Reklama

sobota 12. srpna 2017

Jak zlikvidovat dva měsíce před volbami obří náskok hnutí ANO? Stačí požádat sněmovnu o vydání Babiše k trestnímu stíhání za 10 let starou kauzu Čapího hnízda; policie ovšem měla spis dokončený už v lednu 2017...

Břetislav Olšer
12.8. 2017   Rukojmí
Mandátový a imunitní výbor Sněmovny právě dostal od služby hospodářské policie a vyšetřování, odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie v Praze žádost o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Náhrada Ruslanu? Podívejte se, jak ji vidí Volga-Dněpr (FOTO)

Napsal/přeložil: mbi
12.8. 2017   Eurasia24
Největší ruský letecký nákladní přepravce, skupina Volga-Dněpr připravil technické požadavky na modernizaci stávajícího parku nákladních letounů An-124-100 a nastínil podobu perspektivního nákladního dopravního letadla s mimořádně vysokou nosností.
V leteckém parku společnosti je v současné době 12 letounů An-124-100 (civilní verze An-124 Ruslan), což jsou dnes největší sériově vyráběná letadla.

Od začátku roku bylo na Donbasu zabito 62 civilistů a 283 jich bylo zraněno


12. 8. 2017    zdroj
Zvláštní monitorovací komise OBSE zveřejnila statistiku ohledně Donbasu od začátku roku. Na východě Ukrajiny bylo zabito 62 civilistů a zraněno jich bylo 283, uvádí zpráva komise. "V období od 24. července do 8. srpna byli tři civilisté zabiti a dalších deset bylo zraněno. Tím se za rok 2017 zvýšil celkový počet obětí mezi civilním obyvatelstvem, které potvrdila komise, na 345 osob, z nichž 62 zemřelo", sděluje dokument.

P.C.Roberts: Federální vláda USA se chystá Trumpa zabít


12. 8. 2017       PaulCraigRoberts
Když jsem tohle sám před časem řekl, presstitutky se na mě vrhly s tím, že hlásám bludy. A teď totéž prohlásil někdejší místoředitel FBI Phill Mudd, v současnosti pracující v CNN jako analytik ve věcech obrany proti terorizmu. Stalo se během čtvrtečního interview na CNN, ve kterém Mudd řekl, že Trump znervózňuje vládu natolik, že je v úřadě jako prezident nadále neudržitelný.A doslova k tomu dodal: „Americká vláda se chystá toho chlapa zabít.“

Konec jedné legendy II.

Yekta Uzunoglu
12. 8. 2017
Německý automobilový průmysl, který se zapsal do dějin techniky zlatými písmeny, po pádu socialismu a tím otevření obrovského trhu, dle všeho přestal myslet na vývoj, na inovace a na nové vize pro své stroje. Evidentně místo toho se snažil získat větší službu od politiků, a to pro získání nových a nových trhů z jedné strany a z druhé na prosazení technických parametrů svých nových, ale již zastaralých dieselových výrobků nejen v evropském trhu, ale i v USA. To vše znamená, že začala v samotném Německu vyvinovat afinita ke snadnému dosažení nadměrných zisků bez vitálně potřebných inovací.

Globální prediktor, nebo jádro globální moci?/1

Radim Valenčík
12. 8. 2017    RadimValenčíkPíše
Co je to "globální prediktor?
Občas se některý z mých známých zeptá: "Sleduješ Pjakina, že?" Nesledují. Poměrně často mně však několik známých posílá přepis části jeho vystoupení či převyprávěné názory, takže mám poměrně přesnou představu o jeho velmi dobrých analýzách aktuálního společenského dění. A patrně není zcela náhodou, že nezávisle docházíme k obdobným závěrům, které vycházejí z obdobného, ale přece jen odlišného, "čtecího paradigmatu". V závěru prvního dílu položím důležitou otázku, která se týká právě tohoto.

pátek 11. srpna 2017

Konec jedné legendy - 1

Yekta Uzunoglu
11. 8. 2017
Desítky let, když se řeklo německý průmysl, tak každý výraz byl spojen s německými auty a opačně. Německá auta se proslavila ve světě jako mimořádně kvalitní stroje ke spolehlivému zajištění přepravy nejen osob, ale i zboží. Značka Mercedes, BMW či VW se staly touhou stovek milionů lidí na naší planetě. I můj první vůz, který jsem si jako student FVL UK koupil v roce 1973, byl „Brouk". Německý automobilový průmysl není jen tak nějaké odvětví německého průmyslu...


