Reklama

sobota 13. května 2017

Trump: média překrucují výsledky mé práce. A někdy ji vůbec ignorují.


13. 5. 2017     zdroj
Prezident Donald Trump soudí, že média ignorují jeho práci. Uvedl to v rozhovoru pro televizní kanál Fox News, který byl zveřejněn dnes 13. května.
Trump se domnívá, že sdělovací prostředky prakticky nekomentují jeho práci. Poznamenal, že obdobná situace s pozorností tisku nikdy nebyla.

Americký vítr


Yekta Uzunoglu
13. 5. 2017
Konečně jsme se s Donaldem Trumpem dočkali konkrétní koncepce! Po osmi letech Ameriky s Obamou v čele, kdy neexistoval jakýkoliv koncept nejen pro USA a Evropu, ale i pro Střední východ! Obama dovedl svět téměř k nenapravitelné katastrofě. Vítr ze současné Ameriky pod vládou Donalda Trumpa už dorazil až do Kurdistánu a to s obejitím Evropy. Jedna vlna směřovala přes Rusko, následně přes Kavkaz a druhá přes Středozemní moře. Už se rýsuje budoucí podoba Středního východu, kde vedle Izraele vzniká svobodný Kurdistán jako druhý, spolehlivý a nevyhnutelně stabilizačního faktor v regionu.

Strany a zbývajících devadesát devět procent občanů - díl druhý: Co a jak je třeba změnit, abychom směřovali k nápravě

Josef Mrázek
13. 5. 2017
Nezadržitelně se blíží volby, které proběhnou nejpozději v předvečer dvacátého osmého výročí vzepětí velkých nadějí, ale také začátku těžkého zklamání. Je to důvod k zamyšlení. V jeho prvním díle ZDE jsem popsal, kam a jak jsme se dostali, a tento druhý díl měl být jen o tom, co musíme změnit, abychom se přestali propadat a začala náprava. Ale stačilo několik dní a premiér, který neuměl už před lety ministrovi financí vysvětlit, proč musí mít hromadění peněz i v těch nejlepších rukách rozumné meze, napadl ho teď kvůli použití platného Kalouskova zákona, aniž by se pokusil napadení aspoň zdůvodnit zájmem občanů.

Putin padl

Petr Ďoubalík
13. 5. 2017
Vladimir Putin padl, ministr obrany Sergej Šojgu bojuje s generálem Konstantinem Petrovem, do bojů se překvapivě zapojil i známý krasobruslař Jevgenij Pljuščenko...

Snad jsme titulkem udělali alespoň na chvilku radost našim vytrvalým trollům. Ale pátou kolonou vytoužený ruský majdan se nekonal. V. Putin sice padl, ale zase vstal. A co víc, brzy vstřelil svůj další gól v NHL. Skóroval i ministr obrany S. Šojgu.

Severoatlantickému paktu dnes nejvíce překáží právě onen pakt samotný

Jaroslav Hošek
13. 5. 2017   První zprávy

Pokud jde o Organizaci Severoatlantického paktu (NATO), nejvíce se zdůrazňuje garance bezpečnosti členské země, kterou jí poskytuje členství v této politicko-vojenské alianci.

Pozvánka na protest proti NATO


V asijských mořích stoupá teplota. Čínské vojenské námořnictvo nebývalým způsobem „demonstruje vlajku“

Vladimir Těrechov
13. 5. 2017 Eurasia24

Čínská lidová republika ukazuje svým konkurentům, že je ochotna hájit své zájmy všemi způsoby. Včetně využití sílícího námořnictva.


Diskriminace Krymských Tatarů dosahuje nepředstavitelných rozměrů

Okupanti mučí krymské děti
na speciálních strojích
13. 5. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj - Alena Bardovskaja, video 11:17, titulky

O utlačování Krymských Tatarů štěbetají především ukrajinští vrabci v OSN, ale ochotně je citují všichni západní presstituti. A ti přece nikdy nelžou. Pojďme se na to podívat téměř v přímém přenosu. Diskriminaci národnostních menšin v ruském Krymu zaznamenala na kameru "naše" krymská zpravodajka Alenka v sobotu 6. 5. 2017.


