Reklama

sobota 29. července 2017

Čím větší brambora, tím hloupější sedlák!


Zdeněk Hrabica
29. 7. 2017
Jsem z někdejšího bramborářsky proslaveného kraje. Jako školou povinný jsem sbíral se spolužáky brambory za vyorávačem, říkalo se mu čert, s drátěnými košíky jsme z brázdy spolu s ostatními, i s učiteli, zaplňovali valníky. Na peníze ani na deputát se nikdo z nás neptal.

„Už jste někdy dostal přes hubu?“ ptá se amerického režiséra O. Stonea ruský prezident Putin při loučení. „Tak za tenhle film doma dostanete.“ (Oliver Stone: Svět podle Putina 1 – 4)

Jaromír Bradávka
29.7. 2017   Rukojmí

Pro pobavení i k zamyšlení – drobné postřehy z internetu, díl 7.
“Chceme spojiť budúcnosť Slovenska s najvýznamnejšími hráčmi Európy, ako je Francúzsko a Nemecko … tak si ochránime našu menu, euro … ale predovšetkým sa hodnotovo a geopoliticky zakotvíme medzi najvyspelejšie krajiny západnej Európy,” hovorí premiér SR vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook.
Už zapomněl, jak „najvyspelejšie krajiny západnej Európy“ v Mnichově v r. 1938 podvedli Československo a jak fašistické Německo obsadilo „spojenecký“ Slovenský štát v r. 1944?

USA vyjádřily protest v souvislosti s odvetnými opatřeními Ruska ohledně vyhoštění diplomatů. McCain nazval protisankce Ruska "útokem na demokracii" USA. "Surové? Až krev stydne", Zacharová "srovnala" americká média, která vyvolala hysterii kvůli ruským protisankcím


29. 7. 2017   zdroj a zdroj a zdroj
USA vyjádřily Rusku protest v souvislosti s rozhodnutím Moskvy o zavedení protisankcí v reakci na loňské vyhoštění diplomatů. Informuje o tom The Washington Post s odvoláním se na tiskovou mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauert. "Vyjádřili jsme silné zklamání a protest", prohlásila a vysvětlila, že oficiální postoj Moskvě tlumočili ministr zahraničí Rex Tillerson v telefonickém rozhovoru se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem a velvyslanec John Tefft při setkání s náměstkem ministra zahraničí Sergejem Rjabkovem.

Ruský tisk: Bude moci Čína reagovat na jaderný útok USA?

28.7. 2017   První zprávy
Tichomořská flotila US Navy je schopna provést masivní jaderný útok na území Číny „třeba příští týden“ , přikáže-li to prezident Donald Trump, řekl americký admirál. Ruský tisk je však skeptický a odkazuje se na odborníky.

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?


Ondřej Mrázek
28.7, 2017   Rukojmí
Nemůže to být náhoda, že konvoje americké armády brázdí české dálnice vždycky právě v době, kdy je největší dopravní špička. Buď zkoušejí, co všechno si necháme líbit, anebo musí být úplně pitomí. Na cvičení,,,, ze cvičení,,,,, na cvičen,,,,,í, ze cvičení....
Ať už jedou posilovat alianční disciplínu do Maďarska, Rumunska a Bulharska, nebo odstrašovat Rusy k jejich hranici v Pobaltí, američtí vojáci tradičně volí cestu napříč naší malebnou českou kotlinou.

Číňané umožní vlakům jezdit rychlostí 350 km/h. Nejrychlejší zvládne ještě o stovku víc

Napsal/přeložil: ea24
28.7. 2017   Eurasia24
Čínská vláda plánuje zvýšit rychlost vlaků na rychlostních železničních magistrálách až na 350 kilometrů za hodinu, informuje China Daily.
Samotné vlaky, speciálně zkonstruované pro čínské rychlostní železnice, takové rychlosti dosahují. V nedávné minulosti se uvedenou rychlostí už v Číně jezdilo, nicméně byla snížena na 250 až 300 kilometrů v hodině. Stalo se tak po vlakovém neštěstí z roku 2011.

