Reklama

sobota 26. srpna 2017

P.C.Roberts: Spiklenecká teorie


26. 8. 2017      PaulCraigRoberts
Ve Spojených státech byl termín „spiklenecká teorie“ přidělen těm vysvětlením, která se liší od vysvětlení, sloužícím vládnoucí oligarchii a establishmentu. Přičemž skutečné spiklenecké teorie jsou právě vysvětlení, předkladána nám vládnoucí třídou. Jsou to to spiklenecké teorie, vytvořené s tím cílem, aby zakryly ono skutečné spiknutí, se kterým naši vládci operují. Tak např. oficiální vysvětlení 11. září 2001 není nic jiného než spiklenecká teorie. Hrstka muslimů, většinou občanů Saudské Arábie, uštědřila supervelmoci větší ponížení a potupu, než jakou připravil David Goliášovi.

Ponorky bosorky báchorky


Zdeněk Hrabica
26. 8. 2017
Poslanec Pavel Kováčík dostal za vyučenou od bezradného moderátora v pořadu ČT 24. Dovolil si překročit stanovený limit v hodnocení nynějšího stavu domácího zemědělství. A odvážil se jej srovnat s minulým. Ať bylo jak bylo, poznamenal poslanec, v mnohém stav toho československého rolničení, v naprosté většině družstevního, předčil svou úrovní nynější úroveň. Především v dosažené soběstačnosti a v požadavcích na kvalitu surovin i potravin. I když nebylo banánů. 

Prejav Petra Porošenka na vojenskej prehliadke: „Rusko nielen bojuje s Ukrajinou na Donbase, ale zničilo aj hospodárstvo Ukrajiny“

Eugen Rusnák
26. 8. 2017     HlavnéSprávy
V priebehu osláv 26. výročia nezávislosti Ukrajiny a otvárajúc vojenskú prehliadku na Kreščatiku v Kyjeve prezident Ukrajiny Petro Porošenko zasa spomenul „vinníka všetkých nešťastí Ukrajiny“ – Rusko. Kritikou a obvineniami nešetril… Vo svojom prejavu Petro Porošenko urobil niekoľko „historických objavov““. Podľa neho plán vojny na Donbase a vytvorenie Novoruska bol vypracovaný „v Kremeľskom laboratóriu“. Prízvukoval, že „ruská ríša zla zničila hospodárstvo Ukrajiny“. Popritom, samozrejme, nezabudol na to, aby pochválil… sám seba.

Lithiová lobby, daňové ráje. Dokumentarista Dvořák ukazuje špinavou hru stojící za útoky na Andreje Babiše

Václav Dvořák 26. 8. 2017     Parlamentní listy
Popravdě politiku, kterou předvádí Babiš a jeho parta/hnutí, nemám rád, protože řídit stát podle Babišových představ jako soukromou firmu je téměř déjà vu italského fašismu. Babiš sám ohledně svého programu silně mlží a to mu dovoluje sbírat hlasy zleva i zprava. Ve všech vzbuzuje naděje. Ale jeho ministr Stropnický nás jako loutka NATO a USA žene do války s Ruskem, ministr Pelikán dál trpí marasmus v českém soudnictví a politické aktivisty ve státním zastupitelství.

USA nadále odpojují ruské banky od SWIFT


26. 8. 2017      zdroj
Dvě ruské banky budou odpojeny od systému SWIFT. Sankce se dotkly Ruské národní komerční banky (RNKB) a Tempbanky. Toto rozhodnutí bylo učiněno zákonným vlastníkem systému Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční komunikaci (SWIFT). Přístup k softwaru bude omezen 31. srpna. Pravdou je, že za zvláštní poplatek byl ruským úvěrovým organizacím navržen přechod k jinému rozhraní přístupu k SWIFT.