Česká vláda ohrozila životy českých občanů při státní operaci v Libanonu

Specifické hodnocení (12024)
12. 5. 2017   Exanpro

V době, kdy se všichni politici přiživují na úpadku české vlády, se jaksi zapomnělo na mnohem závažnější a dosud úmyslně nevyšetřenou kauzu, kdy byl porušen zákon o zpravodajských službách1 a bylo hazardováno se životy několika českých občanů jejich záměrným vtažením do státní zahraniční operace (pokud tak lze vůbec nazvat tuto podloudnost, či naopak diletantství). Vše začíná od vládního kabinetu, který je ze zákona jako celek odpovědný za řízení a koordinaci zpravodajských služeb. 

Volby2017: Derniéra premiéra Sobotky/3

Radim Valenčík
13.5.2016  blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

S odstupem několika málo dnů uveřejňuji sérii článků popisujících dramatické či spíše komické dění, které odstartoval premiér Sobotka oznámením demise své vlády.

Tereza Spencerová: Totální revoluce v politice USA, dohoda s Rusy a Čínou

Tereza Spencerová
13. 5. 2017 Literárky

Projev, který přednesl americký ministr zahraničí Rex W. Tillerson, představuje revoluci v zahraniční politice USA, upozorňuje v týdenním přehledu Tereza Spencerová. USA prý podle Tillersona (na snímku s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem) již nebudou razit politiku „americké výlučnosti“, nýbrž stojí o strategické partnerství s Čínou a zlepšení vztahů s Ruskem, které započne v Sýrii.

Volby 2017: Derniéra premiéra Sobotky/2

Radim Valenčík
13. 5. 2017  blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

S odstupem několika málo dnů uveřejňuji sérii článků popisujících dramatické či spíše komické dění, které odstartoval premiér Sobotka oznámením demise své vlády.

pátek 12. května 2017

Poslanec Rady sdělil, kolik Kyjev zaplatil za setkání Klimkina s Trumpem


13. 5. 2017       zdroj
Ukrajinská delegace zaplatila za setkání s vedením USA 400 tisíc dolarů. Toto prohlášení učinil poslanec Nejvyšší rady Andrej Artěmenko. Jde o jednání ministra zahraničí Pavla Klimkina a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Peníze byly předány známé americké firmě, která se zabývá lobbováním, napsal poslanec na Facebooku. Poznamenal, že to jsou prostředky ukrajinských daňových poplatníků, ve skutečnosti ukradené občanům.

Žvaněním za trvalou demokracii


Jiří Jírovec
12. 5. 2017
"Darebáci, starýho člověka nepustí sednout." [upozornil jsem ji, že s Jónou stojíme … ] "Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám," vřeštěla ta paní a udeřila Jónu deštníkem. Š & G, Moje jízda tramvají.
Tak lze parafrázovat jednání Sněmovny 9.5. 2017. Proti sobě stojí Jónové, kteří se nestačí divit, jakou špínu ti (dlouhosedící) vylévají na Babiše z kyblíčků, které jim naplnili poradci a strategové.

Trump konstatoval, že setkání s Lavrovem zachrání mnoho lidských životů


12. 5. 2017      zdroj a zdroj
Americký prezident Donald Trump doufá, že dialog s Ruskem přiblíží mír do Sýrie a na Ukrajinu. V rozhovoru pro televizní kanál NBC Trump učinil předpoklad, že diskuse s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem v konečném důsledku zachrání mnoho lidí před smrtí. "Myslím, že náš rozhovor byl výborný. Týkal se Sýrie a Ukrajiny. Je možné, že díky této diskusi bude zabito mnohem méně lidí a že to nakonec umožní uzavřít mír", odpověděl Trump moderátorovi Lesteru Holtovi.

Berlínská zeď a "jiné zdi"

Jar. Loudil
12. 5. 2017
Když vznikla kdysi berlínská zeď , tak byla napadána jako téměř - "dábelský výtvor odporných komunistů". "Tato zeď rozděluje lidi, státy, brání svobodnému pohybu , atd. atd". Uběhlo pár roků a ejhle co tu dnes máme ! V USA pan Trump právě dává dohromady miliardy dolarů na stavbu obří zdi na hranici Mexika ZDE. Náš spojenec v organizaci NATO Turecko, již dokončilo zeď na hranici Sýrie a nyní začíná stavět zeď na hranici Iránu. 


