Reklama

sobota 8. července 2017

Infekce zvaná frustrace


Zdeněk Hrabica
8.7.2017
Střídavě žijeme ve městě, střídavě krátkou dobu léta žijeme na vesnici. Ve městě v panelákovém bytě si někdy připadáme jako ve vybydleném příbytku. Kdysi ve vedlejších bytech přebývali sousedé – zdánlivě na režimu nezávislí, ale i jeho aktivní stoupenci – milicionáři, státní úředníci, aparátníci, právníci, novináři a ti, kterým se říkalo dělníci i herci . V uplynulém dvacetiletí, zejména na jeho počátku, když se na minutu zhaslo, se část z nich odstěhovala víceménně trvale na venkov, nahospodařila si a své někdejší městské byty, pokud se jich nezbavili, již používají pouze k občasnému přespání. 


Kdo prezidentem místo Zemana?

Radim Valenčík
8, 7, 2017    RadimValenčíkPíše
Hned v úvodu musím název upřesnit, aby nedošlo k nedorozumění: Nemám na mysli náhradu za Zemana v intencích dosud neúspěšných pokusů o nalezení antizemana. Stojí za povšimnutí, že všichni doposud předvedení kandidáti mají společné tři základní charakteristiky, které je jednoznačně zařazují mezi ty, kteří by se rádi stali slouhy slouhů současné zdegenerované globální moci). Dostanu se za chvíli k tomu, jaké tři charakteristiky mám na mysli, zatím si můžete sami vyzkoušet, zda jste je schopni pojmenovat.

Život statečné Máši na hraniční linii v těžce zkoušeném Zajcevu


Jaromír Vašek
8. 7. 2017
Viděl jsem mnoho fotografií a videí ze Zajceva na severním okraji Gorlovky v Doněcké lidové republice (DLR). Zaujala mě psaná reportáž: ZDE a videa o malé Máše Ryžkovové: ZDE.
Rozhodl jsem se statečnou Mášu a její rodinu v Zajcevu navštívit. Zajcevo, ležící na hranici mezi DLR a Ukrajinou, je ostřelováno Ukrajinci každý den již více než tři roky, takže mi bylo jasné, že to nebude jednoduchá cesta.

Valerij Pjakin: Kissinger povedal Brzezinskému: “Tridsať rokov som musel vydržať, než som ti mohol povedať, aký si veľký hlupák”

8. 7. 2017     HlavnéSprávy (kráceno)
V najnovšom komentári sa ruský politológ Valerij Pjakin venoval stretnutiu Putina a Trumpa, vzťahom Saudskej Arábie a Ruska, situácii v Sýrii, politologom a globálnomu prediktorovi a odpovedal a otázky divákov.
Prepis tejto relácie v češtine zverejnil portál leva-net.webnode.cz. Valerij Pjakin

pátek 7. července 2017

Hrozivý vzor: V Rusku se rodí nový model civilizace - multikulturní, mnohokonfesní, polyetnický


Andrej Rajevský, Sergej Duchanov
7. 7. 2017     Zdroj
Troufnu si předpokládat, že občanská válka v Sýrii je z větší části ukončena. Není to pouze můj závěr, ale názor stále rostoucího počtu analytiků. S pádem Aleppa a nyní nedávnými akcemi Sýrie, Hizballáhu a Ruska, zaměřenými na odříznutí sil, které jsou pod kontrolou Spojených států, od jejich plánovaného přesunu směrem k irácké hranici, vypadají vyhlídky teroristů velmi bledě. Do osvobozených oblastí se postupně vrací normální život a Rusové poskytují regionům pod kontrolou legitimní vlády masivní pomoc s potravinami, zdravotnickým materiálem, odminováním, výstavbou. Když bylo Aleppo v rukou džihádistů, bylo středem pozornosti západních médií, ale nyní, po jeho osvobození o něm nikdo nechce ani slyšet - co když se všichni dovědí o velkém úspěchu Ruska. 


Světové "fake-impérium" a boj s ním


Viktor Marachovskij
7. 7. 2017       Zdroj
Vystoupení šéfredaktora agentury Rossija Segodnija a televizního kanálu RT (Russia Today) na rusko-čínském masmediálním fóru, které zjevně vyznělo ve prospěch ruského prezidenta, obsahovalo v podstatě tři jednoduché teze.
Zaprvé: Před našima očima se zrodila nová forma totalitní kontroly občanů ve vyspělých, po formální stránce informačně otevřených a svobodných, zemích. Tato kontrola se provádí nikoliv v podobě totalitního státu, ale prostřednictvím respektovaných a vlivných světových médií.