Deus ex machina aneb policie pomáhá řešit neřešitelnou situaci


Jiří Jírovec
11. 8. 2017
Termín Deus ex machina pochází z antického divadla. Je to způsob, kterým antičtí dramatici řešili zdánlivě neřešitelnou situaci, do které se dostal hlavní hrdina. V takovém momentě byl na jeviště prostřednictvím mechanického zařízení spuštěn nějaký bůh (často v podobě sochy) a situaci rozřešil.
Lze spekulovat, že se na jeviště spustil sám sošný ministr vnitra. Situace byla pomalu zoufalá, ne-li neřešitelná, protože Babiš měl preference nad 30%.

Na pláži 2017: Půvab jaderné války

John Pilger
11. 8. 2017    Zvědavec
Kapitán americké ponorky říká: „Všichni musíme jednou zemřít, někteří dříve, někteří později. Problémem vždy bylo, že nikdy nejste připraveni, protože nevíte, kdy to přijde. No, nyní to víme a nelze s tím nic dělat.“Říká, že bude mrtev do září. Umírání bude trvat asi týden, ačkoliv si nikdo nemůže být jistý. Zvířata žijí nejdéle.Válka skončila za měsíc. Protagonisty byly Spojené státy, Rusko a Čína. Není jasné, jestli začala náhodou či omylem. Nebyl žádný vítěz. Severní polokoule je kontaminována a nyní bez života.

Plíživá destrukce demokracie a nástup korporátního fašismu

Václav Umlauf 
11.8.2017 e-republika

Zavedení korporátního fašismu je možné jen skrze legální zničení liberální demokracie, kde má volební moc 99 % občanů, a ne jedno procento. Proto se podívejme na strategii plíživého ničení demokracie v USA.


Velká flotila Vladimira Putina...Druhé nejsilnější námořnictvo světa...

Ilja Kramnik
11.8. 2017¨     Eurasia24    Lenta
Dvacátého července letošního roku byl na portálu ruské sbírky zákonů zveřejněn výnos Vladimira Putina stanovující osnovy státní politiky Ruské federace v oblasti vojenského námořnictva na období do roku 2030. Řada komentátorů jej nazvala „výnosem o velké flotile“.
Hlavní novinkou, která také vyvolala nejživější diskusi, je v dokumentu obsažený požadavek na „zajištění pozice Vojenské námořní flotily Ruska jako druhé flotily světa z hlediska jejích bojových možností“.

Současné Německo? Jako v době za seriálu "30 případů majora Zemana"! Po „fake-news“ (vylhaných zprávách) přicházejí „fake-stories“ (vylhané příběhy)!

Luděk Mazurek
11.8. 2017   Rukojmí
Politování hodní a ušlechtilí uprchlíci s mimořádnou vůlí integrovat se, prokazující, že přišli pracovat a dřít a přizpůsobit se - oproti nesympatickým a pochybným existencím domácích Němců bijícím na ulici zahalenou muslimku.Kde že něco takového je? Přece v televizním filmovém seriálu!
Realita je nepochybně poněkud odlišná, ale to zřejmě vůbec nevadí. Naopak - právě proto je podle nositelů těch „jedině přípustných a správných humanistických“ názorů nejspíš zapotřebí nasadit cílenou poučnou demagogii a propagandu toho nejhrubšího až přímo pohádkového zrna.

Exkriminalista v případu oděské tragédie Sergej Iskruk: oběti oděské tragédie byly otráveny chloroformem


11. 8. 2017   zdroj (s videem z tiskovky)
"... Oběti tragédie v oděském Domě odborových svazů 2. května 2014 byly před úpálením otráveny jedovatou chemickou látkou. Během briefingu to v Doněcku 9. srpna řekl kriminalista v případu oděské tragédie, který uprchl z Ukrajiny, Sergej Iskruk. Informoval o tom korespondent na oficiální internetové stránce DLR. "V roce 2015 jsem se podílel na provedení expertízy událostí z 2. května 2014 v Domě odborových svazů v Oděse, které byla předložena celá řada otázek, včetně důvodů úmrtí lidí a činnosti ministerstva vnitra a ministerstva pro mimořádné situace. V roce 2016 bylo šetření ukončeno, předložil jsem vyčerpávající odpovědi", řekl Sergej Iskruk.

