Reklama

sobota 17. června 2017

Stovky vyčerpávajících hodin na cestách po celém světě s náročnými programy a setkáními s předními vůdci planety...

Břetislav Olšer
17.6. 2017   Rukojmí
..., tak činný je prezident Miloš Zeman, který nyní absolvoval i audienci u britské královny Alžběty II...V pátek 16. června navštívil Londýn prezident Miloš Zeman, kde mu, jeho manželce a dceři udělila audienci královna Alžběta II. (91). Zeman se tak zařadil po bok světových státníků, které panovnice přijala přímo v Buckinghamském paláci; od papeže Františka až po čínského prezidenta Si Ťin-pchinga... 

Tento skvělý úspěch nepošpiní ani presstituti jako Břešťan a další havloidni sebranka z tzv. pražské kavárny…
Britská královna Alžběta II. a princ William se ale napřed v jednom z komunitních center setkali s přeživšími obyvateli londýnského bytového domu, jenž tento týden zničil mohutný požár, poté se uskutečnila plánovaná audience, kterou udělila českému prezidentovi Miloši Zemanovi.
Foto ČTK

Vladimír Putin: USA záměrně nezveřejní zpravodajské informace o havárii Boeingu u Doněcku


17. 6. 2017   zdroj
V rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem se Vladimír Putin vyjádřil ohledně notně zdlouhavého vyšetřování příčin havárie MH17 u Doněcku. Připomeňme, že nizozemská komise, která se zabývá vyšetřováním případu, protáhla šetření na tři roky a snaží se ze všech sil zavrhnout důležité důkazy, jež svědčí o vině kyjevské strany. Z místa havárie byly dokonce odklizeny všechny velké úlomky sestřeleného letadla.


Zaorálek dnes předčil Jakeše. Podívejte se!

Radim Valenčík
17.6.2017   blog autora
Zaorálek dnes na Programové konferenci ČSSD předčil slavný projev Jakeše z Červeného Hrádku.
Jakeš, slavný Červený Hrádek (17.7.1989):
https://www.youtube.com/watch?v=cKoQQo8gdPM
Zaorálek Černínský palác (17.6.2017):
https://www.facebook.com/cssdcz/videos/1374366439265725/?fref=mentions&pnref=story

Putin sdělil, co se ve skutečnosti stalo na konferenci v Mnichově v roce 2007: "Rusko oznámilo, že odmítá jít na porážku"


17. 6. 2017    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin vysvětlil režisérovi Oliveru Stonovi, co chtěl říct svým proslaveným projevem na konferenci o bezpečnosti v Mnichově. Putin řekl, že se nechystal oznamovat změnu v politice Moskvy, ale pouze poukázal na nepřijatelnost akcí USA, oznámila agentura TASS.

Poznámky k červnovém článku „PROČ LŽEME" v National Geographic


Rajko Doleček
17.6.2017

V červnovém článku populárního amerického magazínu NATIONAL GEOGRAPHIC vyšel článek „PROČ LŽEME“ (Why We Lie) autora Y.Bhattacharjee. Byl docela zajímavý, ale v určitém smyslu neúplný. Uvedl sice lži amerického prezidenta Billa Clintona v jeho skandálu se slečnou Monikou Lewinsky, ale opomenul, že Clinton byl vlastně velký hříšník, protože „lhal pod přísahou“ („he lied under oath“).


Na Ukrajině bylo potvrzeno zrušení zákazu na dovoz a vývoz výrobků na Krym


17. 6. 2017    zdroj
Kyjevský správní odvolací soud potvrdil nezákonnost rozhodnutí ukrajinské vlády o omezení dovozu a vývozu zboží z Krymu. Oznámil to právník Helsinského výboru pro lidská práva Maxim Timočko na svém Facebooku. "Bylo zrušeno rozhodnutí vlády č. 1035!" napsal Timočko.

„Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost?“ Štěch má "v podstatě pravdu"


Ludvík Smýkal
17. 6. 2017
V poslední době řada politiků, počínaje prezidentem republiky, přes členy vlády a poslance Parlamentu České republiky a konče starosty a zastupiteli obcí, ráda, a při každé příležitosti, hovoří o dvou problémech, které jsou, dle jejich názoru, těmi hlavními příčinami „blbé nálady“ řadových pracovníků ve státní i soukromé sféře a u jejich zaměstnavatelů příčinou uzavírání oddělení v nemocnicích, odlivu „mozků“ do zahraničí, omezování rozvoje výroby, apod.

