Reklama

sobota 10. června 2017

O podivném snu


Zdeněk Hrabica
11. 6. 2017
Představme si - jako by to bylo ve snu, že by z české televizní obrazovky promluvíli k současným divákům Pavel Bělobrádek a Daniel Herman. Oba nyní z KDÚ – ČSL by ve svých projevech překvapeně odmítli hysterický ryk dlouhodobě pěstované nenávisti vůči Rusku a podpořili zrušení sankcí proti zatím, pořád jedné ze světových velmocí – proti Rusku.

Chce nás Juncker uplatit?


Jaroslav Tichý
11. 6. 2017
Šéf EK chce B. Sobotkovi dát 590 miliard korun pro chudou Severní Moravu ZDE. Je to čistokrevný pokus, jak překonat naši stoupající nelibost vůči EU a především vůči způsobu jejího jednání. Tento pokus je ale dost naivní, vyplývající z představy, že za peníze se dá koupit vše. Jenže, zůstaňme chvilku u těch peněz. Proč o nás má EU náhle takový zájem?

Ukrajina bude pozdě bycha honit: na uhlí z Donbasu se v Evropě našli kupciSergej Žukov
10. 6. 2017       zdroj

Zástupci palivo-energetického komplexu Ukrajiny konstatují, že DLR a LLR mohou vstoupit na mezinárodní trh ... Kyjev se ocitl bez tolik potřebného paliva. Situace došla až k absurdnosti, kdy se antracit, který je k dispozici v hlubinách vlastní země, dováží na Ukrajinu po moři z Jižní Afriky.

V Evropské unii chybí zákon, který by zakazoval elektromagnetické zásahy do fungování lidského organismu a nervového systému včetně zabíjení lidí na dálku

Otevřený dopis Evropské komisi
10. 6. 2017
V polovině března letošního roku navštívil polský ministr obrany Antoni Macierewicz univerzitu pátera Tadeuše Rydzyka a vystoupil tam v diskusi na téma „Problémy současné politiky, ozbrojené konflikty a terorismus“. Jedna z posluchaček se ho zeptala, jestli má Polsko strategii, jak řešit ilegální experimenty s elektromagnetickými zbraněmi na polských občanech a ministr odpověděl, že jeho ministerstvo provádí analýzu, jejímž cílem je zjistit, ve kterých oblastech Polska žijí lidé, kteří si stěžují na taková napadení a že se chystá ustavit komisi, která bude jejich stížnosti vyšetřovat
ZDE.

Prohlášení k situaci v Národní knihovně ČR

Ústřední knihovnická rada ČR
Sdružení knihoven ČR
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR

10. 6. 2017
V souvislosti s uvedením nového generálního ředitele Národní knihovny ČR do funkce bylo vícekrát konstatováno, že je nezbytné řešit především problémy související s investiční výstavbou a odměňováním pracovníků. Jsme přesvědčeni, že problém Národní knihovny je mnohem hlubší a dotýká se především plnění jejích základních funkcí. V této souvislosti konstatujeme:

Rusové Američanům už bez obalu: Pomáháte Islámskému státu, ale my ho beztak ničíme (VIDEO)

Geo
10. 6. 2017  Eurasia24
Brífink ruského ministerstva obrany k situaci v Sýrii z pátku 9. června byl jiný než ty předešlé – a dá se říct, že byl průlomový. Ruští generálové před zraky celého světa natvrdo obvinili Spojené státy z toho, o čem se neoficiálně mluví už dlouhé měsíce: z přímé podpory Islámského státu.


Na Kosovu před volbami duní velkoalbánské bubny

Václav Hoffbauer
10.6.2017  KosovoOnLine

Zítra, 11. června proběhnou na Kosovu a Metochiji, jihosrbské provincii uloupené Srbsku v roce 1999 agresí NATO, volby do parlamentu samozvaného albánského státního útvaru Republiky e Kosovës. Západní politici i protektorátní správa Kosova v misi EULEX prohlašovali, že si od voleb slibují „prohloubení odpovědné politicky a smíření“. Především smíření mezi obyvateli většinové albánské a menšinové srbské národnosti. „Místo toho na Kosovu duní velkoalbánské bubny“, hlásí rozhlasová stanice Deutsche Welle (DW).

