Reklama

sobota 19. srpna 2017

Syrská stopa ve Venezuele: čím doopravdy Maduro rozzlobil USA

Ilja Novický
19. 8. 2017       zdroj
Zdlouhavá krize ve Venezuele oficiálně nemá racionální vysvětlení, kromě vtíravého pozadí o ochraně údajně pošlapávané demokracie v této zemi. Ve skutečnosti se zde zkřížily ropné zájmy USA a Ruska, a nedávno zde byla zpozorována i syrská stopa. O úloze Sýrie ve venezuelské krizi hovořil v rozhovoru pro Fox News 13. srpna ředitel CIA Mike Pompeo, který mezi hrozbami pro USA ve Venezuele uvedl Írán, Hizballáh, Kubu a Rusko. Podle jeho názoru ti všichni "vystupují proti zájmům USA, proto se Venezuela "může proměnit v nebezpečnou zónu pro Spojené státy". V této souvislosti Pompeo zdůraznil, že nevylučuje vojenské řešení této "hrozby".

Mezinárodní právo a „spravedlnost“ vítězů

Mark Taliano
19.8.2017  Global Research, překlad messin

Mezinárodní právo je zlomené, protože převládla spravedlnost vítězů. Veškeré západní války po 9/11 byly vedeny na základě lží. Celkový dopad těchto válek se rovná zahraničnímu holokaustu (1) a přesto váleční zločinci z NATO pokračují ve svých agresích, jistí si svou ochranou před trestním stíháním. A oni jsou chránění.

Začala ve Spojených státech barevná revoluce?

Jaromír Bradávka 
19.8.2017 Rukojmí

Motto: „Víte, proč v USA nemůže vypuknout barevná revoluce? Protože tam nemají US ambasádu...“

Tak tenhle otřepaný vtip už neplatí. Události v Charlottesville jsou toho důkazem. Ve skutečnosti jsou však změny světové politiky mnohem staršího data. Pro lepší pochopení a přehlednost začneme světovou finanční krizí v r. 2008. Ta ukázala v plné nahotě dvě věci: USA nejsou už tak silné a sebejisté, jak se tváří a jak si samy myslí a zbytek světa (kromě Evropy) není na nich až tolik závislý, jak tomu bylo ještě k na přelomu tisíciletí.

Proč se Američané bojí Ruska

17.8. 2017  Politobzor podle The New York Times, přeložil pro České národní listy P. Rajf

Připojení Krymu k Rusku a operace LKS (Letecko-kosmických sil) v Sýrii nemohou neznepokojovat Američany. Nehledě na to, že mezi lidmi v USA je něco divného na současné posedlosti Ruskem – Rusko je současně děsí a fascinuje. Více než ekonomická síla a geopolitické ambice Číny, více než ideologický potenciál radikálního islámu, více než šílenství ze severokorejských jaderných zbraní. To píše americké NYTimes.com.

Svět ruskýma očima 415

zajoch
19. 8. 2017  Outsidermedia

Američanům to nevyšlo s Krymem, tak alespoň Očakovo * Jen hlupáci si mohou myslet, že je dnes možno jadernou válku začít neočekávaně * Trump má domácí problémy s plněním předvolebních slibů a potřebuje svoji malou vítěznou válku. Ideální cíl je KLDR

Šrot za miliardy

David Rath
19.8.2017 PrvníZprávy

Chybí zdravotní sestry, doktoři, učitelé... protože na jejich platy prý nemáme peníze. Na tisíce nových úředníků peníze jsou a desítky miliard jsou i na nákup drahého šrotu, tedy na nákup obrněných transportérů, tanků, helikoptér.


Del Ponteová není schopná falešně obvinit a odsoudit Asada. Proto opouští komisi a obviňuje Rusko

Carla Del Ponte
Brandon Turbeville
19.8.2017 Global Resaerch, překlad messin

Mezinárodní žalobkyně pro válečné zločiny rezignuje na svou pozici ve vyšetřovací komisí OSN v oblasti porušování lidských práv v Sýrii kvůli své frustraci, pramenící z vnímané impotence komise a její nedostatečné schopnost stíhat válečné zločince. Carla Del Ponteová v podstatě odstoupila, protože ona a její tým nebyli schopni překonat ruské námitky proti tomu, aby byl Bašár Asad falešně obviněn za zločiny spáchané americkými teroristy.