P.C.Roberts: Nové protiruské sankce coby památník washingtonské zločinnosti


29. 7. 2017    PaulCraigRoberts
Kongres Spojených států svým téměř jednomyslným schválením návrhu zákona o nových protiruských sankcích – jak ve sněmovně reprezentantů, tak v senátu – dal světu najevo, že raději odstaví z úřadu svého prezidenta a zvýší riziko světové nukleární války, než by uvažoval o normalizaci vztahů s Ruskem. Přičemž s vetem Trumpa k tomuto návrhu zákona nelze počítat, protože návrh prošel v obou komorách Kongresu s více než dvoutřetinovou podporou kongresmanů, jež prezidentovo případné veto stačí eliminovat.

pátek 28. července 2017

Hororový příběh od zlínského soudu I.

Zdeněk Jemelík  
28. 7. 2017          JemelikZdenek
Ve dnech 20. a 27.července 2017 začala zlínská pobočka Krajského soudu v Brně senátem předsedy Radomíra Koudely rozplétat bizarní skutkový děj, popsaný v obžalobě, jenž v detailech působí dojmem, že jej režíroval čtenář špatně napsaných hororů. V jeho pozadí jsou velké peníze. Je výstražným příkladem ničivého působení touhy po hromadění majetku na mezilidské vztahy. Stojí v něm proti sobě bývalí dlouholetí společníci, podnikatelé v byznysu s výherními automaty a hernami, kteří společně vybudovali skupinu firem s miliardovým majetkem. Dnes ji ovládá a vlastní Pavel Buráň, který v tomto řízení vystupuje jako poškozený. 

Z vystoupení A. Babiše:


28. 7. 2017   PSP ČR   (podstatně kráceno)
"Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...) Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (.) Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje...


"Merklová horší než Hitler"

 Yekta Uzunoglu
28. 7. 2017
Tak to zní titulní stránka Erdoganovi hodně blízkého tureckého deníku Yeni Vakit ze dne 25.7.2017 s fotografií paní kancléřky Angely Merklové, které na prsa Photoshopem nalepili Hackenkreuz. Tuto nehoráznost zveřejnili v Turecku hned poté, co německý deník die Zeit zveřejnil utajený dokument o tom, že víc než 620 německých firem jsou na tureckém seznamu tzv. "podporovatelů terorismu" a po následné reakci německé vlády a německého prezidenta, který se dal slyšet, že už v zájmu sebeúcty musí Německo začít uplatňovat vůči Turecku novou politiku a v tomto duchu německá vláda i prezident vyzvali své občany cestující do Turecka k obezřetnosti! 


Francouzské ministerstvo zahraničí zkritizovalo zákon USA o sankcích: "Tato otázka vyvolává v každém případě nutnost diskuse"


28. 7. 2017   zdroj
Zástupkyně Ministerstva zahraničí Francie konstatovala, že "exteritoriální působnost tohoto textu se jeví z hlediska mezinárodního práva nezákonným ". Francouzské orgány mají v úmyslu projednat v nejbližší budoucnosti s partnery v EU a zástupci Evropské komise možné důsledky amerického zákona o omezujících opatřeních vůči Rusku, Severní Koreji a Íránu. Jako informuje RT, oznámila to oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Francie.

„Nepřekonatelné“ americké speciální síly spolkly hořkou pilulku. Skončily až třetí

Napsal/přeložil: ea24
27.7. 2017   Eurasia24
V souladu s pečlivě pěstovaným mediálním obrazem o nepřekonatelnosti amerických speciálních sil by mnozí očekávali, že přinejmenším na americkém kontinentu nemohou mít Američané soupeře – a zvítězit v mezinárodním klání pro ně musí být hračka. Jenže realita ukázala něco jiného.
Výběrový tým amerických speciálních sil se v minulých dnech zúčastnil mezinárodní soutěže Fuerzas Comando 2017, které skončilo ve čtvrtek 27. července.

