Reklama

sobota 22. července 2017

Byly podepsány dohody o zóně deeskalace "Východní Guta" v Sýrii


22. 7. 2017   zdroj
Byly podepsány dohody o postupu akcí v zóně deeskalace "Východní Guta" v Sýrii. Je to výsledek jednání v Káhiře. Účastníky dialogu byli zástupci Ministerstva obrany RF a umírněné syrské opozice za zprostředkování egyptské strany. Informoval o tom ruský rezort obrany.

Pentagon přiznal absenci zákonných podkladů pro pobyt v Sýrii


22. 7. 2017    zdroj
Zároveň s tím se velitel speciálních operací USA domnívá, že je "opodstatněné" nezákonné vedení bojových operací na území tohoto suverénního státu. Velitel speciálních operací USA generál Raymond Thomas uznal, že Spojené státy nemají zákonné podklady pro vojenskou přítomnost v Sýrii, informuje televizní kanál RT.

Nový obrat v záležitosti německých turbín na Krymu: Německo je šokováno novými detaily na snímcích


22. 7. 2017   zdroj
Nezávislé vyšetřování německých novinářů z deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung odhalilo nové podrobnosti o skandálním případu. Na družicových snímcích, na nichž byly dříve rozeznány německé turbíny, jsou vidět také americké elektrogenerátory General Electric.


Příběh o levici – peripetie /1/: Třídní společnost - Jedním z nejvíce kritizovaných pojmů Marxova sociálního učení je třídní boj.

Mojmír Grygar
22.7.2017


Jedním z nejvíce kritizovaných pojmů Marxova sociálního učení je třídní boj. - Odpůrci levice se snaží tuto tezi popřít, vyřadit z veřejného prostoru; právě tak se snaží vystavit informační embargo na slova–pojmy, jako „vykořisťování“, „buržoazie“, „válečné štvaní“, „internacionalismus“, „zestátnění“, „znárodnění“, „pokrok“. Ale ani mnohá jiná slova, která mají jednoznačně kladný obsah, neobstojí před postmoderní relativizací. Proti národnosti se staví – občanství, proti spravedlnosti – svoboda, proti míru – bezpečnost, proti odzbrojování – zbrojení, proti střídmosti – konzum, proti solidaritě – zájem individua. Existují knihy demaskující frazeologii opresivního režimu dovolávajícího se ideálů komunismu, ale myslím, že by bylo na čase sestavit novořeč (newspeek) neoliberalistické postmoderní ideologie. Začít by se mohlo s rozborem pojmů „neviditelná ruka trhu“, „nadnárodní korporace“, „globalizace“, „flexibilita“, „zeštíhlení (podniků)“, „finanční deriváty“, „hedge fondy“, „alterantivní fakta“, „modernizace“. Už to by vydalo na knížku.

pátek 21. července 2017

Jurečkův vydařený start

Erik Best
22. 7. 2017     EB
I když to byla bezostyšná předvolební kampaň, ministr zemědělství Marian Jurečka prokázal i tak spotřebitelům službu, když odhalil obchodní praktiky nadnárodních společností Dr. Oetker, Henkel, Mars, Procter & Gamble a dalších. Ministr rozšířil povědomí o problému rozdílného složení produktů, které se v různých zemích prodávají pod stejným názvem.

Šarvátky v NATO: Turci "vydali" 10 tajných amerických základen v Sýrii, Pentagon je silně znepokojen


21. 7. 2017   zdroj
Turecká zpravodajská agentura Anadolu zveřejnila podrobné informace o umístění amerických vojenských základen v Sýrii. Dvě letecké základny a osm opěrných bodů, na nichž se nachází americké speciální síly a vojenské vybavení nejsou nyní tajemstvím.

Trump: Rusy nelze porazit - na jejich straně je silný spojenec


21. 7. 2017   zdroj a zdroj
Před několika dny poskytl prezident USA Donald Trump rozhovor v Oválné pracovně, v němž se opět obdivoval Rusku a jeho mrazům. Donald Trump v rozhovoru pro list New York Times popsal svůj vztah k Rusku a zdůraznil historický význam ruského podnebí během různých válek.

P.C:Roberts: Panování propagandy21. 7. 2017      PaulCraigRoberts
Pravda má šanci. Možná v jiných zemích ano, ale ne v Americe. Už od dob vynálezce propagandy Benayse až ke Goebbelsovi, se všichni znásilňovatelé pravdy shodli na jednom: A totiž na tom, že lež je skutečně možné – a to jejím neustálým opakováním – proměnit v pravdu. A čím je lež čistší, tím větší má naději, že bude za pravdu přijata.