Jen napůl ironie, bohužel...


Jana Maříková
7. 7. 20017
V poslední době přibyla další perla do politické tvořivosti v oblasti školství – návrat nepedagogických odborníků do škol. Laicky řečeno - tam kde chybí matikáři, fyzikáři, učitelé přírodopisu či jazyků, nastoupí „odborníci“, kterým ředitel uzná pedagogickou způsobilost a kteří nahradí chybějící učitele, zejména ty, kteří z důvodů nízkých platů ze školství odcházejí. Jací odborníci to za ty peníze budou, si každý snadno domyslí. Autorem návrhu je poslanec Zlatuška z ANO.

Za totáče nosil tričko s americkou vlajkou, teď fandí Rusku

Adam Mikulášek
5.7.2017 blog autora

A já tomuto svému známému naprosto rozumím. Někteří stále jaksi nechápou, že časy se změnily, že útlak k nám již nepřichází z Moskvy, ale spíš z Berlína, Paříže a Bruselu.

čtvrtek 6. července 2017

Kritický pohled na údajnou genocidu Muslimů ve Srebrenici

Rajko Doleček
6.7.2017

Veřejnost je od začátku zcela jednostranně informována (dezinformována !) mainstreamovým zpravodajstvím i řadou politiků a států o údajném masakru v širší oblasti Srebrenice více než 8 000 muslimských zajatců (mužů, chlapců) armádou bosenských Srbů po pádu Srebrenice v červenci 1995. Počty zmasakrovaných - popravených se zvýšily z původně udávaných kolem 7.000 na nynější počty. 

Reálná mzda v Česku – pokles o 15 procent

Jiří Paroubek
6.7.2017  VašeVěc

Vláda a koneckonců i část opozice, která se za to cítí spoluodpovědná, a také česká ekonomická fronta, jásají nad nízkou úrovní nezaměstnanosti v Česku. Tento okázalý jásot jaksi zakrývá dvě fakta:

Na ČT: 300 miliard z reexportů a šikana v EU

Radim Valenčík
6. 7. 2017         RadimValenčíkPíše
V pořadu na UK ČT 24 včera večer došlo k malému zázraku. Hlavním tématem byl vývoz České republiky. Dost dlouho plkání o ničem, i když byl zmíněn problém: 33 % exportu jde do Německa, 80 % do EU, nové trhy se nám nedaří nalézt, ale to hlavní se neřeklo. 


Extremista Jan Hus?

Lenka Procházková
6. 7. 2017
(Projev Lenky Procházkové na Václavském náměstí k výročí upálení Mistra Jana Husa)
„Pravda nevítězí,“ napsal Ludvík Vaculík v textu Dva tisíce slov. „Pravda nevítězí. Pravda je to, co zbývá, když všechno ostatní bylo prošustrováno.“
Tímto výrokem hodnotil situaci naší země před půl stoletím. K dnešku je toho prošustrováno mnohem víc než tenkrát. Zdá se tedy, že už nám zbyla jen ta pravda. Ale kde je? Kde přebývá? V České televizi? V novinách oligarchů? Na Ministerstvu vnitra? V Parlamentu? Nebudu navrhovat další možnosti. Protože pravda nemá adresu, má jenom adresáty.

Jak poznáte kobliháře a pravdoláskaře

Miroslav Petr 
6.7.2017  CFP

Těchto jednotlivců jsem poznal dost na bývalém pracovišti, znám je ve svém okolí, mezi svými přáteli a dokonce v rodině. Obě menšiny mají stejné názory, myslí úplně stejně pokud jde o politiku, a jsou fanatické.

Ruské bombardéry Tu-95MS zasadily úder na objekty teroristů v Sýrii


6. 7. 2017        zdroj
Ruské bombardéry Tu-95MS zasadily úder na objekty teroristů na hranici provincií Hama a Homs v Sýrii. Jak bylo na Ministerstvu obrany Ruska uvedeno, letouny, které vzlétly z letiště v Engelsu, uskutečnily let s tankování ve vzduchu a zaútočily na teroristy v RF zakázané skupiny DAEŠ nejnovějšími křídlatými raketami X-101.

