Reklama

sobota 27. května 2017

Saúdská Arábie: Tmářské království v existenciálních problémech. V Saúdské Arábii sílí politická nestabilita a zvyšuje se i počet jejích příčin.

Tereza Spencerová
28.5.2017  Literárky

Král Salmán bin Abdalazíz nedávno provedl rozsáhlou „čistku“ ve vládě, přičemž do vedoucích pozic dosadil své příbuzné – jeden jeho syn, princ Abdalazíz se stal ministrem energetiky a další, princ Chálid, vojenský pilot, který bombardoval i Sýrii, zase velvyslancem v USA – a k tomu dramaticky zvýšil vliv svého dalšího syna, doposud „zástupce korunního prince“ a ministra obrany Muhammada bin Salmána. Fakticky tím provedl „palácový převrat“, jímž zbavil moci oficiálního „korunního prince“ Muhammada bin Najáfa, hlavu příbuzenské větve rodu Saúdů. 


Hlavní polarita současnosti očima Průmyslu 4.0

Radim Valenčík
27. 5. 2017      RadimValencikPise
Ti, co jsou některými reálnými společenskými procesy, které produkuje současná globální moc, postupně proměňováni v roli slouhů různé kategorie v pouhé nositele sekvenčních logických procesů (co nejsou schopni fungovat jinak než jako naprogramované automaty), nejsou schopni vidět v technologickém aspektu Průmyslu 4.0 příležitost pro člověka, ale domnívají se, že stavy lidí bude potřeba redukovat, přičemž právě oni jsou ti vyvolení. 


Bomba v Putinových rukách: Silnější než atomová! Klíč k tajemství dneška. Proč je Rusko tak vojensky silné? Pentagon má těžkou migrénu. Látání děr a procitnutí do reality. Kolik papírových dolarů je za dřevěný rubl?

Konstantin Dušenov
25. 5. 2017   ProtiProud

Konstantin Dušenov přináší exkluzivní rozbor příčin, proč je Rusko v současnosti tak vojensky úspěšné - a zároveň dost silné na to, aby udrželo strategickou paritu se Západem, přestože má pouze desetinový rozpočet na obranu

Porošenko: „Chapadla Kremlu“ se natahují do hlavních měst Evropy!

27.5.2017 První zprávy

Prezident Ukrajiny Petra Porošenko jde s dobou a sdělil o nutnosti Západu vzdorovat ruskému „ohrožení“ v kyberprostoru. Konflikt v Sýrii dále graduje: k džihádistům směřují ze zemí NATO už i obrněné transportéry OT-64 (FOTO)

mbi
27.5.2017 Eurasia24
 
Západ, který se odhodlal rozvrátit Sýrii, zvyšuje objemy zbraní dodávaných džihádistům. Z Bulharska – s pomocí dánských lodí a prostřednictvím americké obchodní společnosti – nyní do trýzněné blízkovýchodní země směřují na pomoc islamistům i obrněné transportéry československo-polského původu.

Americká vojenská rozvědka se ukázala být realističtější než politici

Jevgenij Krutikov
25.5. 2017  zdroj,  překlad Česká národní listy

Rusko neprovádí agresivní politiku vůči NATO - naopak, snaží se „dostat z obklíčení“, které mu připravuje NATO. Tento postoj nebyl vyjádřen oficiálním zástupcem ruského ministerstva zahraničí, ale šéfem rozvědky Pentagonu - DIA. Analýza amerického vojenského zpravodajství je v přímém rozporu s tím, co tvrdí američtí politici a politická rozvědka.

Milostivé léto

Pavel Letko 
27.5.2017  e-republika

Ve Firmě se nebudou brát milionové odměny za dřepění na schůzích a plané řečnění. Baťova vize kultu práce tak najde konečně své uplatnění i v Čechách 21. století.


pátek 26. května 2017

Připravuje se nová Sýrie. Nyní pro Čínu


Dmitrij Něrsesov
27. 5. 2017      zdroj
Události na Filipínách a v Indonésii, kde se znatelně aktivizovaly síly, spojené s DAEŠ , přesvědčují, že v jihovýchodní Asii se formuje další ohnisko mezinárodního terorismu. Jeho rozsah a destruktivní potenciál nemusí být o nic menší než ten, co je na Blízkém východě. Účinně čelit této hrozbě bude vyžadovat přímý zásah globálních mocností, zejména Číny. Uchvácení celého města na filipínském ostrově Mindanao teroristy a také dva výbuchy, které v téže době zazněly v indonéském hlavním městě Jakartě, velmi vypadá na začátek aktivní fáze operace k destabilizaci regionu. 