Generální štáb RF: 25 tisíc osob se stalo součástí nové teroristické skupiny v Sýrii


26. 8. 2017   zdroj a zdroj
Teroristé v Sýrii se sloučili do nové skupiny Heyat Tahrir al-Sham, která čítá 25 tisíc teroristů. Sdělil to náčelník hlavní správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Igor Korobov. Informovala o tom agentura Interfax. "V současné době se sjednotilo více než 70 skupin teroristů, včetně části opozice, která se dříve řadila k opozici umírněné", prohlásil Igor Korobov.

Rumsfeldismus po česku


Jiří Jírovec
26. 8. 2017    
Donald Rumsfeld se v souvislostí s válkou v Iráku proslavil výrokem, že jsou věci, o kterých víme, že je víme, pak ty nichž víme, že jsou, ale nic o nich nevíme a pak ty o nichž nevíme, ani to že existují. Případ Čapího hnízda se posunul k rumsfeldismu tedy do stadia, kdy se k němu vyjadřují lidé, kteří vědí ale neřeknou, vědí, že nevědí a nevědí, že nevědí.

pátek 25. srpna 2017

EU si chce pořídit vlastní kontrarozvědku25. 8. 2017       zdroj
K boji proti teroristické skupině DAEŠ potřebuje Evropa vytvořit svou vlastní FBI, domnívá se předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani, podle něhož se "DAEŠ snaží provést útoky" na celém kontinentu. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Onda Cero prohlásil, že "je třeba pracovat na tomto problému společně, za součinnosti mezi prokuraturami, policií, zpravodajskými službami". "Myslím, že by měla existovat pro boj s DAEŠ evropská FBI", dodal šéf Evropského parlamentu.

PODLOSTI, TVÉ JMÉNO JE PRESSTITUT

Zdeněk Jemelík
25.8.2017  blog autora

Chce-li policie proniknout do soukromí osoby, podezřelé z trestné činnosti, musí požádat státního zástupce, aby navrhl soudu povolení k použití příslušných opatření. I když soud žádosti vyhoví, může se v budoucnu stát, že Nejvyšší soud ČR jeho rozhodnutí přezkoumá a zpětně je prohlásí za nezákonné. Policejní zájem nelze považovat za neetický, protože prověření podezření na spáchání trestného činu či jeho prokázání je v nezpochybnitelném veřejném zájmu.


Nejrychlejší stíhačka planety: Rusko si s nástupcem MiGu 31 nejspíš udrží primát

MiG-31
Geo
25.8.2017  Eurasia24

Rusko bude pravděpodobně i v následujících desetiletích disponovat nejrychlejším stíhacím letadlem na planetě. Generální ředitel společnosti RSK MiG Ilja Tarasenko potvrdil, že pokračují vývojové práce na nástupci přepadového stíhače MiG-31.


Další, který si myslí, že by mohl být prezidentem


Jiří Baťa
25. 8. 2017 
Upřímně, oceňuji odvahu těch lidí, kteří si troufají kandidovat na post prezidenta ČR. To je ale všechno, co pozitivního lze o nich říct. Na druhé straně si tito lidé poněkud neuvědomují, co funkce prezidenta obnáší. Nehodlám kádrovat všechny, kteří svou kandidaturu dosud oficiálně, či polooficiálně ohlásili, či o ní vážně uvažují. A už vůbec ne o těch, kteří by, díky nezměrné fantazii některých navrhovatelů, prý mohli rovněž na post prezidenta kandidovat.

Rusko předalo vyšetřování MH17 údaje z radarů


25. 8. 2017    zdroj
Tentokrát ve formátu, který Holanďané budou schopni rozluštit.
Mezinárodní vyšetřovací tým, který má na starosti případ havárie dopravního Boeingu letecké společnosti Malajské aerolinie, jež realizovala let MH17, obdržel od Ruské federace další údaje z radaru v okamžiku havárie letounu na Donbasu v červnu 2014. 24. srpna to oznámila tisková služba státního zastupitelství v Nizozemsku, jejíž zástupci jsou rovněž součástí společného vyšetřovacího týmu, který se zabývá vyšetřováním tragédie.