Ministr zahraničí Sergej LAVROV o ruské zahraniční politice, současné geopolitické situaci a výhledech do budoucna

Ministr zahranici RF S. Lavrov19.8.2017  Rodon

Úvodní slovo a odpovědi na otázky ministra zahraničí Ruské federace Sergeje V. Lavrova byly zaznamenány v ráci Celoruského mládežnického vzdělávacího fóra „Území smyslu na Kljazmě“ (Всероссийский молодежный образовательный форум «Территория смыслов на Клязьме»)ve Vladimirské oblasti, který se uskutečnil 11. srpna 2017.

Robotizace a korporátní fašismus


Václav Umlauf
19. 8.2017 e-republika

Nechat si od miliardářů vykrást stát, školství, důchody, zdravotnictví a všechno zprivatizovat a přitom přijít o práci, to je jistě ideální politická budoucnost pro 99 procent občanů, jimž roboti vezmou klasickou práci asi ze 30 %.


Evropská unie dosáhla stažení zpod sankcí části energetických projektů s účastí Ruska

19. 8. 2017      zdroj
Díky úsilí Evropské unie vyvedly USA zpod sankcí některé energetické projekty s ruskou účastí, prohlásil stálý zástupce Ruska při EU Vladimír Čižov v rozhovoru pro Radio Sputnik. Začátkem srpna podepsal Donald Trump zákon o nových sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR. Ministr zahraničí Německa Sigmar Gabriel nazval nové sankce nezákonnými a poznamenal, že s jejich pomocí chce Washington uvolnit prostor pro dodávky amerických energetických zdrojů. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker oznámil, že Brusel bude bránit ekonomické zájmy EU.

pátek 18. srpna 2017

P.C.Roberts: Trump je proklínán za to, že řekl pravdu18. 8. 2017      PaulCraigRoberts
Liberálně progresivní levice slaví v těchto dnech svůj divoký svátek denunciace. Mohu říct, že nic tak nechutného jsem ještě v životě nezažil. Tak toto jsou lidé, kteří byli zcela spokojení, když Washington pustošil, ať už částečně či zcela, sedm zemí! A protože se jim i tyhle zločiny proti lidskosti zdály příliš málo, zosnovali navíc konflikt s Ruskem.

Koexistence generací na trhu práce: Fragment VIZE

Radim Valenčík
18. 8. 2017      RadimValenčíkPíše
Jednou z hlavních námitek vůči navrhovanému přístupu k reformě penzijního systému směrem, který by motivoval člověka k prodloužení období dobrovolného produktivního uplatnění, je, že prodloužením doby produktivního uplatnění člověka se omezují příležitosti k uplatnění mladých lidí. Pokud tuto otázku přeformulujeme do odborné terminologie a tak, abychom vyjádřili podstatu toho, o co jde, zní takto: Je mezi zaměstnáním osob různých generací (tj. starších a mladších) substituční, nebo komplementární vztah?

čtvrtek 17. srpna 2017

Sýrie vyzvala OSN, aby byla rozpuštěna mezinárodní koalice, v jejímž čele stojí USA

17. 8. 2017         zdroj
Sýrie vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby byla rozpuštěna mezinárodní koalice v čele s USA, která působí v zemi a která se podílí podle prohlášení Damašku na trestných činech. Je to uvedeno v dopise stálého zástupce Sýrie u OSN generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti. Damašek vyzývá členské státy koalice, "aby se distancovaly od zločinů spáchaných touto koalicí jejich jménem a aby ji okamžitě rozpustily".

Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky

John White
17. 8. 2017     PaulCraigRoberts
Ačkoliv události v Charlottestville mohou možná svádět k názoru, že z pohledu historie nejde o nic převratného, mám já na věc názor opačný. Protože ony ty události k nám dorazily jako přesvědčivý důkaz o společnosti, která se nachází ve válce sama se sebou. Ve válce, zrozené z ekonomického nárazu recese roku 2008 a z něj vyplývajícího strachu, nejistoty a vzteku, jež s sebou ten náraz přinesl.

Kauza Čapí hnízdo a selhání systému

Stanislav Vozka17.8.2017   P.E.S. pro zítřek

Za devíti horami, za devíti řekami, byla nebyla firmička ZZN Agro Pelhřimov s.r.o.. Nikdo se o ni nestaral, nikomu nescházela. Pak ale majitele ZZN Agro koupil velikán Agrofert a začaly se dít věci. ZZN byla přejmenována na Čapí hnízdo a.s., navýšil se jí kapitál a prodána neznámým akcionářům (ze kterých se během času vyklubali známí Andreje Babiše) přihlásila se do soutěže o evropské milióny.


Sýrie obvinila Británii a USA z dodávek chemických zbraní teroristům!

- kou -
17.8.2017   PrvníZprávy

Otravné látky, které se nalezly ve skladech militantů naznačují, že byly dodány do rukou teroristů v Sýrii Spojenými státy a Velkou Británií, řekl na tiskové konferenci náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal Miqdad.

Hroutí se ruské hospodářství?

Jar. Loudil
17. 8. 2017
Někteří naši ekonomové Rusku často vyčítají, že je jeho ekonomika plně závislá na exportu surovin a prý tak stále více zaostává za - "Vyspělým Západem". Není to tak docela pravda. Rusko je například největším světovým vývozcem atomových elektráren, nyní má podepsané kontrakty na jejich dodání s Finskem, Maďarskem, Indií, Egyptem, Tureckem, Bangladéší,...atd. atd. Rusko je také trvale mezi třemi největšími světovými exportéry zbraní (s USA a Čínou), jeho kosmická technika vynáší do kosmu různým třetím státům jejich družice a od roku 2011 jsou USA, Evropa i Japonsko plně závislé na ruských kabinách Sojuz při cestách do kosmu. 

Západ je ve slepé uličce: Jak elity USA a Evropy ztrácejí podporu veřejnosti

Rostislav Iščenko
17. 8. 2017     zdroj
Anthony Scaramucci, který pracoval pouze několik dnů na postu ředitele pro komunikace ve správě Bílého domu, řekl v rozhovoru s ABC, že ve Washingtonu a dokonce v samotné prezidentské administrativě existuje "spiknutí proti Trumpovi", který není podle názoru Scaramucciho "zástupcem tradičních politických elit", proto jej chtějí sesadit. Absence vnitřního řešení problémů vedla Západ vždy cestou vnější agrese a napětí se zavčas odstraňovalo. Dnes je tato možnost blokována ruskou a čínskou vojenskou silou, která rychle obrůstá dodatečnými aliancemi. Západ se ocitnul ve slepé uličce.

Číňané půjdou po letadlových lodích. Testují unikátní bombardér

Geo
17.8. 2017       Eurasia24
Čínská lidová republika zahájila testování nového vzdušného bojového komplexu, který může výrazně ztížit působení amerických úderných skupin s letadlovými loděmi v oblastech čínského zájmuVypadá jako sovětský bombardér Tu-16, ale kromě tvaru s ním už nemá společného prakticky nic. Řeč je o čínském bombardovacím letounu a nosiči raket H-6K, který je vyvrcholením evoluce řady čínských bombardérů vzniknuvších původně z kopie uvedeného sovětského stroje.

Jsme v ekonomické válce s Čínou vyhlásil Trumpův poradce!

17.8.  2017   První zprávy
Hlavní strategický poradce amerického prezidenta Steven Bannon ve středu vyhlásil, že je jeho země ve stavu ekonomické války s Čínou.
,,. Oni nemají rozpaky mluvit o tom, co dělaji. Jeden z nás se stane hegemonem v příštích 25-30 letech. A jestli uvízneme na cestě, budou to oni …,“ řekl Bannon v rozhovoru pro vydání The American Prospect.