Volby nebo referendum? Volby jsou víc než referendum!


Jaroslav Tichý
6. 7. 2017
V poslední době se stále více setkáváme s tím, že značný počet našich občanů, kteří jsou pro vystoupení z EU a příp. z NATO se domnívá, že podporuje-li referendum o této otázce, podporuje toto vystoupení jako takové. To však není pravda! Pokud totiž politik či strana měl/a záměr vystoupit např. z EU, měl/a by mít tento krok nutně ve svém volebním program. A zvláště v období blížících se voleb. 


Blíží se volební průšvih levice? Proč?

Do diskuze před nadcházejícími volbami: 

Jaroslav Tichý
6.7.2017 ANSNevýhodou alternativních stran (zejména pak těch menších z nich) je velmi omezená možnost seznámit většinu voličů u nás se svým programem.

Šílený svět aneb prozření zabedněných

Emil Kalabus
6.7.2017 CzechFreePress

Rakousko za poslední tři roky v migrační krizi otočilo a dnes se Rakušané chovají velmi podobně jako vlády V4.Trpělivost Putina

Jan Campbell
6.7.2017 VašeVěc

Není podstatné, zda se titulek interpretuje jako konstatování nebo otázka, protože klíčové prvky – čas a podmínka konce trpělivosti, prakticky nikdo, kromě prezidenta Putina a poníženě se cítící generality, nezná. Skutečností ale je, že se mne mnoho Rusů a řada čtenářů ptá, jak je možné, že prezidentova slova a prohlášení dobře zní, dávají naději na mír, a současně se situace ve světě a hospodářská situace doma nelepší.

Nebude-li vyřešen problém Donbasu, stane se problémem celá Ukrajina…

rozhovor
6.7.2017 Ria Novosti Ukraina   překlad Outsidermedia Prezident střediska systémové analýzy a prognózování, Rostislav Iščenko odpověděl informační agentuře RIA Novosti na otázky spojené s budoucností minského formátu a o tom, jaké má perspektivy „normandský formát“ rozhovorů o Donbasu.

Faleš, pokrytectví a lži ve výkladu svobody

PPK
6.7.2017  Outsidermedia

Redaktoři médií a politici do nekonečna opakují teze o lidských právech a svobodách jako nedílné součásti demokracie. Je to však pravda, že vskutku jsou – anebo ne? Jsou všechny ty fráze o lidských právech a svobodách v reálu skutečností, anebo jen snůškou laciných žvástů a lží? Bude potom i výrok, že Ideologicko propagandistická doktrína svobody je zneužívána právě k okrádání a zotročování člověka výrokem pravdivým, anebo lživým?


Angela Merkelová si nedá pokoj! Označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty!

Michal Konečný
5.6.2017 ProEvropuCom
Přisadili si i bývalý francouzský „američan“ prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurze.
Dáma (pokud je možné takto Angelu Merkelovou vůbec označit) ovšem opominula fakt, že mimo historicky usazených Čechů v této zemi žijí bez problému Slováci, Poláci, Albánci, Řekové, Italové, Arabové, Vietnamci, Slováci, Rusové, Ukrajinci, Američané, Angličané, Australané, Mongolové a další národnosti. Navzdory tolik omílanému odsunu zde žijí i Němci.


středa 5. července 2017

Mike Whitney: Problémem je Washington – a ne Severní Korea


5. 7. 2017       PaulCraigRoberts
Ctěme pravdu: Důvody, pro které Kim Čong-il neodešel dosud na věčnost stejně jako Saddám Husajn či Kaddáfí, jsou dva. Prvním je, že Severní Korea nespočívá na oceánu ropy, a druhým pak skutečnost, že tento sever vlastní kapacitu, která je schopná proměnit Soul, Okinavu a Tokio v hromady kouřících trosek. Kdyby těchto dvou okolností nebylo, Phonjang by se stal cílem preventivního amerického útoku už před lety, a Kim Čong-il by už dnes nežil. Nukleární zbraň se tak vůči americkému válečnému avanturizmu prokázala být jediným účinným protijedem.