Komu neobměnili jméno, nemá v politice co dělat


Lubomír Man
25. 8. 2017 

Jistě. Protože obměňujeme jméno, nebo přidělujeme přezdívky jen lidem těm, kteří se – řečeno poeticky – dotkli našeho srdce. To srdce ten dotek ucítilo, zachvělo se, a dalo povel mozku, aby nějakým způsobem zařídil, že ten, kdo se našeho srdce dotkl, dostal možnost do něj i vstoupit. Mozek poslechl a vykonal ten rozkaz zvláštním způsobem. Dal onomu šťastlivci, který tajemné chvění v našem srdci rozehrál, buď přezdívku, anebo mu pozměnil jméno.

Český lid, jak důvodně předpokládáme, je pro to, aby Německo splnilo své reparační povinnosti.

J. Kovář
25.8.2017  ČeskéNárodníListy

Němci, pokud by si byli vědomi své obrovské odpovědnosti za vyvolání dvou krvavých a ničivých světových válek, by měli své reparační povinnosti plnit bez dalšího. Je nedůstojné, aby poškozené státy se s ním handrkovaly o každý milion. Vztah SRN k Řecku je bezprecedentní. Řekům Němci dluhují stamiliardy eur, odmítají je zaplatit a z půjčených peněz Řecku německými bankami ždímají vysoké úroky.

Bližší košile než kabát

Zbyněk Fiala
25.8.2017 VašeVěc


Premiér Sobotka jednal v Salcburku o mzdách pracovníků vyslaných do zahraničí, vnímaných našimi západními partnery jako sociální dumping. Zatím bránil spíše zaměstnavatele, ale asi by měl sledovat hlavně zájmy zaměstnanců. Je jich totiž hodně a mohou volit.


Kdo první oficiálně navrhl stažení sovětských vojsk z ČSSR?

Ceaucesku a Dubček
Jan Šolta
25.8.2017  VašeVěc
 

Před několika dny si obyvatelé bývalého Československa připomínali smutné 49. výročí násilného vstupu vojsk pěti států Varšavské smlouvy, z nichž Sovětská armáda zde setrvala následujících 27 let. Nebetyčné zásluhy o její definitivní odchod v roce 1991 si dnes přivlastňují různé osobnosti i pitoreskní figurky. Kdo však byl první, jenž na oficiální platformě navrhl sovětskému vedení, aby stáhlo svá vojska z našeho území? Bohužel, nebyl to nikdo z našich tehdejších představitelů, neboť normalizační vedení bylo s „dočasným“ pobytem sovětských vojsk svázáno pupeční šňůrou.

Rusko dává Sýrii dohromady: Islámský stát je před porážkou, v zemi začíná fungovat obchod

mbi
25.8.2017  Eurasia24
 
Brífink náčelníka Hlavního operačního velení Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace generálplukovníka Sergeje Rudského z 21. srpna tentokrát vystihuje, jak kolosální – a úspěšnou – práci Rusko v Sýrii odvádí nejen na bitevních polích, ale i při obnovení normálního života v zemi.

Do Aleppa se vracejí běženci, Německo stahuje zlaté rezervy, Rusko čeká rekordní sklizeň a další krátké zprávy

Božena Weitingerová
25.8.2017  Eurasia24
 
Zastavením vydáváním víz se Američané střelili do vlastní nohy. Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny slíbil ukrajinské vlajky nad Sevastopolem, Doněckem a Luganskem. Za léta své „nezávislosti“ dosáhla Ukrajina světového rekordu v pádu HDP. Více v krátkých zprávách ze středy 23. srpna.

Príbeh plukovníka Kaddáfího 3 (Dokončenie)

Gen. Chalifa Haftar (2015)
Michal Havran
25.8.2017 NovéSlovo

Roky plynuli, plány na návrat sa obmieňali. Washington stavil na tohto majora, ktorý sa naraz nechal v americkom exile oslovovať ako generál. Haftar bol iba majorom a neskôr sa teda ukázalo, že sa cítil byť nielen plukovníkom ako Kaddáfí, ale oveľa viac. Sám seba menoval generálom. A Washington? 


