Reklama

sobota 3. června 2017

Ledy se sice pohnuly, ale...

Jiří Baťa
5. 6. 2017
Vláda, světe div se, přidávala na platech. Výdělky v sociálních službách vzrostou od července tohoto roku o 23 procent, pracovníci v kultuře a nepedagogických profesích ve školství si přilepší o 9,4 procenta. Více, tedy o 2000 korun, dostanou i zdravotní sestry. To jsou základní informace o opatření, které provedla vláda ani ne tak z pocitu sociální potřebnosti, ale spíše jako předvolební, populistický tah.

Blbost bez hranicZdeněk Hrabica
4. 6. 2017
Komunistům, jejichž zrod vůbec nesouvisí s naší zemí, se dneska u nás říká opovržlivě komanči, komouši nebo komáři. S odporem vyslovují tuhle hanlivou nálepku i četní bývalí členové KSČ. Píší občas i do Práva, o němž právě tací vyhlašují, že to jsou jediné české noviny, které nepatří cizákům. K čemu ta češskost vlastně je, to v daném případě ví jenom čert.

pátek 2. června 2017

Chceme šťastný stát a tak odmítáme důchodovou hloupost ministra Pilného a omyl pana SmrčkyJosef Mrázek
2. 6. 2017
Část obyvatel je schopná vytvářet a také vytváří hmotné nebo nehmotné produkty pořebné pro uspokojování vlastních potřeb a potřeb neprodukujících občanů a také to, co má být zanecháno pro budoucnost. Těchto produktivních lidí je a bude dost, protože produktivita práce roste díky novým technologiím rychleji, než se zhoršuje poměr počtu práceschopných občanů k počtu neproduktivních.

Rostislav Iščenko: Brzezinský zemřel - odešla epocha


2. 6. 2017    zdroj
V USA zemřel ve věku 89 let nejoddanější nepřítele SSSR a Ruska Zbignev Brzezinský. Byl to velmi schopný člověk. Plány politických operací, které sestavil, jsou tak originální, jedinečné a pro nepřítele smrtící, jako byl Suvorovův plán italského tažení, plán Schlieffena (který nebyl s to důstojně realizovat Helmuth von Moltke mladší) nebo plán ofenzívy na Západě, který v roce 1940 vypracoval Erich von Manstein. V poslední čtvrtině dvacátého století sehrál Brzezinský pro USA stejnou roli, jakou sehrál Putin pro Rusko v prvním čtvrtletí jednadvacátého století. 


Ruské ministerstvo zahraničia žiada vysvetlenie: Čo sú to za zvláštne, „neidentifikované“ lietadlá, ktoré lietajú v Afganistane?

Ilustrační snímek
Eugen Rusnák
2.6.2017  Hlavné správy

V ostatných mesiacoch mnohé médiá stále zverejňujú poplašné správy, že neznáme „neidentifikované“ lietadlá operujú vo vzdušnom priestore Afganistanu a podporujú teroristov. Čo sú to za lietadlá? 

 

Helena Válková napsala panu prezidentovi: Více milostí


Zdeněk Jemelík
2. 6. 2017      JemelikZdenek
Rozhodnutí prezidenta republiky omilostnit Jiřího Kajínka vyvolalo silnou mediální odezvu. Autoři většiny článků se buď zabývali spekulacemi o důvodech jeho vskutku překvapivého rozhodnutí, popř. se dožadovali vysvětlení, na které ovšem nikdo nemá nárok. Jiní bádali nad tím, zda si Jiří Kajínek milost zaslouží, či zda nebude nebezpečný pro lidi, kteří mu mlčením nebo svědectvím v jeho neprospěch pomohli k doživotnímu trestu.

Nebavit, nýbrž ubavit!