Fiasko "operace na izolaci"? Tvůrce "barevných revolucí" opouští Moskvu


Světlana Kalmykova
5. 7. 2017 zdroj
Když přišel John Tefft v roce 2014 v hodnosti velvyslance USA do Ruska, média jej nazývala expertem na všechny možné druhy "majdanů". Ale to se nestalo. V době jeho působení Viktorie Nulandová v Moskvě žemle nerozdávala, ale naopak - jedla. Pelmeně. Svůj brzký odchod z Moskvy John Tefft oznámil během recepce u příležitosti Dne nezávislosti USA na velvyslanectví. Samozřejmě, chtěl to učinit v obzvlášť svátečním prostředí, aby to bylo co nejefektnější.

Zajatý major Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) hovořil o přípravě teroristických akcí k summitu G20


5. 7. 2017      zdroj
Na přístupové cestě k vesnici Pesky (kontrolované DLR) zajali průzkumníci domobrany majora OSU. Zajatý důstojník vypověděl o přípravě celé řady teroristických akcí s cílem zmaření summitu "velké dvacítky"
.

Jaderný úder proti Rusku?

Jiří Bureš
5. 7. 2017
Ukazuje se, že je nezbytně nutná důslednější ochrana míru, nejlépe samostatným Ústavním zákonem s jasnými formulacemi. Přijetí takového zákona je ale odvislé od složení parlamentu a tlaku občanů na zvolené poslance. O složení Poslanecké sněmovny budeme rozhodovat ve volbách my. Je proto třeba při výběru pečlivě vybírat a volit ty kandidáty, u kterých máme na základě jejich dosavadní činnosti záruku, že své předvolební sliby budou důrazně prosazovat. Občané ČR si zaslouží poctivější vládu hájící důsledně zájmy nejen státu, ale především svých občanů. Po 28 letech »demokratického« experimentu již nemáme právo se mýlit.

Na ČT: 300 miliard z reexportů a šikana v EU

Radim Valenčík
5.7.2017 blog autora

V pořadu na UK ČT 24 včera večer došlo k malému zázraku. Hlavním tématem byl vývoz České republiky. Dost dlouho plkání o ničem, i když byl zmíněn problém: 33 % exportu jde do Německa, 80 % do EU, nové trhy se nám nedaří nalézt, ale to hlavní se neřeklo. Tak jsem na Facebooku poznamenal:

Za co vam hybridni agenti zablokuju fejsbučkovy učet?

Ladisalv Větvička
5.7.2017 blog autora
 

Moji milovani neziskovi sudružky a sudruzi. Naši nevzdělani spoluobčani maju předsudky a ksenofobni tendence a narustaju nam tu socialně patologicke jevy. A my tu zme od teho, abyzme jim od toho pomohli, bo zme za to placeni.

Pravý vlastenec není zbabělec!

Adam Mikulášek  
5.7.2017  blog autora

Zbil ženu, táhl ji přes půl Brna a nikdo jí nepomohl. Ono je hezké „dělat hrdinu“ nadáváním lidem do „nácků“ či „hrou na schovku“ s policajty. Ale pomoct zbité ženě před násilníkem, na to už si tito „hrdinové“ netroufnou.

Radim Uzel: Proč není církev spolek turistů

Radim Uzel
5.7.2017  VašeVěc

Občas si vzpomenu na bývalou místopředsedkyni PS PČR Petru Buzkovou (ČSSD), která před lety rozvířila debatu, ve které přirovnala katolickou církev k jakémusi dobrovolnému spolku podobnému spolku turistů, ochráncům přírody, skautům nebo chovatelům drobného hospodářského zvířectva. 


Barbarossa 2.0: NATO otvírá Baltskou frontu

5.7.2017  Katehon, překlad Zvědavec
 

Nehledě na oficiální prohlášení pokračují jednotky Severoatlantické aliance systematicky v přípravě na vojenskou konfrontaci s Ruskem.

úterý 4. července 2017

Prohlášení k incidentu na kyjevském letišti Ukrajina porušila bezprecedentním způsobem diplomatické uzance běžné mezi všemi demokratickými státy.

Milan Šarapatka
4.7.2017  PrvníZprávy

Dne 2. července mně jako poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ukrajinské pohraniční orgány odmítly na letišti v Kyjevě umožnit vstup do země. Do Kyjeva jsem ale nepřijel jako soukromá osoba. Přijel jsem tam z pověření PSP ČR, jako řádný člen delegace PSP ČR do Parlamentního shromáždění NATO, abych se zúčastnil akce Severoatlantické aliance, Ross-Rothova semináře organizovaného Parlamentním shromážděním NATO.

