Reklama

sobota 20. května 2017

Nový americký velvyslanec v ČR: křesťanský fanatik, který opovrhuje ateisty a vyzývá k porážce sekulárních humanistů


Honza Werner
20. 5. 2017      AteistéČR
Líheň amerického náboženského fanatismu je prakticky bezedná, proto jsme mohli jen s hrůzou v očích vyčkávat, jakou libůstku si pro nás Donald Trump připraví a jakým jménem obsadí post amerického velvyslance v České republice. Nakonec se tak stalo neočekávaně brzo: informace o tom, kdo se stane novým velvyslancem, se v médiích objevila již včera. Trump nakonec rozhodl, že po Andrew Schapirovi převezme uvolněný velvyslanecký post dlouholetý poslanec americké Sněmovny reprezentantů, Steve King.

Rada z Pentagonu: jak se má Sýrie vyhnout úderům USA. Pentagon popsal novou taktiku boje s DAEŠ


20. 5. 2017      zdroj
Údery na Sýrii již nebudou v případě, že Pentagon nezpozoruje hrozbu pro americké vojáky a jejich spojence v zemi. Jak uvedla agentura RIA Novosti, oznámil to předseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Joseph Dunford. Podle něj nazvali velitelé ozbrojených sil USA v Sýrii situaci, která vznikla před útokem na vojska Damašku, jako ohrožující ty síly, které spadají pod jejich kontrolu. "Včera večer jsem slíbil, že se nic takového nebude znovu opakovat, pokud nebudou naše síly ohroženy", řekl.

Naše miliony vládě fašistů z masa a kostí

Lubomír Man
20. 5. 2017                          

Jestli soudíte, že náš stát je chudera a nuzák podle toho, že některým svým lidem platí jen tolik, aby udrželi tělo a duši pohromadě akorát do příštího měsíce, jste naivové, kteří si ani na špičku nosu nevidí. Protože opak je pravdou a náš stát je grand a pracháč, co má těch prachů tolik, že neví, co s nimi. A tak je rozhazuje. Třeba do zahraničí, vládám cizích zemí samozřejmě, ale pochopitelně ne všem, ale jen těm nejvybranějším, které si tu podporu skutečně zaslouží. Takže  slušný balík jich z naší státní pokladny směřuje na Ukrajinu, do rukou vlády fašistů z masa a kostí, jak ji charakterizoval i někdejší zastupující komisař EU Němec Verheugen. 

Operace Račak byla legitimní a bezchybná, říká velitel

Goran „Guri“ Radosavljevič

18.5.2017  messin

Vysloužilý generál srbského ministerstva vnitra (MUP), bývalý velitel četnictva Goran „Guri“ Radosavljevič řekl deníku Večernje Novosti, že v Račaku proběhla legitimní policejní operace. 


Sen o volbě prezidenta (horor)

Zdeněk Jemelík
20. 5. 2017            JemelikZdenek
Úvahami o možném udělení milosti Jiřímu Kajínkovi přivodil Miloš Zeman nejznámějšímu českému vězni nemalé starosti. Je pravda, že uprchl z mírovské věznice a znova se pokusil o útěk i ve Valdicích a později vynaložil mnoho energie a peněz na marné pokusy o obnovu procesu, takže působil na své okolí dojmem, že po ničem netouží tolik jako po návratu na svobodu. Nicméně prezidentovy úvahy jej přesto zaskočily.

P.C.Roberts: Zteč na Trumpa


20. 5. 2017    PaulCraigRoberts
Jako člověk, který do politiky vstoupil z podnikání v nemovitostech a zábavním průmyslu, netušil Donald Trump, v jak hrozivém minovém poli se ocitne, promluví-li o potřebě navázat normální vztahy USA s Ruskem, či zauvažovat o smyslu další existence NATO. Ale stalo se a teď je tedy nový prezident v samém středu tohoto minového pole a ty miny mu jedna po druhé vybuchují pod nohama. A to pod přímým destrukčním řízení amerického vojenskobezpečnostního komplexu, který jak žárlivá a svárlivá kvočna sedí na bilionovém ročním vojenském rozpočtu ("český" bilion= milion milionů, tisíc miliard), určeném pro svou činnost a vyždímaném z nemilosrdně okrádaných amerických daňových poplatníků.