Karel Sýs
2.6.2017

Oblíbené noviny pro vymývání hlav Metro přinesly zprávičku o výstavě v kině Světozor „s atmosférou motocyklových a automobilových závodů, které se konaly v 50. letech dvacátého století. Obecná podpora motorismu byla v souladu s jedním trendem té doby – zabavit lid za každou cenu“.

Jiří Bělohlávek a jiní

Zdeněk Hrabica
1. 6. 2017
Nevím, jak dneska, ale v naší redakci týdeníku „Svět v obrazech“ si ruku podávaly významné osobnosti českého a slovenského kulturního a uměleckého života. Takřka denním hostem byl mezi námi keramik Jan Kutálek, akademik Jiří Kotalík, často Jan Werich, později zpěvák Karel Kryl, zpěvačka Gabriela Beňačková, herec Bohumil Bezouška, fotografové Karol Plicka a jeho syn, herec Bedřich Prokoš, básník Jan Pilař, malíři Jiří Andrle, sochař Karel Svoboda, herec - mim Ladislav Fialka. Byli jsme jim a oni nám kamarády. 


Ukažte politikům toto video! Začíná léto a evropská neziskovka ve Středozemním moři zahájila sběr migrantů z lodiček a jejich dovoz do EU! Kolínský Ford nařídil přestávky kvůli Ramadánu, oběd pro muslimy v továrně v noci! A co Škoda Auto? Už brzy? Zastavte to, apelujte na vládu a spočítejte to politikům na podzim ve volbách!

- VK -
2.6.2017 AE News

Začíná léto a spolu s ním nejen čas dovolených, ale především hlavní sběrná sezóna ve Středozemním moři. Neziskové organizace z Evropy, které provozují záchranné lodě ve Středozemním moři, začínají připlouvat k libyjským břehům a pomocí vysílaček a organizátorů v Libyi tak zahajují každoroční sezónu masivních jednosměrných zájezdů do EU pro arabské a africké migranty. 

Impeachment Donalda Trumpa

Pavel Letko
2.6.2017 e-republika
 

Impeachment určitě ne. S impeachmentem by musela souhlasit Republikánská strana, nejnebezpečnější spolek světových dějin.


čtvrtek 1. června 2017

Nebouchejte s námi o dlažbu!

Zdeněk Hrabica
1. 6. 2017
Tak stupidní propagandu a ideologickou umanutost, jakou prožíváme a jaké jsme svědky nyní, jsme snad nezažili , nyní v obráceném gardu, od padesátých let minulého století. Jsme opravdu nepoučitelní. A spolu se svými kormidelníky jsme opět naprosto pro svět nespolehlivými. Americký brouk jako mandelinka bramborová a partyzánský vůdce, maršál Jugoslávie Josip Broz Tito jako krvavý pes a vrah, dostávají pořádně na frak. 

Sobotkovo komando systematicky likviduje lánské spiklence; po Škromachovi, Haškovi, Tejcovi i Zimolu; kdy přijde na řadu pátý člen Chovanec, co za své udavačství dostal trafiku ministra vnitra…?

Břetislav Olšer
1.6. 2017   Rukojmí
Napřed čerstvá současnost; vedení ČSSD v Českých Budějovicích stálo až do poslední chvíle za svým bývalým hejtmanem Jiřím Zimolou, chtěli dokonce vystoupit z kandidátky a najednou zlom, šéfové a pražští marxističtí borci v čele obrtlíkem Štěchem si dupli, jistě padly výhrůžky, hrozby koncem politické kariéry…

Znepokojující následky výbuchu v Manchesteru. Drakonická bezpečnostní opatření

Stephen Lendman
1.6.2017 Zvědavec

Zákony týkající se britské policie již patřily k nejdrakoničtějším, a to i před výbuchem v Manchesteru v pondělí, a patří k nim Zákon o zabraňování terorismu z r. 2005, který „probral“ dlouhotrvající právní ochrany.