Naše nezištná zahraniční politika

Peter Marman
28.7.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Informace, které na internetu pro Kosu na anglojazyčném internetu v posledních dvou týdnech PB měly značnou odezvu a spoustu citací. Jak by ne. Alternativa je alternativou jen tehdy, když poskytuje informace (ano informace, nikoli hoaxy nebo fantasmagorické spekulace), či jejich podloženou interpretaci, kterou zpravodajský mainstream, proto, že on reprezentuje a šíří jedinou platnou pravdu, nedá, protože se mu do rámce té jediné platné pravdy prostě nevejde. 


Sýrska armáda a ruské letectvo oslobodzujú východnú časť provincie Hama (VIDEO)

28.7.2017  HlavnéSprávy
 

Portál RusVesna priniesol informácie o úspešnom postupe sýrskych vojsk, podporovaných ruským letectvom na východe provincie Hama. Sýrski vojaci a ruskí piloti likvidujú oporné body ISIS a čoraz viac teroristov ISIS skladá zbrane, alebo opúšťa svoje bojové pozície.


USA hrubě porušují Vídeňskou úmluvu o diplomatických vztazích


Peter Korzun
28.7.2017  Zvědavec

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov se 17. července sešel ve Washingtonu s náměstkem amerického ministra zahraničí Tomem Shannonem. Jednalo se o setkání na nejvyšší úrovni od doby, kdy se poprvé setkali prezidenti Ruska a USA na summitu G-20 v německém Hamburku 7. července. Hlavním bodem agendy byl osud dvou objektů, ruských nemovitostí ve státech New York a Maryland, protiprávně zabavených Obamovou vládou. 


čtvrtek 27. července 2017

Tak jsme dostali ultimatum….

Lubomír Vylíčil
27.7. 2017   Rukojmí
 Nebo něco podobného. I když s jiným názvem. Protože ultimata se už v moderní, zeleně-pokrokové a generově-multikulturní Evropě přece neposílají. Dostali jsme „odůvodněná stanoviska“. Evropská komise je rozeslala do Prahy, Varšavy a Budapešti a dala nám, tak nějak lidsky a citlivě lhůtu jednoho měsíce na reakci.

Představitel haitské vlády, který měl svědčit o nadaci Clintonových, byl nalezen mrtev

Mac Slavo
27.7. 2017   Zvědavec
Ticho mainstremových médií kolem smrti Klause Eberweina je až ohlušující. Eberwein byl bývalým představitelem haitské vlády, který měl příští týden veřejně odhalit rozsah korupce a pochybení nadace Clintonových. Byl nalezen mrtev v Miami, ve věku 50 let.

Eberwein byl nelítostným kritikem aktivit nadace Clintonových na karibském ostrově, kde tři roky působil jako generální ředitel vládní agentury pro ekonomický rozvoj Fonds d'assistance économique et social. „Clintonova nadace - to jsou zločinci, zloději a lháři, je to hanba,“ řekl v loňském roce Eberwein na protest před ústředím nadace Clintonových na Manhattanu v New Yorku.

Lékařskou péči využívají v DLR desítky pacientů z Ukrajiny, kteří trpí nádorovým onemocněním


27. 7. 2017      zdroj (kráceno)
26 obyvatel Kyjevem kontrolované části bývalé Doněcké oblasti absolvovalo cyklus léčby v Rebublikovém onkologickém centru Bondarja v Doněcku. 26. července to oznámil hlavní lékař zařízení, profesor MUDr. Igor Sedakov.

USA chtějí zaplavit Evropu břidlicovým plynem, EAHU chystá vlastní zúčtovací měnu, priority ruského státního rozpočtu a další krátké zprávy

Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
27.7. 2017   Eurasia 24
USA vytlačují Rusko z Evropy, aby ji zaplavily břidlicovým plynem. Zpřísnění sankcí proti Rusku – Trump souhlasí, Porošenko má radost. Syrská armáda, Hizballáh a Rusko vytlačují Al-Káidu od hranic s Libanonem. Armáda a sociální sféra budou priority rozpočtu Ruské federace na příští rok.  Rusko nemůže z Ukrajiny vydobýt dluh před odvoláním. Soud uložil Kyjevu, aby zaplatil nominální cenu obligací ve výši 3 miliard dolarů, nezaplacené obligace ve výši 75 milionů dolarů a pokutu.
Více v krátkých zprávách ze středy 26. července.