Omluví se premiér, že ve sporu o hornické byty podporuje gaunera?


26.5.2017 PrvníZprávy

Poslanec hnutí ANO Josef Hájek ve své interpelaci ve čtvrtek vyčetl nepřítomnému premiérovi, že v roce 2004 prodal 46procentní podíl státu na společnosti OKD za směšných 4,1 miliard korun gaunerovi Bakalovi, jak jej Hájek nazval.


Co dokáže lež (a totální neprofesionalita, demagogie a lidská zaslepená blbost)

- vlk -
26.5.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

V úterý večer jsem měl volnou chvilku, kdy jsem čekal na další díl ze třetí řady americké televizní serie Dům z karet. Upozorńoval jsem na Kose na její první a druhou řadu, tuhle pokládám zatím za nejslabší, protože zloduch Underwood není, zatím, ani zdaleka tak zlý, podlý a vraždivý jako v předchozích dějových linkách. Roli hlavního zloducha evidentně převzal, ruský prezident Petrov a Underwoodovy intriky jsou vlastně nyní už i v zájmu obyčejného Američana…


Jak dostat Julia Assangeho: o čem se nemluvilo

John Pilger
25.5.2017   ICH (překlad Zvědavec)

Julian Assange byl očištěn, protože švédské stíhání vedené proti němu bylo podvodné. Prokurátorka, Marianne Ny, bránila spravedlnosti a měla by být stíhána. Její posedlost Assangem nejen vadila jejím kolegům a soudnictví, ale odhalila spoluvinu Švédska podílejícího se na válečných zločinech Spojených států a na procesu „vydávání“.

Znepokojující následky výbuchu v Manchesteru. Drakonická bezpečnostní opatření

Stephen Lendman
26.5.2017    Zvědavec

Zákony týkající se britské policie již patřily k nejdrakoničtějším, a to i před výbuchem v Manchesteru v pondělí, a patří k nim Zákon o zabraňování terorismu z r. 2005, který „probral“ dlouhotrvající právní ochrany.

Nebudeme se podílet na šílenství bruselských elit, vzkazuje Polsko do Bruselu

26.5.2017 Globe24

Polsko se v žádném případě nenechá vydírat a nepřistoupí na "šílenství bruselských elit", které chtějí zemi vnutit povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Pouhé dva dny po útoku v Manchesteru to oznámila polská premiérka Beata Szydlová. Atentát si vyžádal nejméně 22 obětí, včetně manželského páru z Polska, Angeliky a Marcina Klisových z Darlowa na pobřeží Baltu.

Tereza Spencerová: Trump bere pouze Čínu a Rusko, my jsme jen kořist. Ostuda Kajínek? Vždyť masoví vrazi Bush a Blair jsou na svobodě

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
26. 5. 2017 ParlamentníListy

Prostě byznys. Základní pravidlo, kterým se řídí americký prezident Donald J. Trump ve vztahu k zahraničí. Předvedl to v Saúdské Arábii a předvede to i na summitu NATO, odhaduje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též odhaduje, že budeme nuceni přijmout měnu euro a komentuje i údajnou mezinárodní ostudu, kterou prý máme kvůli Jiřímu Kajínkovi: „Pokud jsou na svobodě masoví vrazi typu George Bushe nebo Tonyho Blaira, tak přece nemůžeme mít ostudu z jednoho Kajínka, ne?“

Obrat zboží mezi Ruskem a Českem trhá rekordy (názor)

Jana Petrová
26.05.2017  Sputnik
 

Odvážnějšímu štěstí přeje, zmínil při besedě se Sputnikem obchodní zástupce Ruské federace v České republice Sergej Stupar, když charakterizoval hlavní události rusko-české spolupráce, které nastanou v Moskvě 29. května.

Ve sněmovně se strhla přestřelka kvůli českým vojákům pod velením Bundeswehru a kvůli proruským webům. Ministr kultury Herman potom označil NATO za mírotvorce v Evropě po II. sv. válce. Asi zapomněl, že rakety Pershing ještě v polovině 80. let mířily na jeho rodné město!