Príbeh plukovníka Kaddáfího 2

Michal Havran
25.8.2017 NovéSlovo

Po prvýkrát som plukovníka Muammara Kaddáfího uvidel na vlastné oči v Prahe. V druhej polovici júna 1978 prišiel na prvú oficiálnu návštevu /Československo navštívil dvakrát/, čím sa mali potvrdiť dobré vzťahy oboch krajín. Líbya sa na vyše desať rokov stala najlepším zákazníkom československých zbrojoviek. Líbyjské objednávky často prevyšovali možnosti československej výroby. Lenže strana a vláda prijali také opatrenia, aby sa výroba zbraní zvýšila. Líbyjčania totiž väčšinou platili v hotovosti a v dolároch, v mene, ktorá bola pre náš štát v tom čase významným zdrojom devíz.

Americký diplomat poradil Ukrajině, že má dělat to, co řekne Washington


Jelena Ostraková
25. 8. 2017        zdroj
Návštěva "nejváženějšího člena Trumpovy administrativy", ministra obrany USA Jamese Mattise Kyjeva v Den nezávislosti bude "mocným signálem ukrajinskému lidu od Ameriky". Ve vysílání televizního kanálu 112 to prohlásil bývalý velvyslanec USA na Ukrajině William Taylor... Podle něj je americký zvláštní vyslanec pro Ukrajinu Kurt Volker "také velký stoupenec Ukrajiny".

čtvrtek 24. srpna 2017

Projev prezidenta republiky při zahájení 44. ročníku mezinárodního agrosalonu „Země živitelka 2017"

24. 8. 2017    Hrad
Vážený pane prezidente Klausi, vážený pane prezidente Agrární komory, vážený pane prezidente Potravinářské komory, to je tady najednou prezidentů, co? To se málokdy takhle sejde. Vážená paní hejtmanko, vážený pane ministře zemědělství, dámy a pánové, já bych svůj příspěvek rozdělil na dvě části. V té první části bych rád mluvil, ne o tom, jak všichni máme rádi naše zemědělství, říkáme to a je to pravda, ale co dělat proto, aby zemědělství ještě lépe prosperovalo, jak odstraňovat některé překážky a naopak nacházet nové příležitosti.

Perimetr: jak vypadá ruský systém odvetného jaderného úderu

Kirill Kallinikov
24. 8. 2017     Sputnik
V tento den před 60 lety z kosmodromu Bajkonur odstartovala raketa R-7, první mezikontinentální střela na světě. Úkol nebyl jednoduchý. Konstruktéři R-7 dokázali úspěšně splnit letový plán až na třetí pokus — 21. srpna 1957 raketa zdolala 5600 kilometrů a dopravila bojovou hlavici na polygon Kura. Po šesti dnech Sovětský svaz oficiálně oznámil, že vytvořil mezikontinentální balistickou raketu. O rok tak předběhl Spojené státy. 


P.C.Roberts: V čem nás Charlottesville poučilo


24. 8. 2017          PaulCraigRoberts
Poučilo nás – ačkoliv jsme to věděli už i dříve - že z amerických médií nesmíme už věřit ani čárce v závorce.
Poučilo nás, že liberálně progresivní levice lpí tvrdošíjně na mýtech, ospravedlňujících nenávist.
Poučilo nás, že falešné zhodnocení jevů je charakteristickým znakem americké historie.
Poučilo nás, že některé z webů, které jsme považovali za statečné, statečné nejsou.

Google kalí volební vody

Erik Best 23. 8. 2017 EB
Google/Alphabet je jednou z 25 největších společností na světě z hlediska tržeb, v České republice by se ale neprobojoval ani mezi 25 největších internetových společností. Loni měl Google v ČR tržby ve výši 269 milionů korun. V porovnání s tím si Seznam vedl 13krát lépe a Agrofert dokonce 577krát. 


