Reklama

sobota 6. května 2017

Zničili jsme SSSR, zničíme i Rusko


6. 5. 2017     zdroj
Mitt Romney: "Aby se Rusko požíralo zevnitř, je naším úkolem zajistit vnášení zmatku a rozkolu do společnosti této země!" "Co se dnes nepodařilo panu Navalnému, to se zítra podaří udělat tisícům stejných, jako je on". Tato slova byla vyřčena před několika lety...  "Přinutíme Rusy, aby se chopili zbraní. Naladíme Čečence, Tatary, Baškirce, Dagestánce proti Rusům. Musíme je přinutit, aby bojovali navzájem proti sobě.

Ve Washingtonu vládne Sauron


6. 5. 2017      PaulCraigRoberts
Jeden ze čtenářů mi položil otázku, proč neokonzervativci tlačí na nukleární válku, když v ní nikdo nemůže vyhrát. Jestliže všichni zemřou, kde je její smysl? Odpovědí je, že neokonzervativci věří, že USA mohou v takové válce zvítězit s minimem škod a možná že i vůbec bez škod jak na životech, tak i na všem ostatním. Plán je totiž takovýto: Washington podél hranic Ruska a Číny zřídí síť základen antibalistických raket (ABM), čímž vytvoří štít proti odvetnému úderu, kterým by tyto země jinak mohly zareagovat na první a tzv. preventivní nukleární útok USA proti nim. 


Taškařice v přímém přenosu: Očima režiséra Jiřího Svobody


Zdeněk Hrabica
6. 5. 2017
Skoro unizono jsme se shodli, že noblesa majestátu Pražského hradu byla v souvislosti s květnovou, předem ohlášenou demisí předsedy vlády Bohumila Sobotky, narušena. Nikoliv v historii poprvé, několikrát noblesu podivně poznamenal pod okupačními bajonety státní prezident Protektorátu Bőhmen und Mähren JUDr. Emil Hácha. Naposledy pak parlamentem, s převahou komunistických a národně frontovských poslanců zvolený za prezidenta, Václav Havel.

Už je jasno: ruská armáda uzavře Petrohrad do nepřemožitelného prstence


6. 5. 2017     zdroj
Síly Baltské flotily, protivzdušné obrany a také vojenské jednotky Rosgvardiji, jednotky FSB a bojové letectvo uzavřou Petrohrad do nepřemožitelného prstence ochrany před zahájením Konfederačního poháru, přičemž zůstanou v bojovém postavení až do ukončení Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (PMEF).

Podpořme svého předsedu kdykoli hrozí puč, aneb Sobotka mluví vždy pravdu a Babiš stále lžeLuděk Prokop
6. 5. 2017
Puče jak přes kopírák a ČSSD se opět semkla kolem svého předsedy. Není těžké vybádat, že chronologie krizí ČSSD, nejen těch vrcholících pučem, je úzce závislá na volebních preferencích. Od tohoto ukazatele se odvíjí počty koryt a korýtek souvěrců věrných předsedovi. Při propadu volebních hlasů vůči předvolebním preferencím obvykle nastává zmatek, chaos a vyděšené kvokání před hrozbou pádu zodpovědného předsedy, mezi jeho věrnými v blízkém okolí. 


pátek 5. května 2017

Majestát nemajestát, pojďme si to rozdat!


Zdeněk Hrabica
5. 5. 2017
Dějiny téměř každé české i československé politické strany, jsou něčím pochroumané. Z odkazu svého otce mi zůstalo jedno přikazání. Nebylo z jeho hlavy, ale byly to rady významného politika, senátora a říšského a zemského poslance, jednoho z tvůců sociální demokracie, posléze odkloněného - Josefa Hybeše: „ Dej si pozor na socany, zrazují, dej si pozor na jestřáby, na Němce a na Brňáky“.