Ve středu 14.6.2017 odklepla vláda Lithium miliardáři Janečkovi na místo státní těžební firmy Diamo.

17. 6. 2017
A dál?

Předsednictvo Unie českých spisovatelů: Zastavte barbarství!


17. 6. 2017
Podle informací z denního tisku plánuje „elita“ Národního muzea, ve spolupráci s Ministerstvem kultury, odstranit z panteonu svěřené budovy busty Julia Fučíka, Fráni Šrámka a dalších spisovatelů, slovem osobností české národní kultury. Prý byla jejich instalace „politicky motivovaná“, jen zabírají místa jiným, ovšem „nesporným“ osobnostem, jakými byly kupříkladu mocnář František Josef I., nejen v době senility přezdívaný „starý Procházka“, nebo Heinrich Clam-Martinic, jehož musí redakce nejmenovaných novin uvést s poznámkou, že byl „rakouský politik a ministerský předseda Předlitavska“. Julia Fučíka a Fráňu Šrámka dnes neznají snad jen absolventi a frekventanti našich svobodných polistopadových škol.

Někteří sní o tom, že uvidí Rusko v knock-outu

17.6.2017 Ostrov Janiky

Vyjádřil se Vladimír Putin v rozhovoru s Oliverem Stonem. Jsou to jejich sny, ale neodpovídají skutečnosti. A ti, kdo o tom píší, to dobře vědí.
Pár jeho dalších postřehů zestručněně následuje.
Přeloženo Odtud

Ruský prezident Vladimír Putin poskytl americkému filmaři Oliveru Stoneovi rozsáhlé interview, které bude vysílat americká kabelová televize Showtime 12. až 15. června 2017...

Břetislav Olšer 
17.6.2017 Rukojmí - blog autora

Nikoho asi nepřekvapilo, kromě protiruských vojenských jestřábů. že ruský prezident Vladimír Putin v těchto dnech poskytl americkému filmaři Oliveru Stoneovi rozsáhlé a velmi otevřené interview, které bude vysílat americká kabelová televize Showtime 12. až 15. června 2017.

Trumanovo lusknutí prstů

Mojmír Grygar
17.6.2017 se svolení autora také vyšlo v Literárkách či na ParlamentníchListech
 

Jan Eichler v článku „Trumanova doktrína v širších souvislostech", uveřejněném v Právu 8. června, připomněl důležitá a dnes opomíjená fakta, která osvětlují vznik studené války. Stať zasluhuje pozornost, proto k ní připojuji několik poznámek a dat.

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

Paul Craig Roberts
17.6.2017 Zvědavec

Musí být skvělé být Vladimírem Putinem a být nejmocnější osobou na zemi. A přitom to ani nemusíte o sobě říkat sám. Americká Demokratická strana to o Putinovi tvrdí spolu s celou řadou západních presstitutů a také s CIA a FBI.

Připomeňme Národnímu muzeu, kdo byl Usurpátor František Josef I.

Jiří Jaroš Nickelli
17.6.2017 ČeskéNárodníListy

Národní muzeum v Praze rozhodlo - z Panteonu velikánů odstraní Fučíka a básníka Fráňu Šrámka. A doplní Panteon o císaře Franze Josefa I.,stařičkého mocnáře. Unie českých spisovatelů bije na poplach - Zabraňte barbarství! Naprosto správně. My se za odbojáře Boskovic připojujeme.

pátek 16. června 2017

Dvě trefy do černého na grémiu ČSSD


Lubomír Man
17. 6. 2017
Připomenu-li si jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval (Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg), naplňuje mě to jistotou, že i tentokrát se naši sociální demokraté na středečním grémiu „trefili do černého“ A to když podle opileckého hesla co tě nezabilo, tě uzdraví, oprostili úlohy vést stranu do nastávajícího volebního boje premiéra Sobotku, a přidělili ji právě nositeli oněch shora zvolených epithetonů. Dílka to lidu, jež nejspolehlivěji vypovídají o tom, jaké skutečné a nikoliv tedy vyfabulované vážnosti a obliby se tento politik pro všechno, čím na sebe přitáhl pozornost, dnes u nás těší. 