Záhadně se objevující doklady na místech činu

Michel Chossudovsky
1.6.2017 Zvědavec

V tomto článku přezkoumáme „záhadný“ fenomén průkazů totožnosti a pasů osob, podezřelých z terorismu, které se běžně objevují (často v troskách) bezprostředně po teroristických útocích. 

Perličky z tisku za květen 2017 - dokončení


Jan Kadubec
1.6.2017 Outsidermedia
Přetiskujeme poslední část Perliček z tisku, které se objevili za měsíc květen v českém mediální prostoru:

S-500 bude pro Západ kyselým hroznem

mbi
1.6.2017  Eurasia24

Již několik týdnů uběhlo od 6. dubna, kdy americký prezident Donald Trump dal příkaz k raketovému útoku na syrskou leteckou základnu Šajrat. Příkaz byl vydán v souvislosti s obviněním Damašku z údajného použití chemických zbraní v boji s islamisty. „Velkolepá“ vojenská (a politická) operace amerického prezidenta se však od počátku nevyvíjela podle plánu.

Svět ruskýma očima 404

zajoch
1.6.2017   Outsidermedia

Dvojakost arabské politiky je stále třeba mít na zřeteli * Turecký novinář Chandar, průvodce návštěvy Erdogana v USA, ohodnotil jeho cestu jako nejvíce neúspěšnou * Ve Venezuele je to dnes podobné jako v Sovětském svazu před jeho rozpadem.

Ruský ministr financí: Petrohradské ekonomické fórum posílí naši ekonomiku Podle ruského ministra dříve vlažný zájem investorů o Ruskou federaci výrazně roste a ziskovost investic v Rusku vyvolává zájem o ruskou ekonomiku. Na podporu svých slov ruský ministr uvedl růst ruské ekonomiky: ruský finanční systém podle něho překonal recesi a předpoklad růstu pro letošní rok se pohybuje kolem 2 %.

Anton Orlovskij
1.6. 2017 Eurasia 24

Zatímco ve Spojených státech pokračuje vnitropolitický boj a Evropa se snaží pochopit, kdo vlastně je Donald Trump, rýsuje se pro Rusko nebývale příznivá možnost, jak posílit důvěru investorů.


Spisovatel Patrick Declerck v pořadu Jak to vidí na ČR2.Témata: Budoucnost homo sapiens, život na okraji společnosti, příčiny bezdomovectví a chudoby.

Moderuje Zita Senková ČR2,, Je v zájmu všeho živého, aby homo sapiens co nejdřív zanikl..Declerck celou situaci označuje za terorismus povinné normality s reálnou, ale i symbolickou obětí.Je naší strašnou iluzí pocit, že svou historii nějak kontrolujeme, řídíme, směřujeme. Je to jen nevědomí, které žene vědu a pokrok dopředu."Zaposlouchejte se do inspirativního rozhovoru ...

Perličky z tisku za květen 2017 - 2. část

Jan Kadubec
1.6.2017 Outsidermedia
Přetiskujeme druhou část Perliček z tisku, které se objevili za měsíc květen v českém mediální prostoru:Na zločiny a na ty, kteří je osnovali, se nemá zapomínat

Rajko Doleček
1.6.2017 ČNL

Redakce NR: Dnes v plné duševní i fyzické síle slaví své 92. narozeniny přední český endokrinolog, propagátor zdravého životního stylu a velký bojovník za spravedlnost pro srbský národ, profesor MUDr. Rajko Doleček, DrSc. Blahopřejeme! 
Uvádíme jeho květnový text, který vyšel na webu Českých národních listů.

Pánové Plzně, příště si pozvete na projev k osvobození Posselta?

Jiří Jaroš Nickelli
1.6.2017   České národní listy

Když jsem četl reakce pánů zastupitelů města Plzně na projev předsedy plzeňského ČSBS Jaroslava Bukovského k osvobození města Spojenci roku 1945, nevěřil jsem svým očím. Toto je možné v demokratickém právním státě? Zastupitelé města pánové Ženíšek (TOP 09) a Zrzavecký (ČSSD) svorně označili jeho projev za "ostudný a nedůstojný". Tak si ten projev telegraficky projděme.