Ze dna mainstreamové mediální žumpy, aneb – kdo je tady dezinformátor?!

Lex
24.8.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Jsem už docela otrlý a kde co mne už k reakci nepohne. Výtoky z mainstreamových mediálních výlevek, ať už slynou jakýmkoliv titulem, už dlouho ignoruji, natož abych sedl ke klábosnici a obtěžoval vás svými plytkostmi.


Tentokrát dělám výjimku, protože k věci mám co říci, a to něco je o „trochu“ více, než exkrementy mravní čí vůbec lidské ubohosti, které se nacházejí v diskusi pod článkem, který mi dal impulz, abych spustil…

Retro: Zisk je kapitalistům jenom svěřen

Miroslav Tejkl
20. srpna 2017  Outsidermedia

(19. srpna 2010) Moje osobní přesvědčení, že kapitalismus je zralý na systémovou změnu, nevychází jen z toho, že kapitalismus „jenom“ porušuje principy trvale udržitelného života, že je principiálně nerovnovážný, že závisí existenciálně na růstu „dluhu všeho druhu“, že závisí na růstu Růstu, jak říká Bělohradský i jiní…

To jistě…

Jenže kapitalismus staré vyspělé země právě z důvodu kapitálové saturace porušuje i své vlastní vnitřní zákony…

Príbeh plukovníka Kaddáfího

Prezident Sarkozy a Kaddáfí
Michal Havran 
24.8.2017   NovéSlovo

„Monsieur le president! Telefonujem vám z líbyjského Bengází. Tu sa dejú neuveriteľné veci. Proti diktátorovi Kaddáfímu sa vzbúrili mladí povstalci a sú rozhodnutí jeho režim zvrhnúť. Majú však obavy, aby ich jeho vojsko nepovraždilo skôr, než sa dostanú do hlavného mesta Tripolisu. Mali by ste s tým niečo robiť...“

Pokud přijde válka, neviňte z toho „vojensko-průmyslový komplex“ – věci jsou ještě horší, než si myslíte

James Petras
24.8.2017 Katehon, překlad Zvědavec

Jak se bubnování válečných bubnů zintenzivňuje pro to, co by mohlo vypadat jen jako „báječná malá válka“ proti Severní Koreji, sluší se provést inventuru stávající, zdánlivě úspěšné, snahy připravit prezidenta Donalda Trumpa o jeho pravomoc provádět jakoukoliv zahraniční a národně-bezpečnostní politiku, která jde proti přáním tak zvaného vojensko-průmyslového komplexu, či VPK. Zadáme-li si do Googlu „vojensko-průmyslový komplex“ (v uvozovkách) spolu s heslem „Trump“, dostaneme téměř 450,000 výsledků od všech zdrojů, a téměř 26,000 jen od zpravodajských zdrojů.

středa 23. srpna 2017

Od arabskej jari po Islamský štát (2) - Od kolonializmu po revolúcie


Autor Michal Havran
Michal Havran
23.8.2018  NovéSlovo
 


Když vyjde nová kniha, která je v úplném protikladu, než co nám tvrdí mainstream, měla by vzbudit aspoň nějakou reakci, rozhořčení, odsouzení, nesouhlas. Na Slovensku se nic takového neudálo při vydání nového titulu Michala Havrana "Od Arabského jara k Islámskému státu". Presstituti, kteří se snaží formovat veřejné mínění vědí, proč knihu ignorují. Slovenské Nové Slovo ji svým čtenářům doporučuje a Nová republika se přidává. Zveřejňujeme dokončení úvodní části Od kolonialismu po revoluce.

