – letectvo Libyjské národní armády (LNA) generála Khalify Haftara a „misurátské“ letectvo koalice nazvané Libyjský úsvit.

Oděsa každý den? Aneb Hra na demokracii demokracií není

Marek Řezanka
28. 4. 2017   Literárky

Toto jsem psal v roce 2015: Obávám se, že jsme hlavně připravováni na narukování do jakékoli řeže, které nebudou naší válkou. Domnívám se, že padnout za císaře pána touží již jen hrstka z nás.


čtvrtek 27. dubna 2017

Zákon o univerzitních nemocnicích: Lékařské odbory se bojí další vlny privatizace ve zdravotnictví.

Zbyněk Fiala
27.4.2017     VašeVěc
Návrh zákona o univerzitních nemocnicích prošel ve sněmovně do druhého čtení. Z toho, že se to odehrálo ve velice nevlídné atmosféře, lze vyčíst, že šance na úspěch této sporné normy je malá. Předtím návrh v tripartitě odmítly jak odbory, tak zaměstnavatelé. S obrovskými rozpaky se vyjadřují i ti, kdo jsou s návrhem smířeni, jako předseda zdravotního výboru za vládní ANO a zpravodaj projednávaného zákona Rostislav Vyzula. Formálně jej podpořil, ale jako zkušený lékař ví, že problém je složitý a ani ve světě nebyl úspěšně vyřešen. 

P.C.Roberts: Jedině Le Penová reprezentuje Francii

27. 4. 2017    PaulCraigRoberts
Marine Le Penová je jedinou kandidátkou francouzského prezidentství, která reprezentuje Francii. Proč Francouzi tak pomalu chápou fakta, která jsou jak vyložená na stole? Francie zemřela s Charlesem de Gaullem. On byl posledním francouzským prezidentem. Washingtonská vláda pochopitelně de Gaulla nenáviděla. Postavil se totiž proti tomu, aby se Francie stala částí amerického impéria. A udržel Francii mimo NATO. Pochopil, že aliance NATO není zapotřebí, protože hrozba sovětského vpádu do Evropy je chiméra. 

Jak hluboko už klesla evropská demokracie za vedení našich bruselských byrokratů

Jar. Loudil
27. 4. 2017   
Jak hluboko už klesla evropská demokracie za vedení našich bruselských byrokratů ukazuje další příklad z Francie. Starosta jihofrancouzského města Beziers prohlásil, že v jedné školní třídě v centru jeho města je už 91 % !! muslimských žáků. A že je to problém. Nyní , za veřejné oznámení tohoto holého FAKTU mu úřady nasolily pokutu 2.000 Euro, tedy 53 500 Kč. Kdysi se ve středověku za pravdu upalovalo (Giordano Bruno a spol.) , nyní jsme jak vidno pokročili, starosta nebude za PRAVDU upálen ,pouze má zaplatit 53 500 Kč jako pokutu.

Jihlavský seminář Nové republiky 2017 - vystoupení Ing. Martina Kunšteka

27. 4. 2017  Nová republika - videodílna

Na Jihlavském semináři Nové republiky 8.4.2017 vystoupil Ing. Martin Kunštek s příspěvkem "Rozpočty a daně aneb Jak financovat stát a územně správní celky", ve kterém srovnával výši daňové zátěže v různých zemích a způsob jejich rozložení a užití ve veřejných rozpočtech. 

 

Komorní „drama“ na Kavčích Horách

Zdeněk Lanz
27. 4. 2017   První zprávy
 

Úplně náhodou na mě včera odpoledne z obrazovky počítače „vyskočil“ titulek Volba generálního ředitele ČT v přímém přenosu. A tak jsem si to nabízené „live“ pustil.


Pravda, expozé staronového ředitele Dvořáka jsem  zmeškal,  za to ty , kteří mu při výběrovém řízení dělali stafáž, jsem vyslechl téměř všechny.