Jak Trump ponížil Klimkina: uživatelé internetu se vysmívají vztahu Bílého domu k Ukrajině

12. 5. 2017    zdroj
Uživatelé internetu se vysmáli vztahu prezidenta USA Donalda Trumpa k Ukrajině ve srovnání se vztahem k Rusku. Porovnávají oficiální fotografie ze setkání Trumpa s ministrem zahraničí RF Sergejem Lavrovem a z jeho setkání s ministrem zahraničních věcí Ukrajiny Pavlem Klimkinem.
Na fotografii s Lavrovem mu Trump srdečně tiskne ruku a stojí vedle něj. Na fotografii s Klimkinem Trump ani neráčil vstát a ukrajinský diplomat se jako by fotografuje na pozadí amerického prezidenta a je v mírném předklonu.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Hlavní město není celá republika! Analytik sráží nadšení demonstrujících z Václaváku a vytahuje zásadní události dneška

ROZHOVOR se Štěpánek Kortbou
12. 5. 2017  ParlamentníListy

„Sobotka se chová jako dítě, Babiš se Sobotkovi směje, partaje rozjely volební kampaně a ulicemi se nesou rozhořčené hlasy na obranu demokracie a znalců ústavy je zde tolik, jako znalců fotbalu. 


Ale demokracie v Česku existuje. Ústavu máme. Písemně. Bohužel také hejno vykladačů lajdácky psaného "revolučního" dokumentu. Parlament máme, i funkční a dělnou vládu se podařilo sestavit. Nezaměstnanost klesla, mzdy stoupají. Lidé získávají optimismus a utrácejí. Prezident podle ústavy koná a určitě i konat bude, přestože ukazuje premiérovi holí, kde má mikrofon. Politická jednání nejspíš budou pokračovat, než i poslednímu voliči dojde, kdo je viníkem této poťouchlé krize. Aneb každý se musí znemožnit sám,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytik a publicista Štěpán Kotrba.

Emmanuel Clinton a vzpoura elit

Macron-nová hvězda staré politiky
Pepe Escobar
12.5.2017 ICH překlad Zvědavec

Takže nakonec byl Západ spasen zvolením Emmanuela Macrona za prezidenta Francie: úleva v Bruselu, optimistická eurozóna, vzestup na asijských trzích.

Den vítězství v tisícileté válce

Inna Novikovová
12. 5. 2017   Pravda.ru

Den vítězství je velmi emotivní a velmi slunečný svátek, i navzdory skutečnosti, že moskevská příroda se velmi snaží zařídit nám na 9. května déšť. Je to den ohňostrojů, oslav a radosti pro mladé i staré, pro ty, kteří viděli i ty, kteří díkybohu nikdy neviděli ne-mírové nebe.


Nončí svodka z Donbasu 12.5.2017

12. 5. 2017  Novorosinfor

Situace na frontě v okolí Donbasu i nadále napjatá. Vojenští korespondenti hlásili boje na okraji Doněcka, Gorlivky a nedaleko Světlodarského předmostí. Ukrajinští útočníci používají tanky a těžké dělostřelectvo.

- - -

Všechno je na prodej, všechno lze koupit


Jan Kadubec
12.5.2017 Outsidermedia

No není to vynikající situace, když si člověk může cokoli koupit? Cokoliv se mi zachce, to si koupím. Samozřejmou podmínkou je vlastnění dostatečného množství financí. Kdo je nemá, má smůlu, nemůže si koupit to, co by chtěl, ale s takovými lidmi se nepočítá, ti se neberou vůbec v úvahu, ti jsou jakoby ani nebyli.

Senioři budou požadovat zavedení minimálního starobního důchodu

- pek -
12.5.2017 E-sondy


Rada seniorů ČR se chystá na svůj 3. sjezd

Do Poslanecké sněmovny zamířila v dubnu k projednání už ve třetím čtení novela zákona o důchodovém pojištění. V jejím rámci poslanci hlasovali i o novém schématu valorizace, o nějž senioři dlouhodobě usilují. Senioři uvítali, že nové schéma sněmovna schválila. Zákon podpořily koaliční vládní strany, pravicová opozice hlasovala proti. 

Babiš mimo hru

Stanislav Vozka 
12. 5. 2017 ProZítřek
Andrej Babiš se už v roce 2013 stylizoval do pozice hloupého Honzy, který nerozumí dobře česky a politika ho chvílemi udivuje, chvílemi děsí. Většinu času to vypadalo, že vlastně ani neví kde ty miliardy, které mu říkají pane, našel. čtvrtek 11. května 2017

Štvanice na prezidenta - donutí prezidenta konat ale určitě ne tak - jak si vysnili představitelé ČSSD a KDU-ČSL.