Od arabskej jari po Islamský štát (1) - Rok 2011: Arabská jar / Od kolonializmu po revolúcie

Michal Havran
23.8.2017  NovéSlovo
 

Ak vyjde kniha, ktorá je v úplnom protiklade s mainstreamovou mienkou, mala by vzbudiť aspoň nejakú reakciu, rozhorčenie, odsúdenie, nesúhlas. Nič také sa neudialo pri titule Michala Havrana Od arabskej jari k Islamskému štátu. Asi mienkotvorní novinári vedia, prečo si knihu nevšimli. Čitateľom Slova ju odporúčame a ako návnadu prinášame z nej ukážky na pokračovanie – úvodnú časť a kapitolu Príbeh plukovníka Kaddáfího.

Víc, ale pořád málo


Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala 
23.8.2017  VašeVěc

Zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč je krok správným směrem. Vytknout se mu dá jen to, že měl přijít dřív, a po něm další. Český ekonomický vývoj jde jiným směrem než oposlouchaný řev opozice o hrozbě nezaměstnanosti a „likvidačním“ efektu na malé a střední podniky.

NAČASOVÁNÍ KAUZY „ČAPÍ HNÍZDO“


Zdeněk Jemelík
23.8.2017  blog autora

Citlivost a sklon dávat průchod emocím jsou pro politika překážející výbavou. Přidá-li se k nim důvěřivost vůči novinářům, výsledný celek je skutečnou zátěží. Pokud se navíc politik zcela pochopitelně nechá ovlivnit stranickou loajalitou, jeho postavení při hodnocení sporných záležitostí, poznamenaných politickými souvislostmi, je vskutku ošemetné.

Herecké hostiny versus snědený krám

Karel Sýs
23.8.2017

Už i režimní kritikové si stěžují na české televizní stanice, že neúnavně obracejí televizní seriály. Kritizují samozřejmě jen ty závadné: Nemocnici na kraji města, Chalupáře, Byl jednou jeden dům, Hříšné lidi města pražského, Malý pitaval z velkého města, Sanitku…

Kyjev: Surkov a Volker diskutovali o "stažení ruské armády" z Donbasu

23. 8. 2017      zdroj
Kyjev se snaží uhodnout, o čem v Minsku hovořili asistent prezidenta Ruska a zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu. Náměstek ministra pro "dočasně okupovaná území" Jurij Grymčak se domnívá, že poradce ruského prezidenta Vladislav Surkov a zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu Kurt Volker diskutovali na setkání v Minsku o podmínkách "stažení ruské armády" z Donbasu. Prohlásil to 22. srpna ve vysílání ukrajinského 5. kanálu.

Tajné služby USA přinesly dárek Trumpovi i Kremlu…

Jiří Maštálka23. 8. 2017      zdroj
Skupina pracovníků FBI, CIA a NSA ve výslužbě zveřejnila prohlášení, které šokovalo dnešní americké válečníky a zpravodajce. Americký prezident nejspíš sám něco takového neočekával, takovou rošádu v nepřátelském ležení (tajné služby se od samého začátku snažily pod ním podtrhnout křeslo, a dosud trvají na jeho kontaktech s Ruskem). Ačkoli možná jde všechno podle plánu a Trump rozepsal vše jako podle not - ne náhodou s takovým klidem podepsal nový balík protiruských sankcí a odjel na sedmnáctidenní dovolenou – oponenti v Kongresu polevili a propásli zdrcující úder. 


Rusko mění Nikaraguu na svou "Kubu 21. století"


23. 8. 2017    zdroj a zdroj
"V posledních letech bylo strategické proniknutí Kremlu do velkého sféry bezpečnosti USA patrné zejména v Nikaragui, ale Vladimír Putin činil také kroky ve vztahu ke Kubě a Venezuele, jsou posilovány jeho kontakty se Salvadorem, napsal korespondent ABC Emili J.Blasco. Douglas Farah, výzkumný pracovník Centra pro strategická a mezinárodní studia (CSIS, Washington), popsal "nejkontroverznější aspekty ruské přítomnosti v Nikaragui", uvádí autor.