A bylo lze zaznamenat velice zajímavá konstatování jak k současnému chodu a financování České televize, tak k vizím jejího dalšího fungování.


Když alternativa není alternativou

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
27.4.2017 E-republika

Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.


V posledním článku Výprodej petrodolaru. Řízený přechod na novou světovou měnu? jsme citovali guvernérku ruské centrální banky Elvíru Nabiullinu, která oznámila ukončení prací na systému, který měl být alternativou k mezinárobnímu bankovnímu platebnímu systému SWIFT.

Proč se ateisté sdružují? Nač ten protivný aktivismus? Vždyť je to úplně zbytečné!

Honza Werner 
27. 4. 2017      zdroj
Sdružovat se, či nikoliv? Pro ateisty a agnostiky je tato otázka v podstatě nadbytečná. Ve světě, který se k nevíře dlouhodobě staví hostilně, je sdružování se nutností, vůči které neexistují alternativy. O víkendu jsem se náhodou připletl do jedné facebookové debaty, ve které se jistý pán vyjádřil v tom smyslu, že on sám je sice nevěřící, ale že nechápe, proč by se vůbec ateisté měli jakkoliv sdružovat. Zbytečná mu přijde i facebooková stránka či skupina sdružující ateisty – natožpak aktivity přesahující virtuální svět sociálních sítí. 

středa 26. dubna 2017

Nevolme nikam mokré hadry! Když Brit Nigel Farage přirovnal charisma Hermana Van Rompuye k mokrému hadru, vytvořil tak přiléhavou zkratku, kterou lze omotat hlavu kdejakého současného nejvyššího.


Stanislav Novotný

26.4. 2017  Rukojmí
Potřebujeme státníka typu Marca Aurelia. Volme „protisystémové“ síly...
Zamyšlení bývalého policejního prezidenta, publicisty a šéfa Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného u příležitosti výročí narození římského císaře Marca Aurelia.

,,Trump úřad prezidenta ničí. Dělá tolik věcí, které byly až dosud v Bílém domě neslýchané… Nehodlá se stát normálním prezidentem,“ tvrdí Erik Best. Podle amerického novináře byla administrativa USA v posledních mnoha letech víceméně profesionální. Trump ale funguje jinak.


Erik Best v pořadu Zity Senkové ,,Jak to vidí"
26. 4. 2017  ČR2

Zatím americkému prezidentovi voličské preference neklesají. Ani jeho odpůrci svou kritiku netlumí....
Co dokázal za dobu svého úřadování ...Co prezidenta charakterizuje,jaká je role dcery Ivanky?

P.C.Roberts: 11. září zničilo Ameriku

26. 4. 2017     PaulCraigRoberts
Události 11. září 2001 změnily svět. Šlo o záměrně vytvořenou záminku, jíž americká vláda využila k napadení sedmi zemí Středního východu, zabila miliony lidí a vyslala do západního světa vlny muslimských uprchlíků. Pustošením cizích zemí a vražděním jejích žen a dětí utratila tato vláda biliony dolarů, zatímco infrastruktura doma šla od desíti k pěti. Z důvodů zadlužení ztráceli Američané jak své domovy, tak možnosti lékařské péče. 11. září se stalo též záminkou k tomu, aby bylo možno upustit od ochrany svobod, kterou americkým občanům americká ústava až do té doby zajišťovala. Dnes tedy už žádný Američan nepožívá svobod, které v ústavě sice napsané zůstaly, ale fakticky vymahatelné už nejsou.

Francie na rozcestí

Zbyněk Fiala 26.4.2017  Vaše věc

Výsledek prvního kola prezidentských voleb někteří interpretují jako předehru vítězství levice, jiní jako nabídku dvou pravicových osobností. Bývalého socialistu Emmanuela Macrona tam strhává jeho neoliberalismus. Ale další bitva se odehraje ještě v červnu, kdy proběhnou parlamentní volby.