Voskovec a Werich: O bídě v sovětském Rusku (1930)

11. 8. 2017
https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=000000005be2008b766400917504&idx=1.2&filename=Voskovec%20Werich%201930.mp3&r=21.32427690269898

čtvrtek 10. srpna 2017

Rakouská společnost OMV převedla 200 milionů eur na Severní proud

10. 8. 2017    zdroj
Rakouská ropná a plynárenská společnost OMV (Österreichische Mineralölverwaltung AG) převedla na výstavbu plynovodu Severní proud-2 200 milionů eur. Oznámil to generální ředitel Rainer Seele, píše agentura Reuters. Poznamenal také, že nové americké sankce neulehčují proces financování tohoto projektu. Podle něj je zatím brzy mluvit o tom, jaké konkrétní důsledky budou mít pro Rusko nové americké sankce, vyjádřil však naději, že financování projektu Severní proud-2 půjde podle plánu.

Seznam a představy představenstva

Ivan David
10. 8. 2017
Ano, i Nové republice poslal KDOSI podepsaný jako TÝM SKLIK mailem sdělení, že nesplňujeme jimi dodatečně vymyšlené podmínky (viz níže). Po dvou dnech skutečně došlo ke stažení reklamy také z "Nové republiky", jak je na první pohled zřejmé. Nemám ve zvyku se ukvapovat a smířit se situací bez boje. Proto jsem začal s přípravou protisankcí a koordinací postupu nezávislých webů. Zavedli bychom rubriku "Svět podle Seznamu" a poukazovali na úroveň článků na tomto portálu, demagogii, ideologickou zaslepenost, primitivismus a naivní manipulaci působící jen na hlupáky, jako je zjevná jednostrannost, dvojí metr, překrucování fakt, atd. Za úvahu by stála právní obrana proti zvláštnímu přístupu ke smlouvám jako dvoustrannému právnímu aktu, který si jedna ze stran dodatečně přizpůsobuje. Jenže Seznam je komerční firma, jejíž cílem je dosahovat narůstajícího zisku a ideologická zaslepenost jejích zaměstnanců se k dosahování zisku nemusí hodit.

Oni nás obětují. Petr Schnur drtivě o novém vývoji mezi USA a Evropou


Petr Schnur
10. 8. 2017       PL,rozhovor
„Děsivé probuzení.“ „Ekonomické důsledky budou hrozivé, pokud se Evropa ze svého transatlantického vazalství konečně nevyvleče.“ Na rozhodnutí o amerických sankcích proti Rusku reaguje Petr Schnur, historik, sociální psycholog a publicista z Hannoveru. Cíle sankcí jsou podle něj jasné: rozbití energetického partnerství Evropy a Ruska.

Vypadá to na oranžový klientelismus a stranický byznys ČSSD!Radek Rozvoral
10.8. 2017   Rukojmí
Klientelismus jako neoficiální systém v politice založený na protekci a konexích zřejmě bují mezi členy ČSSD v Praze.Hospodářské noviny tvrdí, že někteří funkcionáři ČSSD vlastní firmy, které žijí ze zakázek pro město. Úklidové společnosti Premio Invest a Lasesmed prý nápadně často pracují pro ty pražské městské organizace, kde mají vliv sociálnědemokratičtí politici. Na veřejných zakázkách tyto dvě firmy, jejichž vlastníci jsou členy ČSSD v pražském Hloubětíně, již utržily zhruba 1,5 miliardy korun.

Babiš utřel Marvanovou: Řekla jste si o kšeft, o tom mlčíte. Jen se zviditelňujete. Jste vyvolená elita, pořád chcete lidi vodit za ručičku, ale oni nejsou hloupí!

10.8. 2017   Rukojmí
Exministr financí Andrej Babiš (ANO) se ve svém prohlášení obul do advokátky Hany Marvanové za její slova v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz. Považuje za nehorázné její věty ohledně toho, že nic neudělal ve věci privatizace OKD. Zároveň ji zařadil do úzké skupiny nikým nevolených lidí.