Zacharová: V USA se připravuje mohutná politická bouře


21. 7. 2017   zdroj
O podivných událostech, ke kterým dochází ve Washingtonu, hovořila oficiální představitelka ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová. Pro nikoho není žádným tajemstvím, že v amerických politických kruzích probíhá intenzivní práce na zdiskreditování amerického prezidenta Donalda Trumpa. Četná obvinění z vazeb s Ruskem jsou vyšetřována na všech úrovních.

Cenná přiznání i zmatek v hlavě ideového šéfa KSČM

Radim Valenčík
21. 7. 2017     RadimValenčíkPíše
Ideový šéf komunistů Jiří Dolejš napsal pro Deník Referendum 20. července stať "Přinesou volby konec starých časů?" ZDE. Podle některých významný počin levice, podle mě další ukázka ideové sterility a servility současného vedení KSČM. A co hůř – sterility a servility, kterou si toto vedení neuvědomuje. J. Dolejš si stěžuje na programovou vyprázdněnost stran a straší tím, že s pomocí oligarchů (oligarchy) bude "liberálně demokratický" nátěr kapitalismu nahrazen autoritářským režimem se stejnou kapitalistickou podstatou.

Polská justice nezávislejší než česká. I po tamní reformě

Aleš Rozehnal
21.7.2017   Literárky

Na polskou reformu justice zaútočila kritika evropských politických elit. Oprávněně? I po této reformě bude jmenování soudců v Polsku daleko nezávislejší na politické moci, než je tomu v České republice, a o obdobě reformované Národní soudcovské rady mohou čeští soudci jen snít. Proč oficiální Německo tolik škodí Srbsku?


Rajko Doleček
21.7.2017

Při zničení Jugoslávie a poškozování, očerňování Srbska ve válkách na Balkáně koncem 20.století a dosud, přední roli sehrála vláda demokratického Německa, dnes vůdčího státu Evropské unie, a jeho mainstreamová média. 


V Německu kritizují ruský zákon, který Rusko opsalo … od Německa!


V Německu kritizují ruský zákon, který Rusko opsalo … od Německa!21.7.2017 PrvníZprávy
 
Ruská Státní duma zvažuje poslanecký návrh zákona na zpřísnění cenzury v sociálních sítích, uvedl německý deník Handelsblatt. 
 
Předpokládá se, že provideři budou muset odstranit materiály obsahující podněcování k nenávisti a terorismu, stejně jako „nespolehlivé“ informace. V Berlíně zkritizoval tento krok, a to navzdory skutečnosti, že ruský projekt je téměř úplně zkopírován z podobného německého zákona, upozorňuje článek.

Rozhovor s vlámským knězem žijícím v Sýrii: JINÝ PŘÍBĚH O SÝRII

rozhovor vedl Eric van de Beek 
21.7.2017  Rukojmí, Přeložil Pavel Štička
P. Daniel Maes, premonstrátský kněz z vlámského opatství Postel-Mol působí již sedmým rokem v syrské řeholní komunitě Mar Yakub v Qâra. Jak vypadá syrský konflikt jeho očima?


Liberecké justiční kratochvíle

Zdeněk Jemelík
21.7.2017  blog autora

V článku „Na liberecký soud se žene bouřka“, dostupném na mém bloggu a leckde jinde, jsem připomněl vznik a vývoj letitého trestního procesu, vedeného u Okresního soudu v Liberci proti bývalému libereckému okresnímu řediteli PČR Miroslavu Dvořákovi.

Proč je nejhorší občanská válka? To dělají ty citové vztahy…


Ivan David
21. 7. 2017
Že příslušníci irácké armády „popravují“ bojovníky Islámského státu? Že je to proti mezinárodním normám? Že je to nehumánní, necivilizované? Že je to bratrovražedné? Ale kdež… To je úhel pohledu lidskoprávních aktivistů, kteří vnutili společnosti falešnou „oficiální“ morálku. Poučení „novinářům": Nejsou to „popravy“, nejsou po právu, nerozhodl soud a nejsou žádné právní normy, jak zacházet s členy vraždící organizace, v níž jsou vraždy součástí ideologie. Jsou to prostě vraždy. Že se to příčí mezinárodním normám? 


