Reklama

sobota 24. června 2017

Přední světová média se vysmívají výsledkům "fantastické návštěvy" Porošenka v USA


23. 6. 2017    zdroj
Západní média shledávají, že americký prezident Donald Trump neprokázal úctu prezidentovi Ukrajiny, píše Rossijskaja gazeta v materiálu, věnovaném návštěvě prezidenta Porošenka ve Washingtonu. "Skutečnost se výrazně liší od nadějných očekávání, která ve společnosti přiživovala ukrajinská média: návštěva se omezila na setkání ve formátu drop-in (ve volném překladu "stavit se"), který nepředpokládá ani žádný prapor hostitelské země v Bílém domě, ani politická prohlášení po setkání.

ČT 24: Jen trapas, nebo podpora zločinu?

24. 6. 2017       RadimValenčíkPíše
ČT 24, čtvrtek 22. června, Zprávy ve 23, ilustrační záběry k informaci:
"Osmadvacítka prodloužila sankce proti Rusku kvůli agresi na východě Ukrajiny."
Třetí minuta pořadu, viz: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10253218159-zpravy-ve-23/217411023000622/

Moskevský filmový festival byl zahájen písní Marie Zacharové


24. 6. 2017    zdroj včetně videa
Mluvčí ministerstva zahraničí RF věnovala skladbu ruským účastníkům válečných událostí v Sýrii, kteří bojují proti mezinárodnímu terorismu [text písně, video]. 22.červen je Dnem paměti a smutku, dnem začátku Velké vlastenecké války a celá naše země vzpomíná na ty, kteří kdykoli zahynuli za vlast. Během písně celý sál vstal a hosté jen stěží zadržovali slzy. Včetně Marie Zacharové.

P.C.Roberts: S Trumpem jede Svět z kopce dolů


24. 6. 2017       PaulCraigRoberts
Deník Washington Post zveřejnil 21. června požadavek své vydavatelské rady, aby Rusko bylo ze strany USA podrobeno ještě silnějšímu tlaku a aby proti němu byly vyhlášeny další sankce. V okamžiku si soudný člověk musel uvědomit, jak je ta rada špatná a nezodpovědná. Ke zharmonizované démonizaci Ruska došlo v pozdním létě 2013, kdy britský parlament a ruská diplomacie zablokovaly naplánovanou americkou invazi do Sýrie. Washington to pochopitelně pojal jako urážku svého majestátu, na kterou je třeba reagovat. A to nejlépe tak, že se z Ruska – dřív než se podobné opovážlivosti dopustí i další země - vytvoří mezinárodní hrozba. 


Spojenci a protivníci


Miroslav Tichý
24. 6. 2017
Dnes těžko říci, zda debilizace společnosti prostřednictvím školství a médií dospěla už tak daleko, aby lidé nechápali význam slov „protivník“ a „spojenec“. Budu předpokládat, že náš čtenář to ještě chápe. Binec nám v tom potom navíc dělají volby, které význam těchto slov obracejí naruby. V souvislostech, o kterých hovoříme, můžeme zcela vynechat slovo „soupeř“. Tomu rozumíme hlavně ve sportovní oblasti, kde se utkávají borci nebo kolektivy dle pokud možno jasně stanovených pravidel.

pátek 23. června 2017

Putin odstartoval Turecký proud


23. 6. 2017    zdroj
Ruský prezident Vladimir Putin přicestoval do Krasnodarského kraje, odkud se vrtulníkem přepravil na speciální plavidlo, které klade potrubí, Pioneering Spirit. Tam, po přivítání ruského prezidenta kapitánem lodi Fredem Regtopem, za přítomnosti hlavy Gazpromu Alexeje Millera a prezidenta švýcarské společnosti Allseas Edwarda Heyerema, bylo oficiálně odstartováno budování plynovodu Turecký proud, který povede pod dnu Černého moře z ruského pobřeží do Turecka.