DWN: Ukrajina ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy!

10.8. 2017   Prvnízprávy
Ukrajina může vlastní vinou ztratit status klíčové tranzitní země pro evropský trh s energií, varuje německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
Bude "Nord Stream - 2" náhradou za Ukrajinu?


Konec „levných válek“ pro Spojené státy

The Saker
10.8. 2017   Zvědavec
 Poté, co neokonzervativci dokončili převrat proti Trumpovi (přinejmenším dosáhli hlavního cíle, kterým je neutralizace Trumpa; a dodatečný cíl, kterým je obvinění Trumpa a jeho odstranění z úřadu, může být splněn v budoucnost), se svět musí znovu zabývat velmi nebezpečnou situací: anglo-sionistická říše rychle upadá, ale neokonzervativci jsou zpět u moci a udělají cokoliv a naprosto všechno, co je v jejich silách, aby tento trend zastavili a zvrátili. Je to také zcela zřejmé z jejich rétoriky i z jejich minulých akcí, že jediné „řešení“, které neokonzervativci vidí, je vyvolání nějaké války. Takže palčivá otázka, která se nabízí, zní takto: „na koho zaútočí impérium příště?“ Bude to KLDR nebo Sýrie? Nebo Írán či Venezuela? Možná Ukrajina? Nebo neokonzervativci usilují o válku s Ruskem nebo Čínou?

Liga proti bolševismu, Ústav pro studium totalitních režimů , Jazzová sekce, Karel Srp

Zdeněk Hrabica
10. 8. 2017
Hladina se čeří, všechno tady už jednou bylo. Výstavy o židobolševickém Rusku, zprávy o konzumaci hladových dětí v Rusku a na Ukrajině, o kanibalismu, výstavy fotografií na pražském Václavském náměstí, portréty ještě žijících bývalých náčelníků správ StB, výstava fotografií o zločinech Rudé armády a o tom, jak 1.československý armádní sbor v SSSR, vedený velitelem plk. Ludvíkem Svobodou, přinesl do ČSR na bodácích komunismus.

středa 9. srpna 2017

Statistika rozpuštěná v másle

Zdeněk Hrabica
9. 8. 2017
Léto v jiném kulturním prostředí je pro člověka nad jiné povznášející; je zbavené denního tisku a obohacené o televizní reprízy Chalupářů, Sanitky, o Hříšné lidi města pražského, o Četnické humoresky – o co také jiného? Chléb a hry. Je to přece jenom krásný vzhled na ten boží svět. O to přesvědčivější jsou informace o předem ohlášené svatbě charismatického Andreje Babiše, kde jinde než v Čapím hnízdě a o bělostné róbě nevěsty. 

"Neonacistický letní vojenský tábor pro děti na Ukrajině" - přední americký televizní kanál opublikoval usvědčující příběh (VIDEO)9. 8. 2017   zdroj
Russkaja vesna již informovala o zahájení dalšího turnusu neonacistického dětského letního tábora Azovan, kde bojovníci praporu Azov učí malé Ukrajince nenávidět Rusko a Rusy. Tento tábor zaznamenala i západní média: například novinář amerického televizního kanálu NBC strávil v táboře týden a natočil o tom dokumentární film.

Deset let od začátku krize: Češi pracovali přesčas, aby ostatní země dohnali

Erik Best
9. 8. 2017      EB
Dluh je jednou z nejmocnějších hybných sil, které lidstvo kdy poznalo. Je možná dokonce mocnější než válka. Přesně před deseti lety propukla finanční krize poté, co banka BNP Paribas odmítla dostát svým závazkům. Začala investorům bránit v přístupu k penězům ve fondech s expozicí vůči rizikovým hypotékám. Vysvětlovala to vyschnutím likvidity těchto fondů. 


Nino Burdžanadzeová o událostech v Jižní Osetii v roce 2008: válku začal Saakašvili


9. 8. 2017   zdroj
Bývalá předsedkyně gruzínského parlamentu Nino Burdžanadzeová hovořila v exkluzivním rozhovoru pro RT o událostech 8. srpna 2008 v Jižní Osetii. "Válku začal Saakašvili (prezident Gruzie v letech 2008 - 2013. - pozn. RT). Odpovědnost za tyto tragické události spočívá především na něm. 