Luděk Prokop
11. 5. 2017
Kvůli nim přeci nebude prezident ztrácet své voliče, kteří jej volili hlavně v přesvědčení, že nebude té namyšlené a neuvěřitelné čeládce, totálně podřízené globální moci, dělat kývala a poskoka, který bude panáčkovat podle toho, jak „oni“ pískají. A protože prezident plní představy svých voličů a koná ve prospěch občanů ČR, proto je na něho od doby jeho zvolení pořádána nepřetržitá štvanice za pomoci médií, kterým nedává pokyny žádný majitel, žádný Babiš, ani jiný „konkrétní“ majitel, (což by bylo pochopitelné) a my při mediálním totalitně stejném působení a totalitním masírování veřejnosti, můžeme jen tápat, kdo řídí a rozkazuje mediálním šéfům. Nepřetržitá štvanice za neuvěřitelně usilovného pinožení všech lokajských složek podřízených globální moci, vládou počínajíc, parlamentem a senátem pokračujíc a hlavním mediálním proudem nekončíc.

Olejnik o 9. květnu na Ukrajině: "Národ vystoupil a projevuje odpor"


11. 5. 2017        zdroj
V roce 2017 došlo v ukrajinské společnosti k zásadnímu zvratu, domnívá se exposlanec Nejvyšší rady. Hromadné akce u příležitosti Dne vítězství na Ukrajině svědčí o rostoucím odporu ukrajinské společnosti vůči kyjevské moci. 10. května to uvedl poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny 5.-7. funkčního období Vladimír Olejnik ve vysílání pořadu "Hlasovací právo" na TVC. "Mohla by být uvedena ještě nějaká událost na Ukrajině, která by byla v posledních třech letech početně stejně masová (podobně jako akce "Nesmrtelný pluk" 9. května - pozn. IA REGNUM )? Že by den narozenin Bandery? Nebo den ukrajinské armády? Den UPA? Nic takového ... V tomto roce nastal zásadní zvrat. 


Macron páchne sírou


11. 5. 2017    zdroj
E. Macron vyhrál volby ve Francii. Eurosodoma se raduje a jásá. Frau Merkelová pláče štěstím. Francouzský měšťák je omezenější, než si vlastenci mysleli, a odhlasoval podle potřeb globalistů. Bruselští úředníci jsou v extázi, jelikož ztráta jejich koryta, Evropské unie, se odkládá. Ale sub-lídři, kteří nyní řídí Evropu, si nevidí dál než na špičku nosu. Ano, Macron se teď usadí do křesla hlavy Francouzské republiky, ale problémy nikam nezmizely. Francouzi, kteří spadli z višně, místo nenáviděného F. Hollanda zvolili jeho horší a mírně retušovanou kopii.

Moskva 9. května 2017 – oslava porážky plánu „Barbarossa“. A Merkelová v Soči a plán „Barbarossa 2“. VIDEA

Pozorovatelka
11. 5. 2017 AE News
Odbitím 10. hodiny 9. května 2017 začala v Moskvě oslava 72. výročí vítězství Rudé armády nad fašismem. Je to každoroční oslava konce 2. světové války, v Rusku zvané Velká vlastenecká válka. A slovo „vlastenecká“ považuji za důležité zdůraznit, protože mnohým uniká, že Rusko vedlo válku obrannou (jako už mnohokrát ve své historii), a že to, co Rusko rok co rok slaví, není „pouze“ porážka fašismu, ale je to především oslava, že ruský národ – v té době zaostalý a těžce se vzpamatovávající z 1. světové války, z Říjnové revoluce a následné občanské války – dokázal svou zemi ubránit před nejvyspělejší armádou té doby! Ba dokonce to zaostalé Rusko bylo zemí, kde tato armáda utrpěla svou první porážku (Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu). A jaká je to ta síla, nad kterou se nepodařilo zvítězit Švédům, Polákům, Osmanům, Napoleonovi ani Hitlerovi? Odpověď je v názvu právě té poslední války: VLASTENECKÁ!