Proč bylo hlasování pro Trumpa správnou věcí (7 důvodů)

The Saker
4.5.2017 překlad Zvědavec

Nyní, kdy Trump zcela zradil všechny své předvolební sliby a kdy jeho prvních 100 dnů v úřadu je charakteristických jen naprostým chaosem, nekompetentností, zradami jeho blízkých přátel a spojenců, bezhlavě nebezpečným a zcela neefektivním pózováním v zahraniční politice, existuje spousta lidí, kteří říkají „já vám to říkal“, „jak jste mohli brát tohoto šaška vážně“ a „už jste se konečně probrali ze svého sebeklamu“. Ano, povrchní přezkum toho, co Trump udělal od chvíle, kdy se dostal do Bílého domu, by mohl ukazovat, že tito negativisté mají pravdu. Ale ve skutečnosti se zcela mýlí. Dovolte mi vysvětlit proč.

Za osvobození Haradinaje dali 50 milonů eura

5. 5. 2017 Kosovoonline

Pařížský odvolací soud odmítl vydat do Srbska jednoho z nejvyšších velitelů kosovských povstalců UČK Ramuše Haradinaje. Zároveň nad ním zrušil soudní dohled a povolil mu návrat do vlasti. Propuštění Haradinaje ale provází velký korupční sklandál.

Šachmat Americe: v Arktidě Rusko uteklo o celou generaci


5. 5. 2017     zdroj
Zatímco Amerika otálí, Rusko vytváří v arktické zóně "obrovskou vojensko-průmyslovou přítomnost" a výrazně v tom předbíhá Spojené státy. Toto prohlášení učinil velitel americké pobřežní stráže Paul Zukunft, píše Foreign Policy. "Má nyní na šachovnici všechny figury, my máme pouze pěšáka a možná věž, poznamenal velitel americké pobřežní stráže. Když se podíváme na tuto arktickou hru, dává nám na samém na samém jejím začátku šachmat".

P.C.Roberts: Oč v severokorejské „krizi“ vlastně jde


5. 5. 2017      PaulCraig Robers
Tzv. severokorejská krize je typickým washingtonským výtvorem. Severní Korea byla ve válce naposledy v letech 1950-1953 a za 64 roků své existence nikoho nenapadla. Vůbec postrádá vojenskou sílu k napadení kterékoli země, včetně Jižní Koreje a Japonska, které chrání vojenská moc USA. A navíc: Čína by Severní Koreji nikdy nedovolila jakoukoli válku rozpoutat. Takže z jakého zdroje vzešla démonizace Severní Koreje, šířená v těchto dnech tak bouřlivě presstitutkami a Trumpovou vládou?

Evropa národů svéprávných a svobodných jest Evropou zítřka!

Petr Žantovský
5. 5. 2017            Parlamentní listy   (kráceno)
Za pár dnů, konkrétně 17. května, si připomeneme výročí ze všech nejkulatější, totiž přesně sté, události, která nikdy nebývala preceptory dějepisu příliš připomínána, a to ani za minulého, ani za dnešního režimu. Toho dne, v roce 1917, byl vydán Manifest českých spisovatelů, první veřejné prohlášení za první světové války, které požadovalo sebeurčení českého národa. Manifest byl adresován českým poslancům Říšské rady a podepsalo ho přes 200 českých spisovatelů, novinářů a vědců. 


Před 72 lety vypuklo v Praze povstání proti německým okupantům

5. 5. 2017 PrvníZprávy

Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí moci, počáteční demonstrace přerostly do otevřeného odporu.


čtvrtek 4. května 2017

Rozpusťte Sněmovnu a udělejte volby v červnu!

Martin Kunštek
4. 5. 2017
Současná vládní krize nabízí skvělou možnost vrátit volby tam, kam patří. Tedy na červen. Od převratu zvaného „Sametová revoluce“, se s jedinou výjimkou se volby konaly vždy v tomto měsíci. Má to svoji logiku. Během léta Ústavní soud v klidu přezkoumá všechny stížnosti na volby. Pak se může nová Sněmovna sejít. A noví politici mohou sestavit vládu. Tak, aby nová vláda vzešlá z voleb mohla v souladu se zákonem předložit Sněmovně v září návrh zákona o státním rozpočtu. 