Proč pravici vadí přímá demokracie?


Petr Michek 26.4.2017 Vaše věc
 

Ve středu dne 19. dubna 2017 se na Univerzitě Karlově v Praze uskutečnila tzv. "superdebata", které se zúčastnili lídři všech parlamentních stran s výjimkou zástupce ČSSD, neboť avizovaný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se kvůli nemoci omluvil.

Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)


Rusko vybudovalo novou arktickou vojenskou základnu, která mu pomůže kontrolovat zásoby nerostných zdrojů v této části světa. Nelibě to nesou Američané i Britové. 


Věšení a balení kuřat, cizinci vítániNavěšování živých kuřat, ukládání drůbeže na tácky, sáčkování a balení kuřat. Takovou práci můžete najít ve společnosti Vodňanská drůbež, patřící do koncernu Agrofert spjatého s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Na nabídky práce upozornil předseda ČMKOS Josef Středula v souvislosti s nabízenými nízkými mzdami.

Pravdy a lži českých dějin I

Sv.Václav a Podiven
Stanislava Kučerová 
26. 4. 2017  České národní listy

„K násilí, jímž byli a jsou lidé a národy ovládáni hmotně, přistoupila jako poslední vymoženost dvacátého století propaganda, která ovládla lidi a národy duševně. Násilí zbavuje lidi svobody vůle. Propaganda je zbavuje svobody úsudku. Proti násilí se bojuje rukama a zbraní. Ale proti nepravdě a neprávu, proti fanatismu a demagogii se bojuje slovem a svědomím. Ve světové při o pravdu a právo asi neplatí přísloví, že moudřejší ustoupí.“ Karel Čapek

Nechť nastoupí povinné veselí! Příštím francouzským prezidentem bude Macron!


Ilona Švihlíková
26.4. 2017   !argument
Expresně komentuje předběžné výsledky dnešního kola prezidentských voleb ve Francii. Ty ukazují na duel Emmanuel Macron a Marine Le Penová ve druhém kole.
Do druhého kola francouzských prezidentských voleb postupují dva kandidáti. Ani jeden z nich nezastupuje tradiční stranu. Emmanuel Macron s velkou pravděpodobností vzejde z druhého kola jako vítěz. Dá se očekávat, a již to naznačují prohlášení socialistů i republikánů, že druhé kolo bude ve znamení „všichni proti Le Penové.“

Mamontov: Spálenie Odesanov v Dome odborov riadili Američania. Nulandová všetko sledovala v priamom prenose

26. 4. 2017 Hlavné správy
Operáciu s cieľom likvidácie obyvateľov Odesy odporujúcich novému kyjevskému režimu 2. mája 2014 riadili kurátori z kyjevskej sekcie ukrajinskej tajnej služby SBU pod dozorom špecialistov z americkej CIA. Vo vysielaní talk-show relácie „Speciaľnyj korrespondent“ to povedal redaktor televízie „Rossija“ Arkadij Mamontov.

Výroky lidovců k matkám samoživitelkám jsou skandální

Soňa Marková

26. 4. 2017   První zprávy

Předseda KDU-ČSL dle médií prohlásil, že za rozpad rodin může z velké části „poměrně robustní sociální systém“ a že ženy samoživitelky si „musí najít jiného chlapa“.

Je euroland na pokraji rozpadu?

William Engdahl
26.4.2017 Zvědavec

Loňské rozhodnutí většiny britských voličů vystoupit z Evropské unie bylo něčím víc, než jen pouhým hlasováním lidí. Kampaň za Brexit byla propagována a financována většinou vlivných bank londýnské City a britskou královskou rodinou. Brexit, který zdaleka neskončil, je pravděpodobně začátkem konce katastrofického experimentu společné evropské měny.