USA stále zvyšují svou vojenskou přítomnost v Sýrii / US Keep Increasing Its Military Presence in Syria


Mehmet Ersoy
9. 8. 2017
Zprávy o násilných střetnutích a dělostřeleckých útocích v Rakka obklíčené kurdskou syrskou demokratickou frontou přicházejí denně. Podle Al Jazeera, LINK mezi 6. červnem a 30. červencem bylo město terčem koaličních útoků 1215 krát, zatímco od ledna a poloviny června bylo provedeno 1300 útoků. Aktivita USA v Sýrii roste nejen ve vzduchu, ale i na zemi. Včera korespondentka společnosti BuzzFeed Borzou Daragahi zveřejnila na svém Twitteru důkazy o přítomnosti amerických obrněných vozidel, která se stále častěji objevují v severní Sýrii.

Jak Západ bojuje s teroristy v Iráku

Václav Umlauf
9.8.2017  E-republika
Scénář letecké podpory NATO a USA teroristům v Sýrii a Iráku je velice jednoduchý. ISIL zaútočí a USA podpoří jeho útok tím, že se tak zvaně "spletou". Pak cíleně zabíjejí v klíčové oblasti útoku Islámského státu vládní jednotky Sýrie nebo Iráku skrze rakety nebo letadla NATO.

Nation: Orwellovské hledání „ruské propagandy“ v sociálních sítích


9.8.2017   Prvnízprávy
Německý Marshallův fond Spojených států, který je jedním z nejuznávanějších výzkumných center ve Washingtonu, podlehl rusofobní hysterii.
A organizace, kterou založil Willi Brandt, se vzdálila od Ostpolitik - politiky zaměřené na normalizaci vztahů s Moskvou, a zvolila si protiruskou hysterii, napsal The Nation.

P.C.Roberts: Specialita amerických médií – vylhané zprávy

Vybral a přeložil Lubomír Man
9.8. 2017
Americká média mají na vylhané zprávy patent. Skutečně - od Clintonova režimu neprodukují už nic jiného, než lži. Vzpomínáte si na nelegální americké bombardování a pustošení Jugoslávie? Pamatujete si na „válečného zločince“ Slobodana Miloševiče, srbského prezidenta, onálepkovaného jako „balkánský řezník“ a srovnávaného s Hitlerem, dokud Hillary Clintonová nepřenesla tento titul na prezidenta Ruska?

Turecko, Rusko a zajímavá nová balkánská geopolitika ...Jak je vidět za poslední čtvrtstoletí zkušeností s Washingtonem jako jedinou světovou supervelmocí od zhroucení Sovětského svazu, model „šéf-podřízený“ již není životaschopný pro udržování zdravých mírových mezinárodních vztahů.

William Engdahl
9.8. 2017   Zvědavec
Geopolitická šablona celé Evropské unie prodělává jednu z nejhlubších změn od doby, kdy před více než dvaceti pěti lety došlo ke zhroucení Sovětského svazu. Na setkání, které proběhlo v rámci Turecko-maďarského podnikatelského fóra v Ankaře 30. června, maďarský premiér Viktor Orbán uvedl, že Maďarsko „stojí při svých přátelích“, a ve slovní válce, která v současnosti probíhá s Evropskou unií, je na straně Turecka. Maďarský premiér také ocenil úlohu Turecka, které zabraňuje dalšímu obrovskému přílivu uprchlíků do EU, a konstatoval, že „bez Turecka by Evropu zaplavilo mnoho milionů přistěhovalců“, a že z tohoto důvodu si Turecko „zaslouží respekt“. Za těmito připomínkami, jejichž cílem bylo rozzuřit EU a její nezúčastněné a odměřené byrokraty, je mnohem víc, než jen otázka uprchlíků a práv národní svrchovanosti.

úterý 8. srpna 2017

Dodon slíbil, že posoudí plány USA na budování vojenských zařízení v Moldávii

8. 8. 2017       zdroj
Prezident Moldávie Igor Dodon oznámil, že americký záměr na vybudování osmi nových zařízení na vojenské základně v obci Bulboaca s ním nebyl projednán. V pondělí 7. srpna o tom informoval Sputnik Moldova. "Považuji to za další provokaci ze strany vlády Moldavska. Výstavba vojenských zařízení musí být odsouhlasena prezidentem země, který je také vrchním velitelem. Tato otázka nebyla se mnou konzultována. Probereme to, poznamenala hlava republiky.