Se senátem USA stále blíž k válce s Ruskem v Evropě


B. Cloughley
23. 6. 2017      PaulCraigRoberts
Rada pro vědu a bezpečnost bulletinu, sdružující západní atomové vědce, vydala varovné prohlášení, podle něhož je svět nukleární válce dnes blíž, než od roku 1953 kdy byl. Atomoví vědci s bulletinem spolupracující vyvořili cosi jako snímek osudného dne, což je hodinový číselník, jehož minutová ručička se blíží či vzdaluje od čísla 12, která má představovat světovou apokalypsu.

Prezident jako tribun lidu


Zdeněk Jemelík
23.6.2017 JemelikZdenek
Dne 22.června 2017 proběhl v Poslanecké sněmovně odborný seminář k problematice milosti prezidenta republiky. Zorganizovala jej a jeho průběh moderovala místopředsedkyně Ústavně právního výboru prof. Helena Válková, bývalá ministryně spravedlnosti, která takto zřejmě reagovala na rozvíření zájmu o tuto část pravomoci prezidenta republiky, vyvolané udělením milosti Jiřímu Kajínkovi.

Programový ředitel knihovny Václava Havla: „Zeman je pro nás ohromné ponížení“


Jaromír Petřík
23. 6. 2017     PetrikJaromir
„Zeman je pro nás ohromné ponížení a vlastně pokračování ponižování z dob komunismu, kdy jsem se styděl, že jsem Čechoslovák“ říká programový ředitel knihovny Václava Havla Jáchym Topol.Rozhovor na téma jeho románu nazvaný „O nicotě a ponižování“ byl zveřejněn jako příloha Práva dne 22. června 2017.Údaje o Jáchymu Topolovi jsou ZDE.Ve svých názorech pokračuje: „Komunistické Československo byla ubohá zakomplexovaná zem buranů obtočená ostnatým drátem – a moc jsme se od té doby bohužel nezměnili.

"Cožpak mohl jinak?" Putin položil věnec u hrobu neznámého vojína v silném lijáku


Dmitrij Smirnov
23. 6. 2017    zdroj (kráceno)
Na památku těch, kteří zahynuli ve Velké vlastenecké válce, v Den paměti a smutku, se v Alexandrovském parku v Moskvě konalo kladení věnců u hrobu neznámého vojína. Nehledě na silný liják, přišel ruský prezident Vladimír Putin bez deštníku vzdát hold hrdinům. Fotografové zachytili tento okamžik, záběr se rychle stal populární v sociálních sítích a na uživatele silně zapůsobil.

Formování propojeného světa

Jan Campbell
23.6.2017 VašeVěc

Tak zní motto německého předsednictví skupiny G20, jejíž představitelé se sejdou ve dnech 7. a 8. července v Hamburgu. Šerpové připravili diskuse o nejdůležitějších otázkách hospodářské, finanční, obchodní a rozvojové politiky a také politiky zaměstnanosti a politiky v oblasti klimatu. Aby toho nebylo málo za ty peníze, co stojí summit, bude lídrům nabídnuta možnost opakovat známé fráze o migračních a uprchlických tocích a o boji proti terorismu. Ve stínu summitu a zhoršujících se vztahů mezi USA a RF a vyhrocující se situaci na hranici RF se západními sousedy se mají setkat prezidenti obou vojenských velmocí: DJT a VVP.


Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

Alex Christoforou
23.6.2017  Zvědavec

Napětí v Sýrii dosáhlo historického vrcholu, když americké ozbrojené síly sestřelily syrský SU-22, který útočil na džihádistické síly Al-Kajdy na zemi.

Americká verze události vypadá takto (s poděkováním The Hill)… Staré programové cíle tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu v novém hávu

J. Skalský 
23.6.2017  ČeskéNárondíListy

Aniž by Sudetoněmecký Lnadsmanšaft (SL) novelizoval své stanovy, aniž by novelizoval svůj program, z něhož lezou chabě skrytá henleinovská kopyta, požaduje na nás, abychom zrušili nebo zneplatnili řadu našich zákonů nebo dokonce ústavních zákonů, které navazovaly na rozhodnutí spojenců učiněná na řadě mezinárodních konferencí. 