úterý 25. dubna 2017

Stát ponižuje své oběti

Zdeněk Jemelík
25. 4. 2017    ZdenekJemelik
Je obecně známo, že občas dochází k justičním přehmatům, což snižuje kvalitu života v zemi. Vládnoucí pseudoelity to nezajímá, protože se to týká jen nevýznamné menšiny národa, která je pro ně pod hranicí zajímavosti. Někteří jednotlivci se občas ozvou, ale až když se jich choroba přímo dotkne. Příkladem budiž David Rath, který začal křičet, že „vazba je tortura“ (svým způsobem oprávněně), až se sám dostal za mříže. 

Den Slunce v KLDR 15. 4. 2017

Pchjongjang - KLDR

25. 4. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj Rossija1 - Zprávy 15. 4. 2017


Říká se, že není nic staršího než včerejší zprávy. Je to pravda, události se na nás valí a nové a nové zprávy upozaďují ty předešlé. Přesto jednu starší teď publikuji. Udělal jsem před 10 dny titulky k reportáži o slavnostní vojenské přehlídce a napětí kvůli očekávaným jaderným testům v KLDR, ale až do dnešního dne byl problém se zprovozněním titulků. Lodě USA jsou nadále přítomny u Korejského poloostrova a napětí trvá, tak i po 10 dnech je tato  reportáž trochu aktuální.

Liberální demokracie v akci

Erik Best
25. 4. 2017        EB
První kolo francouzských prezidentských voleb, během kterého dala mainstreamová média jasně najevo, kdo je přijatelným kandidátem a kdo ne, je dobrou příležitostí k zamyšlení, co nám liberální demokracie přinesla a co nám vzala. Přední liberální demokracie ve světě vedou více válek, než kdo může vyjmenovat (asi 10). Ničí měny a znehodnocují naše úspory skrze devalvace a politiku nulových úrokových sazeb. 

Bez retuše a bez zápachu (na vrub Senátu PS ČR): Podivná připomínka premiéra Eliáše

Zdeněk Hrabica
Cestou pražskou Valdštejnskou ulicí vždy procházím kolem paláce, v němž kdysi sídlil Úřad vlády Československé republiky. Podivuji se, jak takový malý prostor mohl sloužit vládě země od Aše až po Jasinu. Ovládala zemi českou, moravskoslezskou, Slovensko, Podkarpatskou Rus. Ve srovnání s nynější budovou Strakovy akademie je to docela maličký kultloch. A přesto před někdejším úřadem smekám za všechno, co se mu podařilo vytvořit.

Ukrajinští fotbaloví fanoušci slavili narozeniny Adolfa Hitlera << VIDEO >> Výtržnosti na stadionu Dynama Kyjev přišly den po výročí narozenin Adolfa Hitlera, vůdce Třetí říše.


Fanoušek s hákovým křížem
25. 4. 2017 První zprávy

Během utkání ukrajinské fotbalové ligy mezi mužstvy FC Dynamo Kyjev a FC Šachtar Doněck, které se konalo 21.dubna, den po 128.výročí narozenin Adolfa Hitlera, došlo na stadionu k nepokojům.


Masakr. Přihodit se může cokoliv a výsledek bude napínavý. Znalec Francie profesor Keller o pozadí souboje Le Penové s Macronem…

25. 4. 2017 ParlamentníListy
 

Sociolog Jan Keller, který má k Francii blízký vztah, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje francouzské prezidentské volby. Keller jako stipendista francouzské vlády absolvoval ve druhé polovině 80. let studijní pobyty na univerzitách v Bordeaux, v Aix-en-Provence a na pařížské Sorbonně. V roce 1992 obhájil habilitační práci O byrokratizaci státní správy ve Francii za starého režimu.