- VK -
26.5.2017 AE News

Obrovská hysterie a kanonáda proti alternativním webům a jejich zpravodajství nekončí. Včera probíhaly v poslanecké sněmovně v Praze interpelace a předseda KSČM Vojtěch Filip interpeloval ministra obrany Martina Stropnického, aby vysvětlil smlouvu s německým Bundeswehrem, kterým bylo v rámci NATO předáno velení nad 4. brigádou rychlého nasazení v Žatci německé 10. obrněné divizi [1]. Ta byla založena v roce 1959 z pozůstatků předchozí 10. divize Wehrmachtu, která byla zformována v roce 1939 v Praze jako součást ....

Žijeme v divné době – odboráři vystupují proti zvyšování platůJana Maříková
26. 5. 2017
Ve středu 24 května 2017 proběhlo jednání senátního školského výboru. Odcházející ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se na něm pokusila protlačit svůj poslední zákon. Novelu zákona o pedagogických pracovnících, kterou chce zavést pro učitele tzv. kariérní řád. Senátor za KSČM Václav Homolka k novele předložil pozměňovací návrh iniciativy Pedagogické komora, podle něhož by už od letošního září mělo dojít ke zvýšení platů téměř všech učitelů o 3.000,- Kč. Cestou zvýšení příplatku za třídnictví a další práce jako je správa IT a odborné práce učitelů související s provozem školy. Proti se postavila jak ministryně Valachová, tak paradoxně i zástupce Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.

Názor: Ukrajina se mění na neonacistické ghetto: Ukrajinští xenofobní radikálové pronásledují občany "netitulní" národnosti.

Alexandr Sokurenko
26. 5. 2017    zdroj
Jazyková provokace
21. května ukrajinští nacionalisté uspořádali flash mob pogrom malé libanonské kavárny Linas, která se nacházela na Besarabce - v centru ukrajinského hlavního města. Tomu předcházela provokace, organizovaná ultrapravičáky. Michail Kovalčuk, hlava málo známé skupiny Národní vlastenecké hnutí Ukrajiny, vstoupil do klidného bufetu a začal šikanovat jeho personál, požadujíc, aby s ním nemluvili v ruštině, ale pouze v ukrajinštině.

čtvrtek 25. května 2017

V čem je síla NATO? Tomu neuvěříte: "v demokracii a zákonnosti"

25. 5. 2017    zdroj
Dnes má v Bruselu americký prezident Donald Trump potvrdit americkou oddanost vůči hodnotám Severoatlantické aliance. To je to, co od něj očekávají představitelé ostatních členských zemí NATO. Uvedl to americký velvyslanec při NATO Douglas Lute. "Vojska, tanky, lodě a letadla - to není základem síly NATO. Základem nejsilnější, nejpevnější, nejúspěšnější aliance v dějinách jsou její společné hodnoty - demokracie, svoboda osobnosti a zákonnost", cituje Lutova slova elektronická verze evropského vydání novin Politico.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Zpátečníci na svá místa

25.5.2017  Tribun

O designovaném ministru financí (vida, jak ta výměna nakonec byla snadná) Ivanu Pilném jsem nikdy neslyšel, takže o to větší šok pro mne bylo první seznámí s jeho názory prostřednictvím komentáře Martina Fendrycha k Pilného rozhovoru pro Právo. ANO, bude líp. Až důchody skončí, senioři budou makat, sekat v parku trávu, ho nazval Fendrych a skvěle tím vystihl podstatu, k níž se vyjádřil velmi skepticky. Ten Fendrych, který je jinak na vše, co zavání sociální spravedlností alergický jak vegan na vajíčka. Jenže Pilného asociální názory byly zřejmě už moc i na něj.


Utajená plavidla vyráží na lov amerických lodí. Ruské ponorky včera, dnes i zítra

- mbi -
25.5.2017 Eurasia24 

 
Rusko bylo, je a s jistotou lze říct, že i bude ponorková supervelmoc. Kdy a jak se tajemná podmořská plavidla stala nedílnou součástí ruského a sovětského námořnictva? Jaké typy ponorek byly a jsou v jeho výzbroji? A jak bylo sovětským námořníkům v útrobách ponorek v horkých dnech studené války v Karibském moři či Perském zálivu? To vše se dočtete v následujícím obsáhlém pojednání o sovětských a ruských ponorkách.