Když už se ozvou tiší knihovníci, jde asi do tuhého!

- rp -
10.6.2017  PrvníZprávy

Kulturní instituce v gesci ministra Daniela Hermana se bouří,  jmenování nového ředitele Národní knihovny Martina Kocandy vyvolalo protesty odborářů a stávková pohotovost v Národním divadle má donutit ředitele Jana Buriana ke komunikaci.

Český lékař žijící v Británii, který popsal, co provádí muslimští zdravotníci v nemocnici, nyní přichází s razantním řešením, jak zastavit islamizaci společnosti

rozhovor s MUDr. Vladislavem Rogozovem
10. 6. 2017  ParalmentníListy

ROZHOVOR Po teroristických útocích v Londýně a Manchesteru je nutné co nejdříve využít všech demokratických prostředků k vyvolání celonárodního procesu reformy islámské části britské společnosti tak, aby byla kompatibilní s hodnotami liberální demokracie. A takovou reformu pak pomoci prosazovat všemi možnými dostupnými prostředky. To jako jedinou záchranu Spojeného království vidí český lékař Vladislav Rogozov, který už dvanáct let žije v anglickém Sheffieldu a pracuje v tamní fakultní nemocnici. Sám však přiznává, že za současného stavu věcí je tento plán spíše utopie.

Britská plichta

Zbyněk Fiala
10.6.2017  VašeVěc


Předčasné volby, které měly posílit mandát konzervativní vlády pro silácké vyjednávání s EU skončily plichtou, vládu lze sestavit, ale bude viset na vlásku. „Nevolitelný“ Jeremy Corbyn, jak ho označovala jeho vnitrostranická opozice, se ukázal být volebním trumfem strany.

pátek 9. června 2017

Zaútočil Írán v Sýrii na Američany? Sestřelený dron byl zřejmě íránský (VIDEO)

Geo
9.6.2017  Eurasia24

Na území Sýrie se pravděpodobně rozhořívá horký konflikt mezi Spojenými státy, které v zemi operují nelegálně, a Íránem, jenž stojí na straně legitimní vlády v Damašku
.

Dnes je významný deň v histórii Šanghajskej organizácie pre spoluprácu, alebo, európske médiá “prepásli” veľmi dôležitú udalosť

Eugen Rusnák
9.6.2017  HlavnéSprávy

Dnes je na summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu, ktorý sa koná v kazašskej metropole Astana, hlavný program. Európske médiá sa iba okrajovo sa zmieňujú o tomto podujatí. Zjavne podceňujú jeho význam…


Oliver Stone: Moderátorka NBC se špatně na rozhovor s Putinem připravila


8. 6. 2017    zdroj
Americká novinářka Megyn Kelly se špatně připravila na rozhovor s ruským prezidentem Vladimírem Putinem v Petrohradě. Tento názor vyjádřil americký režisér Oliver Stone. Podle něj "ovládal (Putin) svou problematiku, ale ona (Kelly) ne". Podle hodnocení režiséra byla moderátorka NBC během rozhovoru "jako kulomet". Takto Kelly, jak poznamenal Stone, předvedla nedostatky současné americké žurnalistiky, která jen zřídka věnuje pozornost nuancím.

Logika Jiřího Drahoše a jeho perla


Vladimíra Vítová
8. 6. 2017
Besedu prezidentského kandidáta J. Drahoše v Ostravě moderoval astronom J. Grygar. Na úvod ujistil posluchače: „Kandidát, který před vámi dnes sedí, je člověk, který dokázal něco neuvěřitelného.“ A měl pravdu! Jiří Drahoš totiž sdělil lidu svůj dlouhodobý názor, že prezident by měl lidi spojovat a ne rozdělovat, a jak je důležitá jeho nadstranickost. Útočil tím na stávajícího prezidenta Miloše Zemana.

Prý nemocný a opilý dědek z Hradu. Opravdu?