Soud soudí soudce II


Zdeněk Jemelík
16. 6. 2017        JemelikZdenek
Pokračování ostudného procesu proti bývalému soudci Vlastimilu Matulovi, které dle mého článku z 8.května 2017 mělo proběhnout 11.května 2017, se nakonec uskutečnilo až 15.června 2017. O odročení jsme se tehdy dověděli až ráno „na místě činu“ a důvody dodnes neznám. Soudkyně Mária Petrovková úvodem podala přehled o dosavadním vývoji procesu a informovala přítomné, že si vyžádala od Ministerstva spravedlnosti a z dalších zdrojů velké množství listinných důkazů, týkajících se činnosti bývalého soudce Vlastimila Matuly v době jeho působení stážisty na ministerstvu.

Jako svazácká schůze

Martin Koller
16.6.2017 

Pražská konference o obraně DESCOP zahájená v pátek 9. 6. 2017 se zapsala zlatým písmem do historie reprezentantů současné vlády jako poskoků cizáckých zájmů. Konec konců ji iniciativně svolat předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, společně s předsedou Evropské komise (EK) Jean-Claude Junckerem. Nevolený, rádoby křesťanský, arogantní totalitář, opilec (údajně bývalý), účastník podivných finančních čachrů a především bojovník za islamizaci Evropy Juncker se pokrytecky předváděl jako bojovník za bezpečnost evropských i českých občanů. Ostatně pokrytectví bylo základním faktorem celé konference DESCOP, stejně jako tvoří spolu se lží a utajováním pravdivých informací základ mediální politiky EU.

Satanovský vysvětlil, proč USA nedobyjí Rakku ...


Grigorij Pavlodubov
16. 6. 2017       zdroj
V poslední době zaútočily na baštu teroristů v Sýrii Rakku síly místních formací, ovládané Američany. Situaci komentuje známý orientalista, vojenský expert a prezident nezávislého výzkumného centra Ústav pro Blízký východ Jevgenij Satanovský. Expert také vysvětlil, proč se dlouhou dobu nedařilo zorganizovat útok a proč jsou nyní možné průtahy a zpomalení. Podrobnosti zveřejnil list Vojensko-průmyslový kurýr.

OSN: Americká armáda se v Sýrii dopouští masakrů!

- kou -
16.6.2017 PrvníZprávy

Nezávislá mezinárodní vyšetřovací komise pro Sýrii, která je součástí struktury OSN, obvinila USA a jejich spojence z masakrů v Sýrii.Zastavte barbarství!


zasláno redakce
16.6.2017  Unie českých spisovatelů


Podle informací z denního tisku plánuje „elita“ Národního muzea, ve spolupráci s Ministerstvem kultury, odstranit z panteonu svěřené budovy busty Julia Fučíka, Fráni Šrámka a dalších spisovatelů, slovem osobností české národní kultury. Prý byla jejich instalace „politicky motivovaná“, jen zabírají místa jiným, ovšem „nesporným“ osobnostem, jakými byly kupříkladu mocnář František Josef I., nejen v době senility přezdívaný „starý Procházka“, nebo Heinrich Clam-Martinic, jehož musí redakce nejmenovaných novin uvést s poznámkou, že byl „rakouský politik a ministerský předseda Předlitavska“. Julia Fučíka a Fráňu Šrámka dnes neznají snad jen absolventi a frekventanti našich svobodných polistopadových škol.

Tvrdý úder Ruska: Byla zabita „vojenské rada“ IS a asi 330 bojovníků!


- kou -
16.6.2017 První zprávy, RIA a Kanal 1 (Rusko)
Při útoku ruského letectva v blízkosti Rakky v Sýrii bylo zabito vedení radikálů, kteří byli součástí „vojenské rady“ seskupení „Islámský stát“, a asi 330 teroristů, uvedlo v pátek ruské ministerstvo obrany.


Hnědá zeleň

Karel Sýs
16.6.2017
Je 28 let po Velkém Listopadu a komunismus nepřestává strašit přehřáté české palice. Je to ještě obsedantní neuróza, nebo už totální zblbnutí?

