Reklama

sobota 5. srpna 2017

Koalice USA zasadila úder fosforovými bombami na nemocnici v Rakce


5. 8. 2017    zdroj
Letectvo mezinárodní koalice, vedené USA, zasadilo úder na městskou nemocnici v syrské Rakce. Byla použita munice, naplněná bílým fosforem, oznámila místopředsedkyně místní pobočky syrské společnosti Červeného půlměsíce Dina al-Asadová, píše agentura SANA. Podle al-Asadové zasáhlo zdravotnické zařízení více než 20 pum. Nemocniční budova byla zničena, zničena byla také nedaleko stojící vozidla.

Neomezené právo: v jakém vztahu jsou americké sankce k mezinárodnímu právu


Ilja Remeslo
5. 8. 2017        zdroj
Další sankce vůči Rusku, přijaté USA, vyvolaly negativní reakce nejen z ruské strany, ale také u evropských lídrů. Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že americké zákonodárství, které přechází hranice státu, porušuje mezinárodní právo. Francouzské orgány rovněž mají za to, že kvůli extrateritoriální povaze nesplňuje nový zákonUSA mezinárodní standardy a v Německu bylo řečeno, že USA nemají právo pokutovat německé společnosti za aktivity v jiné zemi. ... 


Operace Oluja – 22 let


Václav Dvořák
5.8.2017
Encyklopedie Wikipedia pod heslem „operacija Oluja“ (česky „Bouře“) vás v chorvatštině poučí, že mezi 4. a 7. kolovozem (srpnem) 1995 došlo k „osvobození okupovaných území Chorvatska“. Na to konto slaví 5. srpna Chorvatská republika každý rok státní svátek „Den vítězství a díkůvzdání“. Je zajímavé, že toto zkreslující a zavádějící heslo Wikipedie nikdo neopravil, neuvedl na pravou míru.

pátek 4. srpna 2017

Ministerstvo zahraničních věcí USA zakázalo Američanům návštěvovat KLDR a nařídilo jim, aby KLDR opustili do 1. září


4. 8. 2017    zdroj a zdroj
Ministerstvo zahraničí USA oznámilo, že od 1. září nabyl účinnosti pro Američany zákaz navštěvovat Severní Koreu. Ministerstvo také vyzvalo občany USA, kteří tam již jsou, aby opustili tuto zemi. Ve středu 2. srpna to oznámila agentura Reuters. Je uvedeno, že zákaz bude platit celý rok. Výjimky mohou být provedeny. O možném zákazu cest občanů USA do Severní Koreje americkými orgány se ví od 21. července. Tehdy bylo oznámeno, že zákaz bude vyhlášen 27. července a po 30 dnech vstoupí v platnost. Zákaz cestování občanů USA do KLDR je zaveden kvůli "vážnému nebezpečí zatčení a dlouhého držení ve vazbě".
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

- VK -
4.8.2017 AE News

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

Tzv. rozdělení ČSFR bylo ve skutečnosti rozbití

Jiří Jaroš Nickelli
4.8.2017   ČNL
Komentář jihomoravského Deníku (dříve Rovnosti) k 25. výročí tzv. rozpadu ČSFR je typickou ukázkou míchání fakt, čtvrtpravd a spekulací. Pak komentátor Ivan Hoffman to předvedl v článku "Sen o dvou premiantech Evropy nevyšel" (Deník 27.7.2017, str.10.). Píše o "zbytném státu", o stavu rozdělení "bez referenda" (v čemž má výjimečně pravdu) a o politicích v "propadlišti dějin", kteří to podle něho zavinili a jsou tedy jakýmisi universálními viníky tohoto aktu.