Má v Rathových odposleších prsty Sobotkův loutkovodič Pokorný?


Radek Rozvoral
1.6. 2017   Rukojmí

Nedávno se na světlo světa dostala informace o tom, že předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš zařídil prohlášení Rathových odposlechů za nezákonné poté, co poobědval s Radkem Pokorným. Píše o tom na svém webu FSfinalword.cz Erik Best, který mimo jiné sděluje: „Babišovy Lidové noviny naznačily, že předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš zařídil prohlášení odposlechů za nezákonné poté, co poobědval s hlavním právníkem ČSSD a.s. Radkem Pokorným.“


Perličky z tisku za květen 2017 - 1.částJan Kadubec
1.6.2017 Outsidermedia
Přetiskujeme první část  Perliček z tisku, které se objevili za měsíc květen v českém mediální prostoru:
 
 

Smyšlenky o NATO a úloze USA se stávají sebevražedným fetišem

Souhrnné hodnocení (13022)
1.6.2017 Agentura EXANPRO  


Severoatlantická aliance (NATO) již od konce 90. let představuje zcela jinou organizaci, než jakou nám prezentují média západních zemí. Sdělovací prostředky a skrze ně i politici a vojenští hodnostáři neustále hovoří o Alianci jako o mezinárodním uskupení, jehož cílem je v rámci takzvané „kolektivní obrany“ bránit území členských zemí. Avšak tímto tvrzením se dotyční politici, vojenští funkcionáři a pracovníci médií dopouštějí hned dvojího pochybení, čímž dezinformují veřejnost:

Maxim Ševčenko otvorene kritizoval Izrael za podporu ISIS v Sýrii

Maxim Ševčenko
1.6.2017  Hlavné správy
Ruský portál warfiles sa venoval informácii, podľa ktorej boli nedávno v Moskve zatknutí štyria príslušníci ISIS. Traja z nich pochádzajú z krajín Strednej Ázie, jeden z nich bol občanom Ruska


Jak Brno oslavilo letošní máj


N. Žečeva
1.6.2017

To největší výročí měsíce — 72 let od vítězství nad fašismem — důstojně a upřímně oslavily pouze brněnské vlastenecké organizace. Rada města Brna se samozřejmě nemohla vyhnout své povinnosti připomenout tak významné události a formálně je splnila. Byla však plně zaměstnána přípravou velkolepého „Meeting Brno 2017“, kterým se zapojila do akce „Česko-německé kulturní jaro“. Podle programu tohoto „meetingu“ ho klidně mohla nazvat „Německé jaro v Brně“.


středa 31. května 2017

Takto se bojuje s terorismem. Rusové přeměnili základnu radikálů v měsíční krajinu, pobili jich tři sta( video)


ea24
31.5. 2017  Eurasia 24


Zatímco svět v poslední květnový den sledoval údery ruského námořnictva raketami Kalibr na pozice teroristů v Sýrii, mimo pozornost hlavního mediálního proudu zůstal předcházející kolosální útok ruského letectva na základnu Islámského státu v syrské oblasti Rasifin.

Polední rozjímání

Mojmír Grygar
31.5.2017

Proč polední? Protože poledne je výjimečná chvíle, slunce vrcholí, stíny se krátí,
polednice přichází z přesvětelné předsíně, jsme v půlce dne, nevíme, zda jsme na vrcholu sil nebo na začátku únavy, ke všemu je okolo stejná vzdálenost, protiklady se vyrovnávají, jsme na stopě kvadratury kruhu, už už a sestavíme její rovnici. Polednem prostě nic nekončí, ani nezačíná, myšlenky se nehrnou na kutě, ale míchají dojmy, vjemy, představy, tušení a nejistoty ne vařečkou rozumu, ale zvědavosti a smíchu.