Aktivismus České televize a právní šaráda v kauze Čapí hnízdo...


Zdeněk Jemelík
17.8. 2017   Rukojmí
Ačkoli jsem nezměnil dříve deklarovaný indiferentní postoj k Hnutí Ano a jeho čelným představitelům, vracím se k námětu kriminalizace Babišova projektu Čapí hnízdo.Nutí mě k tomu veřejnoprávní televize, která se zapojila do předvolební agitace každodenním rozmazáváním informace o žádosti Policie České republiky o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli získání evropské dotace firmou Farma Čapí hnízdo.

Změnil Narenda Modi stranu?Wiliam Engdahl
17.8. 2017   Zvědavec
Je velmi rozčilující vidět, jak se země jako Indie, jedna z velkých potenciálně vedoucích zemí světa, sama systematicky ničí. Provokování nové války s Čínou kvůli vzdálenému kousku země vysoko v Himalájích, kde se stýkají hranice čínské Tibetské autonomní oblasti, Indie a království Bhútán, je pouze posledním příkladem. Otázkou tedy je, čí velké plány stojí za indickou zahraniční a domácí politikou za premiéra Narendy Modiho. Změnil Modi stranu? Pokud ano, tak ke komu přešel?
Eurasijská harmonie?Ještě před rokem se vše zdálo být ne-li jasným, tak v pořádku, a probíhal mírový rozvoj s Modiho asijskými sousedy, včetně Číny a dokonce, opatrně, i s Pákistánem.

Prohlášení ANS, ČSNS a ČSNS 2005 k požadavku Polska, aby se Česká republika připojila k jeho snahám o splacení válečných reparací


17. 8. 2017    zdroj
Členové sdružení následujících politických uskupení: vlastenecké platformy Aliance národních sil, České strany národně sociální a České strany národně socialistické, kteří kandidují v letošních parlamentních volbách na kandidátce České strany národně sociální, zásadně nesouhlasí s postojem prezidenta republiky a také s postojem současných parlamentních politiků, kteří nechtějí účet za válku s Němci otevírat.

středa 16. srpna 2017

Konec „lidové tvořivosti“, ruské školství se vrací k pořádku. Vasiljevová připravuje rozsáhlou reformu

mbi
16.5 2017   Eurasia24
Jak Eurasia24.cz před rokem informovala, nepopulárního exministra školství Ruské federace Dmitrije Livanova vystřídala ve funkcí konzervativní patriotka Olga Vasiljevová. Ta se nyní pouští do rozsáhlé školské reformy s cílem napravit v minulých letech provedenou liberalizaci a decentralizaci ruského školství.Ministryně školství Ruské federace Olga Vasiljevová oznámila, že odpovědnost za školy bude z místních úřadů přesunuta na úřady regionální.

Jan Schneider a Aktuálně.cz - posuďte kvalitativní rozdíl!16. 8. 2017   (zasláno Janem Schneiderem- původně nikoli k publikaci)
Nátlak se stupňuje. Toto mi přišlo: 
"Dobrý den, pane Schneidere. Chci se zeptat, zda jste si vědom, že jste řazen ministerstvem vnitra mezi vlivné české dezinformátory. Nacházíte se na jejich seznamu, ke kterému jsme se dostali. Zároveň ale pro ministerstvo vnitra pracujete. Nejsou tedy vaše prohlášení a názory v rozporu s českou zahraniční a bezpečnostní politikou? Děkuji za odpověď. Lukas Prchal z aktuálně.cz"

Ve skladech syrských teroristů byly nalezeny otravné látky z USA a Velké Británie

16. 8. 2017      zdroj
Ve skladech zbraní, které byly během ústupu opuštěny teroristy, byly nalezeny otravné látky, dodané do Sýrie z USA a Velké Británie. Uvedl to náměstek ministra zahraničí arabské republiky Faisal Miklad, píše agentura Interfax. Podle jeho slov byly nalezeny ruční granáty a střely do granátometů, naplněné dráždivými otravnými látkami CS a CN.