Ať otevřeme kterékoli režimní noviny či televizní kanál, najdeme dostatek klinických příznaků. Společnost je totalitně vymatlaná. Na jedné straně zteplalá mládež pokládající svůj intelekt na oltář polovodičovým bohům, na druhé straně dědkové a báby, pamětníci socialismu s nejrůznějšími zkušenostmi, kteří si nevědí rady, na koho dřív nadávat, a jediné, k čemu by je mlaďoši měli přemluvit je, aby nadávali sami na sebe.

Sobotka a Zaorálek, nastrčené figurky mafiánů. A Chovanec, zakladatel úřadu pro špiclování. Docent Valenčík rozebral rošádu ČSSD pohledem upřímného sociálního demokrata

rozhovor s docentem Radimem Valenčíkem
16. 6. 2017 ParlamentníListy

„Když se na to podívám z pozice těch, pro které byl Sobotka či Zaorálek jen nastrčenou figurou, aby mohli pod vlajkou ČSSD provádět svoje mafiánské tunelářské reje, pak je to naprosto logické. S expanzivní a imperiální Evropskou unií nechceme mít nic společného

J. Skalský
16.6.2017  České národní listy

Asi před rokem Michael Roth, náměstek ministra zahraničních věcí SRN, prohlásil, že Německu, jako největšímu státu v EU, přísluší vedoucí role. O několik měsíců poté B. Posselt v zahraničním vysílání čs. rozhlasu zatoužil po vedoucí roli EU ve světě. V Německu proběhly též diskuse o „jaderném deštníku: Otázkou bylo, zda Německu, tedy i pro Evropu, budou stačit jaderné zbraně Francie. Dříve Němci uvažovali i o atomových pumách a hlavicích britských. Po brexitu však budou pro ně nedostupné. I tato diskuse, že se vůbec konala, signalizuje zásadní posuny v zahraniční i vojenské politice SRN.

Spiknutí vojensko-bezpečnostních kruhů proti Trumpovi je reálné

Patrick J. Buchanan
16.6.2017   Zvědavec

Prezident Trump je sice hlavou státu, vlády a vrchním velitelem armády, ale jeho vlastní administrativa je prolezlá zrádci, kteří mají v plánu ho svrhnout. Schyluje se zde k jakési občanské válce, ve které hlavní město usiluje o odvolání vlastního prezidenta.

Putin po patnácté

Jan Campbell
16.6.2017  VašeVěc


Děkuji všem čtenářům, kteří četli moje poslední čtyři příspěvky na téma Nedůvěra, rozhodli se sdělit mi vlastní názor nebo hodnocení, a žádají o pravidelné komentáře k dění ve světě. Odpovídám tímto komentářem dnešního přímého přenosu otázek a odpovědí prezidenta Putina. Ve své podstatě lze shrnout obsah čtyř příspěvků a obsah patnáctého přímého přenosu otázek a odpovědí prezidenta Putina do tří rčení: 1) Nihil novi sub sole - Nic nového pod sluncem. 2) Bližší košile než kabát. 3) Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.

Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou


institut V Klause logo    

Václav Klaus
16.6.2017  IVN


1. Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

2. I těm, kteří to ještě nevěděli, ukázala tímto svým krokem Evropská komise, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.

3. Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus.

4. Odmítáme argument, že musíme „být u toho“, že musíme „být přítomni“ rozhodování, že musíme být v tak zvaném „tvrdém jádru“ Unie. Uxrozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás.

5. Nenechme se vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou, politiku EU jako celek.

6. Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.


Václav Klaus a IVK, 13. června 2017.

Premiér opouští kapitánství potápějící se strany

Jiří Jaroš Nickelli
16.6.2017  České národní listy

Celý příběh současného pana premiéra vyvolává například metaforu příběhu piráta Billyho Bonese ze Sevensonova Ostrova pokladů. Starý pirát Pye přináší Billymu černou známku. "Obchod je obchod, pane Bonesi!", říká uštěpačně pirát a podává mu smrtící rozsudek.


čtvrtek 15. června 2017

Ví pan „profesor“ Halík, čí vůbec je?