Le Figaro: Trampománii v Rusku vystřídaly vtipy a zklamání

- rp -
27.7.2017  PrvníZprávy

Po volbách v USA protiamerické cítění v Rusku se zmenšovalo a nastalo čekání na změnu. Ale změna nenastala a postoj k Trumpovi se mění: objevují se vtipy a nepřátelská rétorika a americký prezident je považován za slabého a neschopného držet své slovo.

Ukrajina v šoku: Londýn nařídil Kyjevu splatit miliardový dluh Rusku!

- kou -
27.7.2017  PrvníZprávy 


Londýnský Nejvyšší soud nařídil Ukrajině zaplatit Rusku nominální hodnotu dluhopisů ve výši tří miliard dolarů, a kompenzovat část soudních nákladů, sdělilo ruské ministerstvo financí. Zápisky ze Západního Balkánu (dříve Jugoslávie)

Mirko Raduševič
27.7.2017 Literárky

Srbský dělník v automobilce Fiat v Kragujevaci (dříve Zastava) se vzbouřil a již od 27. června stávkuje. Pracuje za 320 eur měsíčně. Koncern Fiat-Chrysler se postavil proti neústupně, ale dělníci také. Problém začala řešit nová vláda a prezident, který má hlavu plnou Kosova. Začalo se dělníkům vyhrožovat tím, jestli to Fiat-Chrysler v Srbsku zabalí, stávkující budou mít na svědomí ještě větší zaostávání země. (na snímku stávkující, kteří také nesli mimo jiné heslo "Továrny dělníkům").

Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá financovat z regionálních fondů! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky

- VK -
27.7.2017 AE News


Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá financovat z regionálních fondů! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí za peníze EU v hospodě u Znojma!

RETRO: Rusko a Západ - konflikt na věčné časy

Oskar Krejčí
27.7.2017 Literárky (vyšlo v Literárkách 6.8.2014)

Proč tolik předpojatosti až záště v západních médiích vůči Rusku? Proč za vše špatné může Vladimír Putin? Hloubka i emocionální rozměr těchto předsudků naznačují, že zde musí být nějaké historické kořeny, nějaká tradice v západní politické kultuře.Hrozí obchodní válka s USA?


Zbyněk Fiala  
27.7.2017 VašeVěc
 

Nové ruské sankce amerického Kongresu ohrožují klíčové evropské spojence. Je to chyba, nebo záměr? Evropská komise zvažuje protihru, hlásí Financial Times. 


Svetom vládne šialenstvo!

Július Sedliak
27.7.2017  NovéSlovo

Tento rok zavŕšim deväťdesiatku. Prežil som všetkých doterajších československých i slovenských prezidentov. Najmúdrejší a najspravodlivejší bol ten prvý, T. G. Masaryk. Prežil som druhú svetovú vojnu. Prvú poznám z vyprávania otca ako vojaka v rakúsko-uhorskej armáde a v Čs. légiách, a viem to, čo som sa o nej dozvedel v školách, z filmov a literatúry. Dnes hľadíme na to, ako sa ľudstvo, ale predovšetkým politici, ktorí s ľuďmi manipulujú, z histórie nepoučili. Znovu sa len zbrojí, vyrábajú sa nepriatelia, rozoštvávajú sa národy. Zas by si niektorí politici chceli „zaválčiť“ a zapísať sa do dejín tak ako Hitler.

Smrt „Antonova“ - Jaké závěry musí Rusko učinitAN-132D
Anton Kulikov
27.7.2017  PravdaRu a ČeskéNárodníListy

Ukrajinský letecký koncern „Antonov“ bude definitivně likvidován do dvou měsíců. To je uvedeno v nařízení vlády Ukrajiny ze dne 19. července, i když informace o tom se objevily v tisku o týden později. Týká se ukrajinský problém Ruska?