Upálený v Mnichově chtěl probudit voliče Merkelové


Josef Mrázek
20. 5. 2017
Když se děje něco, co vnímáme svým celým člověkem jako špatnost, máme pocit, že něco se musí udělat. Občas se vyskytne někdo tak zásadní, jako třeba Jan Palach, a rozhodne se podtrhnout své poselství tím, že se upálí. Jeho čin byl, a někdy ještě je, vykládán jako protest proti okupaci, ale tak jednoduché to nebylo. Myslím, že chápal, že nemůže dosáhnout toho, aby ti vojáci a tanky nebyly, ale chtěl vyzvat své spoluobčany, aby neopuštěli ty dobré myšlenky, které rok 1968 přinesl. 


Lavrov: úder USA na syrské vládní síly je nelegitimní. Korotčenko: proč síly USA v Sýrii znovu provedly letecký úder


20. 5. 2017        zdroj
Úder USA na syrské vládní síly je nelegitimní, nezákonný a porušuje svrchovanost Sýrie, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. "Ve skutečnosti to, co nyní vidíme v souvislosti s postojem Washingtonu k Sýrii, je podpora teroristů", poznamenal ministr zahraničí RF. Tento úder byl proveden proto, aby byla zajištěna bezpečnost amerických vojáků, konstatoval Korotčenko. Američané jednali a budou jednat tak, jak uznají za vhodné. Vždyť zásady mezinárodního práva jsou zde "obětovány" ve prospěch politiky Washingtonu.

„Děsí mě, že Stropnického musejí poslouchat generálové,“ neudržela se žena na besedě s profesorem Pavlíčkem. A ústavní expert smutně pravil...

20. 5. 2017   ParlamentníListy

Evropská unie nad námi nemůže mít navrch. Kdo z bankovní rady ČNB zodpovídá za rozplynutí našeho zlatého pokladu, když například Italové na ten svůj i přes ekonomické problémy nechtějí ani sáhnout. Přímá volba prezidenta je také o penězích. Odluka církve od státu, povinná účast ve volbách. Vysocí státní úředníci proti svým resortním šéfům? To by byla anarchie! Setkání s profesorem Václavem Pavlíčkem, odborníkem na ústavní právo, se uskutečnilo v Plzni s necelou dvacítkou zájemců a vygradovalo až do povídání o kompetenci ministrů…


Zdravotnické odbory vyzvaly vládu, aby neprodleně řešila krizi v sociálních službách - Chybějící ruce personálu nelze ničím nahradit

20.5.2017  e-sondy

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR vyzývá vládu, zvláště pak ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, aby neprodleně učinila všechny kroky nezbytné k výraznému zvýšení platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách.


Přežil banderovec Antek do občanského života?

Ogňan Tuleškov
20. 5. 2017 České národní listy

Blížil se závěr roku 1955. Zima na Jáchymovsku přituhovala. Tábor Rovnost, kde jsem v tu dobu byl, se nacházel v blízkost šachty, v níž se dobývala uranová ruda. Životní i pracovní podmínky zde pracujících vězňů, většina z nich tehdy byla politických, byly tvrdé.

pátek 19. května 2017

Pro Pussy Riot cena Václava Havla, pro Alexandrovce ulička hanby

19. 5. 2017     jaromirpetrik
 Říká se, že kdyby hloupost kvetla... tak zastánci západní „demokracie“ udělí „Cenu za kreativní disent“ skupině Pussy Riot a Alexandrovcům „Uličku hanby.“ Bylo by to k smíchu jako vtip, kdyby to ovšem nebyla pravda. Absurdity chování a jednání tzv. „sluníčkářů“ či „Pražské kavárny“ (jak se jim též říká) dosahují v jejich nenávisti vůči jinak smýšlejícím lidem nebetyčných rozměrů. Jeden z důkazů jejich hlouposti je zde:  a další zde.