Důvěra v M. Zemana vzrostla

Jiří Paroubek  
4.7.2017  VašeVěc
 

Podle včera zveřejněného průzkumu agentury CVVM se velmi výrazně zvýšila oproti předchozímu měření důvěra v prezidenta Miloše Zemana, a to z 41 % na 48 %. Je dobré si také připomenout, že 41 % důvěry, které Zeman získal mezi respondenty v květnu, byl téměř závratný pokles důvěry oproti dubnu, kdy měl důvěru 55 % občanů. Tedy v době vládní krize přišel Zeman o 14 % bodů důvěry veřejnosti.

V apatyce nekoupíš!


Zdeněk Hrabica
4. 7. 2017
Občas žasnu, když si aktivuji zpětnou vazbu v některých ohlasech v servru Nová republika. Jsem si jist, že většina respondentů si po přečtení několika autorských řádků udělá úsudek a zapne vlastní hlavu. Jsou ovšem tací, kteří obnaží své nitro. A přidají k úvaze, glose, analýze svůj poslední soud. Některým se nedivím, veřejný prostor jim nedává jinou možnost. Pamatuji minulou dobu, když notoričtí schůzovní řečníci v okamžiku, kdy všichni měli řečnění už dosyta, se ujali slova.

Rusko prodává Turecku S400. A co NATO?

Tereza Spencerová
4.7.2017 Liteárky

Prodejem ruského protiraketového systému členskému státu NATO vstupují Severoatlantická aliance i Rusko na neznámé území.


Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností... Je masová migrační vlna objektivní skutečností nebo je uměle vyvolaná skupinou zločinců, kteří usilují o světovládu a zničení národních států? Jde o spiknutí?

Maru
4.7. 2017   Zvědavec
Je nutné schválit v roce 2018 celosvětový zákon „Globální kompakt o migraci“ (Global Compact for Migration), který tuto migraci zlegalizuje a bude ji celosvětově povzbuzovat nebo je třeba odhalit nadnárodní spiknutí, které za celou záležitostí stojí, a přísně odsoudit všechny, kdo se na něm podílejí včetně národních politických loutek, které se zločinci kolaborují?

Noam Chomsky: Spojené státy se kvůli neoliberalismu „řítí do propasti“!

4.7.2017   PrvníZprávy

Spojeným státům hrozí krach kvůli neoliberalismu a tržní ekonomice, řekl v rozhovoru pro RT, americký historik, filosof a lingvista Noam Chomsky. Odborníci ruskou vládu včas varovali

4.7.2017 TOP

Americký myslitel a ekonom se zkušenostmi nejen z Reaganovy administrativy ale i médií hlavního a disentního proudu Paul Craig Roberts zjistil, že demokracie na západě je mrtvá, Spojené státy propadly monetárnímu a válečnému šílenství, přičemž ten, kdo by je mohl zastavit - Ruská federace, čelí nejen vnějším tlakům, ale především vnitřní "páté koloně" ekonomů školených v neoliberální ideologii místo vědě.


Terminator je v syrských ulicích. Jde z něj strach (FOTO)

GeoDo operací v Sýrii byla nasazena unikátní ruská zbraň s extrémní palebnou silou a více než výmluvným názvem: Terminator 2.

Z toho by vítači ze studia ČT neudrželi svěrače, tuší Martin Koller. Už i v německé televizi se začíná říkat pravda o migraci, roli USA a spolupráci neziskovek s ISIL

Martin Koller
4.7.2017  ParlamentníListy

Analytik Martin Koller tentokrát pro ParlamentníListy.cz píše o problému, který je jednoznačně v současnosti evropským problémem číslo jedna, byť se mnozí snaží tvrdit něco jiného. K sepsání obsáhlého textu o migrační krizi prý Kollera přivedlo sledování německé televize, které bylo prý tak přelomové, že by jej Jakub Janda nepochybně identifikoval jako prokremelskou propagandu.

Ministr zahraničí USA přiznal, že osud Asada je plně v rukou Putina


4. 7. 2017   zdroj
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson sdělil, že osud syrského prezidenta Bašára Asada je v rukou Ruska. Řekl to při setkání s generálním tajemníkem OSN António Guterresem. Ministr zahraničí USA poznamenal, že úkoly jeho země v této zemi se redukují pouze na zničení skupiny DAEŠ (v Rusku zakázaná). Pozice ministerstva zahraničí USA nyní spočívá v tom, že Asadova vláda je s podporou Ruska a Íránu vítězem v šestileté občanské válce.