Noční svodka z Novorosije z 11.5.2017


11.5.2017 Novorusinfo

Na všech předních liniích fronty v Donbase zůstávala situace v noci vážná. V těchto chvílích (0.56 místního času) se vedou plnohodnotné bitvy s použitím těžkých zbraní v prostoru bývalého doněckého letiště a na úseku Děbalcevo - Světlodarsk.

- - -

Z ruského Soči odišla Merkelová ako zmoknutá kura

11.5. 2017  voltaire

Zamaskovať mrzutú vizáž sa nemeckej kancelárke pri odchode z ruského Soči veľmi nedarilo. Dôvodov zverejňovaných bolo hneď niekoľko, ale presiakol aj dôvod, prečo sa za posledný mesiac nemecká Frau Kanzler zmieta v protiruskej hystérii viac ako pred tým. Dôvod sa volá Barbarossa-2 a podpisy pod ním, píše ISSTRAS.Od Dukly až po Aš – nebyli to v roce 1945 nakonec jenom Američané ?


Zdeněk Hrabica
11. 5. 2017
Ozval se kamarád z Dukly; ze Svidníku a z Vyšného Komárníku. Hořekoval nad tím, jak zanedbaný je Památník československého armádního sboru i s pohřebištěm. Stojící na posvátném a tragickém bojišti – na Dukle. Na tomto místě stála kdysi rozhledna generála Ludvíka Svobody. Dnešek hanba připomínat! Odlepené fotografie, haraburdí, rozbité sklo na podlaze.
Smutná skutečnost připomínající slovensko-českou a česko – slovenskou i sovětskou historii.

P.C.Roberts: Francouzské volby – tragická zpráva pro světový mír


11. 5. 2017        PaulCraigRoberts
Jestliže ty volby byly férové, přesvědčily o tom, že Francouzi jsou ještě lehkovážnější než Američané. Týden před francouzskou prezidentskou volbou oznámilo nejvyšší ruské vojenské vedení, že Washington přesvědčil ruskou armádu o tom, že USA zamýšlejí uskutečnit první preventivní nukleární útok proti Rusku. A žádný evropský vůdce – s výjimkou Le Penové – v tom oznámení nepostřehl žádné nebezpečí. A nikdo z evropských vůdců a též nikdo ve Washingtonu nevystoupil, aby Rusy uklidnil. Následovalo velké Nic.

Kusturica: Rusové zachránili svět před fašismem a Putin zachraňuje svět nyní


11. 5. 2017    zdroj
Srbský režisér Emir Kusturica ZDE blahopřál Vladimíru Putinovi u příležitosti Dne vítězství. Režisér napsal dopis prezidentovi Ruska, v němž konstatoval, že ve svém boji za záchranu světa Rusko pokračuje i dnes. "Blahopřeji vám, pane prezidente. Jste lídr národa, jehož zásluhou jsme všichni svobodní..." "Připadá mi směšné, když zejména USA mektají o své úloze v této válce. Kdyby nejprve nezahynulo 20 milionů Rusů a skutečně nezničilo nepřítele, vylodění v Normandii by nikdy nenastalo..."

Krysy vylézají z kanálů …


Ludvík Smýkal
11. 5. 2017
„Je nezbytné připomenout si v těchto dnech znovu, kdo dal zabít Ježíše Krista a kdo všechno zlo začal. A je dobré jim připomenout, že jakkoliv se jim to nelíbí, Ježíš Kristus z mrtvých vstal a dál konal dobro. Ježíš, který se zrodil z lůna židovské ženy Marie díky vnuknutí Božímu.“ „Judáš Iškariotský mal na starosti financie dvanástich apoštolov. Podľa biblie bol nielen zradca, ale aj zlodej. V evanjeliu svätého Jána 12:6 sa píše, že kradol z peňazí, ktoré mu boli zverené. Pred Veľkou nocou predal Ježiša za tridsať strieborných do rúk židovskej veľrady.“ ZDROJ

Rozjímání nad jednou knížečkou, co mi vypadla pod nohy

Geordyn
11.5.2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Slíbit něco, zvláště to o čem víš, že ti orosí čelo, je setsakra těžké splnit. Protože jde vlastně o činnost sahající do oblastí, o kterých vím pramálo. Ale jen to, oč se nepokusíme, můžeme nazývat neřešitelným.