Ondřej Šťovíček
9.6.2017 CzechFreePress

Sotva mluví, a proto váží slova. Sotva přijel z Číny, jede do Vietnamu. Brzy na rybníku v nafukovačce. To je on, žádný kníže, jen Zeman. V Praze nenáviděný prezident Česka.


Tiše, vůdce maká a sní

9.6.2017 Tribun

Andrej Babiš sepsal cosi, co v tomto rozhovoru označuje za Vizi 2035, prezentuje to jako dlouhodobý program ANO, který nemá nic společného s letošními volbami, oficiálně se to jmenuje O čem sním, když náhodou spím, všechny v tom zaujala zmínka o tom, že se děti mají učit o kolonizaci Marsu a nikde se to nedá sehnat, ani na webu ANO, který jsem kvůli tomu obětavě navštívil.

Showtime: Putin šokoval Stoneho a řekl, co je mu sympatické na McCainovi

- kou -
9.6.2017 První zprávy

V rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem Vladimir Putin řekl, čím mu je sympatický senátor McCain, známý svojí ostrou kritikou ruského prezidenta.

Pan P. Bělobrádek, místopředseda vlády ČR a předseda KDU, na 68. sjezdu tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu v Augsburku.

Karel Malý
9.6.2017  České národní listy
Ještě ostudnější než přítomnost pana Bělobrádka na sjezdu SL, je fakt, že používá, v rozporu s mezinárodním právem, termín vyhnání, jež je produktem sudetů, místo pojmu odsun, přesídlení či transfer, který zakotvuje i Postupimská smlouva z roku 1945.


Lidice - 75. výročí německého zločinu v Lidicích

Přemysl Votava
9.6.2017  České národní listy

Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.


Pjakin, Globální Prediktor a Pánbůh

Jan Kadubec
9.6.2017  Outsidermedia
Dávám přednost psanému textu před videem, a to i u Pjakina. Než se dívat hodinu na video, tož si to raději na Leva-netu přečtu během deseti minut. Přesto mám takové nutkání napsat několik vět o tom tzv. Globálním Prediktorovi. Kdo je to ten Globální Prediktor? 
 

Nad českým právem a rozhodnutími soudů opravdu zůstává rozum stát!

- vlk -
9.6.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

V Plzni před odjezdem jsem si říkal – dáš si týden pauzu a prostě jestli nevypukne nejméně III. světová, nenapíšeš ani čárku. Jenže to jsem netušil, že  v Londýně nastanou další jatka a v Česku budu konfrontován s výroky soudů,  ze kterým mi půjde hlava kolem a tudíž nelze je nekomentovat.

Ilona Švihlíková: Národní zájem – ekonomické aspekty

Ilona Švihlíková
9. 6.2017  Literárky

Literární noviny v letošním volebním roce, kdy mnohá témata se probírají, předkládají diskusi o českém národním zájmu, tentokrát pohledem známé ekonomky a vysokoškolské pedagožky.


čtvrtek 8. června 2017

Kosovo: odborníci předpovídají tektonické změny na politické scéně

vm a vd
8. 6. 2017  Kosovo-on-line

Mezinárodní institut pro blízkovýchodní a balkánská studia (IFIMES) z Lublaně (Slovinsko) provádí pravidelné analýzy dění na Blízkém východě i na Balkáně. Ohledně kosovských parlamentních voleb, které se uskuteční 11. června 2017, IFIMES vypracoval rozbor aktuální politické situace. Přinášíme nejdůležitější a nejzajímavější části analýzy "Kosovo: předpověď tektonických změn na politické scéně".


USA: sledování cizinců na celém světě pomůže v boji proti terorismu


8. 6. 2017     zdroj
Ředitel národní rozvědky USA Daniel Kouts navrhl, aby byla rozšířena funkčnost článku zákona "O dohledu nad zahraničními zpravodajskými službami (FISA)". Podle něj to umožní účinněji bojovat s teroristy. Článek 702 počítá s možností sledování jednotlivých cizinců mimo území USA, pokud to zaručí získání důležitých průzkumných informací. Podle ředitele Národní agentury pro bezpečnost (NSA) USA Mika Rogerse by například nebylo možné "rekonstruovat úroveň pochopení vlivu RF na volby", kdyby neexistoval tento článek.