Jiří Baťa
15. 6. 2017
O chytrém, spíše vychytralém, úskočném člověku se říká, že je to člověk mazaný. Nebo dokonce také, že je všemi mastmi mazaný. Prostě kdo umí umí, kdo neumí, čumí. Nicméně pořád jde o člověka, který má všech 5 P v pořádku, ví co chce a v podstatě nelze o jeho jistých kvalitách pochybovat.

Nebyli ti komunisté blbí?

Vladislav Janko
15. 6. 2017
Teď na zájezdu v Itálii jsem se setkal už s třetím člověkem (z toho dva byli na zájezdu, oba z Moravy), který hodnotil současný režim o hodně výše než ten socialistický proto, že tehdy nebyly banány. Řekl jsem mu, že jestli mají být banány měřítkem životní úrovně, pak nejvyšší je v banánových republikách, na Haiti, v Hondurasu, na Kubě, na Filipínách, atd. Neuspěl jsem, nepřesvědčil. Moravanka byla učitelka vystudovaná za socialismu, další byl prodavačem, takže věděl, o čem mluví.

Žena odstřelovačka z islámského praporu zabila obyvatelku DLR

Maxim Karpenko
15. 6. 2017 zdroj
Ukrajinská armáda používá ženské odstřelovače k likvidaci občalů DLR. Oznámila to tisková služba republikových ozbrojených sil. Například kulkou odstřelovačky zahynula stařenka z vesnice Sachanka, která v okamžiku výstřelu pracovala na své zahradě.

Jak Petr otevřel okno do Evropy a uzavřel druhé do Ruska

Ruslan Venjakno
15.6.2017  zdroj

Porošenko proti Timošenkové

Na Ukrajině obchází anekdota, že Julia Timošenková, když se dozvěděla o rozhodnutí stockholmského soudu, vytáhla ze sklepa své invalidní vozítko. Jak se říká, v každém vtipu je nějaké jádro. Skutečností je, že dobře informované zdroje v úřadu generálního prokurátora informovaly: Jurij Lucenko připravuje zatčení Timošenkové, protože se Porošenko obává mít ji za soupeře v nadcházejících prezidentských volbách.

Kořeny násilí

To pořád moudré hlavy spekulují o tom, kde se bere násilí a terorismus, pořád se hledá příčina tu v Koránu, tu v mešitách, až přijde nějaký Ibrahim Bohari, fotbalista ze Středoafrické republiky, a rozštípne to:

MZV Ruska okomentovalo výsledky voleb v Kosovu

14.6.2017 Sputnik

Výsledky parlamentních voleb v nepřiznaném Kosovu svědčí o radikalizaci politické špičky v Prištině. O tom se mluví v komentáři úřadu informací a tisku MZV Ruska.

Ilona Švihlíková: Problém ČSSD je jinde - v poradcích. „Četla jsem od nich neuvěřitelnou větu: Nedůvěra v elity je nedůvěrou v sebe sama. Kdybych měla kolem sebe lidi, kteří mi říkají tohle, tak bych se vůbec nedivila, že mám jen 10% podporu voličů.“

15.6.2017   ČR 2
Ilona Švihlíkova v pořadu Jak to vidí byla dnes hostem Zity Senkové...
Témata: Odstoupení Bohuslava Soboty z předsednického křesla ČSSD, Katar a důvody jeho izolace. Euroasijská platforma už sdružuje půlku světa. Americká federální banka zvýšila úrokové sazby. Reforma eurozóny.
Sociální demokracie přepřahá. Z postu předsedy odchází Bohuslav Sobotka, stranu povede statutární zástupce a první místopředseda Milan Chovanec. Volebním lídrem se stává Lubomír Zaorálek..(celý pořad zde  ČR 2

Rozumný hlas z USA: Proč útočíme na Syřany, kteří bojují s Islámským státem?


Ron Paul
15.6. 2017  Eurasia24

Následující článek amerického politika Rona Paula sice nebere v potaz to hlavní, totiž že americká pomoc teroristům v Sýrii je systémová, protože pomáhá udržovat a eskalovat pro USA existenčně nutný konflikt a chaos, nicméně je dobrým znamením, že i lidé za oceánem se snaží vidět globální dění nezkresleně.Právě když jste se domnívali, že americká politika ve vztahu k Sýrii se už nemůže zhoršit, stalo se to. Američtí vojáci dvakrát zaútočili na syrská vládní vojska ze základny, kterou nelegálně zabírají přímo uvnitř Sýrie.