Česká televize zamlčela fakta o kauze Čechů zadržených v Turecku

4.8.2017 Agentura EXANPRO
(Specifické hodnocení 11050)

Dne 2. srpna 2017 přinesla Česká televize zprávu o verdiktu tureckého soudu ohledně zadržených Čechů Miroslava Farkase a Markéty Všelichové (zadrženi v listopadu 2016 v Turecku). Oba byli odsouzeni k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání šest let a tři měsíce. Rozsudek zatím není pravomocný. Pro české politiky a novináře je to překvapivé vyústění. Kuba - kus cukru v Karibském moři


Zdeněk Hrabica
4. 8. 2017
Nemohu si pomoci, ale nemohu si ani zacpat uši, natož si dát hlavu do písku. Jakoby to mohl udělat pštros před zkreslujícími informacemi. Téma je pro mne silnější, než abych si mohl dovolit je ignorovat. V parném ránu poslouchám s velkým zájmem pořad Českého rozhlasu, mimořádně o prázdninách nahrazující politické komentáře: „Cestujeme s...“. V danou chvíli padla volba na Kubu. Moderuje jej Daniela Brůhová a otázky klade fotografu Martinu L. Od samého počátku moderátorka se svým respondentem netají před rozhlasovým posluchačem ideologickou umanutostí. 


Sankce a kouřová clona mateřské školky na LSD

The Saker
4. 8. 2017    Zvedavec 
Poslední americké sankce a ruské odvetné kroky vedly k hojným spekulacím v oficiálních médiích a blogosféře – všichni se pokouší dát smysl situaci, která se jeví naprosto nesmyslnou. Proč by, u všech všudy, americký senát přijal nové sankce proti Rusku, když Rusko neudělalo naprosto nic, co by takové hlasování mohlo vyvolat? Až na Randa Paula a Bernie Senderse každičký americký senátor hlasoval pro tyto sankce. Proč?! 

Zoufali policajti nestihaju plnit kvoty na přestupky


Ladislav Větvička 4. 08. 2017 blogg autora

Situace je kritycka. Poctivy policista, kery chce dosahnut maximalniho počtu vybranych pokut, je pod tvrdym natlakem. Neni až tak problem pokuty vybirat a neegzystujici přestupky trestat.

čtvrtek 3. srpna 2017

Migranti


Jaroslav Tichý
3.8.2017     Aliance národních sil

Je dobře, že problematika migrantů v Evropě, která se stala prvořadým problémem prakticky všech evropských zemí, začíná být detailněji diskutována. K tomu přispívá i článek autora článku „Jak s migranty“ Ing. O. Rybnikáře, a za to mu náleží dík. Prakticky nikdo se dosud o analýzu a návrhy řešení ke všeobecné diskuzi nevěnoval. Pokusím se proto dále rozvést jeho článek a vyvolat potřebnou diskuzi, neboť jde o téma závažné, vysoce aktuální a představuje v sobě i některé další rozměry dosud nevyřčené.

Co je pro myšlení svobodná kritika, to je pro demokracii veřejná kontrola

Leo K.
3.8.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Demokracie je úspěšnou léč obtížnou formou vlády. Ze své podstaty demokracie svým občanům umožňují vyjadřovat své názory a formovat svou budoucnost a budoucnost jejich dětí. Fakt, že po celém světě existuje tak obrovský počet lidí, kteří jsou schopni pro tuto myšlenku obětovat mnoho, je svědectvím toho, že demokracie je trvalou výzvou. Praktické příklady však tak optimistické nejsou.


Mária Zacharovová: „Sme už unavení z toho, že sa stále snažia robiť z ľudí bláznov“. Koho je v Rusku viac, diplomatov alebo agentov tajných služieb?

Eugen Rusnák
3.8.2017 HlavnéSprávy

Rusko-americká sankčná vojna napreduje rýchlym tempom. Zatiahli sa do nej nielen politici, experti a médiá, ale už aj samotní diplomati. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová sa pustila do amerických kolegov.

Michail Saakašvili plánuje sesazení zločineckého režimu Porošenka

SA odchádzajú zo základne At-Tanf v Sýrii

3.8.2017  HlavnéSprávy

Americkí vojaci, ktorí na jordánskej hranici v blízkosti mesta At-Tanf trénovali členov sýrskej opozície a niekoľkokrát bombardovali postupujúce sýrske, iránske a libanonské jednotky, ktoré do blízkosti mesta prenikli, podľa posledných informácii z At-Tanf odchádzajú. Informáciu priniesol portál warfiles


VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ

3.8.2017 OstrovJaniky

Vážená rado ČESKÉ televize, 

vážený pane generální řediteli Dvořáku!