DWN: „Tureckému proudu“ stojí v cestě nepříjemná překvapení USA!


- kou -
 25.5.2017 PrvníZprávy

Země, které si přejí účastnit se společného plynového projektu „Turkish Stream“ mezi Moskvou a Ankarou, byly náhle konfrontovány s „vážnými problémy“, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.Brainwashing studentů před volbami (kdo to "nezištně" financuje?)

25. 5. 2017
Ředitelé pražských gymnázií dostali následující dopis: 


Dobrý den pane řediteli,
dovoluji si v předstihu pozvat studenty vašich gymnázií na debatu, kterou pořádám v úterý 13.6.2017 od 14.00 hodin v Praze. Zítra bude vydána oficiální pozvánka, ještě rozhoduji, zda bude akce  v Lucerně nebo v BIO OKO. Každopádně jsem se rozhodla tuto akci uskutečnit ještě narychlo před prázdninami, aby byli naši studenti přes léto a také před volbami vybaveni co nejvíce informacemi, které jim umožní se objektivně orientovat ve světě médií. 

Minutami ticha a vyjadřováním hluboké soustrasti teror neskončí!


Radek Rozvoral
25.5. 2017   Rukojmí
Nelze stále jen čekat na výbuch nebo jiná teroristická zvěrstva, jež provádí islámští fanatici ve jménu Alláha a středověkého proroka Mohameda. Ochrání nás pouze systémová řešení.
Za poslední dva roky se nejen v Evropě stalo několik desítek teroristických útoků, při kterých umírali nevinní lidé a to jen proto, že se někde ve středověku začalo věřit jednomu fanatikovi, podle kterého se zrodilo údajně mírumilovné náboženství, kterému se říká islám. Všechny tyto teroristické útoky provedli totiž lidé, kteří toto „mírumilovné“ náboženství vyznávají a uctívají.


Ukázka nejasností ve vyšetřování teroristického útoku ve Velké Británii

25.5.2017 Agentura EXANPRO
Krátká analytická reakce (11047)

Teroristický útok v Manchesteru ve Velké Británii spáchaný 22. května 2017 ve 22.35 hod. místního času (23.35 hod. SELČ) je ukázkou vyšetřování*, jež je od počátku předčasně svedeno do jednoho směru, jako by bylo předem určeno, k čemu mají policisté dospět.

P.C.Roberts: Pravda je neamerická a nezbytnost "ruské hrozby"


25. 5. 2017    zdroj
Washington a Izrael ohrožují světový mír. Washington si pro sebe žádá vládu nad světem a Izrael vládu nad Středním východem. Washingtonu překáží v dosažení cíle Rusko a Čína, což je pro něj dostatečný důvod, aby proti oběma těmto zemím plánoval nukleární válku. Což je pro lidstvo hrozba, nad kterou si stěží dovedeme představit děsivější. A přesto, anebo právě proto, se o této hrůze málo mluví. Myslím tím v Kongresu, v médiích a ve veřejnosti jak Spojených států, tak jejích vazalů v Evropě.

Jak dostat Julia Assangeho: o čem se nemluvilo

John Pilger
25.5. 2017   Zvědavec

Julian Assange byl očištěn, protože švédské stíhání vedené proti němu bylo podvodné. Prokurátorka, Marianne Ny, bránila spravedlnosti a měla by být stíhána. Její posedlost Assangem nejen vadila jejím kolegům a soudnictví, ale odhalila spoluvinu Švédska podílejícího se na válečných zločinech Spojených států a na procesu „vydávání“.

Pokud by Assange nevyhledal útočiště na ekvádorském velvyslanectví v Londýně, čekal by ho osud podobný osudu mučedníka Chelsea Manninga.

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

25.5. 2017   První zprávy
Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarůAktivisté za lidská práva se odkázali na výsledky auditu odtajněného Washingtonem v září 2016. Podle dokumentů, Pentagon „nemá přesné a čerstvé údaje o množství jednotek a umístění“ velkého množství zbraní a vybavení, které měly postoupit do výzbroje irácké armády a armády kurdských Pešmergů.