P.C.Roberts: Trumpa a americkou historii skutečně zabili


23.8. 2017   PaulCraigRoberts
Když byl Trump zvolen prezidentem, napsal jsem, že pravděpodobně nesplní cíle, pro které byl zvolen, čímž jsem měl na mysli mír s Ruskem, návrat pracovních příležitostí ze zámoří zpět do mateřské země a omezení imigrace barevných do USA. A to proto, že to ani v nejmenším nebyly cíle lidí mocnějších, než je prezident USA sám.

úterý 22. srpna 2017

Barbarství


Yekta Uzunoglu 22. 8. 2017
Nevím, jak jinak popsat jev, který nemá s člověkem, s lidskostí či humanitou nic, ale vůbec nic společného. Je to barbarství, zrůdnost? Co to se když nějaký stát, a to člen NATO, před očima celého světa rozhodne zničit jedno z nejstarších měst naší planety. Chce ho potopit pod vodou, město staré 10.000 let, které je kulturním dědictvím naší civilizace, chtějí zatopit! Tady je řeč o městě Hasankeyf ležícím v srdci tureckého Kurdistánu. Město ležící doslova na biblické řece Tigris. Tigris rozděluje město jako šavle a řeka též chránila či se všemožné snažila ze všech sil chránit tisícileté město a jeho obyvatele před barbary. 

Opět jsme byli před několika dny svědky hanebného teroristického řádění vyznavačů Alláha a proroka Mohameda. Projevy soustrasti k záchraně Evropy nepomohou!

Radek Rozvoral
22.8. 2017   Rukojmí
K teroristickým útokům došlo ve Španělsku, kde zabíjeli muslimové auty a dále pak ve Finsku a Rusku. Zde si jako zbraň vybrali nože. Ihned po činech se jako vždy v těchto případech rozjela mediální kampaň všech politiků hlavního proudu se slovy soustrasti a obrovského soucítění s pozůstalými. To bylo ale vše – žádné návrhy řešení

Donbas je bojovou linií světové geopolitiky . „Dnes se na Donbasu rozhoduje o osudu světa – nic více a nic méně"

Nikolaj Starikov,ruský spisovatel na besedě
Napsal/přeložil: mbi
Budoucnost Ukrajiny, Ruska, Evropské unie a vlastně celého světa bude záviset na tom, jak se budou dál vyvíjet události na Ukrajině.  Na tom, jak se budou vyvíjet události na Donbasu, bude záviset další existence státu nazvaného Ukrajina. A bude na tom záviset i budoucnost Ruska, Evropy – a také celého světa.

Oliver Stone nejen o Charlottesville: „Deep state“ je „větší problém“, než Trump. Existuje hluboký stát (deep state) a vojensko-průmyslový komplex a bezpečnostní stát… Je to systém, kterému je třeba se postavit.!

NickHoldsworth
Oliver Stone v  rozhovoru
Režisér mluvil o americkém politickém systému během přednášky na filmovém festivalu v Sarajevu.Oliver Stone v reakci na nepokoje v Charlottesville řekl, že problémem není prezident Trump, ale „systém“ v Americe

„(V Americe) existuje systém, a tento systém existoval i před Trumpem,“ řekl Stone. „Putin řekl, že je to čtvrtý (americký) prezident, za nějž se nic nezměnilo. Existuje hluboký stát (deep state) a vojensko-průmyslový komplex a bezpečnostní stát… Je to systém, kterému je třeba se postavit.!

Pokud bych musel volit mezi Ruskem a USA, tak rozhodně volím Rusko!

Ladislav Kašuka.
22.8. 2017   posláno redakciNR
Mnozí lidé nechápou, že přestože tvrdě kritizuji spolupráci Ruska s fašizujícím se Tureckem, ve kterém probíhá dlouholetá genocida kurdského obyvatelstva a potlačování náboženských a kulturních svobod křesťanů a ateistů, tak v současném geopolitickém souboji světových velmocí neochvějně stojím na straně Ruska, proti novému světovému řádu, který reprezentuje USA a EU!