Světová rada míru jednala v Berlíně


Vladimíra Vítová
4. 5. 2017

Setkání evropských členských organizací Světové rady míru se uskutečnilo v Berlíně ve dnech 29. a 30. 4. 2017. Setkání se tentokrát zúčastnili zástupci 15 zemí (Belgie, Británie, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Itálie, Irán, Kypr, Německo, Palestina, Portugalsko, Řecko, Sýrie, Švýcarsko, Turecko).

Marná snaha sociální demokracie

Jiří Jírovec
4. 5. 2017    
"Musíš si věřit, Luďku. Když si věříš, všechno jde. Blbě, ale jde to." To říká Císler Nekudovi když mu představí myšlenku udělat show.
Zdá se, že tohle poradili Sobotkovi. Bohouši, když si budeš věřit, projde Ti, možná blbě, dvojfinta s odvoláním Babiše:
Přímo ho odvolat nemůžeš, protože by s tím muselo souhlasit ANO (když jste si tohle jednou dali do koaliční smlouvy) a možná by jeho odvolání president jen tak nepřijal.

Turecko, Rusko a Irán podpísali dohodu o vytvorení bezpečnostných zón v Sýrii

4. 5. 2017 HlavnéSprávy

Turecko, Rusko a Irán podpísali dnes dohodu o vytvorení štyroch tzv. bezpečnostných zón v Sýrii s cieľom zmierniť humanitárnu krízu v tejto vojnou zmietanej krajine.

Zemanův žertík a jeho cíl: Nezvratnost demise

Radim Valenčík
4. 5. 2017   blog autora

Zemanovi se podařila největší kočičárna za celou dobu jeho prezidentování. Vychutnal si Sobotku a současně mu spálil mosty k couvání před demisí (dle Novinky.cz):

Železné košile - Proslov Lenky Procházkové na shromáždění na Václavském nám. 2. května 2017 k výročí Oděsy


Lenka Procházková
4. 5. 2017
Už tři roky uplynuly od hromadné vraždy v Oděse a my jsme se znovu shromáždili. Nejen proto, abychom uctili oběti. Naše bolest nad jejich hrůznou smrtí se léty nezmenšila a náš hněv z toho, že pachatelé dosud nebyli odsouzeni, stále narůstá.

Odmítnutí OSN : všechny strany konfliktu v Sýrii vybraly Rusko za garanta míru. Opozice a Damašek souhlasí s realizací ruské iniciativy


Jurij Bohdanov, Andrej Ontikov
4. 5. 2017       zdroj a zdroj
Syrské opoziční síly jsou připraveny k realizaci ruského návrhu na zřízení čtyř zón snížení napětí. Významná část ozbrojených opozičních skupin souhlasila s účastí při organizaci těchto území. Izvestijím to bylo sděleno vedením delegace syrské opozice, která je odeslána do Astany na další kolo jednání. Iniciativu Moskvy podpořila i vláda v Damašku. Jak bylo Izvestijím řečeno v syrském parlamentu, zóny mají kontrolovat právě ruské ozbrojené síly. Damašek odmítl souhlasit s účastí sil OSN.

P.C.Roberts: Kroky mrtvého muže


4. 5. 2017    PaulCraigRoberts
Trumpův „výprodej“, jak se opouštění jak předvolebních slibů nového prezidenta, tak i voličů, kteří jeho slibům uvěřili, na Západě říká, vypovídá o politické praxi v USA víc, než hory analytických komentářů. Měli jsme demokratického prezidenta, který své voliče vyprodal, a máme dnes republikánského prezidenta, který činí totéž. Což představuje velmi zajímavý úkaz, jehož význam mnoha lidem uniká. 