Šéf americké rozvědky už natvrdo: USA a Ukrajina nejsou spojenci


Napsal/přeložil: mbi
25.5. 2017   Eurasia 24
Ukrajina je pro USA nanejvýš tak partnerem, ale ne spojencem. Prohlásil to v úterý 23. května ředitel americké Obranné zpravodajské agentury DIA generálporučík Vincent Steward.
Steward to uvedl během slyšení ve vojenském výboru Senátu amerického Kongresu (vojenský výbor – oficiálně Senate Armed Services Committee, v jeho čele stojí známý republikánský „jestřáb“ John McCain).

EU nevadí vraždící teroristé, vadí jim naštvané komentáře Evropanů

Jitka Přikrylová
25.5. 2017   Rukojmí
V době, kdy v manchesterské aréně pořád ještě ležely mrtvé kusy dětí, EU neřeší, jak to zastavit. Jak zabránit a předejít dalšímu prolévání evropské krve. Vrásky jí dělají rozčilené statusy na twitteru a FB.Neomarxisty ovládaná média se ani trochu neštítí cpát vám před obličej mrtvolky malých Syřanů, aby ve vás probudili soucit a hlavně vinu. Děti, které umírají v evropských metrech, ulicích, restauracích nebo stadionech, ty vám neukáží. Jako by si tyhle děti nezasloužily váš soucit. Nebo se snad žurnalistické elity bojí debat o vině?Historie: Jak došlo ke zhoršení americko-ruských vztahů


Mirko Raduševič
25.5.2017  Kosovoonline

Kosovo bylo na začátku zhoršení americko-ruských vztahů. To lze dnes jednoznačně z historického pohledu konstatovat. Strobe Talbott, náměstek ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, na tento zlom vzpomíná, když se náhle na jednání o Kosovu objevil jako náhradní vyjednavač Vladimir Putin.

Rostislav Iščenko: Západ dosáhl informačního vítězství nad ukrajinským národem


25. 5. 2017     zdroj
Dříve žili Ukrajinci dobře, ale říkali, že špatně. Nyní žijí špatně, ale říkají, že všechno je u nich v pořádku. Západní média vyhrála informační válku nad celým státem. Nic osobního: v informační válce je to jako v každé jiné válce. V pořadu Neobvyklý týden o tom hovořila generální ředitelka Pravdy.Ru Inna Novikova s prezidentem Centra pro systémovou analýzu Rostislavem Iščenkem.

Jan Campbell: Zatímco…


Jan Campbell
25.5.2017  VašeVěc
Zatímco pan prezident DJT dokazuje, jaké obchody lze dělat na dálku z obklíčeného Bílého domu, jeho dcera Ivanka se snaží přesvědčit svět, jak jednoduché je získat 100 miliónů USD od Arabů do společného fondu a Světové banky, který má podporovat ženy v rozvojových zemích a zvyšovat jejich podíl na hospodářském životě. Oba obchody Trumpů – se zbraněmi a ženami, jsou pouhou ouverturou frašky s krvavým pokračováním a důkazem pokrytectví, které ovládlo náš život. Je typické pro naši společnost.

středa 24. května 2017

Byla Sobotkova vláda prospěšná lidem a zemi? Účet Sobotkovu kabinetu předkládá Jaroslav Kuchař. Podnikatel, ekonomický poradce a předseda hnutí Cesta odpovědné společnosti.

Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách.
Hodnocení to nejprostší a nejjednodušší: „Po ovoci poznáte je…“

První zahraniční cesta Donalda Trumpa aneb Jak číst jeho kroky v Saúdské Arábii a na Blízkém východě? Staronový iránský prezident a jeho prozápadní rétorika? Proč se Trumpovi najednou nehodí do krámu? Host Zity Senkové v pořadu Jak to vidí : Břetislav Tureček,blízkovýchodní analytik

24.5.2017 ČR2,celý pořad
,,Když sečtete jeho veřejná vystoupení v Saúdské Arábii a Izraeli, rázem vidíte, že sází na spolupráci s autoritářskými režimy Blízkého východu.
Návštěva Saúdské Arábie asi měla vymazat negativní dojmy z kampaně. Ukázat světu, že přece proti muslimům nic nemá. Trump v prezidentské kampani velmi nekriticky podporoval Izrael. Ten je hned druhou zemí, kterou navštívil." 