Když po třiadvaceti letech objevíte knihu zasutou tak, že vám vypadne z knihovny pod nohy a tu útlou, ale třeba tu kvalitně vázanou knížku tří autorů otevřete a prolistujete ji. A zavzpomínáte. 

Den vítězství v Grozném. Tohle jsou opravdu záběry z Čečenska (VIDEO)

ea24
11. 5. 2017  Eurasia24
 
Čečensko, to je v tuzemském mediálním mainstreamu buďto „útlak kavkazských národů Ruskem“, nebo, obzvlášť v poslední době, „útlak tamních homosexuálů místními orgány“. Podívejte se, jak se tato převážně muslimská republika postavila k připomínce Dne vítězství letošního devátého května.


Dolejš o "programu" KSČM/2 - ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY - 2.část

Radim Valenčík
10. 5. 2017  blog autora

Na úvod tohoto článku stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny. To, co prezentuje Dolejš není program, ale soubor priorit. Od programové strany se čeká víc. Na oslavách Prvního máje jsem o tomto problému hovořil s řadou osob. Většina z nich můj kritický názor sdílela. Část rozhovorů jsem měl přímo v době, kdy Jirka Dolejš měl projev. Nelíbil se. 


středa 10. května 2017

Z pokoutně zveřejněných nahrávek odposlechů na utajeném serveru Šuman je patrné, že Marek Přibil nahrával rozhovory, které vedl s Babišem systematicky a opakovaně a Babiše provokoval, aby se k jím nastoleným tématům vyjadřoval... IP adresa "Julius Šuman" je jistě policejními složkami snadno odhalitelná, včetně jejího majitele, který by měl podat vysvětlení veřejnosti!

Jiří Svoboda,komentář
10.5. 2017   zdroj První zprávy
Kdo platil Marka Přibila za nahrávky? Zná ho Chovanec?
Zejména ministr vnitra Chovanec by měl usilovat o vyšetření a informování veřejnosti v této věci. Jinak se nevyhne on a ČSSD podezření, že bezpečnostní složky jím řízené zneužívaly pravomoc veřejného činitele. Bude jinak obtížné se ubránit podezření, že tyto nahrávky byly pořízené a nyní v pravý čas zveřejněné s cílem ovlivnit parlamentní volby a politické uspořádání v zemi. Otázka "KOMU TO SLOUŽÍ" je nasnadě.

Jak slavili Den Vítězství (pod hlavněmi samopalů agresora) v Sevastopolu?

Alena Bardovskaja s obyvatelem Sevastopolu

10. 5. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Alena Bardovskaja - Krym, RF


Dnes publikovala Alena Bardovskaja video, které jí muselo dát obrovskou práci. Musela dopravit na okupovaný Krym, do Sevastopolu, obrovské množství komparzistů, se kterými sehrála nechutné divadlo: oslavy Dne Vítězství 9. května. Donutila je zpívat, tancovat, usmívat se, veselit se. Výsledek vypadá zdařile, ale nenechte se mýlit. Je to jen další z putinovských propagand!Dolejš o "programu" KSČM - ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY - 1.část


Radim Valenčík
10. 5. 2017 blog autora

Na úvod tohoto článku stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny. To, co prezentuje Dolejš není program, ale soubor priorit. Od programové strany se čeká víc. Na oslavách Prvního máje jsem o tomto problému hovořil s řadou osob. Většina z nich můj kritický názor sdílela. Část rozhovorů jsem měl přímo v době, kdy Jirka Dolejš měl projev. Nelíbil se.Clausulae insolitae inducunt suspicionem – „Nezvyklé podmínky budí podezření“

Jiří Baťa
10. 5. 2017

„Článek 74 Ústavy České republiky jasně říká: Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády. Žádné další podmínky v Ústavě nejsou. Znovu chci vyzvat pana prezidenta, aby respektoval základní zákon naší země. Koaliční smlouva s tím nemá nic společného, není to zákon ani ústavní zákon, její naplňování a výklad je věcí tří koaličních stran, nikoliv prezidenta.“ To jsou slova pana Bohuslava Sobotky, předsedy vlády ČR a předsedy ČSSD v souvislosti s podáním návrhu na odvolání ministra financí a místopředsedu vlády Andreje Babiše. 