WSWS: "útok na Moskvu" skončil pro americká média politickou porážkou


8. 6. 2017   zdroj
"Exkluziv" ruského prezidenta Vladimíra Putina pro televizní kanál NBC ukázal, jak "falešná" je protiruská kampaň v USA, píše World Socialist Web Site. Během besedy prezident Ruska efektivně vyvrátil všechna "neskutečná a nepodložená" obvinění na adresu Moskvy. Jak list konstatuje, rozhovor s ruským lídrem je v USA považován za "politickou porážku" amerických médií a čím méně se o něm bude mluvit, tím lépe.

Proč koalice útočí na syrskou armádu?

Sophia Mangal
8.6.2017  Inside Syria Media Center

6. června provedla americkými jednotkami vedená Mezinárodní koalice znovu útok na pozice Syrské arabské armády (SAA) v jihovýchodní části kraje Homs. Napadena byla jednotka, která postupuje směrem k přechodu Al-Tanf. Nejméně dva vojáci SAA byli zabiti a více než 15 bylo těžce zraněno.

Aleppo Style. Z ruského vojáka se vyklubal rapper (VIDEO)

Napsal/přeložil: ea24
8.6. 2017   Eurasia 24
Příslušník kontingentu ruské armády v syrském Aleppu překvapil své kolegy bezmála profesionálním hiphopovým výkonem.
Dvaadvacetiletý ruský voják sklidil se svojí vlastní skladbou velký úspěch:
Dobře na vás vidíme! Íránci ukázali, jak ze vzduchu sledují americký Predator (VIDEO)

Geo
8.6. 2017 Eurasia 24Nečekané záběry se objevily na internetu jen pár hodin poté, co Američané v úterý 6. června znovu zaútočili na pozice syrské armády v regionu al-Tanf na jihu země. Video zachycuje americký útočný bezpilotní letoun sledovaný nad Sýrií pravděpodobně íránským dronem.
Podle Al-Masdar News Íránci sledovali americký dron v minulých dnech právě v uvedené oblasti nedaleko irácké hranice.

Od rezoluce k revoluci? „Sorosova zpráva“ namířená proti Maďarsku...


8.6. 2017   Zvědavec
Evropský parlament poprvé v historii Evropské unie oficiálně zahájil proceduru zavedení sankcí proti členskému státu tohoto uskupení – Maďarsku. Před rokem a půl podobným způsobem EU vyhrožovala dalšímu partnerovi s Vyšegrádské čtyřky, Polsku, avšak ve vztahu k Varšavě poslanci Europarlamentu a vedení EU odmítli přijmout nezbytná opatření k naplnění tohoto rozhodnutí. Budapešti však nyní hrozí, že přijde o svůj hlas při hlasování na summitech EU.

středa 7. června 2017

Pane vicepremiére, předsedo KDU-ČSL, Pavle Bělobrádku,

Jiří Baťa
7. 6. 2017
tento dopis nepíši jen svým jménem, ale i jménem tisíců vlastenecky uvědomělých občanů, resp. občanské veřejnosti České republiky, kteří tímto chceme projevit jednoznačný nesouhlas a velmi důrazný protest proti Vašemu na výsost proradnému, podlézavému, vlastenecky nemorálnímu a hlavně vlastizrádnému jednání v souvislosti s Vaší návštěvou v rámci sudetoněmeckém sjezdu v Bavorském Augsburgu.

Blíží se půl kulaté jubileum vypálení Lidic

Zdeněk Hrabica 
7. 6. 2017
Seděl jsem před lety v pracovně předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu - u paní Anděly Dvořákové několik hodin po její audienci v Arcibiskupském paláci. Na její žádost ji přijal primas český Miloslav kardinál Vlk. Žádala, aby církev pietně vyzvedla památku zastřeleného lidického kněze Josefa Štemberka u Horákova statku při vypálení Lidic 10.června 1942. 