Děkuji Vám jménem všech občanů s daným úhlem pohledu za Vaše pohledně dávané zpravodajství. V dnešní ponuře veselé době je Vaše poklidná informační práce nanejvýše potřebná.

Přímá volba prezidenta. A co dál?


Jiří Baťa
3. 8. 2017 
„Aktuálně.cz“ představila 14 současných potenciálních kandidátů na post prezidenta republiky. Upřímně řečeno, nic moc. Pokud bych však měl z těchto čtrnácti uchazečů ukázat na jednoho, kterého bych ve volbách podpořil, byl by to nejspíše pan Petr Hannig. Proč zrovna na P. Hanniga, si zatím nechávam pro sebe. Nicméně, dnešní způsob volby hlavy prezidenta formou „přímé“ volby, která byla po změně Ústavy zavedena v blahé naději, že na celé čáře vyhrajet Karl von Číro Shwarzenberg, černý kůň pravicově orientovaných občanů, už zase někomu (a víme komu) začíná vadit, nebo vyhovovat. 


Západní boj s teroristy v Sýrii je v posledním tažení

Václav Umlauf 
3.8.2017   e-republika
České noviny i v okurkové sezóně k vývoji v Sýrii naprosto mlčí. Paktování s teroristy není populární v plné turistické sezóně a v situaci, kdy se oficiálně bojuje proti terorismu.


Ministerstvo obrany Ruska a syrská opozice se dohodly na třetí zóně bezpečnosti


3. 8. 2017   zdroj
Na základě výsledků jednání mezi zástupci Ministerstva obrany Ruska a umírněné syrské opozice, které proběhlo 31. července v Káhiře, bylo dosaženo dohody o fungování třetí zóny deeskalace severně od města Homs. Oznámil to mluvčí armádního rezortu Igor Konašenkov. Jeho slova uvádí agentura Interfax.

O snadném otevírání dveří (Polední rozjímání)


Mojmír Grygar 
3.8.2017

Theodor Adorno, německý marxistický filozof, který uprchl před nacismem do Spojených států, vyjádřil své pocity z emigrace v zemi nejpokročilejšího kapitalismu v knize Minima moralia


Projev Viktora Orbána, kterým šokoval Brusel: Nedovolíme jiným, aby určovali, koho máme vpustit do naší země. Nenecháme se vydírat. Nastal čas, aby hrdé národy vztyčily vlajky! Do boje!

3.8. 2017   Europortál,video
Viktor Orbán: Budeme otroci, nebo svobodní?
„Evropa není svobodná. Protože svoboda začíná s možností říkat pravdu. V dnešní Evropě je říkat pravdu zakázáno. Ač hedvábný, náhubek je stále náhubek.
Je zakázáno říkat, že ti, co sem přijíždějí, nejsou uprchlíci a varovat před ohrožujícími riziky současné migrační vlny.
Je zakázáno říkat, že další desítky milionů migrantů jsou připraveny vyrazit směrem k nám
.

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas


Yekta Uzunoglu
3. 8. 2017
Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli dne 2.8.2017 odsouzeni u soudu města Sirnak ( kurdské město v Turecku) do vězení na 6 let a čtvrt roku za spolupráci s kurdskými milicemi YPG a YPJ. 
1) Jsem si jist, že Markéta Všelichová kurdskými milicemi YPG a PYJ nespolupracovala. Běžná návštěva u těchto milic a nějaké fotografie s nimi z daleka neznamenají, že s nimi spolupracovala. Opět připomínám, že Markéta Všelichová ani svými osobnostními rysy, tak jak jsem já Marketu osobně poznal, neodpovídají předpokladům žádoucím pro spolupráci s tak tvrdými a disciplinovanými jednotkami, jako jsou JPG a YPG. 

Neziskovky páchají kriminální aktivity, které by se měly postihovat!