Komentář k článku J. Rusnoka: Česko je připraveno na přijetí eura : Přijetí eura je dokončením totálního vykradení ČR

Jaroslav Tichý
23. 6. 2017  CzechFreePress


Komentář k článku J. Rusnoka: Česko je připraveno na přijetí eura

Možná, že je na přijetí EURa připraven p. Rusnok. A to jako fyzická osoba či guvernér z hlediska připravenosti EURa vydat. Ani tisknout je nemusí. ČNB si jich již předem nakoupila až až a nyní, neví co s nimi.

čtvrtek 22. června 2017

Útok na TV Prima? Jsme pod cenzurou kvůli Putinovi, oznámila

22. 6. 2017 ParlamentníListy

Televize Prima se snaží zjistit, proč byla po necelých šesti hodinách na Facebooku zablokována online diskuse odvysílaná na Facebooku zpravodajství televize. Šlo o pořad věnovaný dokumentu Svět podle Putina.


Na bývalé Jugoslávii si NATO vyzkoušelo vojenský experiment!

- kou -
22.6.2017 První zprávy

Bombardování Jugoslávie bylo „experimentální válkou NATO“, řekl italský generál NATO ve výslužbě Biagio Di Grazia. Podle něj to byl jakýsi vzkaz Rusku o tom, kdo vyhrál studenou válku.

Vznik, činnost, cíle, naše působení v NATO a dopady na naši bezpečnost

Bohumil Svoboda
22. 6. 2017
Vznik a cíle NATO
Rozhodující podíl Sovětského svazu na porážce Hitlerovského Německa vyvolalo rozpory mezi vítěznými mocnostmi ještě před ukončením druhé světové války.
Vzniku NATO předcházelo vyhlášení tzv. „Studené války“ kterou odstartoval Fultonský projev, přednesený bývalým britským premiérem Winstonem Churchillem 5. března 1946 na univerzitě ve Fultonu v USA. Vyzval v něm k úzké spolupráci USA a Velké Británie. a kritizoval Sovětský svaz za politiku vůči zemím východní Evropy. Následně byla uzavřena ve dvou etapách tzv. Severoatlantická smlouva.

Macron prohlásil, že si váží Putina a že nevidí legitimního nástupce Asada v Sýrii

22. 6. 2017    zdroj
Francouzský prezident Emmanuel Macron poskytl rozhovor, který byl zveřejněn v různých médiích. Prohlásil v něm, že respektuje Vladimíra Putina a že nevidí zákonného nástupce Bašára Asada v Sýrii. "Můj nový pohled na tuto otázku spočívá v tom, že netvrdím, že odchod Bašára Asada je předběžnou podmínkou, protože nikdo mi neukázal legitimního nástupce", řekl Macron.

Národní muzeum řediteluje komik

Karel Sýs
22.6.2017

Unie českých spisovatelů zveřejnila 16. června stanovisko proti chystanému barbarství v panteonu Národního muzea.

My víme, co si máš myslet o Putinovi! Obraz Ruska a Putina, je po zhlédnutí filmu Stonea, dost jiný, než je nám vnucován!

Eva Hrindtová
22.6. 2017   Rukojmí
Dívám se na rozhovor s Putinem, vedený režisérem Stonem a kladu si neodbytné otázky. Proč to je taková sláva a my odpůrci propagandy tomu ani nemůžeme uvěřit? Proč považujeme pomalu za disidentský čin odvysílání rozhovoru s člověkem, kterým se tady pomalu straší malé děti? Jedna kolegyně mi dokonce řekla: „Užívej si to, za chvilku už takové rozhovory nikdo nebude točit ani vysílat.“

3.díl dokumentu o ruském prezidentovi V.Putinovi (video)

  22.6. 2017   AE News
Nahlédněte do světa i mysli ruského prezidenta Vladimíra Putina očima skvělého a  oceňovaného filmaře Olivera Stonea.
Prima ZOOM přináší exkluzivní událost v podobě čtyř hodin rozhovorů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Sám Stone popsal čtyřhodinovou sérii tímto způsobem: „Není to klasický rozhovor - otázka a odpověď. Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa, a pokud Spojené státy prohlásily, že je nepřítelem - velkým nepřítelem, tak myslím, že je velmi důležité si poslechnout, co říká on.“ 2017