Stejně je to v Česku jak v nějakém absurdistánu. Prezident lítá po světě a shání kšefty pro svou zemi.Předseda vlády si mezitím lítá pro rozkazy do Bruselu a Londýna, hbitě je plní na úkor celé země a ještě bokem stíhá sabotovat prezidentovy kroky všude, kde jen může!

7.6.2017   Hrad
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci s vietnamským prezidentem
Vážený pane prezidente, dámy a pánové,
dovolte mi, abych doplnil pana prezidenta Vietnamské socialistické republiky několika konkrétními daty.
Přivezl jsem s sebou ve dvou letadlech šedesát osm podnikatelských delegací, což svědčí o přirozeném zájmu českých podnikatelů rozvíjet kontakty a kontrakty se svými vietnamskými partnery. Připomínám, že podnikatele samozřejmě nikdo nenutil, nikdo jim nic nenařizoval, přijeli zcela dobrovolně z vlastního zájmu a tuším, že nyní jsou již v Ho Či Minově Městě.

Mají nás za hlupáky. Plánovači v NATO vymýšlejí ,,cvičení" jak jinak, za naše peníze, k odstrašení nepřítele. Otázka je, co NATO vlastně cvičí, a proč tomu říká cvičení?

7.6.2017  Vojáci proti válce  
Cvičení Noble Jump - (vznešený skok), je realizováno v rámci sil Velmi rychlého nasazení.
Zde narážíme na první degradaci občanů na hlupáky, v pohledu plánovačů spíš na stádo ovcí.
Z Albánie podle naplánovaného cvičení Noble Jump vyrazila pod velením NATO jednotka směřující do místa pořádaného cvičení, Giurgiu-Ruse v Rumunsku.

Všem občanům a voličům v České republice:

Jaromír Bradávka
7.6.2017  Rukojmí

Když loni v červnu obyvatelé Velké Británie těsnou většinou v referendu rozhodli, že opustí Evropskou unii, svět zpozorněl. Do té doby neprůhledná a zdánlivě neprůstřelná monolitická nadstavba eurounijní multikultury a peudokorektnosti dostala velkou trhlinu. Lidé si uvědomili, že když spojí své síly, mohou svou zemi a svůj život změnit. Krátce poté začalo být jasné, že k podobné změně kursu se blíží i Spojené státy. Vítězství D. Trumpa vzbudilo další naděje na zlepšení vztahů mezi jadernými mocnostmi a na snížení mezinárodního politického napětí.

KS Řecka a protiimperialistické hnutí posilují svůj boj proti NATO

Eva Novotná
7.6. 2017   Ne základnám


Řečtí komunisté přechod vojenské jednotky pod velením NATO z Albánie na hranicích s Řeckem zablokovali. Vojenská jednotka Velmi rychlého nasazení  NATO přes hranice neprojela. 
Síly NATO se v pátek 2.6. večer stáhly z hraničního přechodu na státní dálnici v severním Řecku .

75. výročí německého zločinu v Lidicích


Přemysl Votava
7.6.2017 VašeVěc

Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.


Slova omluvy od představitelů sudetských Němců, za tento zločin spáchaný před 75 lety, tito naši pánové jistě neslyšeli a Lidice v Augsburgu, jim také nepřipomněli….. Tak připomínám.

Rusko je zpět, navíc s dluhem pouze 12,9% HDP! Ruská recese skončila.

7. 6. 2017 SkrytáPravda
Nedávná recese byla nejdelší za posledních 20 let: pokles trval sedm po sobě jdoucích čtvrtletích (recese 1998-1999 a 2008-2009 trvala pět čtvrtletí.). Podle Rosstat je tato recese u konce: ruská ekonomika roste v posledních dvou čtvrtletích, od konce roku 2016 (viz grafy.) 


(Na foto: Prezident Putin a guvernérka Elvira Sachipzadovna Nabiullinová)


Ukrajinští klauni našli jen mou korespondenci s Ladislavem Kašukou, víc nic... Nenormální je, že Vy, Češi, Slované, jste také pro pokračování války na Ukrajině..Oni zabíjejí děti! USA, NATO, EU potřebují tuto válku. Proto bude trvat dlouho a neskončí rychle!