Útok koaličních letadel pod vedením USA proti Assadovým vojenským silách nebyla žádná náhoda


Sophie Mangall
19. 5. 2017  Syrská mediální agentura

18. května byl pohybující se konvoj syrských provládních sil, který tvořili syrské milice, zasažen masivním leteckým útokem mezinárodní koalice pod vedením USA. Událost se stala na syrsko-irácké hranici u osady At-Tanf.

V centre Mníchova sa upálil muž

19. 5. 2017

19. 5. 2017  Hlavné správy

Muž sa polial niekoľkými litrami benzínu a následne sa zapálil
Muž, ktorý sa v noci nadnes v centre Mníchova polial benzínom a zapálil, svojim zraneniam približne o hodinu neskôr podľahol, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie mníchovskej polície.


Prášiví demokrati aneb Technika ničení většinového názoru

Jan Štrajt
19.5.2017   Zvědavec


Město se rozhodlo zvýšit počet parkovacích míst na jihlavském sídlišti, ve kterém bydlím, a tak jsem se rozhodl, že se zúčastním široce propagované besedy na toto téma. Manželka říkala, že žijeme v demokratické společnosti, a že máme možnost ovlivnit výstavbu parkoviště v zeleném kopci pod našimi okny, v jediném místě, kde mohou uprostřed sídliště sáňkovat naše děti. 


Janek Kroupa i Josef Klíma jsou vůči Kájinkovi neobjektivní


Jiří Baťa
19. 5. 2017
Tímto konstatováním netvrdím, ani se nepokouším naznačit, že by odsouzený Jiří Kájínek nebyl snad v nevinen. Podle mého názoru však ne zcela 100% za to, za co byl na doživotí odsouzen. Jenže oba pánové se snaží naznačit, že Jiří Kájínek je obyčejný zločinec a vrah, a že jeho omilostnění z důvodů soudní nespravdlnosti není relevantní. Takový názor je pozoruhodný už proto, že jinak úspěšní investigativní novináři se na případu Kájínek sami dlouhodobě, možno říct objektivně a poctivě, podíleli. Nepochybně, každý má právo na svůj vlastní názor, ale nemyslím, že zdůvodnění obou novinářů je od nich férové a opodstatněné.

Tam kde končí slova…..

Yekta Uzunoglu
19. 5. 2017


Turecký prezident Erdogan skončil svou grandiózní návštěvu u Donalda Trumpa a vrátil se zpět do své země. Přímo z istanbulského letiště jel rovnou na výroční schůzku asociace zaměstnavatelů, čili kapitálu. Hned se postavil před mikrofon, aby informoval zaměstnavatele. Ti netrpělivě čekali - kvůli svým zájmům – na obsah rozhovoru Erdogana Trumpem.

Porošenko požádal hlavu Evropského parlamentu, aby zakázal poslancům navštěvovat Krym


19. 5. 2017     zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko požádal předsedu Evropského parlamentu Antonia Tajani, aby zabránil europoslancům návštěvy území Krymského poloostrova a samozvaných republik Donbasu. Bylo to oznámeno na internetové stránce hlavy státu na základě výsledků jeho setkání s Tajani, které se konalo ve středu 17. května.

Plnou parou back! Back! Back! Back!

19. 5. 2017   Tribun

Ti, kteří podporu od státu potřebují nejvíce, tedy dlouhodobě nezaměstnaní, jí budou mít méně a na její místo nastoupí prachsprostá šikana a vykořisťování (sic!). Opakuji, šikana a vykořisťování, nikoliv spravedlivý trest za lenost a jinou nemravnost, jak to nejspíš vidí politici, zejména ti pravicoví. Poslanecká sněmovna PČR je zachvácena psychózou nenávisti

Jiří Svoboda
19. 5. 2017   První zprávy

Poslanecká Sněmovna ohrožuje základní principy demokratického státu a svobodu občanské společnosti tím, že si v záchvatech strachu a zuřivosti přisvojuje moc, která Poslanecké sněmovně nepřísluší.