Chceš-li vládnout světu a porazit teror Islámského státu, musíš se poklonit třem největším monoteistickým náboženstvím světa, řekl si Trump a vyrazil do Riádu, Jeruzalému a Vatikánu…

Břetislav Olšer
24.5. 2017   Rukojmí
Opět se prezident USA Donald Trump vymkl běžným praktikám svých předchůdcům v Bílém domě a jako první z nich navštívil Izrael a pohladil Zeď nářků. Napřed ale byl i u něho byznys, když v Saúdské Arábii uzavřel za stovky miliard obchodní smlouvy, přičemž se opakoval další miliardový veletrh zbraní; ten zatím poslední se odbyl v Libyi v roce 2011...

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál


24. 5. 2017 zdroj

Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády. Pentagon podle informací deníku podváděl armádu prodejem předražené ropy, výdělky následně investoval do špatných projektů, které na sebe nejsou schopny vydělat.

Zpráva pro okradené podaná guvernérem ČNB

Josef Mrázek
24. 5. 2017
Byla to dojemná taškařice, ty Otázky VM 21. 5. 2017. Proslulý VM nám předhodil dva stejné bankéře, jen vzhledem mírně odlišné, ale z téže rodiny. Oslovoval je Rusnoku a Tůmo, patrně jde o umělecká jména. Dávali tragikomedii „Intervence České národní banky“, kterou pojali jako veseohru. V přestávce totiž VM promítl výsledky průzkumu, z kterých vyplynulo, že asi polovina občanů vůbec neví, že nějaké intervence byly, a skoro nikdo neví, co způsobily. 

V Manchesteru útočil Islámský stát, ale Britům stejně nejvíce vadí v zemi Poláci, Slováci a Češi! aneb Jiný pohled na sebevražedný masakr v Machesteru

Pachatel Salman Abedi
- VK -
23.5.2017   AE News
V Manchesteru útočil Islámský stát, ale Britům stejně nejvíce vadí v zemi Poláci, Slováci a Češi! Prý berou Angličanům práci! A britské soudy nově posuzují vraždy lidí slovanského původu jako menší prohřešek, než je týrání psa! Genocida slovanských národů je druhým krokem v řadě po plánovaném zničení Ruska!

Kteří čeští poslanci v EP hlasovali pro uvalení sankcí na ČR

Petr Mach
24.5. 2017   Rukojmí
Podívejte se, kteří čeští poslanci hlasovali pro to, aby EU uvalila na Českou republiku sankce za nepřijímání migrantů. Na posledním zasedání Evropského parlamentu 18. května 2017 se opět jednalo o migračních kvótách. Komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos prohlásil, že Komise podá do měsíce žalobu na členské státy, které nepřebírají řádně uprchlíky podle bruselských kvót.

Times: Rusko se na summitu NATO kvůli Trumpovi nebude projednávat. Evropští politici totiž nevědí, jaký postoj k RF zaujme


24. 5. 2017       zdroj a zdroj
Donald Trump se zúčastní summitu NATO v Bruselu a mezi jeho hlavními tématy se objeví rozpočet na obranu a boj proti terorismu. Projednávat vztahy s Ruskem lídři nemají v úmyslu, a, jak uvádí Times, může to být způsobeno tím, že evropští politici nemají jasno, jaký postoj k této otázce Trump zaujme.


Našim občanům je nevolno z Miroslava Kalouska a ne z Jiřího Kajínka

Jaromír Petřík
24. 5. 2017       JaromirPetrik
Je šokující, že naši občané mají po morální stránce horší mínění o Miroslavu Kalouskovi z TOP09, než o Jiřím Kajínkovi. Toto jednoznačně vyplývá z internetových diskusí.
Miroslav Kalousek-předseda TOP09 se o Jiřím Kajínkovi vyjádřil takto: „„Sprostý vrah včera v Manchesteru zavraždil desítky lidí. Dnes je v České republice hlavní mediální hvězdou sprostý vrah. Je to jenom pro politickou volební kampaň pana prezidenta Zemana. Slušnému člověku je z toho nevolno,“ reagoval ve Sněmovně Kalousek.“ ZDE Reakce našich občanů jsou však v diskusi pod článkem naprosto opačné-cituji:

Už jsme zapomněli, kolik vězňů amnestoval Václav Havel?