Vnitro má jasno! Díl II.

vlk
27.7.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
(pokračování ze včerejška)
Včera jsem se stihl zabývat jen hlavními aspekty neuvěřitelného prohlášení mluvčího ministerstva vnitra o šmírování alternativních zdrojů v téhle formě:


středa 26. července 2017

Erdogan se dohodl s Ruskem na dodávkách S-400


Dáša Sažinová, Natalja Žukovská
26. 7. 2017   zdroj
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan oznámil podepsání smlouvy na dodávku ruských protiletadlových raketových systémů S-400. Informovala o tom Gazeta.ru. "Učinili jsme s Ruskem nezbytné kroky, je podepsáno", cituje rozhlasová stanice Govorit Moskva Erdoganova slova.

Záchrana naší země je v rukou každého z nás!


Vladimíra Vítová 
26.7.2017

ANS je platforma vlasteneckých sil. Její původní záměr - zastřešovat malé neparlamentní politické strany, hnutí a spolky – nestihl být z technických a časových důvodů zrealizován do vyhlášení těchto parlamentních voleb. Členové ANS tedy budou v těchto volbách kandidovat pod hlavičkou jednoho ze svých členů – České strany národně sociální, která je nejstarší politickou stranou v naší zemi. Mimochodem, v dubnu oslavila 120. výročí svého vzniku.

Porošenko odobral Saakašvilimu ukrajinské občianstvo

Michail Saakašvili
Sergej Chuzavkov
26.07.2017 PravdaSk

Ukrajinský prezident Petro Porošenko zbavil bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho ukrajinského štátneho občianstva. Oznámila to v Kyjeve štátna migračná služba. Krok je vyústením sporu, ktorý medzi niekdajšími spojencami v boji proti ruskej agresii vypukol vlani. O občianstvo rodného Gruzínska prišiel Saakašvili v decembri 2015.

Vyčišťování bojiště v Mosulu

Stephen Lendman
26.7.2017 Global Research, překlad Messin

Do města proniká zápach hnijících mrtvol. Povětšinou americké teroristické bombardování bezohledně zmasakrovalo na 40.000 civilistů, jak bylo diskutováno v minulém článku.

Vnitro má jasno! Díl I.

vlk
26.7.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

K tomuhle článku se chystám už skoro měsíc. Nejdříve jsem s tím chtěl vyjet hned, pak mne napadlo, že by nebylo od věci trochu počkat, jestli autentické prohlášení mluvčího ministerstva vnitra Františka Korbela ohledně alternativní scény a vlastně nejen jí, vzbudí a já dodávám ZASLOUŽENĚ!!! nějaký ohlas na domácí politické scéně nebo aspoň na té mediální. Dnes už vím, že to čekání klidně mohlo trvat věčně a že bych se žádné reakce oficizních psáčů a intervjůků, o politikářích ani nemluvě, nedočkal. Jakkoli to, co ten člověk jménem Korbel pustil do světa je naprostá a skandální nehoráznost. Dovolím si jej citovat a vy uděláte dobře, když si ten výrok nenecháte ujít:


Lapálie s dvoumiliardovou partičkou muslimů, které zobe z ruky celý svět v čele s OSN, co chce naopak zrušit Židům přístup ke Zdi nářků, součásti Chrámové hory; jak dlouho budeme ustupovat islámu.

Břetislav Olšer
26.7. 2017   Rukojmí

Izraelská vláda se dohodla na kamerové alternativě k detektorům kovů u vstupů na Chrámovou horu, které vyvolaly protesty Palestinců. Ty byly na místo nainstalovány po útoku na policisty. Chrámová hora je posvátná jak pro židy, tak pro muslimy.Pro židy je místem, kde stály biblické chrámy, kdy pozůstatkem toho druhého je současná Zeď nářků. Pro muslimy je třetím nejsvětějším místem mešita al-Aksá, kam podle tradice doputoval prorok Mohamed po noční cestě, při které promlouval s Bohem, a Skalní dóm, odkud poté vstoupil na koni Buraq do nebe. Jeruzalém je místě posvátných míst tři největších monoteistických náboženství...