Ruská ekonomika rychle nabírá obrátky, turecká vojska hodlají vyhnat proamerické síly a další krátké zprávy (+VIDEO)


Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
22.6. 2017   Eurasia 24

Růst ruského hospodářství v meziročním srovnání výrazně zrychlil. Ukrajinci i přes zrušení víz dávají přednost Krymu před EU – na cesty do Evropy nemají peníze. Turecká vojska dorazila na sever provincie Aleppo, aby vyhnala proamerické síly SDF, které Američané tak vehementně brání před syrskou armádou. Více v krátkých zprávách ze středy 21. června.

Wyborcza se pustila do Maďarska: Orbán zděsil Západ „ruským stylem“! Maďarsko jde tvrdě po krku Sorosově fondu!


22.6 2017   První zprávy
Navzdory skutečnosti, že Maďarsko je členem EU, přijímá zákony, podobné ruským, které odsuzují v Evropě i v Americe, uvedla Gazeta Wyborcza.
Autor článku poukázal na to, že nyní nevládní organizace (NGO) v Maďarsku mohou očekávat stejný osud jako v Rusku.

Hejtmanka Jermanová: ANO by mělo podpořit prezidenta Zemana

 Jan Rovenský
22.6. 2017   Rukojmí
Rozhovor s Jaroslavou Jermanovou 
Místopředsedkyně ANO a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová má za to, že ANO by nemělo stavět vlastního kandidáta na Hrad, ale mělo by podpořit prezidenta Miloše Zemana. Řekla to v rozhovoru pro Právo. 


Osmkrát „P“, aneb Populisticky pejorativní postřehy pana Petra Pitharta k problematice prezidentských voleb


Jiří Baťa
22. 6. 2017
Současné období má několik primárních společenských záležitostí, mezi které bezesporu patří i ostře sledované kandidatury na post prezidenta republiky. Veřejnost se čas od času dozvídá jména kandidátů, jejichž personální kvality jsou často nejen překvapující, ale i značně problematické. Toto zjištění ovšem není nijak překvapující nebo neočekávané, protože v naší společnosti nalézt ideální osobnost pro výkon prezidentské funkce navzdory názorům několika osvícených hlav, je takřka nemožná.

Lenka Procházková - Živé duše, autogramiáda

22. 6. 2017

Emaily Clintonové odhalují, že Kaddáfího zabilo NATO, aby zabránilo vzniku zlatem podložené měny

TheSeepNoMore 

22.6.2017 překlad Zvědavec

Emaily Hillary Clintonové představují opravdový dar k nezaplacení. Když Francie vedla úsilí o prosazení rezoluce Rady bezpečnosti OSN o vytvoření bezletové zóny v Libyi, tvrdila, že jejím hlavním zájmem je ochrana libyjských civilistů (vzhledem k současné situaci v Libyi je třeba oprávněnost tohoto tvrzení zcela přehodnotit). Jedním ze skutečných důvodů vpádu do Libye ale byl, jak tvrdí mnozí „konspirační teoretici“, Kaddáfího záměr dát do oběhu zlatý dinár.


středa 21. června 2017

Proč nechci být v Evropské unii?

Miroslav Starý
21. 6. 2017
Na srozumitelné otázky by měla být vždy jasná a odpověď. Jasné odpovědi, je ale schopen jen člověk, který má hlavu nejen na to, aby mu nepršelo do krku, ale jako sídlo mozku a rozumu. A k tomu musí být i schopen mozku a rozumu používat. To se v naší zemi stává stále obtížnějším a vzácnějším. Na vině je celoživotní výchova lidí. Nevychováváme lidi k tomu, aby uměli myslet a myslet logicky.

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při jmenování nových soudců. Dopadl jsem jako sedlák u Chlumce...


21. června 2017   Hrad

Vážený pane ministře spravedlnosti, vážené paní soudkyně, už vás tak mohu oslovit, a vážení páni soudci,

ještě jednou vám blahopřeji k vašemu jmenování. Jmenoval jsem, dnešním dnem včetně, tři sta dvacet osm soudců, což je zhruba deset procent všech soudců. A pan ministr spravedlnosti dobře ví, že při těchto příležitostech mám vždy některé kritické poznámky na adresu české justice. Dnes poprvé učiním výjimku a českou justici a její systém pochválím. A to z velmi prostého důvodu.