čtvrtek 20. července 2017

"Cožpak měl Peskov říct, že iniciujeme rozklad minského procesu?"


Rostislav Iščenko, Alexandr Sargin
20. 7. 2017     Zdroj
Lídr DLR Alexandr Zacharčenko oznámil, že je třeba vytvořit nový stát - Malorossiju, která bude zahrnovat nejen území DLR a LLR, ale i další oblasti, Peskov to označil za jeho osobní iniciativu a my jsme předstírali, že jsme uvěřili "vlastní iniciativě"... A Kreml ji teď bude studovat, zkoumat. Může to prostudovat tak, ale může i onak ... No co, cizinci (blbci - A.S.) ve vyšívaných košilích, kteří se radují cizím úmrtím, dostalo se vám odpovědi! Sourež se EU hodit nebude!

Vypukl bratrovražedný boj: V Iráku popravují zadržené a neozbrojené členy IS

20.7.2017   EuroZprávy
V Iráku přibývá případů vraždění lidí podezřelých z členství v Islámském státu (IS). Vyřizování účtů ale vyvolává obavy, že se zopakuje to, co Irák zažil před deseti lety. Totiž bratrovražedný boj mezi šíity a sunnity.

Král slunce a americký přítel

Pepe Ecsobar
20.7.2017 Asia Times,  překlad Argument

Přečetli jsme: Trochu jiný pohled na bastilské oslavy a vztahy mezi Emmanuelem Macronem a Donald Trumpem nabídl komentář Pepe Escobara.


Skandál, svět se vám hroutí! Tereza Spencerová se směje těm, co našlehávají válku proti Rusku. A sype informace: Pravda o mrtvém čínském disidentovi, základně USA či Orbánovi

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
20.7.2017  ParlamentníListy

Zesnulý čínský disident Liou Siao-po otevřeně podporoval americkou okupaci Iráku a schvaloval i válku, kterou USA vedly ve Vietnamu, doplňuje k diskutovanému tématu smrti Liou Siao-po editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vnáší světlo do věci tajemné základny, kterou USA budují na severu Sýrie, věnuje se i tentokrát zajímavému vztahu Maďarska a Izraele a s nadsázkou shrnuje křik kolem „utajeného“ jednání Donalda J. Trumpa s ruským prezidentem Putinem.


Zánik programových rozdielov medzi pravicou a ľavicou – koniec politiky a politikov?

Eduard Šebo 
20.7.2017 NovéSlovoSk
 
Často neskrývame údiv nad každodennými zmenami sveta. Označenie, že „svet sa zásadne zmenil“, je však už iba akési klišé vyjadrujúce fakt, že zmeny nevieme pomenovať, resp. že nemáme ideológiu, ktorá by nám umožnila pochopiť ich a reagovať na ne.
Bill Gates vyzval k záchraně Evropy před migranty. Pomoci může pouze Rusko.

Avigdor Eskin
20.7.2017  Sputnik

Vynálezce a majitel Microsoft Bill Gates se na německou kancléřku Angelu Merkelovou obrátil s výzvou, aby byl ukončen nekontrolovaný přítok migrantů ze třetího světa.

Ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič: „Keď vedenie štátu nevie riadiť krajinu, hneď vyťahuje tému jazyka, vojny a vzťahov so susedmi“

Varim Rabinovič
Eugen Rusnák
20.7.2017HlavnéSprávy

Predseda parlamentnej opozičnej strany Ukrajiny „Za život“ Varim Rabinovič v rozhovore pre domáce média vyhlásil, že súčasné vedenie štátu nevie riadiť krajinu a preto vyťahuje tému jazyka, vojny a vzťahov so susedmi.

Wałęsa:Krev obětí smolenské tragédie je na rukou J.Kaczynského!

- kou -
20.7.2017  PrvníZprávy

Bývalý polský prezident Lech Wałęsa prohlásil, že krev obětí smolenské katastrofy, při níž se v roce 2010 zabil prezident Lech Kaczynski, je na rukou jeho bratra Jaroslawa Kaczynského.

Kapitalismus je cesta do pekla, komunismus byl lepší, ale lidi jsou blbí, říká Jožo Ráž

- retro rozhovor -
20.7.2017 DVTV

Svět se bortí, daně jsou větší, směřujeme k válce, ale Elán je pořád stejně dobrý, to je tajemství našeho úspěchu, říká zpěvák Jožo Ráž, který s kapelou na podzim vyráží na další turné. Nejraději má prý tu písničku, kterou právě píše. A tvrdí, že důležité je, že na ně chodí mladí lidé. Přesvědčením je komunista a teď se mu nežije tak dobře jako za minulého režimu. Rusko je podle něj jistota, ne hrozba.

Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi


Jiří Baťa 19. 7. 2017 Pane poslanče Laudáte,
jak se dozvídám ze stránek Parlamentních Listů.cz, rozhodl jste se prý odejít (máte zřejmě na mysli z politiky) s dovětkem, že odcházíte včas. Nemohu jinak, než Vaše rozhodnutí přivítat. Dovolím si tedy několik slov k Vaší osobě. O tom, že jste jednoznačným zastáncem tvrdého protiruského postoje z pozice amerických zájmů, že jste příznivcem, zastáncem a podporovatelem severoatlantické aliance tedy NATO, je všeobecně známo. Ostatně od člena TOP 09 ani jiné postoje nelze očekávat.


Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)Napsal/přeložil: ea24
20.7. 2017   Eurasia24
Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.
Přesné údery ruských letounů zničily muniční sklady a několik velitelských stanovišť teroristů. Údery byly provedeny v průběhu posledních dnů, část z nich v noci.

Rychetského obrana ČEZu

Erik Best
19. 7. 2017       EB
V září roku 1998 jako pouhý místopředseda vlády pod premiérem Milošem Zemanem označil současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský Transgas a ČEZ jako společnosti, ve kterých by měli manažeři projít bezpečnostními prověrkami. Rychetský tehdy řekl, že je potřeba vědět, jestli není byznys propojený s politikou nebo organizovaným zločinem.

Evropská imigrace: Převážně muslimové, převážně muži, převážně mladí

Douglas Murray
20.7.2017 CFP
 

Nebo tam měla být široká veřejná debata o tom, zda s tolika radikalizovanými muslimy žijícími již ve Francii, to byl moudrý nebo pošetilý nápad, nadále přivážet velké množství muslimů do této již vřící situace.

Když Kyjev s Varšavou překrucují realitu. NATO tleská…

Vladimír Franta
20.7.2017  Literárky

... aneb když nacističtí kostlivci vycházejí ze skříní a NATO si hraje na Hollywood.

Žijeme v říši za zrcadlem. Jaká je historická tvář našich dnešních přátel a spojenců…

20 tun ostnatého drátu pro Čechy a Židy tábora Svatobořice aneb Jak nacisté vyráběli internační koncentrák

Jiří Jaroš Nickelli 
20.7.2017  ČeskéNárodníListy

Dvacet tun ostnatého drátu pro jeden internační tábor na Moravě? To snad nemyslíte vážně, zeptal by se příslušník mladší generace, nepolíbený dějinami našeho protektorátu. Ale je to přesně tak. Jak okupanti, Velkoněmci a nacisté, vyráběli na místě starého detenčního tábora, zřízeného zprvu již za Velké války, inovovaný - de facto koncentrační tábor svého druhu, zvaný protektorátním jazykem "internační"? Takto:

Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

Diplomatická letadla a jejich náklad….

- vlk -
20.7.2017 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Dnešní článek je svým způsobem podivný. Nerad přetiskuji na Kosu cizí věci, nerad dávám věci, které nemohu sám dostatečně ověřit. Nicméně… nicméně stane se, že mi napíše někdo, koho osobně už hodně dlouho znám, vím že je nade vší pochybnost solidní a spolehlivý a pošle překlad mimořádně zajímavého textu ze zdroje, o němž jsem dosud neměl ani tušení a který, ačkoli je podle mé metodiky měření malinký, vypadá, co jsem schopen přezkoumat, mimořádně zajímavě.

středa 19. července 2017

Syrští vojáci osvobodili starobylé město Rasafu


Jegor Krylov
19. 7. 2017       zdroj
Syrská vládní vojska s podporou Ozbrojených sil RF osvobodila starobylé syrské město Rasafu. Ve středu pozvaly orgány republiky ruské novináře, aby si prohlédli památku antické architektury, která byla osvobozena od teroristů. Historickou hodnotu Rasafy vědci srovnávají s proslulou Palmýrou.

Mezi nigerijskými imigranty jsou vysoké počty nakažených virem HIV, k italské vládě putuje stížnost


19. 7. 2017      Zvedavec
Italský deník ilGiornale dnes přinesl zprávu o nigerijských přistěhovalcích, kteří poslední měsíce vstupují na italské území. Mezi Nigerijci je výrazný počet lidí nakažených virem HIV. Zatímco se přístavy v jižní Itálii plní nově příchozími ilegálními imigranty, poslanec Edmondo Cirelli (FDI) předkládá nové, zlověstné varování:

Jak budou hlasovat?