Sobotka nerezignuje

Erik Best 4. 5. 2017      EB
Podle skotského básníka Roberta Burnse i ty nejlepší plány myšek a lidí často nevycházejí. U těch špatných je to pak téměř pravidlem. Bohuslav Sobotka dnes chtěl nakráčet na Hrad a podat demisi vlády, z Hradu ale dorazila zpráva, že prezident Miloš Zeman přijme pouze Sobotkovu rezignaci na post premiéra. Takový postup se opírá o kontroverzní čtení článku 73 Ústavy, které rozlišuje mezi podáním demise předsedy vlády a ostatních ministrů. 


Nový vynález Johna McAfeeho zahajuje boj proti CIA

4. 5. 2017  AC24
 

Ten, kdo se nikdy se nebál mluvit pravdu o mocných a poučovat masy o těch u moci, praštěný leč brilantní John McAfee to vzal za své a vypustil do světa první skutečně soukromý chytrý telefon.

Vtip a nevtip na dnešní den najednou!

vlk
4. 5. 2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.co
 

Nikdy bych nevěřil, že lze v jednom dnu a jednom kousku vydat současně vtip i nevtip. Vlastně opačně – nevtip i vtip…Vlk míní, život mění. Ale je to zase napsáno životem. Tedy geniálně.
Což platí i pro dnešek.

V květnu 1945 jsme byli aktivními vítězi, ne pasivními osvobozenými !


obrazekJiří Pondělíček
4. 5. 2017  VašeVěc
Bylo to osvobození, nebo vítězství ? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945 na tuto otázku jistě narazíme. V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.


Americký generál: Evropa musí být připravena na válku s Ruskem!

4. 5. 2017 DS a První zprávy

Diplomatická cesta je vždy lepší, ale Evropa musí být připravena na válku s Ruskem, prohlásil americký generál Curtis Scaparotti, velitel ozbrojených sil NATO v Evropě.

Krach sveřepé žalobkyně


Zdeněk Jemelík
4.5.2017      ZdenekJemelik
Dne 3.května 2017 Krajský soud v Brně zamítl odvolání státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství ve Znojmě Jarmily Goldové proti rozsudku Okresního soudu ve Znojmě, kterým byli zproštěni obž. Tomáš Čepura a Jaroslav Schindler její obžaloby z r.2004 kvůli přepadení dvou poštovních doručovatelek. Jarmila Goldová v té věci působila jako dozorová státní zástupkyně. Pod jejím dozorem policisté „přemluvili“ Tomáše Čepuru, aby se doznal k jednomu přepadení a aby z druhého křivě obvinil nějakého kamaráda.

Okno do světa Terezy Spencerové: Sekání rukou a bičování, paní Merkelová. Tereza Spencerová připomíná kancléřce, co vůbec nechce slyšet

4. 5. 2017 ParlamentníListy

Angela Merkelová přijela za Putinem, kterého napomínala za dodržování lidských práv, z Rijádu. Saúdská Arábie je přitom jeden velký lidskoprávní horor, komentuje návštěvu kancléřky v Rusku editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí shrnuje i Erdoganovo jednání s Putinem, ze kterého prý plyne „sultánovo“ varování směrem na Západ: „Udělejte, vy křižáci, co chceme, nebo ty vaše plány na obklíčení Ruska raketovým deštníkem skončí v popelnici.“

středa 3. května 2017

Bílá dáma dává mat?

Ilony Švihlíkové
3.5. 2017   !argument
Komentář  o jedné šachové partii, která se dnes rozehrála o osud vládní koalice.
Na politické šachovnici se dějí se zajímavé věci. Souboj bílých a černých figur nevypadal pro bílé vůbec dobře. Bílá dáma prováděla nesmyslné tahy, šachovala jako zběsilá, aby se pak následně vždy stáhla.

Kasparov pochválil akce radikálů v Oděse 2.května


3. 5. 2017    zdroj
13. mistr světa v šachu a politik Garry Kasparov ohodnotil na své stránce na Facebooku působení ukrajinských radikálů při tragédii v Oděse 2. května 2014. Nazval událost tragédií, kterou zavinily "prokremelské separatistické síly". Zároveň považuje počínání ukrajinských radikálů za "obětavé".