V Sýrii byla zlikvidována jedna z největších bašt teroristů. Past na "krysy": VKS RF nalákaly teroristy a zničily dva tábory Al-Káidy v Sýrii (video)


25. 4. 2017  zdroj a zdroj
V Sýrii, na severu provincie Hamá, rozdrtila vládní vojska s podporou spojeneckých sil teroristy v obci Halfája. Nachází se tam jedna z hlavních bašt teroristické skupiny Džabhat an-Nusra. Syrská armáda dnes vyhnala teroristy z obce Halfája a dalších tří obcí na severu provincie Hamá, uvádí agentura RIA Novosti. Vládní jednotky postupují k hranicím provincií Latakia a Idlíb a nutí teroristické bandy k masovému ústupu. Ženisté syrské armády již zahájily průzkum osvobozeného území za účelem zjištění a odstranění výbušných zařízení.

Chytrý plán Putina a devět tun Trumpa

Oleg Čubakin 
25. 4. 2017  Zvědavec
 

Někteří zahraniční analytici se domnívají, že Putin v Afghánistánu dokázal přelstít samotného strýčka Sama. Jako důkaz odborníci uvádějí pokusy Moskvy zlepšit vztahy s Afghánistánem a „tajně se sblížit s Tálibánem.“ Nedávná ruská „diplomatická ouvertura“ na téma afghánského území a „tajného sblížení s Tálibánem“ dokazuje, že Rusko má v úmyslu zahájit novou „velkou hru“ v Afghánistánu, uvedl Ayaz Ahmed v pákistánském deníku „The News“. Zdá se, že ruský prezident Vladimír Putin využil vítězství Donalda Trumpa ve volbách a „přelstil strýčka Sama v Afghánistánu.“ Následně za Putinem má i soudruh Si Ťin-pching záměr přistoupit k ruské východní strategii, předpokládá autor.

Boty Made in Europe se vyrábí za stejně nevyhovujíích podmínek jako v Číně

25. 4. 2017 e-sondy
Označení Made in Europe spotřebitelé často považují za záruku kvality a dobrých pracovních podmínek. Nový výzkum mezinárodní iniciativy Change Your Shoes (česky Obuj se do toho) však ukazuje opak. Boty vyráběné v Evropě vznikají za podmínek podobným těm v Asii. Hodina pravdy se nezadržitelně blíží

severkorejská armáda foto prtsc yoputubeJan Vítek
25.4. 2017  Literárky

"Náš kolega zabývající se problematikou Severní a Jižní Koreje nám v pátek poslal článek. Než jsme jej stačili publikovat, dochází k přiostření situace", píše se v úvodu článku vyšlého dnes v elektronických Literárních novinách.

Prosystémoví si už brousí zuby…

Z různých stran slyšíme, jak je dělení na levici a pravici údajně překonané. Kdokoli toto tvrdí, odhlíží od podstaty kapitalismu. Ta je tvrdě pravicová. Zvláště v současné fázi tohoto systému můžeme vidět, že levicový kapitalismus je naprostým nesmyslem a oxymóronem. Nůžky mezi těmi, jichž je méně a méně, ale vlastní čím dál více, a těmi, kterých je drtivá většina, ale mají méně a méně, se rozevírají dynamicky a propastně.

Případ Mariánského sloupu

Stanislava Kučerová
25. 4. 2017  České národní listy

Dr. M. Neudorflová, která se po pádu minulého režimu vrátila z Kanady, aby pomáhala rozvoji své vlasti, se podivila, v jaké míře se u nás vyrojily tendence reinterpretovat ba i desinterpretovat historii střední Evropy, včetně historie české. 

pondělí 24. dubna 2017

​Média ČR ve světovém kontextu aneb Mediální koncept Aliance národních sil (ANS)

24. 4. 2017 Aliance národních sil (ANS)

Během několika málo měsíců prošel obsah západních a mezinárodních médií hlubokými změnami. Jsme svědky vzniku jakési dominantní entity (mediální kliky), o které nevíme skoro vůbec nic (ani o jejích tvůrcích, ani o jejích skutečných záměrech), ale jejíž tvrdě protidemokratické důsledky jsou nepřehlédnutelné. Západ v současné době prochází nebývalou systémovou změnou - mocné síly pomalu spojují totalitu médií v celek jdoucí jedním směrem. Současně s tím se mění i obsah médií.