Za pět let prý budou migranti z Afriky bojovat o vládu v Evropě s migranty z Blízkého východu


Darja Aslamovová
22. 8. 2017
(Pokračování textu publikovaného ZDE)
Darja také navštívila středisko pro uprchlíky v Katánii. Vyrábějí zde přírodní mýdlo z olivového oleje a místních rostlin, učí se šít oděvy a tašky, vyrábějí papírové ozdoby. Vypadají, že mají více než dvacet let, i když svorně tvrdí, že jim ještě není osmnáct. Neplnoletost je do jisté míry chrání. Nemají dokumenty. Údajně připluli z Gambie, Nigérie a Ghany. Družstvo vedou – jak Darja říká – skuteční entuziasté, Rodolfo Ungeri a Julie, emigrantka z Ukrajiny. Oba si dělají starosti o to, co s jejich chovanci bude za několik měsíců, kdy dovrší plnoletost a budou muset komunitu opustit. Bez dokumentů nezískají zaměstnání a pošlou je do sicilského tábora pro uprchlíky Cara Mineo, který i média označují za skutečný koncentrační tábor.


Veřejný dům jménem Čapí hnízdo

Václav Umlauf
22.8.2017 e-republika

Následující článek vyšel na e-republice předevčírem, ale obsahuje řadu úvah a hodnocení, které nepodléhají tak rychle zubu času. Dále se omlouváme za chyby nastalé při přetiskování původního textu dne 19.8. t.r.:

V systému, kde není možno rozlišit, co je veřejné a co soukromé, funguje systém "spravedlnosti" po vzoru veřejného domu, nyní zvaného Čapí hnízdo.

František: Práva migrantov sú dôležitejšie než obavy o národnú bezpečnosť

22. 8. 2017        HlavneSpravy
Pápež František vyzval dnes štáty, aby prehodnotili spôsob prijímania migrantov a prestali s ich kolektívnym vyhosťovaním. Podľa pápeža sú dôstojnosť a práva migrantov dôležitejšie než obavy o národnú bezpečnosť. František zverejnil toto svoje politicky cielené posolstvo v čase príprav na Svetový deň migrantov a utečencov 2018, ktorý sa z iniciatívy katolíckej cirkvi pripomína každú tretiu januárovú nedeľu. 


Jste PRO vystoupení z EU nebo jenom pro referendum o setrvání v EU? To je zásadní rozdíl!


Vladimíra Vítová, Jaroslav Tichý 
22. 8. 2017
Podle statistických údajů přechod západoevropských zemí na euro představoval v těchto zemích zvýšení cen v průměru o 40 %. V tzv. východoevropských pak o 50 %. Vážně to chceme dopustit?
Momentální premiér B.Sobotka plánuje připoutat Českou republiku více k eurozóně. A to navzdory mínění většiny obyvatel. V podstatě si bere Českou republiku jako rukojmí. Na závěr svého mandátu totiž chce vláda pod jeho vedením požádat, aby mohl být český ministr financí přítomen na jednání svých kolegů ze zemí platících eurem. Cílem je, aby měla ČR možnost udržet se mezi tzv. tvrdým jádrem EU.

Německo přiznalo: Rusko nepadne na kolena, Krym našel artikl pro zahraničí


Ljudmila Bugakova
22. 8. 2017      zdroj
Dietmar Bartsch, zástupce strany die Linke ve Spolkovém sněmu, považuje sankční politiku německé vlády vůči Rusku za absurdní. Svůj názor politik sdělil novinářům listu Bild am Sonntag. Materiál publikuje agentura FAN. "Pokládám politiku federální vlády za chybnou. Domnívá se, že sankcemi může něčeho dosáhnout. Je to zcela absurdní. Kdo zná Rusko, kdo ví, že tam za druhé světové války umíraly miliony lidí hladem, žízní, ten si nemůže myslet, že tyto hloupé sankce je mohou srazit na kolena", zdůraznil Bartsch.