Negativní versus negativistická liberální demokracie

Václav Umlauf 
16.8.2017  e-republika

Profesionální "liberálové" svět takto vidět nemohou, protože jej vidí skrze své parciální, čili idiotské zájmy, za které jsou placeni. A o tom to je: Liberální demokrat je svobodný, proto není idiot. Rozlišuje mezi ideologií, živobytím a svobodou.


Parafrází na Shakespearova, resp. Hamletova slova: Vymknuta ze svých kloubů doba šílí, může být novodobé rčení: Trumpova Amerika vymknutá ze svých kloubů zešílela…

Břetislav Olšer
16.8. 2017   Rukojmí
Ve virginském Charlottesville v sobotu pokračovaly nepokoje kvůli akcím bělošských extremistů, proti kterým přišli demonstrovat jejich odpůrci. Do davu najelo vozidlo, které zabilo jednu ženu.
Dalšími oběťmi jsou dva policisté, kteří zemřeli při pádu vrtulníku. Zraněno bylo nejméně 35 lidí. Starosta města vyhlásil mimořádný stav.

Pro Severní Koreu jsou sankce, uvalené Radou bezpečnosti OSN, vražedné

Peter Koenig
16.8. 2017   Zvědavec
Jak uvedla televizní společnost CNN: „Rada bezpečnosti OSN v sobotu [5. srpna 2017] přijala rezoluci, která ukládá nové sankce Severní Koreji za nepřetržité testování mezikontinentálních balistických raket (ICBM) a porušování rezolucí OSN.Rezoluce 2371 byla jednohlasně schválena, získala všech 15 hlasů.

Naši kádrováci

Radim Valenčík
16. 8. 2017     RadimValenčíkPíše
Všimli jste si, jak na Facebooku (a nejen tam) přibývá místo používání věcných argumentů nenávistných výpadů, které nabývá podoby tupého kádrování? A nejen to, za účelem tupého kádrování se začínají fabulovat obvinění ve stylu procesů v 50. létech či amerického maccarthismu 50. let. U řady diskusí jsem zaznamenal, že existují dva světy... 


Mor a svině

Václav Umlauf
15.8.2017   e-republika

Valaši jsou národ hloubavý a rádi přichází věcem na kloub. Oba chlapi ve vlaku našli podstatné spojení mezi dvěma druhy sviní a příslušným neoliberálním jevem zvaným "prasečí mor".

Moskva zmařila globální plány Washingtonu a Londýna


Irina Ťukačevová
16. 8. 2017   zdroj

List The Guardian uveřejnil rozhovor s bývalým šéfem britské zpravodajské služby MI6 Johnem Scarlettem, v němž odhalil zajímavé detaily strategického plánu USA a Velké Británie proti Rusku. Článek byl později odstraněn, avšak přístup k němu je možný v cache. Scarlett hovořil o podrobnostech plánu, zaměřeném na rozpad Ruské federace. "Nejpropracovanější strategický plán Washingtonu a Londýna, který předpokládal rozpad Ruska, byl v posledních několika letech zcela zmařen", prohlásil bývalý šéf MI6.

České parlamentní volby: Předvolební úvaha bez prognóz a bez záruky

Stanislav Blaha 
16.8.2017 e-republika

Ať formálně vyhraje kdokoliv, faktický vítěz je už dopředu jasný. Podívejme se na lesklou bídu české politické scény.


20. a 21. října 2017 u nás proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podle předvolebních billboardů to vypadá, že celá předvolební kampaň se ponese v duchu boje za záchranu demokracie před Andrejem Babišem. O tom, zda je to ta správná taktika, která zavedeným stranám zvedne pokleslé preference, mám ovšem velké pochybnosti. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč to dle mého názoru nebude fungovat. 

Prohraná válka v Afghánistánu a její důsledky pro USA

Václav Umlauf
16.8.2017  e-republika

Válka Západu v Afghánistánu byl a je strategický nesmysl, který navíc nese znaky spolčení s globálním zločinem prodeje drog.Oliver Stone: USA ukazovaly svaly 70 let – děsivé pro lidi celého světa!