19.7.2017  Ne základnám

Vážená paní senátorko, vážený pane senátore,

                dopisem jsme poslankyně a poslance upozornili na nepravdivá tvrzení předkladatele návrhu ,,Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO" pana ministra Martina Stropnického o počtu vojáků pod velením NATO soustředěných na hranicích Běloruska a Ruska. Tvrdil, že proti 80 000 vojáků Ruska, které svým cvičením reaguje na manévry NATO, stojí pouze 1200 x 4 vojáků NATO. Pravdou je 134 449 vojáků NATO.Tento dopis si dovolujeme přiložit.

Německý politik: To Spojené státy jsou největší hrozbou pro svět!

19.7.2017  PrvníZprávy

Spojené státy se svojí politikou destabilizace představují větší hrozbu pro světový mír, než Rusko, napsal na stránkách portálu NachDenkSeiten bývalý předseda Levicové strany Oskar Lafontaine.

Gruzie dvakrát žádala Kyjev o vydání Saakašviliho. Marně!

19.7.2017   PrvníZprávy
 
Gruzínská strana dvakrát apeloval na ukrajinskou s požadavkem vydání exprezidenta Michaila Saakašviliho, v obou případech bezvýsledně, i když Kyjev obdržel „všechny důkazy“.
Uvedl šéfka gruzinského ministerstva spravedlnosti Thea Tsulukianiová.

Jak český karbanátek převálcoval Ameriku


Přemysl Votava
19.7.2017 VašeVěc
 

Bez toho pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané asi hlady umřeli. Však se do těch jejich hamburgerů zakousne denně kolem 60 milionů zákazníků ve 140 zemích světa. Jen těch restaurací fa McDonald´s bylo v roce 2007 přes 30.000.

Oskar Lafontaine: světový mír ohrožují USA, nikoli Rusko


19. 7. 2017   zdroj a zdroj
USA představují se svou politikou destabilizace větší hrozbu pro světový mír než Rusko, je přesvědčen bývalý předseda německé Levé strany Oskar Lafontaine. Přičemž "prolhanou americkou propagandu" tlumočí téměř všechna, až na několik výjimek, západní média, rozhořčuje se na stránkách NachDenkSeiten (převzalo estonské médium).

úterý 18. července 2017

Čínské lodě plují k Baltskému moři


17. 7. 2017    zdroj
Na internetových stránkách ruského rezortu obrany je uvedeno, že Rusko a Čína uskuteční společné námořní cvičení v Baltském moři "Námořní spolupráce-2017". Ministerstvo obrany RF upřesnilo, že první fáze cvičení se bude konat od 21. do 28. července. Celkem se jej zúčastní 10 lodí a plavidel různé kategorie a také více než 10 letadel a vrtulníků.

Ni zisk ni slávu!


Zdeněk Hrabica
17. 7. 2017
V pořadu Českého rozhlasu „Plus“ a stejně tak i nejednou v oblíbeném televizním pořadu „Retro“ si někdy připadám jako člověk s velmi poškozeným mozkem, s trvalou ztrátou nebo s poškozením paměti; ve dvou letních dnech za sebou mi jeho autoři a interpreti vtiskují do paměti - v jaké to strašné době jsme skoro celý život žili, když ještě nebyl 17.listopad 1989 a kdy ještě neexistoval a nerozhodoval tenkrát a skoro i dnes nedotknutelný věrozvěst Václav Havel. Beze vší hany – tak to velmi často v našem životě bývá, jakoby strůjci zcela zapomněli, že ještě žijí lidé, kteří pamatují.
O co jde?

Svou volbou vyžeňme ze sněmovny i ANO a ČSSD


Lubomír Man
17. 7. 2017
Což se mi jako člověku, který od sametu až dosud vždy věrně volil ČSSD, píše těžko, ale nemohu jinak. Protože 12. července t.r. to byli i poslanci ČSSD, konkrétně 80% jejích poslanců ve sněmovně přítomných, kteří nás, a to nejen voliče, této strany, ale všechny obyčejné lidi této republiky, zradili. Což učinili v okamžiku, kdy zvedli své hlasy pro tažení též našich vojáků k ruské hranici v Pobaltí. A proč tento jejich čin označuji za zradu?