Co se opravdu děje v těchto volbách v EU... Lži a podvody jsou jejich základním nástrojem manipulace veřejným míněním!


Wiliam Engdahl
15. 6. 2017    Zvědavec
Oficiální německá, francouzská a další média EU mají po nahnutém bizarním vítězství Emmanuela Macrona, bývalého Rothschildova bankéře a globalistického liberála, manévry. Pokud bychom jim měli uvěřit, tak vzestup, jak ona popisují, „nacionalistů krajní pravice“ v EU po loňském odhlasování BREXITu britskými občany o opuštění Evropské unie skončil. Voliči dostali rozum a opouštějí extrémní strany – tak praví jejich ódy. Avšak to, co skutečně utváří výsledky hlasování v Rakousku, v Holandsku, nyní ve Francii a v září v Německu, je něco zcela jiného.

Určují svobodu slova v našich médiích lidé s bolševickým myšlením?


Jaromír Petřík
15. 6. 2017
Určitě si naši občané vzpomenou na cirkus, jaký nastal, když se Andrej Babiš domlouval s redaktorem IDnes, o čem bude psát. Tereza Boehmová na protest proti svobodě slova na IDnes dokonce opustila řady jeho zaměstnanců... Chovají se však sami redaktoři a admini v mainstreamových médiích o něco lépe než Andrej Babiš? Nejsou likvidovaní a zablokovaní nepohodlní redaktoři a blogeři, kteří nepíšou podle jednotných not západního mainstreamu?

Základny USA a Arabové, Navalnyj, Ukrajina. Tereza Spencerová znovu doplňuje, o čem se v Česku mlčí a říká své na téma ,,česká mládež"

rozhovor s Terezou Spencerovou
15. 6. 2017 ParlamentníListy (kráceno!)
„USA mají v Kataru štáb Centrálního velení armády, další základny mají v Saúdské Arábii a ve všech tmářských monarchiích Perského zálivu. Tyto základny byly až dosud vnímány jako jakási záruka jistoty bezpečí tamních monarchů před vnějšími vlivy a tlaky. A najednou se ukazuje, že si lze americkou náklonnost prostě koupit,“ vysvětluje nejnovější anabázi na Blízkém východě editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz dodává podrobnosti i o dohodě o bezvízovém styku mezi EU a Ukrajinou a dává též najevo, co si myslí o české mládeži.

Obranný fond EU, jeho provázanost s NATO a co to znamená pro ČRJaroslav Tichý
Vladimíra Vítová

15.6.2017
Při jednání o evropské bezpečnosti v Praze uvítala česká vláda vznik Evropského obranného fondu s ročním rozpočtem ve výši 5,5 miliard eur ročně (http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-1508_cs.htm.) Jeho vznik vítá i NATO. Vláda v této souvislosti nadšeně souhlasila s dalším zvýšením financí, které budeme platit do EU, mimochodem úplně stejně jako souhlasila po summitu v Bruselu se zvýšením financí, které budeme platit do NATO.

Zaorálek v triumvirátu? Z možných řešení nejhorší

Radim Valenčík
15.6.2017  blog autora

Před třemi dny, když nazrávaly změny ve vedení ČSSD, jsem položil otázku:

"Tak co - využije ČSSD výměnu předsedy k tomu, aby dohnala hlavní příčinu svého propadu? Totiž to, že nabízí místo svého pohledu na příčiny a způsob řešení současných problémů jen sliby, kterým není nikdo shttp://radimvalencik.pise.cz/4663-zaoralekvtriumviratu-z-moznych-reseni-nejhorsi.htmloudný ochoten věřit. Obávám se, že ji to ani nenapadne a propad bude pokračovat. Bývalé KSČ taky nepomohlo vyměnit Husáka za Jakeše a pak Jakeše za Urbánka. 
 


středa 14. června 2017

Nuly útočí

Ivan David
14. 6. 2017
"Nevyčítej trpaslíkům, že okopávají kotníky, výš nedosáhnou." (S.J. Lec)
Trpaslíci, kteří nestojí za samostatný komentář, útočí na Františka Čubu. Prý nic nedělá a bere peníze, vykřikují novinářské nuly a pár trapných funkcionářů. V Senátu nepromluvil, argumentují stoupenci představy, že žvanění je práce. Spolupodepsal za rok jen jeden zákon, vypočítávají podepisovači paskvilů a sluhové cizí moci.