Daň z přidané hodnoty jako účinný antikoncepční prostředek... Dokonalá symbióza parazitů!


 Květa Pohlhammer Lauterbachová
31.5. 2017   E-republika
Pro nás, kterým se stav Evropy a světa nelíbí, nakonec platí: „Jste nahraditelní! Zástupy statisíců mladých mužů z Afriky čekají na svou příležitost u břehů Středozemního moře“. A příjemci sociálních dávek, kvůli kterým budou muset státy zvyšovat svou zadluženost, jsou přece také těmi, kteří budou přispívat k vyššímu inkasu DPH. Kruh se uzavírá: stát a bankéři solidárně na jedné lodi.

Halíkův svérázný doktorát teologie bez disertace. Vědecký doktorát (za jménem) lze totiž dle našeho vysokoškolského zákona i dle celosvětové praxe získat výhradně absolvováním postgraduálního doktorského studijního programu. Takový program však Mons.prof. PhDr T.Halík nikde neabsolvoval.

Doc. RNDr. Otakar Jelínek, CSc.
31.5. 2017  Rukojmí
 

Ve Svobodných novinách byl 4.listopadu loňského roku publikován článek „Svěcení T.Halíka na kněze bylo a je neplatné“. Katolický kněz P.Michal v něm dokazoval, že Tomáš Halík v době svého svěcení nesplňoval podmínky, aby mohl řádné kněžské svěcení vůbec přijmout. Byl tudíž vysvěcen v rozporu s tehdy platným Kanonickým právem. V mém příspěvku se pokusím dokázat, že Tomáš Halík i svůj doktorát teologie získal velmi osobitým způsobem, a to v rozporu nejen s naším vysokoškolským zákonem, ale i se všeobecně dodržovanou praxí, s níž jsou doktoráty udělovány na celém světě.

Aféra „Russiagate“ může vést k válce


James George Jatras
31.5. 2017   Zvědavec
Brzy poté, co se Donald Trump setkal v Oválné pracovně s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a dalšími americkými a ruskými představiteli, se konečně zdálo, že začínající americká vláda překonala kritický bod a učinila jisté pokroky v rámci spolupráce s Moskvou proti radikálnímu islámskému terorismu, zejména v Sýrii.

Pravdu mají zase jenom vítězovéZdeněk Hrabica 
31. 5. 2017
Už skoro čtvrt století nemáme fungující zastupitelský úřad v Havaně, snad ne proto, že nám Kuba tolik dluží a rum ani doutníky jako dlužné splátky od Kuby nechceme. Není mi jasné, proč máme zastupitelský úřad v Kábulu. I tam nám leccos dluží ze starého spolužití – a teď tam máme dokonce budovu zastupitelského úřadu, poničenou výbuchem pumy.

"Světová vláda" bude pokračovat v utajené válce proti Rusku


31. 5. 2017    zdroj
Existuje názor, že veškerou západní politiku vůbec neřídí veřejní politici, ale dobře zakonspirovaný "výbor tří set". Po celá staletí viděl Západ v Rusku nepřítele a pokoušel se ho zničit. Vojenské intervence byly bezmocné. Nehledě na jakékoliv ztráty, Rusko (SSSR) ve válkách vyhrávalo a obnovovalo zničenou ekonomiku. SSSR byl největším nepřítelem Západu, kterým tamní tisk a kino zastrašovaly obyvatele. ...Gorbačov však cosi nedokončil. 


Miloš Zeman - Projev v Lidicích 2017

31. 5. 2017
"Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? 