Svět podle Putina 2.díl dokumentu ( video)

21.6. 2017   AE News
Včera jsme na NR zařadili 1.díl..
Prima ZOOM přináší exkluzivní událost v podobě čtyř hodin rozhovorů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Kontroverzní seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) odvysílá pouhý týden po americké premiéře na kanálu Showtime.

Nyní hrozí, že už tak africkou Evropu zasáhne další lidské tsunami, kdy se z Afriky hrne příval nových běženců, prý až 100 miliónů; jak asi bude zafrikanizovaný náš Starý kontinent za pár let…?

Břetislav Olšer
21.6. 2017   Rukojmí
Jen pro orientaci, abychom si uměli představit, kolik to bude lidí Afriky z jejího celkového počtu 1 216 130 000 obyvatel, tedy z 16 procent celkové zemské populace. Afrika má 55 států a je třetí největší kontinent po Asii a Americe s celkovou rozlohou přes 30 500 000 km², což představuje 20,3 procent celkového povrchu souše na Zemi…

K problematice OSVČ

Jiří Jírovec
21. 6. 2017
Jan Mládek a později Milan Štech rozvířili otázku (ne)spravedlnosti existence dvou tříd pracujících občanů. Článek Josefa Mrázka ZDE vyvolal poměrně rozsáhlou diskuzi. Přispěl jsem do ní 20.6. 14:44. Zaujaly mě dvě reakce: 14:46 píše: "Oni ty šachy s odvody ti všiví politici vymysleli stejně jen proto, aby bylo možné poštvat zaměstnance proti OSVČ a opačně." Nemyslím si, že naši politici jsou schopni něco vymyslet. Nanejvýš uvažují o tom, jak si koupit hlasy určité skupiny obyvatel.

Petr Žantovský jasně: Svobody ubývá, elity přitvrzují v propagandě. Řádí tu politické úderky, lidé se bojí mluvit nekorektně. Ale rozpad tohoto systému už je blízko.

21. 6. 2017 ParlamentníListy
 

ROZHOVOR Manipulativních technik v médiích přibývá a poločas rozpadu na Západě se blíží. A po něm nenastanou zítřky plné pečených kuřat padajících rovnou do úst, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinář a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský při příležitosti letošního udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. Řeč přišla i na novou knihu Otevřené dopisy, kterou Žantovský během akce ve Slovenském domě představil. Jejím kmotrem byl ostravský „bard“ Jaromír Nohavica.

Cena zlaté záchodové štětky pro Rosího nebo/a paní Romancovovou?

- vlk -
21.6.2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Minulý týden, konkrétně 16.6. 201, jsem umístil na Kosu tenhle nevtip, kde jsem do kontrastu postavil naprosto dementní annonci na nedělní Newsroom, která předcházela Zprávám ve 23 na ČT, kde jedna z klíčových informací byla totálně, až bizarně odfláknutá. To jsem ovšem ještě netušil, co „zpravodajský“, nikoli Newsroom, ale daleko spíše cloak- či restroom, přinese. Ostatně, máte i odolný žaludek, pokochejte se sami!

ČSSD odepisuje celou jednu generaci

Eric Best
21.6.2017   Fleet Sheet Final Word

Pamatujete si první vzpřímené roboty? Často rozbili, co jim přišlo do ruky, a když upadli, nedokázali se sami zvednout. Průmyslová politika ČSSD v sobě obsahuje zásadní rozpor a strana kolem tématu našlapuje po špičkách s nešikovností prvních robotů. 
Bezpříkladná provokace NATO: ruská stíhačka musela zahnat F-16 nalétávající na stroj ministra Šojgu!

Napsal/přeložil: ea24
21.6. 2017   Eurasia 24
 Rusko čelí v blízkosti svého území sílícímu vojenskému tlaku ze strany NATO. Na bezprecedentní provokaci, kdy alianční F-16 nalétával přímo na letoun ruského ministra obrany, rázně odpovědělo: ruská stíhačka stroj NATO okamžitě odehnala.