Ladislav Kašuka, zasláno redakci NR
7.6. 2017   
Rozhovor se spisovatelem Alexandrem Usovským, našimi a zahraničními médii nálepkovaným jako konspirátor a agent Kremlu navíc ,,podporovatel opozice v bývalém východním bloku". Rozhovor je v češtině...

Blízký východ se právě teď otřásá v základech. O co jde? Také o konečné vítězství v Sýrii

mbi
7.6.2017  Eurasia24
 
Co se to děje na Blízkém východě, kde řada Západem podporovaných zemí najednou doslova odepsala Katar a vztahy této země s ostatními členy „unie Zálivu“ se dostaly na hranu otevřeného nepřátelství? Jestli se vám nechce číst důsledně řízené „fake-news“ médií hlavního proudu, Eurasia24.cz vám nabízí stručnou a srozumitelnou analýzu tohoto geopolitického dramatu. 

Další důkaz izolace Ruska a účinnosti sankcí

7. 6. 2017
 

Bezvýznamný prezident Zeman opět jako kůl v plotě

7. 6. 2017

http://www.cum.sk/v/xGTH/a-kdo-tedy-priletel-do-ciny-na-forum-o-hodvabne-stezce

"Vřelé" přijetí. V LLR byla zlikvidována skupina ukrajinských diverzantů


7. 6. 2017    zdroj
Vedoucí tiskové služby Lidové domobrany (LD) LLR plukovník Andrej Maročko informoval, že bojovníkům LD se podařilo odvrátit proniknutí ukrajinské diverzní skupiny na území republiky. V důsledku tohoto výpadu má nepřítel dva mrtvé a šest zraněných, kteří zůstali ležet na bojišti. Velení vojenské jednotky se pokusilo tuto skutečnost utajit před nadřízeným velením.

Bělobrádkovo tvrzení o vyhánění má pekelnou trhlinu aneb Nevolitelná strana KDU-ČSL

Bělobrádek řeční na Sudetendetschetage 2017
Jiří Jaroš Nickelli
7.6.2017   České národní listy

Pan Bělobrádek z KDU-ČSL jel do Augsburgu. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek jel k sousedům. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek jel na návštěvu přátel. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek se nejel omlouvat ani usmiřovat. Nic proti tomu.


My pozůstalí po obětech nacismu, po obětech sudetského řádění, se však ptáme. Jel k těm sousedům sudetům jako soukromník?

(Ne)adekvátní reakce

7.6.2017    Tribun

Tak máme za sebou další teroristický útok. Tedy ne přímo my, Britové, ale asi nemá cenu předstírat, že se nás to netýká, stejně jako nemá smysl chlácholit se tím, že v Sýrii, Iráku či Jemenu jsou na tom hůř. Ještě třikrát a zvykneme si, tak jako si museli zvyknout lidé jinde po světě. Problém to sice nevyřeší, ale alespoň se z toho nezblázníme. Řešit by to ovšem chtělo. Jenže jak?


úterý 6. června 2017

“Fake News”: CNN si vyrobila reportáž podľa potrieb. Tentokrát v Londýne protestovali moslimovia proti terorizmu

Samuel Gdovin
6.6.2017  Hlavné správy

Americká spravodajská televízia CNN po útoku v Londýne natočila reportáž o proteste moslimskej komunity proti terorizmu. Neskôr sa však ukázalo, že protest nebol vôbec spontánny, ale najskôr zinscenovaný. Údajní protestujúci sa riadili pokynmi novinárov a celé to pripomínalo “divadelné predstavenie”.


Letecké síly koalice USA zavraždily 30 běženců, kteří se snažili dostat se z Rakky

6. 6. 2017    zdroj
Letecké síly mezinárodní koalice USA zabily 30 civilistů, kteří se snažili uniknout na člunech přes Eufrat z obklíčené Rakky. Mrtví jsou většinou ženy a děti, informuje agentura Al Mayadeen.
Počet zraněných není znám. Méně než za jeden měsíc v důsledku leteckých útoků USA a jejich spojenců zahynulo v Rakce a jejím okolí více než 180 obyvatel.