Nesmrtelný pluk v Kyjevě 9. 5. 2017

10. 5. 2017

Sobotkova a Kalouskova krize

Jiří Ovčáček
10. 5. 2017           Svobodný názor
Tak tu máme další kampaň proti panu prezidentovi. Bohuslav Sobotka a Miroslav Kalousek, jejichž strany se potácí v obřích problémech, ruku v ruce vyvolali politickou a vládní krizi. Snaží se přitom veřejnosti namluvit, že tu jde jen a jen o Andreje Babiše. Nejde. Hlavním terčem bezskrupulózní kampaně je pan prezident.

Odpověď na otázku z Babišova billboardu

10. 5. 2017
 

Konečný účet ČNB - 2, 5 bilionu korun


Jiří Paroubek 10. 5. 2017   Vaše věc
 

Celkové výdaje za téměř 2,5 roku trvající intervence ČNB na oslabení české koruny dosáhly ke konci března částky cca 2,5 bilionu korun. Jenom za měsíc březen, tedy de facto za poslední ucelený měsíc „fungování intervencí“ vyházela ČNB na intervence neuvěřitelných 520 mld. korun.

Obavy z mohutné invaze do Sýrie sílí. Na hranicích stojí stovky amerických a jordánských obrněnců (FOTO)

ea24
10.5. 2017

V Sýrii rostou obavy z mohutné invaze amerických a jordánských sil. V těsné blízkosti jižní hranice Sýrie jsou připraveny stovky vojenských vozidel jordánské a americké armády.


Kdo také jezdí za Putinem do slovanského Ruska?

H.Seehofer v Moskvě
J. Skalský 

Před nepříliš dlouhou dobou navštívil prezidenta Ruské federace, V. Putina, Horst Seehofer, premiér bavorské zemské vlády. A je to pouze několik dní, co zajela do Soči za prezidentem Putinem i A. Merkelová, kancléřka SRN. Do Ruska občas zabloudí i nějaký německý sociální demokrat.


Květnový klub NR 2017

4. 5. 2017

Bombardování Afghánistánu nic nevyřeší, povstalci nadále posilují aneb Zasahuje Moskva do dění v Afghánistánu? Ruský expert rozplétánepřehledné dění


10. 5. 2017   Globe24

Washington - Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa pozvolna navyšuje počet vojáků, kteří působí ve válkou zmítaném Afghánistánu. Čísla však mluví za vše, 15 let trvající přítomnost Američanů chaos v zemi nevyřešila, spíše ho dál zvyšuje a země čelí kolapsu.

Michalkov nazval právem umělce své prohlášení o udělení ceny Jelcinovu ​​středisku. Nikolaj Starikov: Jelcinovo středisko je prvkem informační války proti Rusku

10. 5. 2017    zdroj a zdroj
Filmový režisér Nikita Michalkov nazval své prohlášení o udělení evropské ceny Kennetha Hudsona Jelcinovu středisku názorem občana Ruska, a způsob, jakým byl prezentován - svým právem umělce. V pondělí 8. května o tom informovala agentura Interfax. Šéf Svazu filmařů prohlásil, že se k tomu staví stejným způsobem, jako by sovětský občan dostal vyznamenání Třetí říše. Svého času dostal Michail Gorbačov americkou medaili za vítězství ve studené válce. V podstatě vůdce Sovětského svazu vyznamenala mocnost, která stála proti zemi, kterou vedl, medailí za vítězství nad Sovětským svazem, protože studená válka byla právě proti SSSR. V tomto je to stejné.

Svoboda slova

Jiří Jírovec
10. 5. 2017
Doby, kdy byla svoboda slova ohrožena jsou, chvála bohu, minulostí. Jenže povinnost užívat určitá slova byla nahrazena svobodou neříct nic.
ČT tuto možnost použila dne 9.5. 2017. ve 13.30. Zcela svobodně neocitovala "Principy koaliční spolupráce IV" dosud platné koaliční smlouvy: ZDE . "Pro každý takový krok (jmenování či odvolání člena vlády) musí předseda vlády hledat podporu příslušné koaliční strany." ČT nechala dlouze mluvit jakéhosi Martina Schulze. Ten dal k lepšímu, že "Ústava byla sepsána slušnými lidmi pro slušné lidi". Odvolání účasti ministrů ČSSD na plánované cestě do Číny vysvětlil tak, že "Pan Zeman a jeho spolek si vyřídí svoje věci v Číně" ale ministři zůstanou doma, když je ta vládní krize.