Uvažuje německá europoslankyně o Česku jako ještě o protektorátu?

Milan Radek
21.6. 2017   Rukojmí
Chtěla by poslat aspoň jednu vesnici do některé země V4. To proto že by se mezi svými cítili lépe. Čímž dokázala že už ví že se muslimové integrovat nebudou, tak vesničky pro migranty jsou jedinou možností, ale už ne do Německa.

Rozhovor se Stanislavem Novotným,předsedou Asociace nezávislých médií...Postřehy z pietního schromáždění k výročí od masakru v Domě odborů v Oděse...

Stanislav Novotný,rozhovor
21.6. 2017   Halo noviny

 Betonové zátarasy. Přátelé mi také řekli, že krátce po onom tragickém 2. květnu 2014 v Oděse byly v tomto objektu a okolí vymazány všechny stopy! V Domě odborů prý byly zavařeny sklepy, v nichž se tehdy měly nacházet oběti.Co také bylo pozoruhodné, že před tryznou byli hlavní organizátoři - příbuzní a přátelé obětí -, kteří se sešli na koordinační schůzce, odvezeni autobusem. Asi byli svezeni mimo Oděsu. To jsou opravdu šílené věci!

Ještě ke Comeymu: Poklad ex-šéfa FBI

Jan Vítek
21.6.2017  Literárky
 

"You are fired!" Ta tři slůvka pronesl Donald Trump ve svém životě bezpočtukrát v různých intonacích nejrůznějším lidem, ale dlouhou dobu nedokázal dát padáka Jamesi Comeymu, i když si dobře uvědomoval, že tento Clintonův člověk, jmenovaný Obamou do čela FBI, je jeho nemesis.


Svět podle Putina – Banality, nepravdy a fráze, hlavně nuda, píší Lidovky. Nikoliv! Opak je pravdou, říkáme my

K. Malý
21.6.2017  ČeskéNárodníListy

Pokud by tomu bylo skutečně tak, jak uvádějí LN, pak nejlepší by bylo, kdyby „Svět podle Putina“ zařadila do svého programu i ČT. Lidé by se obsahem díla mohli sami znechutit a netoužit po dalším dílu, případně někteří by zřejmě vypnuli televizi ještě v průběhu vysílání. Tak by se ruská propaganda sama znemožnila. Nikdo by nemusel být odkázán jen na názory někoho druhého.

Názor experta: USA chtějí i nadále hrát geopolitickou hru, aby „brzdily“ Rusko

Ali al_Ahmed
- rozhovor  -
21.6.2017 Zvědavec

Podle Aliho Al-Ahmada, syrského poradce ministra informací, chtějí USA udržovat geopolitickou hru, aby „brzdily“ Rusko, Sýrii a každého, kdo chce opravdu bojovat proti terorismu. Prohlásil to v exkluzivním rozhovoru, který nám poskytl. 


Kam míří volební program ČSSD

 
Zbyněk Fiala
21.6.2017 VašeVěc
 

Program ČSSD slibuje růst mezd, lepší důchody i připravenost na výzvy přelomové doby, jako je digitalizace, sdílená ekonomika, větší podíl sociálního a družstevního podnikání nebo naléhavé problémy životního prostředí. Mají na to? Samo vedení strany se zaklíná vyhlídkou, aspoň na veřejnosti, že vyhraje volby. A pokud ne? Jako marginální strana nebude schopna nic z toho prosadit. A zatím pracuje víc na té marginalizaci, než na tom vítězství.

Pomůže Rusko iráckému Kurdistánu k nezávislosti?

Tereza Spencerová
21.6.2017  Literárky (velmi kráceno)
 
Kalkulované ochlazení vztahů s Bagdádem se Rusku asi zdá být adekvátní cenou za to, že vstoupí do oblasti, která byla až dosud doménou výhradně USA a Turecka. 

Info Válka...PRIMA ZOOM odvysílala první díl zakázaného rozhovoru s Vladimírem Putinem!