Evropská unie: historické rozpory a sociálně-ekonomické krize...Rýsují se dva konflikty nebezpečné pro jednotnost EU: sociálně-ekonomická krize, doprovázená nárůstem politické nestability v jihovýchodní Evropě, a „migrační kolaps“, ohrožující Itálii a střední Evropu!


Peter Iskenderov
26.7.2017  Zvědavec
Na oblibě nabytá myšlenka ve vedení Evropské unie – přetvoření této instituce na „dvourychlostní Evropu“, začíná nabírat reálných črtů. Avšak nikoliv ve formě konkrétních reformních projektů, ale ve formě prohlubující se sociálně-ekonomických rozporů mezi různými evropskými regiony. Těmi, kdo nejvíce tratí, jsou státy střední a východní Evropy (SVE), a nepřímo pak balkánské země, snažící se integrovat do zatím ještě formálně jednotné Evropy.

Akce VÁPNO zpět u Obvodního soudu pro Prahu 1 – 2.8.2017 – 13:00


26.7.2017  NewWorldOrderOposition

Pokud patříte k dlouhodobým čtenářům webu nwoo.org, tak víte, že se soudíme s Technickou správou komunikací hl.m. Prahy o údajně způsobenou škodu, která měla vzniknou tím, že jsme3.8.2012 napsali v několika lidech na Václavském náměstí vápnem nápisy upozorňující na zdejší vládu politicko-ekonomické mafie. Tyto soudy se tedy táhnou už pět let. 

Nová hedvábná stezka bude probíhat Sýrií. Čína, Rusko a Írán dostanou při obnově země přednost

Napsal/přeložil: Pepe Escobar
26.7. 2017   Eurasia24
S osvobozováním Sýrie se rýsuje i obrázek její ekonomické budoucnosti: bude pevně svázán s eurasijským projektem Nové hedvábné stezky. První čínské miliardové investice jsou již naplánovány.Uprostřed příslovečného zmatku a zmaru všech věcí v Sýrii, jak tomu někdy bývá, ruka štěstěny ukazuje svoji štědrou dlaň.Podívejme se, co se stalo minulou neděli v Pekingu.

USA stále aktivněji pracují na rozvratu Ruska

Andrej Fursov
24.7.2017  Pravda.ru  a ČNL
 

Americký Kongres představil projekt zákona, obsahující seznam zahraničních programů ministerstva zahraničí pro příští rok. Celkem na realizaci mezinárodních projektů navrhuje vyčlenit 5,4 miliardy $. Dokument zdůraznil, že ministerstvo by nemělo realizovat projekty na Krymu, pokud „se nevrátí Ukrajině“. Zároveň je jasně řečeno, že peníze mohou být použity k „podpoře demokracie v Rusku, ochraně internetové svobody“ a „pomoci v boji proti ruskému vlivu.“ 

Pochybný a nenaplněný význam Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH)

Nový šéf CHTT - B. Vengali

26.7.2017 Agentura EXANPRO
Specifické hodnocení (13023)

Vznik „Centra proti terorismu a hybridním hrozbám“ (CTHH) byl všude prezentován především v souvislosti s bojem proti zahraničním i domácím dezinformacím a proti propagandě vedené zejména na internetu. Centrum by mělo zjištěné dezinformace vyvracet a provádět jakousi osvětu směrem k veřejnosti. Toto odůvodnění by mohlo vypadat bohulibě, pokud by CTHH spravedlivě pokrývalo skutečné a vážné dezinformace ze všech směrů. 