Jihlavský seminář Nové republiky 2017 - vystoupení vojenského analytika Martina Kollera


24.4.2017 Nová republika - videodílna

Na Jihlavském semináři Nové republiky 8.4.2017 vystoupil i vojenský analytik Martin Koller, který podrobil naši současnou armádu zdrcující kritice. V příspěvku nazvaném "Armáda naše nebo cizí?" ukazuje i konkrétní kroky k nápravě, aby česká armáda byla opět schopna bránit republiku proti vnějšímu nepříteli.


Dlouhých čtrnáct bezesných nocí nejen pro Brusel

Petr Štrompf
24.duben 2017 PrvníZprávy

Tak první kolo prezidentských voleb v zemi Gallského kohouta mají Francouzi za sebou. Taková ta postupovka dvou favoritů, z nichž jeden bude v druhém kole, tedy za čtrnáct dní, ještě favorizovatější. Píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Petr Štrompf.


Volby 2017: Co dala první TV analýza?


Radim Valenčík
24. 4. 2017 blog autora

Půl roku před říjnovými volbami (budou 20. - 21. října) v pořadu 90´ ČT 24 ve středu 19. října proběhla první významná analýza rychle se blížící události. Téměř bez povšimnutí. Není divu.

Šéf labouristů Corbyn: Ihned bych zastavil bombardování v Sýrii!

24. 4. 2017   Independent a První zprávy

Šéf britské Labour Party Jeremy Corbyn slíbil, pokud bude zvolen předsedou vlády, pozastaví účast Londýna na bombových útocích v Sýrii, napsal The Independent.

Rostislav Iščenko: odstřelení vozidla OBSE v LLR je ukrajinská provokace


24. 4. 2017       zdroj
U Luganska vybuchlo na fugasu vozidlo OBSE. Nehoda se stala nedaleko obce Prišib. Zahynul člen mise a byl zraněn jeho kolega. Výbuch vozidla OBSE zavinili ukrajinští diverzanti. "Podle oficiální verze Ministerstva státní bezpečnosti LLR to způsobila vyškolená ukrajinská diverzní a průzkumná skupina", informoval rezort obrany LLR. Ministerstvo státní bezpečnosti (dále MSB) opakovaně informovalo o možných diverzních a teroristických činech.

Hermanovo evropanství a upozaděné vlastenectví


Jiří Baťa
24. 4. 2017
Je až neskutečné, jak se údajný „český vlastenec“ se sudetoněmeckou náturou nevybíravým způsobem vyjadřuje k našim opravdovým českým vlastencům, kteří hájí identitu a zájmy českého státu a jeho lidu. Pokud snad někdo nepoznal, o kom je řeč, pak jde o pana Daniela Hermana, (KDU-ČSL) t. č. ministra kultury vlády ČR, jinak také slovutného propagátora a zastánce Evropské unie, obhájce zájmů landsmanšaftu, plánů a militantních zájmů USA a NATO, ale také zastánce imigrantů a imigrantské politiky EU, zvláště frau Merkelové. Ve výčtu jeho iniciativ, pozitivních, negativních, i vlastizrádných, bych mohl pokračovat.

Uděláme al-Kajdu znovu velkou aneb Jak a proč americké speciální služby vytvářejí teroristické sítě

Valerij Korovin
24.4.2017 Zvědavec

Dnes jsou mnozí lidé přesvědčeni, že CIA a Spojené státy americké stvořily terorismus požírající svět. A toto mínění je zcela oprávněné. Důkazů o svazku amerických speciálních služeb s teroristy je spousta. Jmenovitě USA vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu.