úterý 30. května 2017

Sommerová má s totalitou u nás pravdu

Lubomír Man
30. 5. 2017
„Kráčíme znovu do totality, i když jen mírné“, prohlásila v rozhovoru pro Seznam.cz filmová dokumentaristka Olga Sommerová, a já s jejím názorem bouřlivě souhlasím. K čemuž bych si dovolil jen podotknout, že k té totalitě, a nejen mírné, nejen kráčíme, ale vězíme v ní až po uši, a to už od sametové revoluce. Jak jinak si lze totiž vysvětlit, že pokud třeba právě ona, totiž Olga Sommerová - jak dokazuje ohlas jejího pojednávaného výroku - coby exponentka pražské kavárny cokoliv vypustí z úst, hned se toho po Seznamu.cz. chopí i Novinky cz., které jen samy o sobě čtou miliony lidí v momentu, kdy si otevřou své počítače.

Téměř sedm milionů migrantů je na cestě do Evropy


30.5. 2017   První zprávy,část článku
Již nyní čeká v severní Africe 2,5 milionu migrantů a čeká na převoz do Evropy. Ale Brusel trdí, že má všechno pod kontrolou.
Německá média se širokým obloukem vyhýbají těmto zprávám. Koneckonců vláda Angely Merkelové tvrdí, že počty uprchlíků klesají a má vše pod kontrolou. O rostoucí kriminalitě v některých oblastech se nic nezveřejňuje. Takže varující zprávy, které jsou publikovány mimo jiné v „Daily Mail“, jsou prostě ignorovány německými „kvalitními médií“.

V Kyjevě byl podán návrh na legalizaci tajných věznic SBU


30. 5. 2017   zdroj
Nejvyšší rada posoudí návrh zákona, který umožní Bezpečnostní službě Ukrajiny (SBU) legalizovat tajné věznice. Text dokumentu byl zveřejněn v pondělí 29. května na internetové stránce ukrajinského parlamentu. "Změny, předkládané návrhem zákona, umožní stanovit právní základ pro fungování fakticky existujících vazebních vězic Bezpečnostní služby Ukrajiny", je uvedeno v průvodní zprávě k normativnímu dokumentu. Tento dokument byl vypracován a předložen Radě vládou.

Unikátní záběry: Vichr smetl ze zemského povrchu tanky Islámského státu (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
30.5. 2017   Eurasia24

Na internet proniklo další video dokazující vynikající efektivitu ruských zbraňových systémů v Sýrii – tentokrát úderných vrtulníků Ka-52 v kombinaci s protitankovým raketovým kompletem velkého dosahu Vichr.

Bombový útok v Manchesteru: Co nevíme

Graham Vanbergen
30.5. 2017   Zvědavec
22. května, přibližně ve 22.30, byla odpálena bomba na koncertě v Ariana Grande Manchester Arena, v britském Manchesteru. Hodně se toho objevilo ohledně tohoto incidentu v celostátním tisku a televizi. Nicméně jsou zde některé věci, které nevíme.
V časných ranních hodinách 23. května – přibližně ve 2.35 BST, uvedla NDTV, prostřednictvím Washington Post, celkem kategoricky, že:„Američtí představitelé, pod podmínkou anonymity, identifikovali útočníka jako Salmana Abediho. Neposkytli však informace o jeho věku či národnosti a britští představitelé odmítli komentovat identitu podezřelého.“

Merkelová přijala na 700 tisíc imigrantů, o kterých vůbec nic neví!

30.5.2017   Rukojmí
Vydat 700 tisíc dokladů lidem, kteří vyznávají islámskou ideologii bez jakéhokoliv řízení jen proto, že si je pozvala do Německa, je dalším potvrzením řízené invaze.
Informaci o přijetí tolika imigrantů, o kterých se nic neví, sdělil v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert a bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby ČR generál Andor Šándor, který mimo jiné v souvislosti na opětovný tlak vedení Evropské unie na dodržování uprchlických kvót řekl: „To řešení není složité. Jestliže přijde do Evropy ekonomický migrant nelegálně, nemá právo žádat o azyl. Neexistuje nikde na světě univerzální právo na to, aby se měl každý co možná nejlépe
.