V Radě federace okomentovali útok koalice na prosyrské síly

Vladimir Fedorenko
19. 5. 2017   Sputnik

Rozhodnutí o útoku na syrské provládní síly v oblasti At-Tanfa v Sýrii bylo vyprovokováno politickým skandálem v USA kolem osoby prezidenta Donalda Trumpa, tvrdí první místopředseda Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

Jak „nemajetní“ Rothschildové mohou vládnout světu?

Valentin Katasonov
19.5.2017   Zvědavec

Zájem o klan Rothschildů se po 200 letech opět zvýšil, v souvislosti s volbami francouzského prezidenta – poté, kdy neznámý 39-letý Emmanuel Macron porazil v prvním kole všechny ostatní kandidáty, a francouzská média o něm jednohlasně psala jako o budoucím prezidentovi Francie (což bylo výsledkem až 2. kola 7. května). Překotné prosazování Macrona na politické jeviště mnozí spojují s tím, že před pěti lety tento mladík vstoupil do kuloárů moci bezprostředně z pařížské banky Rothschildů. Z toho je vyvozováno, že Rothschildové, tito „bankéři králů a králové bankéřů“, stejně jako v 19. a 20. století vládnou Francii (ne-li světu) i nyní.


Svrhli jsme Babiše

Eric Best
19. 05. 2017 Final Word Friday Edition

Média po celém světě se ráda chlubí, jak jejich práce dokáže ukončit politikům kariéru. List Washington Post, který stále těží z aféry Watergate, doufá, že si brzo připíše další zářez. V České republice se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl minulý týden chlubil tím, jak Marek Přibil kdysi sundal tehdejšího ministra školství Marcela Chládka.


Himmler zdraví "bojovníky za svobodu" z SS Galicia
- kou -
19. 5. 2017   První zprávy

Symbolika divize SS „Galicia“ (formace Ukrajinců, kteří bojovali na straně nacistického Německa) nespadá pod zákon „O odsouzení komunistických a nacistických režimů“ a nemůže být považována za symbol nacistického režimu.Kde je Visegrádská čtyřka?

J. Kovář
19. 5. 2017 České národní listy

Slavný Evropský parlament odhlasoval, pokud Maďarsko nezmění svůj vztah k migrantům, že EU zahájí, v souladu s příslušným ustanovením tzv. Lisabonské smlouvy, právní řízení proti tomuto státu.


Syrské síly chtějí obnovit kontrolu nad hranicemi. Zaútočili na ně Američané

ea24
19. 5. 2017 Eurasia24


Bojové letouny vzdušných sil Spojených států ve čtvrtek 18. května pronikly nelegálně z jordánského území do vzdušného prostoru Sýrie a zaútočily na syrské síly osvobozující zemi od terorismu.


čtvrtek 18. května 2017

Konstatujeme: parlamentní demokracie se rozpadla

NATO v Litvě
18.5.2016 

Vážené poslankyně a poslanci,

iniciativa Ne základnám protestuje, aby se na jedné straně mluvilo o dodržování Ústavy ČR a v tichosti se tolerovala usnesení Vlády ČR, která Ústavu ČR porušují.

Ministerstvo zahraniční SRN o zákazu ruských sociálních sítí na Ukrajině: "Je nutno dobře promýšlet své kroky, aby se nezašlo příliš daleko". Americké ministerstvo zahraničí zkritizovalo zákaz ruských sociálních sítí na Ukrajině


18. 5. 2017    zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Německa Martin Schaefer kritizoval Kyjev za zákaz ruských internetových služeb. Jak Deutsche Welle uvádí , zdůraznil, že Berlín chápe ukrajinské úsilí ohledně "ochrany před ruskou dezinformací, ale je nutno dobře promýšlet své kroky, aby se nezašlo příliš daleko". Mluvčí německé vlády Steffen Seibert zase zdůraznil význam svobody tisku a šíření informací.