Přestávají rozhodovat programy kandidátů, klíčové jsou „kompromaty“, kompromitující materiály. Je to vylepšená demokracie, volby à la France v duchu moudrého filmu z počátku 70. let „Není kouře bez ohně“,říká Oskar Krejčí

Oskar Krejčí
24.4. 2017   První zprávy , rozhovor
Ve Francii proběhlo první kolo prezidentských voleb. Myslíte si, že teroristické atentáty z posledních dnů výsledek voleb ovlivnily?
Ne zásadně. Statistika teroristického vraždění je ovšem hrozivá – jen vloni bylo ve Francii v důsledku 12 atentátů zabito 90 lidí a 453 zraněno. Současná vlna teroristických útoku ve Francii se ale vzedmula už v roce 2012. Politici a veřejnost si za tu dobu již vyprofilovali svůj postoj k tomuto zlu. Atentáty je spíše upevnily v jejich přesvědčení. Případná radikalizace postojů nerozhodných voličů je přivádí hned do několika táborů. Abych to řekl srozumitelněji, nejen kandidátka nové pravice Marine Le Penová, která toto téma dlouhodobě zdůrazňuje, takto získá některé voliče doteď nerozhodnuté.

Konečné výsledky ve Francii: Macron zvítězil jen těsně o 2 procentní body!

24.4. 2017 zdroj ČTK
V nedělním prvním kole prezidentských voleb ve Francii zvítězil centrista Emmanuel Macron s 23,75 procenta hlasů.Obrovský úspěch zaznamenala Marie Le Pen , která je v těsném závěsu za Macronem .Hlasovalo pro ni 21,53 procenta zúčastněných voličů.Do druhého kola, které se koná 7. května,postupují oba Macron a Marie Le Pen. Konečné výsledky zveřejnilo francouzské ministerstvo vnitra, informoval o nich deník Le Figaro.

Kovboj Trump a napětí v Koreji


Ondřej Kosina 24. 4. 2017   Vaše věc
 

Americký prezident Donald Trump se v rozporu s předvolební rétorikou, kdy působil dojmem, že ve vztahu k zahraničí je jeho záměrem politika neintervencí hraničící s izolacionismem, přeměnil v pravého republikánského jestřába a haraší zbraněmi při každé příležitosti. Tentokrát se jeho pozornost soustřeďuje na KLDR, jíž pohrozil vojenským útokem, nepřestane-li testovat další rakety.

neděle 23. dubna 2017

První výsledky z Francie: Le Penová a Macron postupují do druhého kola

23.4. 2017 Novinky
Aktuální stav voleb
Po sečtení 28 milionů hlasů, zhruba poloviny, vede v prvním kole francouzských prezidentských voleb kandidátka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová, která získala procent 23,6 procenta hlasů. Druhý je centrista a lídr vlastní partaje En Marche! (Vpřed!) Emmanuel Macron s 22,8 procenta hlasů. Uvedlo to francouzské ministerstvo vnitra. Nejprve se sčítají venkovské volební okrsky, čísla se tak ještě mohou měnit. Odhady přisoudily první místo Macronovi a druhé Le Penové.

Le Penová řekla, že považuje svůj postup do dalšího kola za historický výsledek. Vyzvala všechny vlastence, aby ji podpořili. V sázce je prý přežití Francie. „Nastal čas osvobodit francouzský lid z područí arogantních elit. Jsem lidová kandidátka,“ řekla Le Penová.

"EU je u konce": Marine Le Pen o EU a vztazích s Ruskem

23.4. 2017   Czech Free Press
Úryvek z rozhovoru s Marine Le Pen.

Kajínek jako hůl na prezidenta


Zdeněk Jemelík
23. 4. 2017      JemelikZdenek
Pochybnosti o důvodnosti odsouzení Jiřího Kajínka za zavraždění Štefana Jandy, Juliána Pokoše a postřelení Vojtěcha Pokoše jsou v národě hojně rozšířené, a to nejen mezi laickou veřejností, ale i mezi právníky. Mezi pochybovači se vyskytují i významné osobnosti, jako prezident republiky Miloš Zeman nebo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.