Radomír Dolanský
24.5.2017  Rukojmí
 

Česká republika je vzhůru nohama. Jiří Kajínek dostal milost a vyšel jako svobodný občan z vězení. Političtí tajtrlíci se předhánějí v odsuzování prezidenta a dmou hruď, že oni by v zájmu lidu postupovali zcela jinak.

To musíte vidět: Seznam natočil skandální damage-control video pro ministerstvo obrany kvůli českým vojákům pod velením Bundeswheru. Pod velením německé divize opravdu jsou, ale prý se nemáme bát, Rumuni totiž také podepsali!

Německé a americké tanky v Litvě
- VK - 24.5.2017 AE News

To musíte vidět: Seznam natočil skandální damage-control video pro ministerstvo obrany kvůli českým vojákům pod velením Bundeswheru. Pod velením německé divize opravdu jsou, ale prý se nemáme bát, Rumuni totiž také podepsali!


Šaškování Stropnického a Jandy v ČT2 o "lži"


Radim Valenčík
 24. 5. 2017     RadimValenčíkPíše
Včera Česká televize trhla snad všechny dosavadní rekordy.
Na ČT2 večer vysílala pořad "Co dokáže lež", který je nejdrzejší snůškou lží. Navíc spolufinancovaný našimi protektory. Zde je link na celý pořad. Netrvá dlouho a je povinností každého, kdo si chce udělat názor na současnost, se na pořad podívat.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11238050887-co-dokaze-lez/
Pořad je totiž tak neuvěřitelně hloupý a účinkování Stropnického a Jandy jako šašků tak přesvědčivé, že si ho prostě nelze nechat ujít.

§ 406 Příprava útočné války

VRCHNÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ V PRAZE
nám. Hrdinů 1300
140 65 PRAHA 4

 T R E S T N Í  O Z N Á M E N Í

na skutečnosti, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin

Já, níže podepsaný Jiří B a ť a , .......... tímto podávám 
o z n á m e n í
 na neznámého pachatele, neboť skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin tím, že

Podívejte se, kteří čeští poslanci hlasovali pro to, aby EU uvalila na Českou republiku sankce za nepřijímání migrantů

Petr Mach
24.5.2017  Rukojmí
 Na posledním zasedání Evropského parlamentu 18. května 2017 se opět jednalo o migračních kvótách. Komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos prohlásil, že Komise podá do měsíce žalobu na členské státy, které nepřebírají řádně uprchlíky podle bruselských kvót.

úterý 23. května 2017

Přístup Kataru k uprchlíkům a bezpečnost na Středním východě / Qatari approach to refugees and security in the Middle East

23. 5. 2017
Podle Gulf Times, katarský emir, šejk Tamim bin Hamad al-Thani, vyzval k politickému urovnání konfliktu v Sýrii, kde byly miliony lidí nuceny opustit své domovy.
Při úvodním vystoupení dvoudenního 17. diskusního fóra v Dauhá, které se konalo v rámci tématu "Vývoj, stabilita a otázky uprchlíků", Emir zdůraznil, že mezinárodní společenství musí převzít odpovědnost za velký počet migrantů a nakonec tento problém vyřešit. Dialog, řekl, je nejvhodnějším způsobem řešení všech regionálních a mezinárodních konfliktů.

Proč politici kdysi planě slibovali všem jenom mír, když dnes je svět krvavější víc a víc; proč je nyní ve Francii a Belgii už čtvrtý rok výjimečný stav a v Británii už funguje čtvrté, tedy nejvyšší bezpečnostní opatření…?

Břetislav Olšer
23.5. 2017   Rukojmí
Seděl jsem na své obligátní ranní kávě v obchodním centru a s klidem v duši sledoval policisty a vojáky se samopaly a kolty nízko u pasu; uklidňovalo mě, že své okolí při svých pochůzkách bedlivě sledují, aby se nikomu nezlého nestalo.Měl jsem stejný pocit relativní jistoty jako před časem v Izraeli, kde tak funguje dodnes běžná ochrana obyvatel a jejich kontroly vojáky se tak 
staly každodenním a vítaným rituálem…
Běžný den na promenádě v Tel Avivu... Snímek Břetislav Olšer