Klub "Nová republika" - srpen

8. 8. 2017

Robotizace a korporátní fašismus

Václav Umlauf
8.8.2017   E-republika
Nechat si od miliardářů vykrást stát, školství, důchody, zdravotnictví a všechno zprivatizovat a přitom přijít o práci, to je jistě ideální politická budoucnost pro 99 procent občanů, jimž roboti vezmou klasickou práci asi ze 30 %.Nedávno jsme publikovali článek Čapkův R.U.R. vykročil do světa, ale Facebook ho zatím vypnul. Týkal se neúspěšného využití umělé inteligence. Společnost Facebook zavřela jeden ze svých systémů umělé inteligence poté, co automaty začaly komunikovat mezi sebou v nesrozumitelném jazyce, který samy vynalezly.

Attention! Nepřítel naslouchá!


Zdeněk Hrabica
8. 8. 2017
Bakalovy Hospodářské noviny rozčeřily neklidné informační vlny; dá se vypozorovat, že v nejtěsnější spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Anebo ve spolupráci s pavědeckými hňupy, kterých bylo vždy v našem prostoru dostatek a často byli i přemnoženi. Zveřejnily fakta a dohady o tom, jak československá státní bezpečnost v časech minulých loupila v ekonomické oblasti a vykrádala nejmodernější západní technologie. Několik stovek českých i slovenských agentů, často v oblecích diplomatů, ekonomických radů, prý nahradilo deset až jedenáct nejkvalitnějších vědců a vynálezců.

„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války


Jiří Baťa
8. 8. 2017
Jak sděluje jistý nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, (zřejmě oficiální mluvčí AČR, viz propagační leták v odkazu) se na území ČR ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 uskuteční vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2017, a to za účasti členských a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Ač neradi (až na výjimky) si začínáme pomalu zvykat, že nás naše vlády a do usácké řitě lezoucí pravicoví politici z TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD (s podporou aktivních lobbyistů v EU) zatáhli do militantních zájmů USA, do přípravy války s Ruskem. 


Fenomén Kamaz-5350 v Sýrii. Oblíbenec převáží i bojuje (FOTO)

Napsal/přeložil: Lev Romanov
8.8. 2017   Eurasia24
Vojenská automobilová technika vyrobená v Rusku se v Sýrii již tradičně těší velké oblibě. Do všech válek a vojenských konfliktů, kterých se zúčastnila syrská armáda, se zapojily desítky tisíc těchto nákladních a terénních vozidel.

Budeme bojovat proti všem?

Patrick J.Buchanen
8.8.2017   Zvědavec
V sobotu Kim Čong-un nechal testovat mezikontinentální balistickou raketu (ICBM), která má dostatečně velký dosah, aby zasáhla pevninu USA. Nyní pracuje na její přesnosti a na jaderné hlavici, která by měla být natolik malá, aby se vešla na vrchol rakety a přestála opětovný návrat.
Pokud se nedomníváme, že Kim je sebevražedný blázen, zdá se jeho cíl naprosto jasný. Chce to, po čem touží každá jaderná velmoc - případnou schopnost udeřit na mateřskou vlast svého nepřítele a způsobit strašný dopad - a tím nepřítele odstrašit.

Tomášovo evangelium (Připomenutí)

Croix
8. 8. 2017
Níže uvádím malý výběr některých v Tomášově evangeliu obsažených samostatných výroků a při té příležitosti, jimi inspirován, se trochu zamýšlím a připomínám, co bylo součástí původního křesťanství. Křesťanství je stále hodnotovou osou a v tomto ohledu i myšlení řídící etickou strukturou Západu a s ním i dalších zemích, které jsou s ním nějak v tomto ohledu historicky a mocensky spojené. Ať už je to východní Evropa, Rusko, latinská Amerika, nebo třeba Filipíny.

pondělí 7. srpna 2017

Hledá se ombudsman

Luděk Ševčík
8. 8. 2017
Dle definice z webových stránek www.ochrance.cz, je náplní práce ombudsmana to, že „Chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem, neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo jsou úřady nečinné. Provádí také preventivní systematické návštěvy míst, kde mohou být lidé omezováni na svobodě, a usiluje o respektování jejich základních práv. Ochránce rovněž přispívá k prosazování práva na rovné zacházení a ochraně před diskriminací.“