Radek Rozvoral
3.8. 2017   Rukojmí
Co se týká těch nevládních organizací, tak to je diskuse o ničem. Ony prostě jednoznačně překračují zákon, dělají prakticky to stejné, co nelegální převaděči.
Takto reagoval na otázku ohledně nezvládání náporu imigrantů z Afriky do Itálie v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý nejvyšší vojenský velitel české armády generál Jiří Šedivý, který k tomu ještě mimo jiné dodal: „Podílejí se na neštěstí těch lidí, kterým pašeráci naslibovali modré z nebe a kteří budou muset dále podstoupit všechna nebezpečí i frustrace, jakmile se na evropskou pevninu dostanou, včetně rizika navrácení zpět.

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

Pepe Eskobar
3.8. 2017   Zvědavec
Situace, ve které se americké ozbrojené síly cítí „nevytížené“, má svůj precedens – a jak dokazují snahy generála MacArthura v Koreji, je to něco, čeho je třeba se obávat.
Probíhající kolaps jednopolárního světa, s neúprosným vynořováním se multipolárního rámce, umožnil, aby vedlejší děsivá zápletka přešla v šílenost – normalizaci myšlenky jaderné války.
Poslední ukázka přišla ve formě toho, že americký admirál všechny ujišťoval, že je připraven řídit se rozkazem prezidenta Trumpa zahájit jaderný raketový útok na Čínu.

středa 2. srpna 2017

Tillerson se obrátil na Severní Koreu a Rusko se zajímavým návrhem

3. 8. 2017   zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson svým charakteristickým způsobem vyslal signál Rusku a KLDR. Podle Tillersona nejsou obě země nepřátelé USA. Jenom musí hrát podle amerických pravidel, pak se všechno upraví. Konkrétně mají severokorejské orgány všeho všudy zajistit odzbrojení a pak se "mocné státy" sníží k jednáním. 

Očůrané patníky sobě samým

Zdeněk Hrabica
2. 8. 2017
Občas sleduji, kolik lidí se u nás stydí, červená se, že kdysi - z nejrůznějších důvodů vstoupili do Komunistické strany Československa. Po desetiletí pak byli u komunistů. K jiným, ne k sobě, byli i hodně nemilosrdní. Ručili za jiné, trestali, vyškrtávali, vylučovali. Nebyli sami, našli se brzy dokonalejší pokračovatelé, lustrovali, nechali si vnutit bezpečnostní prověrky. Zametali pod sebou. Zatajili svou minulost před vlastními dětmi. Zvedali, zvedají na 
nás vztyčený prst.

Afganistán je země, kde nelze nikdy vojensky zvítězit a to žádnými prostředky a se sebevětší armádou.

Jar. Loudil
2. 8. 2017
Afganistán je země, kde nelze nikdy vojensky zvítězit a to žádnými prostředky a se sebevětší armádou. Je to neporazitelná země. V 19 století to poznali angličtí kolonizátoři, kteří tu byli poraženi na hlavu dokonce třikrát !!, Z jedné jejich obří výpravy zbyl jediný člověk ,a to jakýsi doktor, který se zpátky do Pakistánu na základnu doplazil polomrtvý hrůzou po čtyřech. Ano, Angličané byli kolonizátoři a masoví vrazi, takže žádná lítost .

P.C.Roberts: Komu může přinést prospěch zkáza Země?

2. 7. 2017    PaulCraigRoberts
Idioti nové protiruské sankce vymysleli a Kongres je schválil. Bez porady s Evropu, která má nést jejich tíhu největší – ale stále je ještě může odmítnout. Což by churavějící Amerkou dost otřáslo.
Dodejme, že návrh zákona o sankcích znásilňuje současné rozložení státní moci, jak je ústava USA předpokládá. Zahraniční politika je totiž oblastí vyhrazenou moci výkonné, a byl to též představitel této moci – prezident Obama – který první protiruské sankce vyhlásil. A pochopitelně: Jestliže prezident může sankce vyhlásit, může je i odvolat. 