16.8.2017   PrvníZprávy

Ve svém projevu na filmovém festivalu v Sarajevu, americký režisér Oliver Stone řekl, že Spojené státy „ztratily rovnováhu“ a už si nejsou vědomy „utrpení a tragédie války“, uvedl deník Le Figaro.
Oliver Stone, americký režisér

Requiem za americký sen: Chomsky vysvetlil, ako prešla moc v USA k elitám

16.8.2017 HlavnéSprávy

Profesor lingvistiky z Massachusettského technologického inštitútu Noam Chomsky hovoril s moderátorom programu “Je kontakt” Chrisom Hedgesom o svojej novej knihe Requiem za americký sen. V nej intelektuál uviedol desať spôsobov, pomocou ktorých sa západným elitám podarilo dostať vládu do svojich rúk.


Legionáře a I. ČSR nelze kritizovat z pozic historického analfabetismu

Jiří Jaroš Nickelli
16.8.2017 ČeskéNárodníListy

Jistý autor napadl dne 14.8.2017 na Parlamentních listech tradici československých legionářů a odkaz I.ČSR (Legionáři byli vlastizrádci a dezertéři. První ČSR žila ze slávy Rakouska, jehož rozpad Češi nechtěli). Tyto nesmysly a naprosté lži šíří autor,jenž je umělec, nikoli vojenský nebo obecný historik. Tak to vezměme po pořádku.

úterý 15. srpna 2017

Otevřený dopis premiéru Sobotkovi

15. 8. 2017

Tymošenková o dodávkách zbraní KLDR Ukrajinou: To je katastrofa!"


15. 8. 2017    zdroj
Expremiérka Ukrajiny Julia Tymošenková okomentovala informace o tom, že Ukrajina prodávala zbraně a vojenskou techniku Severní Koreji. "Potvrdí-li se tyto údaje, může se Ukrajina dostat pod sankce, což znamená, že zůstane bez jakékoliv podpory ze strany civilizovaného světa. Je to katastrofa pro naši zemi", napsala na své stránce na sociální síti.

Narušení navigace lodí ukazuje na použití ruské kybernetické zbraně

David Hambling
15.8. 2017   Zvědavec
Zprávy o problémech se satelitní navigací lodí v Černém moři naznačují, že Rusko zřejmě testuje nový systém pro oklamání navigace GPS, uvádí se na webu New Scientist. Jde pravděpodobně o první náznak nové formy elektronické války, která by se za čas mohla stát dostupná každému - od škodících národních států až po drobné kriminálníky.Americká vládní námořní agentura dostala 22. června zdánlivě banální hlášení o jistém incidentu. Kapitán lodi, která plula nedaleko ruského přístavu Novorossijsk, zjistil, že ho navigace GPS přivedla na špatné místo - přes 32 kilometrů do vnitrozemí, do prostoru letiště Gelendžik.

Severní Korea: ohnivá zloba a strach

Napsal/přeložil: Pepe Escobar
15.8. 2017   Eurasia24
Zvony bijí na poplach, neboť se objevily přebujelé spekulace ohledně „možných“ miniaturizovaných jaderných hlavic, které by měl Pchjongjang vlastnit.
Dejte si pozor na válečné štváče. Na ty stejné „lidi“ od zpravodajských služeb, kteří v minulosti přišli se zprávami o tom, že „zlí“ Iráčané vytahují miminka z inkubátorů nebo že neexistující zbraně hromadného ničení jsou známkou toho, že Severní Korea vyrobila miniaturizované jaderné hlavice, které jsou kompatibilní s nedávno testovanou mezikontinentální balistickou raketou (ICBM).