Kyjev je v šoku: Tranzit Severním proudem je dvakrát levnější než ukrajinský


4. 7. 2017       zdroj
Nehledě na skutečnost, že Ukrajina hrozí plynovodu Severní proud 2 značným odporem Západu, jeho investoři jsou naladěni velmi optimisticky. Například nedávno hlava Gazpromu Alexej Miller mluvil o tom, jak výhodný nový projekt bude.

Vícebarevné nebezpečí


Karel Sýs
4.7.2017

Oblíbený seriál Vraždy v Midsomeru vstupuje do nové, již 19. řady. Detektiv konstábl Barnaby II. dostane nového parťáka. A taky jiného producenta.

pondělí 3. července 2017

Ne základnám: Otevřený dopis poslankyním a poslancům

3.7.2017 Ne základnám


Iniciativa Ne základnám zaslala poslankyním a poslancům dopis, ve kterém upozorňuje na problémy s jednáním o ,,Návrhu na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO". Text dopisu přinášíme jako dokument v plném zněníNe základnám: Otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi

3.7.2017   Ne základnám

Pane premiére,

obdrželi jsme od Vás odpověď na náš dopis ,,Výzva před cestou do Bruselu 2017“. V něm upozorňujeme na závazek, který Vláda České republiky přijala svým usnesením o přistoupení k Severoatlantické smlouvě a to v čl.1 zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou.
Orwellovština na kterou se nezmohl ani Orwell!!! Doplněno!!!


- vlk -
3.7.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Ani ve snu by mne bylo nenapadlo, jak český mainstream doslova zazdí kauzu CNN versus O´Keefe/ Trump.

Po týdnu totální ignorance se první z oficiózních mainstreamových psáčů a intervjůků tématu alespoň letmo dotkl včera těsně před půlnocí Seznam.cz. Dodejme, že na základě informace ČTK! Ovšem způsobem, na který alespoň malým mozkem a základní informací o téhle kauze vybavený jedinec, může jen tupě zírat s otevřenou pusou. Tohle byste si opravdu neměli nechat uniknout a to ve vlastním zájmu – téměř všeříkající je už sám nadpis

Odešel H. Kohl - kancléř sjednotitel Německa

J. Skalský
3.7.2017 ČeskéNárodníListy

Pietní akce byly velkolepé a několikadenní. Z úmrtí kancléře „se stala evropská záležitost.“


Němci bezesporu mají důvody na něj vzpomínat. Stál v čele Německa v době, kdy se „sjednocovalo“. Někteří východní Němci však již tehdy mluvili o anexi Německé demokratické republiky SRN.

Ústupky Trumpa rady strýčka Kissingera


Ruslan Ostaško
3. 7. 2017    zdroj
Přes veškeré úsilí klintonoidů, republikánského establishmentu a ukrajinské diplomacie se setkání Donalda Trumpa a Vladimíra Putina nejspíše konat bude. Je to dobře. Je to dobře přinejmenším proto, že mnoho nepříjemných postav se dokonce z pouhé možnosti tohoto setkání doslova třese. A v případě, že setkání bude mít alespoň nějaký konstruktivní výsledek, je hrozné si představit, jaký klokot to ve Washingtonu a Kyjevě vyvolá. To je také dobře. Ale to všechno jsou pouhá slova, teď se pojďme na to podívat konkrétně.

Stropnický odhalil v Tbilisi pozoruhodně koncipovanou sochu Václava Havla


Jiří Baťa
3. 7. 2017
Můžete hádat: Tančí Havel „kozáčka“, „odzemek“, vrávorá pod vlivem alkoholu, chce někoho kopnout někam, nebo uklouznul na slupce banánu (popř. hovnu)?


Lavrov jasně řekl, co Rusko vykonalo a o co usiluje. Srovnejte s tím, co dělá Západ

Geo
3.7.2017 Eurasia24
Zatímco liberální model globalizace se vyčerpal a Západ otřásá bezpečností v Evropě, Rusko prosazuje svět, v němž není „nadřízených“ a „podřízených“. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pronesl v pátek 30. června zásadní řeč na fóru Primakovské čtení v Moskvě.