Jen duševní ubožák Rejžek může napsat, že leckde zvolili prezidentem nesvéprávného idiota, přičemž sám moc dobře ví, že není většího nesvéprávnějšího idiota, než je on sám…

Břetislav Olšer
6.6. 2017 Rukojmí
Dnes jen stručnou glosu; není podstatné, zdali je zmíněný prezident "nesvéprávným idiotem", jak ho zakomplexovaná lidská nula Rejžek označil v Lidových novinách ve svém sloupku "Poslední slovo". Hlavně jde v tomto bulvárním prdu o další snůšku Rejžkových urážek, invektiv a vulgarit nejen na zmíněnou hlavu státu, ale též o plivání na vítězství fotbalistů Slávie a jejich čínských majitelů...

Ruští piloti nafilmovali americkou ponorku. Zamrzlou do arktického ledu (VIDEO)

Artur Sobakevič
6.6. 2017 Euroasia24
 
Služba v Arktidě, to není nic příjemného: krutý mráz, krajina smutná a jednotvárná a kolem dokola nic zajímavého. I tady ale někdy dojde na zajímavé okamžiky nebo neobvyklé „nálezy“. Jedním z nich se stala americká jaderná ponorka třídy Seawolf pevně zamrzlá do arktického ledu. Při hlídkovém letu ji objevili ruští letci.

Zdaním vám každou korunu, sám jsem před vámi zoptimalizoval 10 miliard

- vlk-
6.6.2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Poslední předvolební průzkumy, které už pokrývají i finální vyústění vládní krize, potvrzují naprosto přesně to, co jsem predikoval ještě před jejím oficiálním závěrem v článku Sčítání plusů a mínusů. Bohužel. Český volič je zkrátka nepoučitelný, takže nás po léčbě Klausem, Zemanových čistých rukou, Topolánkovsko-Kalouskovsko-Nečasovských famiglií a jejich řeckých a jiných lžích, čeká jediné – protrpět a následně tvrdě zaplatit i období, kdy se z České republiky stane totální dojná kráva, kterou ve své privátní stáji umístí Andrej Babiš. 


Svět ruskýma očima 405

zajoch
6.6.2017 Outsidermedia

Němci z Trumpova vystoupení v Bruselu pochopili, že se snaží zneužít článek 5 ústavy NATO k plnění vlastních cílů ostatními členy * Peking pozorně zaznamenává každý krok americké „pěstní diplomacie“ v APR * Kaddáfisté se obávají, že Libye uzavře za nových vlád nevýhodné smlouvy s EU a přemění se v ohromný lágr pro migranty vracené z EU


Režisér David Martinek: Zeman je veliký státník. Nabídl Putinovi ruku, to je moudré pro klid. Děda mě po roce 91 varoval, že tu vše půjde do kytek a zvítězí boháči. Naslouchejme starším Tvoří se nová podoba světa a my u toho nejsme! „Podstatné je, že dojde k masivnímu křížení technologií, k provázání technologií z různých oborů a že tyhle nové technologické hybridní systémy úplně změní realitu.“

6. 6. 2017  PL, část článku
Je třeba vědět, že speciálně Čína, Spojené státy, Německo a, považte, Rusko investují do vývoje nových technologií obrovské kvantum peněz. Čína se chystá stavět projekty v planetárním měřítku, třeba onu Hedvábnou stezku.Tady se tvoří nová podoba světa. My u toho, ale až na výjimky nejsme. A když už to někdo od nás podporuje, třeba styky s Čínou, Ruskem, nejen Spojenými státy, nebo jako vrcholný politik je pozván ke stolu, kde se rozhoduje o budoucnosti světa, naše média obvykle řeší, co kde utrousil za průpovídku. Smysl tohoto konání tak zůstává spoustě lidem utajen, i když je zjevný.