Proč došlo k vyhlášení Maloruska

Nikolaj Starikov
2.8.2017      Eurasia24   
nstarikov.ru
Ráno 18. července 2017 byl v Doněcku oznámen vznik nového státu – Maloruska jako nástupce Ukrajiny co se týče území i mezinárodního práva, postaveného však na jiném, federativním principu. A co je hlavní: bez nacistů.

Proč se to stalo a co z toho vyplývá?

EU nám hrozí soudním řízením, ale imigranti se hrnou do Evropy přes Itálii...Viktora Orbána pokládám dlouhodobě za nejlepšího evropského státníka současnosti. Jak vidíte budoucnost Visegrádské čtyřky??

2.8. 2017 PL
A.Valenta, Institut V.Klause, rozhovor
Viktora Orbána pokládám dlouhodobě za nejlepšího evropského státníka současnosti. Jeho projevy jsou výsostným hlasem zdravého rozumu, který zešílevší západní liberální elity zběsile likvidují. Je nepochybně nejvíce nenáviděným politikem v Bruselu a dalších západních městech, což jen dokládá správnost jeho postojů. Visegrádskou čtyřku svorně nenávidí všichni eurofanatici, ale skeptičtí vůči jejím možnostem jsou i mnozí jiní.

Aleš Valenta: Imigranty do země za žádnou cenu nepouštět. To je zásadní politická otázka dneška... Agresivní islámská kultura....

2.8. 2017  PL, část článku
Nepřátelství Západu proti nám
Historik a analytik Institutu Václava Klause, který je znalcem Německa varuje,co se na nás valí z této nejmocnější země EU.Upozornil na schválení zákona o ochraně sociálních sítí před hlásáním takzvané nenávisti. Itálie je dle něho v rozkladu. „Trestní řízení zpupných bruselských byrokratů samozřejmě ignorovat, případné pokuty samozřejmě neplatit...?

Pár slov k demagogické propagandě a lžím, kterými krmí naše děti už učitelé na základních školách. Učitelé chtějí stále zvyšovat platy, ale za co??? Za to, že našim dětem vědomě lžou???

Oldřich Rambousek
2.8. 2017        Rukojmí 
Časy se mění a historii píší vítězové, řekl kdosi vzdělaný. Je to pravdivé tvrzení, které ovšem v žádném případě nevylučuje lež a manipulaci s fakty. U nás v ČR jsme dá se říci už navyklí na stav, kdy lež a podvod se stává směrodatným prvkem společenského vývoje, kde ještě prodejnost takzvaných společenských elit značně umocňuje naši malost a ztrátu národní hrdosti.

Program PAK FA čeká milník. Je jasno o novém označení sériových ruských bojových letounů páté generace...(video)

Napsal/přeložil: Geo
2.8. 2017   Eurasia24
Letoun, známý dosud pod projektovým názvem „Suchoj T-50“, pravděpodobně ponese sériové označení Su-57. Uvádí to uznávaný expert na ruské letectví Piotr Butowski, dobře informovaný ze zdrojů v ruském vojensko-průmyslovém komplexu.

Americká elita proti zbytku světa


Thierry Meysan
2.8. 2017   Zvědavec 
Americká vládnoucí třída se cítí být ohroženou mezinárodními změnami vyvolanými prezidentem Trumpem. Sjednotila se, aby ho donutila dát se pod dohled Kongresu. V zákonu, který byl schválen téměř jednohlasně, opětovně zavedla sankce proti Severní Koreji, Íránu a Rusku a narušila investice Evropské unie a Číny. Pro ně je klíčovým zablokovat prezidentovu politiku spolupráce a rozvoje a vrátit Wolfowitzovu doktrínu konfrontace a lenního práva.
Je to bezprecedentní skandál.

Bohatá diskuse o humánním zacházení s teroristy

Ivan David
2. 8. 2017
Pršelo. S kamarády jsme se uchýlili do hospody v středoslovenské Muráni. Dva Romové se zdvořile zeptali, zda si mohou přisednout. Chovali se zdrženlivě, kultivovaně. Byli z Ostrova nad Ohří. S Romy u jednoho stolu jsme si okamžitě znepřátelili místní štamgasty. Jeden, posílen mnohými vodkami a borovičkami zabodl nůž do našeho stolu a vedl krátkou nesouvislou řeč o tom, že se mu hrubě nelíbí že stolujeme s Cikány. Byl to Laco, měl čtyry triedy a robil u koňov.
Tak začal nepatrný případ terorizmu v roce 1969.