Železnice, která obchází Ukrajinu, byla uvedena do provozu

Alina Nazarová
7. 8. 2017       zdroj
Železnice vybudovaná na jihu Ruska, která vede mimo území Ukrajiny, byla uvedena do provozu, řekl informovaný zdroj. "Dá se říci, že bylo zahájeno využívání této dvoukolejné tratě elektrifikované železnice, která byla vybudována obejítím sousední Ukrajiny", řekl zdroj Interfaxu a dodal, že provoz na úseku Žuravka - Millerovo byl již zahájen.

Rogozin oznámil zrušení výhod pro zahraniční výrobce letadel od roku 2019

7. 8. 2017    zdroj
Rusko má v úmyslu aktivně rozvíjet svůj vlastní letecký průmysl a od roku 2019 začne rušit výhody pro zahraniční výrobce letadel. Agentura RIA Novosti sdělila, že o tom hovořil vicepremiér Dmitrij Rogozin v pořadu "Nedělní večer s Vladimírem Solovjovem" na TV kanálu Rusko 1. Podle jeho vyjádření nyní Rusko produkuje 30 letadel ročně, což je 25krát méně než každý z největších světových výrobců - evropský Airbus a americký Boeing. "Ale již v roce 2025, v souladu s našimi plány, budeme vyrábět více než 110 letadel ročně. Sovětský svaz produkoval 75 letadel, my budeme vyrábět 110", řekl.

Čapkův R.U.R. vykročil do světa, ale Facebook ho zatím vypnul

Petr Umlauf
7.8.2017   e-republika

Společnost Facebook zavřela jeden ze svých systémů umělé inteligence poté, co umělá inteligence začala komunikovat mezi sebou v jazyce, který sama vynalezla. Incident evokuje chmurný obraz filmů typu Terminátor. 

 

Svět ruskýma očima 413

zajoch  
7.8. 2017 Outsidermedia 

Bagdád chce provádět vyváženou politiku ve spolupráci s Ruskem, aby nedocházelo k nepořádkům, jejichž důsledkem by byly cizí politické programy zanášené do země * Je možné odvrátit začátek ozbrojeného konfliktu v Pobaltí? * Vytěsňujeme „doláče“

Moloch ÚSTR

7.8.2017  Tribun

ÚSTR, neboli Úřad pro studium totalitních režimů (formálně je to sice ústav, ale fakticky se jedná o úřad) je instituce perverzní již svým statusem a způsobem vzniku (podřízena politikům se zákonem předepsaným výsledkem „bádání“, trafika pro politruky typu Žáčka či Hermana). Přesto – či spíše právě proto – má zcela mimořádné a disproporční postavení. Více již Petr Zídek v LN 29.7.2017:

neděle 6. srpna 2017

Prohlášení Olega Gazmanova ohromilo celé Rusko ...


6. 8. 2017    zdroj
Slavný ruský zpěvák Oleg Gazmanov hostuje v Doněcku. Neviděli jej tam od začátku války, uvádí agentura Zprávy ve světě. Umělec je přesvědčen, že dnes neexistuje hranice mezi uměním a politikou, je setřena. Podle něj žijeme ve světě, "kde události procházejí skrze tebe".

Americké zpravodajské služby věnovaly Trumpovi a Moskvě skvělý dárek


Jurij Makarenko
6. 8. 2017       zdroj
Pracovníci FBI, CIA a NSA ve výslužbě vystoupili s nejneočekávanějším prohlášením pro současné americké válečníky a rozvědčíky a dali Trumpovi, nepřímo i Rusku, obrovský dárek. Americký prezident nejspíše sám neočekával takovou rošádu v nepřátelském táboře (zvláštní služby od samého počátku pod ním rozhoupávaly křeslo a stále trvaly na jeho kontaktech s Ruskem). Ačkoli je možné, že všechno jde právě podle plánu. Trump vše do puntíku naplánoval a ne nadarmo tak klidně a téměř bez odporu nedávno podepsal nový balíček protiruských sankcí - oponenti v Kongresu se uvolnili a propásli ničivý úder.