J. Loudil
30. 5. 2017
US torpédoborec Dewey proplul Jihočínským mořem, aby opět provokoval Čínu. USA to komentjí takto : "Nikdo a nic nám nemůže zabránit plavit se a létat nad mezinárodními vodami  v této oblasti. To zní podivně. Když se tu totiž vyskytují vojenské síly Číny, tak je "oheň na střeše"  z  "imperiálních ambic komunistů". Přitom do USA je to asi tak 20 krát dále, než do Číny.

pondělí 29. května 2017

Komentár Tlačového a informačného odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska k sýrskej "chemickej kauze"

29. 5. 2017
23. mája sa Bezpečnostná rada OSN opäť zaoberala takzvanou "sýrskou chemickou kauzou". Západné "trio" stálych členov Bezpečnostnej rady sa veľmi usilovalo, aby diskusia vyznela protiasadovsky a protirusky. Znovu sa potvrdilo, že týchto "obžalobcov" Damasku nezaujíma hľadanie pravdivej odpovede na otázku, kto v skutočnosti stojí za možným použitím sarínu, ku ktorému došlo 4. apríla tohto roku v sýrskej provincii Idlib. Zástupcovia USA, Veľkej Británie a Francúzska sa tvrdošijne bránia snahám o zistenie pravdy, do akej miery bol opodstatnený ich "diaľkovo" vynesený rozsudok o údajne nepopierateľnej vine vlády B. Asada na chemickom útoku v meste Chán Šajchún.

Prezident Bašár al-Asad: Prezident USA nemá politickou moc

29. 5. 2017   zdroj
Bohužel – je tomu tak. Existují politické linie i politická řešení zpravodajských agentur, Pentagonu, velkých zbrojních a ropných společností, společností finančních – a jen ony americká rozhodování ovlivňují, zatímco prezident politiku těchto subjektů jen doplňuje. Důkazem tohoto stavu věcí je, že když se prezident Trump, jak v průběhu volební kampaně či už po ní, pokoušel změnit dosavadní politické linie jak v politice domácí či zahraniční, okamžitě se ocitl pod kanonádou. 

Bez Ruska a Číny je "velká sedmička" k ničemu

29. 5. 2017     zdroj
Bývalý předseda Evropské komise Romano Prodi nazval poslední summit G7 v Itálii k ničemu. Podle něj bez účasti Číny a Ruska nebude z těchto setkání užitek. Jak poznamenal expert, hlavním úkolem těchto setkání nejsou až tak konkrétní řešení, jako možnost provádění dialogu. Ale na posledním summitu nezafungovalo ani toto. 

Americký vítr III. část

Yekta Uzunoglu
29. 5. 2017
S Donaldem Trumpem dorazil konečně americký vítr i do Evropy, i když jeho cesta nevedla přímo z druhé strany Atlantiku, ale přes Střední východ, to jest přes oblasti, které ještě nejméně do konce první poloviny našeho století budou mít pro náš svět význam jako jedna za mála vydatných fosilních zdrojů energie. Starý evropský kontinent eroduje, evropská populace stárne. Ale Evropa neměla a nemá ani na tuto oblast problematiky, která je pro budoucnost Evropy velmi vážnou hrozbou, žádnou hmatatelnou koncepci. Nechává svému osudu volný průběh událostí. 

Bez Babiše a bez Zemana

Zdeněk Hrabica
29. 5. 2017
Stále více se přikláním k mínění, že i mezi českými politiky v této nové, prý převratné době, jsou zjevní psychopaté, nefachčenkové i dokonce lidé štítícící se fyzické a duševní práce. Mnozí jsou blízcí rozšířené profesi, zvoucí se nyní tisková, tiskový mluvčí. Jsou zrobotizovaní. Floskule o tom, že mají silný mandát spíše naznačuje, jak chudí jsou duchem.