Fendrychův další kýbl špíny na Zemana, ale i jiných. Nepochybně se mu (jako vždy) ulevilo, otázka je, na jak dlouho?


Jiří Baťa
17. 7. 2017
Jakkoli se nerad vyjadřuji o lidech neslušně, v případě pana Fendrycha musím udělat jistou výjimku. Snažím se však vyhnout vulgaritám, i když mě prsty pálí neskonale. Pan Martin Fendrych, kterého čtu opravdu jen výjimečně, má neskonalý dar svými zvratky a blivanci nasrat každého, kromě svých přátel z pražské kavárny, havloidy, sluníčkáře a pravdoláskařské hnidy. Nemám nic proti kultivovanému, promyšlenému, racionálnímu, relevantnímu, ale hlavně objektivnímu a nestrannému názoru, ale to, co předvádí pan Fendrych, je něco jako politická Sodoma Gomora. 


Vystupuji z Titaniku. Jiří Koskuba končí v ČSSD a promlouvá poté, co jako jediný hlasoval proti vojákům v Pobaltí

- rozhovor -
18.7.2017  ParlamentníListy

„Chcete na mně, abych zůstal ve straně, která udělá takovou scénu kvůli tomu, aby Andrej Babiš vypadl z vlády? I když jsme s ním byli tři roky v koalici a pak zjistíme, že je tam střet zájmů. To jsme tedy objevili Ameriku,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Jiří Koskuba, který nedávno po 25 letech vystoupil z ČSSD. Koskuba minulý týden jako jediný poslanec ČSSD hlasoval otevřeně proti vyslání českých vojáků na misi NATO do Pobaltí.Svět ruskýma očima 410

zajoch 
18.7.2017  Outsidermedia
Rusko bude s obtížemi obnovovat svoji přítomnost v Africe * Kreslený film Máša a Medvěd na Ukrajině vadí * Po osvobození území okupovaných IS v Sýrii a v Iráku myšlenky IS nezanikají 
 

Ani po 3 letech nedošli americko-nizozemsko-australští “znalci” k jednoznačnému závěru, kdo sestřelil malajsijské letadlo MH17, byť stále ukazují jako zloděj, co křičí, chyťte zloděje, na Rusko...

Břetislav Olšer
18.7.2017
Pachatelé útoku na letadlo MH17 malajsijských aerolinií, které letělo na trase Amsterodam - Kuala Lumpur a bylo 17. července 2014 sestřeleno nad východem Ukrajiny, by mohli být souzeni v nepřítomnosti; tvrdí vyšetřovací komise v americko-nizozemsko-australském složení…


Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

18.7. 2017
Napsal/přeložil: mbi

Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

pondělí 17. července 2017

Nové pravidlá poskytovania ruského občianstva Ukrajincom vyvolali obrovskú búrku nevole na Ukrajine. Kyjev hrozí sankciami svojim vlastným občanom


Eugen Rusnák
17. 7. 2017     HlavnéSprávy
Nový ruský zákon umožňujúci rýchle a bezproblémové získanie ruského občianstva pre občanov Ukrajiny vyvolal obrovskú nespokojnosť u západného suseda. Kyjev pohrozil sankciami – a to aj svojim vlastným občanom… O novinke, ktorú zaviedli v Rusku, sme písali iba pred pár dňami. Odteraz Ukrajincom, ktorí sa nachádzajú v Rusku, postačí napísať vyhlásenie o vzdaní sa ukrajinského občianstva a žiadosť o udelenie im ruského občianstva a doručiť tieto dokumenty na príslušné úrady ministerstva vnútra Ruska. V krátkom čase získajú ruské občianstvo a doklady.

Hlásné trouby a byznys s chudobou

Luděk Ševčík
17. 7. 2017
Novináři by v ideálním případě měli býti hlídacími psy demokracie. V tom hodně neideálním, ovšem dnes častém, jsou někteří jen hlásnými troubami. Hlásají pak buď propagandu svého chlebodárce, nebo propagandu určitých zájmových skupin. K tomu ale novinářů není třeba. To dokáže i cvičená opice. Konkretní příklad. Naše obec se cirka před třemi lety stala jednou z obětí naprosto nezvládnuté sociální politiky státu. Z měst, která upřednostnila zisky developerů před sociální politikou, k nám byli navezeni sociálně slabí, nichž se část dá nazvat nepřizpůsobivými.