Politizující špičky justice a dění v Polsku


Zdeněk Jemelík
26. 7. 2017     JemelikZdenek
Politické a legislativní spory kolem polské justice vzbudily velký zájem českých médií a nejen jich. K jeho vyvrcholení přispěl 24. července 2017 polský prezident Andrzej Duda pozoruhodným projevem, jímž mimo jiné oznámil rozhodnutí vetovat právě schválené zákony o Nejvyšším soudu a Národní radě soudnictví. Situaci pozorně sledují špičky naší justice, které vyjádřily své znepokojení hojně medializovaným prohlášením.

Pohled do map říká vše: Rusko zachránilo Sýrii, osvobozená území se rychle zvětšují

Geo
26.7. 2017  Eurasia24

Zatímco Západ bude už navždy tím, kdo krutě zničil Jugoslávii či Libyi, Rusko se do dějin zapíše jako zachránce Sýrie. Po necelých dvou letech od začátku ruské vzdušné operace už nikdo nemůže být na pochybách, že vstup Ruska do konfliktu znamenal zvrat v této válce.

Západní společnost povýšila konzum nad všechny ostatní hodnoty a to také bude hlavní příčinou jejího konce. Naopak, Rusko nebo Čína staví na hodnotách jako je: víra, patriotismus, oběť, národ.

Jaroslav Loudil
26. 7. 2017
Západní společnost povýšila konzum nad všechny ostatní hodnoty a to také bude hlavní příčinou jejího konce. Naopak, Rusko nebo Čína staví na hodnotách jako je: víra, patriotismus, oběť, národ. Proto jsou tyto státy pro USA tak nebezpečné. Moskva  i Peking totiž  staví svou politiku na "vyšších hodnotách" , než je jenom : žrádlo, stav bankovního konta  a bezcílné  lenošení. 
(pozn. red. Sdělení na této stránce nemusí nevyjadřovat názory redakce)

Výbuch ve vrbětickém muničáku: Na stopě obřího podvodu? Dvouleté zpoždění vyšetřovatelů. Ví něco vláda a prezident? Podezření temnější než sama smrt: Dodávala Česká republika munici Islámskému státu?

Lubomír Vylíčil
26. 7. 2017 ProtiProud

Lubomír Vylíčil přichází na základě řady indicií i vlastní znalosti vojenské techniky s velmi zneklidňující otázkou, zda nebyl výbuch muničního skladu ve Vrběticích jen kamufláží pro státem a spojenci koordinovaný kšeft se zbraněmi.


Rusko hromadí zlato nejrychleji na světě. A nijak v tom nepolevuje


ea24
26.7.2017   Eurasia24

Ruská federace nejrychleji ze všech zemí světa zvětšuje své zlaté rezervy. Jen za letošní rok navýšila své zásoby zlata o více než devadesát tun.
V červnu Rusko drželo už 1708 tun zlata, když jen v květnu letošního roku zvýšilo své rezervy o 21,8 tun drahého kovu.

Budoucnost české kotliny viděná neslovanskýma očima

Vít Klíma
25.7.2017  Literárky
 

Naprostá většina výhledů z pera dnešních slovanských učenců a politiků se opírá o investice do člověka s cílem vytvořit vzdělanostní ekonomiku. Nevím, jak to bratři Slované chtějí dokázat, když jim do zahraničí neustále odcházejí ti nejtalentovanější a nejkvalifikovanější lidé, o mládeži ani nemluvě.

Jak to bylo v Libyi II. – přepis telefonického rozhovoru Tonyho Blaira a Muammara Kaddáfího - pokračování ze včerejška

26.7.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Z hovorů Tonyho Blaira a Kaddáfího dne 25. února 2011
horší kvalita telefonátu – originální přepis místy tápe
Zdroj a Zdroj

úterý 25. července 2017

P.C.Roberts: Maliki prohlásil, že Irák potřebuje Rusko – ne USA


26. 7. 2017       PaulCraigRoberts
Nouri al-Maliki, původně loutka, kterou Washington posadil do vedení Iráku poté, co jej zničil, prohlásil včera v Moskvě: „Přivítali bychom v naší zemi silnou ruskou přítomnost, a to jak ve smyslu politickém, tak vojenském.“