Jandovy hrozné sny aneb, dobrá rada nad zlato


Jiří Baťa
15. 8. 2017
Tak nějak by se dala popsat situace v případě, kdyby Jakub Janda, jako dospělý a reálně myslící člověk dospěl k názoru, že peníze, které mu nesmrdí, nejsou zdaleka všechno a že realita ve světě je úplně jiná. Jenže kromě lásky i peníze jsou mocná čarodějka a Janda se do nich zamiloval natolik, že za ně je snad schopen vyměnit i svou matku. Účel přece světí prostředky a nikdo lépe jej nezaplatí, než jeho američtí přátelé. Velkým zadostiučiněním musí být pro něj (kromě peněz) také skutečnost, že jeho názorový (rozuměj scestný a nereálný) článek byl opublikován vlivným americkým magazínem Newsweek. I to, jak se říká, počítá.

pondělí 14. srpna 2017

USA odhlasovaly zákon pro vyhlášení obchodní války do posledního Rusa.

Vincent Pribula
14. 8. 2017    Eurasia24
 Konec nadějí i pro všechny lokaje, kteří doufali, že budou alespoň sbírat drobky nasazením vysvětlovat nutnost připojení se k ekonomické válce s Ruskou federací. Pokud máte správné nástroje propagandy, dokážete lidi snadno semknout pro cokoli. Semknuti proti ruským hrozbám – nakoupíme zbraně amerických koncernů, a to převážně ty útočné. Poskoci, pro které slunce vychází na Západě, mají první pochybnosti a velmi, velmi opatrně, ale stále z ohnutého hřbetu, mírně protestují. Dlouholeté špehování a odposlouchávání spojenců ze strany USA splnilo účel. 

Zvláštní zástupce prezidenta RF: "Ať USA odejdou z Afghánistánu"

14. 8. 2017    zdroj a zdroj
Moskva považuje americkou kampaň v Afghánistánu za ztroskotanou. Proto by měl Washington stáhnout své jednotky ze země. Prohlásil to v rozhovoru pro Izvestija zvláštní zástupce ruského prezidenta pro Afghánistán, ředitel druhého departementu zemí Asie ministerstva zahraničí RF Zamir Kabulov. "Moskva nikdy nepopoháněla stažení amerických vojáků z Afghánistánu. Ale protože americká armáda nic pořádného nemůže udělat, ať z Afghánistánu odejde. 

Princip nejen globálního klimatického třeštění...

Ladislav Jakl
14. 8. 2017      Fragmenty (velmi kráceno)
Globální klimatické třeštění je postaveno na jednom základním společenském fenoménu. A tím je fungování koncentrovaného a rozptýleného zájmu. Zjednodušeně řečeno: pokud na nějakém opatření vydělám deset milionů, protože každý Čech mi povinně doplatí korunu, budu já nositelem zájmu koncentrovaného a všichni ostatní zájmu rozptýleného.Nositelé koncentrovaného zájmu mohou hodně vydělat, proto jsou vysoce motivováni a dobře organizováni. Vidíme to na nejrůznějších zájmových nátlakových skupinách. Ty umějí stát „podojit“, protože jim potenciální profit stojí za námahu, za úsilí s cílem stát donutit, aby jim vydal peníze poplatníků.

Vývoj české demokracie

Erik Best 14. 8. 2017       EB
Česká demokracie prošla za posledních 28 let rychlým vývojem, ale v jakém směru? První polistopadový premiér Petr Pithart nebyl za celou svou politickou kariéru zapleten do žádného finančního skandálu. Z následujících deseti premiérů museli tři kvůli finančnímu skandálu úřad dokonce opustit. 


Kurdské referendum

Yekta Uzunoglu
14. 8. 2017
Referendum – slovo, které pochází z latinského referendus a má znamenat „věc, o níž mají a měli by rozhodovat občané, kterých se věc tyká“. V češtině se referendu jinak říká trefně „všelidové hlasování“, tj., že o svých životních záležitostech rozhoduje lid sám, nikoliv nějaká instituce či vládce. Referendum je ten nejcennější instrument demokracie, kdy lid rozhoduje o své "věci" sám. A Kurdové, jako málokterý národ v regionu, kde jsou doma na jednom z mála demokratických ostrovů v regionu obklíčeni oceánem barbarských řádů, chtějí sáhnout k tomuto demokratickému instrumentu, to jest chtějí referendem rozhodovat o své budoucnosti a tím o své samostatnosti v Iráku.