úterý 1. srpna 2017

Požádala jsem pana Araba, aby se vymočil do zkumavky… Mluví zdravotní sestra, toho času desátým rokem na německé klinice

1.8.2017  PL
O tom, že je tu rovnoprávnost a že Němci vítají uprchlíky a početnou arabskou komunitu s otevřenou náručí, tedy opravdu neslyším skoro nic.Desátým rokem pracuje jako zdravotní sestra v Německu. Vzhledem k její bezpečnosti a reálně hrozícím postihům nebudeme uveřejňovat žádné detaily, které by mohly určit město a špitál, v němž působí.

Brusel se rozhodl bránit se před politikou USA, prováděnou pod záminkou sankcí


1. 8. 2017   zdroj a původní zdroj
Evropská unie přijme opatření v případě, že Washington bude pod záminkou sankcí realizovat průmyslovou politiku pod názvem "Amerika nade vše". Novinám Rheinische Post to oznámil ministr zahraničí Německa Sigmar Gabriel. Poznamenal, že Brusel se bude bránit před tímto politickým kurzem, prováděným Spojenými státy. Šéf německého ministerstva zahraničí konstatoval, že americký prezident Donald Trump dosud nepřijal konečné rozhodnutí ohledně zpřísnění protiruských sankcí. "V souladu se zákonem, než se to stane, jsou v každém případě předpokládány konzultace s námi, Evropany", uzavřel diplomat.

NATO se připravovalo obsadit Krym s jadernými zbraněmi


1. 8. 2017   zdroj
Krym je v posledních době velmi atraktivní, i když nedosažitelný pro lodě NATO. Je jich ve vodách Černého moře soustředěno kolem deseti a je to nejvyšší počet od roku 2008. Přiblížit se k pobřeží poloostrova ale nemohou. Ačkoliv plány USA ohledně Krymu byly grandiózní. Podle expertů byl veškerý majdanovský humbuk, navádění k evropské integraci, příslib vstupu do aliance spojen jen s Krymem. V plánech americké armády byl duben 2014 uváděn jako doba zahájení provozu na Krymu.

Niekoľko dôvodov, prečo bude vojna

Juraj Janošovský
1.8.2017  DAVDVA

Neviem či moji rodičia a starí rodičia cítili, že je Slovensko ohrozené vojnou, keď mníchovskou dohodou a následnou viedenskou arbitrážou – pod európskym diktátom, po zrade Západu, pod tlakom z Nemecka – od Slovenska Maďari odtrhli a obsadili Košice, Lučenec, Nové Zámky. Viem, že japonský masaker v Nankingu za začiatok vojny nepovažovali. Aj dnes agresie na Blízkom a Strednom Východe vnímame ponajviac ako imigračné riziko.

Profesor Alexander Domrin o ruskej odvete USA: „Ešte sme neodpovedali na sankcie: toto je iba odpoveď na udalosti spred siedmych mesiacov“

Eugen Rusnák
1.8.2017 HlavnéSprávy

Profesor Vysokej školy ekonomickej JUDr. Alexander Domrin v rozhovore pre ruskú Federálnu agentúru Novosti podčiarkol, že USA nečakali ruskú odvetu na svoje sankcie voči Moskve. Tvrdí, že Rusko má „v talóne“ aj ďalšie opatrenia…


EUrošikana a EUroreferendm

Radim Valenčík
1.8.2017  blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

V rámci seriálu o volbách uveřejňuji na pokračování článek, který jsem dál na svůj blog před pár dny a který zaznamenal velké množství ohlasů:

Nevzdělanec!?