Ministerstvo zahraničí USA Američany varovalo: v Evropě to bude v létě bouchat a bude se střílet. Barack Obama přiznal, že USA zavinily vznik DAEŠ


3. 5. 2017    zdroj
Ministerstvo zahraničí USA upozornilo na brzké teroristické útoky v Evropě. Rezort zveřejnil upozornění pro americké občany. Hrozba přetrvá podle ministerstva zahraničí do září letošního roku. Varování uvádí, že o budoucích teroristických činech údajně svědčí nedávné incidenty ve Francii, Velké Británii a Rusku. 


Neobvyklá jasnozřivost s kardinální otázkouLuděk Prokop
3. 5. 2017
Tak mne po ránu přepadla záhadná jasnozřivost typu jasnozřivosti švédské policie, která dle titulku na fc - TN CZ k požáru - kdy vyhořela mešita, jasnozřivě sděluje, že požár je nejspíš dílem žháře.
Komplikované přirovnání úvodem uvádím, pro porovnání jasnozřivých vizí, kdy jasnozřivost nemusí nevyhnutelně znamenat nějaký zázrak, či cokoli nadpřirozeného. Podstata zmiňovaných jevů jasnozřivosti: založení požáru - jasně, to bude nejspíš dílo žháře.

Lépe být vrahem než Zadehem


Zdeněk Jemelík
3. 5. 2017       JemelikZdenek
Základním ústavněprávně zakotveným pravidlem, jež aspoň teoreticky ovládá trestní řízení, je presumpce neviny. Někteří soudci a zvláště státní zástupcio něm slyší neradi a snaží se je obcházet. Smysl svého života nevidí v hledání spravedlnosti, ale v plnění věznic. Připomínám to, protože následujícím textem se nevyjadřuji k opodstatněnosti obvinění, jimž čelí vazebně stíhaní muži, jejichž případy se zde budu zabývat.

Tiranská platforma sa spustila: Albánec Xhaferi sa dostal ku kľúčom od kabinetu predsedu macedónskeho parlamentu a ihneď v ňom umiestnil vlajku Albánska!

3. 5. 2017 Hlavné správy


Pokračovanie „aféry Xhaferi“ (čítaj Džaferi). Na stole v kabinete predsedu macedónskeho parlamentu vlajka Albánska (prvá zľava)

„Matka všech bomb“ je jen další Trumpův fake

Tereza Spencerová
3. 5. 2017  Literárky
Bezradnost Spojených států v Afghánistánu vnímají nejen regionální síly, které už mají války a nestability dost, ale podvod s obří bombou zřejmě otevřel oči i Tálibánu.


Slabingr podal demisi, to je fór dne!

- vlk -
3.5.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Takový text měla esemeska, která mi včera odpoledne dorazila na mobil a já se z ní dozvěděl, že předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl podat demisi a tím ukončit činnost svého vládního kabinetu.

1. Trapný 2. Trapnější 3. Bohuslav Sobotka a jeho poradci

Tomáš Vyoral
3. 5. 2017  Rukojmí
 

Kdyby byl býval někdy nějakou měl, řekl bych, že zcela ztrácí soudnost. Překvapuje mě však, jak neschopní jsou i jeho (USA) poradci. Po 4 letech začíná Sobotka dělat ramena a máme mu to věřit? Sorry jako. S volbami to nemá nic...
Znění titulku jsem si vypůjčil od autora jednoho z příspěvků v diskuzi pod článkem na iDnes. Přijde mi trefný.