20.6. 2017 NWOO
Spojme se všichni proti nim! Advokátka vyslala velkou výzvu k českému lidu – Režisér Oliver Stone oznámil, že je nadšen sebekontrolou ruského lídra Vladimira Putina – Začíná týden nenávisti: PRIMA ZOOM včera odvysílala první díl zakázaného rozhovoru s Vladimírem Putinem. Dobrá a špatná nenávist. Kolik US bombardérů se vejde na špičku jehly? Příprava na válku s Ruskem vrcholí –


Začíná rozhodující fáze války (nejen) v Sýrii

Geo
21. 6. 2017 Eurasia24

Sestřelení syrského stíhacího bombardéru americkou stíhačkou v neděli 19. června názorně ukázalo, kam se ubírá syrská válka – klíčová fronta globálního konfliktu. Namísto vyšinutých džíhádistických militantů, které obratná ruská politika krok za krokem odstřihla od nastrčených arabských zdrojů, už druhé straně nezbývá než nasazovat americkou armádu.

Comey Američanům ukazuje, že pro elitu zákony neplatí

Michael Scheuer 
21.6.2017  E-republika

Presidente Trumpe a soudče Sessionsi, musíte rychle jednat v otázce vynucování práva proti elitám z obou politických stran a poslat do vězení všechny, kteří budou odsouzeni - bez milosti, bez dohod o trestu, nepodmíněně a bez výjimek.


úterý 20. června 2017

Lidé sloužící ČT jako její změkčovadlo

Lubomír Man
20. 6. 2017
Že je zpravodajská redakce ČT prodejná publicistická děvka, po anglicku zvaná presstitute, je známou skutečností, o níž už byly sneseny tisíce důkazů. Rusko je ďábel a Washington anděl, sudetští Němci byli oběťmi a prezident Beneš byl násilník, naše pravice zemi pomáhá a levice ji huntuje, husité byli hrdlořezové a katolická církev národ zachránila Ukrajina je oběť a Moskva uchvatitel, Schwarzenberg, Kalousek, Herman a Štětina jsou jedinými našimi demokraty.

OSVČ – stará korupční karta ODS
Josef Mrázek
20. 6. 2017
Předpis, jak počítat zdravotní pojistné u osob samostatně výdělečně činných, vznikl v dílně ODS před více než dvaceti lety a hned jsem se ptal, proč mají za ně pojišťovny dostat mnohem méně, než za zaměstnance, když podnikají, aby měli zisk, na který my zaměstnanci nedosáhneme. Sám předseda Klaus řekl, že podporovat podnikatele je politický úkol a námitku, že si je má korumpovat ze svého, a ne z peněz zaměstnanců, nijak nezohlednil. Asi měl takové přesvědčení, že vládnoucí strana může dělat, co chce. Některé principy znal z minula. A tak to bylo pořád, lhalo se a korumpovalo stále dále a podnikání bylo posvátnější než kráva v Indii.

V Evropě dochází k nahrazování obyvatelstva

Giulio Meotti
20.6. 2017   Zvědavec

Do roku 2065 se předpokládá, že dorazí 14,4 milionů migrantů. Připočteme-li je k pěti milionům přistěhovalců, kteří jsou v současné době v Itálii, lze předpokládat, že 37% populace budou tvořit cizinci: na každé tři obyvatele připadne více než jeden imigrant. 

Bojové akce USA v Sýrii, aneb mistrovství světa ve střelbě do vlastní nohy

Lubomír Vylíčil
20.6. 2017   Rukojmí
Americká stíhačka sestřelila v neděli odpoledne syrské letadlo. Tolik první, ještě kusé zprávy. K “incidentu”, jak tomu naše media eufemisticky říkají, prý došlo na jihu provincie Rakká. Syrský vládní stroj zde měl bombardovat “povstalce”. Tak naše média označují ty, z mnoha skupin místních islamistických hrdlořezů, kteří jsou (z nějakého nepochopitelného důvodu) “hodní” a “naši”. No a tohle syrské éro včera amíci, ve spravedlivém rozhořčení, sejmuli…