Tak jsem jí postavil náhrobní kámen a čerstvé růže jsem tam dal, pak jsem se pomodlil a zašeptal amen....

Jaromír Bradávka
14.6. 2017   Rukojmí
Slovy z textu slavné písně Petra Nováka končí éra vlády České strany sociálně demokratické a jejího předsedy Bohuslava Sobotky. Za čtyři roky v jejím čele a v čele české vlády ji dostal do stavu, o kterém se jejím členům a bývalým předsedům nezdálo ani v nejdivočejších snech.

Její Veličenstvo královna Alžběta II. udělí audienci prezidentu republiky a jeho manželce

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
14.6. 2017   Hrad
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční v pátek dne 16. června 2017 jednodenní pracovní návštěvu ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.
Prezidentovi republiky a jeho manželce bude udělena audience Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II.

Úspěšná Sobotkova vláda jako marketingový kýč. Z lidí dělá konfidenty berní správy. Česko se změnilo v zemi, kde se nežije dobře.

Robert Malecký

14.6. 2017   Hlídací pes, glosa

Sociální demokracie dnes oznámí, jak dál s Bohuslavem Sobotkou. Zda předá pravomoci šéfa strany Milanu Chovancovi, zda se tváří kampaně místo něj stane Lubomír Zaorálek a zda dokončí volební období jako premiér. Třetí varianta je nejpravděpodobnější – sám Sobotka považuje své premiérství za úspěšné a chce ho dotáhnout do konce. Úspěšnost Sobotkovy vlády je ale taky zároveň největší mýtus. Proč?

VIDEO Bývalý policejní prezident: Migranti tu jsou, spousty, politici se jenom tváří, že ne. Vše se falšuje, já už nevěřím ani volbám

14. 6. 2017 ParlamentníListy

Nevolená Evropská komise si dovoluje mentorovat Českou republiku, to je urážlivé. Pro TV ParlamentníListy.cz to řekl bývalý policejní prezident a šéf Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Ten míní, že jediným východiskem ze stále horší situace je vystoupení z EU a zadrátování českých hranic.


K Otázkám Vymývače mozků (OVM, ČT 24) z 11.6.2017: Tažení ČT proti prezidentovi a bramboračka z odposlechůZdeněk Jemelík
13. 6. 2017      JemelikZdenek
Veřejnoprávní televize, resp. kanál ČT 24, se Otázkami Vymývače mozků (pardon, Otázkami Václava Moravce) ze dne 11. června 2017 zapojila do nenávistné kampaně proti znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem republiky, a to do té nejnevkusnější části, v které nejrůznější a na sobě jen zdánlivě nezávislí vymývači mozků natloukají národu do hlav axiom o nevhodnosti jeho zvolení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Letní disidenti

Karel Sýs
14.6.2017

Na Hlásce – říčním koupališti u Senohrab – proběhl hudební festival Letní lidé. Na počest Františka Dostála, který na tomto požehnaném místě fotografoval stejnojmenný cyklus.

Kosovo: Demokracie jako řemen

Jar. Loudil
14. 6. 2017
Bývalí členové teroristické organiace UČK vyhráli nyní volby v Kosovu se ziskem 35 % hlasů, druzí skončili ultranacionalisté strany Sebeurčení , kteří mají v programu vytvoření Velké Albánie, se ziskem 27 % hlasů ZDE. Vrazi, teroristé a skalní nacionalisté, (kteří při jednání v parlamentu používají slzný plyn) tak budou ovládat místní parlament. Po rozbombardování Srbska roku 1999 militaristé z USA rychle postavili na území Kosova svou největší vojenskou základnu v Evropě - Camp Bondsteel, pojmenovanou po masovém vrahovi z Vietnamu Bondsteelovi.