Babiš a Zeman nevyhovují společné koalici ČSSD, ODS, TOP09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. Rozdíl mez Babišem a těmi druhými je ten, že šel se svou kůží na trh. Druhá strana na čele s ČSSD, Kalouskem a spol jen v nevkusném divadelním kusu představuje smečku uslintaných hyen.

Pavel Letko
18.5. 2017 E-republika


Působení ČSSD, TOP 09 a ODS lze přirovnat ke státnímu převratu. Demokratické instituce jsou zpochybňovány, je vytvářen nátlak na oponenty prostřednictvím vyhrůžek, dehonestací v médiích a pořádáním různých demonstrací. Parlament se proměnil ze zákonodárného orgánu v nástroj likvidace politické konkurence. Dnešní stav snese srovnání se státními převraty, jež organizovali komunisté i fašisté a které skončily totalitou, bezprávím, organizovaným násilím a omezením práv a svobod. Právě teď sledujeme v přímém přenosu tragikomickou demontáž demokracie.

Jak porazit Rusko bez jaderné války? Geopolitická situace je mnohem horší než za Kubánské krize (VIDEO)

Vincent Pribula
18. 5. 2017   Euroasia24
 
Následující závažný text byl publikován poprvé před necelým rokem. Co se stalo mezi tím? K ruským hranicím přibyly další vojenské jednotky, tanky i letadla, narostla aktivita Západu v Černomoří, zhypnotizovaná Ukrajina mohutně zbrojí a cvičí s NATO, naši vojáci se přesunují do Pobaltí a naše děti se připravují k „obraně státu“. To vše navzdory zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA, který musí stále více ustupovat tlaku, aby v úřadu vydržel, a i přesto zůstává jeho budoucnost nejistá a chování nevyzpytatelné. Svět se nestává bezpečnějším, děje se opak – a velmi rychle. Proto text přebíráme a s laskavým svolením autora publikujeme
(Eurasia24).
 

Rakousko má konečně také svého Macrona

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
18. 5. 2017  e-republika

Sóros na pomoc van der Bellenovi . Už chybí jenom Nero, který jmenoval senátorem svého koně.


Tak se nám ty střípky mozaiky na podporu projektu „Neues Europa“ pěkně skládají dohromady. Jedna vládní krize za druhou. Pouze Německo se zdá být pevně nadále semknuté po dalších zemských volbách o tomto víkendu kolem Angely Merkelové.

O „zrádci“ Trumpovi a Asadovu „krematoriu“

Tereza Spencerová
18. 5. 2017   Literárky

Takřka každý den přináší nejrůznější „skandály“, jejichž podstata bývá často neuchopitelná, nedopovězená, mimo kontext nebo rovnou skrytá.

Kauza „Trump Rusům vyzradil tajemství“ nabírá na obrátkách. Bílý dům zprvu vše popíral a tvrdil, že Donald Trump ani neměl potřebné zpravodajské informace, které by vyzradit vůbec mohl, ale kruhovou obranu neudržel dlouho, 

Iluze demokracie aneb bez sundání klapek z očí to dál nepůjde

Jiří Bátěk
18. 5. 2017  
 
Jak už bývá (nejen) v naší kotlině zvykem, povyk střídá povyk. V určitém směru můžeme říci, že 28 let od revoluce ztraceno. Místo kýžených otevřených debat bez klapek na očích jen hysterické výkřiky ne nepodobné těm komunistickým, jen s jinými kulisami. 

Vlny uprchlíků a Srbsko Podivné hry Západu.

Rajko Doleček
18. 5. 2017   České národní listy

Do uloupení Kosova za pomoci Západu a uznaného jako samostatný stát celkem rychle a proti vůli prezidenta V.Klause, českého parlamentu a většiny obyvatel naším tehdejším ministrem zahraničí K.Schwarzenbergem (2008), mělo Srbsko přes 10 miliónů obyvatel. Nyní má po té loupeži Kosova přes dva milióny méně.

středa 17. května 2017

Číst či nečíst?