Jiří Baťa
1. 8. 2017   zdroj
To si tedy dovolil hodně. Má jen základní vzdělání a vykonává tolik funkcí. Asi tak nějak by se dala posoudit skutečnost, že jistý pan Daniel Hodek je radním hlavního města Prahy, již několikáté volební období je magistrátním zastupitelem a členem v orgánech pražských společností, je dále místostarostou na Praze 1 a místopředsedou KVV ČSSD Praha... No je pravdou, že těch funkcí má „hafo“, tedy přehršel, nicméně to už je věc jiná, o té později.

Zbyněk Fiala: Je to vyrobeno doma


Zbyněk Fiala
1.8.2017   VašeVěc
 

Veteráni zpravodajských služeb USA píší prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby nevěřil zprávám o ruském vměšování do amerických voleb, kterým argumentují sankce proti Rusku. Fyzika říká, že to mohl udělat jen někdo zevnitř a že ruskou stopu tam pak někdo přidal.

Etnograf a historik může stokrát vysvětlit Malorusko - komentátor bude stále mlít o Ukrajině

Jiří Jaroš Nickelli
1.8.2017   ČeskéNárodníListy

Ve filmu "Pád říše římské" řecký pedagog v římském senátu vysvětluje toto - když žák po padesáté nechápe podanou látku, je něco špatně buďto s učitelem nebo s danou látkou. Zde máme ten druhý případ - špatně podávanou látku veřejnosti.


Naši komentátoři pořád melou jednu a tu samou mantru o Ukrajině. Podávají Ukrajinu jako "svébytnou, samostatnou, demokratickou, proevropskou zemi, zemi bojující za svébytnost proti utlačovateli molochu, imperátoru, agresoru Rusku". (Zapomněl jsem dodat "pod diktátorem diktátorů Vladimirem Putinem", aby mantra byla úplná.)

Trump dostal pořádný kartáč od svých jestřábů; chtěl se jen kamarádit a neválčit jako jeho předchůdci v Bílém domě, proto mu hrozili impeachmentem; tak pustil bombardéry nad Koreu a přitvrdil sankce proti Rusku...


Břetislav Olšer
1.8. 2017   Rukojmí
Asi půl roků poté, co se stal Trump 45. prezidentem USA, přeletěly koncem července 2017 dva americké strategické bombardéry B-1B nad Korejským poloostrovem jako odpověď na další test severokorejské rakety. Naprosto trapné a tragické gesto; Trump moc dobře ví, že na 85 základnách v Jižní Koreji je přítomno od roku 1957 více než 28.000 amerických vojáků, zatímco Rusko a Čína tam nemají ani jednoho ozbrojence, natož vojenskou základnu...

Si Ťin-pching varuje: Čína nikomu nedovolí, aby ji sebral její území!

1.8. 2017  První zprávy
Čína dala jasně najevo, že nehodlá ustupovat v územních sporech ohledně ostrovů v Jihočínském moři. Číňané si váží míru a nikdy nebude agresorem, ale nedovolí, aby ji kdokoliv sebral jakoukoliv část svého území, řekl v úterý prezident Si Ťin-pching na slavnostním ceremoniálu u příležitosti 90. výročí Lidové osvobozenecké armády Číny.

Nové americké sankce... Tak se ukažte!

Finian Cunnigham
1.8. 2017  Eurasia24

Takže americký tyran chce vlepit Rusku více sankcí kvůli údajným obviněním. Je to jen nehorázný výbuch vzteku ze strany frustrovaných Američanů, kteří se snaží, „aby bylo po jejich, jinak to nepůjde“. Je to tak absurdní. Nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristické prostředníky na Středním východě, a podvratným způsobem zasahuje do voleb v zemích po celém světě, má odvahu přednášet ostatním o čestnosti, a uchyluje se k přiškrcování financí, čímž se vysmívá mezinárodním zákonům a pravidlům obchodu.

Sohu: Takoví „šílenci“, jako admirál Swift, vedou svět ke katastrofě!

- kou -
1.8.2017  PrvníZprávy

Prohlášení admirála amerického námořnictva Scotta Swifta o jeho připravenosti zahájit jaderný útok na Čínu, přikáže-li prezident, vyvolal silnou reakci mezi čínskými vojenskými analytiky. Podle Číňanů je admirál Swiift patrně šílený