Příprava chemického útoku v Sýrii: raketový torpédoborec USA vyplul na moře a z márnice v Idlibu zmizela těla 23 dětí


3. 5. 2017   zdroj
Jak informovala Russkaja vesna, v syrské provincii Idlib se připravuje další provokace s chemickými zbraněmi. Sdělíme trochu podrobněji, co se nám podařilo zjistit. Zdá se, že setkání americké velvyslankyně při OSN Nikki Haleyové s hlavou Syrské civilní obrany (tytéž Bílé přilby) Raedem Salehemem nebyla zbytečná. Dnes se v sociálních sítích Twitter a Facebook objevily desítky zpráv o tom, že teroristé (s největší pravděpodobností ze skupiny Tahrir al-Sham) spolu s Bílými přilbami a profesionálním filmovým štábem televizního kanálu Al Jazeera připravují další provokaci s použitím otravných látek, aby mohl být Asad znovu obviněn ze zločinů proti lidskosti.

Jihlavský seminář Nové republiky 2017 - 3. část diskuze OPRAVENO

3. 5. 2017   Nová republika - videodílna

V závěrečné části diskuze na jihlavském semináři Nové republiky postupně vystoupili Lenka Procházková, Oskar Krejčí, Radim Valenčík, Martin Kunštek a Ivan David. Pan Štěpán Forgáč pronesl na závěr svoje prohlášení.


S exekutory nejlépe zatočí ten, kdo nemá strach

3. 5. 2017   NWOO

Než začnete číst tento článek,  je dobré si připomenout že: 1/ dluhy se nemají dělat - je to cesta do nesvobody, 2/ když už jste se zadlužili, měli byste dluh co nejdříve splatit, protože exekuce je vždy nepříjemná věc, 3/
jsem-li podnikatel, svými nespalcenými dluhy stahuji pod vodu další lidi a za to se kdysi chodilo o do vězení, 4/ zákony jsou šity na míru bankám a úvěrovým domům, nejsou šity na míru řadových klientů, jako jsem já nebo vy. A když už se dostanete do té etapy, že na vás nastoupí exekutoři, čtěte následující:

Francouzský generál Antoine Martinez: Výzva ke sjednocení proti institucionálnímu státnímu převratu!


3.5. 2017   Zvědavec
Po pětiletém období, které uvrhlo Francii do zoufalství a vedlo současného úřadujícího prezidenta k rozhodnutí, že již nebude znovu kandidovat, a poté, co byla slíbena pravicová alternativa, na kterou všichni čekali, jsme svědky skutečné loupeže demokracie, organizované a prováděné skrytými silami spojenými se současnou mocí za aktivní spoluúčasti některých médií a novinářů.
Tato úspěšná loupež - jak potvrdily výsledky prvního kola prezidentských voleb, ve kterých byli zástupci pravice a středu odstraněni - je ve skutečnosti institucionálním státním převratem, který se snaží zakrýt realitu katastrofální situace ve Francii a udržet globalistické elity u moci.

Svědci vyvracejí americkou verzi smrtícího náletu v Mosulu

Maggie Michael (AP)
3. 5. 2017 AP, překlad messin

Svědci přesvědčivě vyvracejí verzi americké armády o březnovém útoku v iráckém Mosulu. Američané v březnu bombardovali dům plný lidí, z nichž nejméně 100 zahynulo.


Igor Korotčenko o pravděpodobnosti vzniku jaderné války

3. 5. 2017   zdroj
Hrozba jaderné války je reálná, rizika se zvyšují. Napomáhá tomu i zostření situace na Korejském poloostrově, i provokativní působení USA a NATO ve východní Evropě, i oslabení režimů základních smluv o odzbrojení. Neměli bychom zapomínat ani na úsilí USA o globální vojenskou a technologickou převahu, která by Washingtonu umožnila zasadit první odzbrojující a neopětovaný úder. Co může proti tomu postavit Rusko?

úterý 2. května 2017

Úder USA v Sýrii má jasnější obrysy ve spojení s úderem v Afghánistánu a aktivitami proti Severní Koreji

2.5.2017 EXANPRO
Souhrnné hodnocení (11046)
Americký úder v Sýrii provedený 7. dubna 2017 proti letecké základně syrských ozbrojených sil byl uskutečněn s několika cíli, ale přednostně se jednalo o cíl ukázat americkou rozhodnost vykonat fyzickou vojenskou akci a tím naznačit stejnou rozhodnost při řešení situace i v jiných geografických oblastech.