Zdeněk Hrabica
17. 5. 2017
Neprozrazuji žádnou novinku; po desetiletí denně vybírám z popelnic pražský tříděnný odpad; nalézám knižní skvosty. Nejprve tato kouzelná truhla obsahovala po roce 1990 v nejširší míře tuny knižní produkce ze zlikvidovaných závodních, odborových, venkovských, lázeňských i školních knihoven (dokonce i z Gymnázia Jižní Město, kde jim prezident Václav Havel zasadil na přilehlé školní, dneska vcelku zpustlé, zahrádce „Lípu sametu“).

Rada přijala návrh zákona, který zakazuje na Ukrajině georgijevské stužky


17. 5. 2017     zdroj
Návrh zákona předpokládá pokuty a konfiskace za nošení georgijevské stužky. Návrh zákona o zákazu georgijevské stužky byl schválen hlasy 238 poslanců s požadovaným minimem 226 hlasů. ... je uvedeno, že jakékoliv použití georgijevské stužky, zejména její nošení na oděvu, zobrazení na plakátech a pohlednicích, v uměleckých dílech a médiích nebo připevnění na vozidla, bude definováno jako propaganda.


Demokracie versus parlamentní demokracie


Štěpán Forgáč
17. 5. 2017
Demokracie, jako každá vláda, má teritoriální charakter. Je však v něčem zvláštní. Ta zvláštnost spočívá v tom, že vládnou všichni členové daného teritoriálního celku. Všichni! Ne, jak se mnozí domnívají, většina. Rozhodování je sice většinové, ale rozhodují vždy všichni. I ti, kteří se rozhodování neúčastní přímo. 

Nová republika nesdílí představy autora.

Militaria: stealth superlodě i nezasažitelné ponorkové stíhačky. Přinášíme detaily o ruském námořnictvu dneška a zítřka (FOTO, VIDEO)

Vývoj, kterým v poslední době prochází ruské námořnictvo, musí znepokojovat západní stratégy. Rusko plně obnovuje svoji globální námořní působnost a schopnost kdykoliv zasadit překvapivý a chirurgicky přesný nebo rozsáhle ničivý úder na kterémkoliv místě planety. 

Volby 2017: Za všechno může "kapitalismus"?

Radim Valenčík
16. 5. 2017   blog autora

Na tradičním, levicově orientovaném Vratimovském semináři (Frýdek-Místek) přednesl před několika dny mezi jinými příspěvek i generální tajemník Portugalské komunistické strany Jerónim de Sousy. Vybírám z něj nejvýznamnější pasáže a to nejdůležitější ještě zvýrazňuji. Proč? 

Volby2017: Derniéra premiéra Sobotky/5

Radim Valenčík
16. 5. 2017 blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY


S odstupem několika málo dnů uveřejňuji sérii článků popisujících dramatické či spíše komické dění, které odstartoval premiér Sobotka oznámením demise své vlády.

Retro: Vraťme složenky odesilateli (nevyplaceně)

 Jedla
16. 5. 2017  Outsidermedia...Vážený pane senátore, od Vašeho sdružení jsem obdržel složenku k úhradě veřejného dluhu naší země. Domnívám se, že jste mi měl raději nabídnout k odkoupení státní dluhopis ...

Státní převrat uslintaných hyen

Pavel Letko
16. 5. 2017 e-republika

Působení ČSSD, TOP 09 a ODS lze přirovnat ke státnímu převratu. Demokratické instituce jsou zpochybňovány, je vytvářen nátlak na oponenty prostřednictvím vyhrůžek, dehonestací v médiích a pořádáním různých demonstrací. Parlament se proměnil ze zákonodárného orgánu v nástroj likvidace politické konkurence. Dnešní stav snese srovnání se státními převraty, jež organizovali komunisté i fašisté a které skončily totalitou, bezprávím, organizovaným násilím a omezením práv a svobod. Právě teď sledujeme v přímém přenosu tragikomickou demontáž demokracie.