Vítejte v realitě: Česká ambasáda v Damašku podruhé likviduje lži NATO o Sýrii2.5.2017 WertyzReport

Když před čtyřmi lety vypukla naplno válka v Sýrii podporovaná NATO a státy Perského zálivu, česká velvyslankyně v Damašku Eva Filipi v pořadu Interview 24 na ČT24 kritizovala arabská média za šíření lží o válce, a to konkrétně katarskou propagandistickou stanici Al-Jazeera a saúdskou Al-Arabiya. I když Filipi tehdy totálně zničila lži EU a NATO o Sýrii, nenastal z toho velký poprask.

Extázi teroristů vystřídalo zklamání: syrský pilot mistrovsky unikl řízené střele (VIDEO)

ea24
2.5.2017 Eurasia24
  
Teroristé v Sýrii ve velkém používají přenosné protiletadlové komplety s tepelným naváděním. Ruské i syrské letectvo mají vypracované taktiky umožňující nasazení letadel i v prostředí s výskytem těchto zbraní.

Setkání Putina s japonským premiérem Šinzóem Abem: Rusko chce partnerství, Japonsko chce Kurilské ostrovy

Katehon
2.5.2017 Zvědavec

Zlepšování partnerské spolupráce mezi Moskvou a Tokiem by mělo teoreticky potěšit, ale prakticky nám to připomíná tajný boj mezi dvěma „nesmiřitelnými nepřáteli“: každý z nich se přibližuje ke konkurenčnímu partnerovi a snaží se získat maximum výhod pouze pro sebe. 


Grojsman se pochlubil růstem mzdy na Ukrajině, a snad ani neměl

2.5.2017  První zprávy

Průměrný plat na Ukrajině v březnu činil 255 dolarů, uvedl v pondělí premiér Vladimir Grojsman.
Dobrá zpráva. Podle státní statistické služby, průměrný plat zaměstnanců na plný úvazek na Ukrajině v březnu 2017 činil 6752 hřiven (255 dolarů),“ napsal Groisman na své stránce na Twitteru. 
 

Přijďte na vzpomínkové shromáždění k 3. výročí masakru v Oděse

2. 5. 2017
2. května 2017 v 16.00 hodin si na Hradčanském náměstí v Praze nejenom připomeneme oděsské oběti. Před rokem se odehrála v Oděse tragédie . Zapomenout na ní by znamenalo rezignovat na lidskost. My, kteří odmítáme být lhostejní k tomu, co se odehrává na Ukrajině, mlčet nebudeme.


V Americe bylo rozdáno přes šest tisíc georgijevských stužek


2. 5. 2017       zdroj
V Americe rozdali dobrovolníci více než šest tisíc georgijevských stužek. Akce se nyní koná najednou ve 40 městech, velkých i ne příliš velkých. Letos poprvé stužky rozdávají nejen rusky mluvící krajané, ale také rodilí Američané, kteří tuto iniciativu podporují a kteří mají v úmyslu zúčastnit se akce Nesmrtelný pluk.

Uvedením nových faktů odhalil Rostislav Iščenko pravdu o hrůzném masakru v Oděse

2. 5. 2017    zdroj
2. května uplynou tři roky od tragédie v Oděse, kde bylo v důsledku masových nepokojů a při požáru v Domě odborových svazů v centru města zabito 48 lidí a více než 200 zraněno. "Velmi dobře víme, že desítky, možná i stovky lidí byly zabity v Dněpropetrovsku nebo zmizely beze stopy; že stovky osob byly uvězněny v Charkově a sedí doposud. Jsou to jevy stejného rozměru. Jde o potlačení, zničení nebo izolaci potenciálních aktivistů odporu", konstatoval Iščenko.