Co to ten Trump vyzradil Rusům o Daeši? Tedy pokud vůbec…


Jsou toho plná i česká média – Donald Trump prý Rusům prozradil cosi tajného o Islámském státu. Co se tedy vlastně stalo?


úterý 16. května 2017

Na Ukrajině nabyl účinnosti mechanismus stažení ruských knih

16. 5. 2017      zdroj
Na území Ukrajiny vstoupil v platnost způsob stažení knih, vydaných v Rusku a dovezených do země bez povolení. Uvedl to portál Ukrajinské zprávy v neděli 14. května. Platnost mechanismu se týká soukromých podnikatelů a organizací, které přivážejí a distribuují zboží vyrobené v Rusku. Narušitelům hrozí administrativní a ekonomické tresty. 

Obyvatelé Ukrajiny mají dva týdny, aby odstranili své stránky na sociálních sítích.

16. 5. 2017    zdroj a zdroj a zdroj
Medvedčuk konstatoval, že Ukrajina se pohybuje směrem k Severní Koreji, když zakazuje sociální sítě. Ministerstvo vnitra Ukrajiny: Nacpolicie zajistí zákaz přístupu k sociální síti VKontaktu
Ukrajinci mají zablokovaný přístup k sociálním sítím V kontaktu a Spolužáci. Zakázán je jim i Yandex. Sankce byly uloženy i na Mail. Ru Group. Mimochodem, internetová stránka Mail.ru se, samozřejmě, také ocitla pod zákazem. Vyhláška ukrajinského prezidenta Petra Porošenko o zakázu ruských sociálních sítí VKontaktu a Spolužáci vstoupí v platnost nejpozději 1. června. Experti už nazvali zákaz Petra Porošenka vůči VKontaktu a Spolužáci na Ukrajině sankcemi proti ukrajinským občanům.

Zákon o kariérním řádu je další obrovský tunel na platy učitelů

Jana Maříková
16. 5. 2017
Zákon, který nyní projednává Senát, má zavést atestace učitelů. Přitom žádný mezinárodně právní ani evropský předpis – na rozdíl od lékařů - u učitelů nic takového nepožaduje. Důvodem, proč je tento zákon tlačen Parlamentem, je dát zákonné posvěcení k nesmyslnému utracení několika miliard z evropských fondů. A protože pravidla čerpání fondů EU požadují tzv. „udržitelnost“, což znamená, že věc musí běžet ještě nejméně 5 let po skončení evropského financování, tak ve skutečnosti jde i o legalizaci krádeže peněz ze státního rozpočtu. Místo na platy učitelů potečou peníze ve velkém k neziskovkám a „vzdělávacím institucím“, které budou učitele jen otravovat administrativou.

Změna je žádoucí, ale v nedohlednu

Jiří Jírovec
16. 5. 2017
Josef Mrázek ve svém  zajímavém článku ZDE analyzuje problémy české společnosti a naznačuje řešení, která by mohla vést k tomu, aby po dalších volbách bylo lépe než teď.
Ústava ČR ZDE říká:
"Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů."

P.C.Roberts: Exponenciální růst kybernetické vratkosti

16. 5. 2017     PaulCraigRoberts
Neexistuje nic takového, jako je kybernetické zabezpečení. A jak dokazuje poslední vyděračský útok viru WannaCry po téměř celém světě, je možné jen kybernetické zabezpečení větší, či menší, ale nikdy ne úplné. Hackeři viru WannaCry odcizili z americké bezpečnostní agentury (NSA) kybernetickou zbraň (to je onen vir WannaCry), který použili proti zhruba 150 zemím, v nichž poškodili např. údaje Britské národní zdravotní služby, španělské telekomunikační služby Telefonica, automobilek Renault a Nissan, ruského ministerstva vnitra, energetické společnosti PetroChina a stovek společností dalších.